Detroit Lions

35 feliratkozó

több mint 9 éve
valakis Detroit Lions 1 736 — Det Fan
Ross legalább akkora rák mint Josh Smith.
Amit mindenki szépen elfelejtettkezett az Swanson kiesése, addig ment a futás rendesen.

We just form a fucking wall.
több mint 9 éve
Blevi 8 243 — Lions & Cowboys fan
Most a bírói calltol elvonatkoztava, azert megkérdezném Lombardit hogy:
- van egy Bell a csaptban aki egy kurvajo Short down RB
- van egy Tate Megatron páros egy igen szenvedő CB páros ellen
erre az agyrázkódásból visszajövő egyébként is droppra hajlamos Pettigrewra megy a játék? Miert?
nyilván sokkal többet tud erről a játékról caa szurkolóként nem ertem
több mint 9 éve
gyeek LSU Tigers 7 977 — Stromfeld Aurél fan
...peterk2005
Ment PM.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 9 éve
vittore New York Giants 1 322 — Giants fan
 bit.ly/1s0L5Xu
Ezen még eltipródnak pár napig
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ugyanakkor volt a Cowboysnak két sikeres 4th down conversionje, mindkettő TDhez vezetett. A bírók iszonyatosan elcseszték a meccset, nem csak a DPI+Facemask jelenetet, de aki azt ők döntötték el a meccs kimenetelét, annak elment (vagy nem is volt) a józan ítélőképessége.

Megértem és átérzem egyesek elkeseredését a gyakorinak mondható durva bírói tévedések miatt, de 14-0ról indulva nem az ő kezükben volt a meccs megfordítása.gyeek
Én meg ezt a felfogást nem tudom megérteni. Két kiváló, tudásban nagyon közel álló csapat küzdelmében MINDIG vannak kihagyott helyzetek, MINDIG vannak hibák, MINDIG vannak remek jelenetek, vannak momentum changerek. És nagyon gyakran hullámzik a meccs, az egyik jobban kezd, a másik feljön, fordít, a másik visszavág, stb. Errő szól a csapatsport. És a bírói hiba ebbe MINDIG beleszól. Elveszi az esélyét annak, hogy abban az adott játékszituációban a két csapat döntse el, hogy ki a jobb.

Kérdezem én, ha a Dallas meccsfordító drive-jában nem fújják be a Carey vagy a Levy elleni jogos(!!!!) defensive holdingot, és utána a Dallas netán nem lett volna képes megcsinálni a TD-t, akkor a Detroit jogosan nyer, és a Dallas a béna? Mert az érveidből ez a logika jön ki. Az jön ki, hogy ha a Dallastól elvették volna azt a két playt és ennek következtében (2 playyel kevesebből) nem tudták volna megcsinálni a TD-t, akkor ők a bénák.

Én úgy gondolom, hogy ez a logika a béna. Ezt a meccset a Detroit azért veszítette el, mert (a) nem tudott élni több esetben sem a lehetőségeivel ÉS (b) egy esetben meg nem adták meg az esélyét, hogy eldőljön, hogy tud-e élni a lehetőséggel vagy sem. És annak az ÉS-nek nem szabadna ott lennie. Legalábbis ekkora ÉS-nek. Kicsi ÉS-ek sajnos mindig vannak. De semmi sem tökéletes, ez nem is várható el. Egy bizonyos minőség viszont igen. És a szurkoló joggal kritikus, ha nem kapja meg ezt a minőséget.

Megjegyzem a semleges szurkoló is. Ehhez nem kell fannak lenni. Gyerekkorom óta nem voltunk ott egy foci VB-n, EB-n sem, nincs kedvenc csapatom, nem is nagyon érdekel a foci, de mindig felbasz, ha valami durva bírói hibát látok, ami beleszól a meccs alakulásába. Csak még jobban elveszi a kedvem a foci nézésétől. Az amerikai fociban meg ezért nem jó emlék az emlegetett Seattle-Green Bay meccs. Vagy, hogy mondjak egy másikat: A 2009-es Saints-Vikings meccs. Ott is erősen belenyúltak a bírók a végén, és ettől keserű az ember szája íze. Akkor is, ha Favre-nek ettől még nem kellett volna INT-et dobnia a végén. De Favre egy játékos, neki szerepe, hogy eldöntsön vagy elbukjon egy meccset, a bíró meg nem játékos, neki nem lenne ilyen szerepe.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
gyeek LSU Tigers 7 977 — Stromfeld Aurél fan
Az O a második félidőben ötször volt pályán:
Interception (felperdült labda, megúsztuk pont nélkül)
FG
3&out
DPI-s eset (saját 5 yardról Dallas 46-osig)
utolsó támadás 2 és fél perc - hátrányban
Szerintem is döntő volt az az ítélet.kajki
Attól tartok ezt komolyan gondolod... Ha az irónia detektorom kell frissíteni, akkor megkövetlek.

