Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Uraim! A köd felszállt! LeBeau jövőre is szeretne edzősködni! Remélem, nem követünk el hibát és még csak a gondolat sem vetődik fel, hogy ne hosszabbítsunk vele...


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Bármi lehet ideírva, aminek a summázata: Haley fos.Soldados
Hipotetikus, de:
Ha most, ezzel a szétesett védelemmel felálló Steelersnél Arians lenne az OC, vajon több győzelem lenne a csapat neve mellett?
Ha akkor, a pár évvel ezelötti erős védelemmel felálló Steelersnél Haley lett volna az OC, vajon kevesebb győzelem lett volna a csapat neve mellett?
Szerintem mindkét kérdésre "nem" a válasz.
De ezt bizonyítani nem lehet se pro se kontra.
Tehát ez egy cáfolhatatlan meglátás részemről.Sobri Jóska
Szerintem meg mindkettőre igen. A GW drive nem attól függ, hogy 40-36, vagy 10-6 az állás. 😉 Akkor megcsináltuk, most nem nem csináljuk meg. Amatőr hibák miatt mindig elvesszük magunktól azt, hogy megcsináljuk.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 578
Gilbert és Hood ma már edzett, úgyhogy velük elméletileg nem lesz gond, Troy, Keisel és McLendon viszont továbbra is maródi, és ma Sanders is csak limitáltan vett részt az edzésen.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
Bármi lehet ideírva, aminek a summázata: Haley fos.Soldados
Hipotetikus, de:
Ha most, ezzel a szétesett védelemmel felálló Steelersnél Arians lenne az OC, vajon több győzelem lenne a csapat neve mellett?
Ha akkor, a pár évvel ezelötti erős védelemmel felálló Steelersnél Haley lett volna az OC, vajon kevesebb győzelem lett volna a csapat neve mellett?
Szerintem mindkét kérdésre "nem" a válasz.
De ezt bizonyítani nem lehet se pro se kontra.
Tehát ez egy cáfolhatatlan meglátás részemről.

több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Meglátásom szerint...
A legnagyobb kihívás a fizetési sapkánkban való manőverezés lesz a közeljövőben. Úgy érzem, most először talán fontosabb lesz, mint a draft, akármilyen furán is hangozzon.

Egyszerűen meg kell tudnunk tartani a fiatal, feljövő félben lévő játékosainkat Sanders, Hood, Worilds. Ha ugyanúgy járunk velük, mint idén Keenan Lewis-zal akkor, az lesz megint, hogy lesznek nagyon öregek meg tapasztalatlan újoncok a csapatban, az egyes csapategységekben, és ez nem jelentene túl sok jót.
Az igazi csavarnak azt tartom az egészben, hogy közben a veterán eszkimóinkat sem kellene kiküldeni a hóba, mert akkor megint lesz "locker room crisis", meg "nincs kitől tanulni, nincs kire felnézni" dolgok.
Ha a 30+-os játékosaink akarnak még playoffba kerülni, akkor egy kis fizucsökkentést be kell vállalniuk, különben lecsó lesz jövőre is. Remélem ebbe belemennek az urak majd... (Taylor, Polamalu, Miller, Keisel, Clark, Big Ben, kizárólag álmaimban Woodley)

Az egészet fűszerezi, hogy a következő off-seasonban hosszabbítani kellene Heywarddal is, mert jövőre szerződésének utolsó évébe lép, és nem kellene úgy járni, hogy "breakout year" után kelljen alkudozni, már pedig ez az utóbbi hónapok játéka alapján nála nagyon erősen benne van. (Pouncey-nak is utolsó éve a következő 😊)

Te jó ég, egyre jobban beleásom magam ebbe a 2014-es sapkába, és kérdezem: Ez meg mi??? És közben eszembe sem jut az OC kérdés 😊! Mindennek megvan a pozitív oldala 😊!marescha
Miller és BB új szerződést fog kapni. És mindkettő vaskos lesz, de ezzel is csökkentjük a 2014-es capet majd. Keisel, Clark szerintem menni fog, egyiket se tartjuk majd meg. Taylor és Pola esetében a paycut és a rövidebb és olcsóbb hosszabbítás is elképzelhető, hogy helyet mentsünk a 14-es capben.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Klaci: az egyik legnagyobb vitatéma volt akkor is köztem és mindenki más között, hogy egysíkú volt-e Arians játéka vagy sem. szerintem nem. Mindenki a rush-rush-pass-szal jött. Ami előnyben igaz volt, de én speciel egyetértettem vele. Ugyanakkor a meccsek elején és hátrányban igen változatos playeket hívott, kifejezetten kreatív volt. Én ezt szerettem. Pl a tavalyi Colts O-t nézve egy az egyben olyan érzésem volt, mintha az elmúlt 5 év Steelers O-ját láttam volna. Szinte semmi különbséget nem láttam. Kiváló tima management, bunch formáció, vertikális játék, teljes összhang játékosok között és a játékos-edző fronton is.

.Soldados
Soldi! Lehet Te láttad jól és én rosszul, de sokszor elmondom én csak szurkoló vagyok és nem szakértő. Azonban tisztán emlékszem, hogy mindig akkor izgultam, ha nálunk volt a labda és akkor voltam nyugodt, amikor a védelem volt a pályán, most pedig fordítva van.
Tavaly Big Ben legjobb éve lett volna, ha nincs a sérülés és idén úgy tűnik meg is lehet ez. Szerintem ez sok mindent megmutat. Nem kétlem, hogy ha azt mondod színesebb játékunk volt, mert biztos jobban emlékszel rá és példákat is tudsz. Bár az idő mindent megszépít én azonban egy percre sem sírom vissza azt az időszakot, pedig év elején én is a fenébe kívántam Haley-t.
Nehéz bármilyen összehasonlítás egyébként, mert akkor annyira kevés yardot nyaltunk be a mostanihoz képest, hogy azt a megtermelt 20 pont körüli átlagot is könnyebb volt hozni, hogy a védelem pontjairól már ne is beszéljünk.Klaci79
Nézd, én akkor is szerettem BA-t, szóval nem hiszem, hogy az idő szépítené a dolgokat az esetemben. Azt pedig már mondtam, hogy az O nem az alapján lesz jó, vagy rossz, hogy BB milyen számokat hoz. BB idén (is) rohadt jó, de nem tud nyerni az O-val, pedig volt jó pár lehetőség(e) rá. És épp BB szokta mondani, ez az egyetlen, ami számít. Tudod, én akkor nyugodt voltam minden meccsen. Hány és hány alkalom volt, amikor mindenki görcsben volt az eredménykövetőben, vagy már el is ment aludni, csak én mondtam, hogy még nincs vége. 😊 Ejj, régi szép idők. 😀 Nyugodt voltam, ha az ellenfél támadott, mert úgysem mentek sokra, az O-n sem idegeskedtem, mert tudtam, ha üt az óra, majd megcsinálják. És rendre így is volt! 😊 Nyerni tudtunk. Döbbenetes volt az a D, de ez önmagában kevés lett volna. De BA-BB vezette O győztes volt. Hány és hány cikket olvas(hat)tunk arról, hogy nem BB a legjobb QB, de ha 2-minute drill van és egy QB-t választhatsz, akkor ő az az ember... 😊 Szóval érdekes kérdés ez a nyugodtság. De akkor az egész csapat megnyugtató volt. Most meg... A D nyeli a pontokat, az O pedig nem tud nyerni. Akkor minden meccset nyugodtan vártam és néztem, most meg minden meccsen minden egységnél izgulok, hogy na vajon sikerül-e. És általában nem. 😕

De ahogy írtam most mégis bíztatónak látom a jövőt. Az O-ban csak egy megfelelő OC kell az élére, aki nem követ el elemi hibákat és némi futójátékot is belecsempészik a játékunkba. A D pedig olyan amilyen, ott még folytatódik a frissítés, de azért Heyward, Worilds, Shamarko bíztató így elsőre, ez pedig szintén reményt ébreszt, még némi rutin, 2-3 új és jó játékos és 2014-re már "jó" lehet a D, 2015-re pedig ismét "domináns". Persze megfelelő draft és off-season kell, de hiszek abban, hogy Tomlin és Colbert is tanultak a hibákból.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
Klaci: az egyik legnagyobb vitatéma volt akkor is köztem és mindenki más között, hogy egysíkú volt-e Arians játéka vagy sem. szerintem nem. Mindenki a rush-rush-pass-szal jött. Ami előnyben igaz volt, de én speciel egyetértettem vele. Ugyanakkor a meccsek elején és hátrányban igen változatos playeket hívott, kifejezetten kreatív volt. Én ezt szerettem. Pl a tavalyi Colts O-t nézve egy az egyben olyan érzésem volt, mintha az elmúlt 5 év Steelers O-ját láttam volna. Szinte semmi különbséget nem láttam. Kiváló tima management, bunch formáció, vertikális játék, teljes összhang játékosok között és a játékos-edző fronton is.

.Soldados
Soldi! Lehet Te láttad jól és én rosszul, de sokszor elmondom én csak szurkoló vagyok és nem szakértő. Azonban tisztán emlékszem, hogy mindig akkor izgultam, ha nálunk volt a labda és akkor voltam nyugodt, amikor a védelem volt a pályán, most pedig fordítva van.
Tavaly Big Ben legjobb éve lett volna, ha nincs a sérülés és idén úgy tűnik meg is lehet ez. Szerintem ez sok mindent megmutat. Nem kétlem, hogy ha azt mondod színesebb játékunk volt, mert biztos jobban emlékszel rá és példákat is tudsz. Bár az idő mindent megszépít én azonban egy percre sem sírom vissza azt az időszakot, pedig év elején én is a fenébe kívántam Haley-t.
Nehéz bármilyen összehasonlítás egyébként, mert akkor annyira kevés yardot nyaltunk be a mostanihoz képest, hogy azt a megtermelt 20 pont körüli átlagot is könnyebb volt hozni, hogy a védelem pontjairól már ne is beszéljünk.
több mint 10 éve
marescha Pittsburgh Steelers 121
Meglátásom szerint...
A legnagyobb kihívás a fizetési sapkánkban való manőverezés lesz a közeljövőben. Úgy érzem, most először talán fontosabb lesz, mint a draft, akármilyen furán is hangozzon.

Egyszerűen meg kell tudnunk tartani a fiatal, feljövő félben lévő játékosainkat Sanders, Hood, Worilds. Ha ugyanúgy járunk velük, mint idén Keenan Lewis-zal akkor, az lesz megint, hogy lesznek nagyon öregek meg tapasztalatlan újoncok a csapatban, az egyes csapategységekben, és ez nem jelentene túl sok jót.
Az igazi csavarnak azt tartom az egészben, hogy közben a veterán eszkimóinkat sem kellene kiküldeni a hóba, mert akkor megint lesz "locker room crisis", meg "nincs kitől tanulni, nincs kire felnézni" dolgok.
Ha a 30+-os játékosaink akarnak még playoffba kerülni, akkor egy kis fizucsökkentést be kell vállalniuk, különben lecsó lesz jövőre is. Remélem ebbe belemennek az urak majd... (Taylor, Polamalu, Miller, Keisel, Clark, Big Ben, kizárólag álmaimban Woodley)

