Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 836 — SB 50 Champion @ Grund
Hát ezt jól sikerült elbaszni...

Orton iszonyat halvány, semmit se lett jobb a clutch-ban...

Ami a nagyobb baj, hogy Champ, Moore és Doom is lesérült, remélem vasárnap bevethetőek lesznek, különben ez még fájóbb vereség lesz... 😕

Sajnos amennyit fejlődött a védelem, annyit esett vissza a támadás, 38 kemény yard-ot tudtunk összehozni futásban, meg az OL vagy 150 yard büntit és egy valag sack-et meg hurry-t...

4 komoly elbaszás volt, az első, hogy nem tudtunk élni az elején Von forced fumble-jával, utána Orton INT egy egész jól alakuló drive-ban a félidő végén, majd Vickerson majomsága a következő play-ben, végül az Orton fumble...

Most csak azt remélem, hogy ez egy olyan pofon volt, ami kellett, meg hogy a sérültek felépülnek hamar, különben ez még csak a lejtő teteje lesz... 😕

Még valami: ORTON! A kezdő pozíciót nem csak szezon előtt kell ám kiérdemelni, hanem utána annak megfelelően is kell játszani!!!!!!!!!!



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
pc_x 943 — Red Fist
Hát ez az offense egy sapka szar volt... :/


több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 836 — SB 50 Champion @ Grund



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 836 — SB 50 Champion @ Grund
Én jelen pillanatban, ahogy elnézem a tegnapi fordulót, egy sima 1 pontos győzelemmel is kiegyeznék 0 sérülttel... 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Szerintem a szezon egyik legfontosabb meccse lesz, 48 órával előtt még szép, hogy kész vagyok 😀 De már nincs sok...
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Tűkön ülök!!!!JC6
Az jó, de van még több, mint 24 órád! 😛 Tényleg addig akarsz még?

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Tűkön ülök!!!!
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 836 — SB 50 Champion @ Grund
Strom.
Azért az erős sarkítás amit állítasz.
1/5 még tuti pick ott mindig jót kell húzni. Négyből egyet húztunk, aki egy jó, és egy sérült évet tolt az már kifogásolható. Hiába másik három meghatározó játékossá vált.
De persze még tegnap te magad mondtad, hogy 1/1en is lehet hibázni. Mert ilyen a draft. Na persze nem a Chiefsnek.

Ellenben aki 1/11re vagy 15re húz gyengét, az ott már belefér.
Van arányában 50 jó játékos egy drafton, abból 25nél lehet érezni, hogy sztár is lehet 80% eséllyel. És draftonként 1 vagy 2 az, aki szinte 100%, hogy jó lesz, mint Suh.
Hiába van viszont Dareus+Green+PP, ha ide Miller kell.
Miller is olyan, hogy a draft előtt TOP3as jelölt volt, csak még két héttel előtte meg TOP 20-25 jelölt.

Még egy valamiben tévedsz szvsz. "Nem pótolhatja, de csak jó draft-olással nem nagyon tudsz konstans jó csapatot csinálni." Dehogynem tudsz. például a tavalyi bajnok Green Bay Packerst ajánlom figyelmedbe, ha nem elég vannak még, kutakodj. Persze ellenpélda is van a Colts. 😀 Mielőtt írtam, és informálódtam, nem szoktam a levegőbe beszélni. Csak hogy az igazamat alátámasszam vélt érvekkel. A Packers sztem így fejből olyan 4 FA embert alkalmaz, ha Kuhnt is ideveszem aki nagyjából kapásból lett kivágva első csapatától, és ment a Packersbe de ott lett sztár. Meghatározó játékos,aki sztárként érkezett ezekből egyedül sztem Woodson, a Raidersből. Aztán lehet még egy van de ennyi. A többiek MIND, még a cserék is draftolt játékosok. És nem a TOP5ből draftolt a Packers sem örökké.
___________________________________________________________________________

A Broncos most jó úton jár? Mióta ezt mondom! A draft első napja óta fényezem a Denver Off seasonját. Az egész hsz lényege pont ez. Hogy eddig én nagyon nem értettem ami itt folyik MJD bontómunkás vezérletével, kezdve a Beast elküldésével.

Viszont idén tisztán látom mi folyik, ezt már értem, és tetszik. Ennek van értelme, nagyon is tervszerű és okos lépéseket látok. Ez most sztem nem ide tartozik meg le is írtam már máshol. De lényeg, hogy ez más történet már. Ha kell részletezem, főleg miután megveritek a Raiderst. :cool:ulpianus
Jaj, de jó, hogy elveszett, amit elkezdtem bepötyögni... 😕

Szerintem lassan oda jutunk, hogy iszonyatosan elbeszélünk egymás mellett és már mindkettőnknek sikerült a másik szavait elég keményen kiforgatnia... 😛

Én egy szóval se mondtam, hogy a Chiefs nem hibázhat. Én csak írtam és ehhez tartom magam, hogy törvényszerű, hogy egy csapat, amelyik 4 év alatt 3-szor húzhat az első 5-ben, ha nincs nagy pech-e, akkor fel kell, hogy jöjjön, míg az egyáltalán nem törvényszerű, hogy 1/10 fölött húzott játékosokból sztár lesz. Jó játékos igen, kezdő is, de hogy sztár, arra azért nincs annyira komoly esély, persze mondjuk itt posztonként is eltérő a helyzet, meg a draft eloszlása szerint is (értsd: nem mindegy, hogy éppen melyik posztból hány elit van és hány csúszik le a másik posztok még nem elit, de azért még nagyon jó játékosaiból). Az ilyen 50, meg 25 akinek 80% esélye van dolgokba inkább nem mennék bele, mert ezek csak számok, amik vagy igazak vagy nem, vitázni lehet rajtuk, de másra nem jók szerintem...

