Baseball

40 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 935 — No es importante
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: r.baggio
több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Sikerült. Maradt a 7-6 ide. A vége azért izgi lett, de megint Kemp és Ethier húzta a szekeret. Mondjuk a 7. inningben Kemp strikeout (kicsit leült; mármint a lendület) és utána jött Ethier, akit keményen bíztatott, érezte, hogy kell még a hit (mármint ütés ebben az olvasatban). Azért volt egy húzós szitu amikor Ethier az 1B-ről átfutott a 2B-re és szerintem érintette a védő, de a 2B umpire kint mutatott. Volt is egy kis vita Murphy-vel. És utána Ethier megint futott egyet a kiinduló bázisra.
Jansen 17. SV-je, ez azért már jó mutató. Lindblom-ot gyorsan lezavarták, iszonyat fos volt. Tolleson is csak jó kezdett, utána dobta az iszonyatokat. Ezt azért nem teszi ki a szobája falára: IP 1.0, H 2, R 2, ER 2, BB 0, SO 1, HR 1, ERA 5.79 (15 pitches).
De megvan az 50. győzelmünk, pont a névnapomon. Köszönöm Dodgers. 😊

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
robiroboter 2 017 — Let's go O's!
Ennek a mehikánó Gonzalez gyereknek a rookie szezonjában 28 évesen nem rosszak a statjai, sőt, leszámítva a sétáit (tegnap jócskán javított a 4.4 BB/9-én). Egyszerűen megszokhatatlan, hogy az első két inningjében feszt telepakolja a bázisokat. Mindenkit az agyvérzés kerülget, de aztán hidegvérrel kijön a saját lekvárjából. Tök jó kis vérnyomáshinta hajnalban, köszi.

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 11 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Rohadt Oakland, megszakította a Yankees sorozatát: 43 meccsen keresztül legalább 3 pontot szereztek egy meccsen. Tegnap is rezgett már a léc, akkor Swisher 9. inning beli HR-jával lett meg a 3, ma csak 2-t sikerült összehozni. Nova pedig elég jó volt, a 9.-ben Eppley beengedett zsinórban 3 találatot, amiből a harmadik már a győztes RBI-t is hozta magával. Pont Oaklanden szívni, mikor ott évek óta dominált a Yankees...
Canó viszont továbbra is életben tartotta a hitting streak-jét.
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Azért a Mets-Dodgersen is vágnak rendesen. 9-9 hit eddig a 8. inning végén. És 7-6 ide. 😊

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
robiroboter 2 017 — Let's go O's!
Ha valaki hitparádét szeretne nézni, kapcsoljon a O's-Tribera, tragédia mindkét kezdődobó.

Thome hol máshol vágná az első rigóhomárját, mint a Progressive Fielden, ahol egy bazinagy molinó hirdeti a Jim Thome szobor majdani helyét 8)

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 11 éve
robiroboter 2 017 — Let's go O's!
Sajnálom Guthriet, nálunk voltak jó pillanatai, és sosem adatott meg neki normális offense support.

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 11 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Újabb elvesztett series, de még tartjuk a 29. helyet, nincs para:

 denversports.blog.hu/2012/07/19/rockies_pirates_1_2_l_15

Guthrie-t végre elcseréltük, felüdülés lesz nem látni többet ezt az istentelen nagy balfaszt. Nem tudom Jonathan Sanchez-zel mire megyünk, pár éve tehetségesnek tűnt, az idei számai viszont rémisztőek.


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 11 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
Itt a tizenegyedik pubcast, hallgassátok, olvassátok, fejtsétek meg:  playball.baseball.hu/2012/07/20/hbf-pubcast-11/robiroboter
jó az intro 😀jjncaa
pont ezt szerettem volna én is megjegyezni 😊
és tudom a feladványra a megfejtést, mindjárt küldöm is szenyónak 😊



Fucu on Twitter, Bowl.hu Twitter
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 935 — No es importante
Itt a tizenegyedik pubcast, hallgassátok, olvassátok, fejtsétek meg:  playball.baseball.hu/2012/07/20/hbf-pubcast-11/robiroboter
jó az intro 😀


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 695
Cody Ross két meccs alatt a harmadik 3 run HR-ját vágta. Ezzel be is húztuk a meccset és a szériát is a WS ellen. Kitarthatna most már ez a háromból kettőt nyerünk széria. Pedroia is lekerült DL-ről, remélhetőleg visszatér korábbi formájához.GRAFI
Egyrészt grat, Ross állat.

