Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A devizahitelmentő-akciók logikája a most elhunyt Chávezra fog hasonlítani. Ha Orbán közvetlenül a Zemberekhez fordul és az MNB-tartalékból kihúzza őket a szarból, jövőre pajzsra emelik és mindenki leszarja a nemzetközi szankciókat meg a demokrácia alkonyát. Hugó, a víziló pont így működött, meglehetősen sikeresen. Orbán kőolaj hiányában majd ruszki hitelekhez vagy valami hasonló csodafegyverhez nyúl, de megcsinálja. Dzsokijuing
Pár napja azt mondtad, hogy tuti nyer az ellenzék jól összefogódzkodva.
Most akkor mi lesz?
Megveszi Orbán a koronát kilóra, vagy jön Bajnai, aki kiérdemli?
Sobri Jóska
Szerintem tökmindegy.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
A devizahitelmentő-akciók logikája a most elhunyt Chávezra fog hasonlítani. Ha Orbán közvetlenül a Zemberekhez fordul és az MNB-tartalékból kihúzza őket a szarból, jövőre pajzsra emelik és mindenki leszarja a nemzetközi szankciókat meg a demokrácia alkonyát. Hugó, a víziló pont így működött, meglehetősen sikeresen. Orbán kőolaj hiányában majd ruszki hitelekhez vagy valami hasonló csodafegyverhez nyúl, de megcsinálja. Dzsokijuing
Pár napja azt mondtad, hogy tuti nyer az ellenzék jól összefogódzkodva.
Most akkor mi lesz?
Megveszi Orbán a koronát kilóra, vagy jön Bajnai, aki kiérdemli?

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 942 — Saturday Night Lights
Bagatellizálsz, szerintem épp eléggé jelzésértékű, hogy a szavazati jogunkat vonja kétségbe a világ vezető üzleti napilapja. Politikai okokból ez utoljára a Haiderral lebutított sógorokkal fordult elő, tehát nem mindennapos eset.Dzsokijuing
Amennyit én láttam ebből, totál bagatell, mit írnak rólunk. Dolgoztam pár rendezvényen a tanácsi elnökségünk alatt, soha nem jött szóba a médiatörvény vagy ilyesmi. De persze ha egy újság fog ugyanezektől az emberektől nyilatkozatot kérni, durván le fognak hordani minket, hogy demokrácia így, jogállam úgy, a mindennapi ügyekben ezt viszont félreteszik. Sokkal több gondjuk van pl. a csehekkel mostanában, mert ők az egész költségvetési vita alatt percenként váltogatták az álláspontjaikat.

Ezt magával Cohn-Bendittel is tapasztaltam kinn Brüsszelben, pedig nála nagyobb ellenlábasa nincs Viktorunknak az EP-ben 😊

A Financial Times más tészta, ott lehet, hogy nem szalonképes Magyarország, és ez persze jelzésértékű meg problematikus is bizonyos szinten, de ennek a gyakorlatban nincs különösebb jelentősége az EU-s ügyeinkben.Rajna
Tehát az a tény, hogy az összes két lábon járó nyugati EU-s vezető megáll Hegyeshalomnál, irreleváns?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Ne haragudj, én matematikus végzettséggel nem tartom magam hülyének. Volt lakáselőtakarékosságunk, kinéztünk egy lakást, megfelelő fekvéssel, jó ár/érték arányban. Kellett 7 milió forint hitel. Az összes konstrukció közül kiválasztottunk egy devizásat. Kiszámoltam, ha 180-190 forintig megy az árfolyam, még akkor is jól járok a forintoshoz képest. Matolcsyval kurvára nem számoltam. Egyszerűen a tökéletesen felépített differenciálegyenlet rendszerembe nem tudtam berakni egy ilyen kaliberű hülyét. füligjimmy
Ugye ezért sci-fi az Alapítvány, és Hari Seldon pszichohistóriája.
Mert oszthatsz, szorozhatsz, tervezhetsz, számolhatsz, lehetsz akár matematikus, de az emberi hülyeségi faktort még csak megbecsülni sem lehetséges. 😊
A végtelennel ugye nem lehet semmilyen matematikai egyenletben kalkulálni.
Márpedig Einstein óta tudjuk: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség."Sobri Jóska
99. A kockázat a játék része… ezért érdemes játszani.Amadeus91
De mivel ez politika topic, azért még mindig csak az első szabály a leginkább ajánlható mindenki figyelmébe:

Ha egyszer megszerezted a pénzüket, soha ne add vissza.
Sobri Jóska
és utána bánj velük rokonként.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Ne haragudj, én matematikus végzettséggel nem tartom magam hülyének. Volt lakáselőtakarékosságunk, kinéztünk egy lakást, megfelelő fekvéssel, jó ár/érték arányban. Kellett 7 milió forint hitel. Az összes konstrukció közül kiválasztottunk egy devizásat. Kiszámoltam, ha 180-190 forintig megy az árfolyam, még akkor is jól járok a forintoshoz képest. Matolcsyval kurvára nem számoltam. Egyszerűen a tökéletesen felépített differenciálegyenlet rendszerembe nem tudtam berakni egy ilyen kaliberű hülyét. füligjimmy
Ugye ezért sci-fi az Alapítvány, és Hari Seldon pszichohistóriája.
Mert oszthatsz, szorozhatsz, tervezhetsz, számolhatsz, lehetsz akár matematikus, de az emberi hülyeségi faktort még csak megbecsülni sem lehetséges. 😊
A végtelennel ugye nem lehet semmilyen matematikai egyenletben kalkulálni.
Márpedig Einstein óta tudjuk: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség."Sobri Jóska
99. A kockázat a játék része… ezért érdemes játszani.Amadeus91
De mivel ez politika topic, azért még mindig csak az első szabály a leginkább ajánlható mindenki figyelmébe:

Ha egyszer megszerezted a pénzüket, soha ne add vissza.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Ne haragudj, én matematikus végzettséggel nem tartom magam hülyének. Volt lakáselőtakarékosságunk, kinéztünk egy lakást, megfelelő fekvéssel, jó ár/érték arányban. Kellett 7 milió forint hitel. Az összes konstrukció közül kiválasztottunk egy devizásat. Kiszámoltam, ha 180-190 forintig megy az árfolyam, még akkor is jól járok a forintoshoz képest. Matolcsyval kurvára nem számoltam. Egyszerűen a tökéletesen felépített differenciálegyenlet rendszerembe nem tudtam berakni egy ilyen kaliberű hülyét. füligjimmy
Ugye ezért sci-fi az Alapítvány, és Hari Seldon pszichohistóriája.
Mert oszthatsz, szorozhatsz, tervezhetsz, számolhatsz, lehetsz akár matematikus, de az emberi hülyeségi faktort még csak megbecsülni sem lehetséges. 😊
A végtelennel ugye nem lehet semmilyen matematikai egyenletben kalkulálni.
Márpedig Einstein óta tudjuk: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség."Sobri Jóska
99. A kockázat a játék része… ezért érdemes játszani.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Ne haragudj, én matematikus végzettséggel nem tartom magam hülyének. Volt lakáselőtakarékosságunk, kinéztünk egy lakást, megfelelő fekvéssel, jó ár/érték arányban. Kellett 7 milió forint hitel. Az összes konstrukció közül kiválasztottunk egy devizásat. Kiszámoltam, ha 180-190 forintig megy az árfolyam, még akkor is jól járok a forintoshoz képest. Matolcsyval kurvára nem számoltam. Egyszerűen a tökéletesen felépített differenciálegyenlet rendszerembe nem tudtam berakni egy ilyen kaliberű hülyét. füligjimmy
Ugye ezért sci-fi az Alapítvány, és Hari Seldon pszichohistóriája.
Mert oszthatsz, szorozhatsz, tervezhetsz, számolhatsz, lehetsz akár matematikus, de az emberi hülyeségi faktort még csak megbecsülni sem lehetséges. 😊
A végtelennel ugye nem lehet semmilyen matematikai egyenletben kalkulálni.
Márpedig Einstein óta tudjuk: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség."

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
 vastagbor.blog.hu/2013/03/06/sopron_diszoklevelet_adomanyoz_matolcsyeknak

a soproni lovasszobros dolog, ha valaki lemaradt volna

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
A Financial Times más tészta, ott lehet, hogy nem szalonképes Magyarország, és ez persze jelzésértékű meg problematikus is bizonyos szinten, de ennek a gyakorlatban nincs különösebb jelentősége az EU-s ügyeinkben.Rajna
Engem nem az EU izgat, hanem hogy a befektetők, akik eldöntik hova vigyék a pénzt, olvassák az ilyesmit.Kori
Az lehet, hogy téged ez izgat, de az eredeti állítás szerint magyar embert manapság Brüsszelbe már szinte be se engednek, én kizárólag a diplomáciáról beszéltem.Rajna
lehetne alakítani ezen, mert nem kóser így.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A Financial Times más tészta, ott lehet, hogy nem szalonképes Magyarország, és ez persze jelzésértékű meg problematikus is bizonyos szinten, de ennek a gyakorlatban nincs különösebb jelentősége az EU-s ügyeinkben.Rajna
Engem nem az EU izgat, hanem hogy a befektetők, akik eldöntik hova vigyék a pénzt, olvassák az ilyesmit.Kori
Az lehet, hogy téged ez izgat, de az eredeti állítás szerint magyar embert manapság Brüsszelbe már szinte be se engednek, én kizárólag a diplomáciáról beszéltem.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
A Financial Times más tészta, ott lehet, hogy nem szalonképes Magyarország, és ez persze jelzésértékű meg problematikus is bizonyos szinten, de ennek a gyakorlatban nincs különösebb jelentősége az EU-s ügyeinkben.Rajna
Engem nem az EU izgat, hanem hogy a befektetők, akik eldöntik hova vigyék a pénzt, olvassák az ilyesmit.


több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Bagatellizálsz, szerintem épp eléggé jelzésértékű, hogy a szavazati jogunkat vonja kétségbe a világ vezető üzleti napilapja. Politikai okokból ez utoljára a Haiderral lebutított sógorokkal fordult elő, tehát nem mindennapos eset.Dzsokijuing
Amennyit én láttam ebből, totál bagatell, mit írnak rólunk. Dolgoztam pár rendezvényen a tanácsi elnökségünk alatt, soha nem jött szóba a médiatörvény vagy ilyesmi. De persze ha egy újság fog ugyanezektől az emberektől nyilatkozatot kérni, durván le fognak hordani minket, hogy demokrácia így, jogállam úgy, a mindennapi ügyekben ezt viszont félreteszik. Sokkal több gondjuk van pl. a csehekkel mostanában, mert ők az egész költségvetési vita alatt percenként váltogatták az álláspontjaikat.

Ezt magával Cohn-Bendittel is tapasztaltam kinn Brüsszelben, pedig nála nagyobb ellenlábasa nincs Viktorunknak az EP-ben 😊

A Financial Times más tészta, ott lehet, hogy nem szalonképes Magyarország, és ez persze jelzésértékű meg problematikus is bizonyos szinten, de ennek a gyakorlatban nincs különösebb jelentősége az EU-s ügyeinkben.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Viktorunk nem kap lovasszobrot Sopronban. 😕

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 942 — Saturday Night Lights
Túl sok ütőkártyája nem maradt, az EU-ba is már csak a hátsó ajtón engedik, Budapesten felelős európai vezetőt (a Rompuy-körutat nem számítva) évek óta nem láttam.Dzsokijuing
Ez nem teljesen igaz, a magyar kormány marhaságaival nem igazán foglalkoznak a mindennapi diplomácia során Brüsszelben, bár Viktorral való parolázást média előtt nyilván nem szívesen vállalnak be az újsághírek mellett. De ettől még ilyen magyar vagy fideszembargó korántsincs az EU-ban, legalábbis a diplomatákkal, képviselőkkel semmi gondja a többségnek.Rajna
A Financial Times is azért akarja elvetetni a szavazati jogunkat a Tanácsban. Ilyen cikket Haider óta nem írtak EU-s tagállamról.Dzsokijuing
A Financial Times nem éppen Brüsszel, a mindennapi diplomáciában az ilyesfajta cikkek vajmi keveset számítanak. Pontosan tudják, hogy az euroszkepticizmus szarabb gazdasági időszakokban megnő, főleg a szegényebb tagállamokban, kisebb-nagyobb szinten mindegyiknek van erről otthoni tapasztalata, nem zavarja őket annyira, ha egy kelet-európai arc ezt lovagolja meg időről időre politikai tőkét kreálva. Rajna
Bagatellizálsz, szerintem épp eléggé jelzésértékű, hogy a szavazati jogunkat vonja kétségbe a világ vezető üzleti napilapja. Politikai okokból ez utoljára a Haiderral lebutított sógorokkal fordult elő, tehát nem mindennapos eset.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Túl sok ütőkártyája nem maradt, az EU-ba is már csak a hátsó ajtón engedik, Budapesten felelős európai vezetőt (a Rompuy-körutat nem számítva) évek óta nem láttam.Dzsokijuing
Ez nem teljesen igaz, a magyar kormány marhaságaival nem igazán foglalkoznak a mindennapi diplomácia során Brüsszelben, bár Viktorral való parolázást média előtt nyilván nem szívesen vállalnak be az újsághírek mellett. De ettől még ilyen magyar vagy fideszembargó korántsincs az EU-ban, legalábbis a diplomatákkal, képviselőkkel semmi gondja a többségnek.Rajna
A Financial Times is azért akarja elvetetni a szavazati jogunkat a Tanácsban. Ilyen cikket Haider óta nem írtak EU-s tagállamról.Dzsokijuing
A Financial Times nem éppen Brüsszel, a mindennapi diplomáciában az ilyesfajta cikkek vajmi keveset számítanak. Pontosan tudják, hogy az euroszkepticizmus szarabb gazdasági időszakokban megnő, főleg a szegényebb tagállamokban, kisebb-nagyobb szinten mindegyiknek van erről otthoni tapasztalata, nem zavarja őket annyira, ha egy kelet-európai arc ezt lovagolja meg időről időre politikai tőkét kreálva.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Az is tény, hogy a szabályozási környezet sem volt meg, ami főleg azokat vitte bele a lakás- és autó hitelekbe, akik a legkevésbé értenek az egészhez. Ez pedig akárhogy nézzük inkább a kormány hibája.

Konkrétan 20-30-40% önerő nélkül nem lett volna szabad hitelezni, mert túl nagy a kockázat. Az ismerőseim közül is azok kerültek padlóra elsősorban, aki elhozták az új Suzukit 10 évre 0 Ft-tal, mert nem volt 200.000 Ft-juk sem egy használt beugrójára. Ugyanez lakással, csak 30 évre és sokszoros összegekben.

Könnyen lehet, hogy ezekkel kapcsolatban nincs is értelme oktatni semmit, mert a többség úgyse fogja fel mi vele a gond, egyszerűbb volna nem megengedni, hogy túlzottan eladósodjanak a népek, vagy túl nagy kockázatot vegyenek magukra.


több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A legjobb gazdaságpolitikával se lenne olcsóbb a CHF jelenleg 200 forintnál, mert a párhuzamosan futó euró-és dollárválságokkal a frank menekülődevizává vált és a nagy kereslet felhajtotta az árát. Pl. forintban számolva 2008 nyarához képest 50-60%-kal lett drágább a frank, az euró meg 20%-kal. atapapa
A 200, és a 240 között én még azért mindig fel tudok fedezni egy hangyafasznyi különbséget.füligjimmy
Naná, ezt csak azért fűztem hozzá, mert az egyenleted bukása nem csak Matolcsyn, hanem kb. 50%-ban a világgazdasági környezeten is múlt. Na meg ahhoz, hogy csak az eurónak megfelelő mértékben bukjon a forint a frankhoz képest, ahhoz az elmúlt években elég nagy vérengzésre lett volna szükség megszorításügyben.
Nem mintha ezt lenne esély megúszni a közeljövőben.

több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
A legjobb gazdaságpolitikával se lenne olcsóbb a CHF jelenleg 200 forintnál, mert a párhuzamosan futó euró-és dollárválságokkal a frank menekülődevizává vált és a nagy kereslet felhajtotta az árát. Pl. forintban számolva 2008 nyarához képest 50-60%-kal lett drágább a frank, az euró meg 20%-kal. atapapa
A 200, és a 240 között én még azért mindig fel tudok fedezni egy hangyafasznyi különbséget. De ez már a tudományok topicba illene szerintem. Van olyan? Nincs? Legyen!

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 942 — Saturday Night Lights
Túl sok ütőkártyája nem maradt, az EU-ba is már csak a hátsó ajtón engedik, Budapesten felelős európai vezetőt (a Rompuy-körutat nem számítva) évek óta nem láttam.Dzsokijuing
Ez nem teljesen igaz, a magyar kormány marhaságaival nem igazán foglalkoznak a mindennapi diplomácia során Brüsszelben, bár Viktorral való parolázást média előtt nyilván nem szívesen vállalnak be az újsághírek mellett. De ettől még ilyen magyar vagy fideszembargó korántsincs az EU-ban, legalábbis a diplomatákkal, képviselőkkel semmi gondja a többségnek.Rajna
A Financial Times is azért akarja elvetetni a szavazati jogunkat a Tanácsban. Ilyen cikket Haider óta nem írtak EU-s tagállamról.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Túl sok ütőkártyája nem maradt, az EU-ba is már csak a hátsó ajtón engedik, Budapesten felelős európai vezetőt (a Rompuy-körutat nem számítva) évek óta nem láttam.Dzsokijuing
Ez nem teljesen igaz, a magyar kormány marhaságaival nem igazán foglalkoznak a mindennapi diplomácia során Brüsszelben, bár Viktorral való parolázást média előtt nyilván nem szívesen vállalnak be az újsághírek mellett. De ettől még ilyen magyar vagy fideszembargó korántsincs az EU-ban, legalábbis a diplomatákkal, képviselőkkel semmi gondja a többségnek.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 942 — Saturday Night Lights
A devizahitel konstrukciók lehet, hogy nem voltak jogszerűek vagy tisztességesek, én nem tudom. Anyám törlesztőrészlet többet ment fel, mint amennyit a forint romlott a frankkal szemben, pedig forint alapú hitele van. A hülye hitel sokszor nem választás kérdése, ez van, ezt pénzügyi ismeretekkel is kevéssé lehetne javítani. A hülye hitelesnek egyébként sem a devizásokat dobtam fel, sokan mindenfajta ilyen trükközés nélkül is lépre mennek, még akár akkor is, ha lenne más lehetőségük, csak nem néznek utána. Diplomások is.Rajna
Ami kérdés marad, hogy a kezdetektől rendben fizető forinthiteleseket ki kárpótolja a most túltámogatott devizások mellett?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 942 — Saturday Night Lights
A devizahitelmentő-akciók logikája a most elhunyt Chávezra fog hasonlítani. Ha Orbán közvetlenül a Zemberekhez fordul és az MNB-tartalékból kihúzza őket a szarból, jövőre pajzsra emelik és mindenki leszarja a nemzetközi szankciókat meg a demokrácia alkonyát. Hugó, a víziló pont így működött, meglehetősen sikeresen. Orbán kőolaj hiányában majd ruszki hitelekhez vagy valami hasonló csodafegyverhez nyúl, de megcsinálja. Túl sok ütőkártyája nem maradt, az EU-ba is már csak a hátsó ajtón engedik, Budapesten felelős európai vezetőt (a Rompuy-körutat nem számítva) évek óta nem láttam.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ne haragudj, én matematikus végzettséggel nem tartom magam hülyének. Volt lakáselőtakarékosságunk, kinéztünk egy lakást, megfelelő fekvéssel, jó ár/érték arányban. Kellett 7 milió forint hitel. Az összes konstrukció közül kiválasztottunk egy devizásat. Kiszámoltam, ha 180-190 forintig megy az árfolyam, még akkor is jól járok a forintoshoz képest. Matolcsyval kurvára nem számoltam. Egyszerűen a tökéletesen felépített differenciálegyenlet rendszerembe nem tudtam berakni egy ilyen kaliberű hülyét. Ha semmihez sem nyúlnak hozzá a költségvetésben, nem itt tartanánk. A piacot kurvára nem érdekli, hogy kik ülnek az alkotmánybíróságban, hogy van egy 100 milliárdos médiatanácsunk, hogy Polt Péter a főügyész, ha neadjisten újra elkezdenének boszorkányüldözni a gonosz boszorkányüldöző inkvizítorok, akkor majd lehessen őrködni a becsületes fidesznyikek álma fölött. A mocskos zsidók bankosokat az érdekli, hogy elolvasnak reggel hatkor egy mondatot: "itt nyugszik a 2013-as magyar költségvetés, élt 43 napot." Erre úgy általában felkapják a fejüket. Még így is világsikert értünk el a vezér szerint, mert hajlandóak minket finanszírozni a piacok. füligjimmy
Az euró, a cseh korona, a zloty alig gyengült kevesebbet 2010 óta a frankkal szemben, mint a forint. Kétségtelenül van ebben szerepe Matolcsyéknak, hogy ezek közül is mi hoztuk ezt a legrosszabbul, ha más irány lett volna, talán nyersze az egészen 10-20%-ot, ami persze szép dolog, de az egész problémát nem oldja meg. Ez a folyamat az egész régióra igaz volt, Gyurcsány vagy Bajnai alatt is valami hasonló összejött volna minden bizonnyal.

A devizahitel konstrukciók lehet, hogy nem voltak jogszerűek vagy tisztességesek, én nem tudom. Anyám törlesztőrészlet többet ment fel, mint amennyit a forint romlott a frankkal szemben, pedig forint alapú hitele van. A hülye hitel sokszor nem választás kérdése, ez van, ezt pénzügyi ismeretekkel is kevéssé lehetne javítani. A hülye hitelesnek egyébként sem a devizásokat dobtam fel, sokan mindenfajta ilyen trükközés nélkül is lépre mennek, még akár akkor is, ha lenne más lehetőségük, csak nem néznek utána. Diplomások is.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Bibliát oktatnak így is irodalomból, két-három hónapot rászánnak ha minden igaz. A hittan kicsit más, mondjuk a katolikusoknál a Biblia kevésbé jelentős forrása a hitnek, mint a protestánsoknál, szóval ha ténylegesen hittan lenne kötelezővé téve, az nem feltétlenül bibliaismeretet jelentene, hanem teológiai alapvetéseket. Ami egyébként szintén hasznos, még akár művelődéstörténetből is, másrészt egy másik szemléletet ismertet meg a diáksággal, mint az összes többi tantárgy, harmadrészt ha már filozófia nincs, ez sem olyan rossz. Elvileg. A gyakorlatban viszont tuti nincs elég tanár erre, másrészt befogadó közönség sem annyira, szóval ha szimpla vallási traktálás lesz, akkor semmi értelme. Inkább kéne plusz egy irodalomóra szerintem, és akkor több idő lenne a Bibliára, amivel sokkal jobban érthetővé válik az egész európai kultúra utána.
Rajna
Általánosból nekem nem rémlik komolyabb bibliaismereti rész, gimiben se a történeteken van a hangsúly, hanem a biblia keletkezésén, műfaján, milyen részekből áll, vagy egyéb ide köthető fogalmak ledarálása zajlik, mint pl. apokrif, kanonizáció.
Nem tudom, hogy ennek az oktatása milyen tartalommal zajlana a hittan keretein belül, nem voltam soha katolikus hittanon,kérdés, hogy lesz-e erre valamilyen közös tanterv vagy abszolút az egyházra bízzák, hogy mit csinál.
Az etika nem teljesen ez, de aki világnézeti okokból nem akarja a gyerekét hittanra járatni, ott is kell valami hasonló.
Szerintem a pénzügyet olyan formában kéne leadni, ami vonzóvá teheti a fiatalok számára, de az egyetemen már késő ezt előhozni, meg nem is az értelmiség a legveszélyeztetettebb csoport.


Ne haragudj, én matematikus végzettséggel nem tartom magam hülyének. Volt lakáselőtakarékosságunk, kinéztünk egy lakást, megfelelő fekvéssel, jó ár/érték arányban. Kellett 7 milió forint hitel. Az összes konstrukció közül kiválasztottunk egy devizásat. Kiszámoltam, ha 180-190 forintig megy az árfolyam, még akkor is jól járok a forintoshoz képest. Matolcsyval kurvára nem számoltam. Egyszerűen a tökéletesen felépített differenciálegyenlet rendszerembe nem tudtam berakni egy ilyen kaliberű hülyét.füligjimmy
A legjobb gazdaságpolitikával se lenne olcsóbb a CHF jelenleg 200 forintnál, mert a párhuzamosan futó euró-és dollárválságokkal a frank menekülődevizává vált és a nagy kereslet felhajtotta az árát. Pl. forintban számolva 2008 nyarához képest 50-60%-kal lett drágább a frank, az euró meg 20%-kal.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Rajna, ezzel csak az a baj, hogy az idióta hitelek többségét nem a diplomások veszik fel.somoskovig
Hát a legnagyobbakat azért mégiscsak igen, mert ahhoz kell valami kereset is, hogy felvegyél valamit (apám pl. olyan barom konstrukciókba ment bele, hogy ihaj, de ehhez kellett valami bevétel is), másrészt meg a max érettségizett emberek jelentős részének középsikolában aztán lökheted a sódert, tényleg nem lesz foganatja. Akkor inkább iktassanak be plusz matekórákat, hogy tudjanak osztani-szorozni tisztességesen, anélkül bármilyen pénzügyi ismeret sztem felesleges.Rajna
Ne haragudj, én matematikus végzettséggel nem tartom magam hülyének. Volt lakáselőtakarékosságunk, kinéztünk egy lakást, megfelelő fekvéssel, jó ár/érték arányban. Kellett 7 milió forint hitel. Az összes konstrukció közül kiválasztottunk egy devizásat. Kiszámoltam, ha 180-190 forintig megy az árfolyam, még akkor is jól járok a forintoshoz képest. Matolcsyval kurvára nem számoltam. Egyszerűen a tökéletesen felépített differenciálegyenlet rendszerembe nem tudtam berakni egy ilyen kaliberű hülyét. Én még így is jól jártam, adójóváírásokkal, etc. vissza is törlesztettem 180 forinton, háhá. Szóval én még hálás is lehetnék. Tulajdonképpen az is vagyok.

Ha semmihez sem nyúlnak hozzá a költségvetésben a választások után, nem itt tartanánk. A piacot kurvára nem érdekli, hogy kik ülnek az alkotmánybíróságban, hogy van egy 100 milliárdos médiatanácsunk, hogy Polt Péter a főügyész, ha neadjisten újra elkezdenének boszorkányüldözni a gonosz boszorkányüldöző inkvizítorok, akkor majd lehessen őrködni a becsületes fidesznyikek álma fölött. A mocskos zsidók bankosokat az érdekli, hogy elolvasnak reggel hatkor egy mondatot: "itt nyugszik a 2013-as magyar költségvetés, élt 43 napot." Erre úgy általában felkapják a fejüket. Még így is világsikert értünk el a vezér szerint, mert hajlandóak minket finanszírozni a piacok. füligjimmy
Ezt azért nem lehet csak Matolcsy nyakába varrni.. Jó, idióta az ember ahogy van, de a lavinát Kósa indította el, és végigment Szíjjártóig bezárólag minden Fidesz fejesen.