mate93
- Utoljára láttuk
- 12 órája
- Regisztrált
- több mint 9 éve
- Fórum hozzászólások
- 403
Legaktívabb fórum topikok
Utolsó 10 fórum hozzászólás
a drafton pedig en barmelyik pozicionak orulnek, tolem johet QB vagy RB is, csak vegre huzzunk jo kezdo jatekosokat. ha Ashton Jeanty egy korszakos futo, akkor jojjon o. ennek a csapatnak pozitiv energiara van szuksege, a szurkoloknak kell egy kis remeny, valaki aki jelentheti a franchise kozeljovojet. tenyleg abszolut mindegy a pozicio szerintem, annyira sok lyuk van ezen a rosteren, hogy nem ez szamit, hanem a jatekosminoseg
itt Carr az elso lepes mindenkeppen. a legjobb opcio a pay cut lenne - sehol mashol nem lenne eselye ilyen szerzodesre most a szabadugynok piacon, ahol tobb opcio is van (Darnold, RW, AR12, stb) es nem feltetlen kell melyen zsebbenyulni. kerdes, hogy mennyire makacs o es az ugynoke.
mindennek az alapja, az alfa es az omega, a jo draft. anelkul eselytelen kikeveredni ebbol a helyzetbol. kell 1-2 ev nagyon jo draft es hirtelen minden sokkal jobban nezne ki. (hello 2017 saints draft) ez a resz nem ment mostanaban...
gyakorlatilag teljesen mindegy milyen posztra draftolunk, szo szerint mindegyik pozicioba elfer az erosites, egy a lenyeg: kezdojatekosok kellenek a csapatba. fiatalok, rookie szerzodesen.
És miből akar aktív lenni az FA n -50 millió cap spacel ha nem boltolja el Carrt?ebben amugy van egy kis felreertes. pont carr megtartasaval lenne lehetoseg aktivabbnak lenni a free agency piacon. ha carr marad, akkor par szerzodes atstrukturalasaval lehetne helyet csinalni par igazolasnak. termeszetesen ez a szar tovabbgorgeteset jelenti, amit nem akarunk, de ennek is vannak fokozatai es lehet okosabban es hulyebben is csinalni.
kapitnono
pont hogy carr kivagasaval lenne teljesen mozgaskeptelen a csapat, ez a lepes jelentene azt, hogy gyakorlatilag nem lehet uj jatekost igazolni, a csapat jelentos szazalekat undrafted rookiek tennek ki. carr kivagasaval gyakorlatilag belengetnenk a feher zaszlot jovore, megindulna a teljes rebuild, varhatoan egy nagyon gyenge szezon kovetkezne, de 2026tol sokkal jobban nezne ki a salary cap, 27-re pedig szinte tiszta lap lehetne meg par szukseges mozgassal.
nagyon ugy tunik hogy ez meg sem fordult loomis fejeben, bar valoszinuleg kellen moore sem vallalta volna el igy a feladatot. ki akar elso eves HC-kent 3-14gyel indulni egy szedett vedett brigaddal? sajnos nagyon nehez helyzet ez, de tovabbra is ugy tunik, hogy nem ertekelik realisan a roster allapotat a vezetosegben.
After talking with Mickey Loomis, Kellen Moore and Jeff Ireland in Indy, seems clear that the Saints aren’t planning on a reset. They’ll continue to stay budget conscious like in recent years. But Loomis said he expects them to be even more active in free agency than last year. https://t.co/mW9BiicrRB
— Mike Triplett (@MikeTriplett) February 26, 2025
Sounds like the Saints plan to keep Derek Carr at QB.
— Nick Underhill (@nick_underhill) February 26, 2025
Mickey Loomis said they feel like they got a QB they can win with, and Kellen Moore said the team feels fortunate to have Carr. Moore and Carr have met. Sounds like it went well.
Still have some contract stuff to figure.
99% hogy meg egy evet marad, ez ad a legtobb lehetoseget kellen moorenak, hogy epitse a csapatot. szerintem mindenki baratkozzon meg a gondolattal, hogy carr lesz jovore az elsoszamu QB 😀 2026 nyaran lesz a cut, ha nagy csoda nem tortenik.
bovebben itt:
www.youtube.com/watch?v=D29KMCN4Mas
Szerkesztette: mate93
nekem kicsit hasonlo vibe is az uj kinevezes - egy fiatal, feltorekvo tamadoguru. nyilvan nem tudjuk milyen lesz vezetokent a HC poszton, de abszolut megeri a kockazatot.
a nagyobb baj azzal van, hogy ez a keret meg a 0-t sem erte el, eloszor ki kellene takaritani, hogy el lehessen kezdeni epitkezni… ezt nem tudom hogyan fogjak levezenyelni. de vegre valami pozitiv hir a csapattal kapcsolatban 😊
peja miatt szimpatizaltam a hornetssel, es ekkor ismerkedtem meg az NFL-el. nem volt csapatom, igy new orleans adta magat, ekkor volt a katrina is, szimpatikus volt a csapat. valamelyik magyar nba forumot is olvasgattam, a hornets topicban atapapa mar akkor is sokat irt 😄 egyenes ut vezetett a saintshez.
a 2. szezon amiben minden meccset vegigneztem SB gyozelemhez vezetett. azota az NBA-t nem kovetem, de a saints orok szerelem. voltam mar ketszer meccsen londonban (dolphins elleni gyozelem a wembleyben es a vikings elleni vereseg a spurs stadionban). a kovetkezo cel a superdome new orleansban. ha megtalaljuk a franchise QB-t, akkor szervezem az utat 😁
who dat!
nyilvan fogalmunk sincs milyen karakter es milyen lenne HC pozicioban, de en orulnek, vegre friss ver kerulne a franchiseba, akiben van is komoly potencial.
Legkedveltebb fórum hozzászólások
az altalam talan legjobb szakertonek tartott Nate Tice a The Athletictol nagyon regota azt mondta, hogy caleb es maye a tier 1, daniels pedig inkabb penixhez es jj-hez tartozik a tier 2-ben. neki az volt az elmelete, hogy csak azert valtozott meg a maye-daniels sorrend a kozvelemenyben, mert a commanders vezetoseg honapok ota erezteti/terjeszti, hogy jayden daniels lesz a 2. pick, ezert az osszes mock draftban is atvettek ezt az iranyt a kulonbozo oldalak.
szerintem arrol fogalmunk sincs, hogy neztek ki a csapatok boardjai, pletykakat hallhatunk, de tudjuk, hogy ezek sokszor tavol vannak a valosagtol.
nekem a szemelyes velemenyem az, hogy sokkal jobban jart a pats a maye pickkel, de majd a jovo eldonti, hogy mikent alakul a ket jatekos palyafutasa. (azt is gondolom, hogy ebbe a jelenlegi patriotsba nem szabad berakni az elso napon maye-t, mert csak megegetik. szornyu allapotban van ez a roster, eloszor meg kell vedeni/fegyvereket kell adni neki, mert ezzel a helyzettel csak az onbizalmat tudnak kinyirni. caleb williams kicsit jobb korulmenyek koze kerult... 😀)
szerk: Zero megelozott. szorol szora egyetertek vele, igy az en kommentem kicsit felesleges 😀
Szerkesztette: mate93
tessek, segitek:Én még mindig a szabályokat ismerve tényeket közlök és a fenti három esetben, nem jó döntés született.Csurran, cseppen….jól megmondtad, ezek után 2× meggondolja minden KC drukker itt a fórumon, hogy csaljon-e legközelebb
KeyG
Black_Adder
Rohadt egyszerű lenne ez a liga, mondják ki, hogy meg van rendezve és akkor úgy is állnék hozzá, bár gondolom sosem fogják a nézettség miatt, szóval marad az hogy celebeket a döntőbe juttassunk.
