New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Én is nagyon várom, hogy történjen valami. Baromi nagy csend van, kínomban már Alex Smith kálváriáját figyelem 😊Gyurma Pappa
Néztem is, hogy gyakori vendég lettél a 49ers topcban 😀 clbass
Nem csoda, fasza kis szappanopera van kialakulóban. Őszintén szólva nem bánnám ha a negyvenkilencesek két szék közül a szakadékba ülnének 😛atapapa
Én sem szurkolok, hogy PM egy lehetséges ellenfélnél jatszon 😀

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Én is nagyon várom, hogy történjen valami. Baromi nagy csend van, kínomban már Alex Smith kálváriáját figyelem 😊Gyurma Pappa
Néztem is, hogy gyakori vendég lettél a 49ers topcban 😀 clbass
Nem csoda, fasza kis szappanopera van kialakulóban. Őszintén szólva nem bánnám ha a negyvenkilencesek két szék közül a szakadékba ülnének 😛

több mint 12 éve
clbass New Orleans Saints 3 092 — Saints fan
Én is nagyon várom, hogy történjen valami. Baromi nagy csend van, kínomban már Alex Smith kálváriáját figyelem 😊Gyurma Pappa
Néztem is, hogy gyakori vendég lettél a 49ers topcban 😀 Nagy a csend valóban...
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Én is nagyon várom, hogy történjen valami. Baromi nagy csend van, kínomban már Alex Smith kálváriáját figyelem 😊

több mint 12 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 563 — Így remélem megfelelek nektek.....
Hát Bunkleyval nagyot nyertek sztem, mi is nagyon sajnáltuk, hogy elengedtük ugye a sérülése után de lám Denverben bevált, nálatok is jó lehet.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Rogerséket annyira nem húznám le, talán ők végezték a legjobban a dolgukat a front7-ben, még ha mindannyian többet is vártunk tőlük. Ez alapján pl. Rogers egy hellyel volt jobb, mint Bunkley
http://wp.advancednflstats.com/defenderstats.php?pos=DT
Igaz a PFF meg utóbbitól van elájulva.
Futás ellen korrekt kis játékos.
Nem tudom mennyire reális hogy a Denvertől el tudjuk hozni, ebben a pillanatban nekik van a legtöbb helyük a sapkában, nekünk meg a harmadik legkevesebb. Ha a Denver szerint elég jó volt ahhoz, hogy megtartsák, akkor bármilyen ajánlatunkat meccselni tudják, ha ehhez nem volt elég jó, akkor meg minek nekünk? 😊
Érdeklődve várom, mi sül ki ebből.

több mint 12 éve
cs19 New Orleans Saints Purdue Boilermakers 455 — Saints fan
Brodrick Bunkley vizit holnap. Én örülnék neki, Rogers és Franklin nem vált be, ő meg az egyik legjobb a piacon, ha 4-3 NT a keresés tárgya... Ellis mellett elférne. Több kérőről eddig nem tudni, szóval akár egy olcsóbb szerződéssel is le lehetne igazolni... Talán.

több mint 12 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
http://www.nfl.com/news/story/09000d5d827a7455/article/bounty-what-bounty-brees-calls-scandal-a-big-shock?module=HP11_headline_stack
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Ebből a 3millás cap space-ből hogy lesz elit MLB?Bazzani
Lofton? Jó vicc, ahhoz nem lenne elég csak Vilmát kirúgni, kéne mennie Ellisnek is
atapapa
Ha nem is Ellis lesz kirúgva, vagy új szerződéssel megoldva, akkor is egyértelmű hogy nagy név csak további átstrukturálások, kirúgások árán kerülhet hozzánk.
Olyan érzésem van, mintha nagyon óvatosak lennénk és csak mindig akkor "okozunk fájdalmat" saját játékosnak, ha már megvan az utód. Ha nincs, akkor az illető marad. Lépésről lépésre megyünk, nem zavartuk le egy húzással a kirúgásokat, szerződéseket.
Ebben - ahogy Gyurma is hangsúlyozta - biztos súlyos tényező a bounty-büntik bizonytalansága.

több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ebből a 3millás cap space-ből hogy lesz elit MLB?

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
A Pittsburgh egy kitűnően draftoló csapat, de honnan tudod te Budapestről, hogy ebben mennyire játszik szerepet a játékosfigyelés minősége, és mennyire az edzői stáb tehetséggondozó kvalitása? A soraidat olvasva úgy vélem az utóbbit alábecsülöd.
Utóbbit tekintve nálunk az O remekel, a Payton-korszakban draftolt 16 támadójátékosból 4 lett pro bowlos és mindössze 4 nincs ma NFL-rosteren. Összehasonlításként: a Steelers csak 2006-ban draftolt 5 olyan támadót is, aki ma már nem NFL-játékos. Ott támadókat, védelmet, ST-t beszámítva 2006-tól összesen 4 pro bowlost húztak, mi ötöt (persze nem akarom elhanyagolni azt a tényt, hogy a topjátékosokon kívül náluk jobb minőségű keretet cetliztek össze)
A D-ben sajnos nem működik ez a fajta tehetséggondozás, amiben talán annak is szerepe van, hogy a támadójáték Payton első napjától kezdve hengerelt és lehetett türelmesnek lenni a fiatalokkal, viszont a labda másik oldalán csak a tűzoltás ment szinte mindig.

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Aki innen csinál sztárt, az bizonyos értelemben biztos hogy a zavarosban halászik, ha nem így lenne, akkor a játékost már elviszik a draft legelején.atapapa
és miért nem viszik el? mert nem is igazán a csapat scouting részlege jó, hanem a coaching

a "jól draftoló" kifejezés arra a csapatra igaz, amelyik évről-évre szisztematikusan építi a draftra alapozva keretét (pl. Steelers), na most nekem mondhatsz bármit, de a Saints nem ilyen...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Az meg kit érdekel, hogy a jelenlegi keretben általunk draftolt játékosok közül pont csak az általad lehúzott 2-4. körben draftolt emberek voltak pro bowlosok a karrierjük során (Evans, Graham, Bushrod, Harper)atapapa
Bushrod a másod-, Evans a harmadosztályban játszott anno, Graham meg kosarazott, egyedül Harper az, aki végig szem előtt volt, korán behúztuk és jó is lett

a zavarosban halászás mindig ment, a posztra draftolás szinte sohajjncaa
Most ezt komoly? 😊 Leírod, hogy "ezek a pickek "nyugodtan" mehetnek, a középső körös draftolás nem a Saints specialitása", majd ezt cáfolva mégsem a 2-4. körrel van a baj, hanem azzal, hogy csak akkor vagyunk jók középső körökben, amikor a "zavarosban halászunk"?
Hány olyan csapat van, akik a középső körökben futószalagon szállítják a draftról a pro bowlos játékosokat? Egy se. Aki innen csinál sztárt, az bizonyos értelemben biztos hogy a zavarosban halászik, ha nem így lenne, akkor a játékost már elviszik a draft legelején. 4 pro bowler 5 év alatt a 2-4. körből remek eredmény. A Payton-korszakban ezekben a körökben húzott 14 játékosunkból jelenleg ha jól számolom összesen 8 van nálunk, 3 egyéb csapatban és összesen csak 3 játékos nincs az NFL-ben. Ezzel szerintem a legtöbb csapat elégedett lenne, jellemezzük a módszert bárhogy is.

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Az meg kit érdekel, hogy a jelenlegi keretben általunk draftolt játékosok közül pont csak az általad lehúzott 2-4. körben draftolt emberek voltak pro bowlosok a karrierjük során (Evans, Graham, Bushrod, Harper)atapapa
Bushrod a másod-, Evans a harmadosztályban játszott anno, Graham meg kosarazott, egyedül Harper az, aki végig szem előtt volt, korán behúztuk és jó is lett

a zavarosban halászás mindig ment, a posztra draftolás szinte soha


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Helyesebben inkább - ahogy azt pár hete levezettem - az O-ba jobban tudunk draftolni (és oda jellemzően hátsó körből draftolunk), mint a D-be. Vagy oda jobban be tudjuk építeni a tehetségeket, mint a védelembe, ahogy tetszik.

De legyen igazad, cseréljünk hátra minden évben úgy, hogy legyen 10 db 7. körös pickünk, és bajnokok leszünk örökre. Az meg kit érdekel, hogy a jelenlegi keretben általunk draftolt játékosok közül pont csak az általad lehúzott 2-4. körben draftolt emberek voltak pro bowlosok a karrierjük során (Evans, Graham, Bushrod, Harper)

