NFL Draft 2015

27 feliratkozó

több mint 9 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
Bowl.hu Draftközvetítés:

1. nap -
2. nap -
3. nap -
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
"I don't have an offense," Kelly said. "I've said that since day one. Our offense is directed around our quarterback. So tell me who is playing quarterback, and I'll tell you what our offense is going to be and how it's going to look, because we can always cater it to the skills of our offense. That's the beauty of what we're doing here."

BULLSHIT!

Ne kerüljünk már mérhetetlen nagy fogalomzavarba. A rendszert nem tudod lecserélni egyik qb-ről a másikra váltással, de nem mindegy, hogy az irányító képességeihez igazítod a stratégiádat vagy az alapkoncepcióba keresed a tökéletes irányítót. Az NFL csapatok szinte kivétel nélkül a naagy franchise qb-t akarják megtalálni, mert minden érv amellett szól, hogy majd jön a következő Messiás Brady, Luck vagy Manning személyében aki Super Bowlig vezeti a csapatot. Viszont itt jön képbe az egyetemi edzők, mint Carroll, Kelly vagy Harbaugh új nézőpontja, akiknek muszáj (volt) rendszerüket úgy alakítani, hogy az irányító többé-kevésbé cserélhető elem legyen, mivel 4 szezonnál többet a legjobb esetben sem játszhatnak az NCAA-ben.

Futballelméleti okosságokért Philly témakörben ajánlom pl. a Phillymag oldalt, akit az oregoni offense érdekel, annak pedig a fishduck.com-ot

 www.phillymag.com/birds247/2013/12/12/22-adjusting-offense-foles/
 www.phillymag.com/birds247/2014/11/06/22-offense-sanchez-helm/
 fishduck.com/2013/10/marcus-mariotas-advanced-stage-of-zone-reading/
 fishduck.com/2014/03/timing-rhythm-and-deception-the-oregon-passing-game-in-the-nfl/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
A Colts-nál annyira a qb köré építették a rendszert, hogy amikor lehetett, az irányító mellé leigazolták egyetemi edzőjét is. baggio
kellett is egy év mire Pep belátta, hogy a sok 3TE+FB felállás nem olyan hatékony ha nincs futód. :A:

több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Mondjuk Sanchez a szezon közepén került a csapatba kezdőként, így nem lehet tudni, hogy mennyiben változott volna a rendszer miatta, ha ugyanez a TC környékén alakul ki.
Az idény közepén nem cseréled le a playbookot, és a rendszerbe is óvatosan nyúlsz bele, főleg egy PO-contender csapatnál, ahol ezeken elmehet a szezon, szerintem. Kelly egyébként valamennyire biztosan Folesra szabta a saját rendszerét, ennek ellenére megítélésem szerint hosszútávon abszolút nem fit sem ő, sem Sanchez abba a gépezetbe, Folesnál inkább azt mondom, hogy kihozta belőle Kelly, amit lehetett, de ennyit tudott Foles. És ennél jobban szerintem egyikre sem tudja rászabni ezt. De mondjuk én úgy vagyok vele, hogy nem is kell feltétlenül átszabni a rendszert, hanem egyszerűen tudni kell, hogy kit draftolj/FA-zz, aki fit lesz, és akiből te a rendszerben ki tudod hozni a pluszt, meg ki tudod hozni a játékos erősségét.

több mint 9 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 511
Ilyet nem állítottam, a kérdés az volt, hogy hol igazították az aktuális qb-hez a rendszert, ami szerintem a Philadelphiára a legjobban igaz, erre fel pont az lett felhozva sapka által ellenpéldaként egy borzalmas magyarázattal. Azt el se tudom hinni, hogy valaki komolyan gondolja x év futballnézés után.
baggio
Te miről beszélsz?

Kérlek írd le nekem, hogy Sanchez és Foles technikai adottságai és személyiségbeli különbségeik mellett/hatására mennyiben változott struktúrálisan (akár playhívásaiban) a rendszer.
Bár a kérdés szerintem túlmutat a jelenlegi fórum szakmai színvonalán, de ha ennyire egyértelmű szerinted a különbség!! (hogy még személyesen is képes voltál valakit minősíteni), akkor legalább a felszínt kapargassuk meg.

Az én állításom, hogy semmit nem változott a rendszer.

Figyelek maestro.sapka
Ugyan az a rendszer futott csak Sanchezzel kevesebb hosszú passz volt. Baggio szerintem arra gondol, hogy Kelly a saját egyetemen használt rendszerét nem tudta Folesékkal megvalósítani, ezért komolyan át kellett azt alakítani, hogy működőképes legyen a dolog. ha tévedek javítsatok ki.
több mint 9 éve
sapka Washington Commanders 6 583 — sapka
Ilyet nem állítottam, a kérdés az volt, hogy hol igazították az aktuális qb-hez a rendszert, ami szerintem a Philadelphiára a legjobban igaz, erre fel pont az lett felhozva sapka által ellenpéldaként egy borzalmas magyarázattal. Azt el se tudom hinni, hogy valaki komolyan gondolja x év futballnézés után.
baggio
Te miről beszélsz?

Kérlek írd le nekem, hogy Sanchez és Foles technikai adottságai és személyiségbeli különbségeik mellett/hatására mennyiben változott struktúrálisan (akár playhívásaiban) a rendszer.
Bár a kérdés szerintem túlmutat a jelenlegi fórum szakmai színvonalán, de ha ennyire egyértelmű szerinted a különbség!! (hogy még személyesen is képes voltál valakit minősíteni), akkor legalább a felszínt kapargassuk meg.

Az én állításom, hogy semmit nem változott a rendszer.

Figyelek maestro.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
“I would say any system that’s not QB friendly, then it’s probably a bad system.”

A Colts-nál annyira a qb köré építették a rendszert, hogy amikor lehetett, az irányító mellé leigazolták egyetemi edzőjét is. Te A-t mondasz én meg B-t, így nincs értelme vitatkozni.baggio
egyrészt ez a Chip Kelly bullshit nem lesz igaz csak mert a nagy fehér varázsló mondta. vagy az ő megarendszere egy rakás szar mert Sanchez is az volt ?.gabtsi
Ilyet nem állítottam, a kérdés az volt, hogy hol igazították az aktuális qb-hez a rendszert, ami szerintem a Philadelphiára a legjobban igaz, erre fel pont az lett felhozva sapka által ellenpéldaként egy borzalmas magyarázattal. Azt el se tudom hinni, hogy valaki komolyan gondolja x év futballnézés után.

Luck azért vicces, mert ha neki egy dolgot felróttak a draft előtt, az a mélységi passzjáték volt, erre egy másik topicban is olvasom tőled, hogy talán hozzá köthető az egész NFL-ben a legtöbb hosszú kísérlet (nem kétségbe vonva szavaidat, inkább megrökönyödve).


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
“I would say any system that’s not QB friendly, then it’s probably a bad system.”

A Colts-nál annyira a qb köré építették a rendszert, hogy amikor lehetett, az irányító mellé leigazolták egyetemi edzőjét is. Te A-t mondasz én meg B-t, így nincs értelme vitatkozni.baggio
egyrészt ez a Chip Kelly bullshit nem lesz igaz csak mert a nagy fehér varázsló mondta. vagy az ő megarendszere egy rakás szar mert Sanchez is az volt ? lehet itt magyarázni, hogy ilyen rendszer meg olyan rendszer, ha nem tudsz megdobni a zsebből a számokon kívül egy passzt NFL open (ami nem college open!!!) elkapóra akkor nincs miről komolyan beszélni. lehet vki sikeres 5-10 yardon, de komoly versenyben mélységi passzjátékkal tudsz csak bennmaradni, ha csak nincs alattad egy all-pro roster (seattle), ahol a D/ST és a futójáték gyártja a pontokat ( persze Wilson is nagyon nagyon fontos láncszem).

ezért nem nyer Tom Brady 10 éve és ezért nem fog szerintem Manning sem már önmagában. ha a D és a futójáték hozzáteszi a magáét akkor persze lehet sansz, de önmagukban mert akkora QB-k már nem. Ha megnézed tampa óta született super bowl győzteseket akkor vagy bivaly d mellé ultraeffektív QB volt (brady, wilson) a recept, vagy mélységi passzjátékban kiemelkedő QB és korrekt D/jó pass rush.

lehet mondani, hogy ahol rossz a QB ott rossz az edző, de ha nem tud 20+ yardon nagy százalékban pontosan passzolni, sansztalan. hidd el, nézem minden héten.

Luck meg azért nem jó példa, mert Arians egyáltalán semmit nem változtatott a playbookján, ellentétben a legtöbb rookie QB-val, ő megkapta a downfield pass attackot, és nem a high percentage dobásokra alapozták a játékot. nem megy neki tökéletesen, de mit mondjak, hatékony.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 9 éve
sapka Washington Commanders 6 583 — sapka
Te A-t mondasz én meg B-tbaggio
Igen, én egy tyúk/tojás vitát látok/láttam ebben;

Te pedig arról beszélsz Chip Kelly milyen jó edző.

így nincs értelme vitatkoznibaggio

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
Seattle, Philadelphia, 49ers (az aktuális szezont nyilván leszámítva), Colts? Azt ne mondd már, hogy normális dolog másolni a Patriots, a Broncos vagy a Packers támadójátékát, ahova találnod kell egy korszakos zseni irányítót, hogy igazán működjön. Az NFL csevegőben említettem, hogy egyedül a Ravens modellje lehet vonzó, a kötöttségek miatt még Brees, Eli Manning és Big Ben is szenved (vagy legalábbis nem teljesít kiemelkedően) az SB-győztes irányítók közül.baggio
Seattle, Philadelphia?

most hülyéskedsz? Foles és Sanchez pontosan ugyanazt játszotta, ahogy a többiek is, Chip fogott egy rendszert és mindenkit beletett. Hol volt ez finomhangolva bármire is, annyiban lett módosítva, hogy Sanchez miatt a Vickhez hasonló playeket kitépkedték a füzetből.sapka
Jó ezt normálisan nem tudom kommentálni, annyira mellé, ahogy az "és nem itt nem a QB volt előbb és aztán rászabták a playbookot" is a Seahawks esetében (Mariota és az Oregon O-ról végképp nem is beszélve), inkább csak beidézem Kelly nyilatkozatát és hagyom lógva a mondatot annak, akinek van még hozzáfűzni valója.

“I would say any system that’s not QB friendly, then it’s probably a bad system.”

A Colts-nál annyira a qb köré építették a rendszert, hogy amikor lehetett, az irányító mellé leigazolták egyetemi edzőjét is. Te A-t mondasz én meg B-t, így nincs értelme vitatkozni.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
sapka Washington Commanders 6 583 — sapka
hogy a rendszert kell a qb-hez igazítani és nem fordítva...baggio
ezt mire alapozod?

Sok SB győztes csapat pontosan a rendszer+QB alapon működik.
Sőt, nagyon kevés olyan példát tudok mondani, ahol egy adott QB kapott magamellé egy rendszert (hirtelen felindulásból RGIII talán!), de mivel ugyanez a rendszer ment át 80%-ban Clevelandbe is, szóval...

Klasszikus példa lehet Peyton Manning, azt elfogadom, hogy ő maga a rendszer.
de mondj ennél jobb/hasonlóan eredményes QB+rendszert.sapka
Seattle, Philadelphia, 49ers (az aktuális szezont nyilván leszámítva), Colts? Azt ne mondd már, hogy normális dolog másolni a Patriots, a Broncos vagy a Packers támadójátékát, ahova találnod kell egy korszakos zseni irányítót, hogy igazán működjön. Az NFL csevegőben említettem, hogy egyedül a Ravens modellje lehet vonzó, a kötöttségek miatt még Brees, Eli Manning és Big Ben is szenved (vagy legalábbis nem teljesít kiemelkedően) az SB-győztes irányítók közül.baggio
Seattle, Philadelphia?

most hülyéskedsz? Foles és Sanchez pontosan ugyanazt játszotta, ahogy a többiek is, Chip fogott egy rendszert és mindenkit beletett. Hol volt ez finomhangolva bármire is, annyiban lett módosítva, hogy Sanchez miatt a Vickhez hasonló playeket kitépkedték a füzetből.
Ahogy Wilsonnal is ez történt kapott egy rendszert, amit Flynnel akartak futtani, de Wilson jobb volt ebben (nem is kevéssel); és nem itt nem a QB volt előbb és aztán rászabták a playbookot.

A San Fransiscot elfogadom, de ez most jelenleg konkrétan összeomlott. A Coltsot nem tudom megítélni, valószínű ebben igazad van.

És teljesen egyetértek abban, hogy lehet rendszert építeni és beletenni a QB-t, és pontosan ezt állítom, hogy ez az általános. (a New England is így csinálja (lásd Cassel-év), ahogy a Green Bay is (lásd Fynn).
És lehet olyat is csinálni, hogy fogsz egy rendszert/egy alapot, és teljesen rászabod a QB-ra. mint Peyton Manning, vagy a félBayloros plyabook RG3 esetén.
De ezt ne hívjuk már általános érvényűnek. Mert 20 év óta ez 1x összejött tartósan.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Mondjuk hozzáállásbeli változást véletlenül sem várok a csapatoknál, mert a Seattle Super Bowlja se hatott meg senkit, hogy ne mantrázza ugyanazokat a butaságokat. RGIII sérülése is nyilván a dual-threat qb-k halálát jelentette, mikor viszont az Arizona idénye megy a habokba, mert két pocket passer irányítója dől ki, senki nem kérdőjelezi meg azon rendszer hatékonyságát és életképességét, inkább coach of the year díjjal jutalmazzák.baggio
mindenki tuggya, hogy Arians ölte meg őket


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
Mondjuk hozzáállásbeli változást véletlenül sem várok a csapatoknál, mert a Seattle Super Bowlja se hatott meg senkit, hogy ne mantrázza ugyanazokat a butaságokat. RGIII sérülése is nyilván a dual-threat qb-k halálát jelentette, mikor viszont az Arizona idénye megy a habokba, mert két pocket passer irányítója dől ki, senki nem kérdőjelezi meg azon rendszer hatékonyságát és életképességét, inkább coach of the year díjjal jutalmazzák.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
hogy a rendszert kell a qb-hez igazítani és nem fordítva...baggio
ezt mire alapozod?

Sok SB győztes csapat pontosan a rendszer+QB alapon működik.
Sőt, nagyon kevés olyan példát tudok mondani, ahol egy adott QB kapott magamellé egy rendszert (hirtelen felindulásból RGIII talán!), de mivel ugyanez a rendszer ment át 80%-ban Clevelandbe is, szóval...

Klasszikus példa lehet Peyton Manning, azt elfogadom, hogy ő maga a rendszer.
de mondj ennél jobb/hasonlóan eredményes QB+rendszert.sapka
Seattle, Philadelphia, 49ers (az aktuális szezont nyilván leszámítva), Colts? Azt ne mondd már, hogy normális dolog másolni a Patriots, a Broncos vagy a Packers támadójátékát, ahova találnod kell egy korszakos zseni irányítót, hogy igazán működjön. Az NFL csevegőben említettem, hogy egyedül a Ravens modellje lehet vonzó, a kötöttségek miatt még Brees, Eli Manning és Big Ben is szenved (vagy legalábbis nem teljesít kiemelkedően) az SB-győztes irányítók közül.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
sapka Washington Commanders 6 583 — sapka
hogy a rendszert kell a qb-hez igazítani és nem fordítva...baggio
ezt mire alapozod?

Sok SB győztes csapat pontosan a rendszer+QB alapon működik.
Sőt, nagyon kevés olyan példát tudok mondani, ahol egy adott QB kapott magamellé egy rendszert (hirtelen felindulásból RGIII talán!), de mivel ugyanez a rendszer ment át 80%-ban Clevelandbe is, szóval...

Klasszikus példa lehet Peyton Manning, azt elfogadom, hogy ő maga a rendszer.
de mondj ennél jobb/hasonlóan eredményes QB+rendszert.

szerk. sőőt; az oregoni támadóalakulat mennyire van Mariotához alakítva?? Pont amennyire Masolihoz.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
Matt Miller ‏@nfldraftscout 43 mp43 másodperccel ezelőtt
27 first half attempts (one called back for OPI), Mariota threw 17 of those within 5 yards of the line. 4-of-10 on passes deeper than 5 ydsempty taxi
és mi baj volt vele, nem működött? Mondjuk ezért sem szeretném véletlenül se, hogy a Titans vagy a Tampa draftolja, hanem lehetőleg olyan csapat, ami felismeri, hogy a rendszert kell a qb-hez igazítani és nem fordítva...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
Matt Miller ‏@nfldraftscout 43 mp43 másodperccel ezelőtt
27 first half attempts (one called back for OPI), Mariota threw 17 of those within 5 yards of the line. 4-of-10 on passes deeper than 5 yds


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
Sztetek melyik oldal/író elemzései a legpontosabbak a prospectek megítélésében?
A walterfootball.com-on tavaly elég sokat olvastam, de az nfl.com (és az sbnation.com) is érdekes szokott lenni, noha a big boardjaik csak ritkán fedik egymást.

Van még esetleg más oldal, ahol pénzes regisztráció nélkül tudok ismerkedni az idei classal? Melyik a "leghitelesebb"?
Előre is köszönöm a válaszokat!Általános Doktor
bowl.hu 😊
Idén is jönnek majd a szokásos scouting reportok.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
Sztetek melyik oldal/író elemzései a legpontosabbak a prospectek megítélésében?
A walterfootball.com-on tavaly elég sokat olvastam, de az nfl.com (és az sbnation.com) is érdekes szokott lenni, noha a big boardjaik csak ritkán fedik egymást.

Van még esetleg más oldal, ahol pénzes regisztráció nélkül tudok ismerkedni az idei classal? Melyik a "leghitelesebb"?
Előre is köszönöm a válaszokat!Általános Doktor
talán ő
 bleacherreport.com/users/396992-matt-miller

rangsor miatt a draft scoutra szoktam elsőként felnézni
 www.nfldraftscout.com/ratings/probe.php?genpos=QB&draftyear=2015&sortby=tsxpos&order=ASC


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Általános Doktor Denver Broncos 1 979 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
Sztetek melyik oldal/író elemzései a legpontosabbak a prospectek megítélésében?
A walterfootball.com-on tavaly elég sokat olvastam, de az nfl.com (és az sbnation.com) is érdekes szokott lenni, noha a big boardjaik csak ritkán fedik egymást.

Van még esetleg más oldal, ahol pénzes regisztráció nélkül tudok ismerkedni az idei classal? Melyik a "leghitelesebb"?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Késő estére még három távozó underclassman:
baggio
Érkező. 😉
Sobri Jóska
Távozni biztosan távoznak, érkezésüket viszont semmi sem garantálja... :pBlack_Adder
Logikailag természetesen. 😊
Ez egyfajta szemantikai, nézőpontbeli kacsintás volt.

több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Késő estére még három távozó underclassman:
baggio
Érkező. 😉
Sobri Jóska
Távozni biztosan távoznak, érkezésüket viszont semmi sem garantálja... :p

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
Késő estére még három távozó underclassman:
baggio
Érkező. 😉

Mi a határidő, meddig kell eldönteni, hogy egy játékos jön e az NFL-be, vagy marad e még az egyetemen?Sobri Jóska
január 15., 19-ig pedig még meggondolhatja magát, aki bejelentette távozását és addig nem fogadott ügynököt


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Késő estére még három távozó underclassman:
baggio
Érkező. 😉

Mi a határidő, meddig kell eldönteni, hogy egy játékos jön e az NFL-be, vagy marad e még az egyetemen?

több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Shane Ray is jön a draftra, szegény ember Von Millere 😊

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
Késő estére még három távozó underclassman:

James Sample (S, Louisville), Jesse James (TE, Penn State) és Shane Ray (DE, Missouri)

itt a menők/maradók teljes listája:
https://res.cloudinary.com/nflleague/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/gxe3xmpmfv23knkk1kvs
Unofficial underclassmen early entry list for 2015 NFL Draft
The official source for NFL news, video highlights, fantasy football, game-day coverage, schedules, stats, scores and more.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal