NFL eredménykövetés - 1 aktív topik
Cleveland Browns - Pittsburgh Steelers
82
14
NFL meccsbeharangozók - Szombati főcsoport elődöntők
Pályán az előző Super Bowl két részvevője két különböző helyszínen.
Philadelphia Eagles - Atlanta Falcons
2018. január 13., 22:35 - NBC/sport2 (Lincoln Financial Field, Philadelphia)
Ezzel a párosítással kezdődik a Divisional Round, első ránézésre 6. az 1. kiemelttel játszik, sima hazai. Jönnek az ellensúlyok: Eaglesnél Wentz térdsérülésből lábadozik, Nick Foles-szal meg annyira nem veszedelmes az offense úgy tűnik. Várhatóan annyira hideg sem lesz, de a szél is komoly faktor lehet. A fogadóirodák az Atlantát látják egy kicsivel esélyesebbnek, ilyen ugye még nem is volt, hogy idegenben a 6. kiemelt a favorit.
Előzmény
Az Atlanta elég álmosan kezdte az alapszakaszt 3-3 után, aztán nagy görcsölve behúzták a utolsó Wild Card helyet, 1 hete pedig a Rams-t győzték le rutinos érett játékkal. Ami nem jelenti azt, hogy meggyőző volt,
a korábbi tapasztalataiknak köszönhetően nyertek, és ez most szombaton is kelleni fog. Tavalyhoz képest a támadójáték masszív visszalépés a számokat nézve, viszont ha jól tévedek, ez az
offense az idő zabálására van kitalálva, merthogy a defense ha friss, olyan sebességen képes játszani ami a Philly-nél biztos, de combosabb támadósoroknak is vért kell izzadniuk a pályán maradásért.
Az Eaglesnél nagyon sima volt az alapszakasz, de a Rams ellen Carson Wentz elcsettintette az ACL-jét. Ebből következően Pedersonéknak 5 hetük volt egy olyan gameplant összerakni, amivel nyerhetnek.
Meglátásom szerint Foles-éknak szállítania kell 17 offense pontot, és/vagy 25 perc feletti labdabirtoklást. Harap a Falcons defense, ám mintha hamarabb fáradnának, kivéreztetés nagyon eredményes ellenük.
Más kérdés hogy Foles-ra szabott playbook mit takar, tőle extra kell, nem is kérdés.
Párharcok
Atlantának nagyon hamar meg kell fognia a futást, mert ha az működik akkor kiesik az az adu, hogy Folesnak kell meccset nyernie.
Az altantai linebacker, Deion Jones ihletett formában játszik, rajta kivül viszont coverageben mindenki más rettenetes, sok RB-nek kiosztott passzt várok az Eaglestől, akár első szándékból is.
A Falcons WR Julio Jones nem edzett a zelmúlt napokban, azonban neki így is elő kell lépnie újra, átlagos az Eagles secondary, a remek Front 7 miatt néz ki jobban.
Atlanta fal vs Eagles front 7: a philadelphiai fronttól folyamatos nyomás szükségetetik ez nem is kérdés, nagyon kíváncsi vagyok hogyan oldja majd meg az Atlanta, mert itt mehet el a meccse a legjobban.
Várható meccskép
Szerintem az Eagles óvatos lesz támadóoldalon, labdát biztos hogy nem adhatják el az elején, konzervatív hívások, és legalább 10-12 first down kell az első félidőben. A másik oldalon pedig az elejétől fogva tisztán kell tartani Ryan-t, turnovermutatókban a Falcons cefetül áll, szombaton pedig azt a csapatot kell megverni, akik 19 interceptiont halásztak és 5 defense TD-t szereztek.
Védelem oldalán az Eagles van nehezebb pozícióban, minden bizonnyal szoros meccs lesz, és ha sokat vannak a pályán, nem fog jönni a stop kulcsszituációkban. Ryan gyorsan szabadul a labdátol, Austin Hooperre (TE) dobni fognak harmadikra, tessék megfogni. Falconsnál egy a jelszó tartós béke OUT ! Az elején ha a futást megfogják, és szerintem fogva lesz, akkor passznál muszáj jeleskedni és négy 3 & outnál már lehet az órával bibelődni.
14 vagy több pontos előnynél az Atlanta csak le fogja pörgetni az órát, erre készüljön fel mindenki. Úgyhogy aki szoros meccset akar látni az az Eaglesnek szurkol az első félidőig mindenképp.
Nem szokás de én tippelnék is: 20-20 után OT és a Falcons nyer.
New England Patriots - Tennessee Titans
2018. január 14., 02:15 - CBS/sport2 (Gillette Stadium, Foxborough)
Maurice Jones-Drew egy bátor ember. Vagy ami valószínűbb, mint korábbi AFC South játékos, némileg részrehajló a divíziórivális Titans csapatával szemben. Talán ő volt az egyetlen olyan elemző/játékos/edző/újságíró az egész világon, aki ugyanis felvállalta, hogy a Tennessee-t tippeli győztesnek az AFC első főcsoport-elődöntő mérkőzésén. Igazából ez egy viszonylag alacsony kockázatú tipp MJD-től, s ha bejön, akkor zseninek tűnik majd, de mindenesetre tény, hogy a bukik által majd 2 touchdownos favoritnak beállított Patriots mellett szól a legtöbb tényező. A Titansnek több mint kiváló teljesítmény, s talán némi szerencse is kellene az újabb meglepetésgyőzelemhez, ám láttunk már hasonlóra nem egyszer példát a rájátszásban. Lássuk, miért is tűnik sokkal esélyesebbnek a New England gárdája, és mi várható a vasárnap hajnali összecsapáson.
Egy kis múltidéző
A Patriots ezúttal is rendkívül magabiztosan szerepelt egész idényben, és 13-3-as mérleggel sorozatban kilencedik alkalommal nyerték meg AFC East divízióját. Igaz, a szezon nem indult túl fényesen, többek közt a Chiefs és Pathers elleni vereségekkel (sőt, a Texans ellen is izzadt a foxborói alakulat) csak 2-2-vel kezdte a címvédő az első hónapot. Az addig átlagban 32 pontot és kismillió yardot engedő védelem azonban kicsit összekapta magát, és ennek rögtön meglátszott az eredménye: a maradék tucatnyi találkozóból csak egyet veszített el a Patriots, ráadásul a legtöbbet viszonylag simán hozta. Egyedül a Steelers ellen kellett izzadniuk, ám itt egy igencsak kiélezett csatában, talán némi szerencsével is behúzott győzelemmel az első kiemelést is biztosították, és az utolsó két körben a Bills/Jets ellen sem hibázták, így idén 13-3-as mérleggel érkeznek a rájátszásba és a múlt heti pihenő után, az első rájátszásbeli meccsüket vívják a Titans ellen.
A Titans (9-7) a múlt heti Chiefs elleni idegenbeli győzelemmel jutott a második körbe, és bár sokak számára nagy meglepetésnek tűnt ez az eredmény, a második félidőben mutatott játék alapján teljesen megérdemelt volt a nashville-i gárda tovább jutása. Nagy kérdés persze, hogy tudják-e ezt a szintet 60 percen át hozni a Patriots ellen – ha ez így lesz, mindenképp van esélyük ezen a találkozón is, ám ha megint csak az első két negyedet megint átalusszák, akkor szinte lehetetlen lesz még egy hasonló meglepetésgyőzelmet aratniuk.
Sérülések, hiányzók
Mindkét csapat viszonylag egészségesen vág neki a találkozónak, a Titansnél valószínűleg DeMarco Murray lesz az egyetlen hiányzó, míg a Patriotsnál az összes kulcsjátékos bevetésre kész (a csütörtöki edzések alapján)
Tennessee Titans
Out: DeMarco Murray (RB, térd)
Probable: Brian Orakpo (OLB, nem sérülés/egyéb ok – csütörtökön teljes edzőmunka), Quinton Spain (OG, hát – csütörtökön teljes edzőmunka), Logan Ryan (CB, boka – csütörtökön teljes edzőmunka)
New England Patriots
Questionable: Marquis Flowers (LB, betegség - csütörtökön részleges edzőmunka), Mike Gillislee (RB, térd - csütörtökön részleges edzőmunka), Alan Branch (DL, térd – szerdán és csütörtökön részleges edzőmunka), Rex Burkhead (RB, térd - szerdán és csütörtökön részleges edzőmunka), Eric Lee (DL, boka/ujj - szerdán és csütörtökön részleges edzőmunka), James White (RB, boka - szerdán és csütörtökön részleges edzőmunka)
Ezúttal a támadó/védőosztagok összehasonlításánál a legérdekesebb párharcokat hasonlítottuk össze, melyek várhatóan a mérkőzés kimenetele szempontjából is kulcsfontosságúak lehetnek, lássuk tehát kikre lesz érdemes igazán odafigyelni.
PATRIOTS TÁMADÓSOR vs TITANS VÉDELEM
Rob Gronkowski vs Jayon Brown / Jonathan Cyprien és Kevin Byard
Nem hiszem, hogy a párharc említése túlságosan sokak számára lenne meglepő. Gronkowski a hazaiak legnagyobb fegyvere, az egyetlen igazán nagy kérdés, hogy kibírja-e a meccset sérülés nélkül… mert volt már rá példa, hogy korábbi playoff-vereség során idő előtt szállt ki, és sokan ennek a számlájára írták azt a kudarcot. Ráadásul a Titans a liga egyik legjobb védelme mélységi passzok ellen, így nem biztos hogy Bradynek megéri Adoree Jackson, a korábbi csapattárs Logan Ryan vagy épp Kevin Byard ellen mélységben kockáztatni.
Nagy kérdés ki fogja Gronkowskit fedezni; én személy szerint a fenti duplázásra tippelnék. A line of scrimmage közelében a rutinos Cyprien vagy a rendkívül gyors (ám újonc) linebacker, Jayon Brown követheti Gronkot, míg az interceptionmágnes Byard hátulról besegíthet és mélységből érkezve megpróbálhat labdát halászni. Főképp az ő jelenléte miatt várom, hogy ez a párviadal esetleg izgalmasabb és kevésbé egyoldalú lesz, mint azt esetleg sokan előrevetítik. (A rutinosabb, ám lassabb linebackerek, Williamson vagy Woodyard Gronkra állítása hatalmas mismatch lehet, ők valószínűleg maximum zónavédekezésben segíthetnek a tight end ellen.)
Még ha Gronkowski semlegesítése sikerülne is, ha ez duplázást, tehát két ember elvonását igényli, ez is nagy előnyt jelenthet Brady és a Patriots támadók számára. Eben az esetben, a rövidpasszos játékban hatékony Dion Lewis és Rex Burkhead fickándozhat igazán, így Gronkowski szereplése az egész Patriots offense számára kulcsfontosságú lehet.
Pats támadófal belseje (Shaq Mason, David Andrews, Joe Thuney) vs Jurrell Casey
Szintén viszonylag „közismert” tény, hogy Tom Brady a kívülről érkező nyomásra viszonylag jól reagál, elmozog vagy fellép a zsebben, ám a belülről érkező nyomást nem kedveli annyira, s ezzel lehet őt a legjobban megzavarni. Ezért hiába van Orakpo és Morgan személyében két kiváló külső pass rushere a Titansnek, a front seven legfontosabb alakja Jurrell Casey lehet, akinek optimális esetben (ha Dick LeBeau jól keveri a kártyákat) a Patriots belső hármasával kell felvennie a versenyt.
A Thuney-Andrews-Mason trió futójátékoknál remekül operál, de az idei szezonban engedett 35 sack azért azt sejteti, hogy a tavalyinál azért valamivel gyengébben muzsikált a new englandi támadófal. Mason hármójuk közül az, aki vélhetően erővel is bírni fogja, de Sylvester Williams és Casey jócskán megizzaszthatja a kisebb, könnyebb súlyú falemberek közé tartozó Andrewst és Thuney-t. Ahhoz, hogy meccset befolyásoló tényező lehessen, mindenképp extra teljesítmény (sackek, turnover) kell a Titans védőfaltól, de ha a falból valaki képes erre, az a legnagyobb eséllyel Jurrell Casey lehet. Az idén 6 sacket szerző, sokoldalú védőjátékost is élmény lesz figyelni, ez a párviadal a falemberek csatáit kedvelő avatott szurkolók csemegéje lehet.
TITANS TÁMADÓSOR vs PATRIOTS VÉDELEM
Derrick Henry vs New England linebackerek (Kyle Van Noy / Elandon Roberts)
Amikor egy futójátékos nagyobb mint az ellenfél linebackerei, és közel akkora mint a másik csapat defensive endjei, akkor az ember kérdőn felhúzza a szemöldökét. Ha – ezek után nem túl meglepő módon – az adott linebackerek legfőbb gyengéje a futás elleni védekezés, akkor az ember megvakarja az állát is, esetleg vállat von. Ha a fentebb említett futójátékos az előző meccsen pályafutása egyik legjobb meccsét hozta és franchiserekordot jelentő majd 200 scrimmage yardot termel, akkor az ember viszont felül, előveszi a sört és a pop-cornt, és innentől kiemelt figyelemmel követi ezt a csatát.
Természetesen Henryről és a Patriots linebackerekről esett szó a fenti bekezdésben… és ezt a párharcot sokan mások is felhozták a mérkőzés egyik kulcsaként. Henry tankszerű testfelépítése egy dolog, de van még egy faktor, ami miatt a fiatal futó, még többet tehát a Titans meneteléséért, mint korábban Eddie George tette. Henry ugyanis méretei mellett/ellenére, egy rendkívül gyors és eluzív játékos is egyben, játékában bármikor benne van egy 50-60 yardos touchdown futás vagy elkapás is… egy nagy játék a meccs elején teljesen más irányt adhat egy találkozó menetének. (lásd még 2009 wild card kör, Ravens-Patriots)
Teljesen egyértek MJD-vel: ha nincs egy Manninged, vagy esetleg egy elit védelmed, egyetlen módja van a Patriots legyőzésének. Domináns futójátékkal az órát kell kontrollálni; minél jobban kifárasztani a Patriots védelmét, és minél kevesebb időt és lehetőséget adni a New England támadói számára. Ha egyetlen játékost kell mondani, hogy ki lesz a mérkőzés kulcsa, ki lesz az, akinek játéka leginkább meghatározza a meccs kimenetelét, akkor nem a két irányítóra vagy Gronkowski-ra, hanem Derrick Henry-re esne a szavazatom.
Marcus Mariota vs Matt Patricia
Delanie Walker valószínűleg több figyelmet kap majd, mint általában, de úgy vélem így is megtermeli a maga 60-80 yardját, a wide receiverek azonban szenvedni fognak az erős Patriots secondary ellen. Ráadásul a New England, ha szokásához híven megpróbálja elvenni a Titans offense legjobb fegyverét (Henryt), akkor kizárásos alapon Mariota marad, az egyetlen, aki a Titans O-ba életet tud lehelni valahogy.
Így ha a Patriots számára alakul kedvezőbben az első 20-25 perc, kialakulhat egy másik igazán érdekes párviadal Marcus Mariota és Matt Patricia között. Nem is feltétlenül a passzjátékban (Mariota ugyanis pocsék statisztikákkal rendelkezik a cover-1 ellen, ami a Patriots kedvenc védőfelállása), hanem Mariota mobilitása és kreativitása lehet az, ami megkeverheti a dolgokat, míg Matt Patricia dolga értelemszerűen az lesz, hogy megzavarja, és az őrületbe kergesse az idén elég sok labdát eladó harmadéves irányítót.
Konklúzió
A találkozó toronymagas esélyese a Patriots gárdája, akiket a hét eleji ”Garoppgate” botrány sem igazán zökkentett ki szokásos „modus operandi”-jukból. Sőt, az extra hét pihenő jót tett nekik, s talán boldogabbak is, hogy nem az őket már korábban legyőző Chiefs-szel kell újból megmérkőzniük. A Titans védelme talán sebezhetőbbnek tűnik, így a Patriots győzelmének fő kulcsa a támadójátékuk hatékonysága lesz. A vendégek számára viszont nincs vesztenivaló, az esélytelenek nyugalmával léphetnek pályára, sőt bevethetik a klasszikus „nobody believes in us” (senki nem bízik bennünk), motivációs trükköt is.. mely néha működik, néha nem. A Titans-t annyira lenézik egyesek, a Boston Globe egyik újságírója egyenesen bye weeknek titulálta a Tennessee elleni találkozót, és sok szakértő írta, hogy abszolút semmi esélyt nem ad a nashville-i gárdának… ez pedig akár fordítva is elsülhet, hisz ez a csapat a múlt hétvégén is igencsak hasonló helyzetben, nagy hátrányból fordítva aratott győzelmet a Kansas ellen.
Nem a Titans az esélyes, de az Any Given Sunday mantrát követve, mivel egyetlen meccsről van szó, bármi megtörténhet. A vendégek számára a már említett Ravens-Patriots mérkőzés (Rice /Henry, Reed / Byard), vagy a 2003-as Titans-Patriots összecsapás (Mcnair / Mariota, George / Henry, Wycheck / Walker) szolgálhat követendő példaként. A semleges nézők pedig leginkább abban reménykedhetnek, hogy a papírformánál szorosabb és izgalmas találkozót láthatunk majd.
Szerzők: Szivacs (PHI-ATL) és Igor (NE-TEN)
Hozzászólások
😮 Mikor? 😊
Draft
2001-2003-2004-2014-2016-2018
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
Sorry, és köszi a javítást.
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
<