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Azt hittem csak a 2-4. körre szűkítettél, másrészt Colston meg Nicks sztorija ritkaságszámba menne bárhol, azt nem szabad általános mérceként kezelni.
A 2-4. körtől reálisan azt el lehetne várni, hogy minimum mélyítsen a kereten olcsón, esetleg 1-1 rögtön stabil kezdőt kidobjon. Ezt nagyjából hoztuk is a közelmúltban és ez ebben a sapkaügyileg szűkös évben nagyon fog hiányozni szvsz.atapapa
Az utóbbi hat drafton az ötödik és a hetedik körben húztuk a legjobb embereket, ezt azért már véleményes véletlennek neveznijjncaa
Nem hívtam véletlennek, csak nem abból kell kiindulni, hogy az a normális, és ha nem húzunk All Prot a hátsó körökben, akkor már le kell értékelni a draftjainkat.atapapa
nem tudom miért kell értetlenkedni, mikor nyilvánvaló, hogy a draft második felében jobbak vagyunk, mint az elsőben


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Azt hittem csak a 2-4. körre szűkítettél, másrészt Colston meg Nicks sztorija ritkaságszámba menne bárhol, azt nem szabad általános mérceként kezelni.
A 2-4. körtől reálisan azt el lehetne várni, hogy minimum mélyítsen a kereten olcsón, esetleg 1-1 rögtön stabil kezdőt kidobjon. Ezt nagyjából hoztuk is a közelmúltban és ez ebben a sapkaügyileg szűkös évben nagyon fog hiányozni szvsz.atapapa
Az utóbbi hat drafton az ötödik és a hetedik körben húztuk a legjobb embereket, ezt azért már véleményes véletlennek neveznijjncaa
Nem hívtam véletlennek, csak nem abból kell kiindulni, hogy az a normális, és ha nem húzunk All Prot a hátsó körökben, akkor már le kell értékelni a draftjainkat.

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Azt hittem csak a 2-4. körre szűkítettél, másrészt Colston meg Nicks sztorija ritkaságszámba menne bárhol, azt nem szabad általános mérceként kezelni.
A 2-4. körtől reálisan azt el lehetne várni, hogy minimum mélyítsen a kereten olcsón, esetleg 1-1 rögtön stabil kezdőt kidobjon. Ezt nagyjából hoztuk is a közelmúltban és ez ebben a sapkaügyileg szűkös évben nagyon fog hiányozni szvsz.atapapa
Az utóbbi hat drafton az ötödik és a hetedik körben húztuk a legjobb embereket, ezt azért már véleményes véletlennek nevezni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Azt hittem csak a 2-4. körre szűkítettél, másrészt Colston meg Nicks sztorija ritkaságszámba menne bárhol, azt nem szabad általános mérceként kezelni.
A 2-4. körtől reálisan azt el lehetne várni, hogy minimum mélyítsen a kereten olcsón, esetleg 1-1 rögtön stabil kezdőt kidobjon. Ezt nagyjából hoztuk is a közelmúltban és ez ebben a sapkaügyileg szűkös évben nagyon fog hiányozni szvsz.

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
- ha elveszítjük az idei 2-4. kört, akkor viszonylag aktívnak kell lenni az FA piaconGyurma Pappa
az előző négy drafton összesen nyolc játékost húztunk ezen három kör valamelyikében, öt van még a keretben, és eddig Jimmy Graham tűnik egyedül jó húzásnak... szóval ezek a pickek "nyugodtan" mehetnek, a középső körös draftolás nem a Saints specialitásajjncaa
Szerintem ez egyáltalán nem rossz arány, ráadásul Arnoux még most is rosteren lenne, ha az achillese nem megy tönkre. Portert se nevezném rossz húzásnak, Brown is volt már kezdő. Woods és Vaughn nevezhető ebből a társaságból csak homálynak.atapapa
Arányaiban értettem, mert 2006-ban a 7. körben jött Colston és Strief, 2007-ben udfa-ként Pierre Thomas, 2008-ban az 5. körben Nicks (udfa Dunbar), '09-ben az ötödikben Morstead...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
- ha elveszítjük az idei 2-4. kört, akkor viszonylag aktívnak kell lenni az FA piaconGyurma Pappa
az előző négy drafton összesen nyolc játékost húztunk ezen három kör valamelyikében, öt van még a keretben, és eddig Jimmy Graham tűnik egyedül jó húzásnak... szóval ezek a pickek "nyugodtan" mehetnek, a középső körös draftolás nem a Saints specialitásajjncaa
Szerintem ez egyáltalán nem rossz arány, ráadásul Arnoux még most is rosteren lenne, ha az achillese nem megy tönkre. Portert se nevezném rossz húzásnak, Brown is volt már kezdő. Woods és Vaughn nevezhető ebből a társaságból csak homálynak.

