New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 6 éve
ötös műhold New England Patriots 305
Inkább elméleti a kérdésem, de aztán a konkrétumokra is rákérdezek: szóval, pontosan mit kell érteni azon, ha ezt mondják, hogy egy csapategység (akár a három nagy egység közül ez egyik, akár azokon belül a részegységek) "elit"? Mik ennek az elitségnek a kritériumai? Egyáltalán vannak olyanok, vagyis ez tisztázott dolog, vannak egzakt kritériumai ennek? Gyanítom, hogy ilyenek nincsenek, bár éppenséggel lehetnének, hiszen mondjuk a legfontosabb, és számszerű mutatók alapján való sorrend ebben értékmérő lehet - ha nagyon akarjuk. Ugye, pl. ha azt mondjuk, hogy a 32-ből a négy legtöbb pontot szerző támadóegység (tudom-tudom, néha a védelem szerzi a pontokat) az elitnek számít, vagy ugyanez pepitában, a védelmeknél. És ez, az ilyesfajta osztályozás még jogosnak is tűnik, hiszen ha már beszélünk "elit csapategységekról", akkor ugyan miféle kritériumok, és mutatók lehetnének ezeknél megfelelőbbek? De én most ezzel itt nem állítok, hanem inkább kérdezek, mert nem tudom, hogy mi a "szokás" ez ügyben. Szóval, mitől elit, az elit?

További kérdések: a mindenkori 32 között milyen a felosztás? Hány elit lehet? Nyilvánvaló, hogy mondjuk a fele nem lehet elit, hiszen az elinflálná a fogalom értelmét. Mondjuk 4? Vagy 6? Mennyi?

És akkor konkrétan: szerintetek ma melyek az elit csapatok, elit részegységei, vagy egyszerűen csak a nem elit csapatok esetleges elit csapatrészei? Csapatnevekkel.
több mint 6 éve
ZERO_L New England Patriots 4 354 — situational football
Hogan aktív lesz a MNF-n!!!




"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 6 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 002 — Patriots fan
A Steelers tipik olyan szezont fut mint anno a Ravens! Nagyon akartak nyerni Lewisnak utolsó szezonjába gyűrűt BigBennel is ez a helyzet szerintem. Nagyon nem gondolom hogy lenne benne még egy szezon így tepernek mint állat hogy méltó legyen neki a vége!

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 6 éve
ZERO_L New England Patriots 4 354 — situational football
Én meg azt nem értem a hajnali meccs után, hogy lehet az "UFO szintű" Steelers O#-t és a "brutális Ravens D#-t" egy gondolatmenetben említeni...



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
De ez a lényeg. Kutyát nem érdekli, Wyatt Magyarországról melyik meccsel foglalkozik. Bradyt és Belichicket meg aztán pláne nem.

A SZURKOLÓNAK nem mindig az előttünk lévő meccsel kell foglalkoznia, a szurkoló azzal foglalkozik, amivel akar. Azt anyáz, akit akar, annak örül, aminek akar. Nulla hatása van a meccsre. Bradyék a következő meccsekkel foglalkozzanak, a csapat hozza le a kövi meccseket sérülések nélkül.

A szurkoló úgy halad, ahogy akar 😊 A csapat haladjon lépésről lépésre. Ha valaki itt elmondja, hogy számára ennél egyszerűbb SB-út rég volt, akkor hadd tegye, ha így véli, és ne az legyen a valid érv, hogy haladjunk lépésről lépésre. Mert ennek semmi köze hozzá

Amit az ellenfeleknél fejtegetsz az már lényegesen jobb irány/téma. Ez a Jaguars valóban brutális kezd lenni védelmi oldalon, ott nagyon gatyába kell rendezni a támadófalat, és kifejezetten rossz matchup lehet nekünk, mert jelenleg ellenünk lehet legjobban futni, simán benne lehet egy 2008 februári meccs képe. Mondjuk egyelőre úgy vagyok vele, a PO-rutintalanság azért ott sok problémát okozhat.

A Chargers szerintem top 2-3-as erő az AFC-ben, és én a magam részéről örülök is neki, mert Riverst én 2006 óta karmolom, nem azt érdemli, hogy a csoport végén szenvedjen a csapata. A Chargersnek rendkívül jó a védelme, parádés pass rusherekkel, sokkal jobb a támadósora, mint mondjuk az összeálló Steelersön kívül nagyjából bárkinek kb. Viszont a szélről érkező pass rush Bradynél kevésbé problémás, mint pl egy Jaguars ellen lenne, ahol DT-pozícióból (is) óriási károkat lehetne okozni (és van egy elég pöpec secondary is, még akkor is, ha a negyedik negyedben majdnem megverték magukat).

A Ravenst én is szeretném a PO-n kívül látni, ahogyan a Jetset és a Broncost is (ja meg a Giantset 😀 ). Tök mindegy, mi az aktuális mérleg, ez bennem meglesz valszeg

több mint 6 éve
kyobalu New England Patriots 1 933 — papai.isti@gmail.com
Nem állszerénykedek..Kifejezetten erős a csapatunk, én is SB-t szeretnék.
De mindig az előttünk lévő meccsel foglalkozzunk, azt hozzuk le vezéráldozatok, kulcsjátékosok sérülése nélkül.
A PO meg más kàvéház.Ott bármi lehet egy meccsen..
A Jaguars, Ravens, Chargers D# engedi az AFC-ben a mi csapatunk mellett a legkevesebb pontot + ennél a háromnál kemény front7 is van. Nem szokott ez a combo nekünk tetszeni..A Ravens különben is mumus..Kifejezetten nem kedvelem őket.
A Steelers O# az összes játékossal pedig brutál..
Inkább haladjunk lépésről lépésre.😉

Ward egy paraszt.. 😉
több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Azt sem sajnálom jelenleg, hogy a Seahawksszal nem játszunk az alapszakaszban. Sőt, ha játszanánk az alapszakaszban, jobban örülnék, ha kikapnánk tőlük, mert ha véletlenül nyerünk, akkor lehet, hogy egy ember sem maradna egészséges 😛

A Miamivel kapcsolatban egyetértek, én is nagyon fosok miattuk, mert ők is szépen bemutatták már az elmúlt időszakban, hogy ha nagyon nem megy nekik, akkor megy máshogy.

A Ravens védelme nem elit. Ezt hangoztatják a Baltimore-fanok, most meg ki is jött ezek szerint, bár én csak este nézem meg.

Billék a kövi meccsre készülnek, Brady a kövi meccsre készül, mi itt azt csinálunk, amit akarunk 😀

És én szimplán azt mondom, hogy jelenleg ha rangsorolni kellene a dolgokat, akkor ugyanúgy ahogy néhány hete már, a Patset mondanám az AFC favoritjának. De nem kell rangsorolni 😊

Viszont azért túlzottan a ló másik oldalára sem kell esni. Attól nem lesz szimpatikusabb a csapat, ha leírjuk, hogy jó-jó, de egy sérülés után bármi lehet. Tényleg bármi lehet, ezt szerintem mindenki tudja, és pont ezért nem lehet arról beszélni, hogy Super Bowlba jutunk és pont. Viszont azzal sem értek egyet, hogy úgymond túlzottan álszerénykedni (erre mindjárt keresek jobb szót) kellene, és dobálni lefelé a nem létező terheket (most ha én azt mondom, hogy SB-aspiránsok vagyunk, akkor Brady emiatt idegesebben megy fel a pályára? 😀 ). Szimplán a helyén kell kezelni a dolgokat, és én egyetértek ötös műholddal, jelenleg ha egy csapatot kellene mondani az AFC-ből, akkor a Patriots lenne az. És ezen nem számít az, hogy mi lesz majd innentől.

több mint 6 éve
kyobalu New England Patriots 1 933 — papai.isti@gmail.com
Szerintem meg szokás szerint megint nagyon előre futtok..😏
A Miami védelme lett az egyik legaljasabb, legszemetebb bagázs az NFL-ben..Biztos, hogy ők és a Bills védelme is utazni fog a kulcsjàtékosainkra..Előre féltem Tomot és Gronkot ezektől a meccsektől..
Aki követte a hajnali meccset, az láthatta, hogy Shazier kiesével keresi magát rendesen a Steelers D#..Habár azért kulcsszitukban megállították Flaccoékat..Megoldhatónak tűnhet Bradyéknek.De amit BigBen, Brown és Bell művel az már UFO szint..A kifejezetten elit, engedett yardokban, engedett pontokban, labdaszerzésben TOP 5 Ravens védelemnek pakoltak fel 500 yardot a levegőben, és 39 pontot..
Na ők lesznek az erőmérők a PO előtt!
Ott meg nem lesz gyenge csapat..
Steelers O# , Jaguars, Ravens D# brutál, Chargers komplett, jó csapat, Kansas felemás..
Készüljünk mindig a következő meccsre.Miamiban nekünk sosem egyszerű..Hozzuk le a hajnali meccset sérülések nélkül, s utána nézzünk előrébb.
Lépésről lépésre.. Susa!

Ward egy paraszt.. 😉
több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Igen 😊
De abba nem akartam belemenni, mert túlzott realitását nem látom. Ha megint max 17-et engedünk (14–17 körül mondjuk), az már elég jó lenne

több mint 6 éve
Spigo New England Patriots 1 103 — Patriots GM
No, jelenleg a negyedik legkevesebb pontot engedjük átlagban a ligában 😀 😀
Wyatt
Sőt, ha 2 vagy annál kevesebb pontot kapunk az éjjel, akkor feljövünk a második helyre..
3-12 pont - 3ik hely
13-23 pont - maradunk a 4ik helyen
24-27 pontnál csúszunk le az 5ik helyre
több mint 6 éve
ötös műhold New England Patriots 305
No, jelenleg a negyedik legkevesebb pontot engedjük átlagban a ligában 😀 😀
Wyatt
De ami ennél talán még szebb, hogy jelenleg a 3. legjobb a pontkülönbségünk (adott-kapott=125). Ez ma éjjel várhatóan javulni fog, és felmegyünk a 2. helyre, az Eagles (154) mögé.
több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
No, jelenleg a negyedik legkevesebb pontot engedjük átlagban a ligában 😀 😀

több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mondjuk alapvetően azért szerintem ötös műhold kolléga annyira nem állít fals dolgokat.

Tavaly könnyebb volt talán, hiszen akkor a Ravens, Broncos, Jets hármas egyaránt offon volt, a Steelers kiejtette nekünk a Chiefst, és a számunkra a Brady-érában (de főleg Tomlin alatt) a Pittsburgh játéka azért fekszik.

Szerintem a Chargers izgi lehet, csak náluk ott van az, hogy vajon kinőtték-e azt, hogy oké, a liga egyik legjobbja, de valahogy mindig tökön szúrja magát.

Én majom mondjuk lefeküdtem aludni az esti meccsen sima Steelers-előnynél 😀

De ha azt nem is állítom, hogy vörös szőnyegen kell besétálnunk a Super Bowlba, jelen pillanatban én úgy vélem, hogy valóban nekünk van a legjobb esélyünk erre az AFC-ből. Aztán persze a bánat sem tudja, hogy a Jaguars védelme meddig tudja ezt tartani, mert az például eléggé brutális feladat lenne

több mint 6 éve
kolok1972 New England Patriots 2 429 — Pats fan
Ha bármilyen utat simának érzel az NFL-ben, akkor még nem nézel amerikai focit elég rég....
Rule
Igen, az előjelek alapján, most (még egyelőre) úgy tűnik, hogy ennél simább út a döntőbe régen volt, vagy ígérkezett (mint éppen most).
ötös műhold
A döntőbe vezető út vsz megint a Steelersen keresztül vezet-hacsak vki addig el nem takarítja őket- akik a tavalyival ellentétben ki lesznek egészülve egy Bellel (nem hinném,ill. nem kívánom hogy megint lesérüljön az elején),egy Bryanttel és egy Jujuval. Szóval azt azért nem adom,hogy régen nem volt ilyen sima út a döntőbe,vagy akár csak hogy könnyebb lenne ,mint tavaly. A Steelers ellen nekünk hagyományosan jól megy,de egyelőre még az alapszakaszra és lehetőleg a 1st seed megszerzésére kell koncentrálnunk.

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 6 éve
ötös műhold New England Patriots 305
Ha bármilyen utat simának érzel az NFL-ben, akkor még nem nézel amerikai focit elég rég....
Rule
Igen, az előjelek alapján, most (még egyelőre) úgy tűnik, hogy ennél simább út a döntőbe régen volt, vagy ígérkezett (mint éppen most). Leírtam, hogy miért: jó a csapat, egyre jobban összeállt (ezt a számok, és a játék képe is mutatja), viszont az ellenfelek közül sok, korábban esélyes, vagy mumus kiesett már -vagyis rajtuk nem kell keresztül küzdenünk magunkat.
De csak ezt mondtam, és nem mást, nem azt pl. hogy a döntőbe általában sima az út. Ismétlem: most, az eddigiek, és az előjelek alapján... Természetesen a nem várt rossz események (pl. fontos-sérülések) akár teljesen le is nullázhatják az esélyeinket - lásd pl. a Packers esetét. De hát ez most nem tudható, és mi az ilyen jóslásoknál csak abból dolgozhatunk, ami tudható.
Egyébként itt van ez az oldal, amely csodálatos módon kb azt jelzi előre, amit én is gondolok, és szeretnék:  projects.fivethirtyeight.com/2017-nfl-predictions/. Itt a csapatunk esélyét a végső győzelemre (jelenleg -mert ez minden egyes meccsel változik), 30%-ra adják, és az utána következőét 18%-ra, ami azért "jelzésértékű", és szép különbség. De kb. ugyanez volt az idény elején is.

Szerkesztette: ötös műhold
több mint 6 éve
Rule New England Patriots 451 — Tu estilo tu flow, mami muy criminal
Úgyhogy ilyen sima utunk a döntőbe, - előreláthatólag - nem mostanában volt.
ötös műhold
Ha bármilyen utat simának érzel az NFL-ben, akkor még nem nézel amerikai focit elég rég....
ebből szoktak lenni a hatalmas felsülések. Pl.
- 16-0 után a Giants elleni L a SB-ban.
- A Jets-et elkentük 45-3 az alapszakasz visszavágóján. 14-2-vel mentünk a PO-ba...aztán Sexy Rexy és csapata Foxboróban egy borzasztó fájdalmas meccsen lejátszott minket a pályáról.
- A Seahawks elleni SB win majdnem SB loss lett, ha nincs Malcolm Butler INT-je a célterületen. Mindezt úgy, h Brady és az O mintaszerű támadásokat vezetett és fejezett be 4. negyedben.
- Ugyanabban az évben egyébként a mumus Ravens, hazai pályán majdnem kiütött minket a div. roundban. Néhány trükkös játék + a végén egy INT kellett hozzá, h mi menjünk tovább. Mi asszem első helyen voltunk rangsorolva...ők meg 6. seeden (nyilván sokat nem jelentenek a seedek, mivel nem jár érte plussz TD).

Aztán volt néhány sérülés is az évek során, ami pont egy olyan embert vett ki, aki kulcsa lehetett volna a menetelésnek.

Brady out for season 2008-ban.
Welker a reg. season uccsó forduljában megsérült 2009-ben
Gronk sérülten játszott a 2011-es SB-ban (nem is tudott úgy teljesíteni)
2015-ben egy kórházcsapattal mentünk a Mile High-ba. Nehéz kiemelni egy kulcsjátékos kiesését, mivel annyi mindenki esett ki. Egészen addig működött a next man up - elv...ott viszont már kevés volt.

Szóval szerintem:
1.) Nincs olyan, h sétagalopp a SB-ba.
2.) Bármikor, bárki kieshet, ami sorsfordító lehet.

Úgyh sztem várjunk még szerintem a SB-álmokkal január végéig...
több mint 6 éve
ZERO_L New England Patriots 4 354 — situational football
remek, hétről hétre értéktelenedik el a korai második körös pickünk

még nyernek kettőt és máris nem lesz benne a top10-ben



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 6 éve
ötös műhold New England Patriots 305
Valószínűleg bennem van a hiba (nincs elég fantáziám), de nekem az lenne a meglepő, ha sima meccs lenne. AFC top3 contender ellenfél, december, tét a hazai pálya a playoffban, Pats D vs Steelers O - én szoros meccset várok.
Gogo
Erre csak azt mondhatom, hogy ne legyen igazad. Most már szeretnék egy olyan papírforma meccset látni, ahol az erőkülönbség simán manifesztálódik (hogy ilyen szépen mondjam). Hogy aztán mi lesz... nyilván, bármi lehet. De én ennek az idénynek úgy álltam neki, hogy "most vagy soha". És most is ezt gondolom, bár Edelman elvesztése fájt. Nem csak azért gondolom, mert az offense ereje erre biztat (és most már a védelem is tetszetős lett), hanem mert az igazán rázós, vagy mumus ellenfelek egy része is kiesett (Giants, Packers, Broncos), vagy elgyengült a tavalyihoz képest (Falcons, Cowboys), az AFC-ben a Steelers-en kívül nincs ellenfelünk (bár, a Ravens valószínű továbbjutásának nagyon nem örülök), az NFC nagyágyújával meg (szerintem megint a Seahawks lesz az, amitől igencsak tartok), csak majd a döntőben... Úgyhogy ilyen sima utunk a döntőbe, - előreláthatólag - nem mostanában volt.
több mint 6 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
a Steelers nem lehet ellenfél (baj lenne, ha nem vernénk őket viszonylag nagyobb erőfeszítés nélkül)ötös műhold
Valószínűleg bennem van a hiba (nincs elég fantáziám), de nekem az lenne a meglepő, ha sima meccs lenne. AFC top3 contender ellenfél, december, tét a hazai pálya a playoffban, Pats D vs Steelers O - én szoros meccset várok.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 6 éve
mascherano 727 — na húzzál innen kisköcsög
OFF!

Ejj ha egy héttel később megyünk Buffaloba 😊 Kegyetlen mi van ott!
NB2
Miért mi van ott? Most látom van egy pár centi hó 😊

Szerkesztette: mascherano

:: HIBÁS KÉP ::
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 936 — nabege2@yahoo.com
OFF!

