Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Nem értem mit nem lehet ezen érteni: Tebow Isten fia és kész.
😀
több mint 11 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 829 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Hihetetlen, hogy ez a Tebow mánia mekkora hullámokat tud itt gerjeszteni, még fél év után is.... 😊

Szép volt, jó volt, de vége van, egy időre biztosan. Nem oly rég óta olvasom a topikot, de már sokadjára jön elő ez a téma, és már eléggé unalmas. Gondolom akik régebb óta tévednek erre, már fogják a fejüket tőle, ha meglátnak 2 darab t betűt egymás mellett 😊

McGahe-ről tudni lehet, mennyire súlyos a sérülése, mert Ball-t elnézve nem túl rózsásak a kilátások futás terén nélküle?

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Rátérve a csapatokra, én szívem szerint elmennék Milánóba és hülyére verném a Berlusconi-Galliani kettőst azért mert módszeresen tönkre teszik a kedvenc soccercsapatom, de eszembe nem jutna elfordulni tőlük, követem az eredményeket és várom a fellendülést, a javulást. Egy vérbeli szurkoló jóban-rosszban a csapata mellett van.empty taxi
A verés részével feltétlenül nem értek egyet, de utóbbi része nagyon helyes. 😊
Írta egy Juve szurkoló. 😊
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Rátérve a csapatokra, én szívem szerint elmennék Milánóba és hülyére verném a Berlusconi-Galliani kettőst azért mert módszeresen tönkre teszik a kedvenc soccercsapatom, de eszembe nem jutna elfordulni tőlük, követem az eredményeket és várom a fellendülést, a javulást. Egy vérbeli szurkoló jóban-rosszban a csapata mellett van.empty taxi
Haleluja.😊 Köszi, köszi, két napja először nem érzem tök hülyén magam, hogy én is így gondolkodom. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kíváncsi vagyok, hogy PM foglalkozott-e volna TT-vel, ha marad. Mester és tanítvány. Bírtam volna a szituációt nagyon. Ha kiesik PM, ott van TT, aki fél év alatt rengeteget leshetett volna el egy remek játékostól...
Sose tudom meg, a fenébe...JC6
Háát, én mindenkinél nagyobbra tartom PM-et, mint QB-t, de hogy tőle/mögötte tanulni?...

Manning egy munka- és trainingmániás állat. Nála olyan, hogy nem ő kap egy snapet egy edzésen, nem létezik. A csere QB-nak a zérónál is kisebb esélye lenne arra, hogy amíg Manning képes lábra állni, addig bármilyen kezdő csapatrésszel gyakoroljon. Innentől kezdve a backupjának az marad, hogy gyakorol a cserékkel, és figyel az oldalvonalról. Ha intelligens, okos, akkor a játékról, a védelmek olvasásáról, elméleti dolgokban sokat elleshet. Ebben a közös videózások, elemzések is segíthetik. De, hogy a többi képességet - sebesség, döntési gyorsaság, stb., egy csomó van még - igen jó eséllyel nem Manningtól szedi össze, ebben majdnem biztos vagyok...

(Oswit se irigylem egyébként, éppen ezért. Ha összejönne, hogy Manning lenyomja a 3-4 évét Denverben, és utána kellene Oswinak jönnie, akkor mindenki úgy állna hozzá, hogy Manning mögött úgy ki kellett kupálódnia, mint annak a rendje, és várnák tőle a teljesítmény azonnal.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Attól viszont h Manning nem egy senkiházi zsoldos, attól még Tebow-t nem kéne "bántani" helyette. Higgyétek el, hogy mi szerettük őt.Black_Adder
Szerintem nincs itt senki, aki ne hinné ezt el, és ezt le is írta már is jópár ember.

A lényeg, hogy ahogy én látom, Tebow-ból azért lesz folyton ilyen flame, mert jelentős részben hitvita folyik körülötte. Egy olyan amerikai sportban, ahol mindenről statisztika készül, és mindenki azokon vitatkozik, van egy játékos, aki kívül esik ezeken a statisztikákon. Illetve amik vannak, azok egyszerűen összevethetetlenek a megszokott, elfogadott standardek szerinti számokkal. Innentől pedig nem lehet másról vitázni, mint olyasmiről, mint "igaz, hogy így dob, de győztes típus", meg "vezér alkat", meg "csodákra képes", és hasonlók. Ergo hitvita lesz a dologból. Azt pedig a történelem már sokszor bizonyította, hogy a hitviták a legritkábban békések. 😀

Namost, annak idején a Pats topicban is jópofának indult a dolog, mindenki hozzászólt, a felek jól hülyének nézték a másikat, de egy idő után csömör lett belőle, anyázás, kitiltás, ésatöbbi. Indulat hegyek, és közben persze senki nem győzött meg senkit.

Namost - amellett, hogy természetesen mindenkinek minden joga megvan úgy gondolkodni a kérdésban, ahogy neki tetszik -, engem pillanatnyilag az érdekel most már inkább, hogy szerintetek ez még meddig fog menni? 😊 Kicsit aggaszt, hogy rendszeresen ez lesz a fő téma még hónapokig/évekig, és itt fogjuk postok további százaiban győzködni egymást arról, amiről úgyse sikerül. 😊

Közben meg azért a jelen Denverrel kapcsolatban is azért van jó sok kérdés, ami érdekes lehetne. Pl. mikor épülnek fel a sérültek, vagy hogy az elkapók lyukas kezét vajon befoltozza-e a közeljövőben valaki, vagy, hogy Manning vajon mikor talál bele végre igazán a ritmusba, stb. peterk2005
Valóban van hasonlóság a két vita között. Viszont van benne egy csavar. TB kiégett ügyben épp Sobri hozott fel adatokat és a döntő többség reagált hit alapon. Btw egyiket sem látom hitvitának, sokkal inkább két eltérő alapú rendszer ütközésének. A hitviták egy rendszeren belül zajlanak, ott van esély a megegyezésre, csak a feleken múlik. Rendszeren kívüli viták - akármennyire is akarnák a felek - nem zárulhatnak megegyezéssel, csak azzal a felismeréssel (és esetleg elfogadásával), hogy két rendszerből beszélünk egymásnak.
Szerintem kellő türelemmel és érdeklődéssel mindkettő jópofa és szórakoztató lehet. Az anyázás és a kizárás nem szükségszerű következmények.
Szvsz szokjál hozzá, hogy a felvetett kérdéseidre bizonyos időszakban csak a PM-TT szemüvegen keresztül érkeznek válaszok.
Szerintem semmi bajotok nem lesz, ha még két hét múlva is ugyanezeket fogjátok kérdezgetni egymástól. 😀

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Ugyan feltételezve, ha nem csoda volt amit véghez vitt azzal a csapattal, azokon a meccseken, akkor ugyan mi?
Olyan szerencsesorozat, aminek az oddsa 1:1.000.000.000.000-hez?
Nem pont ez a csoda?
Sobri Jóska
Igen ez a csoda, csak annak meg van az a sajátossága h nem állandósítható.
Másrészt egy csapatot, egy franchiset, egy klubot ne hasonlítsd vmely családtagodhoz v a párodhoz. Az egyik egy élő egyén, a másik egy kevésbé jól megragadható csoport. Te szavaddal élve a példa életszerűtlen. Ha már itt akarunk párhuzamot vonni akk szerencsésebb egy frontembert váltott zenekarhoz hasonlítani a szitut.
Rátérve a csapatokra, én szívem szerint elmennék Milánóba és hülyére verném a Berlusconi-Galliani kettőst azért mert módszeresen tönkre teszik a kedvenc soccercsapatom, de eszembe nem jutna elfordulni tőlük, követem az eredményeket és várom a fellendülést, a javulást. Egy vérbeli szurkoló jóban-rosszban a csapata mellett van.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Attól viszont h Manning nem egy senkiházi zsoldos, attól még Tebow-t nem kéne "bántani" helyette. Higgyétek el, hogy mi szerettük őt.Black_Adder
Szerintem nincs itt senki, aki ne hinné ezt el, és ezt le is írta már is jópár ember.

A lényeg, hogy ahogy én látom, Tebow-ból azért lesz folyton ilyen flame, mert jelentős részben hitvita folyik körülötte. Egy olyan amerikai sportban, ahol mindenről statisztika készül, és mindenki azokon vitatkozik, van egy játékos, aki kívül esik ezeken a statisztikákon. Illetve amik vannak, azok egyszerűen összevethetetlenek a megszokott, elfogadott standardek szerinti számokkal. Innentől pedig nem lehet másról vitázni, mint olyasmiről, mint "igaz, hogy így dob, de győztes típus", meg "vezér alkat", meg "csodákra képes", és hasonlók. Ergo hitvita lesz a dologból. Azt pedig a történelem már sokszor bizonyította, hogy a hitviták a legritkábban békések. 😀

Namost, annak idején a Pats topicban is jópofának indult a dolog, mindenki hozzászólt, a felek jól hülyének nézték a másikat, de egy idő után csömör lett belőle, anyázás, kitiltás, ésatöbbi. Indulat hegyek, és közben persze senki nem győzött meg senkit.

Namost - amellett, hogy természetesen mindenkinek minden joga megvan úgy gondolkodni a kérdésban, ahogy neki tetszik -, engem pillanatnyilag az érdekel most már inkább, hogy szerintetek ez még meddig fog menni? 😊 Kicsit aggaszt, hogy rendszeresen ez lesz a fő téma még hónapokig/évekig, és itt fogjuk postok további százaiban győzködni egymást arról, amiről úgyse sikerül. 😊

Közben meg azért a jelen Denverrel kapcsolatban is azért van jó sok kérdés, ami érdekes lehetne. Pl. mikor épülnek fel a sérültek, vagy hogy az elkapók lyukas kezét vajon befoltozza-e a közeljövőben valaki, vagy, hogy Manning vajon mikor talál bele végre igazán a ritmusba, stb.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Kíváncsi vagyok, hogy PM foglalkozott-e volna TT-vel, ha marad. Mester és tanítvány. Bírtam volna a szituációt nagyon. Ha kiesik PM, ott van TT, aki fél év alatt rengeteget leshetett volna el egy remek játékostól...

Sose tudom meg, a fenébe...
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Storm, átgondoltam a másik oldalát is, csak nem akartam kisregényt írni. Hát, tessék!
PM nélkül nem álltok bénán, hiszen ő egy ma már teljesen bevett támadási sémát futtat. PM tudásában (zsenialitásában) különleges, TT pedig stílusában (csodájában). PM-hez hasonlót sokkal nagyobb eséllyel találsz, mint TT-hoz illeszkedőt. Másképp, egy PM stílusú Off. jelentősen nagyobb eredményességgel kecsegtet egy jó közepes QB-val, mint egy TT-re szabott, egy átlagos TT-val (átlagos, közepes csoda??, olyan nincs.) A Colts nem jó példa, mert aza FO abszolút nem foglalkozott PM utódlásának, kiesésének kérdésével. Nézd meg inkább a Steelers-t BigBen nélkül, vagy a Pats-t TB nélkül.
Én azt nem értem például, hogy Ti miért nem értitek a korai QB draft-ot PM mögé. A legjózanabb, legelőrelátóbb döntést hozta Elway. Való igaz, ilyen kaliberű QB lett volna bármelyik évben (mint ahogy valószínűleg lesz arra a posztra is, amelyet most annyira hiányoltatok), de a PM-gel eltöltött idő pótolhatatlan.
Szerintem Elway alapvetően racionális döntést hozott, abban viszont igazad lehet, hogy nem esett nehezére ezt a döntést meghozni. Üzleti döntés volt, amit ráadásul jó szívvel hozott.
Még egyszer, ez az egész számomra nem TT teljesítményéről és az ahhoz való viszonyulás(om)ról szól. Csak és kizárólag a döntéshozatal érdekes számomra.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Nem sikerült, pedig nem hiszem, hogy Ryan direkt veszíteni akarna, és ezért a rosszabbik QB-t játszatja.somoskovig
Emlékszem múlthéten bejött, első futása 22 yardos volt(jó, nem QB-ként, de hatalmas lehetőségek vannak benne...), utána lehívták, végig ülte a meccset a padon. Ryan egy pöcs.
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 814 — SB 50 Champion @ Grund
Mondjuk arra kíváncsi lettem volna, hogy ha Elway-t kivágjuk 2 szezon után (belefért volna, annyira azért nem domborított nagyon), vagy inkább hozunk elé valakit és eltrade-eljük, akkor mi lett volna? 😛

Pont neki kéne igazán tudni, hogy egy QB-nek mekkora szüksége lehet egy kevés bizalomra...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 875 — The Mathematician
Negritis: nem vagyok benne biztos, hogy az NFL-ben a magasabb klubbevételek minőségibb csapatot eredményeznek. (Nem úgy van, hogy a cap az effektív korlát, amit ki is próbálnak használni a csapatok? Annyija meg úgyis minden csapatnak van, hogy a cap jelenti a szűk keresztmetszetet.)burzum
nyílván a hardcap miatt nem lehet 'túl' költekezni igazából
viszont a pálya minősége és a hasonlók esetében már számíthatna, ha nem tökéletes körülmények lennének
NFLben lehet hogy nem számít de pl a franchise értékében igenis számít már csak a presztizs miatt is

a kommentem pedig nem effektíve arról szólt 😀 de nyílván lényeges része volt
az értékek is enyhén hasraütésszerűek voltak és mivel tökéletesen nem vagyok tisztába a dolgokkal így nem mennék jobban bele még ha én is hoztam fel azt a részt 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
burzum Denver Broncos 152
Negritis: nem vagyok benne biztos, hogy az NFL-ben a magasabb klubbevételek minőségibb csapatot eredményeznek. (Nem úgy van, hogy a cap az effektív korlát, amit ki is próbálnak használni a csapatok? Annyija meg úgyis minden csapatnak van, hogy a cap jelenti a szűk keresztmetszetet.)
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 814 — SB 50 Champion @ Grund
Bizony, igazad van. S ezt - talán számodra meglepő módon - a statisztika is alátámasztja. A Broncos-nak tavaly minden emberi számítás, várakozás szerint TOP10-es draft cetli járt volna. Tebow valóban csodát tett.
Csak a csodának van még egy jellemzője (Te erről hajlamos vagy elfelejtkezni). Ritka. Mondhatni nem mindennapos. Ebből következően csodára nem lehet üzleti vállalkozást, tervet alapozni - nem is szoktak. Már tavaly leírtam ebben a topic-ban, hogy Elway arcán látszódik, hogy azon agyal, hogyan lehetne megszabadulni TT-tól. Manning pont kapóra jött neki, ezért is küzdött érte ennyire, csak ilyen kaliberű QB leigazolásával tudta elfogadtatni TT kirúgását. Ő valós esélyeket szeretne az SB-ra, nem pedig az általad - helyesen - leírtat.
Az nem járható út, hogy hatalmas kockázattal (a csoda faktor miatt) felépítek egy csapatot, amely egy és csak egy emberrel/embertől működik. TT-ból nincs még egy, ha ő kiesik és/vagy nem szállítja a csodát, akkor ott állok bokáig letolt gatyával versenyt futni 31 feltuningolt sprinterrel. Ha Te lennél ilyen döntési helyzetben, Te is az üzleti döntést és nem a hitbélit választanád.
A főiskolai adatok elemzéséhez, TT valóban várható fejlődési potenciáljához. Keress olyan QB-t, aki hasonlóan jól dobott az NCAA-ben, majd az első két évében lezuhant 50% körülire, majd utána visszatornázta magát 65% fölé és rendszeres PO szereplő lett. Szerintem nem fogsz ilyet találni.

Az egész differencia abból ered, hogy Elway-től érzelmi alapú döntést vártok (mert hisztek TT-ban), holott őt azért fizetik, hogy észszerű (racionális) döntéseket hozzon. Az TT-nál is nagyobb csoda lenne, ha az NFL-ben ilyen volumenű ügyben érzelmek alapján döntenének.tomi-tomi
Alapból nem védeném én Sobrit, most se ez a célom, csak rá szeretnék világítani egy-két logikai hibára...

Az a baj, hogy bár jó a gondolatmeneted, de csak 1 oldalról gondolod végig.

Ezt írtad:

TT-ból nincs még egy, ha ő kiesik és/vagy nem szállítja a csodát, akkor ott állok bokáig letolt gatyával versenyt futni 31 feltuningolt sprinterrel.tomi-tomi
Ha PM kiesik/nem szállítja az eredményt, akkor hol vagyunk? Itt állunk letolt gatyával, helyettes nélkül, nagy lyukkal a pénztárban. Jövőre ez még fokozottan rosszabb, mert ha akkor sérül le/teszi le a terített betlit PM, akkor két évi fizuját bukjuk be. A Tebow-ra épített offense sokkal könnyebben futna el egy másik QB-val, mint a PM-re épített, (lásd tavalyi Colts), mivel a QB kevésbé főszereplő benne. Persze az egyéniséget (direkt nem beszélek csodáról, hitről, vagy ilyenekről) nehezebb lenne pótolni, de azért másfajta a rizikó, mivel a Tebow-ra épített támadósor mellett a védelem erősödhet, viszont PM mellett inkább elsorvad és így egy kiesés esetén kevesebb támogatást tudnak nyújtani...

Az egész differencia abból ered, hogy Elway-től érzelmi alapú döntést vártok (mert hisztek TT-ban), holott őt azért fizetik, hogy észszerű (racionális) döntéseket hozzon.tomi-tomi
Ezzel meg az a baj, hogy Elway így is érzelmi döntést hozott, lehet, hogy több is volt benne az érzelem. A racionalitás nem PM szerződtetése mellett szólt feltétlenül, hiszen egy olcsó irányítót cserélt egy drágábbra, akiben szintén volt nem kevés rizikófaktor és bár az olcsóbb mellé is kellett volna embereket hozni, a drágább mellé ugyanúgy kellett, csak mivel ő alapból többet foglal, így a védelemre nem maradt pénz.

Persze értem én, amit írsz, meg valamennyire egyet is értek vele, csak ennek az éremnek se csak egy oldala van és ha azt gondolja bárki is, hogy itt egy jól átgondolt és támadhatatlan logikájú racionális döntés született, akkor az a valaki ezt gondolja át szerintem még egy párszor, mert a kép messze nem ennyire fekete-fehér...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Húúú te jó ég, végigolvastam....

Ebbe a Manning zsoldos témára fölösleges volt igazából ilyen komolyan reagálni. Filipet pont az ilyen indulatai miatt szeretjük, és igazából szerencsénk van, ha nem jut a csapat az Avs sorsára a szemében 😊 Bizonyos nézőpontból Manning túrta ki tebowt a csapatból, szóval értsük meg az indulatot, és lenduljünk tovább rajta. /*egy másik sport másik csapatától én hasonló okokból ugyanígy elfordultam, sőt magától a sporttól is, szóval én megértem őt, mégha nem is értek egyet vele*/ Ha mi draftoljuk '98-ban biztos mindannyiunk kedvence lenne. Még az is lehet h mi védenénk fogcsikorgatva az őt ért kritikáktól, mindent ráfogva az OL-re vagy a WR-ekre, vagy a védelemre. Ki tudja.

Attól viszont h Manning nem egy senkiházi zsoldos, attól még Tebow-t nem kéne "bántani" helyette.
Higgyétek el, hogy mi szerettük őt.
Én is jobban örülnék Tebownak, hiába gyengébb játékos mint Manning, nekem ő adta vissza a reményt és a sport élvezetét egy kilátástalan 3-10-es szezon után... Teljesen más élmény úgy meccset nézni, h szurkolhatsz a győzelemért, nem egy újabb egyértelmű vereséget kell végignézned... A bajban is kitartok a csapat mellett, de a sikert jobban szeretem.

MINDÖSSZE a 4. Bronco QB, aki PO győzelmet szerzett a csapatnak. Légyszíves ne vegyétek el tőlünk/tőle ezt az érdemet.

A győzelemben hatalmas szerepe volt a védelemnek is? A nélkül nem is lehet. De vajon bestcsensz miért nem tudott nyerni ugyanazzal a védelemmel? Neki is meg volt az esélye többször a fordításra, miért nem tette meg? Miért labdaeladás lett belőle? Költői kérdések voltak.

Könnyen lehet h Tebow nem nyert volna soha Super Bowlt velünk ha marad. De a tavalyi évében nyújtott teljesítménye alapján szvsz rászolgált arra, h maradhasson még 1 évet. És eléggé egyértelműnek tűnik, h nem jön Manning akkor maradhatott volna, és

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 875 — The Mathematician
ÍGY DÖNTÖTT Elway és a csapat, lehet hülye döntés volt, de ha szereted a csapatot a hülyeségei ellenére is szeretni kellNegritis
Azért egy csapat az nem a gyereked, vagy anyukád.
Valamilyen ismérvek alapján szerettél meg egy csapatot, amelyeken ha gyökeresen változtat, hülyeségeket csinál, ugyan miért kéne szeretni?
Ha te megszeretsz mondjuk egy nőt, de az pár év után elkezd kefélni fűvel-fával, elszórja a pénzed, beéget mindenhol, elkezd fújni az előző házasságodban született gyerekeidre, akkor a hülyeségei ellenére is szeretni kell?
Ugye nem gondolod komolyan?Sobri Jóska
gondold végig hol rossz a gondolatmeneted
ha elkezd kefélni fűvel-fával és azt állítod hogy még így is szereted és vele maradsz akkor el kell fogadni
ha szereted de nem tudod elfogadni akkor jobb szétmenni, ennyi
de pl klubhűségre ilyet nem lehet felhozni, szeretem a csapatot ha pedig hülyeséget csinálnak akkor a bűnös nem Elway és nem PM, hanem aki kinevezte Elwayt hogy döntést hozzon azaz a tulaj (pl a Poolnál rühelltem a 2 amerikai tulajt mer majdnem hazavágták a kedvenc klubbom)

nálam is mint Peterknél 1-2 játékos miatt alakul ki a szurkolás (anno a liverpool pl MacManaman miatt) az első meccs amit láttam TV-ben egy Broncos-Chiefs volt és Cutlert láttam játszani megtetszett megláttam a potenciált benne, nyílván nem örültem hogy elment de a csapat szeretete kialakult és maradni is fog
szimpatizálok a Bearsel is, de ott nem tudok olyan önfeledten szurkolni Cutlernek mint itt JMD előtt mer nekem ő vadló marad bármi hülyeséget is csinált, és a Bears is pl Urlacher, Hester miatt szimpibb mint a maradék 30 csapat
sztárok csábítják a szurkolókat és PM sztár
TT miatt nyertünk sok szurkolót és mikor draftoltuk még keveset vesztettünk, azok 90%a tuti h nem szurkol tovább nekünk, azzal h idehoztuk PM-t, viszont vele megint jöttek újak akiknek maradni fog 10-15%a és ezzel hosszútávon nyer a csapat mert több szurkoló->/több bevétel->nagyobb mozgástér-> több esély a sikerre

erről szól kapitalista gazdaság és mivel egy Franchise is résztvevő ebben ezért nem lehet hit,szeretet és barátság alapján dönteni mert ez ÜZLET és arról szól h nagyobb legyen a bevétel


Ez nem az én csapatom, legfeljebb egy senkiházi zsoldos köré épített, szedett-vedett horda.TheMileHighCity
Akkor Champ Bailey és Dawkins is senkiházi zsoldosok? 😕Black_Adder
és még hányan csak nálunk

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Ez nem az én csapatom, legfeljebb egy senkiházi zsoldos köré épített, szedett-vedett horda.TheMileHighCity
Akkor Champ Bailey és Dawkins is senkiházi zsoldosok? 😕

szerk:
most látom azóta volt néhány hsz 😂
lehet h már más is beírta 😊

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Neked pont ugyanannyi egzakt bizonyítékod van az ellenkezőjére, szóval itt két vélemény csatázik. Annyi a különbség, hogy én próbálok észérveket írni a hit ellen, ez mondjuk eleve reménytelen vállalkozás, nem csoda, hogy sose tudtam azonosulni a vallással... 😀

Az egyetemi statokat meg hagyjuk, Jamarcus Russeltől Brian Brohmig elég sok QB-ról lehetne betenni vonzó egyetemi statokat.somoskovig
Azért megnézem azokat az észérveket melyekkel azt akarod alátámasztani, hogy " Tebow-val soha nem fog SB-t nyerni a Broncos".

És jó példa, vallás.
Nem is kell azonosulj vele, csak ha látod mondjuk Jézust a vízen járni, akkor ne fordítsd direkt el az arcod, vagy tagadd le amit látsz, vagy ne értelmezd át. A cölöpöket keresheted persze, minden normális szkeptikus ember ezt tenné.
Én csak azt furcsállom, hogy el tudod fogadni ettől az ügyetlen kis setesuta, dobni se tudó QB-tól azt a 7 győzelmet logikus magyarázat nélkül, ahelyett, hogy elismernéd: bár biztos van racionális magyarázata, de annak összetevőit nem ismerve bizony csoda történt.
Ugyan feltételezve, ha nem csoda volt amit véghez vitt azzal a csapattal, azokon a meccseken, akkor ugyan mi?
Olyan szerencsesorozat, aminek az oddsa 1:1.000.000.000.000-hez?
Nem pont ez a csoda?
Csoda: A csoda olyan esemény, amelyet nem tartunk lehetségesnek vagy valószínűnek tapasztalataink és ismereteink fényében.
A te tapasztalataid és ismereteid fényében mivel magyarázod Tebow irreális győzelmeit?Sobri Jóska
Bizony, igazad van. S ezt - talán számodra meglepő módon - a statisztika is alátámasztja. A Broncos-nak tavaly minden emberi számítás, várakozás szerint TOP10-es draft cetli járt volna. Tebow valóban csodát tett.
Csak a csodának van még egy jellemzője (Te erről hajlamos vagy elfelejtkezni). Ritka. Mondhatni nem mindennapos. Ebből következően csodára nem lehet üzleti vállalkozást, tervet alapozni - nem is szoktak. Már tavaly leírtam ebben a topic-ban, hogy Elway arcán látszódik, hogy azon agyal, hogyan lehetne megszabadulni TT-tól. Manning pont kapóra jött neki, ezért is küzdött érte ennyire, csak ilyen kaliberű QB leigazolásával tudta elfogadtatni TT kirúgását. Ő valós esélyeket szeretne az SB-ra, nem pedig az általad - helyesen - leírtat.
Az nem járható út, hogy hatalmas kockázattal (a csoda faktor miatt) felépítek egy csapatot, amely egy és csak egy emberrel/embertől működik. TT-ból nincs még egy, ha ő kiesik és/vagy nem szállítja a csodát, akkor ott állok bokáig letolt gatyával versenyt futni 31 feltuningolt sprinterrel. Ha Te lennél ilyen döntési helyzetben, Te is az üzleti döntést és nem a hitbélit választanád.
A főiskolai adatok elemzéséhez, TT valóban várható fejlődési potenciáljához. Keress olyan QB-t, aki hasonlóan jól dobott az NCAA-ben, majd az első két évében lezuhant 50% körülire, majd utána visszatornázta magát 65% fölé és rendszeres PO szereplő lett. Szerintem nem fogsz ilyet találni.

Az egész differencia abból ered, hogy Elway-től érzelmi alapú döntést vártok (mert hisztek TT-ban), holott őt azért fizetik, hogy észszerű (racionális) döntéseket hozzon. Az TT-nál is nagyobb csoda lenne, ha az NFL-ben ilyen volumenű ügyben érzelmek alapján döntenének.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
ÍGY DÖNTÖTT Elway és a csapat, lehet hülye döntés volt, de ha szereted a csapatot a hülyeségei ellenére is szeretni kellNegritis
Azért egy csapat az nem a gyereked, vagy anyukád.
Valamilyen ismérvek alapján szerettél meg egy csapatot, amelyeken ha gyökeresen változtat, hülyeségeket csinál, ugyan miért kéne szeretni?
Ha te megszeretsz mondjuk egy nőt, de az pár év után elkezd kefélni fűvel-fával, elszórja a pénzed, beéget mindenhol, elkezd fújni az előző házasságodban született gyerekeidre, akkor a hülyeségei ellenére is szeretni kell?
Ugye nem gondolod komolyan?

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
@peterk2005: Úgy beszélsz, mintha te nem Manning miatt kerültél volna a Broncos-topikba, és nem lépnél le, ha a kiskedvenc megkapná a következő komoly sérülését...TheMileHighCity
Ezt sosem tagadtam, és olvass vissza, nem is vetetem ezt senkinek a szemére. De sem itt, sem a Colts topicban nem anyáztam sem edzőt, sem GM-et, játékost meg főleg nem azért, mert úgy hozta a sors, hogy eltrade-elték. Pedig nem egy ilyent megéltem már. Dallas Clarkot imádtam/imádom, le voltam lombozva, amikor őt is cutolta a Colts. De tudomásul vettem, és kész. Most neki is szurkolok, és megnézem, ha tudom, de ennyi. A colt topicban a cut napja óta nem hoztam szóba. Váltottunk, kész, megyünk tovább. Hozzáteszem - ezt Höri és a többi Colt fan igazolhatja -, hogy én végig Manning elküldése ellen voltam, és inkább feladtam volna Luckot, letradeltem volna, és megerősítettem volna a Colts-ot. De nem ez történt, túlléptem rajta, és ma szurkolok Lucknak (úgy értem neki és az egész csapatnak is). Pedig elképzelheted, hogy ha egy másodéves rookie úgy tud hiányozni neked ahogy annak a jelét adod, akkor nekem mennyire hiányozhat 13 év, SB győzelem, és millió csodálatos meccsélmény után a Coltsból Manning....

u.i.:
Az pedig, hogy itt vagyok, a fentiek alapján szerintem érthető. Számomra természetes lenne, ha te meg a Jets topicba írogatnál Tebow-ról.
Megjegyzem, nem tudom nálad ez hogy működik, de nálam egy csapat megkedvelése általában 1-2 játékoson keresztül történik. A utóbbi 25 évben "igazán" 2 csapatnak szurkoltam, a Frisconak a Montana időkben (volt szerencsém látni sok meccsét akkoriban TV-ben, élőben), és a Coltsnak a Manning éra kezdete óta. Nem ígérem, hogy Denver fan lesz belőlem, de nálam általában ha kialakul egy szimpátia, akkor az marad. Valószínűleg ha Manning marad legalább 1-2 idényt, akkor a Denver is bekerül abba a pár csapatba, akiket - a Colts, mint elsőszámú után/mellett - kedvelni fogok.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 875 — The Mathematician
Pár év alatt igenis sokat fejlődhetett volna, nem lehet statisztikai könyvből kiolvasni, hogy mire vitte volna Denverben. De szerintem nagyobb potenciál volt benne hosszú távon, mint a műtőasztalról kiszökött Manning-ben. SB-t.TheMileHighCity
az FO úgy ítélte meg ez kevésbé rizikós
ha pl vmi CSODA folytán elcseréljük Tebowt mondjuk Luckra és vele állunk át ilyen csapatra az se tetszene?
vagy pl TTnél maradunk hozunk mögé hasonló backup QB-t és első meccsen széttöri a steelers fal?

az alap sérülések mindenhol benne vannak
és sokat tudott volna fejlődni ez tény, de ÍGY DÖNTÖTT Elway és a csapat, lehet hülye döntés volt, de ha szereted a csapatot a hülyeségei ellenére is szeretni kell

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Hagyjuk, én vagyok a hülye, hogy belekezdtem. Nyilván Te tele vagy észérvekkel arra vonatkozóan, hogy nyert volna SB-t a Denverrel. Sajnos ez már sosem fog kiderülni.
somoskovig
A jövőről nem lehet kijelenteni semmit természetesen.
De nem is én kezdtem a témába eképp:
Sobri, tudom, hogy Tebow a szívügyed, de Elway-ék pont azt látták be, hogy vele soha nem fog SB-t nyerni a Broncos. somoskovig
Ezt Elway-ék nem láthatták be, mert ez nem igaz, nem tudható.
Ők csak ezt vélelmezték, gondolták, hitték és ebbéli hitükben tették ki a csapat szívét.
Te pedig kész tényként állítod, mintha lenne erre nézve bármi konkrét érv.
Nincs, mert nem lehet.
A többit inenntől már valóban körbejártuk.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 750 — 49ers GM
Neked pont ugyanannyi egzakt bizonyítékod van az ellenkezőjére, szóval itt két vélemény csatázik. Annyi a különbség, hogy én próbálok észérveket írni a hit ellen, ez mondjuk eleve reménytelen vállalkozás, nem csoda, hogy sose tudtam azonosulni a vallással... 😀

Az egyetemi statokat meg hagyjuk, Jamarcus Russeltől Brian Brohmig elég sok QB-ról lehetne betenni vonzó egyetemi statokat.somoskovig
Azért megnézem azokat az észérveket melyekkel azt akarod alátámasztani, hogy " Tebow-val soha nem fog SB-t nyerni a Broncos".

És jó példa, vallás.
Nem is kell azonosulj vele, csak ha látod mondjuk Jézust a vízen járni, akkor ne fordítsd direkt el az arcod, vagy tagadd le amit látsz, vagy ne értelmezd át. A cölöpöket keresheted persze, minden normális szkeptikus ember ezt tenné.
Én csak azt furcsállom, hogy el tudod fogadni ettől az ügyetlen kis setesuta, dobni se tudó QB-tól azt a 7 győzelmet logikus magyarázat nélkül, ahelyett, hogy elismernéd: bár biztos van racionális magyarázata, de annak összetevőit nem ismerve bizony csoda történt.
Ugyan feltételezve, ha nem csoda volt amit véghez vitt azzal a csapattal, azokon a meccseken, akkor ugyan mi?
Olyan szerencsesorozat, aminek az oddsa 1:1.000.000.000.000-hez?
Nem pont ez a csoda?
Csoda: A csoda olyan esemény, amelyet nem tartunk lehetségesnek vagy valószínűnek tapasztalataink és ismereteink fényében.
A te tapasztalataid és ismereteid fényében mivel magyarázod Tebow irreális győzelmeit?Sobri Jóska
Hagyjuk, én vagyok a hülye, hogy belekezdtem. Nyilván Te tele vagy észérvekkel arra vonatkozóan, hogy nyert volna SB-t a Denverrel. Sajnos ez már sosem fog kiderülni.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Neked pont ugyanannyi egzakt bizonyítékod van az ellenkezőjére, szóval itt két vélemény csatázik. Annyi a különbség, hogy én próbálok észérveket írni a hit ellen, ez mondjuk eleve reménytelen vállalkozás, nem csoda, hogy sose tudtam azonosulni a vallással... 😀

Az egyetemi statokat meg hagyjuk, Jamarcus Russeltől Brian Brohmig elég sok QB-ról lehetne betenni vonzó egyetemi statokat.somoskovig
Azért megnézem azokat az észérveket melyekkel azt akarod alátámasztani, hogy " Tebow-val soha nem fog SB-t nyerni a Broncos".

És jó példa, vallás.
Nem is kell azonosulj vele, csak ha látod mondjuk Jézust a vízen járni, akkor ne fordítsd direkt el az arcod, vagy tagadd le amit látsz, vagy ne értelmezd át. A cölöpöket keresheted persze, minden normális szkeptikus ember ezt tenné.
Én csak azt furcsállom, hogy el tudod fogadni ettől az ügyetlen kis setesuta, dobni se tudó QB-tól azt a 7 győzelmet logikus magyarázat nélkül, ahelyett, hogy elismernéd: bár biztos van racionális magyarázata, de annak összetevőit nem ismerve bizony csoda történt.
Ugyan feltételezve, ha nem csoda volt amit véghez vitt azzal a csapattal, azokon a meccseken, akkor ugyan mi?
Olyan szerencsesorozat, aminek az oddsa 1:1.000.000.000.000-hez?
Nem pont ez a csoda?
Csoda: A csoda olyan esemény, amelyet nem tartunk lehetségesnek vagy valószínűnek tapasztalataink és ismereteink fényében.
A te tapasztalataid és ismereteid fényében mivel magyarázod Tebow irreális győzelmeit?