Kezdve azzal, hogy 4 possesiont soroltál, az ismeretlen 5. lehetett volna akár TD.
FG helyett TD esetleg?
3&out-nál is lehetett volna inkább TD-t szerezni.
DPI-s esetnél is lehetett volna TD-t szerezni (ahelyett, hogy Stafford hideg vérrel lejáratja az órát, vsz edzői utasításra. De még után is 4&6 lett volna a Cowboys térfeléről).
Az utolsó támadásban is.

Ugyanakkor volt a Cowboysnak két sikeres 4th down conversionje, mindkettő TDhez vezetett. A bírók iszonyatosan elcseszték a meccset, nem csak a DPI+Facemask jelenetet, de aki azt ők döntötték el a meccs kimenetelét, annak elment (vagy nem is volt) a józan ítélőképessége.

Megértem és átérzem egyesek elkeseredését a gyakorinak mondható durva bírói tévedések miatt, de 14-0ról indulva nem az ő kezükben volt a meccs megfordítása.gyeek
Ezzel nagyjából azt mondod, aki negyedtávnál 2TD-vel vezet azzal a hátralevő háromnegyedben bármit meg lehet csinálni, akkor is ő a béna.harras
Nahát, tényleg ezt mondom? Hmm... nem. Nem csak nagyjából, de még rohadt távolról sem. Ne képzelődj az írásommal, ez nem impresszionista festmény.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 9 éve
harras Arizona Cardinals 515
Az O a második félidőben ötször volt pályán:
Interception (felperdült labda, megúsztuk pont nélkül)
FG
3&out
DPI-s eset (saját 5 yardról Dallas 46-osig)
utolsó támadás 2 és fél perc - hátrányban
Szerintem is döntő volt az az ítélet.kajki
Attól tartok ezt komolyan gondolod... Ha az irónia detektorom kell frissíteni, akkor megkövetlek.

Kezdve azzal, hogy 4 possesiont soroltál, az ismeretlen 5. lehetett volna akár TD.
FG helyett TD esetleg?
3&out-nál is lehetett volna inkább TD-t szerezni.
DPI-s esetnél is lehetett volna TD-t szerezni (ahelyett, hogy Stafford hideg vérrel lejáratja az órát, vsz edzői utasításra. De még után is 4&6 lett volna a Cowboys térfeléről).
Az utolsó támadásban is.

Ugyanakkor volt a Cowboysnak két sikeres 4th down conversionje, mindkettő TDhez vezetett. A bírók iszonyatosan elcseszték a meccset, nem csak a DPI+Facemask jelenetet, de aki azt ők döntötték el a meccs kimenetelét, annak elment (vagy nem is volt) a józan ítélőképessége.

Megértem és átérzem egyesek elkeseredését a gyakorinak mondható durva bírói tévedések miatt, de 14-0ról indulva nem az ő kezükben volt a meccs megfordítása.gyeek
Ezzel nagyjából azt mondod, aki negyedtávnál 2TD-vel vezet azzal a hátralevő háromnegyedben bármit meg lehet csinálni, akkor is ő a béna.
több mint 9 éve
gyeek LSU Tigers 7 977 — Stromfeld Aurél fan
Az O a második félidőben ötször volt pályán:
Interception (felperdült labda, megúsztuk pont nélkül)
FG
3&out
DPI-s eset (saját 5 yardról Dallas 46-osig)
utolsó támadás 2 és fél perc - hátrányban
Szerintem is döntő volt az az ítélet.kajki
Attól tartok ezt komolyan gondolod... Ha az irónia detektorom kell frissíteni, akkor megkövetlek.

Kezdve azzal, hogy 4 possesiont soroltál, az ismeretlen 5. lehetett volna akár TD.
FG helyett TD esetleg?
3&out-nál is lehetett volna inkább TD-t szerezni.
DPI-s esetnél is lehetett volna TD-t szerezni (ahelyett, hogy Stafford hideg vérrel lejáratja az órát, vsz edzői utasításra. De még után is 4&6 lett volna a Cowboys térfeléről).
Az utolsó támadásban is.

Ugyanakkor volt a Cowboysnak két sikeres 4th down conversionje, mindkettő TDhez vezetett. A bírók iszonyatosan elcseszték a meccset, nem csak a DPI+Facemask jelenetet, de aki azt ők döntötték el a meccs kimenetelét, annak elment (vagy nem is volt) a józan ítélőképessége.

Megértem és átérzem egyesek elkeseredését a gyakorinak mondható durva bírói tévedések miatt, de 14-0ról indulva nem az ő kezükben volt a meccs megfordítása.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 9 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Èn csak egy dologban vagyok biztos... Ekkora forgalma az elmúlt 10 évben nem volt a Lions topicban mint az utóbbi egy hónapban. Raiola tapisás, Suh taposás, DPI vagy nem, akadt vitatéma dögivel. Hogy a témában is megnyilvánuljak szerintem DPI volt 10/8-at befújnak ebből a fajtából. Viszont a meccs nem ezen ment el. 6 pont a 2. félidőben a Dallas balfaszkodása ellenére ( int után kihagyott FG, beszorított Lions 1 yardról puntol a marhája meg megüti a kickert, elszakított fumbli stb stb...) sokkal inkább meghatározó volt. Persze ha ellenünk ítélnek ilyet én is felhúznám magam, ilyen ez a szurkolói természet...

több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
Azt hiszem Bazza véleménye elég mértékadó lehet egy ilyen meccs után és abból a pár mondatból amit írt egyértelmű hogy ő sem a bírókat okolja hanem az O-t (és Lombardit ugye). Ha nekünk nem hisztek legalább neki esetleg elhihetnétek hogy ugyan hibás bírói döntés született (főleg ahogy...) de addigra ezt a meccset már be kellett volna húznia a Lionsnak. Kaptak egy félidő előnyt + ugye volt az a punt amikor elütötte a fogalmatlan dallasi a rúgót (abban a driveban volt még egy nevetséges misstackle Staffordon 3rd down-nál) és abból a drive-ból is td született, amit így akár ajándéknak is fel lehet fogni.
Ekkora előnyt ilyen szinten a jobb csapat már kihasznál - a Lionsnak ez nem sikerült ergo sztem nem is volt jobb mint a Cowboys. Sajnos azt kell mondjam hogy ha ezt a meccset vki más ellen játssza a Dallas valószínű kikapnak.
Az O produktivitásával egész évben problémátok volt, ez most is látszott.davemayer
Hagyjuk már. A Bojsz ugyanakkora hibákat csinált, kezdve a vesztett fumblitól a kihagyott FG-ig és a buta penaltykig. A különbség az a bizonyos ítélet volt.MacPhisto
Az O a második félidőben ötször volt pályán:
Interception (felperdült labda, megúsztuk pont nélkül)
FG
3&out
DPI-s eset (saját 5 yardról Dallas 46-osig)
utolsó támadás 2 és fél perc - hátrányban
Szerintem is döntő volt az az ítélet.kajki
Ha úgy nézzük, hogy 3 pont bent maradt és mondjuk ezzel a 3 ponttal a végén elég lett volna egy FG is akkor valóban mondhatjuk döntőnek.
Ha azt nézzük hogy 13 perc után 14-0 volt az állás nektek. Első 2 driveból 2 TD-t szereztetek. Majd ezután
Punt - Punt - FG - Int - FG - Punt - DPI eset(ezt Puntnak ne nevezzük) - Fumble amit ez az O feltudott mutatni. Akkor inkább azt mondanám és szerintem aki kicsit is eltud vonatkoztatni az egész DPI esettől, hogy ez bizonyult döntőnek.
A védelem megint remek volt. Ezt a Dallast ami a Phili vereség óta 41 -38 - 42 - 44 pontot termelt 24 ponton tartották. Arról nem egy ítélet tehet, hogy Lombardi 2 drive után kretén üzemmódba váltott és össz-vissz 6 pontot tudtatok feltenni a maradék 47 percben. Persze így is nyerhettek volna talán, de azért így egy ítéletre kihegyezni a bukásotokat ezekután erős.
Nah de már annyit írtam ide tuti elegetek van úgyhogy befejeztem, jövőre NFC North rangadók amihez mi remélem felnövünk, ti pedig tovább nőttök a GB meg majd szomorkodik a 3. helyen.
több mint 9 éve
kajki Detroit Lions 16
Azt hiszem Bazza véleménye elég mértékadó lehet egy ilyen meccs után és abból a pár mondatból amit írt egyértelmű hogy ő sem a bírókat okolja hanem az O-t (és Lombardit ugye). Ha nekünk nem hisztek legalább neki esetleg elhihetnétek hogy ugyan hibás bírói döntés született (főleg ahogy...) de addigra ezt a meccset már be kellett volna húznia a Lionsnak. Kaptak egy félidő előnyt + ugye volt az a punt amikor elütötte a fogalmatlan dallasi a rúgót (abban a driveban volt még egy nevetséges misstackle Staffordon 3rd down-nál) és abból a drive-ból is td született, amit így akár ajándéknak is fel lehet fogni.
Ekkora előnyt ilyen szinten a jobb csapat már kihasznál - a Lionsnak ez nem sikerült ergo sztem nem is volt jobb mint a Cowboys. Sajnos azt kell mondjam hogy ha ezt a meccset vki más ellen játssza a Dallas valószínű kikapnak.
Az O produktivitásával egész évben problémátok volt, ez most is látszott.davemayer
Hagyjuk már. A Bojsz ugyanakkora hibákat csinált, kezdve a vesztett fumblitól a kihagyott FG-ig és a buta penaltykig. A különbség az a bizonyos ítélet volt.MacPhisto
Az O a második félidőben ötször volt pályán:
Interception (felperdült labda, megúsztuk pont nélkül)
FG
3&out
DPI-s eset (saját 5 yardról Dallas 46-osig)
utolsó támadás 2 és fél perc - hátrányban
Szerintem is döntő volt az az ítélet.
több mint 9 éve
rva Dallas Cowboys 4 013 — Me for President!
Európai fociban előfordul, hogy bírókat felmentenek a munka alól.
Ez az NFLben hogy van? Mikor vezethet legközelebb meccset a brigád?
Van hivatalos értékelés? Van akit kirúgnak vagy elmarasztalnak?!topmodell
már hogyne lenne

Tuesdays are nervy times for the officials. “Our moment of truth,” Steratore says. That’s when the preliminary grades from the games just officiated are emailed to every official, usually by 2 p.m. Eastern Time. The NFL employs a crew of officiating supervisors, usually former officials, to pass judgment on the current guys. In this case former umpire Ed Coukart is the supervisor assigned to the Texans-Cardinals game Steratore’s crew had worked the previous day, and Coukart spends Monday going over each official’s performance on every play. The grades can be appealed by the crew chief, and supervisors conference with league bosses Wednesday to review the grades before they become final late that day.

és ezeken az osztályzatokon múlik, hogy mely crew az, aki egyáltalán esélyes AFC/NFC döntőre vagy a fő célra, a Super Bowlrabaggio
kiegészítve azzal, amit korábban mondtam, hogy az alapszakaszban együtt dolgozó csapatokat szétszedik (ezek az alapszakasz csapatai:  www.footballzebras.com/2014/08/07/10910/) és elméletileg top 2/3-ad vezet új felosztásban.
a Dallas meccsen Morelli mellett nem volt saját embere:  www.footballzebras.com/2014/12/31/12208/
több mint 9 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Azt hiszem Bazza véleménye elég mértékadó lehet egy ilyen meccs után és abból a pár mondatból amit írt egyértelmű hogy ő sem a bírókat okolja hanem az O-t (és Lombardit ugye). Ha nekünk nem hisztek legalább neki esetleg elhihetnétek hogy ugyan hibás bírói döntés született (főleg ahogy...) de addigra ezt a meccset már be kellett volna húznia a Lionsnak. Kaptak egy félidő előnyt + ugye volt az a punt amikor elütötte a fogalmatlan dallasi a rúgót (abban a driveban volt még egy nevetséges misstackle Staffordon 3rd down-nál) és abból a drive-ból is td született, amit így akár ajándéknak is fel lehet fogni.
Ekkora előnyt ilyen szinten a jobb csapat már kihasznál - a Lionsnak ez nem sikerült ergo sztem nem is volt jobb mint a Cowboys. Sajnos azt kell mondjam hogy ha ezt a meccset vki más ellen játssza a Dallas valószínű kikapnak.
Az O produktivitásával egész évben problémátok volt, ez most is látszott.davemayer
Hagyjuk már. A Bojsz ugyanakkora hibákat csinált, kezdve a vesztett fumblitól a kihagyott FG-ig és a buta penaltykig. A különbség az a bizonyos ítélet volt.MacPhisto
én eredetileg is a Bojsz egyik hibáját írtam le így a "Bojsz ugyanakkora hibákat csinált" nem ideillő hozzászólás 😊 (de tényleg még fg-t is kihagytak)
az meg hogy úgy érzed hogy az a bizonyos ítélet volt a különbség teljes egészében a saját csapatod O-nek köszönhető, normális esetben most ugyanígy beszélnénk erről de nem lett volna végeredményt befolyásoló, max nem 10 ponttal nyertek csak 3-mal.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 9 éve
MacPhisto Detroit Lions Michigan Wolverines 2 764 — Detroit vs. everybody
Azt hiszem Bazza véleménye elég mértékadó lehet egy ilyen meccs után és abból a pár mondatból amit írt egyértelmű hogy ő sem a bírókat okolja hanem az O-t (és Lombardit ugye). Ha nekünk nem hisztek legalább neki esetleg elhihetnétek hogy ugyan hibás bírói döntés született (főleg ahogy...) de addigra ezt a meccset már be kellett volna húznia a Lionsnak. Kaptak egy félidő előnyt + ugye volt az a punt amikor elütötte a fogalmatlan dallasi a rúgót (abban a driveban volt még egy nevetséges misstackle Staffordon 3rd down-nál) és abból a drive-ból is td született, amit így akár ajándéknak is fel lehet fogni.
Ekkora előnyt ilyen szinten a jobb csapat már kihasznál - a Lionsnak ez nem sikerült ergo sztem nem is volt jobb mint a Cowboys. Sajnos azt kell mondjam hogy ha ezt a meccset vki más ellen játssza a Dallas valószínű kikapnak.
Az O produktivitásával egész évben problémátok volt, ez most is látszott.davemayer
Hagyjuk már. A Bojsz ugyanakkora hibákat csinált, kezdve a vesztett fumblitól a kihagyott FG-ig és a buta penaltykig. A különbség az a bizonyos ítélet volt.

Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
DET UM
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Caldwell-t a meccs után rögtön megkeresték a ligától a visszavont DPI miatt. Nem árulta el, hogy mit beszéltek.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Nem ragozom itt a dolgokat mert úgy is kivesézitek, de a zebrákat felelőssé kell tenni. Nem csak ezen a meccsen...mindegyiken . Ezt a ligának kell megoldania..mert kezdenek nagyon elcsesződni a meccsek a sok "hibázás" miatt . Sorra szólnak/nyúlnak bele a meccsekbe ami már felb@sz minden jóérzésű szurkolót. Vmi rendszert be kéne vezetni erre, hogy ha többször hibáznak CUT ...vagy vmi !Greengo
pár kommenttel ezelőtt fejtettem ki, hogy így működik a rendszerbaggio
Csak az a baj, hogy nem látni ebből semmit . Évről-évre ugyanazok a pofák vezetik a meccseket és egyre nagyobb hibákat vétenek akarva-akaratlanul . (ott nincs játékvezetői képzés? kérdem naivan) Viccen kívül ...túlságosan szabad kezet adnak a szabályok a zebráknak és finoman ( most már nem is finoman hanem látványosan) bele tudnak piszkálni a mérkőzések végkimenetelébe.Greengo
Ha nem akarod látni, akkor nyilván nem is létezik, amúgy ajánlom a footballzebras oldalt tanulmányozásra
 www.footballzebras.com/2014/05/23/10908/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 592 — Eagles fan
Nem ragozom itt a dolgokat mert úgy is kivesézitek, de a zebrákat felelőssé kell tenni. Nem csak ezen a meccsen...mindegyiken . Ezt a ligának kell megoldania..mert kezdenek nagyon elcsesződni a meccsek a sok "hibázás" miatt . Sorra szólnak/nyúlnak bele a meccsekbe ami már felb@sz minden jóérzésű szurkolót. Vmi rendszert be kéne vezetni erre, hogy ha többször hibáznak CUT ...vagy vmi !Greengo
pár kommenttel ezelőtt fejtettem ki, hogy így működik a rendszerbaggio
Csak az a baj, hogy nem látni ebből semmit . Évről-évre ugyanazok a pofák vezetik a meccseket és egyre nagyobb hibákat vétenek akarva-akaratlanul . (ott nincs játékvezetői képzés? kérdem naivan) Viccen kívül ...túlságosan szabad kezet adnak a szabályok a zebráknak és finoman ( most már nem is finoman hanem látványosan) bele tudnak piszkálni a mérkőzések végkimenetelébe.


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Nem ragozom itt a dolgokat mert úgy is kivesézitek, de a zebrákat felelőssé kell tenni. Nem csak ezen a meccsen...mindegyiken . Ezt a ligának kell megoldania..mert kezdenek nagyon elcsesződni a meccsek a sok "hibázás" miatt . Sorra szólnak/nyúlnak bele a meccsekbe ami már felb@sz minden jóérzésű szurkolót. Vmi rendszert be kéne vezetni erre, hogy ha többször hibáznak CUT ...vagy vmi !Greengo
pár kommenttel ezelőtt fejtettem ki, hogy így működik a rendszer


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 592 — Eagles fan
Nem ragozom itt a dolgokat mert úgy is kivesézitek, de a zebrákat felelőssé kell tenni. Nem csak ezen a meccsen...mindegyiken . Ezt a ligának kell megoldania..mert kezdenek nagyon elcsesződni a meccsek a sok "hibázás" miatt . Sorra szólnak/nyúlnak bele a meccsekbe ami már felb@sz minden jóérzésű szurkolót. Vmi rendszert be kéne vezetni erre, hogy ha többször hibáznak CUT ...vagy vmi !


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Nagyon sajnalom Oroszlanok! 😕
(A boys nem epp a szivem csucske....ehes a nep amerika csapata sikerere) :rokazas:
több mint 9 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Azt hiszem Bazza véleménye elég mértékadó lehet egy ilyen meccs után és abból a pár mondatból amit írt egyértelmű hogy ő sem a bírókat okolja hanem az O-t (és Lombardit ugye). Ha nekünk nem hisztek legalább neki esetleg elhihetnétek hogy ugyan hibás bírói döntés született (főleg ahogy...) de addigra ezt a meccset már be kellett volna húznia a Lionsnak. Kaptak egy félidő előnyt + ugye volt az a punt amikor elütötte a fogalmatlan dallasi a rúgót (abban a driveban volt még egy nevetséges misstackle Staffordon 3rd down-nál) és abból a drive-ból is td született, amit így akár ajándéknak is fel lehet fogni.
Ekkora előnyt ilyen szinten a jobb csapat már kihasznál - a Lionsnak ez nem sikerült ergo sztem nem is volt jobb mint a Cowboys. Sajnos azt kell mondjam hogy ha ezt a meccset vki más ellen játssza a Dallas valószínű kikapnak.
Az O produktivitásával egész évben problémátok volt, ez most is látszott.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Hogy még ne érjen véget a kálváriátok, a DC-tek jön hozzánk szerdán interjúzni HC állás ügyében, csütörtökön a Ninersnél teszi ugyanezt.

Mindig jövőre
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Archer: Face-guarding is not a foul?
Morelli: Face-guarding is not a foul. It is a penalty in college but not in professional football.vittore
a Patriots-nak csak a Super Bowlja múlt ezen 2007-ben, tessék megnyugodni Lions fanok 😊baggio
Már akkor is csak a college-ban volt szabálytalan?vittore
yep, egy nappal a meccs után:
"There is no such thing as face-guarding," Greg Aiello, the NFL's vice president of communications e-mailed yesterday. "There must be contact to have a foul."
---
The next time you hear a TV analyst say, ‘he wasn’t playing the ball,’ think of the Hobbs play, then turn down the sound.”
Márk ugyanezt mondta xDbaggio
Az emlegetett szabálypont a szabályköny pass interference-el foglalkozó bekezdésének (e) pontja, ami így szól (szó szerint idézve a könyvből):

"(e) Cutting off the path of a receiver by making contact with him without playing the ball.". Magyarán, elvágni az elkapót (a labda megszerzésétől) úgy, hogy a védő kontaktol az elkapóval, és közben nem törekszik a labda megjátszására.

Amiről Greg Aiello beszél, az teljesen rendben van. Viszont ezt is értheti mindenki úgy, ahogy akarja, pedig elvileg nem érthetné. 😊 "Face-guarding" tényleg nincs. Az egy kitalált szemléletes kifejezés arra az esetre, amikor a védő az elkapó és a labda között kalimpál és ezzel akadályozza az elkapót a labda megszerzésében. Ez college-ben (állítólag, ezt nem tudom, college szabályokat nem ismerem) minden esetben szabálytalan. Az NFL-ben viszont nincs ilyen szabály, a védő nyugodtan kalimpálhat, sőt még kontaktolhat is, ha közben a labda megjátszására törekszik. És itt jön a csavar, mert az, hogy "törekszik-e a megjátszásra" az egy szubjektív szabály, a bíróra van bízva a megítélése. Ahogy az is, hogy mit tekintünk megjátszásnak, hiszen egy védő úgy is megjátszhatja a labdát, hogy leüti. Ahhoz meg nem feltétlenül kell a labdát néznie, úgy is leütheti, hogy az elkapó mozgásából lövi be a labda érkezési helyét.

Node. A szubjektív szabályokat semmilyen szabálykönyv sem úgy érti, hogy akkor zebra ítéld ahogy akarod. Szubjektív szabályozást akkor alkalmaznak, ha a kívánt szabály nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem megfogalmazható, és ezért inkább az emberre bízzák, hogy kialakítson rá egy szokásjogot, amihez aztán - ezt a szabály alkotója is elvárja - az egységes bíráskodás érdekében mindenki tartja magát. Namost az NFL azt a szokásjogot alkalmazza - ezen nincs értelme vitatkozni, mert mindannyian ezerszer láttuk és tudjuk, tapasztaljuk, hogy így van -, hogy ha a védő a labdát nézi, akkor azt a bírók a labda megjátszására törekvésnek tekintik, ha meg nem a labdát nézi, akkor nem tekintik annak. Ebből következően, ha labdát nézve kontaktol a védő akkor többnyire nem fújják be (mert ha törekszik a megjátszásra akkor a kontakt is engedélyezett), ha meg nem nézi a labdát és úgy kontaktol, akkor meg befújják. Ha nem kontaktol, akkor meg mindegy mit csinál, az szabályos.

Namost a balhé akkor van, ha a fújás nem követi a szokásjogot. Nem csak DPI esetén és nem csak ennél a szabálynál, de a többi millió egyéb szabálynál is, ahol szintén van szubjektív elem és arra épült szokásjog. Az emlékezetes game winning hail mary is hasonló eset volt. Ott az a szabály-rész szubjektív, hogy mikortól, melyik pillanattól ítélnek meg meg birtoklásnak egy labda elkapást. Az egyszerre birtoklás (amikor a védő és elkapó is birtolja a labdát, és ilyenkor a támadónak ítélik az elkapást) is ettől függ, ugyanis nem áll meg akkor, ha az egyik akár csak egy pillanattal előbb is birtokolja, mint a másik. Az esetnél a Packers védő kapta el előbb a labdát, a földre is esett vele, és ez általában - a szubjektív szokásjog alapján - elég a birtokláshoz. Ez alapján általában TD-t, INT-et adnak, És innentől mindegy, hogy a már földön fekvő védő kezében levő labdát a támadó is megfogja, mert a védő már birtokolja. Ott is az verte ki a biztosítékot, hogy nem a szokásjog alapján ítélték meg a helyzetet, úgy ítélték, hogy a labdát elkapó (védő) játékos földre esése még nem volt elég a birtokláshoz, ezért támadó (elkapó) labdára markolását szimultánnak ítélték.

A tegnapi is hasonló eset. A szokásos ítélkezés alapján egyértelműen szabálytalan - a védő háttal állt, semmilyen mozgása nem utalt arra, hogy a labdára irányul a mozgása, a kezei a másik játékoson matattak egészen addig, amíg a labda meg nem érkezett, több kontakt is volt közben (a karját arrébb tette, a vállára tette a kezét) -, az ilyesmit döntően befújják. És ez még nem is határesetes, ahol alig látni mindebből valamit, hanem elég egyértelműen látható volt. A hail mary is szubjektív eset volt, mégis utólag az NFL is bocsánatot kért. Itt is ezt kellene tenni.

(Az más kérdés, hogy korábban is volt mindkét játékos részéről szintén befújható szabálytalanság. A védő visszahúzta az elkapót a mezénél fogva az elkapó meg a védő maszkján matatott. Ezek is megítélhetőek lettek volna, de ilyenből tényleg ezer van ide-oda, véletlenszerű, hogy mikor veszik észre, mikor dobnak rá és mikor nem . Ami elég baj, de ez van. Ha bedobnak 3 zászlót, bemondják mindhárom hibát, ami kioltja egymást akkor oké. Ha az első kettőt nem veszik észre, mert nehéz észrevenni, oké. Ha csak az egyikre dobnak az első kettőből, mert a másikat nem veszik észre, az is oké, mert élőben nem volt könnyű észrevenni. Az már kevésbé oké, de még mindig rá lehet legyinteni, ha észreveszik de a kölcsönösség miatt szemet húnynak felette. De a végét azt be kellett volna fújni, mert az teljesen egyértelmű volt. Éppen azért aggattam rá a botrányos jelzőt, mert nem volt nehéz észrevenni, az ilyenre 99.9%-ban zászló repül, azaz úgy nem fújtak be valamit, úgy mentek szembe a szokásjoggal - ergo az egységes bíráskodással - hogy nem is volt nehéz dolguk.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
Akkor összefoglalom a mai napon megtudottakat.

Először is, a bírók hülyék, de mindenfelé tévednek, ez előbb-utóbb kiegyenlítődik. Gondolom akkor most sorozatban 3* nyerünk SB-t, mert a 4-0-ás 2008 preseasonben tényleg nekünk fújtak, erre határozottan emlékszem, de másra mondjuk kibaszottul nem, avagy, miért is nyertünk EGY playoff meccset az elmúlt 57 évben a paritás (inkább paródia) jegyében vagy miért csak mellettünk díszeleg a 0-16 (ami 1-15, csak a tetves bírók úgy gondolták, hogy ez vicces lesz).

Másodszor is, köcsög Lions, hogy az offense semmit nem csinált a második felében. Tisztelettel bazmeg, a Boys offense az első félidő 28. percéig mi a gecimet csinált? Ja semmit? Ettől mit érdemelnek meg?

Harmadszor is, ha nem is volt DPI, Dez Bryant akkor is sisak nélkül volt a pályán reklamálni. Ami 15 yd és automatic 1st down. Mi a faszomról beszélünk itt? ez véleményes szabálytalanság? a nagy lófaszt. Befújták? a nagy lófaszt. Befolyásolta a meccset? naná bazmeg. Ezek után itt az észt osztani, hogy a punterünkre mit fújnak, ami egyébként textbook penalty volt és semmi köze a szándékossághoz, minimum bicskanyitogató.

Negyedszer is, majd jövőre. Persze. Suh nyilván itt marad, mikor annyira frusztrált volt a meccs után, hogy mind a 300 fontjával leállt bőgni nagy nyilvánosság előtt. Biztos vagyok benne, hogy azért, mert tudja, hogy nem rajtuk múlott. Hogy finoman fogalmazzak.

Ötödször is, a faszom nézze ezt. Ennél még a WWF is nagyobb sportértékkel bír. További jó Green Bay, Boys, Patriots, Steelers, Giants sikereket kívánok mindenkinek.MacPhisto
Nyilván annak semmi köze sincs, hogy abból az 57 évnyi playoff meccsből mindössze 2-t játszotatok otthon? Csak a bírók tehetnek arról hogy a Lions nem nyert SB-t vagy hogy 0-16, az egész franchise akkori állapota nem tehet róla csak a bírók.

Nem köcsög Lions, max köcsög Lombardi, de egy meccset a végén kell megnyerni nem az elején. Egész idényben a végén jöttetek jól, most szerintem elhittétek, hogy megvan. Dallas meg pörgött mert otthon volt és mikor kellett volna nem tudtátok lereagálni. Nézd meg a Cowboyosok testbeszédét mikor +3nál vagytok és nézd meg a Lionsét.

Sisak nélkül ment be reklamálni ezt hazai pályán tudod mikor fogják bedobni egy playoff meccsen, soha. Mellesleg sisakrángatást se dobták be. Igen volt 1-2 holding amit bedobhattak volna azt jogosan lehet számon kérni. Mondjuk mikor a Detroiti védő esett oda a Dallas puntere lábára akkor nem volt zászló pont annyira jogos lenne ezt számon kérni mint a holdingot és ti abból TD-t vezettetek (mármint a roughing the kicker büntiből) De igen megfújták a hazai pályát a Dallasnak ez nem kétséges. Ennek ellenére nálatok volt 36perc 19 mpig a teljes kontroll, INTből is egy FG kihagyással indította a második félidőt a Dallas...

De könyörgöm 20-7re vezettek és az utolsó 23 perc 41 mp-ben nem tudtatok feltenni pontot a táblára egy ilyen támadósorral, hogy Stafford,Calvin,Tate,Bush és Bell. 3 és 1-re nem átfuttok amivel megy az idő (8.25 volt az órán és vezettetek 3-mal) hanem hívtok egy elég érdekes pass playt aminek elkapási esély totál 0 volt. Majd ezután nagyon gagyi beugratás után puntoltok egy 10!!!! yardosat.
Döntő driveban Calvin egy WR csinál false startot ami miatt 1 & 10 helyett, 4 & 3 lesz a végén.
Ezek a döntő hibák! Ami rátok idén nem volt jellemző, hogy kulcs szituban gyakorlatilag minden egységetek csődöt mondott ezért kaptatok ki elsősorban és nem a bírók miatt. Persze ha velünk csinálják ezt én is kurvára felbasznám magam ahogy te / ti. Szóval ezért senkit nem bírálok.

Szerintem igenis lesz jövőre, hogy Suh-val vagy nélküle érdekes kérdés, de ha Lombardi helyett egy értelmes OC-tok kvázi kész van az O-tok, egy WR-t az idei mély WR classból simán lehet hátul is húzni. O-Lineba érdemes még talán embert húzni (Warford kurvára hiányzott), de amúgy egy komplett és nevek alapján elit O-tok van csak ki kell aknázni. A többi pickkel lehet fejleszteni a D-t ahol a pass rushotok elit, Levy ligalegjobb szélső LB-je, Tulloch mellette jó , talán nem sérül bele az örömébe jövőre és ez bizonyítási vágytól fűtött csapat lesztek. Én nem tennék jövőre ellenetek, szerintem befogjátok húzni a csoportot és akkor hazai pályán már minden más.

Az ötödikre meg nem tudok mit mondani most én is siránkozhatnék az NFC Champ meccs miatt a Saint ellen mert azóta egy űr AP szezonon kívül semmit nem tettünk le, de ezt amikor elkezdtél szurkolni a Lionsnek is tudtad. Ha pont akkor adod fel amikor végre jó irányba van a csapat és várhatóak a sikerek szíved joga. Én nem tenném.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Európai fociban előfordul, hogy bírókat felmentenek a munka alól.
Ez az NFLben hogy van? Mikor vezethet legközelebb meccset a brigád?
Van hivatalos értékelés? Van akit kirúgnak vagy elmarasztalnak?!topmodell
már hogyne lenne

Tuesdays are nervy times for the officials. “Our moment of truth,” Steratore says. That’s when the preliminary grades from the games just officiated are emailed to every official, usually by 2 p.m. Eastern Time. The NFL employs a crew of officiating supervisors, usually former officials, to pass judgment on the current guys. In this case former umpire Ed Coukart is the supervisor assigned to the Texans-Cardinals game Steratore’s crew had worked the previous day, and Coukart spends Monday going over each official’s performance on every play. The grades can be appealed by the crew chief, and supervisors conference with league bosses Wednesday to review the grades before they become final late that day.

és ezeken az osztályzatokon múlik, hogy mely crew az, aki egyáltalán esélyes AFC/NFC döntőre vagy a fő célra, a Super Bowlrabaggio
Értem. És olyan aki kiesik a pixisből?
Tehát jövőre nem vezethet meccset alapszakaszban sem?!
Olyan van?
(Bocsi, de nem vágom)topmodell
természetesen
 www.footballzebras.com/2014/05/02/10833/

egy másik cikknél azt írják, hogy Morelli crew-ja volt a legnagyobb esélyes a Super Bowlra, és tudom a Lions fanokat ez nem vigasztalja, de így biztosan ők is elbukták ennek a lehetőségét


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal