Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Tomlin szerint a Bengals elleni meccsre Keisel és Beachum is visszatérhet! ez igen jó hír!


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
...kishaszi
Azt hiszem nem érted. Játékelmélet, ez itt a kulcs; a játékelmélet!

ui.:Játékelméletileg Haley alkalmatlan, szóval elméletileg játékelméletileg impotens.laby
Az akkor öt éves fiam odaállt az autónk hátuljához és a rendszámon végigvezetve az ujjait, hangosan mondta: Oooo-ppp-el. Mert ő tud olvasni.
Gameplan and play design c. könyvet betűzve van, akinek kijön, hogy Game theory. (Mert az amerikai focit lehet elemezni játékelméleti szempontok alapján. Btw játékelméletileg harmadik és (nagyon) hosszúra alapvetően a screen és draw play-ek hívása az optimális döntés.)tomi-tomi
Nagyon hosszúra valóban az az optimális! 😉 Meg is dicsértem Haley két ízben is, amikor 3. és 30-ra illetve huszonx-re screent hívott, mert ilyenkor baszott mélyen vannak a védők, azaz a screen szinte garantált 10-15 yardot jelent. De 3. és 10-re nemhogy nem ideális, hanem egyenesen butaság.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
...kishaszi
Azt hiszem nem érted. Játékelmélet, ez itt a kulcs; a játékelmélet!

ui.:Játékelméletileg Haley alkalmatlan, szóval elméletileg játékelméletileg impotens.laby
Az akkor öt éves fiam odaállt az autónk hátuljához és a rendszámon végigvezetve az ujjait, hangosan mondta: Oooo-ppp-el. Mert ő tud olvasni.
Gameplan and play design c. könyvet betűzve van, akinek kijön, hogy Game theory. (Mert az amerikai focit lehet elemezni játékelméleti szempontok alapján. Btw játékelméletileg harmadik és (nagyon) hosszúra alapvetően a screen és draw play-ek hívása az optimális döntés.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nem, Soldi, nem érted. Csupán arra reflektáltam, amit kiemeltél: nekiálltál megint ekézni Haleyt hülye hívások miatt. Arians ugyanúgy millió ilyet csinált. (s csinálnak a többi csapatnál is, Breeséknél sincs olyan, hogy minden drive 95 yardos TD....) Lehetett szeretni Arianst - én is bírtam, jobban, mint az itt lévők nagy többsége, de attól még az a tény, hogy meccsek, idények mentek el homály félidőkkel, vagy akár majd teljes meccsekkel. Ezt akárhogy próbálhatod elterelni azzal, hogy ő mennyire szabta a játékosokra a támadásokat, amennyire csak bírod, de ettől még a tények tények maradnak. Ahogy az is tény marad, hogy Haley idei offenze is a 4 első meccs ellenére a mindenkori Arians csúccsal összemérhető, egyenértékű az eredményességet tekintve: ez 23 pont. Továbbra is az a különbség a két éra között, hogy 15 pontos romlás van a D oldalon. Ezért van akkora különbség a két csapat között nyert meccsek számát tekintve. Most hiába ragadsz ki szar dolgokat, Arians megannyi faszságot csinált, mint játékelméleti baromság. Lásd, run-run-pass 1 TD előnyben. ÚGy, hogy mindenki tudta mi jön. Főleg, ha már megvolt a 2 sikertelen futás😊😕
Vagy a red zone impotencia, tök mindegy, hogy miket hívott.
Vagy 3. kísérletre Művelet Múr. Ami ment 1,5 évig, utána megint mindenki tudta és alig sikerült.
De megtehette többnyire büntetlenül, mert egy vadállat defense volt - 60 yardokat engedtünk futásban, sok nyomás a QB-n, ami hibára késztette az ellent. Ha ezek nem lettek volna, akkor az lett volna Arians alatt is, mint most. 8-8, vagy negatív szezon.
Tévhit, hogy itt mindenki a Tomlint akarja kirúgatni, mert én ezt egyszer se írtam le. ISMÉTLEM: elküldhetik Haleyt, de megint figyelmeztetlek, hogy teljesen mindegy milyen OC jön, ha a D olyan lesz, mint amilyen idén. Nem lesz erős csapat. Ennyi. Azt lehet ekézni az OC-t megint😊.
Várom az új OC-t (tényleg), olyat, amit Soldi szeretne (na, erre viszont kíváncsi leszek😊, aki nem olyan hülye, mint Haley ehhez a játékhoz úgy en bloc, és abrak a dabra.

+1 Jah, és még valami a big play abilityre: már írtam, de az nem Arians érdeme volt többnyire, hanem Ben össze-vissza menekülése utáni ad hoc jellegű improvizáció. Sok-sok másodperc után, ha volt végre kicsit, vagy jobban elszakadt elkapó. Nah, ez volt az X-faktor, ez nem kívülről, előre megalkotott playek voltak. Nehogy már Arians legyen érte a vastapsos😀 -
+2 megint a D, 1-1 big play is addig lehet jó, amíg van egy bika D, utána kirakhatjuk az ablakba a szép játékokat, ha Megatront - bár nyilván más kategória ő jelenleg, de lehetne mást is említeni -, hagyjuk besétálni 50 yardot, vagy a védők lecsúsznak az elkapóról és kontakt után még 20 yardot futá a célterületre.kishaszi
Persze basztatom Haley-t, metr megint übergyökér volt. amikor jó volt, akkor pedig dicsértem. Ilyen ez nálam.

Ahogy akkor is mindenkivel vitában voltam, úgy most is. Az egy szép dolog, hogy kb pontszámban ugyanannyit termel az O, mint akkor, de nemcsak ez számít. Persze a pontok döntik el a meccseket, de nem csak ettől függ, hogy valaki jó munkát végez, vagy rosszat. Ha képesek vagyunk túllépni a pontszám ugyanannyi dolgon akkor számos nagyon fontos különbséget veszünk észre.

1. nála volt futás és volt passz is. Mindkettő tudott működőképes lenni. Haleynél nincs értékelhető futójáték 2 év alatt. Odáig vagyunk Bellért, hogy milyen jónak tűnik. És valóban! Jó is, mert minden kontakt után hozzáteszi a maga 2-3-4-5 yardját. De még így is az elég szarnak tekinthető 3,5 yd/carry-vel fut. Nekünk ez már jónak tűnik... Beszédes Haley-rendszer futójátékáról...
2. Játékelméletileg jó playeket választott. Voltak neki is hibái, ő is hibázott, akár gameplanben, akár playhívásban, de nem játékelméletileg. Mire is gondolok? 3. és 12-re nem hívott belső futást. 3. és 10-20 közöttire nem hívott a másik csapat ESETLEGES hibájára építő screent. Nem csinált olyat, hogy a futásra épülő és sikeres drive után az egész meccsre abbahagyja a futást. Voltak rossz döntései, hibái, de nála alapvetően nem az ostoba playcalling miatt feszült az agyam, hanem a rossz kivitelezés miatt. És ez az OC munkájának megítélésében nálam jelentős különbség.
3. Playhívásaival jól bánt az órával. Vajon akkor miért vezettünk számtalan GW-drive-ot? Például ezért. Amikor 2 possession hátrányban voltunk, nem 10 perces dink and dunkot vezetett, hanem sorra jöttek a make or break drive-ok építve a big play abilityre. (pl Dallas ellen 08-ban), ugyanis ha nem sikerült, akkor a gyors támadás miatt még mindig maradt lehetőség (a Dallas ellen az első ilyen drive-unk pl elakadt az 1 yardos, de mivel elég gyorsak voltunk, így is maradt idő még 2 drive-ra). Mikor vezettünk utoljára egy jó 2-minute drillt Haley alatt? Én nem emlékszem ilyenre. Arians-nál viszont viszonylag sokat tudnék említeni. Még no-huddle-be is lassúak vagyunk, így nem lehet 2 minute drillt vezetni. Arians-szel megvolt a tempó, pillanatok alatt végig tudtunk masírozni a pályán, ha kellett. Haley alatt egyetlen gyors drive-unk sincs. Lehet jönni a D-vel, de nem ezen múlik. Arians alatt megcsináltuk a GW-drive-ot, idén, most nem. Hány példát mondjak? OAK, BAL, MIN, MIA, TEN... Ugyanúgy ott volt a lehetőség, de sorozatos rossz döntések miatt egyik sem sikerült. Rossz time managment, rossz TO-k, rossz és lassú, órafuttató középső playek hátrányban... Broáf. Na ilyen nem volt az ő idejében. Jééé, voltak is GW-drive-ok tömegével. Bizony, ez is nagyban kapcsolódik a játékelmélethez. 😊
4. big play ability: igen BB improvizációjának volt köszönhető. De Arians épített erre. Haley alatt ez kb tiltva van. Sokszor mondtam egyik a játékosok erősségére épített. Ez is erről szólt.
5. óraölés. Utolsó negyedben mindenki ekézte, hogy 1 possession game-nél miért rush-rush-pass. Én akkor is kiálltam az elv mellett. Most is tartom, hogy ezt kell tenni, ebben én iskonzervatívan gondolkodom. Alapvetően én is ezt csinálnám. Főleg egy akkor még kiváló védelemmel maguk mögött és egy olyan QB-WR chemistryvel, amely a liga egyik legjobb 3rd down egysége volt. Ölni az órát amennyire csak lehet és 3.-ra jó esély volt a sikeres pass 1st downra.
6. váratlan, vagy egyénre szabott playek. 2 év alatt egy ilyen impozáns playre sem emlékszem, abból az 5 évből biztos tudnék 3-4 ilyet említeni.

