Seattle Seahawks

60 feliratkozó

több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Hello szomszédok. Elindul végre! Már vártuk.
Részemről nov 11 és dec 29 a két legfontosabb nap. Tudjátok, csat Titeket oda-vissza 😊
Lehetőségek szerinti sérülés mentes szezont nektek.
(Helm, Undi! ez a jubileumi 10. szezonom, hogy tudunk egymással csevegni és egymást savazni)
diverdoc
Drága Doki,

Helló, és köszi a jókívánságokat, Titeket is kerüljön el, meg úgy mindenkit.
Gratu a 10-hez (nekem a 12.) 😊

Legyen így, de savazni nem fogok, mert már nem hiszek a rivalizálás intézményében. Oka egyszerű,az egész NFL handicap rendszert ostobának, kontraproduktívnak, és igazságtalannak tartom.

ölellek Helm
Helmut Zimmer
ne máá, akkor sokkal jobban esik madarat ütni, ha megy közben a szájkarate 😊
De értem mire gondolsz.
diverdoc
Iden van esely igazi NFC-W versenyre. Emberemlekezet ota az elso ev lehet, hogy mind a 4 csapat kompetens iranyitoval jatszik.
undisputedly
2010 ben húztunk utoljára top 5 játékost... egy pillanatra sem álltunk ki "tankolni" azóta....
több mint 4 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Hello szomszédok. Elindul végre! Már vártuk.
Részemről nov 11 és dec 29 a két legfontosabb nap. Tudjátok, csat Titeket oda-vissza 😊
Lehetőségek szerinti sérülés mentes szezont nektek.
(Helm, Undi! ez a jubileumi 10. szezonom, hogy tudunk egymással csevegni és egymást savazni)
diverdoc
Drága Doki,

Helló, és köszi a jókívánságokat, Titeket is kerüljön el, meg úgy mindenkit.
Gratu a 10-hez (nekem a 12.) 😊

Legyen így, de savazni nem fogok, mert már nem hiszek a rivalizálás intézményében. Oka egyszerű,az egész NFL handicap rendszert ostobának, kontraproduktívnak, és igazságtalannak tartom.

ölellek Helm
Helmut Zimmer
ne máá, akkor sokkal jobban esik madarat ütni, ha megy közben a szájkarate 😊
De értem mire gondolsz.
diverdoc
Iden van esely igazi NFC-W versenyre. Emberemlekezet ota az elso ev lehet, hogy mind a 4 csapat kompetens iranyitoval jatszik.
undisputedly
Erről van szó


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Hello szomszédok. Elindul végre! Már vártuk.
Részemről nov 11 és dec 29 a két legfontosabb nap. Tudjátok, csat Titeket oda-vissza 😊
Lehetőségek szerinti sérülés mentes szezont nektek.
(Helm, Undi! ez a jubileumi 10. szezonom, hogy tudunk egymással csevegni és egymást savazni)
diverdoc
Drága Doki,

Helló, és köszi a jókívánságokat, Titeket is kerüljön el, meg úgy mindenkit.
Gratu a 10-hez (nekem a 12.) 😊

Legyen így, de savazni nem fogok, mert már nem hiszek a rivalizálás intézményében. Oka egyszerű,az egész NFL handicap rendszert ostobának, kontraproduktívnak, és igazságtalannak tartom.

ölellek Helm
Helmut Zimmer
ne máá, akkor sokkal jobban esik madarat ütni, ha megy közben a szájkarate 😊
De értem mire gondolsz.
diverdoc
Iden van esely igazi NFC-W versenyre. Emberemlekezet ota az elso ev lehet, hogy mind a 4 csapat kompetens iranyitoval jatszik.
több mint 4 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Hello szomszédok. Elindul végre! Már vártuk.
Részemről nov 11 és dec 29 a két legfontosabb nap. Tudjátok, csat Titeket oda-vissza 😊
Lehetőségek szerinti sérülés mentes szezont nektek.
(Helm, Undi! ez a jubileumi 10. szezonom, hogy tudunk egymással csevegni és egymást savazni)
diverdoc
Drága Doki,

Helló, és köszi a jókívánságokat, Titeket is kerüljön el, meg úgy mindenkit.
Gratu a 10-hez (nekem a 12.) 😊

Legyen így, de savazni nem fogok, mert már nem hiszek a rivalizálás intézményében. Oka egyszerű,az egész NFL handicap rendszert ostobának, kontraproduktívnak, és igazságtalannak tartom.

ölellek Helm
Helmut Zimmer
ne máá, akkor sokkal jobban esik madarat ütni, ha megy közben a szájkarate 😊
De értem mire gondolsz.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Hello szomszédok. Elindul végre! Már vártuk.
Részemről nov 11 és dec 29 a két legfontosabb nap. Tudjátok, csat Titeket oda-vissza 😊
Lehetőségek szerinti sérülés mentes szezont nektek.
(Helm, Undi! ez a jubileumi 10. szezonom, hogy tudunk egymással csevegni és egymást savazni)
diverdoc
Drága Doki,

Helló, és köszi a jókívánságokat, Titeket is kerüljön el, meg úgy mindenkit.
Gratu a 10-hez (nekem a 12.) 😊

Legyen így, de savazni nem fogok, mert már nem hiszek a rivalizálás intézményében. Oka egyszerű,az egész NFL handicap rendszert ostobának, kontraproduktívnak, és igazságtalannak tartom.

ölellek Helm
Helmut Zimmer
Osztom, de en csak az igazsagossagat vitatom, Hawks meccseken kivul nem is nezek semmit, igy is mind tudjuk, hogy a patriots (LoL, egy becsulet nelkuli frencsajz ilyen nevvel) nyeri iden is.
undisputedly
Én tényleg kontraproduktívnak tartom. Amúgy van matematikai bizonyítása is, hogy miért rossz ez a story... ha a rangérték alapuló értékelést nézel egyszerűen értelmetlen... Arról nem is beszélve, hogy nem azt a tényezőt korrigálja, ahol a legnagyobb veszteségeket szenvedik el a kevésbé sikeres franchisek.
A rendszer összetevőinek egy paraméterét cseszteti, és amúgy következmény nélküli. Patriotsnak még 2006-ban kicsit drukkoltam, ma már csak rendszer-szinten érdekel, amit csinálnak. Nagyon érdekes lesz az AB használat., egy magas WR draftot követően. A többi nem érdekel.
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Hello szomszédok. Elindul végre! Már vártuk.
Részemről nov 11 és dec 29 a két legfontosabb nap. Tudjátok, csat Titeket oda-vissza 😊
Lehetőségek szerinti sérülés mentes szezont nektek.
(Helm, Undi! ez a jubileumi 10. szezonom, hogy tudunk egymással csevegni és egymást savazni)
diverdoc
Drága Doki,

Helló, és köszi a jókívánságokat, Titeket is kerüljön el, meg úgy mindenkit.
Gratu a 10-hez (nekem a 12.) 😊

Legyen így, de savazni nem fogok, mert már nem hiszek a rivalizálás intézményében. Oka egyszerű,az egész NFL handicap rendszert ostobának, kontraproduktívnak, és igazságtalannak tartom.

ölellek Helm
Helmut Zimmer
Osztom, de en csak az igazsagossagat vitatom, Hawks meccseken kivul nem is nezek semmit, igy is mind tudjuk, hogy a patriots (LoL, egy becsulet nelkuli frencsajz ilyen nevvel) nyeri iden is.
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Hello szomszédok. Elindul végre! Már vártuk.
Részemről nov 11 és dec 29 a két legfontosabb nap. Tudjátok, csat Titeket oda-vissza 😊
Lehetőségek szerinti sérülés mentes szezont nektek.
(Helm, Undi! ez a jubileumi 10. szezonom, hogy tudunk egymással csevegni és egymást savazni)
diverdoc
Drága Doki,

Helló, és köszi a jókívánságokat, Titeket is kerüljön el, meg úgy mindenkit.
Gratu a 10-hez (nekem a 12.) 😊

Legyen így, de savazni nem fogok, mert már nem hiszek a rivalizálás intézményében. Oka egyszerű,az egész NFL handicap rendszert ostobának, kontraproduktívnak, és igazságtalannak tartom.

ölellek Helm
több mint 4 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Hello szomszédok. Elindul végre! Már vártuk.
Részemről nov 11 és dec 29 a két legfontosabb nap. Tudjátok, csat Titeket oda-vissza 😊
Lehetőségek szerinti sérülés mentes szezont nektek.
(Helm, Undi! ez a jubileumi 10. szezonom, hogy tudunk egymással csevegni és egymást savazni)


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Hát legalább megúsztuk ezt a jóembert 😀
Hanni
amúgy ennek én is örülök 😉
Helmut Zimmer
Mar pont kezdtem varni a szezont, amikor ez az undorito move megtortent... Soha nem szurkolok kifejezetten azert, hogy egy csapattal rossz dolgok tortenjenek, de lehet, hogy ezt mar csak mult idoben kellene leirnom. Aki barmennyire is szereti ezt a ligat/jatekot az most gyomorforgato erzest kell tapasztaljon.

Es persze semmilyen tamperinget nem fogsz tudni bizonyitani, de akinek van annyi esze, hogy tudja melyik a jobb es melyik a bal keze, az pontosan latja, hogy mennyire szenny csapat ez a Pats.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Hát legalább megúsztuk ezt a jóembert 😀
Hanni
amúgy ennek én is örülök 😉
több mint 4 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 599 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Hát legalább megúsztuk ezt a jóembert 😀
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
 twitter.com/Joe_Fann/status/1170376893830332416?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1170376893830332416&ref_url=https%3A%2F%2Fbleacherreport.com%2Fseattle-seahawks

Amúgy Ezekiel Ansah questionable lett hirtelen... csak hogy legyen valami konkrétum is.
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 812
Adnátok egy 5. Kört Antonio Brownért???!
A.) ha nem tudnátok, hogy McVay / Shanahan ad-e
B.) ha tudnátok hogy McVay / Shanahan ad.
Helmut Zimmer
na megkérdezem újra...Igen olvastam AK gondolotait, nyilván elfelejtette hogy a posztra korábban olyan embereket húztunk be, mint Braylon Edwards, Percy "hitman" Harvin, sőt a legendás Terrell Owens is volt a keret tagja...
😀 😀 😀
Helmut Zimmer
Nem igazolnám le a helyetekben, mert Carroll nem bírna vele és nem is tudná használni (nyelvkinyújtás level1000)
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Adnátok egy 5. Kört Antonio Brownért???!
A.) ha nem tudnátok, hogy McVay / Shanahan ad-e
B.) ha tudnátok hogy McVay / Shanahan ad.
Helmut Zimmer
na megkérdezem újra...Igen olvastam AK gondolotait, nyilván elfelejtette hogy a posztra korábban olyan embereket húztunk be, mint Braylon Edwards, Percy "hitman" Harvin, sőt a legendás Terrell Owens is volt a keret tagja...
😀 😀 😀
több mint 4 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 603
Furcsán írod a Tyler Boyd-ot. Szerintem ő lesz a pályán a legjobb WR, kérdés, hogy meg is mutatja-e
Fast Willie
Nem is azt írtam, hogy Ross a legjobb WR Green mögött. 😀

Boyd-ot a slotban szerintem limitálni fogjuk. Ugye az hátsókörös újoncunk Ugo Amadi néz ki a legjobb NCB-nek, de kétlem hogy ilyen matchupot bevállalunk az első meccsén, úgyhogy jó eséllyel Griffin lesz ráállítva. Azt meg úgy megoldottnak érzem, főleg úgy, hogy a mienk a liga legjobb coverage LB-e, aki a pálya közepén ennél erősebb SWR-eket is megreggelizik, ha jó napja van. 😀

Ross-t meg megkapja a szélen Flowers, és azt azért jobban látom, hogy azon a matchupon megégünk párszor. És ott segítség se lesz a közelben.

több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 812
Na akkor Cincinnati preview/jósda:

D#:
Sikerül kevés ponton tartani a Bengalst.
AJ Green távollétében nem látom azt a fegyvert, aki egész meccs alatt dominálni tudja a saját párharcát, és minden pillanatban életveszélyt jelent. A bust speedster John Rossban látom a legjobban, hogy sebességből megver néha, és hoz néhány nagy játékot a szélen. Amúgy kb hasonló a skillsetjük mint nekünk, Lockett nélkül.
Bold: Griffintől elit teljesítményt, és 1 picket várok.

Nem csak emiatt lesz nehéz dolga Daltonnak, bár Cordy Gleen játéka kérdéses, de vele a fedélzeten se lesz sokkal nyugodtabb meccse a zsebben. Reed és Ansah hiányában is lesz nyomás, Fordtól és Greentől is nagy mecset (és sacket) várok.

A Bengalsnak Mixon lehet most a legerősebb fegyvere, de szerintem őt féken tudjuk majd tartani belül, (Clowney is lubickolni fog futás ellen, meg ott van az elit LB sor is.)

Ha nem kerül hamar nagy hátrányba a Cincinnati, és tömni fogják Mixont, akkor Blairt is érdemes lesz figyelni. Futás ellen igazi Kam pótlékot látok benne, sokszor feljebb küldhetik majd, tud majd villogni. Coverage-ben azért lesz majd 1-2 benézett play-e. 😊

Tippre 1 futott TD-vel meg max 2-3 fieldgoallal zár a Bengals.
(10-13pont)

O#:
A legneccesebb ezen az oldalon is a falak csatája lesz, kiváncsi vagyok, hogy a Dunlap-Geno duó mekkora pusztítás végez majd az OL-ben, vagy esetleg tudtak-e az offseasonban szintet lépni. Főleg hogy Duane Brown questionable.