Másrészt három gondolat a tegnapi meccs kapcsán.
1) olykor a coaching staff hihetetlen marhaságokat tud csinálni (most pl. Quintana ki nem küldése a kilencedikre)
2) Matt Thornton, menj anyádba, de most már tényleg (mondtam már, mondtam már, nem lehet elégszer mondani!!)
3) ha nem lenne Trout, ma kezdenék el kampányolni Quintana Rookie of the Year címéért (így fölösleges, meg egyébként is)

Ma este Peavy vs Verlander, fent kéne maradni és élőben nézni. Bár az ilyen meccsek szoktak 13-10-re végződni...
több mint 11 éve
robiroboter 2 017 — Let's go O's!
Itt a tizenegyedik pubcast, hallgassátok, olvassátok, fejtsétek meg:  playball.baseball.hu/2012/07/20/hbf-pubcast-11/

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 11 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Cody Ross két meccs alatt a harmadik 3 run HR-ját vágta. Ezzel be is húztuk a meccset és a szériát is a WS ellen. Kitarthatna most már ez a háromból kettőt nyerünk széria. Pedroia is lekerült DL-ről, remélhetőleg visszatér korábbi formájához.
több mint 11 éve
robiroboter 2 017 — Let's go O's!
2011 Vlad Guerrero = 2012 Jim Thome = pffff

De legalább 33-14-re állunk az egy- vagy kétpontkülönbséges meccseken, így jön össze a rengeteg zoral kitömés után is a "várt" 40-52 helyett a 48-44 😉

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 11 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Craig Kimbrel kora májusa óta: 26 IP, 6 H, 1 R, 2 BB, 44 K. 28 SV/29 ATT.

több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Hihetetlen de most mi bírtuk jól a végjátékot. 12. inningben nyertük meg a meccset! Kemp jól nyomta. Bár a Philly nem tudom mit vitatkozott Kemp single-én, simán megvolt.
Úgy örült a csapat mint akik bejutottak a rájátszásba. Mondjuk fontos győzelem volt, mert az utolsó 5 meccsünkből ez volt az egyetlen győzelem.
Ma pihi és holnaptól jöhet a Mets elleni series + 10 meccses idegenbeli menetelés (a Giants ellen zárjuk).
Legutóbb június legvégén játszottunk a Mets ellen (+ egy júl. 1.), amikor az a szép június végi zárás volt. 12 meccsből 1 W. Mets ellen is 1-3 volt, ebből kettőben lenulláztak 😕
Remélem az 50-ig győzelem meglesz pénteken (nálunk szombaton) a névnapomon. 😊

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
http://deadspin.com/5926858/a-red-sox-prospect-is-putting-together-the-most-amazing-season-ever
A srác 32 hivatalos at batből 31 strikeoutnál jár. 1-2 rutinosabb anarchista jobban teljesítene, mindenesetre aki kedvet kapott a sporthoz, menjen le a legközelebbi csapat edzéseire...Escalade
Ez a csávó a no. 1 safety prospect és a Washingtonhoz kommitolt, úgy tűnik, már a futballkarrierjére koncentrál 😊

Más, elemző cikk a Royals csapatépítési stratégiájáról, érdekes: http://www.nytimes.com/2012/07/09/sports/baseball/once-proud-royals-prepare-to-host-all-star-game-in-kansas-city.html?_r=1&pagewanted=all

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
robiroboter 2 017 — Let's go O's!
Vaz, ezek ugye nem akraják felborítani az ígéretes közeljövőt az idei, puszta szerencsével indult, de annyira mégse tuti évért? Pedig nagyon úgy tűnik. Így is a kétségbeesés kerülget, hogy majd jövőre, majd jövőre, de mi lesz így jövőre?

Is Dan Duquette going to get fleeced?

Mindegy, más: (via Gravity's a Bitch)


Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 11 éve
robiroboter 2 017 — Let's go O's!
Az A's milyen szépen megfordította a meccset 8) Crispnek volt egy elképesztően laza bukfences elkapása.

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 11 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
http://deadspin.com/5926858/a-red-sox-prospect-is-putting-together-the-most-amazing-season-ever
A srác 32 hivatalos at batből 31 strikeoutnál jár. 1-2 rutinosabb anarchista jobban teljesítene, mindenesetre aki kedvet kapott a sporthoz, menjen le a legközelebbi csapat edzéseire...

több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
OK. Köszi mindenkinek a segítséget. Bocsi nem vagyok lusta keresni, csak gondoltam aki mélyebben benne van tud valami frankó oldalt amiről nem is hallottam. De persze én mindig keresgélek, és szerencsémre találok is.

Más: jól van megint szépen kikaptunk a véghajrában a Philly-től. Állandóan ezt csináljuk: jó kezdés, tartjuk az előnyt utána meg buta hibák (bár most nem volt error). Saját magunkat verjük meg. Az a baj nincs jó nagy vágónk (ütőnk) max. Ethier. De ő sem hozhat mindig maxot + ő csináljon állandóan pontokat? A dobok jók lennének mert azért Capuano, Kershaw és Harang nem rossz P. MOndjuk ez a Fife gyerek meglepett. Őszintén megmondva nem sokat hallottam róla. Mindegy megint jött az alja a bullpen-ből és el is lett b...va a meccs.
Sajnos ebből idén sem lesz PO. 😕

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
robiroboter 2 017 — Let's go O's!
@danyly:  www.baseballfan.hu/index.php?p=11

A viszonyításokhoz pedig a Wikipedia angol szócikkei segítenek, plö:  en.wikipedia.org/wiki/Walks_plus_hits_per_inning_pitched

És a Play ball! jobb oldali linkfalán (a havi archív alatt) a 8. a statisztikai meg történeti oldalak között is rengeteg segítséget fogsz találni.

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 11 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Youk 3 rum HR-jének hála sikerült kikapni a WS-tól. 😕
több mint 11 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Magyar baseball-os wiki oldalon nincsenek ezek leírva? Meg Marci oldalán is mintha lettek volna statisztikák kifejtve, bár, ha jól emlékszem ott a kicsit komplexebbek. A legegyszerűbb az, ha ide beírod mi kell és mi válaszolunk. 😀
SO - Strike Out, azaz hány embert "tett K-ra" 😀
ERA - A dobó ellen elért kiérdemelt pontok átlaga, 9 inningre (azaz egy teljes meccsre) levetítve (Earned Run Average) (Tehát ha a dobó ledob 1 inninget és 1 pontot hoznak róla, akkor 9.00-ás ERA-ja lesz. Ha a következő inninget lehozza kapott pont nélkül, akkor az ERA-ja már csak 4,5. Stb.)
...
Blow Jays megcsapva megint. Andruw ütött egy 3R-HR-t balra és ott tulajdonképpen vége is volt a meccsnek (2. inning). A 9.-ben még trükközött kicsit a TOR, de Soriano továbbra is mérges. 😊 (Aki nem hiszi el, nézze meg, milyen fejet vág minden mentése után... 😀) Black Hulk.
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Valaki tud abban segíteni, hogy hol találok leírásokat magyarul (tudom sokat le se lehet normálisan fordítani) az mlb stat adathalmaz elemzéséhez?
Gondolok pl.: arra, hogy P-nél mi az az SO, az ERA miből számolódik ki és mi a jó, a kevés v. a sok stb? Tehát egy meccs utáni adatlapot értelmesen végig tudjak nézni.
De persze minden fajta -féle leírás érdekel. Vannak hiányosságaim és ezeket szeretném pótolni.
A játékszabályok ok, csak ez a sok stat mutató okoz néha fejtörést.
Előre is köszi.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 511
Én is, én is!

http://whitesoxhungary.blogger.hu/2012/07/16/jo-kezdes-az-all-star-szunet-utan

Dunn újra vezeti a HR listát; mától Youkilis újra Fenwayen játszik.

edit: nah vajon hol kötött ki Kosuke Fukudome, akit pár hete vágott ki a Sox? Igeen, a Sox szemetének összegyűjtőjénél, a New York Yankeesnél!Mikey
Szegény Kosuke. Sajnálom. pedig mi is milyen nagy reményekkel igazoltuk le pár éve.