EZ NEM AZT JELENTI, HOGY ARIANS TÖKÉLETES ÉS HIBÁTLAN VOLT!

De ami NEKEM fontos egy OC-nál, azt tudta! Kiváló kapcsolat a játékosaival és a franchise QB-val (ha tetszik ha nem, ez rendkívül fontos szempont, ez a chemistry nagyban befolyásolja az eredményességet), játékelméletileg jó playek, jó time managment, tud futásra és passzra épülő stratégiát futtatni és voltak igazán váratlan húzásai. Ezek összességének az eredménye pedig az volt, hogy amikor meccset kellett nyerni, akkor az O képes volt rá. Most nem képes! (Ez a jelentős különbség az akkori és a mostani O között. Ez pedig nem azon múlik, hogy a D 10 ponttal többet átlagol, mert lehetőség most is volt számtalan (fel is soroltam), de az összeset elbuktuk. Az összeset. Rossz playek, rossz time managment, lassú haladás hátrányban... Naná hogy nincs GW-drive. 😕

De ha akarod százszor leírom: Arians nem volt hibátlan, neki is megvoltak a maga problémái, amit nem tudott orvosolni (RZ, short yard szitu). De nyerni viszont tudott az O-ja. Arians nálunk olyan OC volt, akit sok Steelers-fan ekézett, miközben az egész liga felfigyelt arra, hogy milyen kiváló munkát végez, s ezt folytatta utána máshol is. Az egyik legjobb O-edző jelenleg a ligában, tipikusan a szarból is várat csinál. Ez persze már nem a Steelers-részhez tartozik, de az igazsághoz ez is hozzátartozik.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
laby Pittsburgh Steelers 1 161 — A megye legjobb puntere!
...kishaszi
Azt hiszem nem érted. Játékelmélet, ez itt a kulcs; a játékelmélet!

ui.:Játékelméletileg Haley alkalmatlan, szóval elméletileg játékelméletileg impotens.

több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Nem, Soldi, nem érted. Csupán arra reflektáltam, amit kiemeltél: nekiálltál megint ekézni Haleyt hülye hívások miatt. Arians ugyanúgy millió ilyet csinált. (s csinálnak a többi csapatnál is, Breeséknél sincs olyan, hogy minden drive 95 yardos TD....) Lehetett szeretni Arianst - én is bírtam, jobban, mint az itt lévők nagy többsége, de attól még az a tény, hogy meccsek, idények mentek el homály félidőkkel, vagy akár majd teljes meccsekkel. Ezt akárhogy próbálhatod elterelni azzal, hogy ő mennyire szabta a játékosokra a támadásokat, amennyire csak bírod, de ettől még a tények tények maradnak. Ahogy az is tény marad, hogy Haley idei offenze is a 4 első meccs ellenére a mindenkori Arians csúccsal összemérhető, egyenértékű az eredményességet tekintve: ez 23 pont. Továbbra is az a különbség a két éra között, hogy 15 pontos romlás van a D oldalon. Ezért van akkora különbség a két csapat között nyert meccsek számát tekintve. Most hiába ragadsz ki szar dolgokat, Arians megannyi faszságot csinált, mint játékelméleti baromság. Lásd, run-run-pass 1 TD előnyben. ÚGy, hogy mindenki tudta mi jön. Főleg, ha már megvolt a 2 sikertelen futás😊😕
Vagy a red zone impotencia, tök mindegy, hogy miket hívott.
Vagy 3. kísérletre Művelet Múr. Ami ment 1,5 évig, utána megint mindenki tudta és alig sikerült.
De megtehette többnyire büntetlenül, mert egy vadállat defense volt - 60 yardokat engedtünk futásban, sok nyomás a QB-n, ami hibára késztette az ellent. Ha ezek nem lettek volna, akkor az lett volna Arians alatt is, mint most. 8-8, vagy negatív szezon.
Tévhit, hogy itt mindenki a Tomlint akarja kirúgatni, mert én ezt egyszer se írtam le. ISMÉTLEM: elküldhetik Haleyt, de megint figyelmeztetlek, hogy teljesen mindegy milyen OC jön, ha a D olyan lesz, mint amilyen idén. Nem lesz erős csapat. Ennyi. Azt lehet ekézni az OC-t megint😊.
Várom az új OC-t (tényleg), olyat, amit Soldi szeretne (na, erre viszont kíváncsi leszek😊, aki nem olyan hülye, mint Haley ehhez a játékhoz úgy en bloc, és abrak a dabra.

+1 Jah, és még valami a big play abilityre: már írtam, de az nem Arians érdeme volt többnyire, hanem Ben össze-vissza menekülése utáni ad hoc jellegű improvizáció. Sok-sok másodperc után, ha volt végre kicsit, vagy jobban elszakadt elkapó. Nah, ez volt az X-faktor, ez nem kívülről, előre megalkotott playek voltak. Nehogy már Arians legyen érte a vastapsos😀 -
+2 megint a D, 1-1 big play is addig lehet jó, amíg van egy bika D, utána kirakhatjuk az ablakba a szép játékokat, ha Megatront - bár nyilván más kategória ő jelenleg, de lehetne mást is említeni -, hagyjuk besétálni 50 yardot, vagy a védők lecsúsznak az elkapóról és kontakt után még 20 yardot futá a célterületre.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
...Soldados
Félreértettél.
Nem gondolom Tomlint rossz HC-nak, csak nem abban jó, amire most szükség van.
Most egy rebuildingre (vagy ha ez nem tetszik, akkor hívd ahogy akarod) van szükség, nem pedig finomhangolásra.
Amikor idejött, volt egy SB győztes matéria, és 1-2 helyen kellett pontosítani, cizellálni, ezt faszán csinálta - valóban nem véletlen a két SB.
De most mélyebbről, többet kéne építkezni, mint mondjuk Pete Caroll-nak Seattle-ben - és ez nem az ő reszortja.
Meggyőzni nem tudlak, ahogy te se engem, hogy ez ne így lenne, csak gondoltam vitaindítónak megteszi, ha felvetem, hogy tán a fejétől bűzlik a hal, és nem az egyik uszonya van csak megrothadva kissé.
És egy szemléletes példát zárásképp: teljesen más szakembert igényel egy cég felépítése a semmiből, és teljesen mást, ha már majdnem hozza az elvárt profitot, de optimalizálni, hatékonyabbá kell tenni a folyamatokat.
Persze vannak olyan edzők (Belichick, Reid, Coughlin, Payton) akik komplexek, és mindkettőhöz bizonyítottan értenek, de Tomlin nem ilyen. (Ahogy arra is van sok példa, hogy valaki a semmiből összerak egy csapatot, csak mindig az a kis plusz hiányzik a végén, amitől valóban nagyot szólna a dolog. Nekem pl. Fischer ilyen vagy Mike és Lovie Smith.)
Szóval még csak azt se gondolom feltétlen, hogy Tomlint el kéne küldeni (bár te is írtad, egy új HC-OC páros még Riverst is újraéleszti), de hogy a jelenlegi 5-8-ért leginkább ő a ludas (és nem Haley) azt igen.
Egyszerűen nem a komfortzónájában mozog az biztos.Sobri Jóska
Nem. Az 5-8-ért nem ő leginkább a ludas. Az 5-8-ért nagyon ludas Rooney-család, akik Tomlin szavát felülbírálva elküldtek egy edzőt, ezzel belenyúltak egy jól működőcsapatba, szakembergárdába, s azóta nincs összhang a játékosok és az OC között, ennek egyértelmű teljesítménykövetkezményei is vannak. Az 5-8-ért nagyon ludas Colbert az elhibázott draftok és rostermanagment miatt. És persze nagyon ludas Tomlin, mint HC. Az egyik legnagyobb hibának Haley megtartását gondolom, de vajon elküldhette volna? Ki tudja... De ha ez nem is az ő döntése, akkor is nagyon ludas. De nem övé a főfelelősség. Azon 3 emberrel osztozik. Haley csak egy pojáca, akit el kell zavarni. Majd jön másik OC, megnyugszik mindenki és hirtelen nálunk lesznek a nüanszok, hirtelen 3. és 12-re nem futni fogunk, amikor szorít az idő, akkor nem 7-8 perces dink&dunk-kal akarunk végigmenni, mert ugye ilyen is volt.... Megintcsak: játékelmélet, ez az, ami nincs meg Haleyben. De arról nem ő tehet, hogy nem rúgták ki és ez kétségtelenül nagyobb hiba, minthogy ő fasz playeket hív.

És mivel még mindig nem kell rebuilding, így Tomlin simán jó ide. Nem ő fogja és nem is neki kell összerántani az O-t. Azt a finomhangolást majd az új OC megteszi. A kulcs abban lesz, hogy kit választ! A Defense más tészta, az tele van fiatallal és kiöregedőkkel, annak idő kell, az Tomlin és LeBeau sara, hogy most olyan, amilyen. Majd ha 2 év múlva is ilyen középszerű, akkor majd én is rákezdek Tomlin fire mantrára.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi, komolyan vicc számba megy már, amit csinálsz Haley témában😊 Ha meccs közben van érthetetlen play, vagy gyengébb időszak, akkor már tök hülye😀 Úgy csinálsz, mintha Arians mindig minden meccsen 4 negyeden át tudta volna mit és hogyan csinál. Közröhej. Ariansnál akkora homály volt rengeteg meccs 3 negyedeken keresztül, hogy az valami iszonyat, vagy félidőkön keresztül. Ucsó 2 évéig rendre az volt, hogy első félidő ordas balfaszkodása után feltámadt az O - ebben jó volt akkoriban, jók voltak az elemzések és tudtak, tudott Arians is változtatni. Utána már ez sem ment. Arról nem beszélve, hogy az 1 TD előny esetén már nekiállt a run-run-pass sémának 15 perccel a meccs vége előtt, ami csak azért nem okozott nagyob btragédiákat, mert akkoriban kétségtelenül numero uno volt a Steelers D. Ennyi. Ordas nagy zakók lettek volna, ha csak kicsit is hasonlított volna a mostani védelemre, ahol meccsenként 30 pontokat kapunk, akkoriban meg 12 pontokat írtak fel nekünk . Jelenleg 23 pont környéke az O idei idény is: elismerem, előrelépés nem volt, de Arians csúcsa ugyanez. Ennyi a különbség: ha van egy 2008-as Steelers védelmed, akkor a 23 pontok 12-4-es idényt hozhatnak, ha olyan van, mint az idei, akkor meg legjobb esetben 8-8-ast, vagy mínuszost.
A helyzet az Soldi, hogy bármennyire is akarjuk/akarjátok Haleyt menesztetni, az ő elküldésével, egymásik OC alkalmazásával a torta 1db szelete lesz elkészítve. A maradék penészes 4-5 szelet ugyanúgy ott marad. Ennek következménye az lesz, hogy ugyanúgy csalódni fogsz😛kishaszi
A helyzet az, hogy én egyszer sem csalódtam mióta követem ezt a csapatot. Mindig azt kaptam, amit vártam. Idén is. Arians-témát megint nem értetted, de megszoktam. Semmiféle összehasonlítást nem tettem a kettő között, sőt külön kiemeltem, hogy a történet arról szól, hogy nem Tomlin akarta elküldeni.

