USA és a világ
32 feliratkozó
több mint 5 éve
Chauvin 22.5 évElvileg 22 oldalas memorandum lesz elérhető magyarázatként
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Vannak nekünk jó tolmácsaink. Karigeri, a harcos és bajszos tábornok a parlament büntetőzsenije, minden idők legnagyobb köztársasági elnökünk, a szintén bajszos😊. Kit hagytam ki?és tolmácsot se felejtsenek el hozni magukkal, ha megyünk hozzájuk tárgyalni ...Mindenhova, csak mi másik polcon vagyunk és finomabbak a módszerek. A németeknek is meg akarták mondani, hogy nem építhetik meg az oroszokkal közös északi gázvezetéküket!!!! Majdnem sikerült megfúrniuk, de azért a németekben még van egy halvány jele annak ,hogy velük sem lehet mindent megcsinálni. Lassan de biztosan mindenki rádöbben, hogy nem kell beszarni az amcsiktól, ez az usa már nem az ami volt.Mért? Exportáltak ide is? Én nem vettem észre.A demokrácia exportjukból sem lett semmi hasznunk.Te örülsz, oké, szíved joga.Én örülök neki. évtizedek óta viszik kéretlenül a demokrácia exportjukat mindenfelé. Ahová betették a lábukat ott vér ,halál és romok maradtak. Ráadásul amikor kivonulnak sokkal nagyobb nyomort és káoszt hagynak maguk után. A demokrácia exportjukból hasznunk nem volt , csak veszteségünk.Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.És ennek miért örülünk?
pfefe8
Mi ebben a mi hasznunk?
Sobri Jóska
pfefe8
De miért jó ez nekem, nekünk, mi az országunk haszna abból, ha az USA a fasz rosszabbik oldalára kerül?
Sobri Jóska
pfefe8
peterk2005
pfefe8
csebi
Steelers fan
több mint 5 éve
Ja, csicskanépség, nekik már leáldozott, az EB-re se jutottak ki.és tolmácsot se felejtsenek el hozni magukkal, ha megyünk hozzájuk tárgyalni ...Mindenhova, csak mi másik polcon vagyunk és finomabbak a módszerek. A németeknek is meg akarták mondani, hogy nem építhetik meg az oroszokkal közös északi gázvezetéküket!!!! Majdnem sikerült megfúrniuk, de azért a németekben még van egy halvány jele annak ,hogy velük sem lehet mindent megcsinálni. Lassan de biztosan mindenki rádöbben, hogy nem kell beszarni az amcsiktól, ez az usa már nem az ami volt.Mért? Exportáltak ide is? Én nem vettem észre.A demokrácia exportjukból sem lett semmi hasznunk.Te örülsz, oké, szíved joga.Én örülök neki. évtizedek óta viszik kéretlenül a demokrácia exportjukat mindenfelé. Ahová betették a lábukat ott vér ,halál és romok maradtak. Ráadásul amikor kivonulnak sokkal nagyobb nyomort és káoszt hagynak maguk után. A demokrácia exportjukból hasznunk nem volt , csak veszteségünk.Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.És ennek miért örülünk?
pfefe8
Mi ebben a mi hasznunk?
Sobri Jóska
pfefe8
De miért jó ez nekem, nekünk, mi az országunk haszna abból, ha az USA a fasz rosszabbik oldalára kerül?
Sobri Jóska
pfefe8
peterk2005
pfefe8
csebi
több mint 5 éve
és tolmácsot se felejtsenek el hozni magukkal, ha megyünk hozzájuk tárgyalni ...Mindenhova, csak mi másik polcon vagyunk és finomabbak a módszerek. A németeknek is meg akarták mondani, hogy nem építhetik meg az oroszokkal közös északi gázvezetéküket!!!! Majdnem sikerült megfúrniuk, de azért a németekben még van egy halvány jele annak ,hogy velük sem lehet mindent megcsinálni. Lassan de biztosan mindenki rádöbben, hogy nem kell beszarni az amcsiktól, ez az usa már nem az ami volt.Mért? Exportáltak ide is? Én nem vettem észre.A demokrácia exportjukból sem lett semmi hasznunk.Te örülsz, oké, szíved joga.Én örülök neki. évtizedek óta viszik kéretlenül a demokrácia exportjukat mindenfelé. Ahová betették a lábukat ott vér ,halál és romok maradtak. Ráadásul amikor kivonulnak sokkal nagyobb nyomort és káoszt hagynak maguk után. A demokrácia exportjukból hasznunk nem volt , csak veszteségünk.Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.És ennek miért örülünk?
pfefe8
Mi ebben a mi hasznunk?
