NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Nem egy ember használja máshol ezt avatarnak. Aláírásnak én már több művét is átszabtam saját célra. Néha kell rajtuk alakítani mást is, de a stílusa egyedi.ulpianus
Igen, én is rátaláltam már jóval régebben a műveire, szerintem egy zseni a fickó... Itt meg még nem láttam konkrétan ezt a képet úgyhogy gondoltam van Chiefs fan akinek tetszene. Na de nem offolok tovább 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Nem egy ember használja máshol ezt avatarnak. Aláírásnak én már több művét is átszabtam saját célra. Néha kell rajtuk alakítani mást is, de a stílusa egyedi.

Más. McMahon a Colts ST edzője lett. Jó ST edző, bár Colts topicban nagy visszhangja nem volt. De én örülök, hogy oda ment, szeretem a Coltsot. 😊
Mivel nekünk is jó ST edzőnk lett (Toub), így nem bánom, hogy távozott.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Egy mini hsz.-t talán megér, ava alapanyagnak megteszi 😊

A stílusjegyek alapján Chris Senbower műve.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Ami viszont egy OL edzőnek nem mindegy. Lehet mostantól szárnyalni fog a Jax OL, és Heck volt a hibás. De sztem inkább igazolni kellene pár tehetséget a falba, és lecserélni Gabbertet, egyből másképp nézne ki minden.ulpianus
Meglátjuk. RT poszton voltunk nagyon rosszak az elmúlt 2 évben és LGben. De Henne is kapta a sackeket rendesen. A 2 Titans meccsen 14et! És az O-fal gondok már Garrard alatt megvoltak a vége felé, pedig ő még mellé mobilis QB is volt.
Meglátjukj. Brandon Albert majd egyeztethet telefonon Monroeval (Virginiában csapattársak voltak) Andyről.iktriad
Albert és Monroe nevét sértés egy mondatban említeni. Itt Winston az ROT, nem Monroe (vagy Albert vagy Bradfiled). És itt minden poszton minőségi ember van, ami sokkal fontosabb, mintha lenne egy sztár vagy kettő, és pár lúzer. Mint egység, nem sok jobb van az itteninél.

Mobilis volt Henne? Quinn és Cassel nagyszerűen fut szintén. De gyökér irányítók, ahogy Henne és Gabbert is. Túl sokat várnak, képtelenek időben dobni, és dönteni. Ha döntenek, akkor is rosszul. Ez nem az OL edző hibája. A mobilitás akkor érdem, ha a QB tud valamit kezdeni a plusz idővel. Az, hogy a zseben kívül rontja el, nem azon belül, sokat nem számít ebben a kérdésben.

De igazából nézd onnan is, hogy amint kapott egy normális futót akár az itteni, akár a Jax OL, máris volt kimagasló futójáték. Ami ilyen lúzer QBk estében sokkal nehezebb. Mert minden védő a futóra vadászik.
Nem hiszem, hogy Heck el fogja rontani ezt a falat. És a Jax fal pedig nagyon jó lesz nélküle. Meglátjuk.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 049 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ami viszont egy OL edzőnek nem mindegy. Lehet mostantól szárnyalni fog a Jax OL, és Heck volt a hibás. De sztem inkább igazolni kellene pár tehetséget a falba, és lecserélni Gabbertet, egyből másképp nézne ki minden.ulpianus
Meglátjuk. RT poszton voltunk nagyon rosszak az elmúlt 2 évben és LGben. De Henne is kapta a sackeket rendesen. A 2 Titans meccsen 14et! És az O-fal gondok már Garrard alatt megvoltak a vége felé, pedig ő még mellé mobilis QB is volt.
Meglátjukj. Brandon Albert majd egyeztethet telefonon Monroeval (Virginiában csapattársak voltak) Andyről.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Chungnak csak lesz főnöke is. 😀 Állítólag Andy Heck lett az új OL edző. Aki 2004től Jax OL coach volt. Illetve előtte első körös OTként került a profi ligába és játszott éveket a Seahawks ('89-'93), Bears ('94-'98), Redskins ('99-2000) csapatoknál.ulpianus
Őszinte részvétem. De legalább nem kellett kírugnia nálunk az új HCnek.
Csak 1 statisztika - engedett sackek száma:
2010: 38
2011: 44
2012: 50iktriad
Sőt, a sackek mellett ugyanilyen fontos a QB Hit, amiben második legrosszabb lett a Jax 108al. Illetve a futásátlag volt 3.8, ami rossz. Nem néztem tovább, de egyszer volt normális futójáték, az is egy embernek volt köszönhető.