De ha már szóba hoztad! 😀 😀 Arians >>>>>>>>>>>>>> Haley Arians nálunk is bizonyított, Te úgy látod, ahogy leírtad, én meg úgy látom, hogy egy keretnek megfelelő O-t rakott össze, amely életveszélyes volt a big play ability miatt. Ő pont olyan OC volt, amilyen nekünk kellett. Tudott passzoltatni, tudott futtatni, nem egyféle rendszer ismerője, hanem bármit képes működtetni. Rush heavyt és pass heavyt is, ő pont játékelméletben, keretreszabásban kiváló. És ezt azóta is mindenütt láthatjuk ahol megfordul. Haley egy rendszert futtat (dink&dunk) azt csókolom. Ezért nézhetem a 3. és 12-re középső futást, vagy screent. Bravó. Játékelmélet. Ez a kulcs szó. Nem Arians kell vissza, hanem egy olyan OC aki ehhez ért. És akivel ismét összhangban van a franchise QB-nk. Igen a franchise QB-nak megfelelő OC kell és nem olyan, akit azért hoznak, hogy változtaasson a franchise QB-n. Előbbi esetben is fog változni, de akkor a meglévő összhang miatt hiszti nélkül és előnyére.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
oké zsugabubusok, mit kölött csinnyánia a sideline-bakancsosnak. Van egy SB-s keret, magas cap-számokkal, azt lehet foltozgatni, de primérbe a draftokra kellett volna feltenni minden erőnket, nos ez rohattul nem megy Tomlinnak, és ahogy pörögnek az évek úgy kerülünk egyre mélyebben a fos-horizont alá. Mert szarul építkezik az igyentéglából, stimmt.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 233
...Soldados
Félreértettél.
Nem gondolom Tomlint rossz HC-nak, csak nem abban jó, amire most szükség van.
Most egy rebuildingre (vagy ha ez nem tetszik, akkor hívd ahogy akarod) van szükség, nem pedig finomhangolásra.
Amikor idejött, volt egy SB győztes matéria, és 1-2 helyen kellett pontosítani, cizellálni, ezt faszán csinálta - valóban nem véletlen a két SB.
De most mélyebbről, többet kéne építkezni, mint mondjuk Pete Caroll-nak Seattle-ben - és ez nem az ő reszortja.
Meggyőzni nem tudlak, ahogy te se engem, hogy ez ne így lenne, csak gondoltam vitaindítónak megteszi, ha felvetem, hogy tán a fejétől bűzlik a hal, és nem az egyik uszonya van csak megrothadva kissé.
És egy szemléletes példát zárásképp: teljesen más szakembert igényel egy cég felépítése a semmiből, és teljesen mást, ha már majdnem hozza az elvárt profitot, de optimalizálni, hatékonyabbá kell tenni a folyamatokat.
Persze vannak olyan edzők (Belichick, Reid, Coughlin, Payton) akik komplexek, és mindkettőhöz bizonyítottan értenek, de Tomlin nem ilyen. (Ahogy arra is van sok példa, hogy valaki a semmiből összerak egy csapatot, csak mindig az a kis plusz hiányzik a végén, amitől valóban nagyot szólna a dolog. Nekem pl. Fischer ilyen vagy Mike és Lovie Smith.)
Szóval még csak azt se gondolom feltétlen, hogy Tomlint el kéne küldeni (bár te is írtad, egy új HC-OC páros még Riverst is újraéleszti), de hogy a jelenlegi 5-8-ért leginkább ő a ludas (és nem Haley) azt igen.
Egyszerűen nem a komfortzónájában mozog az biztos.Sobri Jóska
Nem értelek! Tomlinnak ezt sosem kellett még megtennie, hiszen egy elég fiatal edző, aki kapott egy jó csapatot. Belichick talán a legjobb edző a ligában, de talán ha Tomlinnak is annyi rutinja lenne jobban menne neki, így azért nehéz összehasonlítani őket.
Nem gondolnám, hogy Tomlin egyszemélyi döntése volt, hogy ezzel a csapattal kell folytatni nagyobb személyi változások nélkül és nincs szükség újjáépítésre, mondjuk a 0-ról. Seattle esetében is kijelenthető, hogy mostanra visszataláltak arra az útra ahol jártak a detroiti SB vereség óta, de ehhez jó néhány év kellett, amit mi szinte végig a rájátszásban töltöttünk.
De tehát szidni Tomlin-t több dolog miatt, de hogy az egészért neki kellene elvinni a balhét az egyrészt nem igaz, másrészt nálunk az nem is férne bele, hogy a főedzőt kirúgják. Ha valakit egyáltalán ki fognak, bár kétlem, akkor az biztosan Haley lesz. Lehet találnánk jobbat nála, de picit lutrinak érzem ezt, mert a végére egészen jó volt ez az O, természetesen a meccsenkénti 4-5 hibától eltekintve.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
...Soldados
Félreértettél.
Nem gondolom Tomlint rossz HC-nak, csak nem abban jó, amire most szükség van.
Most egy rebuildingre (vagy ha ez nem tetszik, akkor hívd ahogy akarod) van szükség, nem pedig finomhangolásra.
Amikor idejött, volt egy SB győztes matéria, és 1-2 helyen kellett pontosítani, cizellálni, ezt faszán csinálta - valóban nem véletlen a két SB.
De most mélyebbről, többet kéne építkezni, mint mondjuk Pete Caroll-nak Seattle-ben - és ez nem az ő reszortja.
Meggyőzni nem tudlak, ahogy te se engem, hogy ez ne így lenne, csak gondoltam vitaindítónak megteszi, ha felvetem, hogy tán a fejétől bűzlik a hal, és nem az egyik uszonya van csak megrothadva kissé.
És egy szemléletes példát zárásképp: teljesen más szakembert igényel egy cég felépítése a semmiből, és teljesen mást, ha már majdnem hozza az elvárt profitot, de optimalizálni, hatékonyabbá kell tenni a folyamatokat.
Persze vannak olyan edzők (Belichick, Reid, Coughlin, Payton) akik komplexek, és mindkettőhöz bizonyítottan értenek, de Tomlin nem ilyen. (Ahogy arra is van sok példa, hogy valaki a semmiből összerak egy csapatot, csak mindig az a kis plusz hiányzik a végén, amitől valóban nagyot szólna a dolog. Nekem pl. Fischer ilyen vagy Mike és Lovie Smith.)
Szóval még csak azt se gondolom feltétlen, hogy Tomlint el kéne küldeni (bár te is írtad, egy új HC-OC páros még Riverst is újraéleszti), de hogy a jelenlegi 5-8-ért leginkább ő a ludas (és nem Haley) azt igen.
Egyszerűen nem a komfortzónájában mozog az biztos.

több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 233
Soldi, komolyan vicc számba megy már, amit csinálsz Haley témában😊 Ha meccs közben van érthetetlen play, vagy gyengébb időszak, akkor már tök hülye😀 Úgy csinálsz, mintha Arians mindig minden meccsen 4 negyeden át tudta volna mit és hogyan csinál. Közröhej. Ariansnál akkora homály volt rengeteg meccs 3 negyedeken keresztül, hogy az valami iszonyat, vagy félidőkön keresztül. Ucsó 2 évéig rendre az volt, hogy első félidő ordas balfaszkodása után feltámadt az O - ebben jó volt akkoriban, jók voltak az elemzések és tudtak, tudott Arians is változtatni. Utána már ez sem ment. Arról nem beszélve, hogy az 1 TD előny esetén már nekiállt a run-run-pass sémának 15 perccel a meccs vége előtt, ami csak azért nem okozott nagyob btragédiákat, mert akkoriban kétségtelenül numero uno volt a Steelers D. Ennyi. Ordas nagy zakók lettek volna, ha csak kicsit is hasonlított volna a mostani védelemre, ahol meccsenként 30 pontokat kapunk, akkoriban meg 12 pontokat írtak fel nekünk . Jelenleg 23 pont környéke az O idei idény is: elismerem, előrelépés nem volt, de Arians csúcsa ugyanez. Ennyi a különbség: ha van egy 2008-as Steelers védelmed, akkor a 23 pontok 12-4-es idényt hozhatnak, ha olyan van, mint az idei, akkor meg legjobb esetben 8-8-ast, vagy mínuszost.
A helyzet az Soldi, hogy bármennyire is akarjuk/akarjátok Haleyt menesztetni, az ő elküldésével, egymásik OC alkalmazásával a torta 1db szelete lesz elkészítve. A maradék penészes 4-5 szelet ugyanúgy ott marad. Ennek következménye az lesz, hogy ugyanúgy csalódni fogsz😛kishaszi
Bár én nem fogalmaznék ennyire sarkítottan, de én sem érzek nagy különbséget Arians és Haley O között, mert mindkét esetben a jellemző volt, hogy baromságokat hívtunk és több drive-on keresztül képtelenek vagyunk haladni. Aztán a 2. félidőre összeszedi magát a csapat és jó esetben tud nyerni, rossz esetben túl nagy a hátrány. Bár hozzáteszem ez alól kilóg a mostani 2. félidő ahol egyenlőre senki nem érti, hogy miért nem futottunk többet és főképp miért nem futottunk annak tudatában, hogy ez korábban működött.
Na de lényeg szerintem, hogy ott a különbség, hogy amíg Arians alatt a védelem nem engedte 10 pontok fölé az ellenfeleket addig ez most megtörténik és onnan már nem nagyon van visszaút ennek a csapatnak. És azt látjuk, hogy nem azért mert a mostani O ne tudna feltenni több mint 20 pontokat a táblára, hanem mert a D már nem tud kevés pontot kapni. A kevés meccstől eltekintve a D mindig nagyon komoly hibákat csinál, de ez nyilván nem komplett D kérdése, hanem 1-2 playmakert hiányolok a csapatból, de nagyon. Elég csak belegondolnom, hogy Foote pl tavaly milyen jó évet csinált és idén a helyén újonc játszott nyilván sokkal gyengébben. Vagy hogy Harrison milyen jó is volt futás ellen, idén pedig...