Felhoztad a Packers-t, mint példát és természetesen igazad van. Tudsz még olyan évek óta top csapatot, akik csak a draft-tal tartják fent magukat? Colts? Magad is írtad, hogy nem. Patriots? Nagyon nem. Steelers? Esetleg, bár nekik nem túl ütősek a draft-jaik manapság (ők nem tudnak hátul ügyesen húzni), ez vissza fog ütni. Saints? Van ott FA, nem kevés. Ravens? A védelemben igen, de pl. jó WR-t nem húztak legalább 10 éve. Chargers? Ők még valamennyire jó példa, bár backup-ot inkább kívülről szeretnek hozni, meg ha szorul a hurok, akkor kezdőt is, lásd Takeo. Több olyan csapat meg nem nagyon van, akik 3-4 éve konstans playoff résztvevők. Én erre próbáltam rámutatni, mert ugyebár a PO csapatok húznak az utolsó 12-ben alap esetben, azzal pedig csak mázlival lehet hosszabb távon (érts 4-5 év) fenntartani a sikerességet, ezért kell néha a FA és trade forrásokhoz nyúlni...

Miller meg valóban ügyesen menedzselte magát a draft előtt, de én már akkor is leírtam, hogy egy új edzői stáb nem fog DT-t húzni 1/2-re, mert a DL-ban mindig erősen benne van a bukta veszélye, meg az is, hogy 1-2 év kell, mire beérik az NFL-ben a játékos, egy új stábnak viszont azonnal bevethető játékos kell, így főleg ha máshol is van lyuk, akkor inkább oda húznak majd. PP meg azért nem kellett, mert Champ maradt, ez ennyire egyszerű... 😊

Értem én, hogy te nem azt mondod, hogy rosszul dolgozik a mostani FO, csak a draft-ok megítélését látjuk máshogy, ennyi az egész. Az utolsó mondatod utolsó részére meg csak annyit tudok mondani, hogy "Ámen, Testvérem" 😀



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
xrace77 Denver Broncos 4 463
Demaryius Thomas eltörte az ujját a csütürtöki edzésen.
http://blogs.denverpost.com/broncos/2011/09/10/demaryius-thomas-suffers-broken-finger/9492/
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Strom.
Azért az erős sarkítás amit állítasz.
1/5 még tuti pick ott mindig jót kell húzni. Négyből egyet húztunk, aki egy jó, és egy sérült évet tolt az már kifogásolható. Hiába másik három meghatározó játékossá vált.
De persze még tegnap te magad mondtad, hogy 1/1en is lehet hibázni. Mert ilyen a draft. Na persze nem a Chiefsnek.

Ellenben aki 1/11re vagy 15re húz gyengét, az ott már belefér.
Van arányában 50 jó játékos egy drafton, abból 25nél lehet érezni, hogy sztár is lehet 80% eséllyel. És draftonként 1 vagy 2 az, aki szinte 100%, hogy jó lesz, mint Suh.
Hiába van viszont Dareus+Green+PP, ha ide Miller kell.
Miller is olyan, hogy a draft előtt TOP3as jelölt volt, csak még két héttel előtte meg TOP 20-25 jelölt.

Még egy valamiben tévedsz szvsz. "Nem pótolhatja, de csak jó draft-olással nem nagyon tudsz konstans jó csapatot csinálni." Dehogynem tudsz. például a tavalyi bajnok Green Bay Packerst ajánlom figyelmedbe, ha nem elég vannak még, kutakodj. Persze ellenpélda is van a Colts. 😀 Mielőtt írtam, és informálódtam, nem szoktam a levegőbe beszélni. Csak hogy az igazamat alátámasszam vélt érvekkel. A Packers sztem így fejből olyan 4 FA embert alkalmaz, ha Kuhnt is ideveszem aki nagyjából kapásból lett kivágva első csapatától, és ment a Packersbe de ott lett sztár. Meghatározó játékos,aki sztárként érkezett ezekből egyedül sztem Woodson, a Raidersből. Aztán lehet még egy van de ennyi. A többiek MIND, még a cserék is draftolt játékosok. És nem a TOP5ből draftolt a Packers sem örökké.
___________________________________________________________________________

A Broncos most jó úton jár? Mióta ezt mondom! A draft első napja óta fényezem a Denver Off seasonját. Az egész hsz lényege pont ez. Hogy eddig én nagyon nem értettem ami itt folyik MJD bontómunkás vezérletével, kezdve a Beast elküldésével.

Viszont idén tisztán látom mi folyik, ezt már értem, és tetszik. Ennek van értelme, nagyon is tervszerű és okos lépéseket látok. Ez most sztem nem ide tartozik meg le is írtam már máshol. De lényeg, hogy ez más történet már. Ha kell részletezem, főleg miután megveritek a Raiderst. :cool:


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Még egy szezon előtti előzetes hármónk elvárásairól. 😊

http://denversports.blog.hu/2011/09/10/broncos_megkezdodik_az_ujjaepites_eve

...ha már az előző bejegyzés kapcsán sikerült kitöltenek többször is az 1600x1200-as felbontást. 😀


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 836 — SB 50 Champion @ Grund
Remélem nincs harag. Mert ha bárkit feszélyez, hogy nem csak GO GO Denver van ma, akkor kiszállok. Csak érdekes téma ez sztem.
ulpianus
Egyáltalán nincs harag, vannak dolgok, amiben nem értünk egyet, de harag semmiképpen nincs 😊

Nem válaszolok mindenre, csak amire úgy gondolom, hogy nem értek egyet, vagy hozzáfűznivalóm van, ill. ahol meg lettem szólítva, remélem ez így nem gond...

