NCAA csevegő

34 feliratkozó

több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Ez a Luke Falk gyerek nem lesz simán első körös mondjuk jövőre?
Sixo
sophomore még csak, de a Leach QB-kra amúgy se jellemző, hogy megreformálták volna az NFL-t (Kingsbury, Harrell, Holliday, stb.)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 31 425 — LIGHTS OUT!
Ez a Luke Falk gyerek nem lesz simán első körös mondjuk jövőre?

több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 292 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
éjszaka azért volt pár upset, ahogy láttam 😀


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Erre a hétre amúgy csak egy majdnem dráma jutott 😊

 twitter.com/cjzero/status/665791881381416960


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
A top5 így állítható amúgy össze egyszerűen (mindegyiknél feltételezve, hogy az egymás elleni találkozókon kívül nem szenvednek vereséget):

1., Clemson
2., Alabama/Florida
3., Ohio State/Iowa
4., Notre Dame/Stanford(/Utah)
5., Baylor/Oklahoma State
baggio
Frissítve:

1., Clemson
2., Alabama/Florida
3., Iowa/Ohio State(/Michigan State)
4., Oklahoma State/Oklahoma
5., Notre Dame


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
@vassadi + én
https://bowl.hu/images/cache/uploads/eff5a3618fa47b51b1a2877def93a073.jpg
College football előzetes – tizenegyedik hét | Bowl.hu
Újabb fordulóval közelebb az alapszakasz véghajrájához.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Nem szabadna közrejátszania, de számolni kell a konferenciák lobbijával és a csapatok mögötti pénzzel, ahogy arra a tavalyi eset is példát mutatott. A Notre Dame 11-1-es mérleggel garantáltan be fog kerülni, ahogy a 13-0-ás Iowa - akik mögött a Big Ten áll - sem hagyja magát beelőzni a Big XII által (melynél igazából két program, a Texas és az Oklahoma a "power broker", utóbbi viszont valószínűleg nem lesz képben).

Így megy ez.
baggio
Ilyen szempontból nézve egy 11-2-es Big Ten bajnok Michigan lenne izgalmas, hogy bejut-e vmelyik veretlen előtt.
csmaster
Na azért az ésszerűség határain belül 😊 A 11-2-es Michigan maximum a veretlen Houstont előzné meg, vagy hogy visszakanyarodjunk az első kérdéshez, vélhetően a 12-1-es North Carolinát


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
csmaster 9
Nem szabadna közrejátszania, de számolni kell a konferenciák lobbijával és a csapatok mögötti pénzzel, ahogy arra a tavalyi eset is példát mutatott. A Notre Dame 11-1-es mérleggel garantáltan be fog kerülni, ahogy a 13-0-ás Iowa - akik mögött a Big Ten áll - sem hagyja magát beelőzni a Big XII által (melynél igazából két program, a Texas és az Oklahoma a "power broker", utóbbi viszont valószínűleg nem lesz képben).

Így megy ez.
baggio
Ilyen szempontból nézve egy 11-2-es Big Ten bajnok Michigan lenne izgalmas, hogy bejut-e vmelyik veretlen előtt.
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Nem szabadna közrejátszania, de számolni kell a konferenciák lobbijával és a csapatok mögötti pénzzel, ahogy arra a tavalyi eset is példát mutatott. A Notre Dame 11-1-es mérleggel garantáltan be fog kerülni, ahogy a 13-0-ás Iowa - akik mögött a Big Ten áll - sem hagyja magát beelőzni a Big XII által (melynél igazából két program, a Texas és az Oklahoma a "power broker", utóbbi viszont valószínűleg nem lesz képben).

Így megy ez.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
csmaster 9
North Carolinának esetleg lehet esélye playoffba kerülni az ACC döntőben a Clemson megverésével?
csmaster
A 2007-es őrület után kategorikusan már nem lehet ezt sem kizárni, de nagy sansz nincs rá, túl sok eredménynek kellene ahhoz összejönnie. Ha az ACC-döntőnek 11-1-es mérleggel top10-esként futnak neki, akkor van értelme erről beszélni.

A top5 így állítható amúgy össze egyszerűen (mindegyiknél feltételezve, hogy az egymás elleni találkozókon kívül nem szenvednek vereséget):

1., Clemson
2., Alabama/Florida
3., Ohio State/Iowa
4., Notre Dame/Stanford(/Utah)
5., Baylor/Oklahoma State

Tehát jelen pillanatban még a veretlen Big XII bajnok is aggódhat(na).
baggio
szerintem a veretlen big12 bajnok sima top4, pl ha baylor verertlenül vívja meg a kőkemény utolsó 4 meccsét (ugye oklahoma, tcu, okie st, texas, ebből 3 is top15ös) akkor szerintem biztos bekerül.
braxa88
Nálam Big XII veretlen > Notre Dame, de nem előzné meg a Stanford-öt (indoklás: ND ugyanúgy nem játszik konferencia döntőt és ezzel együtt gyengébb schedule mint egy potenciális Big XII végigverés)
több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
North Carolinának esetleg lehet esélye playoffba kerülni az ACC döntőben a Clemson megverésével?
csmaster
A 2007-es őrület után kategorikusan már nem lehet ezt sem kizárni, de nagy sansz nincs rá, túl sok eredménynek kellene ahhoz összejönnie. Ha az ACC-döntőnek 11-1-es mérleggel top10-esként futnak neki, akkor van értelme erről beszélni.

A top5 így állítható amúgy össze egyszerűen (mindegyiknél feltételezve, hogy az egymás elleni találkozókon kívül nem szenvednek vereséget):

1., Clemson
2., Alabama/Florida
3., Ohio State/Iowa
4., Notre Dame/Stanford(/Utah)
5., Baylor/Oklahoma State

Tehát jelen pillanatban még a veretlen Big XII bajnok is aggódhat(na).
baggio
szerintem a veretlen big12 bajnok sima top4, pl ha baylor verertlenül vívja meg a kőkemény utolsó 4 meccsét (ugye oklahoma, tcu, okie st, texas, ebből 3 is top15ös) akkor szerintem biztos bekerül.
több mint 8 éve
csmaster 9
Köszi a választ! Szerintem egyébként az Iowa még 13-0-val sem fog bekerülni, pláne, ha lesz veretlen Big XII bajnok
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
North Carolinának esetleg lehet esélye playoffba kerülni az ACC döntőben a Clemson megverésével?
csmaster
A 2007-es őrület után kategorikusan már nem lehet ezt sem kizárni, de nagy sansz nincs rá, túl sok eredménynek kellene ahhoz összejönnie. Ha az ACC-döntőnek 11-1-es mérleggel top10-esként futnak neki, akkor van értelme erről beszélni.

A top5 így állítható amúgy össze egyszerűen (mindegyiknél feltételezve, hogy az egymás elleni találkozókon kívül nem szenvednek vereséget):

1., Clemson
2., Alabama/Florida
3., Ohio State/Iowa
4., Notre Dame/Stanford(/Utah)
5., Baylor/Oklahoma State

Tehát jelen pillanatban még a veretlen Big XII bajnok is aggódhat(na).

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
csmaster 9
North Carolinának esetleg lehet esélye playoffba kerülni az ACC döntőben a Clemson megverésével?
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
A TCU orvosi stábja már PO-kaliber, mivel Doctson játszhat a hétvégén


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Doctson kihagyja a szezon hátralévő részét, kár, hogy így lett vége az egyetemi karrierjének 😕
ez szerintetek mennyire vetheti vissza a TCU-t? vissza tudják még küzdeni magukat valami nagyon durva körbeverés után?
markny
Nagyon durva körbeverés azért nem kell, de a botrányosan gyenge Kansas után nagy összegben nem fogadnék arra, hogy az Oklahomát és a Baylort is verik, illetve a többi eredmény is számukra kedvezően alakul. A Bears ellen ettől függetlenül, pláne hazai pályán nem írnám le őket, Patterson nagyjából egy éve készülhet arra a meccsre, a két csapat között az utálat jelző talán túlságosan enyhe kifejezés is.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
markny Tennessee Titans Tennessee Volunteers 675 — tennessean
Doctson kihagyja a szezon hátralévő részét, kár, hogy így lett vége az egyetemi karrierjének 😕
ez szerintetek mennyire vetheti vissza a TCU-t? vissza tudják még küzdeni magukat valami nagyon durva körbeverés után?

Szerkesztette: markny

több mint 8 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 509
Ami nekem feltűnik, hogy a másik három rangsorban van némi konszenzus, itt azért igen jelentős eltérések vannak.

Nyilván, mivel kevéssé vagyok képben a csapatok erejéről, nem tisztem értekezni, azonban vannak olyan csapatok, akiket kissé érthetetlenül kezelnek (pl.: Baylor).
gabokocka
Pedig pont ezért jobb ez a lista, mert láthatóan nem minden esetben a berögződött elvek mentén rangsorol (egy veretlen csapatnak kötelezően meg kell előzni olyat, aki egyszer már kikapott, stb.), hanem néha a józan észre, rosszabb értelemben az "eye test"-re hagyatkozik.

A Baylor pl. még mindig nem játszott pozitív mérlegű csapat ellen, na így legyen okos valaki velük kapcsolatban 10 (!) forduló után...
baggio
Bele is húzunk rendesen a következő 3 meccsen nem lesz reklamálási lehetőség. Mondjuk szerintem 2 vereség szerintem becsúszik és akkor meg nincs is miről beszélni.
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Ami nekem feltűnik, hogy a másik három rangsorban van némi konszenzus, itt azért igen jelentős eltérések vannak.

Nyilván, mivel kevéssé vagyok képben a csapatok erejéről, nem tisztem értekezni, azonban vannak olyan csapatok, akiket kissé érthetetlenül kezelnek (pl.: Baylor).
gabokocka
Pedig pont ezért jobb ez a lista, mert láthatóan nem minden esetben a berögződött elvek mentén rangsorol (egy veretlen csapatnak kötelezően meg kell előzni olyat, aki egyszer már kikapott, stb.), hanem néha a józan észre, rosszabb értelemben az "eye test"-re hagyatkozik.

A Baylor pl. még mindig nem játszott pozitív mérlegű csapat ellen, na így legyen okos valaki velük kapcsolatban 10 (!) forduló után...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Ami nekem feltűnik, hogy a másik három rangsorban van némi konszenzus, itt azért igen jelentős eltérések vannak.

Nyilván, mivel kevéssé vagyok képben a csapatok erejéről, nem tisztem értekezni, azonban vannak olyan csapatok, akiket kissé érthetetlenül kezelnek (pl.: Baylor).

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Ez a rangsor csak sztem nevetséges?
gabokocka
Pár helyen bele lehet kötni, de miért lenne nevetséges? Még az NFL-ben is lehetetlen normális erősorrendet felállítani, pedig a profiknál egyszerűbb összehasonlítani a csapatokat, míg itt igazából egyetlen célja van a rangsoroknak, melyet (kint az USA-ban) el is látnak: a vitagenerálás.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Ez a rangsor csak sztem nevetséges?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 292 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
A Florida hiába nyert egy ponttal a 25. Houston által 34-0-ra lealázott Vanderbilt ellen, nemhogy visszacsúszni fognak, hanem feljebb menni
baggio
ez legalább nem jött be 😊


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
https://bowl.hu/images/cache/uploads/438b5f3d30cd7061c994462df410af65.jpg
College Football összefoglaló - tizedik hét | Bowl.hu
Fogynak a veretlenek és egyre szorosabb a Heisman-verseny is.


kijött közben az új CFC top25 is
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
NCAA rangsor | Bowl.hu
Történelmi áttekintés: http://bowl.hu/a_futballrangsorok


Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Vitatható ítéletek az NFL-ben is vannak, viszont most egymás utáni negyedik héten láthattunk itt olyan végjátékot, amit a profiknál soha, ráadásul a Duke-Miami kivételével mindegyik kiemelten fontos meccsen történt 8)
baggio
egymás utáni negyedik héten láthattunk olyan végjátékot, amit máshol soha, ráadásul a Duke-Miami kivételével mindegyik kiemelten fontos meccsen történt 8)

NFL szidás nélkül is lehet áradozni a NCAAről.
braxa88
ahogy kihal az NFL-ből is a "narratíva", mely mindig degradálja a "futkározós" irányítókat és gimmicknek állítja be a college spread offense-eket, én is abbahagyom a másik oldalról való megközelítést


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal