Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Látva a QB-k teljesítményét a tegnapi Senior Bowl-on egyre biztosabb vagyok az 1/1 Geno pickben. Sokkal biztosabb megoldás az Albert resign+ Geno verzió, mint egy Joeckel + bármelyik QB a második körre jósoltak közül verzió. Bátran ki lehet jelenteni, hogy a SB legnagyobb nyertese Geno (na meg kicsit Barkley) úgy, hogy nem is játszott. Második körben meg lehet a secondaryt pofozni.

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
Ki látta a Heroes c. sorozatot? Nekem ez ugrott be a következő hírről. Tehát egy ex KC Cheerleader, bizonyos Rachel Wray látható, amint épp megnyeri második MMA harcát. Nagyon gyanús!

_____________________________________________________

Más. Branden Albertről a Pro Football Weekly azt hallotta, hogy a Chiefs vezetősége meg akarja tartani. Külön kitér arra a cikk, nincs szó Guardról (sztem ez tudható volt) , egyértelműen LOTként számítanának rá továbbra is.
Remélem jól hallották, logikus lépés lenne. Nem Alberttel van itt gond. De továbbmegyek, ha Joeckel bust lesz, két LOT közül a földre esnek. Amivel oda az 1/1 is (Alberthez ugye nem kell 1/1). Másrészt ha Joeckel "csak" jó lesz, de ő sem lesz jobb, mint TOP 10es OT (ami nem rossz most sem azért), akkor mi értelme volt? Albert sem öreg. Végül, ha jobb is lesz, az nem akkora upgrade egy teljes csapatot tekintve (mintha mondjuk megvan az irányító, na az(!) előrelépés lenne).
Albert sérült, minden évben pár mérkőzést kihagy. Most megnéztem, 80 lehetséges meccsből 73on játszott, de 16 meccset csak egyszer (2011ben) öt szezon alatt. Legkevesebbet 2012ben 13at. Nem tudom mekkora pénzre számít. Eddig 5 évre 15.8 milliós szerződést kapott (benne 2.5 millió aláírási bónusszal). Ennél biztos többre.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 506
Nem tudom mennyire néztétek a "Fald fel Amerikát!" sorozatot. Ott is tele volt ilyen városokhoz kötött legjobb kajákkal. Meg focis vonatkozás is volt benne bőven.
Hamár a kajákról volt szó.Bazzani
Simán láttam minden részét. Legjobb sorozat. Ha nézed muszáj valami hasonlót gyártanod 😀
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 506
Akkor lehet megvan Reid csapatválasztásának egyik fő szempontja. Ha nem eheti a legjobb sajtos husit, akkor a legjobb BBQt fogja tömni. Egyébként elég sok városban van ilyen legenda, amit ott készítenek az "államokban legjobban", de Reid oda nem szerződik, ahol ez a natúr saláta. 😀ulpianus
Amerikában nem hiszem, hogy létezik ilyen. Reid kedvence egyébként a fánk.Shawn84
Jó, akkor legyünk komolyak, bár ennyit nem ér az egész.

Milyen nem létezik? Hogy valamiről elterjed az USAban, hogy a "itt a világ legjobb, legnagyobb, legakármibbje"? Tele az ország ezekkel.
Kansas City több mindenről ismert. Egyik az, hogy "a BBQ a világon ott a legjobb". Amiről egyébként még gondolom vagy 10 másik város is híres. Ahogy Kansas City neve "Hearts of America", amire szintén van 2-3 további jelentkező. Bár legtöbben Kansas Cityt értik ez alatt. Másról is híres a város, de ez a kettő a legfontosabb cégér. És minden városban van ilyen legenda, nem is egy.
Ez egy vicces hír. Reid, mint írtam megérkezik fociedzőként abba a városba, ahol ilyen legenda él, természetesen bevágódik a szurkolóknál azzal, hogy ő is (ahogy mindenki) megkóstolja a legjobb 3 étteremben a helyi nevezetességet. Mert természetesen mindhárom étterem esküszik rá, ők a legjobbak. Viszont ha Reid teszi, úgyis megírja a sajtó, Reid elébe megy azzal, hogy maga nyilatkozza le előre, most aztán leteszteli. Lehet a PR osztály találta ki neki, de lényeg ugyanaz. Jópofa hír, főleg mert Reid dagi. Ettől egyébként szeretheti a fánkot továbbra is. Én is vicceltem, Ried is, a sajtó is, mindenki, csak te akarod komolyan venni, de sztem ezt nem érdemes.ulpianus
Arra gondoltam, hogy Amerikában nem létezik olyan hely ahol a natúr sali lenne a legnagyobb akármilyen jó kaja. Vagyis konkrétan arra gondolok, hogy amerika annyira rászokott ezekre a kajákra, hogy nem tudom elképzelni hogy egy város vagy térség pont a vega kajairól lenne híres.
Előbb kérdezz és nem kell komolykodni! Én nem vettem komolyan. Te vagy aki komolyan vette!!

Reidre is csak érdekesség képen írtam a fánkot. Ugyanis draft időszak alatt Hawaii ingben lejt és fánkot kajál, és folyton azzal ugratják. Gondoltam, mint aki már régebb óta követte Reid karrierjét és munkásságát ezt érdekességképpen bedobom: Ha már van ilyen.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nem tudom mennyire néztétek a "Fald fel Amerikát!" sorozatot. Ott is tele volt ilyen városokhoz kötött legjobb kajákkal. Meg focis vonatkozás is volt benne bőven.
Hamár a kajákról volt szó.

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
Akkor lehet megvan Reid csapatválasztásának egyik fő szempontja. Ha nem eheti a legjobb sajtos husit, akkor a legjobb BBQt fogja tömni. Egyébként elég sok városban van ilyen legenda, amit ott készítenek az "államokban legjobban", de Reid oda nem szerződik, ahol ez a natúr saláta. 😀ulpianus
Amerikában nem hiszem, hogy létezik ilyen. Reid kedvence egyébként a fánk.Shawn84
Jó, akkor legyünk komolyak, bár ennyit nem ér az egész.

Milyen nem létezik? Hogy valamiről elterjed az USAban, hogy a "itt a világ legjobb, legnagyobb, legakármibbje"? Tele az ország ezekkel.
Kansas City több mindenről ismert. Egyik az, hogy "a BBQ a világon ott a legjobb". Amiről egyébként még gondolom vagy 10 másik város is híres. Ahogy Kansas City neve "Hearts of America", amire szintén van 2-3 további jelentkező. Bár legtöbben Kansas Cityt értik ez alatt. Másról is híres a város, de ez a kettő a legfontosabb cégér. És minden városban van ilyen legenda, nem is egy.
Ez egy vicces hír. Reid, mint írtam megérkezik fociedzőként abba a városba, ahol ilyen legenda él, természetesen bevágódik a szurkolóknál azzal, hogy ő is (ahogy mindenki) megkóstolja a legjobb 3 étteremben a helyi nevezetességet. Mert természetesen mindhárom étterem esküszik rá, ők a legjobbak. Viszont ha Reid teszi, úgyis megírja a sajtó, Reid elébe megy azzal, hogy maga nyilatkozza le előre, most aztán leteszteli. Lehet a PR osztály találta ki neki, de lényeg ugyanaz. Jópofa hír, főleg mert Reid dagi. Ettől egyébként szeretheti a fánkot továbbra is. Én is vicceltem, Ried is, a sajtó is, mindenki, csak te akarod komolyan venni, de sztem ezt nem érdemes.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 506
Akkor lehet megvan Reid csapatválasztásának egyik fő szempontja. Ha nem eheti a legjobb sajtos husit, akkor a legjobb BBQt fogja tömni. Egyébként elég sok városban van ilyen legenda, amit ott készítenek az "államokban legjobban", de Reid oda nem szerződik, ahol ez a natúr saláta. 😀ulpianus
Amerikában nem hiszem, hogy létezik ilyen. Reid kedvence egyébként a fánk.
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 885 — we almost always almost win
Akkor lehet megvan Reid csapatválasztásának egyik fő szempontja. Ha nem eheti a legjobb sajtos husit, akkor a legjobb BBQt fogja tömni. Egyébként elég sok városban van ilyen legenda, amit ott készítenek az "államokban legjobban", de Reid oda nem szerződik, ahol ez a natúr saláta. 😀ulpianus

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
Akkor lehet megvan Reid csapatválasztásának egyik fő szempontja. Ha nem eheti a legjobb sajtos husit, akkor a legjobb BBQt fogja tömni. Egyébként elég sok városban van ilyen legenda, amit ott készítenek az "államokban legjobban", de Reid oda nem szerződik, ahol ez a natúr saláta. 😀


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 506
Al Harris az East-West Shrine meccsen volt DB edző.Bazzani
Tényleg! Kösz. A lényeg nagyjából ugyanaz.

Igazoltunk egy WRt, Tyler Shoemaker az illető.
Hasonlóan nem túl fontos hír, hogy Andy Reid azt mondta, végigjárja a legfontosabb BBQ éttermeket, amelyekről híres Kansas City. Ez még idelátogató vendégeknek is kötelező, hát még a város futballedzőjének. Biztos nem kellett odavonszolni, pár helyen már meg is fordult.ulpianus
Ezt Phillyből tudja már. Akit mi igazoltunk az először nem a Novacare Centerbe ment, hanem egy cheesesteakre vitték.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
Al Harris az East-West Shrine meccsen volt DB edző.Bazzani
Tényleg! Kösz. A lényeg nagyjából ugyanaz.

Igazoltunk egy WRt, Tyler Shoemaker az illető.
Hasonlóan nem túl fontos hír, hogy Andy Reid azt mondta, végigjárja a legfontosabb BBQ éttermeket, amelyekről híres Kansas City. Ez még idelátogató vendégeknek is kötelező, hát még a város futballedzőjének. Biztos nem kellett odavonszolni, pár helyen már meg is fordult.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Al Harris az East-West Shrine meccsen volt DB edző.

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
Az ilyen aledző segédedzője nem akkora nagy dolog. Voltak ennél már különösebb figurák is hasonló poszton. Például mikor Herminator azért vett fel egy fickót, mert lelkes amatőr volt, még a civil karrierjét is abbahagyta, hogy fociedző lehessen, és évekig kvázi ingyen dolgozott (jól), hogy hátha valaki leigazolja. Herm pedig mindennél jobban tiszteli az elszántságot és az fanatikusan végzett munkát. A draft filozófiája is nagyjából erre épül. Meg lehet nézni, Hali, Dorsey, Flowers, Bowe, Jamaal, Pollard, és a többi Herm igazolás mind fanatikus, sosem állnak le, akármilyen sz@r a helyzet.

Mindenesetre Al Harris a secondary segédedzője lesz a liga egyik legjobb secondary edzője mögött. Évekig volt Packers CB, tudja mi az a backpedal, és neki ez fő munkája.
Másrészt ő a Senior Bowlon is edző, ha jól tudom. Ahol is játszanak olyan DB playák, akik érdekelhetnek minket.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 506
Egy igen meglepő húzás Reidtől: Kansas City Chiefs name Al Harris as a defensive assistant/secondary coach
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
A Chiefs úgy tűnik 6 Pro Bowler állít ki a meccsre. Ez új rekord annyiban, hogy 6nál kevesebb nyert meccsel (2W) ez még senkinek nem sikerült.

Reid azt mondta, azért nem kellett neki Mornhinweg OC posztra, mert úgyis ő fogja hívni a playeket leginkább, megoldják Pedersonnal is az OC feladatokat.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 549 — Apu ökölbeszorított keze
Érdekes lesz tuti idén is a draftig minden nap.

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
Albert egyáltalán nem biztos hogy marad. A vezérkar nem mondott semmit erről. A "guard lesz" elméletet a riporter találta ki.

A jelenlegi 3 KC QBról Reid azt mondta, előbb megvizsgálja a dolgot alaposan, aztán döntenek. Szvsz Cassel és Quinn lomtár. Stanziről annyit súgtak jól informált verebek, hogy kapni fog egy esélyt. Ami sztem TCben a back up posztért folyó harcot jelenthet maximum. Akkor is kell két QB, egyik azonnal kezdeni fog.

Ha első kör akkor, Kovács Genyó. őt nagyon sokra tartom. Harmadik körben/tól nincs kezdő potenciállal rendelkező QB. Második elején akit én Reid rendszerébe el tudok képzelni (és szeretek is 😛), az Nassib, Wilson. esetleg Bray. (aki nem szeretnék az Glennon és főleg Manuel).
Elképzelhető, hogy a GM Dorsey rájuk utalt, mert egyik legalább várhatóan bent lesz 2/2re, és ott már BPA lenne. Tudom sokan hiszik, hogy Reid dönt majd, de nem igaz. Dorsey (GM) dönt, ezt leszögezte. És ő arról beszél, BPA a fő szempont. Vagyis nem lehet kijelenteni, hogy QB pickkel nyitnak.

Kivéve ha a három falember tényleg marad. Albertről megtudjuk a FA piac nyitása előtt, vagy legalábbis komoly tárgyalások lesznek addigra.
A két DE (Dorsey+Jackson) sztem nem maradnak. Legalább egyik menni fog. Pedig jók lehetnének 1 gap DEként, de ez ilyen biznisz.
Tehát lesz hely LOT és DE posztra, akkor Joeckel vagy Lotulelei. Én negyedik nevet/posztot nem igazán tudnék jelenleg mondani.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 549 — Apu ökölbeszorított keze
tehát Albert marad az a logikus és a kevésbé rizikós.
?
tudom sok minden változhat de ha mindenki marad a két falból akkor ugye a logikus a QB draft.
vagy nem Ulpi?

több mint 11 éve
Sugar611 Atlanta Falcons 1 064
 www.facebook.com/PleaseStayTonyGonzalez
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
Albert nyilatkozott h szívesen maradna a csapatnál, de LT akar lenni, ha be akarják itt mozgatni guardba akk elmegy máshova.empty taxi
A riporter a rádióban megkérdezte, hogy mit szólna hozzá, ha bemozgatnák guardnak? Erről volt szó, de három-négy éve. Azóta van két jó guardunk. Illetve Albert szerződése lejár, akkor még nyilván nem így volt. A vezetés akkor sem akarta ezt, csak pár szurkoló szeretett volna T-Jackson (1/3) illetve Berry (1/5) helyén draftolni LOT-t, Albertet ROTnek áttolni. Nem volt ez hülyeség. Akkoriban Albert egyetemi guardból avanzsált OT volt, aki futásnál sokkal jobb mint passzblokkban.
Csakhogy azóta eltelt pár év. ROT Winston lett, Albert pedig kiváló pass blockerré fejlődött. Ellenben minden évben sérült, pár meccsre kiesik.

Ha már témánál vagyunk. Az egész arra alapoz, hogy Joeckel lehet az 1/1. Aki kiváló prospect és BPA egyben. BPA felfogásra az új GM hivatkozott ráadásul.
Luke Joeckelben zone blockinghoz is komoly potenciál van. Egy ZB csapat rendkívül ritkán jut ilyen tehetséghez. Ráadásul ha nincs szimpi QB első körben, és nem Joeckel, akkor ugyan ki? Lotulelei esetleg, ha a egyik vagy mindkét DE repül.

Albert posztján a TOP 10ben van. Kérdés, hogy megéri-e ezt kockáztatni azért, hogy hátha Joeckel még nála is jobb lesz? Eleinte fele pénzért, de az 1/1 ellövésével. Mert ha Joeckel bust lesz, a vezetőség idiótának fog tűnni. 1/1ért elrontottak egy top támadófalat, nincs LOT.

A KC szurkolók nagyjából 70-80%-a egyszerűen látja a kérdést. Pay the man. Minek kockáztatni? A cél az, hogy legyen egy király támadófal. És az van. Nem mi döntünk, új vezetés pedig új embereket jelent. De ha az általam fentebb írt két szék közül a földre forgatókönyv valósul meg, és QBt mégsem találnak második körben/FA piacon, akkor ezzel maga alatt vágja a fát a vezérkar. Az előző vezetés is azért repült, mert hiába akármilyen roster, amíg nincs QB. Senkit nem fog meghatni a BPA duma.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 680 — tracker ember
Albert nyilatkozott h szívesen maradna a csapatnál, de LT akar lenni, ha be akarják itt mozgatni guardba akk elmegy máshova.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
Tyler Wilson QB azt mondta, három csapat van közelebb Arkansashoz, Rams, Cowboys, Chiefs, de ezen belül is ha a Chiefshez kerülne, egy álma válna valóra. Nem tudom Reidéknek mennyire ez az álma, viszont ha bent lesz 2/2nél és elsőre nem QB jön, nem is lehetetlen.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 506
Tegyük rendbe. Én nem azt írtam hogy nem húz, hanem csak ha nagyon nagy a gáz az LB sorral akkor szokott 3. körnél előbb. Felsoroltál 4 nevet, ami 14 év alatt azért nem sok. Pedig ez a csapatrész ezen időszak alatt egyszer sem tartozott a jobbak közé. Még Trotterrel sem.Shawn84
Te azt mondtad nem húz LBt második körben Reid most a drafton. És ezt arra alapozod, hogy eddig sem húzott, csak vész esetén.

Reid ehhez képest semmiből nem húzott annyit második körben, mint LBt. (WRből hármat, ha jól néztem az előbb). De cáfolj meg tényekkel, ha úgy érzed igazad van. Az nem gond.
Viszont ha igazam van, akkor ami legtöbbet húzott arra te kijelented, hogy az most sem várható, mert nem szokása. Én erről beszélek, ezért írtam neveket dátumokkal, nem viccből, vagy kötözködésből.
_________________________________________


A red flag más lapra tartozik. Ahogy a bust kérdés is. Attól, hogy nem váltak be, még húzta őket.
Az álomarcú lány esetről tudok, magam is írtam, hogy Reidnél ez lehet gond. Bár ez nem fegyelmezetlenség Te'onál, lehet Reidet ez így nem érdekli. A pályán és öltözőben nem volt gond Te'oval. Továbbá lehet ILB más is.ulpianus
Megadom magam. Én nem néztem utána ennyire.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
Tegyük rendbe. Én nem azt írtam hogy nem húz, hanem csak ha nagyon nagy a gáz az LB sorral akkor szokott 3. körnél előbb. Felsoroltál 4 nevet, ami 14 év alatt azért nem sok. Pedig ez a csapatrész ezen időszak alatt egyszer sem tartozott a jobbak közé. Még Trotterrel sem.Shawn84
Te azt mondtad nem húz LBt második körben Reid most a drafton. És ezt arra alapozod, hogy eddig sem húzott, csak vész esetén.

Reid ehhez képest semmiből nem húzott annyit második körben, mint LBt. (WRből hármat, ha jól néztem az előbb). De cáfolj meg tényekkel, ha úgy érzed igazad van. Az nem gond.
Viszont ha igazam van, akkor ami legtöbbet húzott arra te kijelented, hogy az most sem várható, mert nem szokása. Én erről beszélek, ezért írtam neveket dátumokkal, nem viccből, vagy kötözködésből.
_________________________________________


A red flag más lapra tartozik. Ahogy a bust kérdés is. Attól, hogy nem váltak be, még húzta őket.
Az álomarcú lány esetről tudok, magam is írtam, hogy Reidnél ez lehet gond. Bár ez nem fegyelmezetlenség Te'onál, lehet Reidet ez így nem érdekli. A pályán és öltözőben nem volt gond Te'oval. Továbbá lehet ILB más is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 506
A felsorolt 2. körös LB-k közül hányan is teljesítettek jól? ŐŐ. Egy se. Lehet rosszul fogalmaztam. nem szeret húzni de ha muszáj meg teszi. Viszont általában szarul. Teonál ez a balhé neki elég lehet. Szerintem max. 3. körben lesz LB. Előbb nem. Shawn84
Azt írtad, nem húz második körben LBt szinte sosem. Erre írtam, hogy ehhez képest többet húz, mint bármi mást szinte.
Most váltasz arra, hogy nem váltak be? Oké, de mi köze ahhoz, hogy nem is húzott volna? Húzni igenis húzott. Ez tény. Felsoroltam négy LBt évszámokkal, nevekkel.
Ez úgy lehetne logikus amit mondasz, hogy behúzza Te'o-t (vagy Ogletreet vagy akárkit) és bust lesz, mert Reid ilyen peches az LBkkel. De ezt meg nem lehet tudni, és ez nem cáfolja, hogy behúzza.

Az igaz, nagy szükség volt LBre az Eaglesben, ezért tette. Azért ez alap minden csapat draftjánál, főleg első két körben.
Ráadásul a Chiefsben van ILB need. Mert Belcher meghalt. Tehát ez is stimmel. Akkor hogyan jelentheted ki biztosra, nem fog LBt választani 2. körben újfent? Benne van a pakliban.
Más is benne van, de az is. Sztem 5-6 poszt, de ebből párat lehet kilőnek FA piacon, és első körben.

A red flaget én is írtam, de ez más eset. Te'oval nincs gond munkamorál vagy pofázás terén. Fegyelmezett játékos. És kiváló játékos. Csak a liga úgy tesz, mintha minden más prospect komoly felelősségteljes egyetemista lenne rajta kívül.
Vannak komoly problémás primadonnák, mint itt John Baldwin. Ő lehet nem jön ki majd Reiddel. Te'o egész más. Erre írtam, hogy ez az álomarcú lány ügyirat, ami inkább diákcsíny, mint öltözői/pályán belüli fegyelmezetlenség, nem biztos, hogy zavarja Reid edzőt. De ha mégis, akkor is draftolhat LBt. Mert elég jó prospectek vannak. Én nem zárnám ki ilyen kategorikusan.ulpianus
Tegyük rendbe. Én nem azt írtam hogy nem húz, hanem csak ha nagyon nagy a gáz az LB sorral akkor szokott 3. körnél előbb. Felsoroltál 4 nevet, ami 14 év alatt azért nem sok. Pedig ez a csapatrész ezen időszak alatt egyszer sem tartozott a jobbak közé. Még Trotterrel sem. Más kijelentést én nem tettem. Benne van hogy meglépi, de én inkább a nemre szavazok. Ez meg már egyéni vélemény.