De nehogy már Storm elmélete legyen igaz, hogy az a normális, ha 14 pickből egy jön be az első két körből, ami igenis potenciális húzóneveket kellene tartalmazzon. Nem mindet, ezzel ezt nem lehet kifogásolni, hogy én azt vártam el, hogy mind a 14 az legyen. És máshol is hibáznak? Naná. Mert hát JMR sem jött be, (akit én magam is mondtam) és akkor tessék. Ez óriási csúsztatás. Én azt mondtam 2006 és 2010 közt 14ből legalább harmadának itt kéne játszani, mint meghatározó játékos. Persze, hogy lehet hibézni. LEhet nekünk Baldwin azért nem lesz soha franchise WR ,mert egy pöcsfej. Hiába fizikális szörny, ha idióta. ÉS akkor ha mittomén 2014ben kirúgjuk ezért, és addig volt egy jó szezonja, meg kér közepes, akkor is hibának tartom érte az első kört.
ulpianus
A 14-ből a harmadának itt kéne játszani, mint meghatározó játékos, most ezt írod. Igen, ez valóban elvárható lenne valamilyen szinten, csak te franchise játékosokat kértél számon, az pedig nagyon más. A 14-ből jelen pillanatban nálunk kezdő Clady, Moreno, Royal és Beadles, Bay-Bay pedig már edz, Tebow meg "fejlesztés alatt" . 14/4 az 28,6%, ez azért annyira nincs messze az 1/3-tól, a 14/5 már fölötte van, ha szezon végén Tebow kezd, akkor 14/6 lesz az arány, ami már nem rossz, bár ehhez már hozzá tartozik, hogy egyáltalán nem biztos, hogy Fox terveiben Tebow benne van, igaz ennek azért ellent mond, hogy el akarták cserélni Orton-t...

Most ugyebár azon lehet vitatkozni, hogy melyik srác mennyire franchise player. Moreno addig vita tárgya lesz, amíg vagy nem hoz valami kirobbanó eredményt, vagy totál be nem fuccsol. Szerintem egy nagyon jó futó, akinek az adottságait tudni kell kihasználni, a limitációit pedig tudni kell kezelni. Nem egy SJ, CJ2K, vagy AP, mert ő nem tud egyedül húzni egy csapatot egész meccsen át, de mi nem is várjuk el tőle. Ayers-ről már leírtam, hogy szerintem nagyon értékes játékos, mivel több poszton is bevethető ugyanolyan hatékonysággal, ráadásul futás és passz ellen is megállja a helyét. Royal-t is kielemeztem már, nem fogom megtenni még egyszer. Beadles pedig egyből bekerült a kezdőbe és onnan kirobbanthatatlan, nincs jobb bizonyíték szerintem, mint az, hogy ha ő nem lenne jó, akkor Harris megtartásáért megmozgattunk volna minden követ és a G-ban is bevethető Franklin lenne a helyén.

Másrészről ha megnézzük a Chiefs miért tudott szintet lépni, pont azt látjuk ,amiről beszélek. Hogy az elmúlt években kezdtek bejönni az korai körös draftok, megtalálták bennük a csapat alapembereit. Voltak hibák? Egyértelmű! Aki azt kéri számon, hogy legyen tökéletes egy draft az bolond. Tyson Jackson a legjobb példa. De Turk McBride vagy Alex Magee is megfelel a célnak (sajnos). Ellenben 2006 és 2010 közt első két körben a Chiefs draftolta a következő játékosokat:
2006 Hali+Pollard (Pollard az akit ingyen kivágtunk, pont így szidtam a vezetést miatta, vissza lehet keresni)
2007 Bowe+McBride
2008 Dorsey+Albert+Flowers
2009 Tyson Jackson (nincs második kör)
2010 Berry+McCluster+Arenas
ulpianus
Már meg ne haragudj, de az lenne a szégyen, ha a Chiefs nem tudott volna szintet lépni. Dorsey 1/5, (+Albert 1/15 azonos évben), Jackson 1/3, Berry 1/5. Ez 3 az 1/5-ben. Ott már illik nagyon jót húzni, nektek meg sikerült még ebből is egy fost kiszedni. A többi pick rendben van, még ha nálatok is voltak utána kifogásolható döntések...

1/10 után már lutri, van, amikor bejön (Hali, Bowe, Clady, Cutler), van, amikor meg nagyon nem (Moss), csak ha nem jön be, akkor nem is vesztesz súlyos dollár milliókat X évre egy rookie-n, hanem csak kevesebbet és lehet, hogy nem is annyi évre, mint egy 1/10-en belüli pick-el. Ha egy csapat konstans draft-ol 10-en belül és nem áll a stáb komplett idiótákból valamint nincs nagy pech a sérülésekkel, akkor törvényszerű, hogy fel fog jönni.

Erről szól a draft, gondolom ezt neked nem kell elmagyarázni... 😊

Ehhez persze igaza van Stromnak, ha jól értem mit mondott. Kell és szokott is jönni későbbről is magas szintű kezdőjátékos. Ott is lehet aranyat találni. Ez tény. Mondjuk Jamaal vagy Brandon Carr. Csak ezek inkább üdítő kivételek, erre nem lehet alapozni egy franchise felépítését. És FA piacra sem, az ahhoz túl drága. A draft első két körére lehet.
ulpianus
A fene se akar késői körös pick-ekre építeni, viszont egy draft-ot akkor is velük együtt kell megítélni. Persze, az első két kör a csillogó pick, de egy franchise-t játékosokra építesz, nem első két körös játékosokra, hanem játékosokra. A Broncos története tele van hátsó körös és UDFA sztárokkal, meg olyanokkal, akiket mások kiraktak mi meg felszedtük a FA piacról.