A Chiefsnél ami hasonlóság van, az a QB alkalmatlansága. Aki miatt mindkét Pass protect adat páros csúnyább, mint kellene. De évekig az is megfelelő volt. Túl sok volt idén a sérülés, van ilyen. A futásátlag viszont a KCnél kimondottan jó (4.8), és ez is évek óta. Főleg, ha azt nézem, hogy a szezon java részét a cserék játszották.
A lényeg most sem a számokból derül ki önmagában. Pioli QB poszton hibázott, ki is rúgták miatta. Ellenben kimondottan jó támadófalat rakott össze. Ami GM Generől/Jax OLről messze nem mondható el. John Dorseynak most arról kell döntenie hogy LOT poszton Joeckel legyen vagy Albert? Egyik jobb mint a másik. A többi poszton megvannak a stabil minőségi kezdőjátékosok.
Ami viszont egy OL edzőnek nem mindegy. Lehet mostantól szárnyalni fog a Jax OL, és Heck volt a hibás. De sztem inkább igazolni kellene pár tehetséget a falba, és lecserélni Gabbertet, egyből másképp nézne ki minden.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 049 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Chungnak csak lesz főnöke is. 😀 Állítólag Andy Heck lett az új OL edző. Aki 2004től Jax OL coach volt. Illetve előtte első körös OTként került a profi ligába és játszott éveket a Seahawks ('89-'93), Bears ('94-'98), Redskins ('99-2000) csapatoknál.ulpianus
Őszinte részvétem. De legalább nem kellett kírugnia nálunk az új HCnek.
Csak 1 statisztika - engedett sackek száma:
2010: 38
2011: 44
2012: 50
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Bob Sutton DC, konkrétumként annyit nyilatkozott, hogy valóban 3-4 defense marad. Reid is ezt mondta többször.
Továbbá azt vettem ki a szavaiból, hogy 1 gap játékra fogunk áttérni. Legalábbis nagyon emlegette a másféle gyorsabb blokkok megverését, mint kulcs elemet, valamint Rex Ryan érkezésével amit tanult erről. Márpedig az addigi 2 gap, ettől a pillanattól váltott 1 gap játékra. Én így értelmeztem amit mondott.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Remélem sikeresek lesznek nálatok. S nem feltétlenül return TD-kre értem, hanem ugyanúgy a rúgások utáni coveragekra is. Az utóbbi 6 évben a Bears kapott 1 punt ret, meg egy blokkolt FG utáni return TD-t (+ ugye a GB elleni trükkös). Szóval jól jártatok.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Kevin O'Dea Bears Assist ST edző a továbbiakban Kansas Cityben fogja betölteni ugyanezt a posztot. Vagyis Dave Toub hozta magával.

Andy Heck-et a KC hivatalos sajtósa megerősítette mint új OL edző.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 695 — Scream and scout
Chungnak csak lesz főnöke is. 😀 Állítólag Andy Heck lett az új OL edző. Aki 2004től Jax OL coach volt. Illetve előtte első körös OTként került a profi ligába és játszott éveket a Seahawks ('89-'93), Bears ('94-'98), Redskins ('99-2000) csapatoknál.ulpianus
Ilyen névvel muszáj draftolni Eric Fishert 😀


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 508
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Chungnak csak lesz főnöke is. 😀 Állítólag Andy Heck lett az új OL edző. Aki 2004től Jax OL coach volt. Illetve előtte első körös OTként került a profi ligába és játszott éveket a Seahawks ('89-'93), Bears ('94-'98), Redskins ('99-2000) csapatoknál.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Chung (OL assist) esetében az a vicces, hogy ő a helyettes, de OL edző még nincs fixen. Tárgyalnak, illetve aki eddig volt, még nincs kirúgva tudtommal.

Dave Toub már hivatalosan is ST edző! Ez jó hír. Bár eddig is jó ST edzőnk volt, de ettől még jó hogy továbbra az is lesz. Talán még jobb edző is.
___________________________________________________



Peyton Hillis tud elkapni, de eredetileg fullback, igazi route-ot futni kevésbé tud. És mint írtam Reidnél nem egyszerűsödik le a HB elkapás a screen passzokra meg checkdown passzokra, rendes (HB tree) utakat kell futni. Ha Hillis ezt be tudja mutatni, akkor a blokkolás része nem lesz gond, mert a Broncosban még eredetileg FB volt, csak a Brownsban tették át Power HB posztra. Elég sokoldalú, de mostanra elég sérülékeny is, a sok traktorozás miatt.

Blokkolásban Jamaal és DexMex is technikailag megfelelően képzett, csak Dexternek a súlya kevés, ha nagyobb védő jön, őt csak lassítani tudja. Ezért itt eddig ő nem lehetett run blocker, csak pass blocker.
De ennél többet az Eagles futói sem tudtak. Valamint sok blokkolásuk nem is volt.

Azért fontos szempont a blokkolás, mert gyakorlatilag alig használ extra blokkolót Reid, FB nincs is, a TE is elkapó TE, a két HB miatt nagyon más nem is tud maradni blokkolni. De ezek is ideiglenes lassító blokkok passzhoz, igazi (run) lead blocking szinte nem létezik.
Lehet szükséges Hillis szintű blokkmunka, de lehet megéri olcsóbban egy harmadik-negyedik elusive back, ahogy Reid eddig is inkább alkalmazta. Hillis egyéb képességeitől függ.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 528 — Így remélem megfelelek nektek.....
Lényegében teljes a stáb:

Chiefs announced Dave Toub as their special teams coordinator. Adam Caplan

Szerk: és még valaki na őt nem kellett volna elhappolni:

Chiefs did wind up hiring Eugene Chung as their asst. OL coach.
több mint 11 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 481 — rabszolga
Finoman szólva nem láttam sokat játszani Peyton Hillis-t, de a statok alapján lehet keresnivalója Reid rendszerében. Amennyire tudom Hillis jól futó, elkapni tudó FB/HB.
Érdemes megnézni Weaver játékát, számait amikor nálunk volt. Elit szinten játszott. Nagyszerűen ki tudtuk használni az adottságait. (Aztán sajnos jött a carrier-ending sérülése) Lehet, hogy 2009-ben belejátszott ebben Wesbrook sérülése és az is, hogy McCoy akkor még rookie volt, de komolyan öröm volt nézni Weaver játékát.
Talán Hillis-el is el lehet érni vmi hasonlót.

Valamint, ha már HB-k. Azt le kell szögezni, hogy Reid-nél csak akkor játszik a futó, ha tud blokkolni. Ez kulcskérdés nála. Egy kis túlzással tökmind1, hogy hogy futsz, ha nem tudsz blokkolni nem kerülsz pályára.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Azt mondta Reid, ő fogja hívni a playeket 2013ban és punktum.

Dave Toub pedig ha ST edző lesz, az nagyon nagy fogás lehet. (Nem fogok panaszkodni, mint Pederson meg Nagy esetében épp ma tettem.)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 695 — Scream and scout
Dave Toub was not selected as one of the three finalists for the head coaching job of the Chicago Bears, so he is leaving the organization.

The Bears’ special teams coordinator for the last nine seasons is considered one of the best at his craft in the NFL, and all signs point to Toub joining the Kansas City Chiefs and reuniting with Andy Reid.

Toub was originally hired in the NFL by Reid in 2001 with the Philadelphia Eagles. The two worked together previously at Missouri and UTEP and now they are expected to join forces again. The Bears’ special teams has ranked in the top 10 in the NFL eight times in nine seasons under Toub.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Shawn!

Ekőször is kösz az infókat. Bár nagyjából azért tisztában voltam a leírtakkal. Egyedül a három futás red zoneban, mint állandósult elem lepett meg. Ez nem tűnt fel, bár nem is láttam minden meccset, az igaz.
A Reid által játszott WCO pass maniac. Ilyen volt, ilyen lesz itt is, ez nem playhívási anomália. Nem igazán tud 60% alá csökkenni a passzarány, de inkább 65-70%. Néha 75%ot is eléri. Ez van.

Reid és a WCO kiismerése kissé urban legend, én is hallottam 100x. Évekkel ezelőtt írták (először). Mikor is sokan a WCO haláláról beszéltek. Nem jött be. Valóban a WCO offensek vesztettek népszerűségükből, de mai napig minden profi playbook része. Több csapat máig erre építi a támadását.

A Red zone hatékonyságról magam írtam, mint a rendszer egyik fő hátránya. (Más pass heavy is szenved ettől) Sajnos ezzel is számolni kell.
Ha már belemelegedtünk. Számomra ez is érdekes kérdés lesz, hogy Reid meg fogja-e hagyni az évek óta jól működő ZB támadófalat? Illetve Jamaal képes lesz-e hozni a kiváló számait, ha több a passz, ellenben nem mindenki csak őrá vadászik végre? Mert ha képes, az sokat dobhat a RZ offense hatékonyságon.

Ha már kérdezted, Jamaal jó elkapó. A Reid WCOban elvárt 7-800 yardot képes lehet hozni. Sztem McCluster megint megy vissza slot WRből HBnek. Ő vette át Bowetól a lánchordó szerepét pár meccsen WRként, mondhatjuk kiváló scat backnek. Sztem ezzel nem lesz gond. Hillis (és az újonc FB DiMarco) fog repülni inkább. Nem illenek a rendszerbe. Vagy egy HB jön vagy egy WR helyettük.

Ha már WR, Bowe pont azért maradhat, mert Reidnek a Red Zone problémája is megszűnhet ha megtalálja az elit Posession WRt, amit az Eaglesben sosem lelt meg. Kell(ett volna) a rendszerbe, csak nem így alakult. Megoldható e-nélkül is, de most itt van Bowe, nem kell keresni. Fizetési sapkában most ~10 milliót visz el, ha aláír mondjuk 12-14m$/év összegért, akkor kettővel-néggyel több a sapkában, ezt kell eldönteni, megéri-e.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 508
Az ominózus 2011 elég szar évünk volt. Minden szempontból. Ez alól a playhívások sem kivételek. Shawn84
Lehet. De amint írtam minap, franchise rekord lett asszem yardban és first downban is. Legalábbis ezt írták. Ami azért ellentmondani látszik annak, hogy a többi év jobb volt támadásban.

Mindenesetre a playhívást fejtsd ki milyen volt 2011ben, illetve a többi szezonban. És akkor össze tudjuk vetni. Vagy legalábbis megértem mire gondolsz. Mert az hogy szar volt, arra nehéz mit mondani. Mondjuk mondhatná Reid, hogy szerinte nem volt szar.
De megértem ha kifejted, igazából még örülök is neki, hogy valaki ezt figyelte.ulpianus
Lényegében pont ugyan az mint idén vagy tavaly. Indokolatlanul sok passz kísérlet. Amiből sok interception is lett. Red zone szituációkban elképesztően fantáziátlan. Több esetben is középső futást hívtak egymás után 3szor is. Próbáltk másolni a 2010-es jó szezonunkat, hogy Vickre alapozva sok Qb futás volt, de ahogy az lenni szokott kiismertek minket. Nálunk az volt jellemző az elmúlt években, hogy ha valami nem ment, az nem zavarta Reidéket. ugyanazt hívták akkor is. Ha 10szer nem volt eredményes az a játék és az ellenfél már számított rá akkor 11edszerre is azt hívták. Amivel régebben eredményesek voltunk a screen passzok pedig fokozatosan elmaradtak. Pedig McCoy jó elkapó. Nálatok nem tudom mennyire jók ebben a futók, de nem várok változást ilyen téren jövőre. Bárki is lesz az irányító. A leg lényegesebb dolog, hogy idén is sok firs downunk volt, és red zoneig mindig elvergődtünk, de utána megállt a tudomány. Reid pedig komoylan bele fog szólni a támadójátékba, hiszen ő régen is ezzel foglalkozott.
Ahhoz hogy eredményes legyen ez a fajta felfogás jövőre, egy jól passzoló zsebből kimozogni tudó játékos kell, aki Vickel ellentétben első szándékból inkább passzal szereti megoldani a dolgokat és csak kényszerből fut, vagy ha a játékhívás direkt erre megy ki. Ehhez a jelenlegi irányítóitokból senki nem alkalmas szvsz. Geno Smith tényleg komoly előrelépést hozhat ilyen téren, ha megkapja a faltól a megfelelő védelmet. És mint írtam a screen passzok. Meg kell egy ember aki 3rd down szitukban megjátszható és nem dropol. Mint Jason Avant. Trükkös játékokra ne számítsatok.

Nem tudom mi érdekelne még pontosabban. Kérdezz és ha tudok válaszolok.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Az ominózus 2011 elég szar évünk volt. Minden szempontból. Ez alól a playhívások sem kivételek. Shawn84
Lehet. De amint írtam minap, franchise rekord lett asszem yardban és first downban is. Legalábbis ezt írták. Ami azért ellentmondani látszik annak, hogy a többi év jobb volt támadásban.

Mindenesetre a playhívást fejtsd ki milyen volt 2011ben, illetve a többi szezonban. És akkor össze tudjuk vetni. Vagy legalábbis megértem mire gondolsz. Mert az hogy szar volt, arra nehéz mit mondani. Mondjuk mondhatná Reid, hogy szerinte nem volt szar.
De megértem ha kifejted, igazából még örülök is neki, hogy valaki ezt figyelte.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 508
Legfontosabb kérdőjel az OC Pederson összesen egy éves OC rutinja (van tapasztala mindenféle offense beosztásban, de az nem ugyanaz). Reid bízik benne, és az az egy év meggyőző, de akkor is.ulpianus
Pedersen nem volt OC nálunk. Meg ahogy nézem wikipediát sehol sem.
Play-eket is Marty Mornhinweg hívta nálunk az utóbbi években.Bébé
Igaz. Köszönöm!
Hülyeséget írtam. QB coach volt, ahogy régebben írtam helyesen. Vezetőedző volt a kis suliban is, OC sosem. Fejből írtam, van ilyen.
Reid azt mondta viszont, hogy Pederson is hívta a playeket az ominózus az évben (2011). Méghozzá jól. Ezért is nevezte most ki. Ez nem tudom mit jelent pontosan, de ezt mondta, így lesz.
A lényegben egyet kell értsünk. Bár tűzközelben volt, igazi megnyugtató tapasztalata nincs.

Ha már itt tartunk, a QB edzőnk is hasonló cipőben jár. Matt Nagy is volt több beosztásban támadó oldalon. Illetve ő is QB volt játékosként, csak nem profi, hanem Arénafoci irányító volt évekig. Nem mondom, hogy rossz QB edző lesz ettől. Vagy hogy elődje a rendkívül tapasztalt Jim Zorn nagy dolgokat ért el Cassel+Quinn+Stanzi edzésével. De azt sem lehet kijelenteni, hogy megnyugtatóan meg lett oldva a poszt.ulpianus
Az ominózus 2011 elég szar évünk volt. Minden szempontból. Ez alól a playhívások sem kivételek.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Legfontosabb kérdőjel az OC Pederson összesen egy éves OC rutinja (van tapasztala mindenféle offense beosztásban, de az nem ugyanaz). Reid bízik benne, és az az egy év meggyőző, de akkor is.ulpianus
Pedersen nem volt OC nálunk. Meg ahogy nézem wikipediát sehol sem.
Play-eket is Marty Mornhinweg hívta nálunk az utóbbi években.Bébé
Igaz. Köszönöm!
Hülyeséget írtam. QB coach volt, ahogy régebben írtam helyesen. Vezetőedző volt a kis suliban is, OC sosem. Fejből írtam, van ilyen.
Reid azt mondta viszont, hogy Pederson is hívta a playeket az ominózus az évben (2011). Méghozzá jól. Ezért is nevezte most ki. Ez nem tudom mit jelent pontosan, de ezt mondta, így lesz.
A lényegben egyet kell értsünk. Bár tűzközelben volt, igazi megnyugtató tapasztalata nincs.

Ha már itt tartunk, a QB edzőnk is hasonló cipőben jár. Matt Nagy is volt több beosztásban támadó oldalon. Illetve ő is QB volt játékosként, csak nem profi, hanem Arénafoci irányító volt évekig. Nem mondom, hogy rossz QB edző lesz ettől. Vagy hogy elődje a rendkívül tapasztalt Jim Zorn nagy dolgokat ért el Cassel+Quinn+Stanzi edzésével. De azt sem lehet kijelenteni, hogy megnyugtatóan meg lett oldva a poszt.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 624 — Raiders fan
Eddig igen pozitívan alakulnak a dolgaitok. Jó kis staffnak néz ki első blikkre ez...

A revolver az ami túlnyomó többségben 6-os tárral rendelkezik és tárcserét igényelne 9 lövés esetében.
Manapság egy átlagos pisztoly(automata) tárába simán befér 10-12 töltény. 15-16-os tárak is vannak...
Rolni
Úgy tudom a revolverben nem tárat cserélnek, hanem töltényeket. Az kicsit hosszadalmasabb, még ha van is töltőautomatája. Pláne ha remeg e keze... 😛apeszos
Töltényt cserélsz persze, de vannak olyan "tárak2 amivel egyben tudod a hatot cserélni, szóval időbe nem sok...


Ulpi:
Kérdéses lesz azért mindkét coordinátor, de az nekem tetszene a Ti helyetekben, hogy nem az Eaglesben bebukott brigádot akarta megint gyorsan összekalapálni...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!