NCAA csevegő

34 feliratkozó

több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Te jó ég, az a safety mi volt?? Nem verték agyon a bírót?
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
eltelt megint egy hét, tudjátok a dolgotok



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Az Oregonnak idén is csengettek? FSU nem hiszem, hogy kikap idén, annyival jobbak mindenkinél az ACC-ben. Talán még a Gators elleni meccs lehet meleg nekik, de azt is hozzák szerintem. Elég lesz ez nekik egy 2. helyre a listán?rizanjn
Innentől biztos, hogy ha az Alabama és a Florida State hozza a hátralevő meccseit, akkor ez a két csapat játssza a nagydöntőt. Érik az Ohio State vs Stanford Rose Bowl is (Pac12- #1 vs Big Ten #1), igazából a Baylor sorsa a kérdéses jelenleg.

Folytatódik tehát a "rájátszás" 😊
Alabama: @ Miss State, Chattanooga [FCS], @ Auburn, SEC-döntő (?, Atlanta)
Florida State: Syracuse, Idaho, @ Florida, ACC-döntő (?, Charlotte)
Ohio State: @ Illinois, Indiana, @ Michigan, Big Ten-döntő (?, Indianapolis)
Baylor: vs Texas Tech (Arlington), @ Oklahoma State, @ TCU, Texas
Stanford: @ USC, California, Notre Dame, Pac12-döntő (?, otthon)


friss rangsor:
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
NCAA rangsor | Bowl.hu
Történelmi áttekintés: http://bowl.hu/a_futballrangsorok


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 881 — megbékéltem tom bradyvel
Pr volt, az a lényeg, másra nincs keresletjjncaa
ne, ne, ne! azért ennyire ne add fel!! vidó helyett inkább írj beharangozót meg egy összefoglalót.

Big Ten meccsekhez írtam a konf fórumába, de ezeket a meccseket meg még az NCAA fanoknak is ciki nézni. Még egy FCS meccs is izgalmasabb és parádésabb játékot produkál mint ők, olvashatjuk az eredménykövetőben is néha. Sajnos.DoM
no oké. most ugye a nebraska csatlakozott tavaly. akkor a cornhuskeres el fog big ten-esedni vagy mi?? nem tudom. elég furcsa elképzelni, hogy csak konferencia "betegség".

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
nem lesz ncaa beharangozó?? múl héten sem volt. vagy meguntátok? vagy nincs olvasótábor?Ventura
Big Ten meccsekhez írtam a konf fórumába, de ezeket a meccseket meg még az NCAA fanoknak is ciki nézni. Még egy FCS meccs is izgalmasabb és parádésabb játékot produkál mint ők, olvashatjuk az eredménykövetőben is néha. Sajnos.

 bowl.hu/forum/nflncaa_-_divizioforumok/big_ten?oldal=0#929616
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Pr volt, az a lényeg, másra nincs kereslet


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 881 — megbékéltem tom bradyvel
nem lesz ncaa beharangozó?? múl héten sem volt. vagy meguntátok? vagy nincs olvasótábor?

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 10 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 574
Az Oregonnak idén is csengettek? FSU nem hiszem, hogy kikap idén, annyival jobbak mindenkinél az ACC-ben. Talán még a Gators elleni meccs lehet meleg nekik, de azt is hozzák szerintem. Elég lesz ez nekik egy 2. helyre a listán?rizanjn
Ha az FSU veretlenül hozza a hátralévő meccseit, akkor a mostani 2. helynél hátrébb nem fognak csúszni (szerintem), ergo nagydöntőznek.
több mint 10 éve
rizanjn Cincinnati Bengals Ohio State Buckeyes 282
Az Oregonnak idén is csengettek? FSU nem hiszem, hogy kikap idén, annyival jobbak mindenkinél az ACC-ben. Talán még a Gators elleni meccs lehet meleg nekik, de azt is hozzák szerintem. Elég lesz ez nekik egy 2. helyre a listán?
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
itt az új



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
A "hatalmas" NFL karriert befutó Dan Sileo (ex-Canes) jó nagy galibát kevert a "twitter-bounty"-val. xD