A FA és trade, ha okosan használják, akkor tökéletesen kiegészítheti a draft-ot. Nem pótolhatja, de csak jó draft-olással nem nagyon tudsz konstans jó csapatot csinálni. Feljönni fel lehet vele, de mivel előbb-utóbb 1/20-on túl fogsz húzni, ezért bejön a mázli faktor is, mert ott aztán már végképp nem törvényszerű, hogy nagyon jó játékost fogsz húzni. Csak lehet ezt is hülyén csinálni, meg okosan. Lehet szerezni olyan játékosokat, akik csak a pénzre mennek, meg lehet olyanokat, akik játszani akarnak valahol, pl. nálunk most Dawkins, Lloyd, Prater, előtte nem sokkal Lynch, de én például Wiegmann-t is ide tettem akkoriban. Ők csak egy esélyt akartak még, adtunk nekik egyet és meghálálták. Persze, nálunk is voltak elcseszett FA szerződések (Travis Henry, stb.), ilyen is van mindenhol.

Mondjatok egy ennek ellentmondó csapatot, én mondok 3-at válaszként mindre. A draft első két körét kifogásoltam, hogy jó játékosok vannak, de így hiába. Mert Ayers is jó. És Royal is jó. És ők ketten sem tehetnek a többiekről vagy JMD hülyeségéről. De valaki biztos hibázott sztem. Egyszerűen hiányzik nekem az 4-5 név, mint amilyen mondjuk DJ Williams, aki első körös és elit játékos is. De Portis is elit, azonban jó árat kaptatok érte (Bailey és Tatum Bell). Az is jó megoldás. Csak kapni érte olyat, aki repül az nem jó megoldás (ezeket leírtam az eredeti hszben).ulpianus
Szerintem, ahogy ezt már leírtam, nem törvényszerűen azok az évek hiányoznak nálunk. A 4-12-ben sokkal több volt JMD hülyeségéből, mint abból, hogy rossz a roster. Jöttek mindegyik évben tehetséges srácok, csak nem feltétlen az első két körben, kivétel talán 2009-et, bár onnan McKinley szegény jó lehetett volna, csak ő nem így akarta. Az idei év kivételével nem draft-oltunk elől soha, remélem többet nem is fogunk, viszont ha állandóan 1/10 után húzol, akkor erősen benne van a pakliban, hogy visszaesel, ha meg kinevezel egy fiatal OC-t HC-nak és ő befuccsol, akkor még valószínűbb... 😛

Tudjuk hibázott valaki, meg volt pech is, de azért én nem hinném, hogy annyira rosszul állunk, mint az sokan gondolják. Nem rózsás a helyzet, de nem is kell a halált várni... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 836 — SB 50 Champion @ Grund
Csak aztán nehogy a végén nyerjetek, és azt kelljen írnod, hogy "egész jól megfogtuk a futást." Vagy akár meccs közben. 😀ulpianus
😊

Én azt írtam, hogy ezért félhetünk ( meg ezért féltenek minket 😊 ). De azért mi nem félünk... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Csak aztán nehogy a végén nyerjetek, és azt kelljen írnod, hogy "egész jól megfogtuk a futást." Vagy akár meccs közben. 😀


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 836 — SB 50 Champion @ Grund
Más téma. Ti mit vártok a meccstől?

Egyik oldal, hogy majd a Raiders szétfutja a DL-t. Sztem ez nem pontos így. Mert egyrészt nem DL probléma van Denverben, hanem csak DT. DE poszton nagyon is jó futás elleni emberek állnak. És ez 4-3, belső futás ellen összébb lehet húzni, ha kell. Akkor több a felelősség a külső futáson a ké DE-n és a két OLBn. Csakhogy a két OLB Williams és Miller. Wiliams tudjuk, hogy király minden poszton MLB+ILB szinten öli a futást. Miller meg DE volt, irtó gyors, de nem tipikus pass rusher, elég erős gyerek tehát. ÉS még valami. a tölgyföldi run machine fő eleme a screen, pitch+sweep játék. Nem annyira a király OL+elit futók, tipikus run heavyje megy tehát.
És külön McFadden. Aki az egyetemen (Arkanza) is leginkább a wild catből élt. Ahol a lényeg a 10 védő 10 ellen (nem 11 védő). Meg a gyors end around futások "amorf" OL és az ellenfél összezavarása. Amihez gyors és intelligens futó kell, de NFLben nem véletlen hogy Run DMC nem él meg annyira. Ez itt nem megy. Vagy csak ideig óráig. Maraadt tehát a pitch&sweep, csak ilyen OLBk ellen?
Szóval oké a DT poszt, de az Oakland OL hasonlóan kérdőjeles, csak ők több poszton.

Narancs lovak támadásában pedig első Orton, a főcsődör. Őt ki állítja meg? A secondary önmagában nem hiszem. Huff jó ,de hajlamos hibázni. Routt jó, csak nincs minőségi társa. És nem egy jó WR van itt. A kiváló Raiders DL foghatja vissza. Azonban ha a támadófal hozza azt amit én idén jósolok, és összeáll, akkor azért elég lehet Moreno tehetsége, és a passzjáték. Sztem ez meg fog történni a falban, csak kérdés, hogy most vagy később? Reméljük nem jövőre. 😀ulpianus
No, a korábbira majd válaszolok, amikor nem telefonon fogok pötyögni... 😊

Ehhez most elsőre csak annyit tennék hozzá, hogy a futástól azért lehet félni nekünk a Raiders ellen, mert DJ nem játszik, így a legjobb futás elleni LB-nk is hiányzik, nem elég, hogy DT hiány van... 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Más téma. Ti mit vártok a meccstől?

Egyik oldal, hogy majd a Raiders szétfutja a DL-t. Sztem ez nem pontos így. Mert egyrészt nem DL probléma van Denverben, hanem csak DT. DE poszton nagyon is jó futás elleni emberek állnak. És ez 4-3, belső futás ellen összébb lehet húzni, ha kell. Akkor több a felelősség a külső futáson a ké DE-n és a két OLBn. Csakhogy a két OLB Williams és Miller. Wiliams tudjuk, hogy király minden poszton MLB+ILB szinten öli a futást. Miller meg DE volt, irtó gyors, de nem tipikus pass rusher, elég erős gyerek tehát. ÉS még valami. a tölgyföldi run machine fő eleme a screen, pitch+sweep játék. Nem annyira a király OL+elit futók, tipikus run heavyje megy tehát.
És külön McFadden. Aki az egyetemen (Arkanza) is leginkább a wild catből élt. Ahol a lényeg a 10 védő 10 ellen (nem 11 védő). Meg a gyors end around futások "amorf" OL és az ellenfél összezavarása. Amihez gyors és intelligens futó kell, de NFLben nem véletlen hogy Run DMC nem él meg annyira. Ez itt nem megy. Vagy csak ideig óráig. Maraadt tehát a pitch&sweep, csak ilyen OLBk ellen?
Szóval oké a DT poszt, de az Oakland OL hasonlóan kérdőjeles, csak ők több poszton.

Narancs lovak támadásában pedig első Orton, a főcsődör. Őt ki állítja meg? A secondary önmagában nem hiszem. Huff jó ,de hajlamos hibázni. Routt jó, csak nincs minőségi társa. És nem egy jó WR van itt. A kiváló Raiders DL foghatja vissza. Azonban ha a támadófal hozza azt amit én idén jósolok, és összeáll, akkor azért elég lehet Moreno tehetsége, és a passzjáték. Sztem ez meg fog történni a falban, csak kérdés, hogy most vagy később? Reméljük nem jövőre. 😀


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
De ez csak részlet kérdés, ettől még nem lesz franchise játékosunk ebből a 14 névből... És pont ez a baj, pont emiatt utálom nagyon JMD-t. A 14ből 10 az ő hibája. Bár a tavalyi draftclasst még korai leírni. De akárhogy is számolom közülük már 7en nincsenek itt, és ebből 5 JMD lelkén szárad. Gyakorlatilag kidobott 2 év alatt 5 elsőkét körös játékost vagy draft cetlit.
Egy ilyen hosszú időre visszavet egy franchise-t...Black_Adder
Remélem nincs harag. Mert ha bárkit feszélyez, hogy nem csak GO GO Denver van ma, akkor kiszállok. Csak érdekes téma ez sztem.

De visszatérve a lényeghez. Erről beszélek, jól érted.
1. A Denver jól draftolt alapvetően.
2. De ezek a pickek elszivárogtak valahogy mindig. Így vagy úgy, de nincsenek itt, vagy nem elit játékosok. Vagy sérültek lettek, vagy most is az Bey-Bey. Stb. de nem maga draft volt rossz akkor.

Másik. Én hol mondtam, hogy ebből bármi is a játékosok hibája? Az ellenkezőjét mondom. A denveri vezetés hibája. De akkor ezzel elismered, hogy hibáról beszélünk. Én pont ugyanezt mondom. Hiba elengedni a potenciális legjobb játékosokat, vagy elcserélni olyanért akit kirúgtok. Nem a játékos a hibás.
De nehogy már Storm elmélete legyen igaz, hogy az a normális, ha 14 pickből egy jön be az első két körből, ami igenis potenciális húzóneveket kellene tartalmazzon. Nem mindet, ezzel ezt nem lehet kifogásolni, hogy én azt vártam el, hogy mind a 14 az legyen. És máshol is hibáznak? Naná. Mert hát JMR sem jött be, (akit én magam is mondtam) és akkor tessék. Ez óriási csúsztatás. Én azt mondtam 2006 és 2010 közt 14ből legalább harmadának itt kéne játszani, mint meghatározó játékos. Persze, hogy lehet hibézni. LEhet nekünk Baldwin azért nem lesz soha franchise WR ,mert egy pöcsfej. Hiába fizikális szörny, ha idióta. ÉS akkor ha mittomén 2014ben kirúgjuk ezért, és addig volt egy jó szezonja, meg kér közepes, akkor is hibának tartom érte az első kört.

A draftot nem szidtam önmagában. Nem is tudom hanyadszor írom le ezt is.
Bey-bey is jó, de ha nem játszik, akkor a Denver mit ér vele? És ez nem JMD hibája. Ez pech. A képbe azért mégis beleillik.

A Chiefs. Válaszolok erre is. Ez érdekes hasonlat, és van benne igazság. Elsőként arra, mit mondanék, ha jövőre egy új rezsim (mondjuk JMD) jönne és kirúgná Berryt, Jamaalt, meg mindenkit. Kiváló hasonlat. Pont ugyanezt mondanám, hogy hibát követ el, aki ilyet tesz. Mert ezek a srácok (bár Jamaal harmadik körös, így nem illik a képbe teljesen, a harmadik kört gsn is már project kategóriába sorolta, és bár én nem teljesen értek egyet, de van különbség második és harmadik kör közt sztem is.) kellene hogy adják a franchise gerincét (és így értem Storm, hogy ők franchise játékosok), mint Berry, Bowe, Hali, stb. És aki őket kirúgja, az egy barom, óriási kárt okoz a csapatnak. Akkor is, ha FA piacról hoz jó játékosokat. z külön dolog, hogy ettől az FA piac legyen jó, naná. De az nem ment föl senkit a szememben.