KeyG
a chiefs nem azert jut minden evben super bowlba, mert naluk van a legjobb HC, a legjobb QB, az egyik legjobb DC es GM szinten is top3 szinten vezetett franchise.
hanem mert taylor swift a TE baratnoje
ne nezd az NFL-t, nem eri meg 😄
megprobalom nagy vonalakban osszefoglalni mi a baj az angol focival velemenyem szerint.
Gary Neville a valenciai kudarca ellenere egy kifejezetton jo "TV pundit", azaz szakerto. azt irja a Telegraph cimu angol lapban:
“I look at some teams and feel: they don’t know how to defend. They struggle with crosses, they don’t deal with set-pieces, they don’t know how to work one on one. They have a weak understanding of the game.”
Altalanos velekedes az angol szakemberek kozott, hogy a meccsenkenti golszam evrol-evre valo novekedese azt mutatja, hogy a jatekosok nem tudnak vedekezni. es itt kovetik el a legnagyobb hibat, a problemat egyeni szinten azonositjak, holott ez az egesz csapat felelossege.
a modern foci egyik legfontosabb eleme az ellenfel letamadasa labdaszerzes celjabol, a Pressing. (ez tortenhet egesz palyan, a kozepso harmadban, vagy a vedekezo harmadban is - a betolt busz esete - de ez itt most lenyegtelen)
az angol jatekosok nagy resze zavarba jon ha letamadja az ellenfel, lezarjak a passz savokat, helyet es idot csokkentenek, ezzel gyors dontesre kesztetve a labdabirtoklot. a kulfoldi csapatok ezert ficankolnak az angolok ellen, mert orommel tapasztaljak, hogy sokkal tobb idejuk es helyuk van a labdaval, mert szervezetlen, gyakorlatilag Pressing nelkul jatszo brit ellenfelek ellen kell jatszaniuk.
a pressing koncepcioja fejlodott a legtobbet az elmult 10 evet a futballban: forcing, cutting off passes, double-teams, triple teams, the use of cover shadows and pressing traps.
a Premier Leagueben nem beszelhetunk szervezett pressingrol az alsohazi csapatoktol, a csapatok nem kompaktak, hatalmas tavolsagok vannak az egyes jatekosok kozott, ezzel ertekes es nagy teruleteket ajandekozva az ellenfelnek. (a kapu elott, a palya kozepen, a vonalak kozott - a vedelem es a kozeppalya, vagy a kozeppalya es a csatarsor kozott) igy gyakorlatilag lehetetlen egyszerre tobb jatekost is letamadni, "lefedni" az altaluk bejatszott teruleteket - ennek kovetkezteben a labdat kapo jatekos nem talalkozik egybol hatalmas nyomassal, van ideje nyugodtan atvenni a labdat es tovabbtenni, ami ezen a szinten mar gyerekjatek, ha nem zavarnak folyamatosan.
csak egyeni szinten van letamadas es nem csapatszinten. a labdahoz legkozelebb levo jatekos meg agresszivan letamadja az ellenfelet, de a labdatol legtavolabb levo, latszolag passziv vedekezo jatekos, mar nem mozog egyutt a csapattal, ergo serul a csapat kompaktsaga, es tul sok hely lesz az egyenek kozott.
a fentebbi okok miatt nagyon konnyu az angol csapatok ellen jatszani europaban, es jol mutatja hogy Klopp miert volt kepes fel ev alatt europai kupadontos csapatot csinalni a Liverpoolbol, a gegenpressing legnagyobb kovetojekent. a nemet edzo elso es legfontosabb taktikai vezerelve a labdavesztes utani gyors, tomor, csapatkent valo letamadas.
a masik nagyon fontos dolog, hogy az angol kozepmezonyben es alsohazban levo csapatok egyszeruen nincsenek rendesen felkeszitve taktikailag, nincsenek reszletes feladataik, "nem tudja a bal kez, hogy mit csinal a jobb". nem foglalkoznak az ellenfel gyengesegeivel es erossegeivel, szinte ugyanaz a strategia minden egyes meccsre, ellenfeltol fuggetlenul. tamadasban legtobbszor csak a nagyon alapveto pontok vannak meghatarozva (altalaban labdaszerzes utani gyors ellentamadas, a szelek hasznalata es beadasok - tipikus elemei az angolszasz futballstilusnak), es a draga penzert vasarolt egyenektol varjak a megoldast, a golokat.
egyeni utasitasokban altalaban odaig jutnak, hogy peldaul a szelso feladata vedekezesben az ellenfel szelso vedojenek kovetese. ez meg mukodott a 20. szazadban, de ebben a felgyorsult fociban hatalmas hatrany a vedekezesbol valo atmenetben tamadasba.
a kis es kozepcsapatok edzoi olyannyira le vannak maradva, hogy legtobbszor tisztaban sincsenek a modern futball metodologiajaval, nem tudjak mi az a Gegenpressing vagy a Counterpressing. az angol edzokepzes tortenelmi melyponton van, es sajat arroganciaja miatt nem hajlando beismerni, hogy regi, elavult modszerekkel dolgozik. az a tudas ami eleg volt 20-30 eve, az ma mar nevtsegesen keves, a foci is mar-mar egzakt tudomany, es a benneszereploknek folyamatosan kepezni kell magukat.
a legeslegnagyobb hatrany megis az edzesek minosegeben mutatkozik meg. az angol edzok altalaban a motivacio vagy agresszio hianyaval, vagy a jatekosok rossz formajaval magyarazzak az egyertelmu taktikai hianyossagokat. hallott mar valaki angok edzot arrol panaszkodni, hogy hianyzott a csapat kompaktsaga, nagy volt a tavolsag a csapatreszek kozott, vagy nem voltak jok a labdacentrikus csapatmozgasok? ahogy egy kulfoldi cikk irja, Klopp vagy Guardiola kis tulzassal a felesegukkel is errol beszelgetnek a reggeli mellett.
azert nincsenek nagy angol tehetsegek, mert a fiatal jatekosok kepzese kimerul a technikai es fizikai felkeszitesben, de nem kapnak megfelelo taktikai oktatast. nem tudjak, hogy kell passzsavokat lezarni, abszolut nem kepesek csapatban gondolkodni csapatmozgasokat illetoen, es rendre rossz megoldasokat valasztanak, nem szamolva a mellettuk, vagy mogottuk elhelyezkedo tarsukkal.
tulzottan nagy hangsulyt fektetnek az alapveto technikai kepzesre, de nem nyomas alatt, hanem tiszta, klinikai kornyezetben. hiaba kepes valaki senkitol sem zavartatva a fulen is megallitani a labdat, ha zavarba jon akkor, amikor keves ideje es helye van a dontesre. ez az egesz gondolkodasmod egy ordogi kort hoz letre: a fiatal jatekos nem kepes nyomas alatt teljesiteni, hiszen sosem volt megtanitva ra. az edzo ezt hibasan technikai, motivacios vagy fizikalis problemakent azonositja, es meg nagyobb hangsulyt fektet ezekre a tenyezokre az edzesen, es tovabbra is klinikai kornyezetben, masoktol nem zavarva vegzik a gyakorlatokat, ergo sosem tanulnak meg komplexen, csapatban gondolkodni.
vajon miert nincs egy darab angol edzo sem aki sikeres kulfoldon? mindegyik kudarcot vall, hiszen nem eleg felkeszultek, nem felelnek meg a modern foci elvarasainak. ami David Moyesnak eleg volt az Evertonban evekig a kozepmezony elejehez, az nagyon keves volt a Real Sociedadban, mert sokkal felkeszultebb ellenfelek ellen talalkozott a spanyol bajnoksagban.