Ejj ha egy héttel később megyünk Buffaloba 😊 Kegyetlen mi van ott!
több mint 6 éve
ötös műhold New England Patriots 305
Én is úgy gondolom, hogy most, és végső soron, mindent belevéve pl. a Seahawks erősebb, jobb csapat, mint az Eagles. De ugye, ez csak egy szubjektív meglátás, vagy vélemény, amit objektív, és tényszerű számokkal, igen nehéz lenne alátámasztani - hiszen az ilyen számokból eddig ennek a megállapításnak éppen az ellenkezője jönne ki. Ugyanakkor, vannak olyan körülmények, pl. a csapatok előélete, a rutin, és egyebek, amelyek ugyan sokkal nehezebben számszerűsíthetőek, mint a - továbbra is fenntartom, hogy _legfontosabb_ (gyakorlatilag perdöntő, hiszen ezen múlik pl. a továbbjutás) mutató - győzelem, vereség arány, de azt mutatják (ezek a másféle meggondolások), hogy két különböző dolog a "legfontosabb mutatószám", és az "azok a mutatók, amelyek a csapat erejét jelzik" fogalmai. Ez persze, így kimondva már triviális is, de amíg nincs kimondva (explicite), addig el lehet vitatkozgatni róla, ill. valamiről, amiről ki ki azt hiszi, hogy arról vitatkozik, amit a másik mondott, holott nem is. (Tudom, ez így első olvasásra egy kicsit bonyolult, de legalább most nem is bonyolítom tovább.)
1 szó, mint 100: Én azt gondolom, hogy összességében most is a Part a legjobb, legerősebb csapat. De egyáltalán nem biztos, hogy ez az erő kijön, érvényesül, hiszen azt számos körülmény befolyásolja. A többi csapatról azt gondolom, hogy pl. - tudom, ez most sommás véleménynek tűnhet - a Steelers nem lehet ellenfél (baj lenne, ha nem vernénk őket viszonylag nagyobb erőfeszítés nélkül), de a Seahawsktól tartani fogok a SB-ban. 😉
több mint 6 éve
Füszer New England Patriots 45
Bizony így van ! erre a legjobb példa az Eagles lesz a playoffban , ők nagyon túlértékeltek a többi csapathoz képest !
Füszer
Egy adott mutató (szám) mindig egy adott múltbeli teljesítményre vonatkozik. Hiszen ugye, a jövőt nem mutathatja, arra legfeljebb csak következtetni, jósolni lehet belőle - mint ahogyan azt te tetted. Tehát azt mondhatjuk jogosan, hogy az Eaglesnek eddig igen jó a teljesítménye - hiszen ezt mutatja a szóban forgó számadat is.
De ezt a teljesítménymutatót lehet árnyalni egyrészt további objektív mutatókkal (számokkal), másrészt különféle, szubjektívebb meggondolásokkal.
Ezen szubjektív meggondolások alapján egyébként én is úgy gondolom, hogy az Eagles túlértékelt csapat, és a rájátszásban el fognak fogyni. De ettől még, eddig -mint a mellékelt ábra mutatja - jók voltak.
ötös műhold
Én ezt csak arra értettem hogy most éppen találkoztak egy igazi jó csapattal ( Seahawks-al ) és szinte semmit nem tudtak kezdeni velük. Van igazság a te érvelésedben is ahogy BB is nyilatkozta : minden mérkőzés más ! Itt lesz erre jó példa a Miami elleni is ami koránt sem biztos hogy olyan lesz mint a hazai pályán volt.Sőt !
több mint 6 éve
ötös műhold New England Patriots 305
Bizony így van ! erre a legjobb példa az Eagles lesz a playoffban , ők nagyon túlértékeltek a többi csapathoz képest !
Füszer
Egy adott mutató (szám) mindig egy adott múltbeli teljesítményre vonatkozik. Hiszen ugye, a jövőt nem mutathatja, arra legfeljebb csak következtetni, jósolni lehet belőle - mint ahogyan azt te tetted. Tehát azt mondhatjuk jogosan, hogy az Eaglesnek eddig igen jó a teljesítménye - hiszen ezt mutatja a szóban forgó számadat is.
De ezt a teljesítménymutatót lehet árnyalni egyrészt további objektív mutatókkal (számokkal), másrészt különféle, szubjektívebb meggondolásokkal.
Ezen szubjektív meggondolások alapján egyébként én is úgy gondolom, hogy az Eagles túlértékelt csapat, és a rájátszásban el fognak fogyni. De ettől még, eddig -mint a mellékelt ábra mutatja - jók voltak.
több mint 6 éve
ötös műhold New England Patriots 305
De azért ugye mégsem lehet objektíven összemérni a két csapat erelyét, ha nem ugyanazokkal az ellenfelekkel játszottat. ...
Kollega
Én arról írtam... de beidézem: "Egy csapat erősségének a legfontosabb mutatója a győzelem-vereség arány". Ez egyrészt igaz (az a _legfontosabb_ mutató), másrészt sehogy sem cáfolja az, amit te írtál.
Egyébként ha nagyon szigorúak vagyunk, _akkor_ két csapat erejét akkor sem lehet összemérni, ha pontosan ugyanazokkal a csapatokkal játszottak. Hiszen nem pontosan ugyanabban az időszakban játszottak velük (ami ugye lehetetlen is), és mivel a csapatok ereje az időben is változik, mint erre számos példát látunk, így egy-egy játék ugyanazokkal a csapatokkal, de más időben, nem ugyanazt jelenti.
Tehát ennek, és minden más egyéb mutatónak a híján, mégiscsak kénytelenek vagyunk a legrelevánsabb objektív (azt ugye most már nem vitatod, hogy a nevezett 10-2-es mutató objektív?) mutatóhoz fordulni. Ezen kívül persze vannak más objektív mutatók (számok is), és az is igaz, hogy egy komplex "erősségszámításnál" jó azokat is figyelembe venni, itt azonban nem erről volt szó, hanem arról, hogy melyik a _legfontosabb_ mutató.