Jacksonville Jaguars

29 feliratkozó

több mint 6 éve
ötös műhold New England Patriots 305
Annyival egészíteném még ki hogy a Jaguars gyengébbnek gondolt, a Steelers pedig jobbnak gondolt csapat volt a meccs előtt, de végül bebizonyosodott, hogy ez nem volt igaz, legalább arra a napra, és hát ez számít.
winston
Igen, ez egy eléggé árnyalt megfogalmazás, nagyon nem is vitáznék vele.
Kicsit azért igen. (De csak röviden, mert bonyolult a dolog, ha mélyebben belemegyek.) Voltaképpen az a helyzet, hogy azt a fogalmat, hogy "jobb csapat", azt események határozzák meg. Általánosságban, eseményektől függetlenül, nem létezik, ill értelmezhetetlen ez a fogalom. Ezek az események itt természetesen leginkább a meccsek maguk. És az értelmezőktől függ, hogy konkrétan mely eseményeket (meccseket) veszik be abba az értelmezési tartományba, amely alapján eldöntik, a "jobb csapat" fogalmát, ill. konkretizálják, hogy melyik az. Pl. ha a konkrét meccs eredményét nézzük (csak az eredményét, semmi mást), akkor teljesen jogos, hogy - mivel a Jags nyert, és az eredmény függvénye a fogalom - ők a "jobb csapat". Ha az egész bajnokságot nézzük, akkor ugye, már más a helyzet, hiszen ha pöttyet is, de a Steelers ott kicsit jobban szerepelt.
Más sportokból (is) számos példát lehetne felhozni eme tétel illusztrációjaként. Pl. az aranycsapat, kontra NSZK, berni 2:3 esetét. Ha csak azt a meccset nézzük, akkor ugye... De van olyan fociszakértő a világon, aki ezt merné mondani, hogy mondjuk 1954-ben az NSZK foci-válogatottja jobb csapat volt, mint az Aranycsapat? Ugye...?
Szóval, azt, hogy "mi számít", azt mi határozzuk meg. A viták meg azért szoktak menni, mert igen ritkán határozzák meg előtte ezeket a definíciós feltételeket, alapokat.
több mint 6 éve
mascherano 727 — na húzzál innen kisköcsög
Jax: winston, Matthew99, Phylos, metaxa17, Chargers LT, mascherano
Pats: Cuchulain82, kristóf17

:: HIBÁS KÉP ::
több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Nincs olyan, hogy elválasztva a vágy vagy a jóslás.
Wyatt
Azt figyeltem meg, hogy neked van egy olyan automatice késztetésed, hogy ellentmondj nekem. Ez vicces.
Természetesen butaságot beszélsz. Már hogyne lenne olyan, hogy különbség van aközött, amit szeretne az ember (hogy legyen), és aközött, amit reálisan vár, gondol. Még talán itt is van olyan Jaguars szurkoló, aki azt mondja, hogy "bár nagyon szeretném, hogy a csapatom nyerjen, de belátom, hogy erre most nincs nagy esélyem a Pats győzelme valószínűbb".
ötös műhold
Hú de olcsó lenne most azt mondani, hogy nincs igazad 😀
(egyébként tényleg nem figyeltem még fel rá, hogy így lenne, de majd a továbbiakban lehet, hogy meglesem 😊 )

Nyilván van olyan Jaguars-szurkoló, aki azt mondja, hogy erősebbnek tűnik a Patriots, és véli úgy, hogy a New England nyer.

Ettől még a saját oldalán egy feltett kérdésnél simán halál lazán beírhatja a nevét a Jaguars mellé. Egy olyan szavazáson, ami semmibe sem kerül, nem azt írja mindenki, ami a reális, hanem legalább a fele azt, amit szeretne. Ez nem butaság, hanem kb tény. Ha ez neked nem tetszik, akkor is 😊

több mint 6 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
szerintem inkább a Jags szurkolókra gondoltál, de azért megemlíteném hogy az én Pats tippem inkább vágyott eredmény, mint realista jóslás, a C. Campbell által vezetett Jags DLinetól én baromira féltem Bradyt, márpedig ha az oline közepén érkezik a nyomás az nagyon nem szokott jó meccseket hozni a Patriotsnak
Cuchulain82
Minden jövőbeli eseményre lehet jósolni. A véletlenszerűekre is (lottószámok). Csak az ilyen jóslásnak semmilyen alapja, relevanciája, ereje nincs. A nem (teljesen) véletlenszerű eseményekre adott jóslás viszont a tudott, kiszámítható körülményeken alapulhat. Ezen körülmények szerint a Pats jobb csapat mint a Jaguars, ezért (és még másokért is) esélyesebb a győzelemre. Persze az ilyen jóslás is bizonytalan, és nem kell messzire menni egy olyan példáért, amikor egy jobb csapatot (Steelers) győzött le egy gyengébb csapat (Jaguars). Úgyhogy, persze, és természetesen, a jóslásban mindig van egy nagy adag bizonytalanság is. Ennek a mértéke változó. Mit lehet ilyenkor tenni? Az ilyesmikkel profi szinten foglakozó szakértőknek (pl. fogadási irodák) hosszú távon "érdekükben áll", hogy jól jósolják meg az eredményt, hiszen pénzre megy a játék. Vagyis, csak meg kell nézni a meccsre adott esélyeket.
És persze, emellett lehet vágyvezérelten is gondolkodni. Szóval, csak azon mulatok, hogy - nem mintha ez nagy nóvum lenne -, hogy ez a vágyvezéreltség mennyire messze van a reáliáktól. Legalábbis a pats-gyűlölők esetében. Bevallom, jó ezt látni.
ötös műhold
Rám azért nehéz lenne mondani, hogy Pats gyűlölő vagyok 😊
Nem hiszem, hogy rám gondoltál, a Pats gyűlölőkön meg ugyan úgy tudok nevetni, mint a nagyon elvakult szurkolóikon.

Annyival egészíteném még ki hogy a Jaguars gyengébbnek gondolt, a Steelers pedig jobbnak gondolt csapat volt a meccs előtt, de végül bebizonyosodott, hogy ez nem volt igaz, legalább arra a napra, és hát ez számít.
több mint 6 éve
ötös műhold New England Patriots 305
Nincs olyan, hogy elválasztva a vágy vagy a jóslás.
Wyatt
Azt figyeltem meg, hogy neked van egy olyan automatice késztetésed, hogy ellentmondj nekem. Ez vicces.
Természetesen butaságot beszélsz. Már hogyne lenne olyan, hogy különbség van aközött, amit szeretne az ember (hogy legyen), és aközött, amit reálisan vár, gondol. Még talán itt is van olyan Jaguars szurkoló, aki azt mondja, hogy "bár nagyon szeretném, hogy a csapatom nyerjen, de belátom, hogy erre most nincs nagy esélyem, a Pats győzelme valószínűbb".

Szerkesztette: ötös műhold
több mint 6 éve
ötös műhold New England Patriots 305
szerintem inkább a Jags szurkolókra gondoltál, de azért megemlíteném hogy az én Pats tippem inkább vágyott eredmény, mint realista jóslás, a C. Campbell által vezetett Jags DLinetól én baromira féltem Bradyt, márpedig ha az oline közepén érkezik a nyomás az nagyon nem szokott jó meccseket hozni a Patriotsnak
Cuchulain82
Minden jövőbeli eseményre lehet jósolni. A véletlenszerűekre is (lottószámok). Csak az ilyen jóslásnak semmilyen alapja, relevanciája, ereje nincs. A nem (teljesen) véletlenszerű eseményekre adott jóslás viszont a tudott, kiszámítható körülményeken alapulhat. Ezen körülmények szerint a Pats jobb csapat mint a Jaguars, ezért (és még másokért is) esélyesebb a győzelemre. Persze az ilyen jóslás is bizonytalan, és nem kell messzire menni egy olyan példáért, amikor egy jobb csapatot (Steelers) győzött le egy gyengébb csapat (Jaguars). Úgyhogy, persze, és természetesen, a jóslásban mindig van egy nagy adag bizonytalanság is. Ennek a mértéke változó. Mit lehet ilyenkor tenni? Az ilyesmikkel profi szinten foglakozó szakértőknek (pl. fogadási irodák) hosszú távon "érdekükben áll", hogy jól jósolják meg az eredményt, hiszen pénzre megy a játék. Vagyis, csak meg kell nézni a meccsre adott esélyeket.
És persze, emellett lehet vágyvezérelten is gondolkodni. Szóval, csak azon mulatok, hogy - nem mintha ez nagy nóvum lenne -, hogy ez a vágyvezéreltség mennyire messze van a reáliáktól. Legalábbis a pats-gyűlölők esetében. Bevallom, jó ezt látni.
több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Nahát, ezt is megértük, hogy a Jaguars a "bandwagon"? 😉
Ez a szavazás úgy lenne informatívabb, ha külön lenne választva egymástól a "vágy", és a jóslás. Mert ugye, úgy az jönne ki, hogy a Pats szurkolókon kívül kb. mindenki Pats-gyűlölő, vagyis a vágyaik szerint pusztuljon a Pats, lehetőleg még az NFL-ből is, nehogy megint elorozza előlük a "trófeát". Tehát ez a "vágyvezérelt szavazás" meglehetősen egyoldalú lenne.
No és aztán, még lehetséges egy realistább - már amennyire a jóslás realista lehet - szavazás is, amely pedig a valószínű kimenetelre vonatkozik - ha teccikérteni, amit írok. Itt (ebben) leginkább az lenne az érdekes, hogy a vágyvezéreltek mennyire realisták. 😉
ötös műhold
Nincs olyan, hogy elválasztva a vágy vagy a jóslás.

Amikor a Patriotsnak a mostani évekhez képest szarul ment, és reálisan max 2-3. helyen volt a konferenciában, de inkább 3-5. helyen, akkor is szerintem egy 30-40 százalék arra tippelt nálunk, hogy a Pats lesz a bajnok.

A szurkolók azért is szurkolók, mert nem mindig érdekli őket, mi mennyire reális. Minden szavazás legalább felerészben úgy értelmezett a szavazóknál, hogy kinek szurkolsz.

Mivel nálunk akkor kezdték el adni a meccseket, amikor a New England-i dinasztia kiépült, érthetően több Pats-szurkoló lett arányait tekintve, mint bármi más, és ezt még a 9 év szünet sem csökkentette le.

Szóval szerintem felesleges azt várnia bárkinek is, hogy külön legyen ez választva 😊

több mint 6 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
egy realistább - már amennyire a jóslás realista lehet - szavazás is, amely pedig a valószínű kimenetelre vonatkozik - ha teccikérteni, amit írok. Itt (ebben) leginkább az lenne az érdekes, hogy a vágyvezéreltek mennyire realisták. 😉
ötös műhold
szerintem inkább a Jags szurkolókra gondoltál, de azért megemlíteném hogy az én Pats tippem inkább vágyott eredmény, mint realista jóslás, a C. Campbell által vezetett Jags DLinetól én baromira féltem Bradyt, márpedig ha az oline közepén érkezik a nyomás az nagyon nem szokott jó meccseket hozni a Patriotsnak
több mint 6 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Nahát, ezt is megértük, hogy a Jaguars a "bandwagon"? 😉
Ez a szavazás úgy lenne informatívabb, ha külön lenne választva egymástól a "vágy", és a jóslás. Mert ugye, úgy kb, az jönne ki, hogy a Pats szurkolókon kívül kb. mindenki Pats-gyűlölő, vagyis a vágyaik szerint pusztuljon a Pats, lehetőleg még az NFL-ből is, nehogy megint elorozza előlük a "trófeát". Tehát ez a "vágyvezérelt szavazás" meglehetősen egyoldalú lenne.
No és aztán, még lehetséges egy realistább - már amennyire a jóslás realista lehet - szavazás is, amely pedig a valószínű kimenetelre vonatkozik - ha teccikérteni, amit írok. Itt (ebben) leginkább az lenne az érdekes, hogy a vágyvezéreltek mennyire realisták. 😉
ötös műhold
itt tippelni kell a győztesre.
több mint 6 éve
harras Arizona Cardinals 515
a Pats szurkolókon kívül kb. mindenki Pats-gyűlölő, vagyis a vágyaik szerint pusztuljon a Pats, lehetőleg még az NFL-ből is, nehogy megint elorozza előlük a "trófeát".
ötös műhold
Csak szeretnéd.
több mint 6 éve
ötös műhold New England Patriots 305
Nahát, ezt is megértük, hogy a Jaguars a "bandwagon"? 😉
Ez a szavazás úgy lenne informatívabb, ha külön lenne választva egymástól a "vágy", és a jóslás. Mert ugye, úgy az jönne ki, hogy a Pats szurkolókon kívül kb. mindenki Pats-gyűlölő, vagyis a vágyaik szerint pusztuljon a Pats, lehetőleg még az NFL-ből is, nehogy megint elorozza előlük a "trófeát". Tehát ez a "vágyvezérelt szavazás" meglehetősen egyoldalú lenne.
No és aztán, még lehetséges egy realistább - már amennyire a jóslás realista lehet - szavazás is, amely pedig a valószínű kimenetelre vonatkozik - ha teccikérteni, amit írok. Itt (ebben) leginkább az lenne az érdekes, hogy a vágyvezéreltek mennyire realisták. 😉

Szerkesztette: ötös műhold
több mint 6 éve
Stoki Jacksonville Jaguars 2 459 — Einhorn és Finkle...Finkle és Einhorn
kezdjük akkor ezt is:

Jaguars: winston

Patriots:

| a 2016-os szezon első meccsén keményen felültem a bandwagonra. bár ott kikaptak a Packerstől |
winston
Arra a meccsre emlékszem, utána volt egy kinti elemzés mely szerint tizennyolcszor tévedtek a bírók és ebből tizenötször a Jags kárára és senki nem volt megdöbbenve (azaz a GB javára)..... számok nagyjából voltak ezek
harras
én is emlékszem, pár jaguárral egyetemben egy lélekvesztőben néztük valahol a belvárosban... 😊
több mint 6 éve
harras Arizona Cardinals 515
kezdjük akkor ezt is:

Jaguars: winston

Patriots:

| a 2016-os szezon első meccsén keményen felültem a bandwagonra. bár ott kikaptak a Packerstől |
winston
Arra a meccsre emlékszem, utána volt egy kinti elemzés mely szerint tizennyolcszor tévedtek a bírók és ebből tizenötször a Jags kárára és senki nem volt megdöbbenve (azaz a GB javára)..... számok nagyjából voltak ezek
több mint 6 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 613 — Jedi Master
A szívemre hallgatok 😊
Jax: winston, Matthew99, Phylos, metaxa17, Chargers LT
Pats: Cuchulain82, kristóf17

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 6 éve
metaxa17 Green Bay Packers 306
Én felültem a bandwagonra.
Jax: winston, Matthew99, Phylos, metaxa17
Pats: Cuchulain82, kristóf17
több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 420 — Colts fan
Akkor maradjunk a megszokottnál:
Jax: winston, Matthew99, Phylos
Pats: Cuchulain82, kristóf17
több mint 6 éve
phylos Jacksonville Jaguars 1 157 — Duvááááál
Jax: winston, Matthew99, Phylos
Pats: Cuchulain82

Made... Laid... Paid
több mint 6 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 624 — Rise My Nation!
"2000-es évek elején amikor BB felolvasta, hogy az Eagles(?) SB győzelmi parádé busza merre fog menni?"... erről nem is hallottam, ez valami rohadt nagy 😊 😀 😊
Stoki
America's Game: 2004 Patriots - az SB előtt a csapat megbeszélésen bejött BB egy philly-s tájékoztató füzettel, melyből felolvasta, hogy az győztes SB-t követő parádén az Eaglest szállító busz merre fog menni és a parádé részletes programját...
 youtu.be/tbg_CyjNrYA?t=31m52s
több mint 6 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
Jax: winston, Matthew99
Pats: Cuchulain82
több mint 6 éve
Stoki Jacksonville Jaguars 2 459 — Einhorn és Finkle...Finkle és Einhorn
Még a "nemzeti sportunktól" is kaptunk ma egy kis cikket, bár főleg JR szabadszájúságára térnek ki! 😊
Stoki
Én Ramsey és az FO helyében nagyon óvakodnék a pats előzetes hergelésétől, mert történelmi tény, hogy ezeket BB felhasználja a csapat motiválására...egy tucat ilyen "trash talk" volt már korábban ami fegyvert adott BB kezébe.
Pl. Brown-Tomlin asshole videoja, Freeman - pick your poison dumája, 2000-es évek elején amikor BB felolvasta, hogy az Eagles(?) SB győzelmi parádé busza merre fog menni?
De még számtalan ilyenre emlékszem. A pats kvázi ezt a gyűlöletet lovagolja meg és alakítja insta pontokká.
Pari
Vagy amikor Anthony Smith "garantálta" a Vasasok győzelmét, ez lett belőle:
 www.youtube.com/watch?v=y58XTEGkmDk
Sztyopa
alul meg futnak az eredmények, hogy a 9-4-es Jags épp kivégezte a Carolina-t 😊
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Tippem: Jacksonville

remélem a DL elveszi Brady kedvét az egésztől, szerintem ez lesz a kulcs

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 347 — Invisible man
Jax: winston, Matthew99
Pats:


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 6 éve
Sztyopa 306
Még a "nemzeti sportunktól" is kaptunk ma egy kis cikket, bár főleg JR szabadszájúságára térnek ki! 😊
Stoki
Én Ramsey és az FO helyében nagyon óvakodnék a pats előzetes hergelésétől, mert történelmi tény, hogy ezeket BB felhasználja a csapat motiválására...egy tucat ilyen "trash talk" volt már korábban ami fegyvert adott BB kezébe.
Pl. Brown-Tomlin asshole videoja, Freeman - pick your poison dumája, 2000-es évek elején amikor BB felolvasta, hogy az Eagles(?) SB győzelmi parádé busza merre fog menni?
De még számtalan ilyenre emlékszem. A pats kvázi ezt a gyűlöletet lovagolja meg és alakítja insta pontokká.
Pari
Vagy amikor Anthony Smith "garantálta" a Vasasok győzelmét, ez lett belőle:

Why so serious?
több mint 6 éve
Stoki Jacksonville Jaguars 2 459 — Einhorn és Finkle...Finkle és Einhorn
"2000-es évek elején amikor BB felolvasta, hogy az Eagles(?) SB győzelmi parádé busza merre fog menni?"... erről nem is hallottam, ez valami rohadt nagy 😊 😀 😊
több mint 6 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
kezdjük akkor ezt is:

Jaguars: winston

Patriots:

| nagy bajban vagyok, mert a Patriotsszal szerettem meg ezt a sportot ~11 éve, őket kezdtem el szeretni (ez még mindig tart), de Bortles draft óta közelről figyelem a Jagst és a 2016-os szezon első meccsén keményen felültem a bandwagonra. bár ott kikaptak a Packerstől, de nagyon tökösen játszottak. most bár hajszálnyival, de Jags felé húz a szívem és a tippem is. bár lehet, hogy létre kellett volna hoznom egy 3. lehetőséget "jó foci" címmel. |

Szerkesztette: winston