Osszegezve a legnagyobb problema a felfogassal van. nem hajlandoak beismerni, hogy rosszul csinalnak valamit, nem akarnak tanulni a kulfoldi edzoktol, akik lathatoan sokkal jobbak a szakmaban, mert tulzottan arrogansak. velemenyem szerint nagyon erdekes idoszak var a Premier Leaguere, hiszen kulfoldi top edzok veszik at az iranyitast a top kluboknal.
Conte Chelseaje, Pochettino Tottenhamje, Pep Cityje, Klopp Liverpoolja, Mourinho MU-ja (ha igazak lesznrk a pletykak), mind alkalmasak es tokeletesek hogy tanuljanak toluk majd a brit kollegak. A millio dollaros kerdes az, hogy hajlandoak lesznek-e tanulni.
( spielverlagerung.com/2014/11/21/the-problem-with-english-football/ - az egyik legelismertebb taktikai oldal cikke)
fantasztikus edzo, csak a legnagyobbak kozott lehet emlegetni.
Többségében szerintem nem bíztunk abban, hogy Kubiak megváltást hozhat, mivel az ő sémájához elengedhetetlen a j OL, ami itt nagyon nem úgy tűnt, hogy megvan Ramcyk kiesése nélkül is. Szerintem ez a kulcsa mndennek, és ez a legértelmezhetetlenebb eddig számomra, hogy a tavalyi foshalmaz OL-ből hogy lett ez a mostani. Nyilván Fuaga érkezése jót tett az egységnek de akkor is. Penninget tavaly vagy megverték vagy zászlót kapott, eddig meg átlag felett játszik nálam. És ha az OL meg tudja védeni Carrt, akkor azért Shaheed vagy Olave tisztára tudja magát játszani, azzal nem is volt eddig sem gond, csak nem volt ideje Carrnak. Ha van ennyi mint eddig, akkor azért oda tudja dobni többnyire az emberhez. Meg Kubiak rendszere szerencsére a sok motionre épül, amiben nálunk tavaly ligautolsók voltunk, úgy látszik ez is fekszik az O nak.erre egyszeru a valasz: gyakorlatilag nem hagyjak a falnak, hogy pass protectionben legyenek. kubiak a hivasaival, a sok motionnel olyan kornyezetet teremt, amiben penningnek, fuaganak nem kell 1 az 1-ben vedekeznie.
kapitnono
itt egy par pelda okos emberektol:
The Saints passed the ball 16x yesterday with 3 total drop back passes. Watch the tackle who doesn't get help on those 3 here (RT-LT-LT in order).
— Brandon Thorn (@BrandonThornNFL) September 16, 2024
NO is avoiding pass protection through 2 weeks with heavy PAP, a potent run game and lethal screen game. Good ball! pic.twitter.com/y7UKQEVQdU
az egesz meccsen 3-szor volt igazi dropback passz helyetben carr, mindharomszor agyonvertek a tackle-t. (az elso playben penninget, utana 2-szer fuagat)
How creatively and effectively can your play-caller avoid true drop back? That's a central question for successful offense over the last several years. This is the essence of why the Shanahan tree is so unbelievably good.
— Brandon Thorn (@BrandonThornNFL) September 16, 2024
Kubiak es Carr megovja a falunkat attol, hogy par masodpercnel tovabb blokkolnia kelljen passznal
hard for a pass rush to get home when the ball gets out this quickly and the pass isn't right at the LOS pic.twitter.com/L9f0uloU5p
— Nate Tice (@Nate_Tice) September 16, 2024
eselye nincs odaerni egy pass rushernek, ha 3-4 masodperc alatt kijon a labda, raadasul mindig van ures celpont. ezert zsenialis eddig az, amit kubiak (es carr) csinal.
egyelore csak a szep oldalat lattuk, mert egyszer sem kerultunk meg hatranyba. a kerdes az, hogy mi lesz akkor amikor egyertelmu passz szituaciokba kenyszerulunk, mert hatranyban leszunk a merkozes vegen. a hozzaertok szerint a falunk nagyresze meg mindig nem jo abban, ha egy az egyben kell blokkolnia passznal - csak ezt a zsenialis playhivas eddig el tudja rejteni.
szerintem egyszeruen lenyugozo az, amit kubiak csinal eddig ezzel a tamadosorral. egyertelmuen az erossegeire jatszik a csapatnak:
- atletikus O line. ruiz, penning es mccoy is a leggyorsabb falemberek koze tartoznak a ligaban. az outside zone futasoknal nagyon jol tudjak hasznalni ezt a kepesseguket, gyorsan tudnak ures teruletbe erve blokkolni, legtobbszor kamarat 4-5 yardig meg se tudjak erinteni a vedok. pass protectionben vannak hianyossagok, ezt eddig nagyon jol elrejti a screen jatekokkal, a hatekony futojatekkal
- olave es shaheed gyorsasagat is nagyon jol hasznalja ki, megteremti nekik a lehetoseget, hogy ures teruletben kapjanak labdat
- taysom hillt nagyon kreativan hasznalja
- derek carr lubickol a rendszerben, ez egeszen egyertelmu
- a legnagyobb plusz pedig kamara, aki ugy nez ki, mintha megint 2017 lenne
nyilvan fog ez meg ennel rosszabbul is kinezni, nagy kerdojel, hogy mi lesz a fallal, ha egyszer nagyobb hatranyba kerulunk. de ez eddig minden varakozast felulmul es nagyon jo dolog vegre latni a tudatossagot es a kreativitast a tamadoknal
theathletic.com/5105215/2023/12/06/carolina-panthers-frank-reich-firing-david-tepper/
(pro tipp: ha a link megnyitasa utan egybol kilovod a wifit/mobilnetet, el lehet olvasni az athletic cikket elofizetes nelkul😅😅)
hat eleg felelmetes dolgok vannak benne… hibas itt reich, a GM es young is. de ami a legfelelmetesebb, hogy mennyire rendszer szintuen nyulnak at egymas fejei felett a stabtagok, hierarchiatol fuggetlenul. amig mindenki tudja, hogy lehet tepperhez menni picsogni, a masikat hibaztatni, ujjal mutogatni, addig szerintem ez nem lehet egy jol mukodo franchise. ezzel a barom tepperrel meg kellene mar ertetnie valakinek, hogy NEM ert a focihoz, NE avatkozzon bele a csapat dolgaiba. nevezze ki az alkalmas embereket, uljon be a paholyba, tapsikoljon es bizzon abban, hogy jo embert nevezett ki. szerintem ebben az egeszsegtelen kornyezetben lehetetlen jol dolgozni… es amig a kulonbozo stabtagok sms-eznek a detroiti Ben Johnsonnal, hogy ne jojjon ide HC-nak, mert nem jo itt dolgozni, addig nem is valogathat majd a jo jeloltekbol…
Ez így van máshol is a cserék cseréi játszanak aki 2 hete még ps be hordták a vállvédőket.azt elmondhatnád, hogy melyik csapatnál nem bevethető a QB1, QB2, WR1, WR3, RB1, RB2, TE1, LT1, LG1, RT1 a tamadosorban, a kezdo Kicker, es a vedelemben a kezdo slot CB es ha Cam Jordan nem jatszhat a hetvegen a covid miatt akkor a DE1, DE2, DE3, DE4.
TSzabi
hallgatlak 😊
szerintem is erheti kritika az idei roster epitest, de ne essunk tulzasba, ezt a fajta seruleshullamot egy darab NFL franchise sem elte volna tul pozitiv eredmennyel.
peja miatt szimpatizaltam a hornetssel, es ekkor ismerkedtem meg az NFL-el. nem volt csapatom, igy new orleans adta magat, ekkor volt a katrina is, szimpatikus volt a csapat. valamelyik magyar nba forumot is olvasgattam, a hornets topicban atapapa mar akkor is sokat irt 😄 egyenes ut vezetett a saintshez.
a 2. szezon amiben minden meccset vegigneztem SB gyozelemhez vezetett. azota az NBA-t nem kovetem, de a saints orok szerelem. voltam mar ketszer meccsen londonban (dolphins elleni gyozelem a wembleyben es a vikings elleni vereseg a spurs stadionban). a kovetkezo cel a superdome new orleansban. ha megtalaljuk a franchise QB-t, akkor szervezem az utat 😁
who dat!
2005 vegen olyan sulyos vallserulest szenvedett, hogy a legtobb orvos azt josolta, hogy sosem lesz mar stabil NFL karrierje.
ezt o nyilatkozta:
"Dr. Andrews told me, 'You've got your work cut out for you,'" Wilk says. "I had never seen an injury this severe in any elite-level throwing athlete. We were in uncharted waters."
a chargers sem bizott mar benne, ezert engedtek ki a free agent piacra. abszolut nem volt brees akkor egy potencialis legenda es hall of famer. ezutan meg egy csapat mellelott vele kapcsolatban, a dolphins egy hosszu sagaban brees es daunte caulpepper kozott vacillalt, vegul utobbi mellett dontott, de ez akkoriban korantsem volt WTF dontes.
majd brees osszeallt SP-vel new orleansban es megvaltoztattak egy egesz franchise sorsat es tortenelmet.
ezt csak azert akartam leirni, mert utolag sokszor konnyu megitelni a donteseket, jatekosokat, de adott idoben a meglevo tudassal legtobbszor a sotetben tapogatoznak a donteshozok is.
De a tényen nem valtoztat hogy hatot tiziből lőtt...Komoly hogy erre aranylabdákat osztogatnak, főleg ha megnézzük Haaland szezonját, miket nyert, hány gólt szerzett.en tenyleg nem akarok teologiai vitat nyitni, nem is akarlak meggyozni. mindenkinek lehet kedvence, illetve ez egy szubjektiv szavazas is.
kapitnono
de amit te irsz, az egyszeruen nem igaz. mivel en munkambol adodoan foglalkozom a labdarugas taktikai es analitikai oldalaval, hagy vilagitsam meg egy kicsit mas szempontbol a dolgokat. ha elfogadod elfogadod, ha nem, akkor nem 😊
At 35, Messi led the 2022 World Cup for shots (32), shots on target (18), chances created from open play (17), fouls won (22), and overall xG (6.63)
minden fontos tamadostatisztikaban a legjobb volt a VB-n, a cselezest kiveve. mivel 35 eves korara a robbanekonysaga mar nem a regi, ezt nem nagyon kell magyarazni. (amugy a analitikailag magasan a valaha volt legjobban cselezo jatekos)
He also was involved in more open-play sequences leading to a shot than any other player in the competition, with his 53 four more than second-best Mbappé
az argentinok szinte osszes tamadasat is o inditotta, gyakorlatilag egy szemelyben szervezte az egesz tamadojatekot.
When it comes to all-time data, Messi is now the World Cup leader for chances created (75), chances created from open play (55), dribbles attempted (206), dribbles completed (125), shots (104) and shots on target (46).
ez csak egy kis adalek, a VB-k tortenelmeben minden tamado statisztikaban a legjobb az advanced metricek kozul.
Prior to the mid-season tournament, nobody across the top five European leagues had been more of a threat than Messi, who averaged 1.2 expected goal involvements per 90 minutes from non-penalty situations. Essentially, he was getting into scoring positions and creating high-value opportunities for his club-mates.
Across the top five European leagues, Messi had the most assists in all competitions (14, with 10 of those coming in Ligue 1) prior to the World Cup break; he had already equalled his entire tally of assists from the 2021-22 season, despite playing 1,290 fewer minutes, and he had already overtaken his goal tally from the previous campaign (12 compared to 11).
In the 18 matches he played in for PSG in the lead-up to the World Cup, Messi was averaging 83 touches, (6.38 of which were in the opposition’s box), 1.44 goal involvements, 2.81 chances created, 0.98 big chances created, 4.25 shots and 3.22 successful dribbles per 90 minutes.
a VB-t megelozo idoszakban EGYERTELMUEN a vilag legjobb jatekosa augusztustol decemberig. (a 2023-as aranylabda szavazas a 2022 nyartol - 2023 nyarig idoszakot veszi figyelembe)
The numbers from last season go against the narrative that he failed at PSG, though. Only four players in Europe’s top five leagues (Haaland – 61, Mbappe – 50, Mohamed Salah – 46 and Vinicius Junior – 42) played a part in more goals than Messi last term (41). He scored 21 goals – with none of them coming from the penalty spot – and assisted a further 20, a figure bettered only by Man City star Kevin De Bruyne (28).
Interestingly, while De Bruyne overperformed his expected assists (xA) of 19.24 by 8.76, Messi accumulated 18.7 xA for his 20 assists. That suggests his assist total did not rely too heavily on better-than-expected finishing from his PSG teammates, while De Bruyne clearly benefitted from having the clinical Haaland finish off some of his tougher chances.
G+A-ban is az abszolut elmezonyben volt, golpasszokban csak KDB elozte meg, az underlying metricek kozul azonos minosegben szolgaltak ki tarsaikat, csak a Cityben jobban fejeztek be a helyzeteket a tamadok.
Messi created 88 chances from open play, the fourth-most in Europe’s top five leagues, after De Bruyne (99), Vinicius (103) and Manchester United’s Bruno Fernandes (146), while he was third for big chances created, with 34 – 10 fewer than De Bruyne and 14 fewer than Fernandes. Real Madrid winger Vinicius (196), meanwhile, was the only player to better Messi’s total of completed dribbles (126).
helyzetkialakitasban a 4. a vilagon, cselezesben a 2.
osszegezve:
3 dolgot lehet csinalni a labdaval a
labdarugasban, ami nagy hatassal van a jatekra.
- kapura loni/golt szerezni
- passzolni/helyzetet kialakitani
- cselezni/megverni az emberedet
meg mindig messi az egyetlen, aki mindenben a top3ban van, pedig 35 eves.
meg egyszer: ez nem egy hitvita. en nem akarok senkit meggyozni, hogy legyen szimpatikusabb egyik, mint masik. mindenki szurkoljon annak, akinek szeretne, ez igy van rendjen. de ne mondjunk ilyeneket, hogy 6 bunteto miatt kapott aranylabdat, mert hatalmas nagy butasag.
haaland is megkaphatta volna az aranylabdat? persze. triplazott, es napjaink legjobb gollovoje. de cselezni es passzolni/helyzetet kialakitani nem tud elit szinten. ettol meg termeszetesen nem lett volna nala sem rossz helyen a dij. ez egy szubjektiv szavazas.
amugy analitikus korokben konkretan fel sem merul kerdes ezzel kapcsolatban. messi olyan szinten van a tobbi jatekos folott az elmult 15 evben, ami egeszen peldatlan ebben a sportagban. a szamok nyelven gyakorlatilag messi legrosszabb szezonja ugy nez ki, mint szinte barmelyik masik jatekos legjobb szezonja. egy anomalia az ember, egy cheat code. a jelenleg elerheto advanced statok alapjan a 20 legjobb egyeni szezonbol kb. 15 messi nevehez fuzodik
beke 😊