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
- ha elveszítjük az idei 2-4. kört, akkor viszonylag aktívnak kell lenni az FA piaconGyurma Pappa
az előző négy drafton összesen nyolc játékost húztunk ezen három kör valamelyikében, öt van még a keretben, és eddig Jimmy Graham tűnik egyedül jó húzásnak... szóval ezek a pickek "nyugodtan" mehetnek, a középső körös draftolás nem a Saints specialitásajjncaa
ez tény 😀

de ez alapján az adja a legjobb várható értéket, ha minden évben elcseréljük ezeket a pickeket 😀Gyurma Pappa
nyilván, de ha annyira kell Goodellnek, akkor egyefene, vigye ezeket 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
- ha elveszítjük az idei 2-4. kört, akkor viszonylag aktívnak kell lenni az FA piaconGyurma Pappa
az előző négy drafton összesen nyolc játékost húztunk ezen három kör valamelyikében, öt van még a keretben, és eddig Jimmy Graham tűnik egyedül jó húzásnak... szóval ezek a pickek "nyugodtan" mehetnek, a középső körös draftolás nem a Saints specialitásajjncaa
ez tény 😀

de ez alapján az adja a legjobb várható értéket, ha minden évben elcseréljük ezeket a pickeket 😀

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
- ha elveszítjük az idei 2-4. kört, akkor viszonylag aktívnak kell lenni az FA piaconGyurma Pappa
az előző négy drafton összesen nyolc játékost húztunk ezen három kör valamelyikében, öt van még a keretben, és eddig Jimmy Graham tűnik egyedül jó húzásnak... szóval ezek a pickek "nyugodtan" mehetnek, a középső körös draftolás nem a Saints specialitása


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Röviden, ahogy a pletykák/látogatások/interjúk alapján én látom a helyzetet:
- nem lesz Brees szerződés, addig míg Manning nem végez
- Vilma elküldése attól függ, hogy mit kap a ligától... nekem most úgy tűnik, hogy nem tudja pontosan a csapat sem (tehát vagy nem eldöntött, vagy nem mondták meg nekik)... nyilván nem akarunk megválni egy ikontól, anélkül hogy lenne pótlása
- Lofton nem fog idejönni, szerintem kisebb nevet (neveket) fogunk hozni, szimplán pénz kérdés... valószínűleg Lofton is inkább Tampába megy, ott azért jobb pénzt tudnak neki adni... de ha Vilma elmegy, akkor logikus, hogy nagy nevet akarunk hozni, kérdés, hogy milyen áron (mondjuk rövid távon örülnék egy Ellis hosszabbításnak, mert most szabadulhatna fel cap, de hosszú távon nem biztos, hogy Ellis szeretném a csapatnál tudni)
- alapvetően szerintem jó alakul az offseason: az O minimálisat gyengült (meg fogjuk érezni Nicks elvesztését, de Grubbs nagyon jó, ha nem is olyan jó, mint Nicks, de Grubbs-BDLP-Evans is meggyőző lesz középen, Strief szerintem javulni fog, Bushrodban is bízok, szerintem az idei éve nagyon jó lesz), a D-ben pedig tuti megvárjuk, hogy mi lesz a liga döntése
- ha elveszítjük az idei 2-4. kört, akkor viszonylag aktívnak kell lenni az FA piacon, hogy találjunk értelmes embereket Spags rendszerébe, de az előző megállapításomhoz kapcsolódva: ha mondjuk Harper és Jenkins kap eltiltást, akkor kell hozni S-t, amit egyébként nem kéne, stb.
- ha marad a 4. kör, ott azért még lehet olyan játékost szerezni a falba, aki rögtön bevethető
- O-ban csak nagyon kivételes stealt draftolnék, egyébként UDFA-n kellene szerezni "vetélytársat" Arringtonnak, esetleg ha hátsó körben, valami jól blokkoló, közepes WR előkerülne, azért sem lennék szomorú

Szerintem a hiányposztok, eltiltások előtt:
1. DL (min. 4-5 embert le kell igazolni, most úgy veszem, hogy az FA-k nem a játékosaink)
2. OLB (Shanle-t nem veszem játékosnak 😀, vicc nélkül, kell egy klasszikus SLB, az sem baj ha nem világverő, de stabil legyen, és ne legyen olyan borzasztóan lassú mint Shanle)
3. MLB (ha Vilma leves, akkor ez a 1.)
4. TE
5. D-be cserék úgy általában (ha Porter elmegy, akkor igazán nincs CB-nk se sok, Greer-PatRob-Patrick mögé azért még kell valaki a rotába)

Szerintem a fentiek menedzselhetőek, nyilván nem lesz óriási ugrás minőségben a védelemben, de ha már nem nyelünk 1:35 alatt, egy értelmes elkapón TD-t, én boldog leszek...