NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mire nem volt szándék?
Lehet hogy nehéz betörni egy piacra, ezért is kellett volna a legnyitottabb és legfogékonyabb közegben lépéseket tenni, amit ha 5-10 évvel ezelőtt, az NBA-vel együtt megkezdenek, már most gyümölcsözni kezdett volna.atapapa
Az NBA párhuzamot ott látom problémásnak, hogy a kosárlabda egy hagyományos európai sportág is. Mindig is játszották, népszerű is sok országban, vannak - NBA-hez ugyan nem mérhető, de azért - komoly pénzes, színvonalas bajnokságok, stb. Az amerikai focinak viszont nincsenek gyökerei. És a sportág jellegéből fakadóan - nagypályás, nem teremsport, nagy létszámú csapatokkal - az európai foci is konkurrenciát jelent. A fordítottja - gurulós foci USA-ban - is nehézkesen megy, pedig az egy nagy ország, egy bajnoksággal, stb. Itt Európában még nehezebb a multikulturalitás, a sok kis ország, sok nyelv, sokféle hagyomány miatt. Emiatt nehéz elképzelni, hogy belátható időn belül kilépjen az amatőr szintből. Akkor meg üzletileg csak az NFL - meccsek, szolgáltatások, mercsendájzing - itteni eladása az opció. Kérdés, hogy ebben egy yt elérhetőség jelenthet-e bármi segítséget? Oké, hogy rá lehet kattintani egy látványos TD-ra, de onnan még elég messze van az, hogy drága eredeti NFL mezt vegyen valaki, vagy előfizessen a gamepass-ra. Azelőtt még sok lépcső van, pl. mondjuk, hogy leül és megnéz egy meccset a Sport TV-n. (Kíváncsi lennék, hogy pl. a Sport TV mekkora jelentőséget lát a mostani yt megjelenésben? Várnak-e tőle nézőszám emelkedést, vagy sem?)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Mire nem volt szándék?
Lehet hogy nehéz betörni egy piacra, ezért is kellett volna a legnyitottabb és legfogékonyabb közegben lépéseket tenni, amit ha 5-10 évvel ezelőtt, az NBA-vel együtt megkezdenek, már most gyümölcsözni kezdett volna.atapapa
Az NFL Europe neked nem elég kísérletnek? Simán megelőzték vele az NBA-t, Kínában meg számos camp-et csináltak, az igaz, hogy a közösségi médiafelületeket talán bizonyos okokból nem használták ki megfelelően, de hogy ne próbálkoztak volna, azt nem lehet mondani. Viszont az is látszott, hogy az NFL féltette az otthoni imázsát, a kosárlabda eladható nemzetközi játékként, az amerikai futball kevésbé. Londoni csapat, sőt londoni Super Bowl is már rég lenne, ha nem tartanának a presztízsveszteségtől az USA-ban.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Mire nem volt szándék?
Lehet hogy nehéz betörni egy piacra, ezért is kellett volna a legnyitottabb és legfogékonyabb közegben lépéseket tenni, amit ha 5-10 évvel ezelőtt, az NBA-vel együtt megkezdenek, már most gyümölcsözni kezdett volna.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Azt hittem elég egyértelműen fogalmaztam korábban, de akkor zanzában a véleményem: nem az USA-ban elfoglalt pozíciója miatt vélem hülyeségnek a yt-tól való távolmaradást, hanem azon túl.

Globális expanzióhoz globális jelenlét kell, és amíg az internet két külön univerzumában (face, yt) nem támogatja a jelenlétét a liga, sőt, írtja a vele összefüggő tartalmat, addig hogy a fenébe akarja a koruk miatt elég jól befolyásolható, a jövő fizetőképes keresletét alkotó, nem amerikai generációkban elültetni az NFL iránti érdeklődés magvait?atapapa
1.,) nem volt rá eddig szándék
2.) az USA-n kívül már nem feltétlen vonatkoznak rájuk ugyanazok a jogszabályok, nehéz betörni a piacra, például részben azért szűnt meg az NFL Europe és Németországban azért nem volt még meccs, mert a tv-s pénzek elosztását nem sikerült rendezni (meg előbbi veszteséges is volt önmagában


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Who will win Super Bowl XLIX?

50% New England Patriots
50% Seattle Seahawks

Total Votes: 34703

jó kis meccs lesz na
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Vannak akik a yt-n néznek sportot?peterk2005
Ne magadból indulj ki. Hanem abból a generációból, amely a fél életét a yt-n tölti és kis túlzással egy kérdést előbb ír be a yt keresőjébe, mint a google-ba. És nem biztos, hogy sportot nézni ment fel, inkább csak az időt elcseszni, de ha szembejön egy agyonlájkolt és rojtosra nézett videó egy elkapásról, egy szerelésről vagy egy izgalmas meccs összefoglalójáról hangzatos címmel, akkor nem fél rákattintani.

több mint 9 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 546 — Így remélem megfelelek nektek.....
Tegyétek ki ma 22.00 kor Sport2 ismét Manningek története a 30/30 ban. Aki lemaradt múltkor róla!!!!
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azt hittem elég egyértelműen fogalmaztam korábban, de akkor zanzában a véleményem: nem az USA-ban elfoglalt pozíciója miatt vélem hülyeségnek a yt-tól való távolmaradást, hanem azon túl.

Globális expanzióhoz globális jelenlét kell, és amíg az internet két külön univerzumában (face, yt) nem támogatja a jelenlétét a liga, sőt, írtja a vele összefüggő tartalmat, addig hogy a fenébe akarja a koruk miatt elég jól befolyásolható, a jövő fizetőképes keresletét alkotó, nem amerikai generációkban elültetni az NFL iránti érdeklődés magvait?atapapa
Ja, értem mire gondolsz. Nos, a facebook-on, twitteren ott vannak már jó ideje intenzíven. Saját oldalaik vannak, nem is egy, hanem tucatszám. És hát ott minden csapat is, meg a játékosok, szakértők, egyéb foci közeli emberek is ott vannak külön is. Az összes NFL-es oldal is fb, twitter, stb. intergált. Ebben nem látom hol maradtak volna le az említett NBA-hoz képest? (Igaz, nem is vagyok egy nagy facebookos. 😊 )

A youtube jó kérdés. Én a yt-s is csak clipnézegetésre használom (belinkelt videókat fórumokon, portálokon, ill. kvázi video keresőként: akarok egy új laptopot, nézek egy unboxing videot róla, akarok egy új receptet főzni, keresek róla egy videot a yt-on, szóval így). Úgyhogy ehhez annyira nem tudok hozzászólni. Vannak akik a yt-n néznek sportot?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Értem én, hogy az NFL keményfaszú legény, aki megengedheti a gőgöt magának és kihagyhatja magát ebből a buliból, csak a rációt nem látom benne. Abban meg főleg nem, hogy miért pont 10 évvel az NBA után kell megjelennie a yt-n? Miért pont ez az ésszerű időpont, miért nem 5 éve vagy miért nem 10 év múlva.atapapa
Hát azért nem arról van szó, hogy az NFL megragadt technológiailag a 90-es években és onnan kukucskál, hanem inkább arról, hogy van saját megoldása média területen. A saját TV csatornája (ami az NBA TV-val ellentétben 100% saját), saját streaming szolgáltatása, stb. Az NFL Network az amerikai háztartások több, mint 60%-ban elő van fizetve, ami brutális szám (a legnagyobb ottani TV társaságokhoz - Fox, CBS, ESPN, stb. - mérhető).

Szóval bár arra nem tudom a választ, hogy miért kellett ennyit várni, hogy legyen egy youtube csatornájuk, de az NFL szempontjából nem gondolom, hogy ez egy major mistake lett volna. Hasznos, ha van, hoz valami pénzt, de az egész bizniszhez képest marginális. És az is marad.peterk2005
Azt hittem elég egyértelműen fogalmaztam korábban, de akkor zanzában a véleményem: nem az USA-ban elfoglalt pozíciója miatt vélem hülyeségnek a yt-tól való távolmaradást, hanem azon túl.

Globális expanzióhoz globális jelenlét kell, és amíg az internet két külön univerzumában (face, yt) nem támogatja a jelenlétét a liga, sőt, írtja a vele összefüggő tartalmat, addig hogy a fenébe akarja a koruk miatt elég jól befolyásolható, a jövő fizetőképes keresletét alkotó, nem amerikai generációkban elültetni az NFL iránti érdeklődés magvait?

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Értem én, hogy az NFL keményfaszú legény, aki megengedheti a gőgöt magának és kihagyhatja magát ebből a buliból, csak a rációt nem látom benne. Abban meg főleg nem, hogy miért pont 10 évvel az NBA után kell megjelennie a yt-n? Miért pont ez az ésszerű időpont, miért nem 5 éve vagy miért nem 10 év múlva.atapapa
Hát azért nem arról van szó, hogy az NFL megragadt technológiailag a 90-es években és onnan kukucskál, hanem inkább arról, hogy van saját megoldása média területen. A saját TV csatornája (ami az NBA TV-val ellentétben 100% saját), saját streaming szolgáltatása, stb. Az NFL Network az amerikai háztartások több, mint 60%-ban elő van fizetve, ami brutális szám (a legnagyobb ottani TV társaságokhoz - Fox, CBS, ESPN, stb. - mérhető).

Szóval bár arra nem tudom a választ, hogy miért kellett ennyit várni, hogy legyen egy youtube csatornájuk, de az NFL szempontjából nem gondolom, hogy ez egy major mistake lett volna. Hasznos, ha van, hoz valami pénzt, de az egész bizniszhez képest marginális. És az is marad.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Megértem,hogy nem tetszik a liga működési elve. Nekem sem, de ez van. A mondandóm lényege arra irányult, hogy nyilván nem fogják hagyni, hogy a saját termékükből más vállalatok/weboldalak húzzanak hasznot amit meg teljes mértékben megértek.undisputedly
De az nyilván nem probléma, ha az adófizetők pénzéből csurran-cseppen pár száz millió dollár, vagy hogy életeket vágtak tönkre az agyrázkódások problémájának elmismásolásával, miközben köztörvényes bűnözőket engednek játszani. A zárkózottsággal pedig nem mással, mint saját nézőikkel csesznek ki, csak mert nekik lehet, ahogy a rengeteg reklámmal mérkőzéseket tesznek nézhetetlenné.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 311
lehet, hogy nem jó amit az nfl csinál, de jobbat még biztosan nem láttam....tisztára mint a demokrácia
több mint 9 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 720 — SuperBowl Champions 2013/2014
Nem elfogult vagyok, csak belátom, hogy az NFL (ahogy minden nagyvállalat) gusztustalan módon működik. Részben ugyanezt gondolom az NCAA-ről is (ami ráadásul nem is vállalat, hanem papíron non-profit szervezet), az utolsó dolgom lenne ezeket védeni, a "hát befenyítették a tv-társaságokat, de a lehetőség azért adott!" pedig annyira képmutató attitűd, amire a fórumszabályok keretén belül nem is biztos, hogy érdemben képes lennék reagálni. "A korrupció az, amiből kihagynak" meg a "nem etikus, de jogszerű" és hasonlók tudom, lelked rajta.baggio
Nézd, az szerintem mindenki által magáénak mondott álláspont, hogy ahelyett, hogy ellehetetlenít egy konkurens vállalkozást egy multi, inkább szolgáljon olyan tartalommal ami önmagáért beszél. Ez így lenne tiszta. Nem a háttérben a pénzükkel kiütni a másikat,hanem a tartalommal.

Amúgy maga az ügy is érdekes-mondjuk lehet csak nekem, mert ez az egyik szakterületem-, de ennek a kifejtésére oldalakat kellene kommentelnünk. Aztán amikor azzal végeztünk, akkor felvetnék egy megint csak érdekes témát, a domináns piaci szereplők társadalmi felelősségével kapcsolatban, hogy mennyit kellene vissza adni a társadalomnak stb, és megint oldalakat írnánk.

Megértem,hogy nem tetszik a liga működési elve. Nekem sem, de ez van. A mondandóm lényege arra irányult, hogy nyilván nem fogják hagyni, hogy a saját termékükből más vállalatok/weboldalak húzzanak hasznot amit meg teljes mértékben megértek.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Nem elfogult vagyok, csak belátom, hogy az NFL (ahogy minden nagyvállalat) gusztustalan módon működik. Részben ugyanezt gondolom az NCAA-ről is (ami ráadásul nem is vállalat, hanem papíron non-profit szervezet), az utolsó dolgom lenne ezeket védeni, a "hát befenyítették a tv-társaságokat, de a lehetőség azért adott!" pedig annyira képmutató attitűd, amire a fórumszabályok keretén belül nem is biztos, hogy érdemben képes lennék reagálni. "A korrupció az, amiből kihagynak" meg a "nem etikus, de jogszerű" és hasonlók tudom, lelked rajta.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 720 — SuperBowl Champions 2013/2014
Nem értem miért vagytok sokan ilyen ellenségesek a ligával. Az amerikai foci senkinek sem monopóliuma. Az NFL-nek sem. Szerintem adva van a lehetőség, hogy mások más féle ligát alapítsanak, nem? Ha ez így van, akkor pedig beláthatjuk,hogy ez nem közszolgáltatás, ez egy vállalkozás. Nyilván nem akarják,hogy ha x költséggel előállítanak x tartalmat (aka egy meccs), akkor ahhoz bárki ingyen hozzájusson. Valahogy még starbucksos emberkéket sem láttam a városban ingyen osztogatni a kávét.undisputedly
jujj, ez durva volt, csak a példa kedvéért:
 en.wikipedia.org/wiki/United_States_Football_League#USFL_v._NFL_lawsuit





Small Potatoes - Who Killed The USFL
 www.youtube.com/watch?v=d85gq0tHwPk

az NFL-t védeni ilyen kérdésekben nagyjából az állatkínzók pártját fogni a Vick-ügyben...baggio
Te nagyon elfogult vagy az NFL-el szemben. Nem olvastam végig a wikipédiás linket, de abból a pár sorból kiderül,hogy a gazdasági erőfölényét kihasználva kiiktatta az ellenlábas szerveződést az NFL.
Pl a tv társaságokat befenyítette,hogy ne adják a másik liga meccseit, illetve nem tette hozzáférhetővé a stadionokat.

Ettől még bárki indíthat saját ligát,ha van hozzá elég tőkéje. Adva van a lehetőség,nem tiltják. MAximum nem tudnak versenyezni egy ekkora piaci szereplővel. Ettől még az nfl miért lenne hibáztatható amiért a saját gazdasági és szervezeti hátterét felhasználva legyártott anyagot (az,hogy pl egy GB-SEA meccs létrejött ahhoz nagyon sok minden kellett), azaz a meccs összefoglalót nem akarja ingyen terjeszteni? Minden vállalkozás így működik. Csak amíg a pizzázók pl usában is egymás futárjainak a kerekét engedik le, addig az NFL tv társaságokat fenyít be.

Az állatkínzós példa pedig teljesen ide nem illő. Élőlények megölését és megkínzását nem tudom hogyan tudod ehhez viszonyítani, semmi hasonlóság a két ügyben. Az egyikben egy elkényeztetett műveletlen milliárdos puszta hóbortból állatokat harcoltatott egymással, megölve őket ezáltal, míg a másik egy szimpla gazdasági erőfölénnyel való visszaélés egy domináns helyzetben lévő vállalattól.

Nem akarok azonban ebből hosszú oldalas írásokat, mert úgy érezném,hogy válaszolni kell, de látom,hogy két teljesen különböző álláspontot képviselünk, szóval állapodjunk meg ebben.

Szerk: És ezt annak tükrében állítom,hogy álszent és pénzhajhász csoportosulásnak tartom a liga vezetését és a tulajok nagyrészét.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Nem értem miért vagytok sokan ilyen ellenségesek a ligával. Az amerikai foci senkinek sem monopóliuma. Az NFL-nek sem. Szerintem adva van a lehetőség, hogy mások más féle ligát alapítsanak, nem? Ha ez így van, akkor pedig beláthatjuk,hogy ez nem közszolgáltatás, ez egy vállalkozás. Nyilván nem akarják,hogy ha x költséggel előállítanak x tartalmat (aka egy meccs), akkor ahhoz bárki ingyen hozzájusson. Valahogy még starbucksos emberkéket sem láttam a városban ingyen osztogatni a kávét.undisputedly
jujj, ez durva volt, csak a példa kedvéért:
 en.wikipedia.org/wiki/United_States_Football_League#USFL_v._NFL_lawsuit





Small Potatoes - Who Killed The USFL
https://i.ytimg.com/vi/d85gq0tHwPk/maxresdefault.jpg?sqp=-oaymwEmCIAKENAF8quKqQMa8AEB-AH-CYAC0AWKAgwIABABGHIgRyhLMA8%3D&rs=AOn4CLClwmNaSJyZzKtdApYDcVu5_p9SpA
Who Killed The USFL
The History of the United States Football League


az NFL-t védeni ilyen kérdésekben nagyjából olyan, mint az állatkínzók pártját fogni a Vick-ügyben...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 720 — SuperBowl Champions 2013/2014
Nem értem miért vagytok sokan ilyen ellenségesek a ligával. Az amerikai foci senkinek sem monopóliuma. Az NFL-nek sem. Szerintem adva van a lehetőség, hogy mások más féle ligát alapítsanak, nem? Ha ez így van, akkor pedig beláthatjuk,hogy ez nem közszolgáltatás, ez egy vállalkozás. Nyilván nem akarják,hogy ha x költséggel előállítanak x tartalmat (aka egy meccs), akkor ahhoz bárki ingyen hozzájusson. Valahogy még starbucksos emberkéket sem láttam a városban ingyen osztogatni a kávét.
több mint 9 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
talán belátták, hogy ennyi idő alatt se tudtak egy olyan honlapot (nfl.com) készíteni, ami ne kúrna fel 3 perc alatt egy random usert. miután már összefoglalók is vannak máshol, legalább nincs olyan tartalom amiért kell látogatni azt a foshalmaztgabtsi
Ha az nfl.com csak annyit változik, hogy megszűnnek az automatikusan induló lehalkíthatatlan reklámos videók, (amik cikkekbe ágyazva a legnagyobb tahóság, amit valaha láttam) már istenes lesz.