Ergo nem látom annyira borúsnak a helyzetet, mint itt többen is. Vagyis nem látom annyira borúsnak, hogy ne lehetne egy igazán jó felkészüléssel újra a PO ért versenyezni. Messze vagyunk jelenleg egy Seatle-től vagy egy 49-erstől, de ezek most az ő éveik éppen, nem lehetünk folyamatosan a csúcson.
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Soldi, komolyan vicc számba megy már, amit csinálsz Haley témában😊 Ha meccs közben van érthetetlen play, vagy gyengébb időszak, akkor már tök hülye😀 Úgy csinálsz, mintha Arians mindig minden meccsen 4 negyeden át tudta volna mit és hogyan csinál. Közröhej. Ariansnál akkora homály volt rengeteg meccs 3 negyedeken keresztül, hogy az valami iszonyat, vagy félidőkön keresztül. Ucsó 2 évéig rendre az volt, hogy első félidő ordas balfaszkodása után feltámadt az O - ebben jó volt akkoriban, jók voltak az elemzések és tudtak, tudott Arians is változtatni. Utána már ez sem ment. Arról nem beszélve, hogy az 1 TD előny esetén már nekiállt a run-run-pass sémának 15 perccel a meccs vége előtt, ami csak azért nem okozott nagyob btragédiákat, mert akkoriban kétségtelenül numero uno volt a Steelers D. Ennyi. Ordas nagy zakók lettek volna, ha csak kicsit is hasonlított volna a mostani védelemre, ahol meccsenként 30 pontokat kapunk, akkoriban meg 12 pontokat írtak fel nekünk . Jelenleg 23 pont környéke az O idei idény is: elismerem, előrelépés nem volt, de Arians csúcsa ugyanez. Ennyi a különbség: ha van egy 2008-as Steelers védelmed, akkor a 23 pontok 12-4-es idényt hozhatnak, ha olyan van, mint az idei, akkor meg legjobb esetben 8-8-ast, vagy mínuszost.
A helyzet az Soldi, hogy bármennyire is akarjuk/akarjátok Haleyt menesztetni, az ő elküldésével, egymásik OC alkalmazásával a torta 1db szelete lesz elkészítve. A maradék penészes 4-5 szelet ugyanúgy ott marad. Ennek következménye az lesz, hogy ugyanúgy csalódni fogsz😛

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Más perspektíva: csinálunk bravúrokat (Lions, Ravens - habár a két W inkább bravúr lett volna!), a kötelezőt pedig bukjuk (Vikings, Titans, Raiders).
A realitás eddig a Jets, Browns és Bills W, valamint a Bengals és Pats L.
A ki-ki meccsek (Dolphins, Bears) szintén mentek a levesbe.
Átszámolva (és a Ravens tie-t megtartva és 50%-os ki-ki arány mellett): 9-4 az eredmény. Ennyit a jól menedzselt csapatról. A menedzsment alapvető célja minden esetben a tervezhető, kiegyensúlyozott teljesítmény produkálása. Ebből semmi sincs, se kiegyensúlyozottság, se teljesítmény, se produkció. 😕
Hamár projektmenedzsmentről beszélünk, akkor az akkor hatékony, ha mérhető. Amit tudsz mérni, azt tudod menedzselni, nemhiába a sok statisztika az NFL-ben. A HC és segítői is tudtak mérni, csak beletört a bicskájuk a menedzselésbe. Ettől persze még szerethető a csapat... 😊desider
Egyrészt a keret nem alkalmas 10-6-ra. Másrészt mint mondtam, az elmúlt 2 év TH-s szenvedése nem Tomlin választása volt, harmadrészt amikor ég a ház, hajlamos az ember többet hibázni, ez önmagát gerjesztő folyamat. A játékos félcentit kilép, az edző pedig feleslegesen eléget egy TO-t, vagy túl agresszív playhívással nekimegy 4. és 10-re. Benne van, mindenki hibázik, Tomlin is. Több 7 éve alatt sokkal több jót láttunk belőle, tőle, mint rosszat.Nem egy hibáját nyíltan felvállalta és javított rajta.

Ha hozunk egy jó OC-t és folytatjuk a D renoválását, lehet ebből 10-6-os csapat. Ahhoz pedig jól jön a vezér, aki menedzseli, egyengeti, kikövezi, motivációs csomagokkal díszíti az útjukat. 😊 De mondom, Tomlinban az a jó, hogy nem ragaszkodik a hülyeségeihez, hanem képes tanulni, változni, változtatni. Az, hogy van most egy rossz idényünk, nyilván az ő sara is. Ezt még véletlenül se vitatnám el tőle. 😊 De nincs ok a leváltásra, mert tud ő nagyon jó is lenni. Épp úgy, ahogy a csapat is. Az idei off-seasonban mindenki vissza kell találnia a helyes pályára. Ezen sokat tud majd lendítani az idény elején 1-2 W. 😊

Lehet tényleg engem kéne végre pozícióba helyezni, hogy mindenkinek megtaláljam a helyét. 😀 😀


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Gizinéni Pittsburgh Steelers Clemson Tigers 522
Más perspektíva: csinálunk bravúrokat (Lions, Ravens - habár a két W inkább bravúr lett volna!), a kötelezőt pedig bukjuk (Vikings, Titans, Raiders).
A realitás eddig a Jets, Browns és Bills W, valamint a Bengals és Pats L.
A ki-ki meccsek (Dolphins, Bears) szintén mentek a levesbe.
Átszámolva (és a Ravens tie-t megtartva és 50%-os ki-ki arány mellett): 9-4 az eredmény. Ennyit a jól menedzselt csapatról. A menedzsment alapvető célja minden esetben a tervezhető, kiegyensúlyozott teljesítmény produkálása. Ebből semmi sincs, se kiegyensúlyozottság, se teljesítmény, se produkció. 😕
Hamár projektmenedzsmentről beszélünk, akkor az akkor hatékony, ha mérhető. Amit tudsz mérni, azt tudod menedzselni, nemhiába a sok statisztika az NFL-ben. A HC és segítői is tudtak mérni, csak beletört a bicskájuk a menedzselésbe. Ettől persze még szerethető a csapat... 😊
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Mindenkinek van részigazsága. Tomlin nem abban jó, hogy ő hívja a playeket, alapstratégiát dolgoz ki, stb. Ilyen szempontból valóban egy projektmenedzser. De Tomlin abban jó, ahogy egy csapatot menedzsel a meccsen (ettől még vannak hibái, mint mindenkinek, lásd a mostani TO), Tomlin abban jó, ahogy egy csapatot egyben tart, Tomlin abban jó, ahogy egy csapatot motiválni tud, Tomlin abban jó, ahogy a játékosaival bánik, Tomlin abban jó, hogy jó (szak)emberekkel veszi magát körbe, Tomlin abban jó, hogy tud tanulni a hibáiból és maga is versenyző típus, pont ezért tud motiválni, menedzselni, egyben tartani egy csapatot. Érdekes, hogy másnak az jön le, hogy nem vállal felelősséget, nem tanul a hibáiból, nekem meg pont az ellenkezője. Ahogy 2009-ben, úgy idén is javítani akarta az off-season rostermanagelési hibáit, már amennyire lehetett idény közben. De 2007-ről 2008-ra is leszűrte a megfelelő tanulságot, hogy a PO-ra nem fáradt, kifacsart csapatként érkezzünk. Nem egyszer olvastam már tőle olyan nyilatkozatot, amikor vállalta, hogy meccsen rossz döntést hozott. Szerintem épp az az egyik nagy erénye, hogy ő fejlődőképes, sőt fejlődésre vágyó ember, ezért tanul a hibákból.

Tomlin egy jó HC. Ezt bebizonyította már. Véletlen nem jut valaki kétszer az SB-be. De ő nem lesz Belichick-féle mindenható, mert ahhoz nem ért. Ez is nagy erénye, hogy nem akar több lenni, mint ami valójában, nem akar olyan dolgokba beleszólni, amihez más jobban ért. Ő ahhoz ért, hogy egy csapatot menedzseljen és ehhez megfelelő szakembergárdával vegye magát körbe. Nem véletlen, hogy sem D-ben, sem O-ban nem ő hívja a playeket és nem is szól bele abba. A gameplaneket is a coordinatorok készítik el, s azt utána "csak" egyeztetik Tomlinnal. Vajon ez a Steelers miért nem esett úgy össze, mint a Texans, vagy Falcons? Vajon miért szeretik a játékosai? Vajon miért nem kerül még szóba se a menesztése ilyen szezon és ilyen malőr után? Mert jó HC.

Szóval Tomlin menesztésével nem lennénk beljebb, csak egy újabb kérdőjellel több lenne a csapat körül. Neki egy jó OC-ra lenne szüksége, aki tényleg jól gardírozza az egységet, akivel ki tudna teljesedni az O-ban rejlő potenciál, illetve akivel az O kiegészíteni a D-t, azaz nem egymás gyengéit hozná ki a 2 csapatrész, hanem egymás erősségeit. Szóval ha meglesz a jó OC, akkor Tomlin ismét kiváló projektmenedzser lehet.