Sobri Jóska
pfefe8
De miért jó ez nekem, nekünk, mi az országunk haszna abból, ha az USA a fasz rosszabbik oldalára kerül?
Sobri Jóska
pfefe8
peterk2005
pfefe8
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 5 éve
Mindenhova, csak mi másik polcon vagyunk és finomabbak a módszerek. A németeknek is meg akarták mondani, hogy nem építhetik meg az oroszokkal közös északi gázvezetéküket!!!! Majdnem sikerült megfúrniuk, de azért a németekben még van egy halvány jele annak ,hogy velük sem lehet mindent megcsinálni. Lassan de biztosan mindenki rádöbben, hogy nem kell beszarni az amcsiktól, ez az usa már nem az ami volt.Mért? Exportáltak ide is? Én nem vettem észre.A demokrácia exportjukból sem lett semmi hasznunk.Te örülsz, oké, szíved joga.Én örülök neki. évtizedek óta viszik kéretlenül a demokrácia exportjukat mindenfelé. Ahová betették a lábukat ott vér ,halál és romok maradtak. Ráadásul amikor kivonulnak sokkal nagyobb nyomort és káoszt hagynak maguk után. A demokrácia exportjukból hasznunk nem volt , csak veszteségünk.Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.És ennek miért örülünk?
pfefe8
Mi ebben a mi hasznunk?
Sobri Jóska
pfefe8
De miért jó ez nekem, nekünk, mi az országunk haszna abból, ha az USA a fasz rosszabbik oldalára kerül?
Sobri Jóska
pfefe8
peterk2005
Steelers fan
több mint 5 éve
Mért? Exportáltak ide is? Én nem vettem észre.A demokrácia exportjukból sem lett semmi hasznunk.Te örülsz, oké, szíved joga.Én örülök neki. évtizedek óta viszik kéretlenül a demokrácia exportjukat mindenfelé. Ahová betették a lábukat ott vér ,halál és romok maradtak. Ráadásul amikor kivonulnak sokkal nagyobb nyomort és káoszt hagynak maguk után. A demokrácia exportjukból hasznunk nem volt , csak veszteségünk.Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.És ennek miért örülünk?
pfefe8
Mi ebben a mi hasznunk?
Sobri Jóska
pfefe8
De miért jó ez nekem, nekünk, mi az országunk haszna abból, ha az USA a fasz rosszabbik oldalára kerül?
Sobri Jóska
pfefe8


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
rokaur
876
A profecia ugy tartja, hogy mikor Orban leterdel egy szivarvany szinu salban a Felcsut BL donto megnyerese utan a vilag minden baja eltunik...Ez most eleg boomer lesz tolem, de megis mi a f@sz baj van a mai "fiatalokkal"? Oaklandban zajlott egy, az ujonnan unnenappa nyilvanitott juneteenth unneples, ahol bandahaboru miatt lovoldozes tort ki. egy ember meghalt plusz par serult. kijottek a mentok, erre az idiotak igy reagaltak:Vajon kb. hány meccs előtt kell letérdelni a játékosoknak ahhoz, hogy ezek ne öldössék egymást bandákba verődve és úgy általában ember módjára viselkedjenek
undisputedly
Peszinter Ferenc
több mint 5 éve
Ez most eleg boomer lesz tolem, de megis mi a f@sz baj van a mai "fiatalokkal"? Oaklandban zajlott egy, az ujonnan unnenappa nyilvanitott juneteenth unneples, ahol bandahaboru miatt lovoldozes tort ki. egy ember meghalt plusz par serult. kijottek a mentok, erre az idiotak igy reagaltak:Vajon kb. hány meccs előtt kell letérdelni a játékosoknak ahhoz, hogy ezek ne öldössék egymást bandákba verődve és úgy általában ember módjára viselkedjenek
undisputedly
több mint 5 éve
addig örülj, amíg nem Kína exportálja a demokráciát, mert akkor nagy szopó lesz.A demokrácia exportjukból sem lett semmi hasznunk.Te örülsz, oké, szíved joga.Én örülök neki. évtizedek óta viszik kéretlenül a demokrácia exportjukat mindenfelé. Ahová betették a lábukat ott vér ,halál és romok maradtak. Ráadásul amikor kivonulnak sokkal nagyobb nyomort és káoszt hagynak maguk után. A demokrácia exportjukból hasznunk nem volt , csak veszteségünk.Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.És ennek miért örülünk?