több mint 9 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
talán belátták, hogy ennyi idő alatt se tudtak egy olyan honlapot (nfl.com) készíteni, ami ne kúrna fel 3 perc alatt egy random usert. miután már összefoglalók is vannak máshol, legalább nincs olyan tartalom amiért kell látogatni azt a foshalmazt.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Értem én, hogy az NFL keményfaszú legény, aki megengedheti a gőgöt magának és kihagyhatja magát ebből a buliból, csak a rációt nem látom benne. Abban meg főleg nem, hogy miért pont 10 évvel az NBA után kell megjelennie a yt-n? Miért pont ez az ésszerű időpont, miért nem 5 éve vagy miért nem 10 év múlva.atapapa
 blogs.wsj.com/cmo/2015/01/26/the-nfl-launches-a-youtube-channel-finally/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Értem én, hogy az NFL keményfaszú legény, aki megengedheti a gőgöt magának és kihagyhatja magát ebből a buliból, csak a rációt nem látom benne. Abban meg főleg nem, hogy miért pont 10 évvel az NBA után kell megjelennie a yt-n? Miért pont ez az ésszerű időpont, miért nem 5 éve vagy miért nem 10 év múlva.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Hát az NBA-ben van 82 alapszakasz forduló, és 7 meccses, 4 körös rájátszás. Az borzasztó sok meccs. Bár a jogdíjak nagyságát nem ismerem, de egy meccsre leosztva biztos, hogy töredéke egy NFL meccsének. Plusz, ott van a fizetős gamepass, audio pass, stb. a streaming világban. Abból se két fillér jöhet be. Ezeknek gondolom nem akarnak konkurrenciát csinálni. A meccs összefoglalók ingyenesek voltak eddig is, gondolom a youtube viszont fizet értük, úgyhogy plusz zseton áll a házhoz.peterk2005
Vagyis mi változott azzal, hogy a yt-on is lesznek összefoglalók?
Nőnek a bevételek, nagyobb eséllyel futnak bele a terjeszkedésre áhítozó, az NBA-hez képest meglehetősen az amerikai kontinensre izolálódott NFL tartalmaiba olyanok, akiknek maguktól eszükbe se jutott volna felkeresni az nfl.comot bármiért is.
Korábban az ilyen véletlen találkozásokra nehezen volt mód, mert a Liga üldözte a feltett kalózvideókat, legyen az mix, összefoglaló, highlight, stb.
Ami véletlenül ottmaradt, az meg másnak hozott pénzt, ha hozott.atapapa
Mondjuk plusz infóként még annyi, hogy az NFL sehova sem engedi embeddelni a videóit, mindig át kell kattintanod youtube-ra a megtekintésükhöz... Mint minden másban, totális kontroll kell nekik, eddig is főképp ez állt a csatorna útjába



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
De a Pats kb akkor is nyerte a szavazásokat, amikor aztán esély sem volt a végső sikerre 😀Wyatt
a 2006-os (?) év végén volt asszem mikor az utolsó körben levitték Brady-t a szünetben, de bekerült az NFL.hu-n a hét játékosa szavazásba kísérleti jelleggel, és nyert 😊Höri
Felkészül Russell Wilson. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
De a Pats kb akkor is nyerte a szavazásokat, amikor aztán esély sem volt a végső sikerre 😀Wyatt
a 2006-os (?) év végén volt asszem mikor az utolsó körben levitték Brady-t a szünetben, de bekerült az NFL.hu-n a hét játékosa szavazásba kísérleti jelleggel, és nyert 😊

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Hát az NBA-ben van 82 alapszakasz forduló, és 7 meccses, 4 körös rájátszás. Az borzasztó sok meccs. Bár a jogdíjak nagyságát nem ismerem, de egy meccsre leosztva biztos, hogy töredéke egy NFL meccsének. Plusz, ott van a fizetős gamepass, audio pass, stb. a streaming világban. Abból se két fillér jöhet be. Ezeknek gondolom nem akarnak konkurrenciát csinálni. A meccs összefoglalók ingyenesek voltak eddig is, gondolom a youtube viszont fizet értük, úgyhogy plusz zseton áll a házhoz.peterk2005
Vagyis mi változott azzal, hogy a yt-on is lesznek összefoglalók?
Nőnek a bevételek, nagyobb eséllyel futnak bele a terjeszkedésre áhítozó, az NBA-hez képest meglehetősen az amerikai kontinensre izolálódott NFL tartalmaiba olyanok, akiknek maguktól eszükbe se jutott volna felkeresni az nfl.comot bármiért is.
Korábban az ilyen véletlen találkozásokra nehezen volt mód, mert a Liga üldözte a feltett kalózvideókat, legyen az mix, összefoglaló, highlight, stb.
Ami véletlenül ottmaradt, az meg másnak hozott pénzt, ha hozott.