Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 800 — SuperLOL
Igazából ugyanazt mondjuk mind. A hangsúlyok kicsit mások máshol, ami természetes.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Blaise 2 113 — Fuck "Continuity"!
Nem azt mondom,hogy az általad felhozott kérdések (futás elleni védelem problémái, nr2 CB) ne lennének fontosak, csak arra, hogy ilyen erős kezdővel/kerettel a hasonló problémákkal küzdő csapatok közül nem sok rendelkezik. Saját Pr-t nem készítettem, de nem hiszem, hogy 15ön kívül találná nálam magát a KC.Blaise
Ulpinak szerintem azért van igaza - ebben a pillanatban, hiszen az idény bármit hozhat, de a PR-t most kell összerakni -, mert azon kívül, hogy ő ismeri a csapatot legjobban, pont azt írta le tényekkel is alátámasztva, hogy attól, hogy individuálisan remek játékosokból áll egy roster, még nem lesz jó csapat belőle automatikusan. A Niners is jónéhány évet helybetopizott, mielőtt sikerült nekik az áttörés, pedig az ő rosterük sem 2 éve jó, hanem már jónéhány éve. De Singletary keze alatt egyszerűen nem állt össze minden egy irányba, valami hiányzott.

Namost, Reid remek edző, de mi garantálja, hogy ő lesz a Chiefs Harbaugh-ja, aki alatt hirtelen minden összeáll? Plusz, én kedvelem Smith játékát, de azért ő nem az a QB aki sorban fogja nyerni a meccseket. Frankón el fogja igazgatni az offense-t - ami Casselhez képest óriási előrelépés lesz -, de offense oldalon én nem látom erősebbnek a rostert, mint akár Singletary utolsó, akár Harbaugh első évében a Niners-é volt. Sőt, talán egy icipicit még gyengébb is. Márpedig, ha azzal a Niners offense-el Smith nem ontotta a 25+ pontos meccseket, akkor valószínűleg ezzel a Chiefs offense-el sem fogja. Azaz, az eredményességhez ugyanaz kéne ami Frisco-ban: egy remekül összeállt, liga top 5-8 védelem. A potenciállal még nincs is gond, de számomra azért kérdőjeles, hogy az offensive elme Reid mennyire lesz képes a Crennel által összepakolt és irányított védelmet minimum szinten tartani. (Illetve nem ő, hanem a DC-je.)peterk2005
Semmi nem garantálja, hogy Reid lesz a Chiefs Harbaughja, de azt sem, hogy nem lesz az.
Smith amíg kezdő volt 100 feletti passer ratinggel operált és 70%os pontossággal. A passer rating mutató és a W összekapcsolódásáról DoM már elég sokat írt. Nem azt mondom, hogy Alex Smith rögtön elit irányító lesz (nem lesz), de ahogyan SF-ban hozott egy korrekt teljesítményt, úgy most KC-ben is adva van neki minden ugyanehhez. Ismeri a rendszert, a játszópajtások pedig bőven megvannak hozzá. Garancia nincs a jó szereplésre, de mire van ma már garancia az NFL-ben?

Crennel védelme azért nagyon távol állt a mesterműtől, ezt megbontani nem eretnekség. Az alapanyag pedig megvan egy jó védelemnek. Tavaly qwa nehéz dolguk is volt, mert egy olyan O-el kellett együtt élniük ami jó, ha pár percig pályán tudott lenni. Idén e téren mindenképpen javulást lehet várni. A Denver kivételével idén -előre láthatólag- nem nagyon kell lehengerlő #O ellen játszania a csapatnak, ezért nem is kell egyből SF-i szintre emelni a D-t.

Szóval, én is .500 körüli szezont tippelek (ami többet ér, mint a 22. hely), de bőven benne van a pakliban, hogy lesz még egy átmeneti év, jóval .500 alatt. (A tavalyinál azért biztosan jobb lesz a vége.) Középtávon viszont - 1-2 éven belül - a Chiefs az egyik AFC powerhouse lehet, a Cincy-vel ill. a Colts-al együtt.peterk2005
Lehet a véleményem optimista és a szimpátia is belejátszik ezért megelőlegeztem a jó szereplést a Chiefsnek (ami a nem túl nehéz sorsolására tekintve talán nem volt annyira merészség), de úgy gondolom, hogy ebben a keretben benne van a PO. Azt aláírom, hogy nem elég egyénileg jó játékosokat a pályára küldeni, mert abból még nem lesz jó csapat teljesítmény. DE, egy ilyen keretből könnyebb jó csapatot alkotni, mint egy (nem bántva a csapatot) Raiders szintű keretből. Mitől gyengébb ez a keret jelen pillanatában mint akár a Phins/Rams/Bears stb? Attól mert tavaly 1/1 volt? Orbitális közhely, de új bajnokság fog kezdődni.
Garantálni nem lehet, hogy jobbak lesznek mint tavaly, de semmit sem lehet előre garantálni az NFL-ben, mert elég egy kulcsjátékos sérülése és megy is a szezon.
Éppen ezért ha most készül a PR akkor abba szerintem helye van a potenciál beleszámolásának, és ebben a keretben van potenciál, ha a tavalyi 1/1-ből akkor teljesen más a leányzó fekvése. Ki-ki eldönti melyik kiindulópontot látja jónak.
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem azt mondom,hogy az általad felhozott kérdések (futás elleni védelem problémái, nr2 CB) ne lennének fontosak, csak arra, hogy ilyen erős kezdővel/kerettel a hasonló problémákkal küzdő csapatok közül nem sok rendelkezik. Saját Pr-t nem készítettem, de nem hiszem, hogy 15ön kívül találná nálam magát a KC.Blaise
Ulpinak szerintem azért van igaza - ebben a pillanatban, hiszen az idény bármit hozhat, de a PR-t most kell összerakni -, mert azon kívül, hogy ő ismeri a csapatot legjobban, pont azt írta le tényekkel is alátámasztva, hogy attól, hogy individuálisan remek játékosokból áll egy roster, még nem lesz jó csapat belőle automatikusan. A Niners is jónéhány évet helybetopizott, mielőtt sikerült nekik az áttörés, pedig az ő rosterük sem 2 éve jó, hanem már jónéhány éve. De Singletary keze alatt egyszerűen nem állt össze minden egy irányba, valami hiányzott.

Namost, Reid remek edző, de mi garantálja, hogy ő lesz a Chiefs Harbaugh-ja, aki alatt hirtelen minden összeáll? Plusz, én kedvelem Smith játékát, de azért ő nem az a QB aki sorban fogja nyerni a meccseket. Frankón el fogja igazgatni az offense-t - ami Casselhez képest óriási előrelépés lesz -, de offense oldalon én nem látom erősebbnek a rostert, mint akár Singletary utolsó, akár Harbaugh első évében a Niners-é volt. Sőt, talán egy icipicit még gyengébb is. Márpedig, ha azzal a Niners offense-el Smith nem ontotta a 25+ pontos meccseket, akkor valószínűleg ezzel a Chiefs offense-el sem fogja. Azaz, az eredményességhez ugyanaz kéne ami Frisco-ban: egy remekül összeállt, liga top 5-8 védelem. A potenciállal még nincs is gond, de számomra azért kérdőjeles, hogy az offensive elme Reid mennyire lesz képes a Crennel által összepakolt és irányított védelmet minimum szinten tartani. (Illetve nem ő, hanem a DC-je.)

Szóval, én is .500 körüli szezont tippelek (ami többet ér, mint a 22. hely), de bőven benne van a pakliban, hogy lesz még egy átmeneti év, jóval .500 alatt. (A tavalyinál azért biztosan jobb lesz a vége.) Középtávon viszont - 1-2 éven belül - a Chiefs az egyik AFC powerhouse lehet, a Cincy-vel ill. a Colts-al együtt.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
clbass New Orleans Saints 3 091 — Saints fan
Sablonos egyszerűséggel a legfontosabb egy jó alapanyagból építkező, de többször alul teljesítő csapatnál a jó kezdés. Nem csak mondani, bízni, hanem párszor győzni egymásutánban. Adott egy új edző, vele egy új szemlélet, és egy egymásnak is új QB. Sok mindennek kell klappolnia, de simán benne van egy nagy egymásra találás lehetősége is. Erre nincsenek számok...ne is legyenek mert a Saints D# - Rob Ryan kapcsolatban is erre építek 😉
Visszatérve a PR-re én is többet látok a Chiefs-ben. Ennek az emberanyagnak egyszerűen össze kell állni egyszer egy ütőképes csapattá. Ez a lehetőség nálam három héttel mindenféle tétmérkőzés előtt, kb a 15. helyet jelentené.
több mint 10 éve
Blaise 2 113 — Fuck "Continuity"!
Fű alatt mindig olvasom a KC topicot, részben a minden részletre kitérő elemzéseid miatt. Eddig nem szóltam hozzá, de most megtöröm a hallgatásomat 😊

Szép ahogy leírod mi a csapat gyengeségei és, hogy magasnak gondolod a 11. helyet, de ezek a gyengeségek, vagy ilyen jelentőségű gyengeségek más csapatnál/csapatoknál is előfordulnak. Sőt olyanoknál is akik még nem szerepeltek a PR alapú bemutatócikkekben és ezek közül bizony sok "büszkélkedhet" azzal, hogy nincs elit passrusher duó,elit nr1 CB és ILB, vagy nincs pofásnak kinéző Oline és hozzá tartozó elit futó, jó elkapók.

Nem azt mondom,hogy az általad felhozott kérdések (futás elleni védelem problémái, nr2 CB) ne lennének fontosak, csak arra, hogy ilyen erős kezdővel/kerettel a hasonló problémákkal küzdő csapatok közül nem sok rendelkezik. Saját Pr-t nem készítettem, de nem hiszem, hogy 15ön kívül találná nálam magát a KC. A csoport győzelem jelenleg nem tűnik reálisnak, de a wild card helyért simán harcba lesz a csapat szerintem is. Szóval osztom vassadi véleményét, még ha a 11-et kicsit magasnak is tartom.
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 800 — SuperLOL
Akkor jó hosszan most kifejtem a tutit! 8-)
(Tetszik, hogy van érdemi diskurzus a cikkről, a csapatról. 😍 )

Ez a roster tavalyhoz képest alig változott. Amennyiben a DeVito=Dorsey stb. cseréket nem nézzük, akkor Alex>Cassel, illetve Flowers kapott két jó CB társat.
Márpedig ez a roster tavaly 1/1et ért, tavalyelőtt csoport utolsó helyet (7-9 a többiek mind 8-8).
Tehát a roster csak 2010ben ért rájátszást (akkor Cassel is jó volt! hoppácska ezt is leírtam), 2009ben sem ment jól a pirosarany, bár akkor még nem volt kész, de a húzónevek mind megtalálhatók voltak. Jött Berry és más, de a keménymag adott volt. Meglátjuk ez mire elég Andy Reidnek. Zöldben már volt neki dream teamje, piros'ra lehet beérik. 😊

Ellenpéldaként, Peyton amíg Denverben játszik, mindenki odateszi magát, mert elhiszi, hogy nyernek. Bárki ellen.
Másrészt a Broncos nem csak azért egyértelmű esélyes a csoportban, mert olyan erős a kerete. Erős nyilván, rá kell nézni. De ők tavaly összerakták a csapatot Peyton mögé/köré ami várhatóan idén is működni fog. A védelmük előtte is jó volt.
Rajtuk kívül az egész csoportban mindenki mindent félig vagy egészen átalakít. A Broncos tudja mit játszik, tudják kit kellett lecserélni, kit nem, a rendszerbe ki illett/illik. Egy kemény faxú benézésük volt csak. Ők nem potenciálban gondolkoznak. Nem "új vezetés, új tehetségek, új remények, csodataktikák, sárkányfű" vonalon nyomulnak. A Denver kész csapat. Ez az ami évek óta hiányzik a Chiefsből (is).

Nemcsak a QB, bár ez a legeslegeslegeslegesleg. A védelem futás ellen is harmatos volt időnként (főleg mikor Dorsey kiesett), és passz ellen is. Utóbbi fő oka, hogy nem volt Flowersnek párja, és szét dobáltak minket. Sean Smith tehetséges, de láttuk, mennyi instant TDt képes benyelni. Robinson slotban okés, de a pálya szélén már nem. Jalil Brown évek óta katasztrófa. Hétvégén is kaptunk róla vagy 100 yardot. Tehát úgy is járhatunk, mint tavaly. Ha Sean Smith/más nem válik be, kenhetjük a hajunkra a többieket. Lásd Stanford Routt esete. Nincs egy értelmes csere CBnk sem. Minden QB oda dobált egész évben. Más kérdés, hogy ha beválik Sean Smith/más, a Kucug Balázs, azonnal minden elég erős lehet. Most hagyjuk a DL pass rusht, azzal nem lesz stratégiai szintű gond. Még azzal sem, ha Jamaal kiesik, mert már nem run heavy van. Ha Reid rendszere a levegőben nem képes nyerni, akkor mindegy úgyis. Mondom ezt úgy, hogy Big Red lelkesen próbálkozik új taktikai fegyverekkel. Például hétvégén láttunk nem egy pistol felállást, ami Thigpen óta nem divat erre.

Azt akarom mondani, hogy a csapat erejét (power) meghatározza a játékosállomány, de más tényezők is. Vassadinál előbbi hangsúlyosabb, mint nálam. Ezért én nem tenném a Chiefst 11. helyre.
Félreértés ne essék. Tény, hogy például az edzőink is jók, erre taxi tökéletesen rámutatott a cikkben. És még az én kedvenceim nem is fértek bele (mint Ault ha már pistol. A király LB edzőnk, DB edzőnk, akik nem véletlen maradtak). Vagy a taktikánk is lehet instant csiszolt, de az ritka. Nem tudom eldönteni egy edzőmeccs driveból.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 564
csak szerintem alacsony?Janek
Ahogy a cikk alatti táblázatban láthatod, nem csak szerinted. 😊

Ulpi írta a másik topikban, hogy meglepte, hogy a 11. helyre soroltam a Chiefst, engem viszont az lepett meg, hogy a többiek közül gabtsi kivételével senki másnál nem került az első 20-ba.

Hogy miért is lett nálam majdnem top 10-es a csapat... Először is, a keret (még inkább a kezdő sor) szerintem simán playoff kaliberű: elit RB, adekvát WR corps (köztük egy olyan WR, aki ha ligaszinten nem is tartozik a szűk elitbe, de szorosan ott van mögöttük), megfelelő TE-állomány, jó támadó- és védőfal, elit edge rusher duó (főleg ha Houstont is gyakrabban eresztik rá az irányítóra), elit(-közeli) ILB, kimondottan erős secondary. Az általam mögéjük sorolt csapatok egyike sem rendelkezik szerintem ennyire erős rosterrel (kezdővel), de erre majd visszatérhetünk, ha kint lesz a teljes rangsor. Az egyetlen igazán komoly kérdőjel a QB, de abból kiindulva, hogy három évvel ezelőtt egy hasonlóan tehetséges gárda playoffba vitte azt a Casselt, akinél Smith fényévekkel jobb, akkor Alex-szel is simán rájátszásért harcolhat a mostani csapat. Akikkel feltehetőleg a wild card helyekért kellene megküzdenie a KC-nak, Colts és Dolphins például - egyik csapatról sem gondolom, hogy egyértelműen jobb lenne a Chiefsnél, sőt. Az igazán kemény dió az AFC North lesz, ott elvileg a csoport harmadik helyezettjének is a PO-t kellene megcéloznia, de még így sem lehetetlen küldetés a KC számára, hogy odaérjenek. Úgyhogy meggyőződésem, hogy idén minimum versenyben lesz a Chiefs a playoffért.
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 800 — SuperLOL
JJ nem tette linkelte itt, így megteszem én:  bowl.hu/22_kansas_city_chiefsempty taxi
Itt is jó a cikk! Örülök, hogy itt te linkelted, mert így tudtalak lájkolni. 😊
Két dolgot azért felhozok. Nehogy elszédülj a sok dicsérettől! 😀
Alex Smith nem pusztán idei második körért jött. Hanem 2013 második + 2014 opciós 3. körért (8-8+ szezonnal második körré válik).

Illetve Steve Maneri nem fontos távozó szvsz. Átképzett OT, aki azért lett TE, mert Moeaki még nyáron lesérült. Cseréből lett csere, aki cserének ment Csikágóba. Akkor már inkább Stanford Routt (CB2), kezdő volt, bár rossz, ki is vágták szezon elején. Kezdő volt még sokáig Steve Breaston (WR2). Ha már TE, akkor Kevin Boss. Vagy épp Ryan Lilja (LG/C).


csak szerintem alacsony?Janek
Nem alacsony. Legtöbb PR nagyjából ugyanide teszi. Attól függ mit néznek. Rostert, csoportot, edzőváltást, 1/1et, def és offense statokat, sztárokat, akármit. (A Bolts lett alacsony, de az más lapra tartozik.)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 544 — Apu ökölbeszorított keze
csak szerintem alacsony?

több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 678 — tracker ember
JJ nem tette linkelte itt, így megteszem én:
https://bowl.hu/images/cache/uploads/bce16f1dbffcbe852b38a01a8995aa38.jpg
22. Kansas City Chiefs | Bowl.hu
Mekkora javulást okoznak a változások?


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 800 — SuperLOL
Flowers edzésen elért pick 6 elkapása után azt mondta, törekszik rá, hogy a KC sec. sok-sok IT-t fogjon a szezonban. Ez dicséretes, főleg mert tavaly liga szinten egyik legkevesebbet hozták össze sztem (kilencet?).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 800 — SuperLOL
Adam Teicher (bennfentes) nyilatkozott a sérülésekről:
 www.nfl.com/videos/nfl-am/0ap2000000229396/Adam-Teicher-Chiefs-injury-updates


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 800 — SuperLOL
Nem voltam pár napig, most ömlesztve válaszolok.
Volt valami különbség Daniel és Stanzi közt? mostmár magam se tudom, hogy a cutnak vagy az 53-nak drukkoljak-e. gondolom vagy Bray vagy A Király megy majd a levesbe waiverre nyár végén.Höri
Daniel a második csapattal játszott.
A lényeg, hogy minden csapatban van egy kezdősor, ők fognak focizni a szezonban. Van egy cseresor, ők váltják előzőt, de kevesebb snapet kapnak, és ők is mennek STbe. A harmadik sor nagyjából aki próbál rosterre férni, több de inkább kevesebb sikerrel. Vannak népes posztok (CB-WR, LB), és csökkentett létszámúak (OT vagy OG), Van nickel back+slot páros, illetve RB (HB+FB) létszám a stílustól függ, és így tovább. De a negyedik sor amire sokan hivatkoznak csak félig létezik, az is csak első keretszűkítésig.

Daniel egy jót futott, és pár biztonságit dobott. dE amikor kellett volna, semmi extra nem jött.
Stanzi és Bray sem hibáztak igazából, de ők még az átlagot sem hozták stabilan.
Stanzi továbbra is amint nyomás alá kerül, alul dobja a célpontjait. Ez érthetetlen, semmi logika ebben nincs, de ő ilyen. Néha nem dob időben, ezért kerül bajba. Mentálisan továbbra is erős, érti a játékot, de ez önmagában kevés. Ő nem edzésmenő volt sosem. Lehet, ha kapna bizalmat élesben, akkor látnánk miért szerettük őt meg. azonban így nehéz lesz odáig eljutni.
Tyler Bray szokás szerint dob néhány fantasztikusat, de nagyon sok apró hibával játszik. A lábmunkától kezdve a döntésekig mindenbe bele lehetne kötni. Nagyon nyers, tapasztalatlan játékos, semmiképp nem kellene pályára engedni. A tehetsége nyilvánvalóan óriási, ezt tudtuk, de még legalább két év, mire jó szívvel kiengedném, hogy vezessen egy profi csapatot.


Kelce-ről mit hallani Ulpi?Janek
Kelce problémája kettős. Egyik a kisebb sérülése, ami miatt lemaradt kicsit. És kímélik is.
Másik a komolyabb faktor. Fasano kiválóan teljesít, és Moeaki is elég jó (és még nem is sérült). ÉS mindketten komplett TE-k, vagyis blokkolnak és elkapnak, így még stratégiai okból sem igen fér hova Kelce, 2xTE esetén sem. Meccsen a harmadik csapatban játszott, vagyis Bray+Stanzi duónak.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 544 — Apu ökölbeszorított keze
Kelce-ről mit hallani Ulpi?

több mint 10 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
nem tudtam nézni a meccset pedig illett volna.

volt valami különbség Daniel és Stanzi közt? mostmár magam se tudom, hogy a cutnak vagy az 53-nak drukkoljak-e. gondolom vagy Bray vagy A Király megy majd a levesbe waiverre nyár végén.

több mint 10 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Nem komoly a sérülés a hírek szerint, az MRI negatív lett.

több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jamaal Charlest hordágyon kellett levinni nem sokkal ezelőtt a Chiefs mai edzésén.iktriad
Jujj. 😕 😕 Remélhetőleg nincs nagy baj...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 836 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Jamaal Charlest hordágyon kellett levinni nem sokkal ezelőtt a Chiefs mai edzésén.
több mint 10 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 819 — Csodabogár
kiró Smitty hozta a megbízható dump off, rollout passzokat. remélem lesz lehetősége mélyebbeket is dobálni, mondjuk Reid WCO guru, úgyhogy nem lesz gond itt kérem

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 800 — SuperLOL
Andy Reid azt mondta, már Phillyben is hívta több alkalommal a '49erst az ügyben, hogy szeretné megszerezni Alex Smitht. Mindig is hitt a tehetségében. Ezért örült, hogy most sikerült leigazolniuk. Nem annyira lepődött meg, hogy jól teljesített.(Gondolom, mivel legutóbb két jó szezonja is volt Alexnek, csak erősítette a hitét.) Egyelőre nem akar következtetéseket levonni, ez egy meccs volt.

A csapatból kiemelte E. Kush (center) játékát, Poe-t, és Alexet. Ez nem túlzottan meglepő. Azonban kiemelte továbbá a rookie Rico Richardsont (WR). Aki ST játékos, jól blokkolt és jól is ütközött. Támadásban is volt két elkapása. Nehéz a rosterre felférni, de ha az edzők értékelik az embert, pár srácnak sikerülni fog.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 800 — SuperLOL
Andy Reid azt mondta, a jövő héten többet fog játszani a kezdősor. Érthető, mindig a volt csapata ellen játszó QB kap több lehetőséget a bizonyításra (C. Daniel-Saints; A. Smith-'49ers). 😛

Szintén Big Red mondta sérült OTk ügyében: Eric Fisher edz holnap. Donald Stephenson már nem biztos ennyire.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 800 — SuperLOL

Sok mindent nem lehet megállapítani a meccsből. Egyrészt a kezdősor egy driveot játszott mindkét oldalon.
Másrészt pedig, stratégia kis túlzással nem is volt. A védelemben beígért blitzek nyomát sem láttuk. A támadók játéka sem hasonlított a szezon közben várhatóra. Egyszerű, minden playbookban megtalálható alapjáték ment. Ez is elég volt, de ettől nem lettünk okosabbak e-téren.

Nézzük azt, amit láthattunk:
Támadófalban LG poszton Jeff Allen kezdett (nem Geoff Schwartz).
Anthony Sherman volt a kezdő FB (egy screen elkapásra emlékszem tőle, a YAC jó volt)
Jon Baldwin volt a kezdő WR2 (nem Avery).
Anthony Fasano kezdett TE poszton. Láttuk is miért. Volt egy szép pass blockja, két jó run blockja, és két elkapása, egyik egy 3rd down a pálya közepén amiből elkapás után átbrusztolta magát a 1stön túlra, és ment tovább a drive. Alex sokat dicsérte edzéseken, fontos pillanatokban szeret rá dobni (Alex eleve szereti, ha van megbízható vészcélpont TE).
A támadófal egyben volt, jó volt, egy igazi hibára emlékszem, a center Rodney Hudsonon (~3-4 másodperc alatt) átjutott egy DT, és Alexnek ki kellett mozogni előle, de onnan már csak a pályán kívülre dobta (hogy ne lehessen baj). Ez volt Alex egyetlen incomplete dobása (7/8, 68 yard. A drive maga 80 yard TD).
Fisher jó volt. Egyszer beugratták, rutin kell még neki. Bár az már túl messze volt Alextől, belefért, el sem indult a védő utána, késő volt.

Védelemben egy poszt kiadó. Kiírták LILBnek Akeem Jordant kezdőnek, de én inkább Nico Johnsont láttam.
Nickelben Dontari Poe (NT) ment le a pályáról (2-4-5). Egyszer Poe visszajött Nickelben, és át is jutott a OLen belül, elérte Breest, de egymást zavarták Halival, aki így egy ütemmel késett, Brees földhöz tudta vágni a lasztit, mielőtt eldőltek.

Védelemben egyetlen komoly gond látszott. Az is a cseresorban. Egy-egy (D#+O#) drive után tehát a mi cseresorunk a Saints első sorával küzdött. A támadók sem voltak partiban nyilván. Ezért is lett FG (10-0) DexMex returnje után, egy tapodtat sem jutott szinte előre az ex Saints csere QB Chase Daniel és back up bandája. Később a cseresorok harcában azért kiegyenlítettebbek lettek az erőviszonyok.
A védelem is tartotta magát, voltak így is elfogadható posztok, jó játékok. Ez megnyugtató. Viszont a CB sor nagyon gyenge volt. Amint a Brandon Flowers+Shaun Smith+Dunta Robinson trió leült, Brees előtt megnyílt a tér. Ezen dolgozni kell még.


A ST új edzője (ex Bears) Toub büszke lehet fiaira. DexMex Punt returnje 55 yardos volt, azonnal FG távra ért. Majd később volt egy 79 yardos Kick return Knile Davistől (HB) is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Az első előmeccset nem néztem élőben, nem is szoktam. Azt olvastam most, hogy 17-13ra nyert a Saints. Viszont amíg a kezdőjátéksook voltak fent, addig 10-0ra vezetett a chiefs. Az Alex drive elég meggyőző volt. Meglátom mikor adja az NFL network, aztán megnézem.

Viszont Eric Fisher megsérült. OT poszton így vagy neki, vagy Donald Stephensonnak fel kell gyógyulni majd szeptemberre stabilan. Bár igazából Jeff Allen, Geoff Schwartz duóból aki nem lesz kezdő LG, mehet ROTnek, de mégis jobb volna, ha nem ezzel kellene nyitni.ulpianus
Csodás.
Mit lehet tudni a sérüléséről?Stez
A hüvelykujja, ami TCben sérült meg. A második negyedben ment be a doki sátorba. Aztán vissza is ült a kispadra, bár nm játszott. Megröntgenezték, megvizsgálták azóta, ami negatív lett, sem törés sem szakadás nem látszik, valószínűleg meghúzódott, ezért fájhat.ulpianus
Csak az összefoglalót láttam, de a TD-nél elég szép lyukat nyitott. Csak bírja sérülés nélkül az alapszakaszt. 😊

több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 544 — Apu ökölbeszorított keze
Szerencsére akkor semmi komoly.

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 800 — SuperLOL
Az első előmeccset nem néztem élőben, nem is szoktam. Azt olvastam most, hogy 17-13ra nyert a Saints. Viszont amíg a kezdőjátéksook voltak fent, addig 10-0ra vezetett a chiefs. Az Alex drive elég meggyőző volt. Meglátom mikor adja az NFL network, aztán megnézem.

Viszont Eric Fisher megsérült. OT poszton így vagy neki, vagy Donald Stephensonnak fel kell gyógyulni majd szeptemberre stabilan. Bár igazából Jeff Allen, Geoff Schwartz duóból aki nem lesz kezdő LG, mehet ROTnek, de mégis jobb volna, ha nem ezzel kellene nyitni.ulpianus
Csodás.
Mit lehet tudni a sérüléséről?Stez
A hüvelykujja, ami TCben sérült meg. A második negyedben ment be a doki sátorba. Aztán vissza is ült a kispadra, bár nm játszott. Megröntgenezték, megvizsgálták azóta, ami negatív lett, sem törés sem szakadás nem látszik, valószínűleg meghúzódott, ezért fájhat.


Állat vagyok, ami enni kér...