CFB követő 2022

5 feliratkozó

több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 936 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
FCS döntő beharangozó



1. South Dakota State (13-1) - 3. North Dakota State (12-2)
2023. január 8. Toyota Stadium Frisco, Texas (ABC) 20:00

Örök mérleg: a North Dakota State vezet 63-45-5-re. de a legutóbbi 3 találkozót, köztük az idei odavágót október 15.-én (23-21) a South Dakota State nyerte. A playoffban 4-0 az arány a Bison javára.

Edzők:
North Dakota State: Matt Entz (49-6, 4. szezon)
South Dakota State: John Stiegelmeier (198-112, 26. szezon)

5 játékos akire érdemes figyelni:
North Dakota State:
QB Cam Miller (1715 yard, 212/142. 11 TD, 3 INT; 497 futott yard, 15 TD)
RB Kobe Johnson (118 futás, 898 yard, 8 TD),
LT Cody Mauch (consensus FCS All-American, 8. a Walter Payton Award szavazáson),
DE Spencer Waege (48 tackle, 17.5 TFL, 9 sack),
LB James Kaczor (94 tackle, 5.5 TFL, INT);

South Dakota State:
QB Mark Gronowski (2744 yards, 335/218 23 TD, 5 INT; 351 futott yard, 11 TDs)
RB Isaiah Davis (227 futás, 1348 yard, 14 TD; 19 elkapás)
TE Tucker Kraft (25 elkapás, 318 yard, 3 TD),
DE Reece Winkelman (31 tackle, 14.5 TFL, 7 sack),
DT Caleb Sanders (36 tackle, 9.5 TFL, 6.5 sack)

5 fontos kérdés, ami megválaszolásra vár:
1. Vajon az SDSU mumussá vált a Bison számára? Eddig talán a James Madisont leszámítva nem volt igazi riválisa az NDSU-nak ez elmúlt években, de a Jackrabbits zsinórban 3-szor is megtréfálta északi szomszédját. A Bison kezdő QB-ja, Cam Miller konkrétan 0-3-al áll az SDSU ellen. A címvédőnek fontos lenne előnyt szerezni, és nem hátrányból játszani.

2. Az NDSU rendelkezik a 3. legjobb futójátékkal az FCS-ben. de csak 127 yardig jutottak az SDSU ellen az alapszakaszban, és akkor még rendelkezésre állt a megállíthatatlan FB Hunter Luepke, aki azon a meccsen a futások feléért volt felelős. Tud jobb teljesítménnyel kirukkolni a Bison futójátéka az FCS legjobb futásvédelme ellen(82.8 engedett futott yard/meccs) Luepke nélkül?

3. Az SDSU támadójátéka sokkal kiegyensúlyozottabb, mint a Bisoné(53/47 % az arány a passz és futójátékok között szemben az NDSU run heavy 68/32-es arányával), Tud-e vajon a tűzforró Isaiah Davis (416 futott yard, 4 TD a 3 playoff találkozón) annyi figyelmet igényelni a Bison védőitől, hogy ez megnyitja a passzjátékot, akár mélységi célpontokat kínálva Tucker Kroft, TE párja Zach Heins valamint a 2 WR Janke ikrek Jaxon és Jadon előtt?

(Íme a két kezdő QB mérlege a másik csapat ellen)


4. Vajon a 3 hetes szünet az elődöntő óta mennyire kedvez majd a Bisonnal, aki már alaposan hozzá van szokva ekkora üresjáratokhoz a playoff nagy része és a döntő között? A Jackrabbits játékosai szerint ez nem lesz faktor, de a szünet előtt az 1. kiemelt lendületben volt és mikor legutóbb döntőt játszottak 2021 tavaszán, akkor nem telt el ennyi idő az elödöntő és a döntő között. .

5. A két csapat úgy ismeri egymást, mint a tenyerét kis túlzással. Melyik edzői stáb képes jobban meglepni majd a másikat eddig nem látott playek felrajzolásával?

NFL draft propektek:
South Dakota State: Top prospect - TE Tucker Kraft. Junior létére már bejelentette, hogy megy a draftra. 2.-tól 4. körig bárhol elkelhet majd. A szezon első felét egy bal boka sérüléssel hagyta ki, de azóta az egyik legjobb fegyver a Jackrabbits arzenáljában.
Mellette nagyon érdemes figyelni a RB Isaiah Davis-t, aki szintén junior és jobb játékos, mint a tavaly tavasszal a 4. körben elkelt Pierre Strong Jr volt. Legkésőbb jövőre már ő is vasárnaponként focizik majd. 10 playoff meccsen is 100 futott yard fölé került. A két Janke iker végzős, mindkettő felbukkanhat majd NFL training campeken idén nyáron.