És itt egy mellékzöngét engedjetek meg. Jó rég került szóba Arians. De bizony egyetlen alkalom volt, amikor Tomlin felett döntöttek személyi kérdésekben. Ő Arians-szel akart tovább dolgozni, kijelentette a denveri PO-vereség után. A játékosok is ugyanezt akarták, a franchise QB-val az élen. De felül más döntés született. Ergó Tomlin lekerült a saját útjáról, ő is kényszerpályán van jelenleg, mert ő nem Todd Haleyvel akart dolgozni, hanem Arians-szel. TH csak a B-terv volt, miután Arians-szel nem hosszabbítottak a kívánalma ellenére. (Ez a szösszenet nem az Arians vs Haley polémiáról szól, hanem hogy nem Tomlin akarta így)

Úgyhogy de, ismerve Tomlin adottságait, vezetőkészségét és az O-ban meccsről meccsre látható potenciált, az O-t illetően egy jó OC-választást megoldásnak gondolok. Egy olyan ember kell, aki nem elkötelezett passz, vagy rush-mániákus, hanem aki kiválóan képzett játékelméletileg. Aki pl a mostani Fins meccsen nem állítja le a jól működő futást! Ezek a problémák Haleyvel. Valaki adjon magyarázatot arra, hogy az első, TD-vel végződő, kivlóan felépített, az időjárási viszonyoknak megfelelő és működő futójátékra alapozó (12 playből 8 rush) drive után miért álltunk le vele. Bell az első drive-ban elérte az attemtjei felét. A meccs hátralévő részében ugyanannyi futást kapott, mint az első, TD-s drive-ban. Erre mi a magyarázat? Semmi. Ez a játékelméleti hiba. Ahogy 3. és 12-re belső futást hívni... Ez az, amikor valaki a meccs hevében nem érzi mit kell hívnia, tennie. Nem tud kizökkenni a saját gondolatvilágából, ragaszkodik a saját elképzeléseihez. Nekünk egy balanced O-stratégia kellene, aki képes futtatni, ha azt kell és képes passzoltatni, ha az kell. A skill pozíciókban megvagyunk rá, a fal fiatal és fejlődőképes hozzá. Nem a név a lényeg, hogy én kit javaslok, kinek örülnék, mert számtalan kiváló O-stratéga van NFL-ben, NCAA-ben, de akár a CFL-ben is. Vajon Rivers mitől virágzott ki idén? Új HC és OC. Neki hozták, a franchise QB-nak. Az eredmény azonnali. Ez kell nekünk is. A mi esetünkben új HC nem kell, mert úgysem O-guru meg amúgy sem szól bele a playhívásba. Ahogy Sobri mondta, ő menedzsel, de azt nagy többségében kiválóan. Új OC kell, aki összhangba van Bennel, az O többi játékosával és ezáltal a védelemnek is megfelelő kiegészítést nyújt.

De senki ne értsen félre! Nem Haley az egyszem felelős az 5-8-ért. Arról nem ő tehet, hogy egyes draftok nem jól sikerültek, arról nem ő tehet, hogy a korszakos védelem kiöregedett és renoválás alatt van. Voltak egyéni hibák is, persze. Hogy akkor mégis miért ő az egyetlen, akit menesztenék? Mert Tomlin, LeBeau, Colbert már bizonyított az évek folyamán nálunk, hogy az adott területen jók. Igen hibáztak ők is, mint minden ember. De ők kiérdemelték az évek során, hogy kijavítsák a hibáikat. Haley 2 év alatt semmi olyat nem tett le nálunk az asztalra, amivel kiérdemelne egy újabb, 3. lehetőséget. Hát ennyi. A D-re ez nem lesz megoldás, ott folytatni kell a renoválást, fiatalítást, de az O-ra egy megfelelő OC megoldás lehet.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
xtaki Pittsburgh Steelers 3 234
Soldi for OC!!!! 😊Klemó
Én inkább GM lennék. 😀 😀 Ahhoz jobban értek, mert általánosabb, filozofikusabb, mint maga a game plan, az alapstratégia, vagy a playek kidolgozása. 😉 Ergó inkább kiválasztom milyen OC-ra lenne szükség ehhez a kerethez, minthogy én legyek az OC. 😊 Persze játékelméleti továbbképzést tuti tartanék Tomlinnak és a leendő OC-nak, ha már felettük állnék. 😀Soldados
Akceptálva a Fire Haley! mantrát, nézve a meccset, arra jutottam, hogy nem ő a hunyó, hanem Tomlin.
Nem csak azért, mert mindig a főnöknek illő elvinni a balhét, hanem egyszerűen neki nem skillje a "szarból várépítés" ha mondhatom eképp.
Ő nem egy Belichick, hogy minden évben noname embereknek tanít valamit, amitől elkaristolnak jó középszinten az UDFA-k is, hanem egyfajta projektmenedzser, ha lehet így mondhatni, és hozzá jobban illik egy jól menő cég csúcsrajáratása, mint egy cég fel- vagy újjáépítése.
Ebből a szempontból, mivel ő a hunyó, Haley személye nem olyannyira fontos, mint sugallod.
Megfordítva: Te, mint GM Tomlint meghagyva kiben látnád, hogy ebből az offense-ből mint OC érdemben többet ki tudna hozni úgy, hogy közben Tomlin a HC?
A kérdés teoretikus, de ha megpróbálsz konkrét embereket keresni Haley helyére csak rádöbbensz, hogy nem ő a hunyó mindenért.Sobri Jóska
jo ideje mondom, hogy Tomlin nem kivalo...vagy csak annyira unszimpatikus szamomra mar az elso pillanattol kezdve, hogy orulnek ha a 'vonalas eset' kivalo indok lenne a fonoksegnek arra, hogy menesszek az egesz brigadot.
több mint 10 éve
Gizinéni Pittsburgh Steelers Clemson Tigers 522
Soldi for OC!!!! 😊Klemó
Én inkább GM lennék. 😀 😀 Ahhoz jobban értek, mert általánosabb, filozofikusabb, mint maga a game plan, az alapstratégia, vagy a playek kidolgozása. 😉 Ergó inkább kiválasztom milyen OC-ra lenne szükség ehhez a kerethez, minthogy én legyek az OC. 😊 Persze játékelméleti továbbképzést tuti tartanék Tomlinnak és a leendő OC-nak, ha már felettük állnék. 😀Soldados
Akceptálva a Fire Haley! mantrát, nézve a meccset, arra jutottam, hogy nem ő a hunyó, hanem Tomlin.
Nem csak azért, mert mindig a főnöknek illő elvinni a balhét, hanem egyszerűen neki nem skillje a "szarból várépítés" ha mondhatom eképp.
Ő nem egy Belichick, hogy minden évben noname embereknek tanít valamit, amitől elkaristolnak jó középszinten az UDFA-k is, hanem egyfajta projektmenedzser, ha lehet így mondhatni, és hozzá jobban illik egy jól menő cég csúcsrajáratása, mint egy cég fel- vagy újjáépítése.
Ebből a szempontból, mivel ő a hunyó, Haley személye nem olyannyira fontos, mint sugallod.
Megfordítva: Te, mint GM Tomlint meghagyva kiben látnád, hogy ebből az offense-ből mint OC érdemben többet ki tudna hozni úgy, hogy közben Tomlin a HC?
A kérdés teoretikus, de ha megpróbálsz konkrét embereket keresni Haley helyére csak rádöbbensz, hogy nem ő a hunyó mindenért.Sobri Jóska
Van benne valami! - hogy a régi tv-vetélkedőt idézzem Vágó Pistával.
Sobrinak igazat adok: az Üstökös nem oszt, nem szoroz. Figyeltem az évben Tomlin sajtótájékoztatóit, folyamatosan a semmiről beszél, ami még elmenne értékelhető teljesítmény mellett, de így nem. A felelősségvállalás (responsibility) ehhez képest későn került a szótárába és a szavajárásába.
Igazad van Soldi: a rostermgmt csapnivaló volt, akár az off-season. Jómagam szeretem a csapatot (nem viccből írok ide 😊 ), de nem hiszem, hogy ennyi vakációt érdemeltek (januártól bye week-ig).
Valahol ott van a baj, hogy nem akarunk/tudunk középszar, átlagcsapat lenni (nem is kell!), top10 már nem vagyunk, ezért megy a próbálkozás, kínlódás és erőlködés. Ezt pedig nyilvánosan be kéne vállalni (merészebb drafttal, húzósabb munkával, tervezett előrehaladással), de nem tesszük. Ezután nem kell csodálkozni, hogy tanácstalanság ül, semmitmondás megy. Lassan egy éve nem rajtunk áll a sorsunk, arra várunk, hogy más majd megteszi nekünk/helyettünk.
Hát itt a baj. És nem az Üstökössel, hanem föntebb. Uff.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Soldi for OC!!!! 😊Klemó
Én inkább GM lennék. 😀 😀 Ahhoz jobban értek, mert általánosabb, filozofikusabb, mint maga a game plan, az alapstratégia, vagy a playek kidolgozása. 😉 Ergó inkább kiválasztom milyen OC-ra lenne szükség ehhez a kerethez, minthogy én legyek az OC. 😊 Persze játékelméleti továbbképzést tuti tartanék Tomlinnak és a leendő OC-nak, ha már felettük állnék. 😀Soldados
Akceptálva a Fire Haley! mantrát, nézve a meccset, arra jutottam, hogy nem ő a hunyó, hanem Tomlin.
Nem csak azért, mert mindig a főnöknek illő elvinni a balhét, hanem egyszerűen neki nem skillje a "szarból várépítés" ha mondhatom eképp.
Ő nem egy Belichick, hogy minden évben noname embereknek tanít valamit, amitől elkaristolnak jó középszinten az UDFA-k is, hanem egyfajta projektmenedzser, ha lehet így mondhatni, és hozzá jobban illik egy jól menő cég csúcsrajáratása, mint egy cég fel- vagy újjáépítése.
Ebből a szempontból, mivel ő a hunyó, Haley személye nem olyannyira fontos, mint sugallod.
Megfordítva: Te, mint GM Tomlint meghagyva kiben látnád, hogy ebből az offense-ből mint OC érdemben többet ki tudna hozni úgy, hogy közben Tomlin a HC?
A kérdés teoretikus, de ha megpróbálsz konkrét embereket keresni Haley helyére csak rádöbbensz, hogy nem ő a hunyó mindenért.

több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi for OC!!!! 😊Klemó
Én inkább GM lennék. 😀 😀 Ahhoz jobban értek, mert általánosabb, filozofikusabb, mint maga a game plan, az alapstratégia, vagy a playek kidolgozása. 😉 Ergó inkább kiválasztom milyen OC-ra lenne szükség ehhez a kerethez, minthogy én legyek az OC. 😊 Persze játékelméleti továbbképzést tuti tartanék Tomlinnak és a leendő OC-nak, ha már felettük állnék. 😀


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Klemó Pittsburgh Steelers 5 199
Soldi for OC!!!! 😊
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Azt hiszem nagyon alaposan ki lett elemezve a tegnapi meccs, nem is tudnék semmit hozzátenni a leírtakhoz.

Viszont alapvetően úgy gondolom, ez a szezon nem tegnap ment el, nem a pár centis kilépésen, nem a Clay TD-n, vagy a rossz időkérésen, stb... Szerintem már ott elment, hogy a szezonra való felkészülés gyengén sikerült. Legalábbis a 0-4-es (preseason meccseket is belevéve 0-8) kezdés nem azt mutatja, hogy itt az offseasonban kiemelkedően magas színvonalú szakmai munka folyt. Kezdve a roster menedzselési hibáktól, odáig, hogy a teljes tétovaság és tanácstalanság jellemezte a csapatot, majd felváltva csődölt be az O és a D, vagy mindkettő egyszerre... Nem azért volt esélyünk a PO-ra (jelzem matematikai esély még mindig van) mert a jobbak közé tartoztunk volna, hanem mert idén úgy alakult az AFC, ahogy.

Legyünk realisták, idén valszeg negatív mérlegünk lesz. 😕 Az utolsó SB óta egy elég egyértelmű folyamat zajlik; minden idényben egy kicsit gyengébbek vagyunk mint az előzőben. Nincs nagy látványos összeomlás mint a Texans, vagy Falcons esetében, de lejtőn vagyunk. Megfordult a világ a csapattal, most nem az a helyzet mint 3-4-5 éve, hogy alapból erős a csapat, de egy-egy megingás, pillanatnyi zavar, vagy nüansznyi különbségek miatt bukunk pár meccset. Fordítva állunk: alapból nem jó a csapat, de pillanatyi fellángolásokkal tudunk néhányat nyerni.

Nekem nagyjából egyértelmű hogy Haley nem tudta azt megcsinálni, amiért ide hozták. LeBeau sémáját idén sokszor kijátszották, Tomlin semmi pluszt nem tudott hozzátenni a meccsekhez. Kulcsjátékosaink öregszenek, lassulnak, vagy egyszerűen elmennek máshova. Draftok nem igazán sikerültek. Szvsz ezek összességében vezettek az idei negatív (vagy 8-8-as) szezonhoz.
Nem gondolom hogy rebuildingre lenne szükség, de komoly személyi változás + egy kiváló draft együtt kéne ahhoz, hogy visszakerüljünk az elitbe. Önmagában az, hogy Haleyt lecserélik, de amúgy minden más marad a régiben, szvsz nem fog óriási pozitív változást eredményezni, attól tartok.Jan
Amivel nagyon-nagyon egyetértek az az, hogy az előző off-season rendkívül elbaltázott volt minden szempontból. Én is teljes mértékben úgy látom, hogy az egyértelmű roster managelési problémákon túl a felkészülés sem sikerült jól.

De ahogy én látom az a lejtő, amiről írsz, az valós, de a 0-4-nél volt a mélypontja, onnantól elindultunk felfelé, hogy az út továbbiakban felfelé, vagy vissza, lefelé vezet, az már elsősorban a következő off-seasonon múlik. Ha az jól sikerül, visszatérhetünk a PO-ra pályázó csapatok közé. Egész máshogy fejezhetjük be ezt a szezont, mint az előzőt. Mert ugye az előző vége is a meredek lejtőbe tartozott, s annak folytatása volt a mostani szezonkezdet. De az azért látható, hogy kilábaltunk az igazi mélységből és elindultunk felfelé sok-sok apró, kellemes javulásnak, fiatalnak, meglepetésnek köszönhetően, akik a jövőt jelenthetik számunkra: Brown, Bell, Heyward, Worilds step up, vagy Miller, Dwyer visszatérése, és még lehetne folytatni. Ha a folyamatot tudjuk folytatni és hozzáteszünk egy a mostanival ellentétes, azaz jó off-seasont, akkor jók leszünk. Mondom, én most bizakodó vagyok.

A feltámadásunk utáni elbukott meccseken azok az apró nüanszok nem véletlenek, a 0-4 miatt futottunk az eredmény után, ebben pedig benne vannak az ilyen apró, ámde végzetesnek bizonyuló hibák. De az új szezuonban egy jobb rajttal nem nyomás lesz (főleg 1-2 W-vel a tarsolyban), hanem magabiztosság. És akkor ezek a nüanszok ismét nekünk kedveznek majd, nem hozunk hirtelen kockázatos és rossz döntéseket (mint a TO-k), nem lépünk ki fél centivel a pályáról, stb. Ezek önmagukat generáló folyamatok.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 10 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 929 — Steelers fan
Azt hiszem nagyon alaposan ki lett elemezve a tegnapi meccs, nem is tudnék semmit hozzátenni a leírtakhoz.

Viszont alapvetően úgy gondolom, ez a szezon nem tegnap ment el, nem a pár centis kilépésen, nem a Clay TD-n, vagy a rossz időkérésen, stb... Szerintem már ott elment, hogy a szezonra való felkészülés gyengén sikerült. Legalábbis a 0-4-es (preseason meccseket is belevéve 0-8) kezdés nem azt mutatja, hogy itt az offseasonban kiemelkedően magas színvonalú szakmai munka folyt. Kezdve a roster menedzselési hibáktól, odáig, hogy a teljes tétovaság és tanácstalanság jellemezte a csapatot, majd felváltva csődölt be az O és a D, vagy mindkettő egyszerre... Nem azért volt esélyünk a PO-ra (jelzem matematikai esély még mindig van) mert a jobbak közé tartoztunk volna, hanem mert idén úgy alakult az AFC, ahogy.

Legyünk realisták, idén valszeg negatív mérlegünk lesz. 😕 Az utolsó SB óta egy elég egyértelmű folyamat zajlik; minden idényben egy kicsit gyengébbek vagyunk mint az előzőben. Nincs nagy látványos összeomlás mint a Texans, vagy Falcons esetében, de lejtőn vagyunk. Megfordult a világ a csapattal, most nem az a helyzet mint 3-4-5 éve, hogy alapból erős a csapat, de egy-egy megingás, pillanatnyi zavar, vagy nüansznyi különbségek miatt bukunk pár meccset. Fordítva állunk: alapból nem jó a csapat, de pillanatyi fellángolásokkal tudunk néhányat nyerni.

Nekem nagyjából egyértelmű hogy Haley nem tudta azt megcsinálni, amiért ide hozták. LeBeau sémáját idén sokszor kijátszották, Tomlin semmi pluszt nem tudott hozzátenni a meccsekhez. Kulcsjátékosaink öregszenek, lassulnak, vagy egyszerűen elmennek máshova. Draftok nem igazán sikerültek. Szvsz ezek összességében vezettek az idei negatív (vagy 8-8-as) szezonhoz.
Nem gondolom hogy rebuildingre lenne szükség, de komoly személyi változás + egy kiváló draft együtt kéne ahhoz, hogy visszakerüljünk az elitbe. Önmagában az, hogy Haleyt lecserélik, de amúgy minden más marad a régiben, szvsz nem fog óriási pozitív változást eredményezni, attól tartok.
több mint 10 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 877 — megbékéltem tom bradyvel
és tomlin már megint trollkodott :-/


Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 10 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ugyanaz, mint a múlt héten: a sors nem akarta a mi rájátszásunkat, de gyanús, hogy "csak" keményebben kellene dolgozni hét közben és akkor a nüanszok a mi oldalunkon lennének. BB passza biztosan előrement, szóval nem Tónin múlt ez a meccs. Kár, hogy nem jött össze azért az utolsó játék, Bennek lett volna még egy game-winning drive-ja karrierje során! 😀

A gond inkább ott van, hogy télen, ilyen körülmények között ellenünk csinálja a legtöbb pontot a szezonban a Miami. 4-ből 3 TD nevetséges volt: első Miami TD-nél 5 yardos közelében senki az elkapónak, második Miami TD-nél érintés nélkül befut a RB, utolsó TD-nél két védőtől három nevetséges miss tackle. Ezek olyan elemi hibák véleményem szerint, amelyek igen erős személyi kérdéseket vetnek fel.

És akkor eljutunk a negyedik negyed végéig: puntoljak és bízzak a védelemben vagy menjek neki a 4. és 10-nek? Másképp feltéve: puntoljak azzal a special team-mel, amely az adott meccsen már egyszer megégett és bízzak abban a védelemben, amely ilyen nevetséges teljesítményt nyújt, vagy bízzak abban az offense-ben, amelyik önerőből ilyen körülmények között feltett 21 pontot a táblára? Nincs kérdés. Abban a játékhelyzetben még az időkérés is belefért, már csak azt nem értem, BB mi a fasznak akart futkározni a lomha testével?

Laci: miért akarsz mindenáron OT-t húzni? abszolút nem érzem rossznak a fal teljesítményét, bár lehet csak azért, mert ehhez vagyok hozzászokva. Megállapítottad te is, hogy ez a védelem kiöregedett, így pedig a teljesítménye konvergál a nullához (ezt már én mondom). Első körben CB-t kell húzni, második körben safety-t, aztán jöhet egy ILB vagy egy NT. Negyedik körben pedig punter! 😀 Jó, utóbbi vicc, de látva a szezonbeli szánalmas teljesítményünk ebben a műfajban komolyan elgondolkoztam azon, hogy az adott év legjobb punterét most már ide kell hozni draftcetli árán is és 10 évre megoldatni vele a posztot.

ST-edzőt kirúgni, mert az egész szezonban gyenge volt a teljesítmény, Hailey tőlem maradhat, nem látom kiugróan rossznak a támadósor helyzetét, a fal például meccsről-meccsre javul, sérülések ide vagy oda. Will Allent és Hoodot meg kell tartani alacsony áron, Cotcheryt bármi áron, Keiselt veterán minimumért, Sanderst kis pénzért, nagyért elengedni. Worilds Nekem kérdés, nagy pénzt nem dobnék rá, kevésért maradhat.

Amihez nem nyúlnék nagyon: OL összeállt, elkapósor alapvetően okés, egy futó viszont kell Bell mögé, mert sem Dwyer, sem Jones nem tűnik megoldásnak, nem tudják tehermentesíteni. Védelemben Williams, Heyward és Timmons rendben vannak, viszont ezen kívül csak kompromisszumos megoldásokat látok: jók, de nem az igaziak. Sok függ a drafttól, de itt teljesen új csapatot kell építeni, ami ugye már folyamatban is van.

Hát így ennyi, ami a legfontosabb: gratulálok a Miami szurkolóinak. Azért Hópihe remélem vízbe fúlt az éjszaka! 😊Szokol
Én viszont nagyon sok mindennel nem értek egyet. Kezdve a 4. és 10-zel. Egyértelműen puntnak kellett volna jönnie. Semmit nem nyerhettünk vele (hiába csináljuk meg, még sehol nem vagyunk), de bukás esetén ugyanúgy a Fins jön, csakhogy FG-range-n belül, azaz utána sokkal kevesebb időre már TD kell... Fatális hiba volt nekimenni. De ha már nekimegyünk, akkor a TO kikérése szintén fatális hiba. De megfordíthatom a TO kikérésével már nem maradt más választásunk. Értem én, hogy mit jelent nem bízni a védelemben, csakhogy ez nem egy szimpla szitu, amikor azt csinál a Fins, amit akar. Itt a Dolphins O hülye lett volna dobni, ergó, rush-rush-pass lett volna, ami azt jelenti, hogy egyetlen passz playt kellett volna kivédekezni. Ez azért megoldható. De a lényeg, hogy játékelméletileg totálisan téves volt a 4. és 10-re nekimenés.

Nem értek egyet a futókról alkotott véleményeddel. Szerintem Felix Jones és Dwyer is hozza, amit kell, tökéletesen egészítik ki Bellt, kiváltképpen Dwyer, ő egyértelműen rászolgált a megtartására. Worilds-szal sem értek egyet, ő az akit mindenképpen megpróbálnék most itt tartani. Vince Williamst én nem sorolnám a "rendben van" kategóriába, nem véletlen mondom én az esetleges korai ILB-draftot. A punter poszton egyébként szerintem érdemes lenne FA-piacon körbenézni, erre nem pazarolnék picket.

Amivel egyetértek: Hoodot és Will allent olcsón jó lenne megtartani, Keiselt én nem próbálnám meg visszahozni, Sanderst én is olcsón megtartanám, drágán inkább menjen. Corchery nálam nem bármi áron megtartós, de emberi összegért igen.

Az általam korábban pedzegetett Troy és Ike-paycuttal kapcsolatban megjegyezném, hogy reális opció lehet a 3 éves hosszabbítás is, amivel jóval lejjebb lehetne vinni a capszámaikat. Ez főleg Troynál lehet komoly opció. Ike-nak ezt csak akkor tudom elképzelni, ha átképzik safetynek.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!