Másrészről ha megnézzük a Chiefs miért tudott szintet lépni, pont azt látjuk ,amiről beszélek. Hogy az elmúlt években kezdtek bejönni az korai körös draftok, megtalálták bennük a csapat alapembereit. Voltak hibák? Egyértelmű! Aki azt kéri számon, hogy legyen tökéletes egy draft az bolond. Tyson Jackson a legjobb példa. De Turk McBride vagy Alex Magee is megfelel a célnak (sajnos). Ellenben 2006 és 2010 közt első két körben a Chiefs draftolta a következő játékosokat:
2006 Hali+Pollard (Pollard az akit ingyen kivágtunk, pont így szidtam a vezetést miatta, vissza lehet keresni)
2007 Bowe+McBride
2008 Dorsey+Albert+Flowers
2009 Tyson Jackson (nincs második kör)
2010 Berry+McCluster+Arenas

Ehhez persze igaza van Stromnak, ha jól értem mit mondott. Kell és szokott is jönni későbbről is magas szintű kezdőjátékos. Ott is lehet aranyat találni. Ez tény. Mondjuk Jamaal vagy Brandon Carr. Csak ezek inkább üdítő kivételek, erre nem lehet alapozni egy franchise felépítését. És FA piacra sem, az ahhoz túl drága. A draft első két körére lehet.

Mondjatok egy ennek ellentmondó csapatot, én mondok 3-at válaszként mindre. A draft első két körét kifogásoltam, hogy jó játékosok vannak, de így hiába. Mert Ayers is jó. És Royal is jó. És ők ketten sem tehetnek a többiekről vagy JMD hülyeségéről. De valaki biztos hibázott sztem. Egyszerűen hiányzik nekem az 4-5 név, mint amilyen mondjuk DJ Williams, aki első körös és elit játékos is. De Portis is elit, azonban jó árat kaptatok érte (Bailey és Tatum Bell). Az is jó megoldás. Csak kapni érte olyat, aki repül az nem jó megoldás (ezeket leírtam az eredeti hszben).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 836 — SB 50 Champion @ Grund
"az már más lapra tartozik, hogy azzal mit csináltak JMD-ék." Már hogy tartozna más lapra? Pont ez a lényege, annak amit mondok. Ezt ők a Denver Broncosban csinálták.
A Denver draftjainak a sorsáról ha beszélünk abban az értelemben, hogy hosszútávon mi lett velük, akkor sztem amit a Denver művel az idetartozik. Nem azt mondtam, hogy akkor és ott nem tűnt jónak adott pick.

Én azt kértem számon, hogy van itt pár jó játékos, de hol vannak a franchise játékosok 14 darab elit pickből? Legalább a harmadának ma is húzónévnek kellene lennie. Sorold fel, hogy kikre nem igaz amit állítok. Mármint, ezzel szemben én tévedek, és ezek a játékosok benne vannak az elitben.
Ez a problémám, és nem az, hogy vannak-e kezdőjátékosok a draftról. Persze hogy vannak, valakinek játszani kell. Azonban nem kezdőjátékost keresek, hanem elit játékosokat. Most miért csinálsz úgy, mint aki nem érti a különbséget? A Denvert nem kell most védeni, nem támadtam meg. Pont hogy a mostani vezetést védem, de mindegy.
A lényeg, hogy ha te felsorolod az elit játékosokat, rájössz, hogy egy van összesen (Clady). És én csak ennyit állítottam, hogy ez is benne a van a mostani helyzetben, mert nem így kéne lennie.ulpianus
Franchise? 😛

1/22, 1/25, 1/12, 1/18, 1/12, 1/17, 1/11

Visszafelé haladva 2010-től 2006-ig ezek voltak az első körös pick-jeink. Ebből Cutler volt az 1/11, Clady és Moreno az 1/12.

Azért rohadtul nem arról beszélünk ám, hogy 1/10-en belülről húzva FOLYAMATOSAN nem tudunk franchise-t építeni. 1/10-en túl már senki se tuti franchise player ám, nagyon nagyon nem. Ezernyi példa van erre, de még 10-en belül is elég nagy a lutri, bármelyik poszton. Nagyon nagy önámítás azt várni, hogy minden első körös játékos franchise lesz. Az első 5 talán, de ott is láttunk már nagy buktákat. Első körben, főleg az első kör második felében az ember arra megy, hogy stabil kezdőt találjon, esetleg nem is arra az évre. Igen, egy első körösnél biztosabb, hogy jó lesz, de arra, hogy franchise lesz, nagyon nincs biztosíték...

Csak mindegyik évre egy-két péda olyanra, akik a mi pick-ünk előtt mentek ki és nem váltak be(a pick helyéhez képest):
2006: Leinart, VY, Reggie Bush, Ernie Sims
2007: JMR, Gaines Adams (RIP), Jamaal Anderson, Ted Ginn, Marshawn Lynch, Carriker, Justin Harrell
2008: Gholston, Harvey, de még ide lehet tenni Chris Long-ot is, bár ő lassan beérik, csak 1/2-től nem ezt várnánk
2009: Jason Smith, Tyson Jackson, Heyward-Bey, Maybin, English

2010-re meg nem írok semmit, mert azt még nagyon korai megítélni

Fontos megjegyezni, hogy itt csak azokat írtam le, akik (messze) alúlmúlták a várakozásokat, főleg a beléjük invesztált pick-hez képest. Nem franchise még több van, jó pár...

Cutler és Clady franchise, ok, hogy az első nem nálunk, de ez a pick értékén nem változtat. JMD elkótyavetyélte, igen. Aztán amit érte kapott, azt is. Ezért is utáljuk, nem is kicsit. Viszont rajtuk kívül csak Moreno volt 1/16-ön belül kiválasztva, a többi már mind az első kör második felében jött. Moss volt kiemelkedően nagy bukta az első körből, de nála se volt igazán komoly előjele...

A második körből meg elit játékost várni szerintem komolytalan, lehet ott találni, persze, de azt számon kérni akármelyik csapattól, hogy miért nem draftolt 5 év alatt elitet a második körben, elég nagy hülyeség, már bocs. Kezdőt se tuti, liga elitet meg 300-ből egyet, ha találsz...

Senki se mondja, hogy jól draft-olt a Denver Broncos az elmúlt 5 évben, de azért nem is voltunk soha annyira előkelő helyen és annyira a tavalyi előtt nem is zártunk rossz mérleggel egyszer se. Viszont van egy 26 éves átlagéletkorú csapatunk, amiben azért van potenciál, nem is kevés, idő kell nekik és vezetés, ami remélhetőleg most megjött...

Nem akarlak én támadni, csak szerintem olyan dolgokat kérsz a Broncos-nál számon, ami irreális...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Cutler franchise játékos lehetett volna és nem rajta és nem Shannyn múlott h nem lett, hanem JMD-n. Mielőtt a fasz idejött volna asszem franchise rekordot döntött passzolt yardokban. Tehát jó draft volt, jó játékos, csak jött egy óvódás kis kölyök aki elbaszta. Cutlernél ráadásul ott van h horribilis ellenértéket kaptunk, más kérdés h a fasz elherdálta azokat is...
A 2006-os 2008-as draftok szvsz nagyon jók voltak. Csak az elmúlt 2 évben hatalmas pusztítás ment végbe, de az nem a draftolt játékosok hibája. Cutler és Scheff húzóemberek lehetnének. Clady az is, Royal meg nem járt jól Ortonnal mert ő nem dob annyi hosszú labdát.
2007 és 2009 az tényleg tragédia, ami akkor történt.

Most ha jönne hozzátok egy új HC aki elzavarná Erik Berryt vagy Jamaal Charlest, akkor ők hirtelen rossz választások lennének? Hirtelen rossz draftok lennének azok? Én nem hiszem. Szvsz ez a rossz FA politika...

De ez csak részlet kérdés, ettől még nem lesz franchise játékosunk ebből a 14 névből... És pont ez a baj, pont emiatt utálom nagyon JMD-t. A 14ből 10 az ő hibája. Bár a tavalyi draftclasst még korai leírni. De akárhogy is számolom közülük már 7en nincsenek itt, és ebből 5 JMD lelkén szárad. Gyakorlatilag kidobott 2 év alatt 5 elsőkét körös játékost vagy draft cetlit.
Egy ilyen hosszú időre visszavet egy franchise-t...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
"az már más lapra tartozik, hogy azzal mit csináltak JMD-ék." Már hogy tartozna más lapra? Pont ez a lényege, annak amit mondok. Ezt ők a Denver Broncosban csinálták.
A Denver draftjainak a sorsáról ha beszélünk abban az értelemben, hogy hosszútávon mi lett velük, akkor sztem amit a Denver művel az idetartozik. Nem azt mondtam, hogy akkor és ott nem tűnt jónak adott pick.

Én azt kértem számon, hogy van itt pár jó játékos, de hol vannak a franchise játékosok 14 darab elit pickből? Legalább a harmadának ma is húzónévnek kellene lennie. Sorold fel, hogy kikre nem igaz amit állítok. Mármint, ezzel szemben én tévedek, és ezek a játékosok benne vannak az elitben.
Ez a problémám, és nem az, hogy vannak-e kezdőjátékosok a draftról. Persze hogy vannak, valakinek játszani kell. Azonban nem kezdőjátékost keresek, hanem elit játékosokat. Most miért csinálsz úgy, mint aki nem érti a különbséget? A Denvert nem kell most védeni, nem támadtam meg. Pont hogy a mostani vezetést védem, de mindegy.
A lényeg, hogy ha te felsorolod az elit játékosokat, rájössz, hogy egy van összesen (Clady). És én csak ennyit állítottam, hogy ez is benne a van a mostani helyzetben, mert nem így kéne lennie.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 836 — SB 50 Champion @ Grund
Storm, sztem félreértetted. Én nem azt mondtam, hogy rossz pickek voltak AKKOR. Én azt mondtam MÁRA kiderült, sokféle okból hogy nem értek a csapatnak első+második kört.
Például JaMarcuss Russel akkor és ott érthető 1/1 volt. De utólag nem ért ennyit.

Ha a listát így nézed, akkor például Cutler=Orton=jövőre nem is lesz itt, elmegy ingyen. Az hogy Cutler a Bearsnek jó irányítója lehet, mert Cuter jó, ez más tészta.
A sérült játékos ugyanúgy nem ér semmit. Nálunk Moeaki jó pick? Tavaly annak tűnt. idén semmit nem érünk vele. Ha ez így lesz ezentúl akkor nem ért harmadik kört, csak mert egy jó éve volt. És a McCluster picket is szidom eleget, hogy hiába zseni, ha állandóan a kórházban zseni. Jelenleg nem ért második kört.

Remélem így érhető. Az elmúlt 6 év első két köréből kéne állnia a mostani csapat gerincének. A húzóneveknek. És a Royal féle, "talán most már tényleg beválik" nálam egyelőre nem ez a kategória.

Egyébként erre mondtam azt, ha emlékeztek, amikor a draft alatt még haromt is a DT kérdésen kesergett jogosan, hogy nekem tetszik az idei Denver draft és azóta is az off season munka. Nálam többet ezt nem mondta itt senki. Viszont nem lehet egy év (főleg egy draft) alatt megoldani az eddigi történéseket. Tehát ezért nem tartom hibának a DT poszt mellőzését például.