North Dakota State: Top prospect - LT Cody Mauch. Nagy harcban lesz Krafttel, hogy melyikük lesz az idei draft leghamarabb kiválasztott FCS prospektje. Mauch valószínűleg inkább majd mint guard lesz majd látható vasárnaponként az NFL-ben.

Sajnos se a döntőn, se a Senior Bowl-on nem látjuk majd a buldózer FB Hunter Luepke-t egy vállsérülés miatt. Nem véletlen a Dakotraktor becenév, hiába áll a legtöbb játékos elé, ő át fog menni rajta. Egy kreatív támadóguru kezében hatalmas fegyver lehet majd az NFL-ben is, és legkésőbb a 3. nap hallani fogja a nevét tavasszal. Nash Jensen esetében ez nem olyan biztos, de a LG FCS csúcsot jelentő 70. mérkőzésére készül vasárnap!

Szerkesztette: iktriad
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 844 — No es importante








---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
SirPub Cincinnati Bengals 1 246
Meddig tart még? 😃
SirPub
A győzelem íze? Örökké 😀 egyébként max 5-10 perc
dande2
Addig nem kezdik a MNF-t, amíg véget nem ér?!

Ezt még anyám is két cekkerrel...
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 511 — Így remélem megfelelek nektek.....
Meddig tart még? 😃
SirPub
A győzelem íze? Örökké 😀 egyébként max 5-10 perc
több mint 1 éve
SirPub Cincinnati Bengals 1 246
Meddig tart még? 😃

Ezt még anyám is két cekkerrel...
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 511 — Így remélem megfelelek nektek.....
Akkor itt a mese vége 😀 Elvisszük a Rózsát a keleti partra 😊
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 511 — Így remélem megfelelek nektek.....
KI vagy te és mit csináltál Sean Clifforddal 😀 😀 😀 talán eladta magát legalább a 3. napra a drafton esetleg a 2.ra. Álomban nem gondo,ltam volna hogy ilyen komplett meccset játszunk. NCAAF ilyet tudom vétek elírni de talán ez már meglehet 😀
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 511 — Így remélem megfelelek nektek.....
Na et nem láttam jönni 😛 😀
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 511 — Így remélem megfelelek nektek.....
Wow ezt pont láttam előre, hogy ez jön, pláne ahogy a saftey felhúzódott. Szerencsére a Utah DC nem látta 😀 😀 😀
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 857 — Deion Sanders for president!
ok és mit mondtak? 😉 bár lehet majd kiderül mert Cilff húzza a lábát....
dande2
hogy a Lions terve Allar padozása és fejlesztése jövőre Clifford meg kezdő marad
🤘gaben🤘
Nem is ezt mondtam 😀 ez volt erre a szezonra a terv, a következőben Allar kezd
r.baggio
na itt az illetékes elvtárs
akkor egy részéről biztos lemaradtam

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 844 — No es importante
ok és mit mondtak? 😉 bár lehet majd kiderül mert Cilff húzza a lábát....
dande2
hogy a Lions terve Allar padozása és fejlesztése jövőre Clifford meg kezdő marad
🤘gaben🤘
Nem is ezt mondtam 😀 ez volt erre a szezonra a terv, a következőben Allar kezd


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 511 — Így remélem megfelelek nektek.....
ok és mit mondtak? 😉 bár lehet majd kiderül mert Cilff húzza a lábát....
dande2
hogy a Lions terve Allar padozása és fejlesztése jövőre Clifford meg kezdő marad
🤘gaben🤘
Mert Clifford még marad??? Maradhat? 😕
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 857 — Deion Sanders for president!
ok és mit mondtak? 😉 bár lehet majd kiderül mert Cilff húzza a lábát....
dande2
hogy a Lions terve Allar padozása és fejlesztése jövőre Clifford meg kezdő marad

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 511 — Így remélem megfelelek nektek.....
Megkérdezem itt aztán a többiek majd elmondják mit válaszoltatok: 😛 😀 😊 Mit gondoltok a PSU irányító helyzetéről? Allar (esetleg valaki más) komoly opció lehet (és javulás) Clifford után? Köszi 😀
dande2
meg is kapod a választ
🤘gaben🤘
Köszönöm, várom 😀 😉 de komolyan mert nincs Match4-em.
dande2
azt hittem megoldottad
🤘gaben🤘
ugyan hogy, ha a TKom nem oldja meg???? a meccset látom streamen de az angolt annyira nem értem, ha ott volt erről szó, meg az elejéről le is maradtam...