Savage-el a fedélzeten fosnék, de a jóöreg Russ majdcsak elszaladgál a nyomás elől.

A Bengals fal mögött sehol nincs verhetetlen egység, így a B skillpayer állumányunkkal is ellavírozhatunk azért, bár pontözön nem lesz.
Kiugró teljesítményt egyik WR-től sem várok, várhatóan szépen szét lesznek szórva a labdák 2-3-4 targetekkel fejenként.

Disslyre érdemes lesz figyelni, 20+yardokkal és TDvel fog kitűnni ebből a vanilla O#-ből, Lockettben látom a másik TD elkapást.

A földön a mi futásunk is ölve lesz azért rendesen, Carson közepes teljesítménnyel zár, de 1 TDre azért jó nálam, Pennytől meg kb 8 carry/10 yardot várok.

Most hogy van rugónk, merjük is használni, beverünk legalább 1 FG-t 45+ yardról.
Dickson meg egy félisten, de ezt már tudjuk.
(20-27pont)


Pro tipp: Bengals-Seahawks 13:24
akdestroyer
Furcsán írod a Tyler Boyd-ot. Szerintem ő lesz a pályán a legjobb WR, kérdés, hogy meg is mutatja-e
több mint 4 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 603
Na akkor Cincinnati preview/jósda:

D#:
Sikerül kevés ponton tartani a Bengalst.
AJ Green távollétében nem látom azt a fegyvert, aki egész meccs alatt dominálni tudja a saját párharcát, és minden pillanatban életveszélyt jelent. A bust speedster John Rossban látom a legjobban, hogy sebességből megver néha, és hoz néhány nagy játékot a szélen. Amúgy kb hasonló a skillsetjük mint nekünk, Lockett nélkül.
Bold: Griffintől elit teljesítményt, és 1 picket várok.

Nem csak emiatt lesz nehéz dolga Daltonnak, bár Cordy Gleen játéka kérdéses, de vele a fedélzeten se lesz sokkal nyugodtabb meccse a zsebben. Reed és Ansah hiányában is lesz nyomás, Fordtól és Greentől is nagy mecset (és sacket) várok.

A Bengalsnak Mixon lehet most a legerősebb fegyvere, de szerintem őt féken tudjuk majd tartani belül, (Clowney is lubickolni fog futás ellen, meg ott van az elit LB sor is.)

Ha nem kerül hamar nagy hátrányba a Cincinnati, és tömni fogják Mixont, akkor Blairt is érdemes lesz figyelni. Futás ellen igazi Kam pótlékot látok benne, sokszor feljebb küldhetik majd, tud majd villogni. Coverage-ben azért lesz majd 1-2 benézett play-e. 😊

Tippre 1 futott TD-vel meg max 2-3 fieldgoallal zár a Bengals.
(10-13pont)

O#:
A legneccesebb ezen az oldalon is a falak csatája lesz, kiváncsi vagyok, hogy a Dunlap-Geno duó mekkora pusztítás végez majd az OL-ben, vagy esetleg tudtak-e az offseasonban szintet lépni. Főleg hogy Duane Brown questionable.

Savage-el a fedélzeten fosnék, de a jóöreg Russ majdcsak elszaladgál a nyomás elől.

A Bengals fal mögött sehol nincs verhetetlen egység, így a B skillpayer állumányunkkal is ellavírozhatunk azért, bár pontözön nem lesz.
Kiugró teljesítményt egyik WR-től sem várok, várhatóan szépen szét lesznek szórva a labdák 2-3-4 targetekkel fejenként.

Disslyre érdemes lesz figyelni, 20+yardokkal és TDvel fog kitűnni ebből a vanilla O#-ből, Lockettben látom a másik TD elkapást.

A földön a mi futásunk is ölve lesz azért rendesen, Carson közepes teljesítménnyel zár, de 1 TDre azért jó nálam, Pennytől meg kb 8 carry/10 yardot várok.

Most hogy van rugónk, merjük is használni, beverünk legalább 1 FG-t 45+ yardról.
Dickson meg egy félisten, de ezt már tudjuk.
(20-27pont)


Pro tipp: Bengals-Seahawks 13:24

Szerkesztette: akdestroyer

több mint 4 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 603
Adnátok egy 5. Kört Antonio Brownért???!
A.) ha nem tudnátok, hogy McVay / Shanahan ad-e
B.) ha tudnátok hogy McVay / Shanahan ad.
Helmut Zimmer
Nem értem a kérdést.
Most tényleg azon filozofálunk, hogy idehozzuk-e valakit, aki Richard Sherman személyiségével és Malik McDowell hozzállásával egyszerre rendelkezik? 😀
Ingyen se.
Agyhalott.

több mint 4 éve
BigBaltazar Seattle Seahawks 1 202 — A remény az optimisták fegyvere a valóság ellen
Kis játék amire visszanézhetunk:
O# MVP: Russell W.
D# MVP: Bobby W.
Legnagyobb pozitív meglepetés: OLine
Legerősebb egység: front7
Legnagyobb negatív meglepetés: Shaquill Griffin
Leggyengébb egység: Secondary

Mérleg: 10-6
PO: Igen

Go Hawks! Go Hawks! Go Hawks!
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Adnátok egy 5. Kört Antonio Brownért???!
A.) ha nem tudnátok, hogy McVay / Shanahan ad-e
B.) ha tudnátok hogy McVay / Shanahan ad.
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Legnagyobb negativ meglepetes: Shaquill Griffin
undisputedly
Ahogy így olvasok már a srácról véleményeket itt nálatok, ezt nem érezném meglepőnek részetekről, csak azt, ha jól játszana 😊
kristóf17
Tobbnyire a testveret, az LB pozicioban levo Shaquem Griffint ekeztek a tobbiek (o az aki fogyatekossaggal jatszik).
undisputedly
Jaja, Képben vagyok, de a jó első év után (Shaquill) úgy rémlik a másodiknál inkább csalódott itt benne a brigád. Aztán lehet csak kívülről jött ez le 😊
kristóf17
Igen, rookie eveben olyan jo volt, hogy gyakorlatilag konnyu szivvel engedtuk el Sherm teljesitmenyet, de tavaly osszeesett a jateka es az egyik legrosszabb volt a csapatban.

A testvere hatalmas pozitiv sztori, kellett tavaly, miutan kicsit toxikus volt ket eve a szezonunk, de nem mutatta jelet, hogy a teljesitmenye ide valo lenne es ahogyan Helm is irja, miatta nem volt hely Callitronak...
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 420 — Colts fan
Legnagyobb negativ meglepetes: Shaquill Griffin
undisputedly
Ahogy így olvasok már a srácról véleményeket itt nálatok, ezt nem érezném meglepőnek részetekről, csak azt, ha jól játszana 😊
kristóf17
Tobbnyire a testveret, az LB pozicioban levo Shaquem Griffint ekeztek a tobbiek (o az aki fogyatekossaggal jatszik).
undisputedly
Jaja, Képben vagyok, de a jó első év után (Shaquill) úgy rémlik a másodiknál inkább csalódott itt benne a brigád. Aztán lehet csak kívülről jött ez le 😊
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Legnagyobb negativ meglepetes: Shaquill Griffin
undisputedly
Ahogy így olvasok már a srácról véleményeket itt nálatok, ezt nem érezném meglepőnek részetekről, csak azt, ha jól játszana 😊
kristóf17
Tobbnyire a testveret, az LB pozicioban levo Shaquem Griffint ekeztek a tobbiek (o az aki fogyatekossaggal jatszik).
undisputedly
Szerintem a két csávó aktív ekézése független. A CB csávó csalódás volt Sherman helyén, az LB meg kiszorított olyan játékosokat, akiket szeretünk, és többre értékelünk nála... de erről a csávó nem tehet.
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Legnagyobb negativ meglepetes: Shaquill Griffin
undisputedly
Ahogy így olvasok már a srácról véleményeket itt nálatok, ezt nem érezném meglepőnek részetekről, csak azt, ha jól játszana 😊
kristóf17
Tobbnyire a testveret, az LB pozicioban levo Shaquem Griffint ekeztek a tobbiek (o az aki fogyatekossaggal jatszik).
több mint 4 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 603
O# MVP: DangeRuss
D# MVP: Bobby Wagner

Legnagyobb pozitív meglepetés:
-WR corps, 3 elkapó is 800 yard felett zár majd (Lockett, DK, Jennings/Ursua)
-Will Disslyből idén szupersztár lesz, és felkerül a Kelce-Kittle-Ertz polcra.

Legerősebb egység:
LB, of course

Legnagyobb negatív meglepetés:
Rashaad Penny, máramennyire ez meglepetés lesz. Inside runok 1-2 yardért, orrvérzésig.

Leggyengébb egység:
Secondary, muhahaha. 20+yardos benyalt játékok 3&10-re, meg mistackle hegyek.

Mérleg: 10-6
PO: Igen

Szerkesztette: akdestroyer