Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 667 — tracker ember
Button se volt, mégis Világbajnok lett!
steelwolf
Lehet h nem volt legfelsőbb polc, de volt olyan idény, amikor ilyen no name csapattársak előtt végzett a VB-rangsorban mint Lewis Hamilton v Fernando Alonso...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 924 — Lucas Scott
Akkor ennyi volt a VB?

 m4sport.hu/forma-1/cikk/2021/05/12/hamiltonek-panaszkodtak-az-fia-lesujt-a-trukkozo-red-bullra/?fbclid=IwAR3QSEkr_wEJ-NVTsMOrFl3vqBmuGpCt25qrJxBPzdzKS8v2OaOdDkQ0y8c

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 062 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands

Hamiltonnak mindig szerencséje van/volt (ja nem)
Heisman
Ha lesz időm megsajnálom!
Csak éppen elfoglalt vagyok…

Mercedeses karrierje során volt 24 futam amikor nem volt dobogón. 2013 óta.
Beteg.
Toca
És nyilván ebben magának Hamiltonnak semmi szerepe nem volt, Merci magátol bejött a versenyeken a dobogos helyezésekre.

Kiváncsi lennék amugy hogy az ebben az időszakban mellette verenyző pilótáknak milyen ez a mérlege.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 628 — Vikings fan

Hamiltonnak mindig szerencséje van/volt (ja nem)
Heisman
Ha lesz időm megsajnálom!
Csak éppen elfoglalt vagyok…

Mercedeses karrierje során volt 24 futam amikor nem volt dobogón. 2013 óta.
Beteg.

Szerkesztette: Toca
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 21 868 — nabege2@yahoo.com
 arena4.network4.hu/press/26-evvel-bukasa-utan-amputalhatjak-a-honda-fonok-labat
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 624
De én csak azt nem értem, hogy ha az F1 ekkora szar és mindenkinek fizikai fájdalmat okoz nézni, akkor miert erről vannak 2-3 oldalnyi hsz-ek egy egy hétvége után és nem mondjuk a MotoGPről?
Cowboykarcsi90
Senna halála óta én kb 10 teljes futamot láttam, annyira érdektelenné vált számomra a körözgetés. Schumi érában max a rajtot és az utolsó két kört néztem, az utóbbi 6-8 évben csak esős versenyt és Hungaroringet láttam.

Moto GP-t Marquez első vb címe óta nem nézem, előtte meg minden évben voltam Brno-ban, többször Mugello-ban, Assenban német versenyeken.

Utóbbiba belejátszik az is, h mindenre már nincs időm, a tech sportok helyére bejöttek a majorok meg a család😃
több mint 2 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 853 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
A valóban peches karrier valahol Kiminél kezdődik. Mondjuk ő valszeg az elmúlt 20-30 év legszerencsétlenebb versenyzője, Mansell óta, egészen biztosan.
esanders10
tuti elfogult vagyok, mert a kedvencem volt, de szerintem Massa bőven pechesebb karriert tudhat maga mögött mint Kimi.

Eleve az egyikük világbajnok, a másikuk nem.
De ahogy Massa elbukta a 2008-as vb-t arra azért nincsenek szavak.

Kezdődött először a Hungaroringen, mikor 3. helyről rajtolva az első kanyarban ledurrantotta a két Merdzsót, leiskolázta az egész mezőnyt, majd a futam vége előtt 3 körrel huszoniksz másodperc előnyben lerohadt alatta a Ferka a célegyenesben, az olaszok meg közölték hogy ők nem látták a monitorokon hogy baj van. Itt rögtön nullázott egy betonbiztos első hely helyett.

Aztán folytatódott Szingapúrban, 6 tizeddel megnyerte az időmérőt, a futamon több másodperces előnyt kiépítve a barmok a boxutcában úgy adtak neki zöld lámpát hogy a tömlő még benne volt a kocsiban. Na ott is bukta a magabiztos első helyét, szerzett helyette nullát.

Ezek után persze csak hab volt a tortán hogy a vb utolsó előtti kanyarjában bukta a vb címét 😀
Pl. Raikönnen 2007-es szezonjában azért az utolsó két futamon fortuna keményen mellette volt, hogy abból a helyzetből összejött neki.

Ha ez még nem volt elég, rá egy évre önhibáján kívül a Hungaroringen egy rugó úgy fejen baszta hogy betört a koponyája, ezzel gyakorlatilag ketté is tört a további pályafutása.
Persze Sennával ellentétben ő legalább túlélte, szóval nyilván ez is csak viszonyítás kérdése.
eaglesmcnabb
Egyrészt én a sérüléseket, halál eseteket nem vettem figyelembe. Persze ilyen alapon simán mondhatjuk hogy pl Senna az, mert ő meg utána 3 sima vb-t simán be tudott volna még húzni azzal a Williamsel.

08 az valóban az egyik legszerencsétlenebb módon elbukott vb volt. De felsoroltad a 2 peches nullázását, akkor azt is nézzük meg hogy Malajziában a 2. helyről zavartanul eldobta a sóderbe, az esős brit futamon meg nem is tudom hányszor pörgött forgott, élete addigi leggyengébb versenyét hozta le. Ha a kettő közül az egyik nincs, már vb 😀 Ilyen hibákat Kiminél egészen 08ig addigi pályafutásában nem találsz. Viszont rengeteg önhibás nullázása volt.
Igazából ha Kimi nem szarik bele, és az új csapatvezetésnél (domenicali) kiharcolja címvédőként a vezérbika szerepét (sajnos ő nem ilyen személyiség volt aki ezt valaha megtette volna) akkor nem lett volna kérdés hogy simán címet védett volna. Jobban is kezdte az évet. Aztán féltávnál nagyon szenvedett a gumikkal időmérőn, ami miatt rendszeresen hátrányba került futamokon, és DRS híján abban az évben ez végzetes volt.

Alapvetően nekem ez az egy év Massánál nem ér fel Kimi 5 év mclarenes frusztrációjához, amiben szintén ott maradt akkor ha így nézzük 2 cím, még ha nem is ilyen drámai módon a végén.

Meg persze, sokan szerették a kis brazilt, de azért tegyük szívünkre a kezünket. Az kultúrbotrány lenne ha egy akkori Kimi kaliber vb cím nélkül maradt volna, szerintem Massával kapcsolatban ha megkérdezed az embereket, nagy részük sajnálja, sajnálta, de azért ő sosem volt a legfelső polc.
esanders10
Button se volt, mégis Világbajnok lett!
több mint 2 éve
esanders10 Denver Broncos 442
A valóban peches karrier valahol Kiminél kezdődik. Mondjuk ő valszeg az elmúlt 20-30 év legszerencsétlenebb versenyzője, Mansell óta, egészen biztosan.
esanders10
tuti elfogult vagyok, mert a kedvencem volt, de szerintem Massa bőven pechesebb karriert tudhat maga mögött mint Kimi.

Eleve az egyikük világbajnok, a másikuk nem.
De ahogy Massa elbukta a 2008-as vb-t arra azért nincsenek szavak.

Kezdődött először a Hungaroringen, mikor 3. helyről rajtolva az első kanyarban ledurrantotta a két Merdzsót, leiskolázta az egész mezőnyt, majd a futam vége előtt 3 körrel huszoniksz másodperc előnyben lerohadt alatta a Ferka a célegyenesben, az olaszok meg közölték hogy ők nem látták a monitorokon hogy baj van. Itt rögtön nullázott egy betonbiztos első hely helyett.

Aztán folytatódott Szingapúrban, 6 tizeddel megnyerte az időmérőt, a futamon több másodperces előnyt kiépítve a barmok a boxutcában úgy adtak neki zöld lámpát hogy a tömlő még benne volt a kocsiban. Na ott is bukta a magabiztos első helyét, szerzett helyette nullát.

Ezek után persze csak hab volt a tortán hogy a vb utolsó előtti kanyarjában bukta a vb címét 😀
Pl. Raikönnen 2007-es szezonjában azért az utolsó két futamon fortuna keményen mellette volt, hogy abból a helyzetből összejött neki.

Ha ez még nem volt elég, rá egy évre önhibáján kívül a Hungaroringen egy rugó úgy fejen baszta hogy betört a koponyája, ezzel gyakorlatilag ketté is tört a további pályafutása.
Persze Sennával ellentétben ő legalább túlélte, szóval nyilván ez is csak viszonyítás kérdése.
eaglesmcnabb
Egyrészt én a sérüléseket, halál eseteket nem vettem figyelembe. Persze ilyen alapon simán mondhatjuk hogy pl Senna az, mert ő meg utána 3 sima vb-t simán be tudott volna még húzni azzal a Williamsel.

08 az valóban az egyik legszerencsétlenebb módon elbukott vb volt. De felsoroltad a 2 peches nullázását, akkor azt is nézzük meg hogy Malajziában a 2. helyről zavartanul eldobta a sóderbe, az esős brit futamon meg nem is tudom hányszor pörgött forgott, élete addigi leggyengébb versenyét hozta le. Ha a kettő közül az egyik nincs, már vb 😀 Ilyen hibákat Kiminél egészen 08ig addigi pályafutásában nem találsz. Viszont rengeteg önhibás nullázása volt.
Igazából ha Kimi nem szarik bele, és az új csapatvezetésnél (domenicali) kiharcolja címvédőként a vezérbika szerepét (sajnos ő nem ilyen személyiség volt aki ezt valaha megtette volna) akkor nem lett volna kérdés hogy simán címet védett volna. Jobban is kezdte az évet. Aztán féltávnál nagyon szenvedett a gumikkal időmérőn, ami miatt rendszeresen hátrányba került futamokon, és DRS híján abban az évben ez végzetes volt.

Alapvetően nekem ez az egy év Massánál nem ér fel Kimi 5 év mclarenes frusztrációjához, amiben szintén ott maradt akkor ha így nézzük 2 cím, még ha nem is ilyen drámai módon a végén.

Meg persze, sokan szerették a kis brazilt, de azért tegyük szívünkre a kezünket. Az kultúrbotrány lenne ha egy akkori Kimi kaliber vb cím nélkül maradt volna, szerintem Massával kapcsolatban ha megkérdezed az embereket, nagy részük sajnálja, sajnálta, de azért ő sosem volt a legfelső polc.
több mint 2 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 219 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
A valóban peches karrier valahol Kiminél kezdődik. Mondjuk ő valszeg az elmúlt 20-30 év legszerencsétlenebb versenyzője, Mansell óta, egészen biztosan.
esanders10
tuti elfogult vagyok, mert a kedvencem volt, de szerintem Massa bőven pechesebb karriert tudhat maga mögött mint Kimi.

Eleve az egyikük világbajnok, a másikuk nem.
De ahogy Massa elbukta a 2008-as vb-t arra azért nincsenek szavak.

Kezdődött először a Hungaroringen, mikor 3. helyről rajtolva az első kanyarban ledurrantotta a két Merdzsót, leiskolázta az egész mezőnyt, majd a futam vége előtt 3 körrel huszoniksz másodperc előnyben lerohadt alatta a Ferka a célegyenesben, az olaszok meg közölték hogy ők nem látták a monitorokon hogy baj van. Itt rögtön nullázott egy betonbiztos első hely helyett.

Aztán folytatódott Szingapúrban, 6 tizeddel megnyerte az időmérőt, a futamon több másodperces előnyt kiépítve a barmok a boxutcában úgy adtak neki zöld lámpát hogy a tömlő még benne volt a kocsiban. Na ott is bukta a magabiztos első helyét, szerzett helyette nullát.

Ezek után persze csak hab volt a tortán hogy a vb utolsó előtti kanyarjában bukta a vb címét 😀
Pl. Raikönnen 2007-es szezonjában azért az utolsó két futamon fortuna keményen mellette volt, hogy abból a helyzetből összejött neki.

Ha ez még nem volt elég, rá egy évre önhibáján kívül a Hungaroringen egy rugó úgy fejen baszta hogy betört a koponyája, ezzel gyakorlatilag ketté is tört a további pályafutása.
Persze Sennával ellentétben ő legalább túlélte, szóval nyilván ez is csak viszonyítás kérdése.
eaglesmcnabb
abszolút, 08-ban rohadt sok mindent elvett a sors :/
plusz ne felejtsük el hogy Massának mekkora szerepe volt Kimi vb címében! Mondom ezt RAI szurkolóként, nagyon sokat köszönhet neki a finn.

több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 21 868 — nabege2@yahoo.com
De én csak azt nem értem, hogy ha az F1 ekkora szar és mindenkinek fizikai fájdalmat okoz nézni, akkor miert erről vannak 2-3 oldalnyi hsz-ek egy egy hétvége után és nem mondjuk a MotoGPről?
Cowboykarcsi90
Ez a szezon pont nem szar, vagyis nem tűnik annak az első négy futam alapján. 😊 Merci előny továbbra is van, de a Red Bull olyan közel van hozzá, amire szerintem a hibrid érában még nem volt példa. Eddig mindenesetre jó volt nézni a Hamilton-Verstappen meccset, és bízom benne, hogy ez lesz az egész szezonban. Plusz a középmezőny is eléggé sűrű, a Ferrari, a McLaren és az Alpine is megy a lepattanóért.
Nandito
Hááááááááááááááát fogalmazzunk úgy, hogy ez az év izgalmasabb mint az elmúlt év foshalmaza, de kb félek, hogy ugyanaz lesz mint Vettel-Hami csatánál, hogy a csapattárs (ott Rajkó, itt Perez) nem tud annyit segíteni ami kell és Bottas megint pont annyira fog kellemetlenkedni, amitől Verstappen besokall és kb 4-5 futammal a vége előtt eldől már itt minden. Ne legyen igazam, de félek, hogy így lesz. A többiek meg futottak még kategória, lepattanó összejöhet, de erőből egy Ferka/Merci soha a büdös életben (idén) nem veri meg a merciket/Verstappent.
Ha izgalom, akkor a tavalyi Motogp az etalon, 9 futamgyőztessel, folyton változó erőviszonyokkal. A 9 győztes tényleg erőből nyert, nem esős versenyen a fél mezőny kicsúszása miatt. Mindig mondom, hogy hiába nyert annyit MM előző években, azért a versenyek mindig izgalmasak voltak, azért az f1-re ez nagyon ritkán mondható el. Jah és tavaly óta alig vannak különbségek (jó nyilván fele annyi futamidő), de nincs olyan mint az f1-ben, hogy már a 6. is kőrt kap, annyira le van maradva. Itt az első 15 bejön 10 mp-cen belül!
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 383 — TODDHERREMANS79
A valóban peches karrier valahol Kiminél kezdődik. Mondjuk ő valszeg az elmúlt 20-30 év legszerencsétlenebb versenyzője, Mansell óta, egészen biztosan.
esanders10
tuti elfogult vagyok, mert a kedvencem volt, de szerintem Massa bőven pechesebb karriert tudhat maga mögött mint Kimi.

Eleve az egyikük világbajnok, a másikuk nem.
De ahogy Massa elbukta a 2008-as vb-t arra azért nincsenek szavak.

Kezdődött először a Hungaroringen, mikor 3. helyről rajtolva az első kanyarban ledurrantotta a két Merdzsót, leiskolázta az egész mezőnyt, majd a futam vége előtt 3 körrel huszoniksz másodperc előnyben lerohadt alatta a Ferka a célegyenesben, az olaszok meg közölték hogy ők nem látták a monitorokon hogy baj van. Itt rögtön nullázott egy betonbiztos első hely helyett.

Aztán folytatódott Szingapúrban, 6 tizeddel megnyerte az időmérőt, a futamon több másodperces előnyt kiépítve a barmok a boxutcában úgy adtak neki zöld lámpát hogy a tömlő még benne volt a kocsiban. Na ott is bukta a magabiztos első helyét, szerzett helyette nullát.

Ezek után persze csak hab volt a tortán hogy a vb utolsó előtti kanyarjában bukta a vb címét 😀
Pl. Raikönnen 2007-es szezonjában azért az utolsó két futamon fortuna keményen mellette volt, hogy abból a helyzetből összejött neki.

Ha ez még nem volt elég, rá egy évre önhibáján kívül a Hungaroringen egy rugó úgy fejen baszta hogy betört a koponyája, ezzel gyakorlatilag ketté is tört a további pályafutása.
Persze Sennával ellentétben ő legalább túlélte, szóval nyilván ez is csak viszonyítás kérdése.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Nandito Tennessee Titans 3 058 — Titans fan
De én csak azt nem értem, hogy ha az F1 ekkora szar és mindenkinek fizikai fájdalmat okoz nézni, akkor miert erről vannak 2-3 oldalnyi hsz-ek egy egy hétvége után és nem mondjuk a MotoGPről?
Cowboykarcsi90
Ez a szezon pont nem szar, vagyis nem tűnik annak az első négy futam alapján. 😊 Merci előny továbbra is van, de a Red Bull olyan közel van hozzá, amire szerintem a hibrid érában még nem volt példa. Eddig mindenesetre jó volt nézni a Hamilton-Verstappen meccset, és bízom benne, hogy ez lesz az egész szezonban. Plusz a középmezőny is eléggé sűrű, a Ferrari, a McLaren és az Alpine is megy a lepattanóért.

Music City Miracle
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 524
De én csak azt nem értem, hogy ha az F1 ekkora szar és mindenkinek fizikai fájdalmat okoz nézni, akkor miert erről vannak 2-3 oldalnyi hsz-ek egy egy hétvége után és nem mondjuk a MotoGPről?
Cowboykarcsi90
A magyar foci is fos, mégis "mindenki" nézi, és aztán panaszkodik miatta hogy jaj de rossz. Igénylik a rosszat. 🤷
több mint 2 éve
esanders10 Denver Broncos 442
De én csak azt nem értem, hogy ha az F1 ekkora szar és mindenkinek fizikai fájdalmat okoz nézni, akkor miert erről vannak 2-3 oldalnyi hsz-ek egy egy hétvége után és nem mondjuk a MotoGPről?
Cowboykarcsi90
Én szívesen beszélgetek arról is, csak azt látni kell hogy hazai szinten (sajnos vagy nem sajnos) de le volt maradva mindig is nézettségben, és le is lesz, akár mennyire is izgalmasabb sokszor. Itt sem sokan vagyunk akik követik, a p1race pedig sajnos elég nagy fertő a sok troll profillal.

Na de akkor. Mit éreztek, Fabio ott folytatja ahol abbahagyta, vagy kell egy hétvége a műtéte miatt hogy, visszajöjjön a ritmus?
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 062 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
De én csak azt nem értem, hogy ha az F1 ekkora szar és mindenkinek fizikai fájdalmat okoz nézni, akkor miert erről vannak 2-3 oldalnyi hsz-ek egy egy hétvége után és nem mondjuk a MotoGPről?

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
esanders10 Denver Broncos 442
Hamiltonnak mindig szerencséje van/volt (ja nem)
Heisman
Semmi szükség a szarkasztikus megjegyzésekre. Igen, 12-ben valóban elég peches volt, és sajnáltam is, mivel 10-12 között abban a három évben a jenson-lewis féle mclarenekért szorítottam.
De azért kétség sem férhet hozzá, hogy bármelyik klasszis pilóta elfogadná azt karriert hogy összesen ennyi pech érje, cserébe minden évben (09 első félévet leszámítva) győzelemre esélyes, az évek több mint felében pedig űrhajó autó van alatta. Annyi pechet amennyi Lewisnak volt, bármelyik valaha volt nagy pilóta pályafutásából össze szedsz, cserébe a mérleg másik serpenyőjében közel sem lesz annyi mák(max Sumi) 😀

A valóban peches karrier valahol Kiminél kezdődik. Mondjuk ő valszeg az elmúlt 20-30 év legszerencsétlenebb versenyzője, Mansell óta, egészen biztosan. Az 5 Mclarenes éve alatt 30 DNF, ebből egy sem kifejezett önhibából 😀 És ebből a motorcserés hétvégék ahol ugyan befutott, de hendikepből indult, benne sincsenek 😀(lewisnak összesen 26 dnf egész karrierje alatt!)

Nagy kár a finnért, mert szerintem a csúcsformában 2004 és 2006 között volt, hiába a 07-es cím.

Félre értés ne essék ha valaki méltó a rekordokra, akkor Lewis az, tehát tehetség alapján simán megérdemli, csak ezek a 100-as számok már nyilván túlzóak de igazából ezek csak azt mutatják hogy ez az éra mekkora szar. Azért remélem soha még egyszer nem kell ehhez hasonló dominanciát se nekünk, se a jövő generáció drukkereinek átélnie 😀
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 483 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“

Hamiltonnak mindig szerencséje van/volt (ja nem)

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Nandito Tennessee Titans 3 058 — Titans fan
Pereznek álmatlan éjszakái leszek. Ez a mai az ő sara és ezt Markoék tudatni is fogják vele. Nyilván Hamilton&Mercedes jobb volt ma, de amolyan fogadóként brékelhetett volna Verstappen. Ha leveszem Hamilton szerencséjét Imolában, akkor pont azzal a 14 ponttal vezet Hamilton, amikor Bahreinben ő brékelt.
Ami jó jel az izgalmas bajnokságra nézve, h Max egyáltalán nem stresszel. Rádiózásából is lejött, h tudja itt ő nem nyerhetett, nem erőltette túl. Csak 6 pontot kapott tökéletesen veszteség minimalizált. Amíg tudja nem rajta megy el, hiába a szoros vereség, addig nincs nagy baj.
dawyd728
Bottas-t mindenki agyon gyalázza, de ha csak az ő szintjét hozná Perez, Max bőven vezetne a pontversenyben.

Bahrein: az elévágás, amivel Hamilton előnybe került azért jöhetett össze, mert Perez le volt maradva, Hamilton éppen Perez elé jött be az első kerékcsere után.

Imola: az újraindítás után Perez a 4. volt, majd az egyedüli pilóta volt, aki kicsúszott az újraindítás után, pedig olyan körülmények között, ami Imolában volt (értsd: csak egy száraz ív) Hamilton valószínűleg meg se tudott volna előzni egy Red Bullt, ha igen, akkor is annyit elveszített volna, hogy utána a Leclerc-Norris párosra már ne legyen ideje, és így a leggyorsabb körre se (ami így Maxé lett volna).

Barcelona: újabb elévágás ment el Perezen.

Ehhez képest Bottas egyedül Imolában nem tudott segíteni Hamiltonnak.
Jughead
Bahrein nem csak Perezen múlt, ha a felvezető körben nem áll meg alatta az autó, akkor azért közelebb lett volna az elejéhez.

Imolához annyi pontosítás, hogy nem egyedüli volt, aki kicsúszott az újraindítás után. Raikkönen is elhagyta a pályát a felvezető körön, sőt még Verstappen is kicsúszott, ami után több cikk is azt taglalta, hogy LecLerc miért nem ment be elé...

Mondjuk szerintem Bottas Bahreinben sem tudott segíteni Hamiltonnak, de az akkor a csapaton is múlt a box utcában elkövetett bénázás miatt. Mindenesetre Verstappen nyugodtan nyújthatta a kiállásait, mert Bottas messze volt tőle.

Music City Miracle
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 924 — Lucas Scott
Amúgy értem h megy a dicséret a mercinek de csere nélkül is simán megelőzte volna Verstappent Hami de így a plusz pont lett biztosan Maxe.

Monaco érdekes lesz főleg h Maze hány autót tor össze marad-e neki meg vnapra kaszni?
csebi
Egymás után másodszor adták át az 1 pontot Verstappennek a rossz taktika miatt, igaz múlt héten Max hibája miatt végül megúszták.
Jughead
Nem hiszem hogy az az 1-1 pont számítani. Általában aki második annak lesz egy ingyen kerékcseréje, és az viszi. Szerintem 50-50%ban eloszlik majd az RBk és a Mercik között
Heisman
Vmikor ez két pontot fog jelenteni. Ezért is kellene Perez h ilyen ne legyen Haminak. Amúgy most beteg volt szóval ez is magyarázza.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 483 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Amúgy értem h megy a dicséret a mercinek de csere nélkül is simán megelőzte volna Verstappent Hami de így a plusz pont lett biztosan Maxe.

Monaco érdekes lesz főleg h Maze hány autót tor össze marad-e neki meg vnapra kaszni?
csebi
Egymás után másodszor adták át az 1 pontot Verstappennek a rossz taktika miatt, igaz múlt héten Max hibája miatt végül megúszták.
Jughead
Nem hiszem hogy az az 1-1 pont számítani. Általában aki második annak lesz egy ingyen kerékcseréje, és az viszi. Szerintem 50-50%ban eloszlik majd az RBk és a Mercik között

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 129
Amúgy értem h megy a dicséret a mercinek de csere nélkül is simán megelőzte volna Verstappent Hami de így a plusz pont lett biztosan Maxe.

Monaco érdekes lesz főleg h Maze hány autót tor össze marad-e neki meg vnapra kaszni?
csebi
Egymás után másodszor adták át az 1 pontot Verstappennek a rossz taktika miatt, igaz múlt héten Max hibája miatt végül megúszták.
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 21 868 — nabege2@yahoo.com
Nyilván Perez (egyelőre) szar, de azért nem mindegy, hogy 4 éve vezeted a verdát vagy egy hónapja.
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 483 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Pereznek álmatlan éjszakái leszek. Ez a mai az ő sara és ezt Markoék tudatni is fogják vele. Nyilván Hamilton&Mercedes jobb volt ma, de amolyan fogadóként brékelhetett volna Verstappen. Ha leveszem Hamilton szerencséjét Imolában, akkor pont azzal a 14 ponttal vezet Hamilton, amikor Bahreinben ő brékelt.
Ami jó jel az izgalmas bajnokságra nézve, h Max egyáltalán nem stresszel. Rádiózásából is lejött, h tudja itt ő nem nyerhetett, nem erőltette túl. Csak 6 pontot kapott tökéletesen veszteség minimalizált. Amíg tudja nem rajta megy el, hiába a szoros vereség, addig nincs nagy baj.
dawyd728
Bottas-t mindenki agyon gyalázza, de ha csak az ő szintjét hozná Perez, Max bőven vezetne a pontversenyben.

Bahrein: az elévágás, amivel Hamilton előnybe került azért jöhetett össze, mert Perez le volt maradva, Hamilton éppen Perez elé jött be az első kerékcsere után.

Imola: az újraindítás után Perez a 4. volt, majd az egyedüli pilóta volt, aki kicsúszott az újraindítás után, pedig olyan körülmények között, ami Imolában volt (értsd: csak egy száraz ív) Hamilton valószínűleg meg se tudott volna előzni egy Red Bullt, ha igen, akkor is annyit elveszített volna, hogy utána a Leclerc-Norris párosra már ne legyen ideje, és így a leggyorsabb körre se (ami így Maxé lett volna).

Barcelona: újabb elévágás ment el Perezen.

Ehhez képest Bottas egyedül Imolában nem tudott segíteni Hamiltonnak.
Jughead
hát mondjuk még mindig jobb mint Gasly vagy Albon volt 😀

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 924 — Lucas Scott
Amúgy értem h megy a dicséret a mercinek de csere nélkül is simán megelőzte volna Verstappent Hami de így a plusz pont lett biztosan Maxe.

Monaco érdekes lesz főleg h Maze hány autót tor össze marad-e neki meg vnapra kaszni?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 129
Pereznek álmatlan éjszakái leszek. Ez a mai az ő sara és ezt Markoék tudatni is fogják vele. Nyilván Hamilton&Mercedes jobb volt ma, de amolyan fogadóként brékelhetett volna Verstappen. Ha leveszem Hamilton szerencséjét Imolában, akkor pont azzal a 14 ponttal vezet Hamilton, amikor Bahreinben ő brékelt.
Ami jó jel az izgalmas bajnokságra nézve, h Max egyáltalán nem stresszel. Rádiózásából is lejött, h tudja itt ő nem nyerhetett, nem erőltette túl. Csak 6 pontot kapott tökéletesen veszteség minimalizált. Amíg tudja nem rajta megy el, hiába a szoros vereség, addig nincs nagy baj.
dawyd728
Bottas-t mindenki agyon gyalázza, de ha csak az ő szintjét hozná Perez, Max bőven vezetne a pontversenyben.

Bahrein: az elévágás, amivel Hamilton előnybe került azért jöhetett össze, mert Perez le volt maradva, Hamilton éppen Perez elé jött be az első kerékcsere után.

Imola: az újraindítás után Perez a 4. volt, majd az egyedüli pilóta volt, aki kicsúszott az újraindítás után, pedig olyan körülmények között, ami Imolában volt (értsd: csak egy száraz ív) Hamilton valószínűleg meg se tudott volna előzni egy Red Bullt, ha igen, akkor is annyit elveszített volna, hogy utána a Leclerc-Norris párosra már ne legyen ideje, és így a leggyorsabb körre se (ami így Maxé lett volna).

Barcelona: újabb elévágás ment el Perezen.

Ehhez képest Bottas egyedül Imolában nem tudott segíteni Hamiltonnak.