Közben a D is "ügyeskedik..." 😕
dande2
baggioék pont akkor beszéltek róla miután kérdezted
🤘gaben🤘
ok és mit mondtak? 😉 bár lehet majd kiderül mert Cilff húzza a lábát....

Szerkesztette: dande2
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 857 — Deion Sanders for president!
Megkérdezem itt aztán a többiek majd elmondják mit válaszoltatok: 😛 😀 😊 Mit gondoltok a PSU irányító helyzetéről? Allar (esetleg valaki más) komoly opció lehet (és javulás) Clifford után? Köszi 😀
dande2
meg is kapod a választ
🤘gaben🤘
Köszönöm, várom 😀 😉 de komolyan mert nincs Match4-em.
dande2
azt hittem megoldottad
🤘gaben🤘
ugyan hogy, ha a TKom nem oldja meg???? a meccset látom streamen de az angolt annyira nem értem, ha ott volt erről szó, meg az elejéről le is maradtam...

Közben a D is "ügyeskedik..." 😕
dande2
baggioék pont akkor beszéltek róla miután kérdezted

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 511 — Így remélem megfelelek nektek.....
Megkérdezem itt aztán a többiek majd elmondják mit válaszoltatok: 😛 😀 😊 Mit gondoltok a PSU irányító helyzetéről? Allar (esetleg valaki más) komoly opció lehet (és javulás) Clifford után? Köszi 😀
dande2
meg is kapod a választ
🤘gaben🤘
Köszönöm, várom 😀 😉 de komolyan mert nincs Match4-em.
dande2
azt hittem megoldottad
🤘gaben🤘
ugyan hogy, ha a TKom nem oldja meg???? a meccset látom streamen de az angolt annyira nem értem, ha ott volt erről szó, meg az elejéről le is maradtam...

Közben a D is "ügyeskedik..." 😕
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 857 — Deion Sanders for president!
Megkérdezem itt aztán a többiek majd elmondják mit válaszoltatok: 😛 😀 😊 Mit gondoltok a PSU irányító helyzetéről? Allar (esetleg valaki más) komoly opció lehet (és javulás) Clifford után? Köszi 😀
dande2
meg is kapod a választ
🤘gaben🤘
Köszönöm, várom 😀 😉 de komolyan mert nincs Match4-em.
dande2
azt hittem megoldottad

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 511 — Így remélem megfelelek nektek.....
Megkérdezem itt aztán a többiek majd elmondják mit válaszoltatok: 😛 😀 😊 Mit gondoltok a PSU irányító helyzetéről? Allar (esetleg valaki más) komoly opció lehet (és javulás) Clifford után? Köszi 😀
dande2
meg is kapod a választ
🤘gaben🤘
Köszönöm, várom 😀 😉 de komolyan mert nincs Match4-em.
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 857 — Deion Sanders for president!
Megkérdezem itt aztán a többiek majd elmondják mit válaszoltatok: 😛 😀 😊 Mit gondoltok a PSU irányító helyzetéről? Allar (esetleg valaki más) komoly opció lehet (és javulás) Clifford után? Köszi 😀
dande2
meg is kapod a választ

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 511 — Így remélem megfelelek nektek.....
Na ez gyönyörű volt 😊
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 511 — Így remélem megfelelek nektek.....
Megkérdezem itt aztán a többiek majd elmondják mit válaszoltatok: 😛 😀 😊 Mit gondoltok a PSU irányító helyzetéről? Allar (esetleg valaki más) komoly opció lehet (és javulás) Clifford után? Köszi 😀
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 857 — Deion Sanders for president!
jó kis brusztolós meccs

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 597 — Bla, bla, bla
Na ez nagy parasztság volt a Penn States csávótól!



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 1 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 597 — Bla, bla, bla
Szép hely ez a Pasadena, ez már a Big Bang Theoryból is kiderült számomra! 🤣



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 1 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 597 — Bla, bla, bla
Intecske, ejnye...



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!