pfefe8
Mi ebben a mi hasznunk?
Sobri Jóska
pfefe8
De miért jó ez nekem, nekünk, mi az országunk haszna abból, ha az USA a fasz rosszabbik oldalára kerül?
Sobri Jóska
pfefe8
több mint 5 éve
Leszarom viktort meg kínát is. Egyébként ha már kína, kihasználják természetesen az erőfölényüket, de ők kiscserkészek az usához képest.mert ha az usa szív akkor kína erősödikTe örülsz, oké, szíved joga.Én örülök neki. évtizedek óta viszik kéretlenül a demokrácia exportjukat mindenfelé. Ahová betették a lábukat ott vér ,halál és romok maradtak. Ráadásul amikor kivonulnak sokkal nagyobb nyomort és káoszt hagynak maguk után. A demokrácia exportjukból hasznunk nem volt , csak veszteségünk.Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.És ennek miért örülünk?
pfefe8
Mi ebben a mi hasznunk?
Sobri Jóska
pfefe8
De miért jó ez nekem, nekünk, mi az országunk haszna abból, ha az USA a fasz rosszabbik oldalára kerül?
Sobri Jóska
viktor meg oda dörgölőzik ...
Negritis
Steelers fan
több mint 5 éve
A demokrácia exportjukból sem lett semmi hasznunk.Te örülsz, oké, szíved joga.Én örülök neki. évtizedek óta viszik kéretlenül a demokrácia exportjukat mindenfelé. Ahová betették a lábukat ott vér ,halál és romok maradtak. Ráadásul amikor kivonulnak sokkal nagyobb nyomort és káoszt hagynak maguk után. A demokrácia exportjukból hasznunk nem volt , csak veszteségünk.Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.És ennek miért örülünk?
pfefe8
Mi ebben a mi hasznunk?
Sobri Jóska
pfefe8
De miért jó ez nekem, nekünk, mi az országunk haszna abból, ha az USA a fasz rosszabbik oldalára kerül?
Sobri Jóska
Steelers fan
több mint 5 éve
mert ha az usa szív akkor kína erősödikTe örülsz, oké, szíved joga.Én örülök neki. évtizedek óta viszik kéretlenül a demokrácia exportjukat mindenfelé. Ahová betették a lábukat ott vér ,halál és romok maradtak. Ráadásul amikor kivonulnak sokkal nagyobb nyomort és káoszt hagynak maguk után. A demokrácia exportjukból hasznunk nem volt , csak veszteségünk.Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.És ennek miért örülünk?
pfefe8
Mi ebben a mi hasznunk?
Sobri Jóska
pfefe8
De miért jó ez nekem, nekünk, mi az országunk haszna abból, ha az USA a fasz rosszabbik oldalára kerül?
Sobri Jóska
viktor meg oda dörgölőzik ...
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Te örülsz, oké, szíved joga.Én örülök neki. évtizedek óta viszik kéretlenül a demokrácia exportjukat mindenfelé. Ahová betették a lábukat ott vér ,halál és romok maradtak. Ráadásul amikor kivonulnak sokkal nagyobb nyomort és káoszt hagynak maguk után. A demokrácia exportjukból hasznunk nem volt , csak veszteségünk.Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.És ennek miért örülünk?
pfefe8
Mi ebben a mi hasznunk?
Sobri Jóska
pfefe8
De miért jó ez nekem, nekünk, mi az országunk haszna abból, ha az USA a fasz rosszabbik oldalára kerül?
több mint 5 éve
Én örülök neki. évtizedek óta viszik kéretlenül a demokrácia exportjukat mindenfelé. Ahová betették a lábukat ott vér ,halál és romok maradtak. Ráadásul amikor kivonulnak sokkal nagyobb nyomort és káoszt hagynak maguk után. A demokrácia exportjukból hasznunk nem volt , csak veszteségünk.Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.És ennek miért örülünk?
pfefe8
Mi ebben a mi hasznunk?
Sobri Jóska
Steelers fan
több mint 5 éve
Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.És ennek miért örülünk?
pfefe8
Mi ebben a mi hasznunk?
több mint 5 éve
Ez most eleg boomer lesz tolem, de megis mi a f@sz baj van a mai "fiatalokkal"? Oaklandban zajlott egy, az ujonnan unnenappa nyilvanitott juneteenth unneples, ahol bandahaboru miatt lovoldozes tort ki. egy ember meghalt plusz par serult. kijottek a mentok, erre az idiotak igy reagaltak:Az ilyen dolgok(bandaháború miatt lövöldözés és halottak, a kiérkező rendőrök, mentősök, tűzoltók munkájának akadályozása(itt még nem is támadtak rájuk)) mindennaposak a nagyvárosaikban. Chicago egyenesen a legrosszabb mexikói városokra kezd hasonlítani. Amúgy jó az irány az amcsiknak, mind a nemzetközi mind a hazai bajaik napról napra nőnek. Ideje, hogy a fa.. rosszabbik oldalára kerüljenek.
Shooting at Oakland CA Juneteenth celebrations last night, leave 1 dead and 5 injured. This is how people reacted when the EMTs arrived. pic.twitter.com/AcFPciJuzq
— Anthea (@Anthea06274890) June 21, 2021
undisputedly
Steelers fan
több mint 5 éve
Semmi.Pedig a világ legélhetőbb városai között van évtizedek óta folyamatosan.Nem a varos vagy a helyszin a lenyeg. Lott sebesultekhez jottek a mentok, erre nekiallnak twerkelni, meg sztriptiztanchoz hasonlo mozdulatokat tolni a mentonek tamaszkodva es arre felmaszva! A mento mogott latszik egy piros elsosegely auto is, arra is ugyanigy felmasztak "twerkingelni".
ozibozi
Mi a F@SZ bajuk van?!
undisputedly
Be vannak baszva/drogozva.
Azért nem kell ennyiből mindjárt világvégét vízionálni.
több mint 5 éve
lehet másik bandából voltak a sértettekPedig a világ legélhetőbb városai között van évtizedek óta folyamatosan.Nem a varos vagy a helyszin a lenyeg. Lott sebesultekhez jottek a mentok, erre nekiallnak twerkelni, meg sztriptiztanchoz hasonlo mozdulatokat tolni a mentonek tamaszkodva es arre felmaszva! A mento mogott latszik egy piros elsosegely auto is, arra is ugyanigy felmasztak "twerkingelni".
ozibozi
Mi a F@SZ bajuk van?!
undisputedly
több mint 5 éve
Legközelebb teszek ki smilejelet 😉Pedig a világ legélhetőbb városai között van évtizedek óta folyamatosan.Auckland =/= Oakland
ozibozi
Gabesz92
több mint 5 éve
Pedig a világ legélhetőbb városai között van évtizedek óta folyamatosan.Nem a varos vagy a helyszin a lenyeg. Lott sebesultekhez jottek a mentok, erre nekiallnak twerkelni, meg sztriptiztanchoz hasonlo mozdulatokat tolni a mentonek tamaszkodva es arre felmaszva! A mento mogott latszik egy piros elsosegely auto is, arra is ugyanigy felmasztak "twerkingelni".
ozibozi
Mi a F@SZ bajuk van?!
több mint 5 éve
Pedig a világ legélhetőbb városai között van évtizedek óta folyamatosan.Auckland =/= Oakland
ozibozi
több mint 5 éve
Pedig a világ legélhetőbb városai között van évtizedek óta folyamatosan.
több mint 5 éve
Ez most eleg boomer lesz tolem, de megis mi a f@sz baj van a mai "fiatalokkal"? Oaklandban zajlott egy, az ujonnan unnenappa nyilvanitott juneteenth unneples, ahol bandahaboru miatt lovoldozes tort ki. egy ember meghalt plusz par serult. kijottek a mentok, erre az idiotak igy reagaltak:Shooting at Oakland CA Juneteenth celebrations last night, leave 1 dead and 5 injured. This is how people reacted when the EMTs arrived. pic.twitter.com/AcFPciJuzq
— Anthea (@Anthea06274890) June 21, 2021
több mint 5 éve
1. Tudom, de attól meg egy egyetem az egy gazdasági entitás.1. Az egy gazdasági entitás, amit annak alakítanak ki. A cég által birtokolt cég fogalma elég megszokott dolog.
2. Nekem nem.
A piaci helyzet szabályozza egy kapitalista gazdaságban a különböző foglalkozású alkalmazottak bérét. Fociedző, szertáros, mascot, tollasedző, titkárnő a tanulmányi osztályon, rektor, tanársegéd, előadó, takarító, mind más összeget keres az egyetemen. Teljesen normális.
3. Nem példa nelküli. Vannak emellett is érvek, persze. Én arról írtam, hogy miért valid, legitim, ha nem kap jövedelmet.
Sobri Jóska
2. És a diák is. Ugyanúgy teljesen normális, hogy a diák pénzt keres az egyetemen, ahogy a tanársegéd, előadó, takarító. Különböző mennyiségű pénzt.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
1. Tudom, de attól meg egy egyetem az egy gazdasági entitás.A fentiek megítélésében teljesen irreleváns, hogy az egyetem profitál vagy sem egy adott programjából, jelen esetben a fociprogramból. Ahogy van egyetemeken női soccer-, díjlovagló-, sakk- falmászó- vagy kajak-program, is, de vitaversenyekre vagy esszéíróversenyekre is lehet menni, amelyek önmagukban mind minuszosak egy egyetemnek, ahogy ha így nézzük a nemsportösztöndíjak is csak viszik a pénzt.1. A foci programok költségvetése leválasztható az egyetem nagy büdzséjétől. Ez csak könyveléstechnikai kérdés. (Egyébként le is van választva, saját költségvetése van.)
Egy egyetem teljes gazdálkodása elég összetett ahhoz, hogy ne lehessen leválasztani róla a fociprogramot, és az abban játszó egyetemistákat, akármit is mond egy SC bíró. Vagy szerinte minden egyetemen sportoló diák kapjon "fizetést"? Vagy csak azok, akik olyan programokban vesznek részt, amelyek önmagukban vizsgálva pluszosak? Mondjuk foci vagy kosár. És egy mínuszos programban sportoló távolugró, szertornász vagy úszó pedig fizessen azért, hogy sportolhat?
Elég nonszensz lenne.Sobri Jóska
2. Mi van a "mínuszos" programokban dolgozó tanárokkal, edzőkkel? Az rendben van, hogy egy tollas edző átlag tanári fizetésért dolgozik, a football edző meg millió dollárokat keres? Edzőnél nem gond ez a különbség tétel, de játékosnál igen? Miért?
3. Az egyetemeken megszokott dolog, hogy ha bevételt termelő tevékenységet végzel, akkor azért pénz jár. Tudományos területeken is. Részt veszel egy cég által rendelt alapkutatásban és pénzt kapsz, diákként is. (Ne legyen ellenérv, hogy léteznek tahó tanárok/egyetemek/szakok ahol nem így van. Sok helyen így van és működik.) Szóval nem is példa nélküli, hogy a diák jövedelmet kap az egyetemtől.
peterk2005
2. Nekem nem.
A piaci helyzet szabályozza egy kapitalista gazdaságban a különböző foglalkozású alkalmazottak bérét. Fociedző, szertáros, mascot, tollasedző, titkárnő a tanulmányi osztályon, rektor, tanársegéd, előadó, takarító, mind más összeget keres az egyetemen. Teljesen normális.
3. Nem példa nelküli. Vannak emellett is érvek, persze. Én arról írtam, hogy miért valid, legitim, ha nem kap jövedelmet.