Tebow kérdés külön érdekes számomra. Ezt most hagyjuk. Esetleg egy külön hszben leírom a véleményem. A lényeg, hogy továbbra is pont akkora kérdés ő számomra, mint eddig is volt.ulpianus
"Viszont a 2006os Culter draft óta első két körben (hiába volt pár extra pick) elég gyengén sikerültek."

Ezt írtad, valszeg ez alapján értettem félre, hogy mire akarsz célozni... 😊

Mondjuk változatlanul nem értem a Cutler dolgot. Egyrészt azért nem, mert érte a csapat kapott azért gazdagon, az már más lapra tartozik, hogy azzal mit csináltak JMD-ék. Orton meg még egyáltalán nem biztos, hogy elmegy, szezon végén kiderül, ha Tebow még nincs kész (mondjuk akkor már valszeg nem is lesz) és nem draft-olunk az első 10-ben, akkor szerintem elég nagy kalap pénzt elé fogunk rakni, hogy maradjon... 😛

Royal-nál szerintem sose volt kérdés, hogy jó játékos-e, első évében 980 yard-ot nem sok WR termel, főleg nem az ő méreteivel. 2009-ben Stokley meg pár kisebb sérülés miatt kapott kevesebb szerepet, de tavaly nagyon hasznos volt (59 elkapás 32 1st down), idén ez pedig még fokozottabban elő fog jönni véleményem szerint...

Természetesen nem állítom, hogy az első köröseink jók voltak, mert %-os alapon nem mondható el ez. Ha a komplett draft-ot nézzük, akkor kicsit jobb a helyzet talán, bár ott is voltak melléfogások bőven...

Viszont ha azt nézem, hogy jelenleg a támadó oldalon a 11-ből 8 (!) kezdő az első hetes depth chart-on a saját draft-oltunk (Bay-Bay ezen a számon nem változtatna, mert Lloyd mindenképpen kezdő lenne, max Royal csúszna a harmadik helyre)...

A védelemben nem ilyen jó a helyzet, hiszen ott csak 5-en vannak, ez való igaz. De ha azt nézem, hogy a 2004 óta nálunk játszó Champ-et egy saját draft-os játékosért szereztünk, akkor azért kicsit jobb a helyzet, bár nem sokkal... 😊

Fontos a draft-on építkezni, ez 100%-ig biztos, de azért ha jól játszik a FA és trade piacon az ember, akkor kevésbé kell magas százalékban jól draft-olni. Nem védem én JMD-t, mert egy pöcs, meg többet ártott, mintha maradtunk volna Shanny-nél, csak annyit mondok, hogy azért nem minden fekete vagy fehér az ő megítélésénél se, ahogy sehol máshol se az életben... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Storm, sztem félreértetted. Én nem azt mondtam, hogy rossz pickek voltak AKKOR. Én azt mondtam MÁRA kiderült, sokféle okból hogy nem értek a csapatnak első+második kört.
Például JaMarcuss Russel akkor és ott érthető 1/1 volt. De utólag nem ért ennyit.

Ha a listát így nézed, akkor például Cutler=Orton=jövőre nem is lesz itt, elmegy ingyen. Az hogy Cutler a Bearsnek jó irányítója lehet, mert Cuter jó, ez más tészta.
A sérült játékos ugyanúgy nem ér semmit. Nálunk Moeaki jó pick? Tavaly annak tűnt. idén semmit nem érünk vele. Ha ez így lesz ezentúl akkor nem ért harmadik kört, csak mert egy jó éve volt. És a McCluster picket is szidom eleget, hogy hiába zseni, ha állandóan a kórházban zseni. Jelenleg nem ért második kört.

Remélem így érhető. Az elmúlt 6 év első két köréből kéne állnia a mostani csapat gerincének. A húzóneveknek. És a Royal féle, "talán most már tényleg beválik" nálam egyelőre nem ez a kategória.

Egyébként erre mondtam azt, ha emlékeztek, amikor a draft alatt még haromt is a DT kérdésen kesergett jogosan, hogy nekem tetszik az idei Denver draft és azóta is az off season munka. Nálam többet ezt nem mondta itt senki. Viszont nem lehet egy év (főleg egy draft) alatt megoldani az eddigi történéseket. Tehát ezért nem tartom hibának a DT poszt mellőzését például.

Tebow kérdés külön érdekes számomra. Ezt most hagyjuk. Esetleg egy külön hszben leírom a véleményem. A lényeg, hogy továbbra is pont akkora kérdés ő számomra, mint eddig is volt.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 836 — SB 50 Champion @ Grund
Valóban inkább a tavalyi szezon alatt tűntünk romhalmaznak, mondjuk a Cards ellen, idén jobbnak tűnik a helyzet. 4-6 győzelmet várok, ami tekintettel az előzetesen jóval nehezebb sorsolásra, mindenképp előrelépés lenne...Black_Adder
Pár hét után okosabbak leszünk. Lutri, hogy mi mennyire leszünk jók, meg nekem még a Chiefs és a Raiders is az. Én 6-8 győzelem környékére várom a csapatot, bár a 6-ra nagyobbnak látom az esélyt, de nem lehet tudni... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Valóban inkább a tavalyi szezon alatt tűntünk romhalmaznak, mondjuk a Cards ellen, idén jobbnak tűnik a helyzet. 4-6 győzelmet várok, ami tekintettel az előzetesen jóval nehezebb sorsolásra, mindenképp előrelépés lenne...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Azért én a "romokban vagyunk" kifejezést erősnek érzem még mindig...StormST
Én is inkább úgy fogalmaznék, hogy néhány sor tégla már a helyén van, de még az építkezés elején járunk. 😊

*Plusz most talán nem egy homokozóban építkezünk, mint Josh a színes lapátkájával és a vödröcskéivel.


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring