USA és a világ
32 feliratkozó
több mint 5 éve
A fentiek megítélésében teljesen irreleváns, hogy az egyetem profitál vagy sem egy adott programjából, jelen esetben a fociprogramból. Ahogy van egyetemeken női soccer-, díjlovagló-, sakk- falmászó- vagy kajak-program, is, de vitaversenyekre vagy esszéíróversenyekre is lehet menni, amelyek önmagukban mind minuszosak egy egyetemnek, ahogy ha így nézzük a nemsportösztöndíjak is csak viszik a pénzt.1. A foci programok költségvetése leválasztható az egyetem nagy büdzséjétől. Ez csak könyveléstechnikai kérdés. (Egyébként le is van választva, saját költségvetése van.)
Egy egyetem teljes gazdálkodása elég összetett ahhoz, hogy ne lehessen leválasztani róla a fociprogramot, és az abban játszó egyetemistákat, akármit is mond egy SC bíró. Vagy szerinte minden egyetemen sportoló diák kapjon "fizetést"? Vagy csak azok, akik olyan programokban vesznek részt, amelyek önmagukban vizsgálva pluszosak? Mondjuk foci vagy kosár. És egy mínuszos programban sportoló távolugró, szertornász vagy úszó pedig fizessen azért, hogy sportolhat?
Elég nonszensz lenne.Sobri Jóska
2. Mi van a "mínuszos" programokban dolgozó tanárokkal, edzőkkel? Az rendben van, hogy egy tollas edző átlag tanári fizetésért dolgozik, a football edző meg millió dollárokat keres? Edzőnél nem gond ez a különbség tétel, de játékosnál igen? Miért?
3. Az egyetemeken megszokott dolog, hogy ha bevételt termelő tevékenységet végzel, akkor azért pénz jár. Tudományos területeken is. Részt veszel egy cég által rendelt alapkutatásban és pénzt kapsz, diákként is. (Ne legyen ellenérv, hogy léteznek tahó tanárok/egyetemek/szakok ahol nem így van. Sok helyen így van és működik.) Szóval nem is példa nélküli, hogy a diák jövedelmet kap az egyetemtől.
Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
A supreme court ele kerult az egyetemi sportolok (koztuk a focistak) kompenzaciojanak az ugye. Kavanaugh elegge beleszallt az NCAA-be, szerinte versenyjogilag aggalyos, hogy ingyen dolgoztatjak a diakokat akik nem reszesulnek az altaluk termelt haszonbol, mig az edzok es segitok stb 6-7 szamjegyu fizeteseket tesznek el a diak sportolok teljesitmenye altal generalt penzbol.Régi adósságot törlesztettek ezzel. Nekem ez már régóta a bögyömben volt. Gyakorlatilag a #1 oka annak, hogy szurkolóként távol tartottam magam a college focitól. Elvi problémám volt vele.
undisputedly
Persze sok kérdést fog ez felvetni, mert vannak / lesznek gazdag egyetemek és szegény egyetemek. De ez nem ok ahhoz, hogy ingyen lényegében professzionális munkát végeztessenek emberekkel (köztük nagykorú emberekkel is). Oldák meg más módon, hogy kiegyensúlyozott verseny lehessen. (Nem mintha az NCAA nem lett volna már eddig is egy szűk krém saját mini bajnoksága, ami a nagybajnokságért folyó csatát illeti.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Szerintem egy egyetemista, amatőr sportoló ne kapjon fizetést azért, hogy játszik.Ő elsősorban diák, másodsorban sportoló.
Egyrészt részéről ez egy önkéntes vállalás, nem kötelező mindenkinek élsportolni valamit. Ha akar focizik, ha nem akar, nem focizik. Ha sportösztöndíjas, akkor nyilván akar, de nem kötelező elfogadnia az ösztöndíjat, ami bizony azzal jár, hogy a tanuláson kívül hétközben edz, szombaton meccsel.
Másrészt ha jól focizik (de akár jól kosarazik, baseballozik, stb.), akkor sokkal könnyebben tud az egyetem befejezése után profiszerződéshez jutni, és profiligába kerülni, mintha nem játszana az egyetemen, vagyis ez a játékos részéről marketing, befektetés, ami alapján benne lehet abban a többtízezerből párszáz emberben, akik egy évben profiszerződést kapnak. (Arról nem is beszélve, hogy mennyivel képzettebb, rutinosabb lesz, mint aki egyetem nélkül, csak az utcáról akar beesni mondjuk az NFL-be. Van 1-2 példa, akinek úgy is sikerül, de azért a nagytöbbségnek jó ugródeszka az egyetem.)
Mindemellett ingyen (ösztöndíjjal) szerezhetnek diplomát, ami önmagában biztos tudást, megélhetést jelenthet.
A fentiek megítélésében teljesen irreleváns, hogy az egyetem profitál vagy sem egy adott programjából, jelen esetben a fociprogramból.
Ahogy van egyetemeken női soccer-, díjlovagló-, sakk- falmászó- vagy kajak-program, is, de vitaversenyekre vagy esszéíróversenyekre is lehet menni, amelyek önmagukban mind minuszosak egy egyetemnek, ahogy ha így nézzük a nemsportösztöndíjak is csak viszik a pénzt.
Egy egyetem teljes gazdálkodása elég összetett ahhoz, hogy ne lehessen leválasztani róla a fociprogramot, és az abban játszó egyetemistákat, akármit is mond egy SC bíró.
Vagy szerinte minden egyetemen sportoló diák kapjon "fizetést"?
Vagy csak azok, akik olyan programokban vesznek részt, amelyek önmagukban vizsgálva pluszosak? Mondjuk foci vagy kosár.
És egy mínuszos programban sportoló távolugró, szertornász vagy úszó pedig fizessen azért, hogy sportolhat?
Elég nonszensz lenne.
több mint 5 éve
az eredmény általában az egyetemé, viszont közben kap rendes fizetést érteAzert ha jol tudom az egyetemi kutatasokat amiket az egyetem fizet azzal a kutato direkt nem kereshet, mas ugye h azert o konnyebben dolgozik mellette a piacon is, egy jatekosnak ugye ez igy nem megy.Igen, meg a kozepes csapatoknak is van 5 milliojuk ra, nem? Ha nincs, akkor pool-bol. De ez tenyleg vicc, hogy ingyen "dolgozak". Kavanaughnak igaza van, semmilyen mas piaci szegmens nincs ahol a szereplok azzal vedik meg a piaci viszonyok megkeruleset es a normalis fair ber kifizetesenek elkeruleset, hogy "ez igy tradicio".Egy 50 fos roster kapna igy max 5 milliot per ev. Az a csapatok koltsegvetesehez kepest semmi. Vannak egyetemi edzok akik ennel egymaguk tobbet kapnak per ev.Ennél azért ez egy komplexebb kérdés, mivel az ncaa nem olyan, mint az nfl, markáns különbségek vannak egyes csapatok, egyetemek között.
undisputedly
r.baggio
undisputedly
Nagyon nehez kerdes, valamit valahogy erdemelnenek de mar igy is az h ok "egyetemistak" egy vicc.
rokaur
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
rokaur
876
Azert ha jol tudom az egyetemi kutatasokat amiket az egyetem fizet azzal a kutato direkt nem kereshet, mas ugye h azert o konnyebben dolgozik mellette a piacon is, egy jatekosnak ugye ez igy nem megy.Igen, meg a kozepes csapatoknak is van 5 milliojuk ra, nem? Ha nincs, akkor pool-bol. De ez tenyleg vicc, hogy ingyen "dolgozak". Kavanaughnak igaza van, semmilyen mas piaci szegmens nincs ahol a szereplok azzal vedik meg a piaci viszonyok megkeruleset es a normalis fair ber kifizetesenek elkeruleset, hogy "ez igy tradicio".Egy 50 fos roster kapna igy max 5 milliot per ev. Az a csapatok koltsegvetesehez kepest semmi. Vannak egyetemi edzok akik ennel egymaguk tobbet kapnak per ev.Ennél azért ez egy komplexebb kérdés, mivel az ncaa nem olyan, mint az nfl, markáns különbségek vannak egyes csapatok, egyetemek között.
undisputedly
r.baggio
undisputedly
Nagyon nehez kerdes, valamit valahogy erdemelnenek de mar igy is az h ok "egyetemistak" egy vicc.
több mint 5 éve
Igen, meg a kozepes csapatoknak is van 5 milliojuk ra, nem? Ha nincs, akkor pool-bol. De ez tenyleg vicc, hogy ingyen "dolgozak". Kavanaughnak igaza van, semmilyen mas piaci szegmens nincs ahol a szereplok azzal vedik meg a piaci viszonyok megkeruleset es a normalis fair ber kifizetesenek elkeruleset, hogy "ez igy tradicio".Egy 50 fos roster kapna igy max 5 milliot per ev. Az a csapatok koltsegvetesehez kepest semmi. Vannak egyetemi edzok akik ennel egymaguk tobbet kapnak per ev.Ennél azért ez egy komplexebb kérdés, mivel az ncaa nem olyan, mint az nfl, markáns különbségek vannak egyes csapatok, egyetemek között.
undisputedly
r.baggio
több mint 5 éve
Egy 50 fos roster kapna igy max 5 milliot per ev. Az a csapatok koltsegvetesehez kepest semmi. Vannak egyetemi edzok akik ennel egymaguk tobbet kapnak per ev.Ennél azért ez egy komplexebb kérdés, mivel az ncaa nem olyan, mint az nfl, markáns különbségek vannak egyes csapatok, egyetemek között.
undisputedly

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Szerintem minden jatekosnak kellene legalabb egy 50-100 ezer dollaros eves fizetes, amit minden iskola koteles megadni, es nem alkukepes. Egy 50 fos roster kapna igy max 5 milliot per ev. Az a csapatok koltsegvetesehez kepest semmi. Vannak egyetemi edzok akik ennel egymaguk tobbet kapnak per ev.A supreme court ele kerult az egyetemi sportolok (koztuk a focistak) kompenzaciojanak az ugye. Kavanaugh elegge beleszallt az NCAA-be, szerinte versenyjogilag aggalyos, hogy ingyen dolgoztatjak a diakokat akik nem reszesulnek az altaluk termelt haszonbol, mig az edzok es segitok stb 6-7 szamjegyu fizeteseket tesznek el a diak sportolok teljesitmenye altal generalt penzbol.Én ezt nem is értem már hosszú évek óta...dollár milliárdokat megmozgató iparág, dollár milliókat kereső vezetőkkel és akik termelik ezt a pénzt azok kussoljanak, örüljenek a játék szeretetének meg az ösztöndíjnak ami kb. Alamizsna a teljes képhez képest. Egyszerre nevetséges és felháborító. De ha elmegy egy csoki reklámba vagy ne adj isten titokban - mert máshogy nem lehet - boltol valami sportszergyártóval akkor az ég a földdel összeér és szarrá büntetjük. Ez az egész a tipikusan amerikai szemforgató neoprotestáns àlságosság és képmutatás.
undisputedly
MC12
Es akkor azok a jatekosok is jobb helyzetbol kezdenek az eletet akik megserulnek egyetemen, vagy nem eleg jok a profi szerzodeshez.
Kavanaugh:
több mint 5 éve
A supreme court ele kerult az egyetemi sportolok (koztuk a focistak) kompenzaciojanak az ugye. Kavanaugh elegge beleszallt az NCAA-be, szerinte versenyjogilag aggalyos, hogy ingyen dolgoztatjak a diakokat akik nem reszesulnek az altaluk termelt haszonbol, mig az edzok es segitok stb 6-7 szamjegyu fizeteseket tesznek el a diak sportolok teljesitmenye altal generalt penzbol.Én ezt nem is értem már hosszú évek óta...dollár milliárdokat megmozgató iparág, dollár milliókat kereső vezetőkkel és akik termelik ezt a pénzt azok kussoljanak, örüljenek a játék szeretetének meg az ösztöndíjnak ami kb. Alamizsna a teljes képhez képest. Egyszerre nevetséges és felháborító. De ha elmegy egy csoki reklámba vagy ne adj isten titokban - mert máshogy nem lehet - boltol valami sportszergyártóval akkor az ég a földdel összeér és szarrá büntetjük. Ez az egész a tipikusan amerikai szemforgató neoprotestáns àlságosság és képmutatás.
undisputedly
“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
több mint 5 éve
A supreme court ele kerult az egyetemi sportolok (koztuk a focistak) kompenzaciojanak az ugye. Kavanaugh elegge beleszallt az NCAA-be, szerinte versenyjogilag aggalyos, hogy ingyen dolgoztatjak a diakokat akik nem reszesulnek az altaluk termelt haszonbol, mig az edzok es segitok stb 6-7 szamjegyu fizeteseket tesznek el a diak sportolok teljesitmenye altal generalt penzbol.
Szerkesztette: undisputedly
több mint 5 éve
Fenntartásokkal kezelve is elég meredekAllitolag februarban allt at es ennek is koszonheto a hirtelen eles fordulat a Biden admin es a mainstream media Lab-leak teoriaval kapcsolatos velemenyeben.
So the head of Chinese counter intel efforts in America has defected to USA. He's in the hands of DIA right now. His name is Dong Jingwei.
— Emerald Robinson ✝️ (@EmeraldRobinson) June 18, 2021
He's provided DIA with the contents of Hunter Biden's laptop.
He has confirmed that a THIRD of all Chinese students in US are spies.
r.baggio
Az alaszkai summitom allitolag ezert is volt reszben olyan feszult a helyzet, koveteltek, hogy az Usa adja ki. Ha meg emlekeztek, par eve egy CIA szoftvertitkositas visszafejtese miatt szinte a teljes kinai kemhalozatat felszamoltak az usa-nak, sok-sok evvel visszavetve oket.
Ez hasonlo jelentosegu, sot, nagyob. A foszer a teljes kinai counter intel dep vezetoje volt. Soha ilyen magas rangu vezeto meg nem allt at a kinaiaktol. Allitolag a kepet mar toroltek a kinai keresomotorok talalatai kozul.
Biden btw:
9gag.com/gag/aO3RL22
Szerkesztette: undisputedly
több mint 5 éve
Fenntartásokkal kezelve is elég meredekSo the head of Chinese counter intel efforts in America has defected to USA. He's in the hands of DIA right now. His name is Dong Jingwei.
— Emerald Robinson ✝️ (@EmeraldRobinson) June 18, 2021
He's provided DIA with the contents of Hunter Biden's laptop.
He has confirmed that a THIRD of all Chinese students in US are spies.

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Nem erre számítottak a repik, amikor erőltetették a SC-t...apnews.com/article/supreme-court-dismisses-obamacare-challenge-67cc2e9604a70b1b329c5f3b4177a688

több mint 5 éve
ugye a cukor lobbi erősebb mint a zsír lobbi 😀A cukrozott üdítő egy dolog, de szerintem ott nincs olyan alapvető élelmiszer, ami ne tartalmazna brutális mennyiségű hozzáadott cukrot (kint a legtisztább testépítő étrendet követve híztam több kilót pontosan ugyanolyan mennyiség után, amivel itthon szálkásítok, úgy, hogy mellette napi 8-10 óra fizikai munkát végeztem...)Meg mondjuk amit az amerikaiak művelnek a légkondival, az kb háborús bűntett, minden nap minden percében végrehajtva.Meg a cukrozott üdítő italokkal, ha már ilyesmit is a fejükre olvasunk.
r.baggio
Egyébként tényleg muris, hogy ha felmész a youtube-ra, és beletekersz egy random "10 things you should know about Hungary before you travel there" videóba, amit amerikai csinált, akkor szinte biztos, hogy top5-ben van a légkondizás hiánya és az, hogy bár a kaja isteni, de a bolti üdítők ihatatlanul ízetlenek. 😊
peterk2005
r.baggio
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
A cukrozott üdítő egy dolog, de szerintem ott nincs olyan alapvető élelmiszer, ami ne tartalmazna brutális mennyiségű hozzáadott cukrot (kint a legtisztább testépítő étrendet követve híztam több kilót pontosan ugyanolyan mennyiség után, amivel itthon szálkásítok, úgy, hogy mellette napi 8-10 óra fizikai munkát végeztem...)Meg mondjuk amit az amerikaiak művelnek a légkondival, az kb háborús bűntett, minden nap minden percében végrehajtva.Meg a cukrozott üdítő italokkal, ha már ilyesmit is a fejükre olvasunk.
r.baggio
Egyébként tényleg muris, hogy ha felmész a youtube-ra, és beletekersz egy random "10 things you should know about Hungary before you travel there" videóba, amit amerikai csinált, akkor szinte biztos, hogy top5-ben van a légkondizás hiánya és az, hogy bár a kaja isteni, de a bolti üdítők ihatatlanul ízetlenek. 😊
peterk2005

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Meg mondjuk amit az amerikaiak művelnek a légkondival, az kb háborús bűntett, minden nap minden percében végrehajtva.Meg a cukrozott üdítő italokkal, ha már ilyesmit is a fejükre olvasunk.
r.baggio
Egyébként tényleg muris, hogy ha felmész a youtube-ra, és beletekersz egy random "10 things you should know about Hungary before you travel there" videóba, amit amerikai csinált, akkor szinte biztos, hogy top5-ben van a légkondizás hiánya és az, hogy bár a kaja isteni, de a bolti üdítők ihatatlanul ízetlenek. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Hát Texas az állatorvosi lova lett annak, hogy hogyan működik, működhet a nagyapáink idejéből ittragadt "szabad vállalkozó Amerika" életérzése, és a neoliberalizmus "bízzuk a piacra" kora által itt hagyott pöcegödörjének az egyvelege. Legalább nem kell elképzelni, látjuk a gyakorlatban. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
szóval a nagy önálló texasban olyan fasza a rendszer hogy se a hideget, se a meleget nem bírja ...The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Nem idézek be, ha közvetlenül utánad írok, és az egész postodra válaszolok, mert felesleges, és csak hosszabbítja a topicot, nehezebben olvashatóvá teszi telefonon.Tartalmilag: innentől már én nem akarok vitázni. A jelentést felraktad, a linkelt cikket el lehet olvasni. Innentől mindenki el tudja dönteni, hogy vajon a könnygáz és újságíró verés hogyan került a képbe. Vajon az eredeti tervnek - amit jóval az incidens előtt beterveztek, a védő kerítés felhúzásához - már része volt, vagy pedig a "normálisnak" tervezett kiürítés akkor vált ilyen desperate-é, amikor Barr megjelent nem sokkal előtte, hogy jön az elnök bibliát mutogatni, és elhangzott az "are you freakin kidding me?". Te eldöntötted, én is eldöntöttem, más is el fogja tudni dönteni, hogy melyik scenariót valószínűsíti.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Legközelebb mindkét füled ott lesz, és akkor teljesen hallod a hírt 😊Hat persze,hogy nem olvastak rola 😊 Amugy a fair szellemiseg jegyeben nyugodtan beidezhetsz, hogy lassam nekem valaszolsz 😊
A "demokrata vezetésű helyi rendőrség"-ről én nem olvastam sehol (bevallom a Fox newst nem olvastam). A jelentés alapján / a hírek szerint a kiszorítás terve órákkal korábban született meg, mégpedig azért, mert attól tartottak, hogy a tüntetések erőszakosabbak lesznek, és ezért egy újabb, külső kerítés/korlát sávot akartak felhúzni, és a kiürítés azért történt, hogy az a "contractor" akit ezzel megbíztak, haladéktalanul fel tudja húzni a kerítést. Ez volt az eredeti igény a kiürítésre. Aztán a könyves sztori előtt nem sokkal Barr maga ment oda mind a contractorhoz, mint a helyszínért felelős rendőri egységek parancsnokához, hogy Trump előtte még mutikozna egyet. És erre az volt a parancsnokok válasza, hogy "are you kidding me"?
Ebből rakja magának mindenki össze, hogy szerinte mi történhetett. Annyi minden valószínűség szerint igaz, hogy nem személyesen Trump szólt, hogy "bibliáznék egyet, takarítsátok ki az utat".
peterk2005
Korrigalom magam annyiban, hogy a legnagyobb visszhangot es naci Trumpozast kivalto konnygazositast csinalta a demokrata vezetesu varosi rendorseg. Az IG azt is megallapitotta, hogy Trumo fotozkodasarol a Park Police nem tudott, mar orakkal azelott megkezdtek a tervezeset a park erovel torteno kiuritesere.
Beagyazva a jelentes annak akit erdekel:
www.npr.org/2021/06/09/1004832399/watchdog-report-says-police-did-not-clear-protesters-to-make-way-for-trump-last-
több mint 5 éve
Legközelebb mindkét füled ott lesz, és akkor teljesen hallod a hírt 😊 A "demokrata vezetésű helyi rendőrség"-ről én nem olvastam sehol (bevallom a Fox newst nem olvastam). A jelentés alapján / a hírek szerint a kiszorítás terve órákkal korábban született meg, mégpedig azért, mert attól tartottak, hogy a tüntetések erőszakosabbak lesznek, és ezért egy újabb, külső kerítés/korlát sávot akartak felhúzni, és a kiürítés azért történt, hogy az a "contractor" akit ezzel megbíztak, haladéktalanul fel tudja húzni a kerítést. Ez volt az eredeti igény a kiürítésre. Aztán a könyves sztori előtt nem sokkal Barr maga ment oda mind a contractorhoz, mint a helyszínért felelős rendőri egységek parancsnokához, hogy Trump előtte még mutikozna egyet. És erre az volt a parancsnokok válasza, hogy "are you kidding me"?
Ebből rakja magának mindenki össze, hogy szerinte mi történhetett. Annyi minden valószínűség szerint igaz, hogy nem személyesen Trump szólt, hogy "bibliáznék egyet, takarítsátok ki az utat".


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Erdekesseg gyanant beirom, hogy az egyik Biden department IG-je a vizsgalata soran arra jutott, hogy nem Trump kerte a tuntetok kiszoritasat a Feher Haz elotti parkbol.Az mar korabban bebizonyosodott ugye, hogy a rendori fellepes sem olyan volt, mint ahogyan a teljes media leirta, de most az is kiderult, hogy a tuntetoket - ha jol hallottam fel fullel- a demokrata vezetesu helyi rendorseg indittatasara szoritottak ki, nem pedig azert, hogy Trump fotozkodhasson a templom elott egy Bibliaval a kezeben.
Relevanciaja most mar nincs sok, de egyike azon teljesen kamu sztoriknak, amiket a media es a blue checkmarkok kitalaltak, es amirol kiderult, hogy hogy teljes hazugsag. Ilyen volt meg a francia temetolatogatas, az orosz verdij amerikai katonak fejen stbstbstb.
több mint 5 éve
Az értelmes baloldali oldalak, megmondók mind elítéltik ezt a nyilatkozatot.Mi ártana, ha nem ilyesmi? 😊
Ez a túltoltprogresszióagresszió nagyon sokat árt a baloldalnak...
Gyurma Pappa
Úgy értem, minden oldalnak, minden irányzatnak vannak elb*szott lépései, sokkal szebb világban élnénk, ha mindenki csak jókat (a köz számára is csak jókat) lépne. 😊
A nő nyilatkozatás olvasva, a dolog egy alkalomra szóló figyelemfelhívó akció akart (volna) lenni, amolyan "erről a grundról a felsős diákok mindig kiszorítják az alsós kisebbeket, szombatra ezért szervezek egy olyan napot amikor csak alsósok léphetnek pályára "adj esélyt a kicsiknek" jelmondattal." Hát az ilyen akcióknál sem árt gondolkodni ettől függelenül, mert aki nem gondolkodik, bele szaladhat a pofonba. A nő beleszaladt.
Egyébként valószínűleg kisebbségben leszek a véleményemmel itt, de ebből számomra nem a "rasszista" vonal az igazán zavaró / aggasztó. Ezek a jelképes lépések azok, amik. Nem valódi rasszizmus, a nő se az, hanem olyan mint egy túlszaladt feminista. A rasszizmus akkor gond ha beírják az alkotmányba hogy az apa férfi és egy isten van, vagy ha a bőrszíned alapján vagy a rendőrnek mister vagy sir, vagy ha máshogy néznek rád és kezelnek egy boltban, szállodában ésatöbbi. Ez inkább bazdmegezés / önsajnálat, bőrszínnel kapcsolatban. Mintha mi Trianon kapcsán mondjuk nem húznánk fel a francia lobogót. A kutyát nem büntetnénk vele, csak magunkat azzal, hogy másokat magunkra haragítunk. A nő is ezt érte el.
Ami engem jobban zavar, hogy ő egy választott közszolga. Neki KÖTELESSÉGE lenne válogatás nélkül, minden médium rendelkezésére állni. Választott közszolgaként nem lehet politikai aktivista. Döntse el, hogy a fekete ügyért küzd, vagy várost vezet. Ha utóbbi mellett döntött, akkor viszont hagyja otthon az aktivista ruhát, és ne akciózzon, hanem várost vezessen. Aminek részeként kutya kötelessége mindenkivel szóba állni. Azzal, hogy elkezdett válogatni, azt jelezte, hogy nem fogja fel a különbséget. Azaz, más célból, más miatt adott esetben ugyanígy megtenné. Ez a baj.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)