Az egészet fűszerezi, hogy a következő off-seasonban hosszabbítani kellene Heywarddal is, mert jövőre szerződésének utolsó évébe lép, és nem kellene úgy járni, hogy "breakout year" után kelljen alkudozni, már pedig ez az utóbbi hónapok játéka alapján nála nagyon erősen benne van. (Pouncey-nak is utolsó éve a következő 😊)

Te jó ég, egyre jobban beleásom magam ebbe a 2014-es sapkába, és kérdezem: Ez meg mi??? És közben eszembe sem jut az OC kérdés 😊! Mindennek megvan a pozitív oldala 😊!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Klaci: az egyik legnagyobb vitatéma volt akkor is köztem és mindenki más között, hogy egysíkú volt-e Arians játéka vagy sem. szerintem nem. Mindenki a rush-rush-pass-szal jött. Ami előnyben igaz volt, de én speciel egyetértettem vele. Ugyanakkor a meccsek elején és hátrányban igen változatos playeket hívott, kifejezetten kreatív volt. Én ezt szerettem. Pl a tavalyi Colts O-t nézve egy az egyben olyan érzésem volt, mintha az elmúlt 5 év Steelers O-ját láttam volna. Szinte semmi különbséget nem láttam. Kiváló tima management, bunch formáció, vertikális játék, teljes összhang játékosok között és a játékos-edző fronton is.

Klemó: Az túlzás, hogy senki nem volt elégedett az O-val. Én az voltam. 😊 Persze én is mondtam, hogy többet is ki lehet hozni belőle, de nekem tetszett az az O. És ezt azért a szurkolókon kívül jó sokan így gondolták, BA csillaga már nálunk is ragyogott a szakértők körében, nem véletlen, hogy azonnal lecsaptak rá. (Ahogy többször írtam, pont egy olyan, aki évente kétszer állt vele szemben DC-ként, ami beszédes) TH viszont érdekes kérdés. A Cardsot nem ő vezette SB-be, hanem Whisenhunt. Sőt, nagyon sokáig Whiz hívta az O-playeket, később adta át azt Haleynek. (Pontosan nem tudom mikor) De a lényeg, hogy TH egyetlen igazán sikeres időszakában volt felette egy kiváló O-guru HC, aki ráadásul nem olyan, mint Tomlin, hogy nem szól bele a hívásokba és a game planbe. Ha már úgy alakult, hogy BA-t nem tartottuk meg, én is örültem TH-nak, sokat vártam tőle. Azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. BB (és Miller) hiába hoz(ott) kiváló számokat, mint Offense nem működött jól. Nem volt összhang D és O között, a játékosok és edző között, eltűnt a futójáték, a time management szar lett, a RZ ugyanúgy szar maradt, BB-t ugyanúgy ütötték-vágták. LeBeau-t nem tudom... Ha nem hosszabbítunk vele (mindig 1 évre ír alá a kora miatt) és ő még akar edzősködni, akkor mi van? Akkor szerintem fog is, csak más csapatnál. Ez pedig ugyanolyan kapitális hiba lenne, mint BA "nyugdíjazása". Legalábbis szerintem. Ez a D nem LeBeau miatt nem teljesít, hanem azért mert egyrészt kiöregedő sztárokból, másrészt tapasztalatlan fiatalokból áll. A Steelers D pár igazi tehetség hozzáadásával 2015-re lehet ismét a régi - legalábbis szerintem. Jövőre már jobbnak kell lenni, legalább olyannak, mint tavaly volt és 15-re kellene ismét a legjobbak közé tartoznia ideális esetben.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Klemó Pittsburgh Steelers 5 227
Abban a cikkben Soldi azonosítva van az a probléma, amit sokan mondtak itt. Nem Arians itt a fő probléma és TH, hanem az, hogy az első-második körökben húzott pickek sajnos nem azt hozzák, amit kell(ene). Ez mind D (igazán ezt említi a cikk), mind O oldalon igaz. Lehet ezt jobbról, meg balról magyarázni, de nem jött ki egy új Hampton, nem jött ki egy új Troy a rendszerből, Pouncey volt az szinte egyedül, aki megérte a pénzt. Heyward most kezdi megszolgálni és ha ezt viszi tovább Worlids, akkor rá is azt lehet modani, hogy nem bust.

Coach D már két éve visszavonult volna, teljesen más a sztori, mint Arians esetében. Arians szerződése lejárt, nem volt elégedett senki az O-val, ugyanazt mondta mindenki, mint Te most, vagyis az O-ban több van. Jött TH, aki egy brand new rendszert hozott és Ben a sérüléséig élete legjobb számait(!!!) hozta. Aztán bedőlt és eltört a történet. Meggyőződésem, hogy ha nem sérül meg, Ben és TH kapcsolata megerősödött volna. Szétesett a dolog és máig nem állt össze. TH láthatóan erőlködik, néha túlgondolja a dolgokat és ezért jönnek azok a playek, amelyek esélytelenek, mondván nem várja a D. Emellett viszont zseniális drive-ok is összeállnak.

Arians fénylik most, kétségtelen, hogy ha ezt nézzük hiba volt az elküldés, ugyanakkor már akkor is mondtam. HC ambíciói voltak/vannak és előbb, vagy utóbb ez kiütközött volna, hiába akart volna vele Tomlin együtt dolgozni. Az viszont, ahogy elküldték, az méltatlan volt Colbertéktől. TH bevitte a Cardinalst az SB-be, a Kansast a PO-ba és igen, egy beégett év után érkezett, de nem gondolom, hogy hibás gondolat volt az, hogy OC-ként újra fényleni fog. Nem tette, begörcsölt, nagyot akart fogni és ilyen szezon után igen, nem hiszem, hogy kérdés a maradása.

Továbbra is tartom viszont, hogy nem csak ez a probléma, sok dolgot helyre kell rakni mind D, mind O szinten, hogy visszataláljunk az útra. Coach D visszavonulását nem gondolom tragédiának. Ennek már csak az öreg kora miatt is hamarosan el kell jönnie. Itt ugye nem az a kérdés, hogy megy máshova itt tényleg a nyugdíj a kérdés..
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
Lényegében ugyan arról beszéltek. Én nem kedveltem különösképpen Arians-t mert nagyon egysíkú volt a játékunk és kiszámítható, de tény alatta a futójáték legalább létezett. Nem kedvelem Haley-t sem különösebben és nincs is miért hiszen most meg a másik irányba tűnik egysíkúnak. Lásd a 2. félidőt ahol mindenki azon csodálkozott, hogy miért nem futunk. Viszont Arians hibájának felrovom, hogy Big Ben-t tényleg agyonverték. Szerintem az az Arians aki jelenleg dolgozik a ligában jobb OC lenne nálunk, mint Haley, csak kérdés az, hogy a Steelersben miért nem volt ennyire széles a skálája.
Egyszerűen más a két edző felfogása viszont a lehetőségeik sem hasonlóak. Megnézném Haley-t a 2008-as védelmünkkel pl. Mindenesetre mivel Big Ben is egyértelműen kiáll Haley mellett és gyakorlatilag legjobb évét futja a QB az év eleji borzalmak ellenére, én azt mondom így kell folytatni tovább és most egyértelműen a D "ráncfelvarrásán" a sor. Természetesen DC csere nélkül egy jó felkészüléssel.

Ami tény, hogy az O-nak nincsenek rosszabb számai összességében, maximum a futás nem megy, viszont jobb a passzjátékunk és a liga erre mozdult néhány éve. Amúgy nekem úgy tűnik Arians is erre mozdult a Colts-nál és Arizonában is, de lehet ha nem megy el akkor nálunk is ez lett volna. Nyilván a vezetés úgy érezte, hogy új impulzus kell, de Soldi ez nem baj szerintem. A baj inkább az, hogy nem a megfelelő embert hozták, hanem egy egész más felfogást. Az idei év második fele O szempontból már nem volt rossz, lehet mostanra ért be Haley munkája. Jövőre LeBeau bácsi összerak egy fasza D-t és újra odaverünk majd mindenkinek.
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Sérülés fronton az a helyzet, hogy Gilbert, Hood, Keisel, McLendon és Troy nem edzett, de többségük vélhetően pihentetés volt, nincs komoly bajuk. Holnap okosabbak leszünk, aki akkor sem edz, ott már lehet parázni. Viszont ami jó hír, hogy Beachum teljes edzést végzett, Woodley pedig egyáltalán nem szerepel a listán.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
LOL! Óriási tévedésben vagytok! 😊

Jan: Arians utolsó éve? 12-4-gyel zártunk 2011-ben és az elmúlt 2 évtized legjobb futójátékát nyújtotta a Steelers. Ennyit erről. A PO-ban sem az O gyengélkedése miatt maradtunk alul. Ez tény. És ahogy mondtam haszinak is, egy O-nak nem egyetlen mértéke vagy mércéje a pont/game, de az OC megítélése meg pláne nem ettől függ. Leírtam a 2 O közötti markáns elvi és gyakorlati különbségeket. Ég és föld a kettő.

Terrible Towel: a GW-drive-ra nem mindegy, hogy 40-36-nál, vagy 10-6-nál van lehetőséged? Dehogynem. Hiába kap a D 8-10 ponttal többet, ennek az O-nak ugyanúgy megvolt az esélye a GW-drive-ra a TEN, MIA, MIN, BAL, OAK ellen, csak egyik sem sikerült. (Ha nagyon piszok akarnék lenni a CIN meccset is idevehetném, de a Pats ellen is 27-27 volt a 3. negyedben, amikor jött két three and out egymás után. De utóbbi már tényleg igazságtalanság lenne az O-val tekintve a D aznapi blamáját, még ha akkor is kifejtettem, hogy az O sem tett le semmit az asztalra, amikor igazán fontos lett volna) Ezzel szemben egyetlen ellenpélda van: a DET. Az okokat leírtam. Rendre katasztrofális timemanagement az ökör hívások miatt. Értékelhetetlen a futójáték. Továbbá 2 possession hátrányba nem csak azért kerülsz, mert a D szar volt és ennyi pontot engedett, hanem azért is, mert az O nem tett fel semmit a táblára közben. 😉 És ez például állandó problémánk, hogy az első félidő totálisan értékelhetetlen a meccseink kétharmadán az O-t tekintve. Voltak homály negyedeink, félidőink BA alatt is, de nem ilyen tömegével. Egyetlen alkalommal tudtunk idén a bealvós meccseinken ennek ellenére nyerni: a DET ellen. De ott megúsztuk 1 possession hátránnyal a szünetet.

De mondok még valamit. Sokszor leírtam azt az elvemet, hogy akkor kell jónak lenni, amikor üt az óra! Na már most statisztikailag 2007 óta messze a 2008-as O-nk volt a legszarabb. De messze-messze a legszarabb volt. De az az O tudott nyerni. Igen, minden idők egyik legjobb védelme állt mögötte. De mégis! 19 meccsünkből hatszor volt szükség GW-drive-ra, amit az O-nak kellett megcsinálnia ahhoz, hogy nyerjünk. Hát erről van itt szó! Az az O lehet, hogy statisztikailag szar volt, mert az volt, de tudott nyerni. És 6 alkalommal (ami a meccsek harmada!) felment az O, és az az egység húzta be a W-t. Köztük a Super Bowlon. Akkor kell jónak lenni, amikor üt az óra! Ez az amit nagyon tudott a BA-féle O és ez az amit egyáltalán nem tud a TH-féle O. Az NFL-ben a meccsek 75-80%-n van 1 possession különbség a 4. negyedben. Akkor mi is dönt a meccseken? Az hogy melyik egység jó akkor, amikor üt az óra. És mi ebben vagyunk szarok, akkor pedig ebben voltunk jók. Az okokat alább csontig rágva részleteztem.

Végezetül. Kifejezetten vicces, hogy felmegyek az nfl.com-ra és olvasok egy elemző cikket a Steelers D leépüléséről és belebotlok ebbe:

"Of course, it wouldn't shock me if, after the season, the Steelers parted ways with LeBeau, as when they ushered former offensive coordinator Bruce Arians into a "retirement" in 2012 rather than renew his contract. I think that would be just as big a mistake as it was to cut ties with Arians, who went on to become Coach of the Year with the Indianapolis Colts and land a job leading the Arizona Cardinals.

Érdemes elolvasni, nem mindennel értek egyet 100%-osan, de vannak benne jó meglátások. Aztán a konklúziónál egyszercsak szóba kerül Arians. 😀 Arról van benne szó, hogy nem lepődne meg, ha esetleg LeBeau-nak mennie kéne a mostani szezon után, és az ugyanolyan elbaltázott lépés lenne, mint Arians elküldése volt. Egyben biztosak lehettek: 10 szakértőből 9 azt mondaná, faszság volt elküldeni. BA azóta is mindenhol produktív, ahogy nálunk a hibái (RZ és short yard szituk) ellenére is az volt. BA-ért kapkodtak a franchise-ok, ami igen beszédes egy ember teljesítményéről...

Itt a cikk:
https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/ejxakae8njrkpkuhbbl6
Troy Polamalu, aging Steelers defense dealing with decline
Once one of the NFL's reliably elite units, the Pittsburgh Steelers' D has begun to slip. Gil Brandt explores the reasons for their struggles -- including Troy Polamalu's losing fight with Father Time.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
The terrible towel Pittsburgh Steelers 521 — Steelers fan
Szar fórummotor, hogy kilépett a hsz-ből.
Nem írom le megint.
Soldi, állandóan kifelejted a vizsgálatodból, hogy mik kellenek a sikerességhez, az O-nk balfaszkodásait BA alatt, amihez a D kellett mindig, és nem... mindegy. Befejeztem, mert kizárólag a saját hangod hallod, a leírt tényeket figyelmen kívül hagyod. Talán egyszer, ha lesz időm akkor bepötyögöm, de már elegem van, hogy tényeket kihagysz, utána meg ellentmondásosan rávetítesz dolgokat egy emberre, míg a másiknál nem veszed figyelembe. Parttalan. Egyszerűbb, ha nem reagálok inkább ezekre, mert csak mások fórumozását tartom fel, vagy mittomén.kishaszi
Nem tudom milyen tényeket hagyok ki. Konkrét eseteket, meccseket említek, konkrét ás általános hibákkal. Te meg jössz a D-vel. Igen, a D jobb volt, de egy GW-drive nem azon múlik, hogy milyen a Defense. Hanem azon, hogy az O megcsinálja-e a drive-ot. Ez az O nem csinálja meg csak 6-ból 1-szer. Ennek okai vannak. Ezeket le is írtam. Sajnos óvodás és amatőr hibák miatt. Botrányos time management a szar playek miatt. Ezek a tények. Amúgy abbahagyhatjuk, én is unom ezt a témát.
Soldados
Hadd szálljak ebbe én is be csak 1 gondolat erejéig.
Az Arians érában - szerintem is haszihoz hasonlóan - azért lehetett több GW drive, mert egyszerűen volt esélye rá az O-nak. Rohadt alacsonyan lógott a gyümölcs, amit a D hajtott le odáig hogy "csak" le kelljen tépni. Megvolt az esély rá. Ahhoz, hogy most GW drive mehessen, kompenzálni kéne a D által lebetlizett 2TD-nyi különbséget. Ez Haley-vel most egyértelműen nem megy... viszont a Mágussal sem ment volna, mert akkoriban sem volt divatos részünkről kitömni az ellenfelet mint a libát. Ha most arról beszélnénk hogy nem megy a GW drive, az azt jelentené hogy az Arians érához képest 2TD-vel többet csinálunk 1 meccs alatt (hogy egyáltalán legyen esélyünk a végén GW-hez felvonulni a pályára), ami nem piskóta. Ebből a szempontból pedig igenis rohadtul figyelembe kell venni a D leromlását, mert különben almát hasonlítasz körtéhez. Vagyis hogy Arians mekkora király volt a meccsenként véres verítékkel run-run passzolva összeizzadt 23pontjával, de Haley meg köcsög amiért a D leromlását nem tudja kompenzálni úgy, hogy a végén esélyünk legyen GW-re. Azt már nem is említem ide hogy a D hányszor adott short field-et az offensünknek akkoriban... szerintem többször mint most.

D kéne ide, de olyan mint a beton, és akkor mindjárt Haley (vagy az utódja) is király lehetne mert esélye lenne GW drive-hoz pályára küldeni fiacskáit.
több mint 10 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 936 — Steelers fan
Arians-Haley témához (kedvencem 😀) annyit tennék hozzá, hogy konkrétan a számok alapján nincs lényeges eltérés a két O között.
BA ugyanúgy azt a 20-23 pts/g átlagot hozta mindegyik évében (amiben ugye a D által szerzett -akkoriban nem kevés- pont is benne volt) mint Haley. Utolsó évében volt egy komoly visszaesés, amikor a D kevesebb pontot tudott hozzátenni mint korábban, és az O-nak saját erőből kellett pontokat termelni, akkor mindjárt ki is bukott hogy mennyire ütőképes BA egysége, az utóbbi évtized legkevesebb pontját hozták. Ráadásul a futás is bedöglött, plusz az OL problémát évek alatt sem tudta kezelni Arians.

Haleyt azért hozták, hogy felfuttassa valami elfogadható szintre a futójátékot, megoldja az OL kérdést, és ezzel összefüggésben olyan sémát alkalmazzon, amivel elkerülhető Ben folyamatos sérülése. Egyiket sem tudta megnyugtató módon megoldani. Pts/g átlagban kb olyasmit hozott mint az Arians O, csak Haley a folyamatos D labdaszerzések és pontszerzések nélkül hozta ezt.

Mivel BA érdemi fejlődést nem tudott felmutatni, a fennálló gondokat pedig nem tudta kezelni, egyértelmű hogy mennie kellett. Haley szintén nem tudot előrelépést mutatni, a problémákat ugyanúgy nem tudja kezelni, szvsz egyértelmű hogy neki is menni kell.
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
Érdekes olvasni, hogy Mike Tomlint, a Texas egyetem egyik főedzői várományosa. Igaz, hogy pl Jim Harbaugh-t is emlegetik.
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Szar fórummotor, hogy kilépett a hsz-ből.
Nem írom le megint.
Soldi, állandóan kifelejted a vizsgálatodból, hogy mik kellenek a sikerességhez, az O-nk balfaszkodásait BA alatt, amihez a D kellett mindig, és nem... mindegy. Befejeztem, mert kizárólag a saját hangod hallod, a leírt tényeket figyelmen kívül hagyod. Talán egyszer, ha lesz időm akkor bepötyögöm, de már elegem van, hogy tényeket kihagysz, utána meg ellentmondásosan rávetítesz dolgokat egy emberre, míg a másiknál nem veszed figyelembe. Parttalan. Egyszerűbb, ha nem reagálok inkább ezekre, mert csak mások fórumozását tartom fel, vagy mittomén.kishaszi
Nem tudom milyen tényeket hagyok ki. Konkrét eseteket, meccseket említek, konkrét ás általános hibákkal. Te meg jössz a D-vel. Igen, a D jobb volt, de egy GW-drive nem azon múlik, hogy milyen a Defense. Hanem azon, hogy az O megcsinálja-e a drive-ot. Ez az O nem csinálja meg csak 6-ból 1-szer. Ennek okai vannak. Ezeket le is írtam. Sajnos óvodás és amatőr hibák miatt. Botrányos time management a szar playek miatt. Ezek a tények. Amúgy abbahagyhatjuk, én is unom ezt a témát.

De hidd el, elég általános lenne a vélemény, hogy BA sokkal jobb, mint TH. Csak a Steelers-időket figyelembe véve is. Kíváncsi vagyok hányan kapkodnak majd TH után, azt viszont tudom, hogy BA után versengtek, méghozzá olyan ember, aki előtte évente kétszer állt vele szemben DC-ként. Ez elég árulkodó az itteni tevékenységéről - legalábbis számomra.

És még egy utolsó dolog. Hiába próbálod azt mondani, hogy megfeledkezek BA hülyeségeiről, hibáiról. Ez nem igaz. Ha visszaemlékszel, én akkor is mindig azt mondtam, hogy kiváló OC-nak tartom, én mondig is szerettem a felfogását, és a munkásságát, amit itt végzett. sokan elégedetlenek voltak az O-val, én viszont nem voltam az. Mert az tudott nyerni. ez meg sajnos nem tud.És ezek okait szedtem most össze neked, ha már szóba hoztad megint ezt az összehasonlítást.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Szar fórummotor, hogy kilépett a hsz-ből.
Nem írom le megint.
Soldi, állandóan kifelejted a vizsgálatodból, hogy mik kellenek a sikerességhez, az O-nk balfaszkodásait BA alatt, amihez a D kellett mindig, és nem... mindegy. Befejeztem, mert kizárólag a saját hangod hallod, a leírt tényeket figyelmen kívül hagyod. Talán egyszer, ha lesz időm akkor bepötyögöm, de már elegem van, hogy tényeket kihagysz, utána meg ellentmondásosan rávetítesz dolgokat egy emberre, míg a másiknál nem veszed figyelembe. Parttalan. Egyszerűbb, ha nem reagálok inkább ezekre, mert csak mások fórumozását tartom fel, vagy mittomén.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Mindjárt gondoltam Soldi, hogy nem fogsz egyetérteni velem. 😀😀😀 Mondjuk a bíró nemtom hogy került a képbe😊kishaszi
Nálam nem személytől függ, hogy mivel értek egyet és mivel nem. A bíró pedig =védő. 😀 😀


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nem félremagyarázom, ezeket írod. Az egy más kérdés, hogy mást gondolsz, vagy mást akarsz írni, de attól még amiket leírsz, azok így hangzanak.

De, Arians is hívott ugyanekkora ökörségeket, leírtam rengeteget, és rendszeresen csinált ordas baromságot. Amire az egyetlen mentsége az lehetett, hogy a D brutalitása miatt sokszor büntetlenül tehette. Ezen nincs mit vitázni, az a baj. Tömegével volt, hiába emlékszel úgy, hogy nem volt. Pontosan ez volt a helyzet, mikor 1-2-3 negyedeken keresztül értékelhetetlen volt az O teljesítménye. Aztán jött 1-2 nagy play, 1-2 IRREÁLIS menekülése BB-nek és a szarból mentette meg az impotens playeket. És megint D, D, D. Baszhattuk volna ki az egészet az ablakon, ha az ellenfél 4-5-6 TD-ket ír fel a táblára egy-egy normális drive-val.
Ez a hívjunk olyan playt, amire reális esély van ez mekkora már😊 Múltkor is ellőtted, de még azóta se tértem magamhoz😀 Mire van reális play???? Ez mitől ilyen egzakt dolog nálad? Ha te ennyire tudod minden egyes playnél, minden egyes Def-felállásnál, minden egyes ellenfélnél személyre, és egységre szabottan, hogy mi a reális play minden helyzetben, akkor te rossz helyre születtél. Nem így működik. Reális play? Ha ez ennyire könnyű, ez a menete, akkor Arians miért nem tudott folyton 40-50 pontokat csináltatni a remek offenzével, ami személyre volt szabva, ami az erősségekre hajtott, stb?

GW drive: egyet értsél már meg Soldi: GW drive-ra akkor van esélyed, ha kevés pont különbségre van az ellenfél és nem pontháború van - Steelerst nézve történelmileg, jelenkor szerint is. Ahhoz meg fasza D kell. Egy olyan D esetén nincs esélyed GW driveot vezetni, ahol 40 pontokat kap a csapatod, ha csak nem az offense Brees, PM, Brady, Rodgers által vezérelt, olyan elkapókkal, olyan sémákkal. Ne azt a pillanatot ragadd ki, hogy 1x, amikor épp lehetőség van rá fordítani. Érdekes, a Detroit ellen sikerült. Érdekes, a Miami ellen is meg lehetett volna több támadás is elég impresszív volt, csak a D ordas nagy hibái ezt keresztül húzták.
..és hiába mondod, Arians is akkora ökörségeket hívott, leírtam többször, de átsiklasz felette mindig.
Az óra ölése meg nem konzervativizmus kérdése még mindig, mert ezzel egyetértek én is. De nem 1TD előnyben, ahogy Arians csinálta rendre, 15-20 percekkel a meccs vége előtt. Aztán meg amint besült az O, baj volt. Csak a D jött és megoldotta a töketlenkedést. Számtalanszor. Ez volt az igazi erénye annak Steelersnek, és nem BA volt a kulcs. Messze nem.

...és Haley vs. Arians témára nem ugrottam rá, harmadszor írom le: a kontextus az, hogy Haley mekkora gyökér, mert gyökérségeket hívott. Ariansnál meg ez nálad teljes resetálásra került.

BB sérülése: még mindig nem érted. Nem az a lényeg, hogy benne van a pakliban, hanem az: Rooneyék megunták, hogy BB folyamatosan AGYBA-FŐBE van verve! Komoly sérülések rendre. Más kérdés, hogy törött orral, szétcseszett bokával is játszik ez az "állat". AZ ő 100 millió dolláros befektetésük, és nem a szurkolóké. Nem a tiéd. Az ő döntésük, hogy óvni akarják, amibe pénzt fektettek, és viszont is akarnak belőle látni sok zsetont. Az meg úgy nem megy, hogy hülyére verik. Ennek semmi köze Haleyhez.

A rövid drill sem a time managementről szólt, arra reagáltam, hogy nem tudunk, gyors támadást vezetni, ami tényszerűen megint nem igaz. Erről beszéltem.kishaszi
Komolyan itt befejezem... Légy szíves olvassál már figyelmesebben! Soha, egyszer sem írtam olyat, hogy minden TH felelőssége. Soha, egyszer sem írtam olyat, hogy BA-nál minden jó volt. Soha, soha, soha!

- szerinted hívott ilyen gyökérségeket, szerintem meg nem. Ha visszagondolsz a BA-érára, én akkor is mindig sokra tartottam, míg a topic nagy része utálta. (Kb, mint Gay) Akkor is ugyanezt mondtam, Arians jó playeket hív, de a vártnál rosszabb hatékonysága. De játékelméletileg kifejezetten jó volt. Nem voltak alapvető gyökérségei. (századszor nem írom le TH elemiszintű hibáit, már így is unom én is).

-- BB menekülése nem irreális volt, hanem megszokott. Az ebből adódó big plaxekre igenis épített Arians. TH ezt üldözi BB játékából. El is vesztettük a big play abilityt.

- mi a reális play? hát ez nem akkora ördöngősség, mint gondolod. 3. és 12-re nem hívok belső futást, mert nincs esélye, csak nagyjából 5 miss tackle árán. De screent se hívok, mert ahhoz is kb 2 misstackle kell. Ellenben egy hook reális és nem kell hozzá az ellenfél hibája, csak az, hogy a saját játékosaim jól végrehajtsák.

- haszi! Te érts meg valamit! GW-drive nem akkor van esély, ha kevés pontos a meccs, hanem ha 1 possession a különbség. tragikusak vagyunk benne. Pocsék time management, pocsék playek, lassú haladás, vagy épp túl gyors. Ez mind játékelméleti hiba. Time management továbbképzésen kellene részt vennie Haley-nek, mert nem ért hozzá. Kb egy High School edző is jobb nála ebben. De én is, ami már a legalja ránézve. Ja, és nem egy példát ragadtam ki, hanem 5 meccset említettem csak ebből az idényből. Egyetlen kivétel a DET meccs. Tehát 1-5 az arány... A MIA-meccs? Te jó ég! Az egyik legnagyobb vörös posztó a szememben ez a meccs. Kurva nagy példa Haley értékelhetetlen munkájára. Ilyen szinten hanyagolni a futást látva azt, hogy működik... kb megbocsáthatatlan. Ettől még szar volt a Defense persze. De Haley munkáját semmiféle dicséret nem illeti ezért a meccsért.

- az óraölés az stílus kérdése. Neked nem tetszik 1 possession előnyben, nekem meg igen. És ez konzervatívság kérdése. Én és még jó sok OC akár 1 pontos előnyben is ölik az órát. Én ezt tenném, Te nem. Pont. Ízlés dolga, nekem tetszett a rush-rush-pass ilyen szituban, főleg ismerve a 3rd down mutatónkat (és az akkori Defense-t). Utóbbi 2 tényező belekalkulálása amúgy szintén játékelmélet. Ha nálad van a liga legjobb 3rd down O-ja és a legjobb D-je, akkor mi ésszerűbb lehet a rush-rush-passnál? Mielőtt ráugrasz, szeretném jelezni, hogy Haleyvel nincs bajom előnyben játszásnál, nekem a hátrányban játszásnál van bajom vele, csak butaságot mondasz, amikor BA-t szidod az előnyben játszásnál.

- akkor én is leírom harmadszor. Gyökér volt már megint Haley, ezért írom, hogy gyökér volt. amikor jó volt, akkor azt írtam, hogy jó volt. Ha az elmúlt 2 évet egyben nézem, akkor Haley übergyökér volt. Ennyi. Mi ezen a nem érthető. BA-t pedig nem töröltem az emlékezetemből, hanem én akkor is többnyire elégedett voltam vele és mentem szemben a fikaáradattal, amit itt kapott.

- szted nem BA volt a kulcs sztem meg igen. Jó time managementtel, játékelméletileg jó hívásokkal sikerülhettek a GW-drive-ok ennyi. Úgy nem fog sikerülni, ha állandóan elbaszod a time managmentet szar hívásokkal. Ha nem érzed, hogymikor kell a gyors TD és mikor a hosszú, óralepörgetős drive. Ez egy hatalmas különbség.

- BB alig kap kevesebb ütést, mint BA-érában. akkor miről is beszélünk?

- ja, hogy Te nem a time managmentről beszélsz? Én meg igen, mert az az egésznek a lényege. Amúgy nem tudunk gyors drive-ot vezetni, ott csak egy big play sikerül. De nem tudunk 10 playes drive-ot vezetni 2 perc alatt.

Ahogy már mondtam, semmiféle összehasonlítást nem kezdtem most, azt kizárólag Te hoztad szóba. De ha már szóba hozod, az a valóság, hogy BA egy kiváló OC nálunk is és máshol is, TH meg nálunk szar. Az egyik renoméja nálunk kezdett emelkedni, és azóta is felívelő pályán van, szarból épít várat, a másiké meg a béka segge alá került. Vajon miért? Vajon miért van az, hogy az egyiket elismerik, a másikat nem. Hidd el, két 23 pontot termelő O között és a mögöttük rejlő OC között is óriási különbség lehet. És jelen esetben van is. az egyik O nem véletlen tudott nyerni, ha ütött az óra, a másik meg nem tud, csak 6-ből egyszer... Az egyiket szerették a játékosai és értett a time managementhez, a másikra egyik sem igaz. Ezért az egyik győztes egység volt, a mostani pedig vesztes.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Mindjárt gondoltam Soldi, hogy nem fogsz egyetérteni velem. 😀😀😀 Mondjuk a bíró nemtom hogy került a képbe😊

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
a Tomlin szándékosan lépett e be téma 😛
Klaci79
Mé' igen?! 😀 Just kidding XDCollapo
Bár Brown esetében állt volna ott a pálya szélén...akkor Antonio-nak is kicsit beljebb kellett volna lépnie az uccsó playnél és máris td...Klaci79
Pont elérte volna a védő szvsz. Az a kilépés nem "kilépés" nálam, épp csípte a vonalat, ilyen szituban ezt így kontrollálni nem lehet.kishaszi
Ez nem így van, a hátsó kamerából látszik, hogy messze volt tőle a védő, tehát nem volt kényszerítve arra, hogy határon mozogjon, másrészt ezt igenis lehet és kell is tudni kontrollálni. Kapitális hiba volt.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
Kiabáltam, felcsaptam mindkét kezem, de láttam, hogy B nézi a bírókat, akkor már sejtettem, hogy vagy BB passza módosítja, vagy kilépés, vagy mindkettő... Durva, de az első pillanat csalódása ellenére nem voltam bosszús, mert paraszthajszálon múlt, hogy meg legyen.kishaszi
Igen, akkor én sem bosszankodtam, csak amikor éjjel arra ébredtem, hogy a játékvezető utólag úgy döntött, hogy TD, na akkor elkezdtem bosszankodni 😊
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Kiabáltam, felcsaptam mindkét kezem, de láttam, hogy B nézi a bírókat, akkor már sejtettem, hogy vagy BB passza módosítja, vagy kilépés, vagy mindkettő... Durva, de az első pillanat csalódása ellenére nem voltam bosszús, mert paraszthajszálon múlt, hogy meg legyen.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
a Tomlin szándékosan lépett e be téma 😛
Klaci79
Mé' igen?! 😀 Just kidding XDCollapo
Bár Brown esetében állt volna ott a pálya szélén...akkor Antonio-nak is kicsit beljebb kellett volna lépnie az uccsó playnél és máris td...Klaci79
Pont elérte volna a védő szvsz. Az a kilépés nem "kilépés" nálam, épp csípte a vonalat, ilyen szituban ezt így kontrollálni nem lehet.kishaszi
Persze igazad van, csak abban a pillanatban annyira elkeserítő volt, mint amennyire fantasztikus lett volna ha TD a vége. Ott az endzone tuti "robban" volna...ahogy Soldi is írta, a mi életünk Immaculate Reception-je lett volna és ennek tudatában hiányérzetem van...na de persze nem hibáztatok én ezért senkit...csak a hiányérzet...