Filmek

40 feliratkozó

több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 561 — Apu ökölbeszorított keze
elnézést érte bár én nem érzem spoilernek hisz semmit nem írtam le amit ne tudnál meg ha ránézel a film 1 mondatos ismertetőjére...

több mint 10 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Last Vegas valahogy humorosabb mint a hasonló témát feldolgozó Fiannakis megoldások... szerintem.

12 év: ha jó a film, spoiler mellett is megnézem... bár igaz, hogy van ere /tag/ is... de volt lehetőség a mondandónál észrevenni, hogy jön a spoiler.... én így is meg fogom nézni.

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Köszönöm a spoilerrel teli kritikát 😀, így esélyes, hogy kihagyom 😀
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 561 — Apu ökölbeszorított keze
Vasárnap láttam a 12 év rabszolgaságot.
Alapvetően nagyon tetszett,a történet nem túl bonyolult de kellően súlyos,és szépen is van ábrázolva, a kilátástalanság,a boldogtalanság az embertelen gazdák viselkedése.
Itt ránk van bízva kit gondolunk igazán gonosznak, azt a gazdát aki látja mit is ér a főhősünk-mégis eladja-,vagy az alkesz gazda akinek nincs egy józan pillanata,vagy az ő felesége...(nálam a nő).
Néha egy kicsit túl lassú talán ezzel próbálják az idő csordogálását amit ilyen helyzet érezhetünk.

Chiwetel Ejiofor csodásan játszik komoly Oscar esélyes szerintem.
De Fassbender szerepe is erős ez a két karakter viszi igazán előre a filmet.

Látjuk,hogy mire képes a túlélő ösztön bár a film elején épp ez ellen lázad Solomon.
Szépen lassan átalakul az életszeretete egyfajta gépies robotolásba majd látjuk miként fogadja el Solomon azt,hogy ő már Platt...mellesleg jól énekel C E ez is kiderül hála ennek a jelenetnek.

Igazán nem játszik a nézők érzelmeivel a rendező lehetne sokkal megrázóbb is a téma...

a végén megpendít bennünk pár érzelmi húrt de ettől még egy szerethető és jó film.

több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Jó volt ez a Last Vegas na.
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 696 — Cowboys fan
Én manapság már eléggé igyekszem nem annyit csúnyán beszélni, mint korábban - gyerekek miatt is, meg magam miatt iskishaszi
OFF
ó igen, de régen is volt még az, amikor a kölök annyira kicsi volt, hogy szabadon káromkodhattam az idióta autóhajtókra.
most már kettő múlt, és mindent megjegyez, úgyhogy erősen limitált szókincset engedhetek csak meg magamnak, így is jön hátulról a kérdés, hogy "apa, mi az, hogy gyenge képességű?" 😀slowmotion
Pont jégkorongot néztem tesóméknál, mert vigyázni kellett a gyerkőcre, és ő elég hamar beszélt, még hozzá 1,5 évesen már érthetően, és - de lehet kézilabda volt... -, mire a sokadik idegesítő momentumra kitört belőlem, hogy "ezt nem hiszem el ba...meg", persze a gyerek - nyilván a hangsúly miatt, mert arra figyelnek, normál hangon észre se veszik, ha mondja a magáét az ember - naná, hogy el kezdte ismételgetni.... óóóó mondom, valahogy ezt ki kell resetelni a gyerekből, mire a szülők hazaérnek😀😀😀😀kishaszi
nekem sajáttal ugyanez egy hirtelen konyhai felindultság miatti "pi**ába" volt, mire egyből jött a "picába". igaz, csak egyszer.

ja, egyébként meg (csak hogy témába vágon, ha már Filmek topic) örök klasszikus:

😀
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Én manapság már eléggé igyekszem nem annyit csúnyán beszélni, mint korábban - gyerekek miatt is, meg magam miatt iskishaszi
OFF
ó igen, de régen is volt még az, amikor a kölök annyira kicsi volt, hogy szabadon káromkodhattam az idióta autóhajtókra.
most már kettő múlt, és mindent megjegyez, úgyhogy erősen limitált szókincset engedhetek csak meg magamnak, így is jön hátulról a kérdés, hogy "apa, mi az, hogy gyenge képességű?" 😀slowmotion
Pont jégkorongot néztem tesóméknál, mert vigyázni kellett a gyerkőcre, és ő elég hamar beszélt, még hozzá 1,5 évesen már érthetően, és - de lehet kézilabda volt... -, mire a sokadik idegesítő momentumra kitört belőlem, hogy "ezt nem hiszem el ba...meg", persze a gyerek - nyilván a hangsúly miatt, mert arra figyelnek, normál hangon észre se veszik, ha mondja a magáét az ember - naná, hogy el kezdte ismételgetni.... óóóó mondom, valahogy ezt ki kell resetelni a gyerekből, mire a szülők hazaérnek😀😀😀😀

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 696 — Cowboys fan
Én manapság már eléggé igyekszem nem annyit csúnyán beszélni, mint korábban - gyerekek miatt is, meg magam miatt iskishaszi
OFF
ó igen, de régen is volt még az, amikor a kölök annyira kicsi volt, hogy szabadon káromkodhattam az idióta autóhajtókra.
most már kettő múlt, és mindent megjegyez, úgyhogy erősen limitált szókincset engedhetek csak meg magamnak, így is jön hátulról a kérdés, hogy "apa, mi az, hogy gyenge képességű?" 😀
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Engem az érdekelne, hogy amikor szinkronizálnak egy filmet, miért "tesznek bele" indokolatlanul sok trágár szót, kifejezést? Kinek jó ez?
Számtalan filmet néztem már angolul és amikor később magyar szinkronnal próbáltam élvezni, pont hogy élvezhetetlen volt, mert még ott is volt káromkodás, ahol az angolban nem.
Pl.: volt ez a 40 és annyi, Másnaposok, We are Millers, Förtelmes főnökök, stb. vonal, ahol szinte minden 3. szó: b*meg, b*ki, k* élet, kanyád és a többi.
Nektek ezt jó hallgatni? Eleget hallja az ember a való életben, hiszen a magyar az egyik legalpáribb, legtrágárabb nyelv...JC6
Na most, az van, hogy a magyar nyelv összetettségéből, szókincséből adódóan, és ebben benne van a trágárkodás sokrétűsége is, alapból nem lehet alpári.
Vegyük pl. alapul a Célkeresztben c. filmet. Minden mondat fuckkal kezdődik, végződik, és közben is rengetegszer van. Ezt 112 féleképp tudjuk mi fordítani, míg ott meg megmarad mindenre, hogy fuckfuckfuckfuck....
Vagyis lehet mégis csak alpári itt is, ha minden bazmeg, baszod, basszameg, de ez nem a nyelv hibája, hanem a sekélyes tudással rendelkező embereké. Következésképp mégis csak dől a tézis, miszerint a magyar nyelv a legalpáribbak közé tartozik. De, hogy a kérdésre válaszoljak, ha alpárian van használva a nyelv, akkor zavaró.

Ellenberger tetszik vagy sem, a 48 óra - Megint 48 óra - Beverly Hills-i zsaru I-II. - Utolsó cserkész vonulatot nézve azt is be kell látni, hogy bizony a jól megválasztott hangsúlyozású és nyelvezetű káromkodások miatt is üt akkorát egy film. Arról nem is beszélve, ha mindezt az is megfejeli, hogy bizonyos színészek milyen jól tudnak játszani a hangjukkal.
Én manapság már eléggé igyekszem nem annyit csúnyán beszélni, mint korábban - gyerekek miatt is, meg magam miatt is -, de ne is legyünk álszentek, ez nem is mindig tartható, és nem is feltétlen egészséges, ha ál-füstölgő módon a szánkra éppen jövő ízes káromkodás helyett elvárások miatt egy "aztafűzfánfütyülőrézangyalát" szösszenetet préselünk ki magunkból, hiteltelenül.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
catattack 3 520
Tegnap megnéztem a Lego kalandot...
Alapvetően tetszett... Volt néhány üresjárat, de egy csomó fasza megoldás és poén kárpótolt mindenért!! 😊
több mint 10 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
A dühöngő bika 1980

Scorsese, De Niro, Pesci.

10/10, a zenéjétől meg majdhogynem sírnom kell, olyan szép.

KIHAGYHATATLAN alkotás.Vrijbloed
Zseniális,eddig is kedveltem De Nirot,most szintet lépett ezzel nálam.Köszönöm az ajánlást!Cowboykarcsi
Örülök neki. 😀

Scorsese a kedvenc rendezőm, sokak szerint ez a csúcsalkotása. 😀 Ebben azonban nem foglalok állást. 😀
több mint 10 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
A dühöngő bika 1980

Scorsese, De Niro, Pesci.

10/10, a zenéjétől meg majdhogynem sírnom kell, olyan szép.

KIHAGYHATATLAN alkotás.Vrijbloed
Zseniális,eddig is kedveltem De Nirot,most szintet lépett ezzel nálam.Köszönöm az ajánlást!

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 631
Tegnap megnéztük haveri körben a Bad Grandpa-t. Knoxvilleben nem kell csalódni, aki bírja az eféle humort könnyezni fog a röhögéstől. 😀 Semmiképp se egyedül nézzétek ha tehetitek.
több mint 10 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
A dühöngő bika 1980

Scorsese, De Niro, Pesci.

10/10, a zenéjétől meg majdhogynem sírnom kell, olyan szép.

KIHAGYHATATLAN alkotás.
több mint 10 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 223 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
a két, talán legtúlértékeltebb film egyszerre magyar nyelven most a TV-ben. 😊gamerkr
és ha leírod miért, akkor értelme is lenne ennek a foszlánynak.shawnka
Oscar eső vs. imdb 4. hely, nem is tudom eldönteni melyik a túlzóbb 😀gamerkr
jó, de jogosan vannak ott. legalábbis a TDK-nál aligha készült az elmúlt x évben olyan, ami úgy tudott nem rétegfilm lenni, hogy annak készült.

a Titanicnak meg volt ellenfele abban az évben? 😊shawnka
nyilván a dollár milliók sokat nyomtak a lantba, meg hát Cameron ....

Úgy néz ki, hogy a TDK rétegen kívül esek, nagyon 😊

több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 651 — Vikings fan
a két, talán legtúlértékeltebb film egyszerre magyar nyelven most a TV-ben. 😊gamerkr
és ha leírod miért, akkor értelme is lenne ennek a foszlánynak.shawnka
Oscar eső vs. imdb 4. hely, nem is tudom eldönteni melyik a túlzóbb 😀gamerkr
jó, de jogosan vannak ott. legalábbis a TDK-nál aligha készült az elmúlt x évben olyan, ami úgy tudott nem rétegfilm lenni, hogy annak készült.

a Titanicnak meg volt ellenfele abban az évben? 😊shawnka
Én a Titanicot bírom, elindították DiCapriot a pályáján vele, ami elég sok jó filmet szült 😊
több mint 10 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 130 — Tyrone Creek
a két, talán legtúlértékeltebb film egyszerre magyar nyelven most a TV-ben. 😊gamerkr
és ha leírod miért, akkor értelme is lenne ennek a foszlánynak.shawnka
Oscar eső vs. imdb 4. hely, nem is tudom eldönteni melyik a túlzóbb 😀gamerkr
jó, de jogosan vannak ott. legalábbis a TDK-nál aligha készült az elmúlt x évben olyan, ami úgy tudott nem rétegfilm lenni, hogy annak készült.

a Titanicnak meg volt ellenfele abban az évben? 😊
több mint 10 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 223 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
a két, talán legtúlértékeltebb film egyszerre magyar nyelven most a TV-ben. 😊gamerkr
és ha leírod miért, akkor értelme is lenne ennek a foszlánynak.shawnka
Oscar eső vs. imdb 4. hely, nem is tudom eldönteni melyik a túlzóbb 😀

több mint 10 éve
MarioAna 1 997
Engem az érdekelne, hogy amikor szinkronizálnak egy filmet, miért "tesznek bele" indokolatlanul sok trágár szót, kifejezést? Kinek jó ez?
Számtalan filmet néztem már angolul és amikor később magyar szinkronnal próbáltam élvezni, pont hogy élvezhetetlen volt, mert még ott is volt káromkodás, ahol az angolban nem.
Pl.: volt ez a 40 és annyi, Másnaposok, We are Millers, Förtelmes főnökök, stb. vonal, ahol szinte minden 3. szó: b*meg, b*ki, k* élet, kanyád és a többi.
Nektek ezt jó hallgatni? Eleget hallja az ember a való életben, hiszen a magyar az egyik legalpáribb, legtrágárabb nyelv...JC6
én mióta a Seven Psychopaths-ban az elefántos poént (ami ott abban a szituációban eléggé üt) konkrétan kihagyták, majd beraktak helyére egy szóviccnek is gyenge kifejezést, azóta szinte csak eredeti nyelven nézek filmeket. Sajnos gyakran "csak" szinkronizálva tudom őket megtekinteni, pedig pl a Ponyvaregény burger-jelenete mennyivel karakteresebb angolul mint magyarul (ahogy pl irritál is, ha valaki magyarul idézi).
Nagyon kevés a jó szinron (pedig de szeret(t)em Al Pacino, Joe Pesci, Bruce Willis vagy Jim Carrey magyar hangját! 😊 )

Burrow > Luck valaha is
több mint 10 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 130 — Tyrone Creek
a két, talán legtúlértékeltebb film egyszerre magyar nyelven most a TV-ben. 😊gamerkr
és ha leírod miért, akkor értelme is lenne ennek a foszlánynak.
több mint 10 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 223 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
a két, talán legtúlértékeltebb film egyszerre magyar nyelven most a TV-ben. 😊

több mint 10 éve
peach Atlanta Falcons 14 257 — a new hope (again)
Nézd feliratosan vagy eredeti nyelven a filmeket és akkor majd nem fogja bántani a füledet a csúnya beszéd... 😉



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
És tényleg össze is hasonlítottad? Mármint az angol verzióban valóban nem volt ott káromkodás?
Az hogy a magyar a legalpáribb és legtrágárabb nyelv azért kicsit túlzás, sokak szerint meg az egyik legszebb és legkifejezőbb... Az hogy sok káromkodásunk van annak tudható be hogy eleve bő a szókincsünk. Én pl. nem örülnék ha mindent egy fuckkal kéne elintézni 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Engem az érdekelne, hogy amikor szinkronizálnak egy filmet, miért "tesznek bele" indokolatlanul sok trágár szót, kifejezést? Kinek jó ez?
Számtalan filmet néztem már angolul és amikor később magyar szinkronnal próbáltam élvezni, pont hogy élvezhetetlen volt, mert még ott is volt káromkodás, ahol az angolban nem.
Pl.: volt ez a 40 és annyi, Másnaposok, We are Millers, Förtelmes főnökök, stb. vonal, ahol szinte minden 3. szó: b*meg, b*ki, k* élet, kanyád és a többi.
Nektek ezt jó hallgatni? Eleget hallja az ember a való életben, hiszen a magyar az egyik legalpáribb, legtrágárabb nyelv...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 561 — Apu ökölbeszorított keze
Ez egy parttalan vita lenne, ebbe nem mennék most bele