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
De a november még csak most kezdődik, és amúgy is egy elképesztő hétvége jön. Már pénteken reggel sokkal okosabbak leszünk, és vasárnap reggel meg aztán teljesen letisztulnak a dolgok.Fighting
Mert mi lesz szombaton a Bama-LSU-n kívül? Valamit elnéztél szerintem :p Mondjuk nálam pont úgy alakultak a dolgok, hogy ezen a hétvégén nem leszek nagyon netközelben, szóval örülök nagyon, hogy épp csütörtökre került a két top10-es rangadó 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Fighting 275 — Notre Dame fan
friss top 25:
 bowl.hu/ncaa_rangsor

azért a Big Tent kissé sajnálom, mert pontosan tükrözi a konf megítélését, hogy míg a liga legjobb védelmével bíró Spartans (erről szombaton mindenki meggyőződhetett) egyetlen vereségük miatt (ami ráadásul nem is gyenge csapat, a Notre Dame ellen történt) még mindig csak a 17. helyen szerénykedik, addig a 4-4-es Utah otthonában csúnyán elbukó Stanford simán top5-ös, a két vereséges, egyetlen meccset jól végig nem játszó South Carolina a 12.jjncaa
Kicsit sem idegesítő. Az MSU nálam sima Top 10-s csapat jelenleg. Ezt a Michigan támadósort ilyen szinten ledominálni. Elképesztő volt.
Mondjuk a Stanforddal nem értünk egyet, de majd csütörtökön kiderül melyikünknek lesz igaza.😉
Mondjuk nálam az SEC még mindig durván overrated. De a Bama első helyével nem tudok vitatkozni.
De a november még csak most kezdődik, és amúgy is egy elképesztő hétvége jön. Már pénteken reggel sokkal okosabbak leszünk, és vasárnap reggel meg aztán teljesen letisztulnak a dolgok.

Play like a champion today
több mint 10 éve
Fighting 275 — Notre Dame fan
Eddig sem igazán volt nekem világos mi alapján áll össze a rangsor. Most sem az.GRAFI
1/3 az AP top 25 listája (a szavazók)
1/3 a Harris Poll top 25 listája (a szavazók)
1/3 computer szavazat, amely 6 különböző gépi rangsornak az átlaga

A computer szavazatokról:

Anderson & Hester:  www.andersonsports.com/football/ACF_frnk.html
Bilingsley:  www.cfrc.com/html/rankings.html
Colley Matrix:  www.colleyrankings.com/
Massey:  masseyratings.com/rate.php?s=cf&sub=FBS
Sagarin:  sagarin.com/sports/cfsend.htm
Peter Wolfe:  prwolfe.bol.ucla.edu/cfootball/ratings.htmDoM
Az AP nincs benne. A Coaches rankings van benne. Az AP már rég kiszállt a BCS-l, helyette jött a Harris.

Play like a champion today
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ebben a könyvben írta Bill Connelly, hogy éppen ezért több statisztikus is megveti ezeket a rangsorokat, egyes vélemények szerint pár tekintetben a gépi listák "emberibbek", mint a human pollok...jjncaa
Jó megjegyzés!

A pontarány elvetése helyett alternatív megoldásként biztos felvetődött már akkor is az egymás elleni eredmények figyelembevétele a képletben.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Sosem merültem el túlzottan a gépi szavazatokba, de a Sagarin weboldalán azért van érdekesség: a BCS a sok elem közül azt használja tőlük, amelynél csak a győzelem/vereség ténye számít (zöld oszlop), és teljesen figyelmen kívül hagyja a pontarányt (kék oszlop) vagy éppen a végső listát (lila oszlop). DoM
Ennek történelmi okai vannak, mindig egy-egy nagy port kavaró év végi BCS lista után módosítottak a rendszeren itt-ott... A pontarány elvetése pl. a 2000-es idényhez köthető, mikor a 11-1-es Florida State került a nagydöntőbe a 10-1-es mérleggel záró, alapszakaszban épp őket megverő Miami helyett



Ebben a könyvben írta Bill Connelly, hogy éppen ezért több statisztikus is megveti ezeket a rangsorokat, egyes vélemények szerint pár tekintetben a gépi listák "emberibbek", mint a human pollok...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
A poll mizériához csak annyit, hogy a Miami a Sagarin végső rangsorában (amit nem használ a BCS) csak a 31. helyen van...

Northern Illinois pedig 46. lenne (ellenfelek erőssége miatt elsődlegesen), viszont ha csak a W/L számít, akkor a negyedikek ebben a rangsorban.
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Eddig sem igazán volt nekem világos mi alapján áll össze a rangsor. Most sem az.GRAFI
1/3 az AP top 25 listája (a szavazók)
1/3 a Harris Poll top 25 listája (a szavazók)
1/3 computer szavazat, amely 6 különböző gépi rangsornak az átlaga

A computer szavazatokról:

Anderson & Hester:  www.andersonsports.com/football/ACF_frnk.html
Bilingsley:  www.cfrc.com/html/rankings.html
Colley Matrix:  www.colleyrankings.com/
Massey:  masseyratings.com/rate.php?s=cf&sub=FBS
Sagarin:  sagarin.com/sports/cfsend.htm
Peter Wolfe:  prwolfe.bol.ucla.edu/cfootball/ratings.htm

szerk.: az AP helyett a USA Today Coaches Pollja szerepel 1/3-dal az emberi listák között, ahogy arra Fighting rámutatott hozzászólásában. (szavazók)
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
friss top 25:
 bowl.hu/ncaa_rangsorjjncaa
Az ember azt hinné, hogy például a South Carolinát az emberi szavazatok húzzák fel, pedig ott kétszer is a 15. helyen szerepel. A computereknél meg átlagban tizedik, de van olyan gépi lista is, amelyik a nyolcadik helyre teszi őket.

A Spartansnál viszont már valóban az emberi tényező a döntő (18. és 19. hely), a gépeknél viszont 13. lenne.

 espn.go.com/college-football/bcs/_/year/2013

Sosem merültem el túlzottan a gépi szavazatokba, de a Sagarin weboldalán azért van érdekesség: a BCS a sok elem közül azt használja tőlük, amelynél csak a győzelem/vereség ténye számít (zöld oszlop), és teljesen figyelmen kívül hagyja a pontarányt (kék oszlop) vagy éppen a végső listát (lila oszlop). South Carolina példáján maradva: a BCS által használt módszertan szerint 11. helyen vannak, ez a végső listán viszont már csak 14. helyet ért, így éppen egy hellyel előzik meg a Spartanst a Sagarinnál. Az ő végső listájuk (amit nem használ a BCS) két meglepetéscsapatot tartalmaz a top10-ben: #6 Wisconsin, #8 Arizona State.

Ebből kiindulva a gépi rangsoroktól sem érdemes BCS szinten túl nagy ellensúly szerepet várni, még úgyis, ha alapból 2 vs. 1 hátrányban vannak az emberi szavazottak szemben.
több mint 10 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
tippelek egy BCS Bowl mezőnyt

Final: Alabama - Oregon
Orange: Florida State - Central Florida
Rose: Ohio State - Fresno State
Sugar: Clemson - Notre Dame (vagy 1 vereséges BigXII csapat - OSU/OU)
Fiesta: Baylor - Northern Illinois

SEC at-large hely nélkül 😀

több mint 10 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
közben a NIU már hátrafelé halad, miközben a Fresno stagnál. Nem vagyok benne biztos, hogy kettejük meccsét utóbbi nyerné. Marketing szempontból persze a Bulldogs sokkal vállalhatóbb mint a Huskies...

Az lesz a szép ha a végére benyomják őket a UCF mögé, hogy ne kelljen busterkedniük 😊

több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Eddig sem igazán volt nekem világos mi alapján áll össze a rangsor. Most sem az.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
friss top 25:
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
NCAA rangsor | Bowl.hu
Történelmi áttekintés: http://bowl.hu/a_futballrangsorok


azért a Big Tent kissé sajnálom, mert pontosan tükrözi a konf megítélését, hogy míg a liga legjobb védelmével bíró Spartans (erről szombaton mindenki meggyőződhetett) egyetlen vereségük miatt (ami ráadásul nem is gyenge csapat, a Notre Dame ellen történt) még mindig csak a 17. helyen szerénykedik, addig a 4-4-es Utah otthonában csúnyán elbukó Stanford simán top5-ös, a két vereséges, egyetlen meccset jól végig nem játszó South Carolina a 12.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
at large nekem nem tiszta. oda kik kerülhetnek? miért pont ők?Ventura
ez a BCS-éra utolsó éve, már felesleges megtanulni mit miért 😊jjncaa
áhá. megtaláltam az archívumban:
"- at-large: szabad meghívás bizonyos előre lefektetett szabályok, szempontok alapján"

például milyen szabály, szempont lehet? meg van hátározva, hogy X konferencia 2-5-ik helyezettjéig hívhat meg?Ventura
legalább 9 győzelem kell és top14 a bcs rangsorban

az AAC-nek jár amúgy egy automatikus at-large hely, meg non-bcs csapatnak, haa top12-ben vannak, vagy a top16-ban megelőzve egy bcs konf bajnokát


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 881 — megbékéltem tom bradyvel
at large nekem nem tiszta. oda kik kerülhetnek? miért pont ők?Ventura
ez a BCS-éra utolsó éve, már felesleges megtanulni mit miért 😊jjncaa
áhá. megtaláltam az archívumban:
"- at-large: szabad meghívás bizonyos előre lefektetett szabályok, szempontok alapján"

például milyen szabály, szempont lehet? meg van hátározva, hogy X konferencia 2-5-ik helyezettjéig hívhat meg?

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------