Filmek

40 feliratkozó

több mint 10 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 571 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Nekem amúgy a Ryan a kedvencem, a látványvilág miatt. Szarok a sztorira, mikor ilyen partszállást nyomnak a képembe már az elején 😀 Na meg a Tigris a kedvenc harckocsim és ebben nagyon jók vannak.
JC6
Azt vágod hogy full kamu az összes és t-34ekre van ráépítve a "makett"? 😀
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
A FMJ c. háborús filmet 2 hete sikerült megnézni. Nagyon megfogott az első fele, a kiképzés, a szöveg, de utána ellaposodott.
Egyébként meg sok filmet nem is láttam még, amiket itt soroltok, ideje lesz bepótolni.

Nekem amúgy a Ryan a kedvencem, a látványvilág miatt. Szarok a sztorira, mikor ilyen partszállást nyomnak a képembe már az elején 😀 Na meg a Tigris a kedvenc harckocsim és ebben nagyon jók vannak.

off kérdés: az augusztus Oklahomában feliratos verzióra hogy tudnék szert tenni az online világban?
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 631
Sólyom Végveszélyben senki? Szerintem a legzsenibb film a kategóriában.
több mint 10 éve
yooker New York Giants 7 325 — Expect the Best !
Akkor háborús top5:

A halál 50 órája
A piszkos tizenkettő
A tábornok
Kelly hősei
Híd a Kwai folyón


+1
Jó reggelt VietnámSobri Jóska
nálam

Acéllövedék
A tengeralattjáró
Sztálingrád
A dicsőség ösvényei
Az őrület határándeyell
az utolsó kettő helyére nálam Szakasz és Ryan közlegény( az akkoriban óriásit ütött a moziban ! az első jelenetnél a végén vettem észre hogy feszt a karfát szorongatom... 😊 )yooker
a ryan közlegény nálam esetleg az öt legrosszabb háborús film listára férhetne oda. undorító hazug propagandafilm, már a kiindulópontja is, miszerint a háborúban bármilyen értéke lenne egy közlegény életének. nem említhető egy lapon a sztálingráddal vagy a das boottal, utóbbiak sokkal hitelesebbek, nincs hatásvadászat, nincs cukormázas pátosz.deyell
én bevettem a propagandát ,cukormázat eléggé, mert ezektől függetlenül tetszett a film, !
bár nem a sztori a fő erőssége az biztos...


az Igor által említett filmre ( Jöjj és lásd) én is rátaláltam tegnap keresgélés közben elég durvákat írnak róla...
csak hát honnan fogom beszerezni...

+ még ne feledkezzünk el a Nagy Vörös 1-es és A vaskereszt című filmekről sem ezek is mindenképpen 10-ben vannak nálam!!
több mint 10 éve
eloel 3 203 — Hard working. Alpha male. Jackhammer.
szegény Leo megint benyalta... ettől függetlenül teljesen megérdemelte McConaughey.

a legjobb film meg nem lett meglepetés...

- new orleans saints hungary - sig gallery -
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 845 — No es importante
Az én top5-öm e téren:

Kelly hősei
Das Boot
Levelek Iwo Jimából
Híd a Kwai folyón
Patton

+1 (hogy legyen egy nem VH-s is): Gettysburg


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 478
a ryan közlegény nálam esetleg az öt legrosszabb háborús film listára férhetne oda. undorító hazug propagandafilm, már a kiindulópontja is, miszerint a háborúban bármilyen értéke lenne egy közlegény életének. nem említhető egy lapon a sztálingráddal vagy a das boottal, utóbbiak sokkal hitelesebbek, nincs hatásvadászat, nincs cukormázas pátosz.deyell
ez így persze igaz felvetés, de emlékeim szerint a filmben végig mindenki (már persze akinek a faszával verik a csalánt) egyetért azon, hogy egy ember életéért nyolcat kockáztatni nagyon nem baró - a százados is csak parancsot hajt végre, mert ő meg sajna nem kérdőjelezheti azt meg.
VISZONT létezik törvény erre vonatkozóan, illetve voltak is példák ilyenre már a második világháborúban, SŐT egy ejtőernyőst egyenesen Normandiából vittek vissza, mint utolsó túlélőt (más kérdés, hogy nem kellett érte külön akciót vezetni, egyszerűen csak hátravonták. meg végül az is kiderült, hogy nem egyedül maradt életben, viszont a japó börtöntáborokból meg nem nagyon küldtek hadifogoly-névsort a Vöröskeresztnek, az is tuti - viszont így lett belőle filmre vihető sztori).
inkább úgy fogalmaznék, hogy kicsit felturbózták, viszont háborús filmnek attól még elmegy, még ha költött részek is vannak benne. mi biztosít arról, hogy pl a Szakaszban nincsenek meseelemek?slowmotion
de abban is vannak (nem is említettem a szakaszt), ennek ellenére sokkal szerethetőbb film. egyébként tudom, hogy volt példa a visszahívásra, sőt ilyen téren a ryan sem teljesen alaptalan, mert egy Frederick "Fritz" Niland nevű katona három testvére meghalt, ezért haza akarták küldeni, persze semmilyen megmentő akcióra nem került volna sor. végül a hazaküldésre sem, mert japán hadifogolytáborba került, de nem ez itt a lényeg, hogy volt-e alapja vagy nem. a fő probléma a film koncepciójával van, nem ilyen a háború, ahogy a film prezentálni próbálja. meg tele van apró hazugságokkal, mint például amikor megtalálják Ryant, és mondják neki, hogy hazaküldik, akkor felháborodik, hogy de miért őt, hiszen ő harcolni akar! idegen földön, Franciaországban, amikor csomó bajtársát kinyírták mellette + a testvéreit. a valóságban ez úgy nézett ki, hogy a német katonák örömtáncot jártak, akik Észak-Afrikában amerikai hadifogságba kerültek, és átszállították őket az USÁ-ba, mert számukra véget ért a háború, és megúszták ép bőrrel, de Ryan harcolni akar... a szabadságért.

choose life
több mint 10 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 130 — Tyrone Creek
nekem a kedvenc háborús filmem az az Éhezők viadala. meg a Futótűz. a Twilight csatajelenetei is a favoritjaim közé tartoznak, de a Harry Potter sorozat befejező darabját is ide tudnám sorolni.
több mint 10 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Das Boot, Full Metal Jacket, Apocalypse now - ez a három ami nálam alap.

Egy-kettő amiket én szeretek, és kimaradtak (nem feltétlen TOP 5, de mindenkét TOP 10/15, mindenképp megnézésre érdemes) - bár ezek nem annyira tömény tesztoszteron-filmek, van mindegyikben, egy-egy csavar.

-Iwo Jima-ikerdarab
-MASH
-Dr Strangelove
-Grave of the Fireflies

Ezt a Klimov-filmet szeretném még majd megnézni..
 www.imdb.com/title/tt0091251/

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 696 — Cowboys fan
a ryan közlegény nálam esetleg az öt legrosszabb háborús film listára férhetne oda. undorító hazug propagandafilm, már a kiindulópontja is, miszerint a háborúban bármilyen értéke lenne egy közlegény életének. nem említhető egy lapon a sztálingráddal vagy a das boottal, utóbbiak sokkal hitelesebbek, nincs hatásvadászat, nincs cukormázas pátosz.deyell
ez így persze igaz felvetés, de emlékeim szerint a filmben végig mindenki (már persze akinek a faszával verik a csalánt) egyetért azon, hogy egy ember életéért nyolcat kockáztatni nagyon nem baró - a százados is csak parancsot hajt végre, mert ő meg sajna nem kérdőjelezheti azt meg.
VISZONT létezik törvény erre vonatkozóan, illetve voltak is példák ilyenre már a második világháborúban, SŐT egy ejtőernyőst egyenesen Normandiából vittek vissza, mint utolsó túlélőt (más kérdés, hogy nem kellett érte külön akciót vezetni, egyszerűen csak hátravonták. meg végül az is kiderült, hogy nem egyedül maradt életben, viszont a japó börtöntáborokból meg nem nagyon küldtek hadifogoly-névsort a Vöröskeresztnek, az is tuti - viszont így lett belőle filmre vihető sztori).
inkább úgy fogalmaznék, hogy kicsit felturbózták, viszont háborús filmnek attól még elmegy, még ha költött részek is vannak benne. mi biztosít arról, hogy pl a Szakaszban nincsenek meseelemek?
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Rózsaszín tengeralattjáró megvan fiúk?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 857 — Deion Sanders for president!
Akkor háborús top5:

A halál 50 órája
A piszkos tizenkettő
A tábornok
Kelly hősei
Híd a Kwai folyón


+1
Jó reggelt VietnámSobri Jóska
Rambo
Rambo II
Rambo III
Rambo IV
Rambo (ez kettőt ér)
😀

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 560 — Apu ökölbeszorított keze
Teljesen egyet értek deyellel a ryan miatt.
Nekem a listamon
Das boot

Szalingrad

Full metal jacket
Szakasz

Apokalipszis

több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Ebben is van egy félig-meddig idevágó filmem, ami látványban legalábbis visszaadja a lövészárok hadviselést, a Senki Földjét stb. Ez a Hosszú jegyesség. Ismeritek?csi77
én igen, bár "kissé" elfogult vagyok a francia filmekkel, szóval lehet, hogy nekem azért tetszett annyira 😊
több mint 10 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Nálam:

A szakasz
Acéllövedék
Sztálingrád
Szarvasvadász
Apokalipszis most
több mint 10 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 478
Akkor háborús top5:

A halál 50 órája
A piszkos tizenkettő
A tábornok
Kelly hősei
Híd a Kwai folyón


+1
Jó reggelt VietnámSobri Jóska
nálam

Acéllövedék
A tengeralattjáró
Sztálingrád
A dicsőség ösvényei
Az őrület határándeyell
az utolsó kettő helyére nálam Szakasz és Ryan közlegény( az akkoriban óriásit ütött a moziban ! az első jelenetnél a végén vettem észre hogy feszt a karfát szorongatom... 😊 )yooker
a ryan közlegény nálam esetleg az öt legrosszabb háborús film listára férhetne oda. undorító hazug propagandafilm, már a kiindulópontja is, miszerint a háborúban bármilyen értéke lenne egy közlegény életének. nem említhető egy lapon a sztálingráddal vagy a das boottal, utóbbiak sokkal hitelesebbek, nincs hatásvadászat, nincs cukormázas pátosz.

choose life
több mint 10 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 929 — Steelers fan
kedvenc háborús filmek, (nem sorrendben)

80 huszár
Ellenség a kapuknál
Szarvasvadász (ha az háborúsnak számít...)
A szakasz
Das boot
A könnyűlovasság támadása (inkább tanulságos mint izgalmas...)
több mint 10 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 483 — Bears & Illinois fan
Akkor háborús top5:

A halál 50 órája
A piszkos tizenkettő
A tábornok
Kelly hősei
Híd a Kwai folyón


+1
Jó reggelt VietnámSobri Jóska
ha Kelly hősei befér akkor már az Arany bűvöletében Belmondóval sem rossz!
kicsit elfogultnak tűnsz WW2 irányába ..... 😊yooker
Kedvenc háborúm. 😊Sobri Jóska
Sokáig nekem is az volt, ám újabban "visszatértem" az elsőre... 😊

Ebben is van egy félig-meddig idevágó filmem, ami látványban legalábbis visszaadja a lövészárok hadviselést, a Senki Földjét stb. Ez a Hosszú jegyesség. Ismeritek?

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 10 éve
yooker New York Giants 7 325 — Expect the Best !
Akkor háborús top5:

A halál 50 órája
A piszkos tizenkettő
A tábornok
Kelly hősei
Híd a Kwai folyón


+1
Jó reggelt VietnámSobri Jóska
nálam

Acéllövedék
A tengeralattjáró
Sztálingrád
A dicsőség ösvényei
Az őrület határándeyell
az utolsó kettő helyére nálam Szakasz és Ryan közlegény( az akkoriban óriásit ütött a moziban ! az első jelenetnél a végén vettem észre hogy feszt a karfát szorongatom... 😊 )
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Egyébként a "nemlövöldözős" háborús filmek közül Kenneth Branagh Összeesküvése a nagy kedvenc.
Egyfajta anti Tizenkét dühös ember. Zseniális.

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Akkor háborús top5:

A halál 50 órája
A piszkos tizenkettő
A tábornok
Kelly hősei
Híd a Kwai folyón


+1
Jó reggelt VietnámSobri Jóska
ha Kelly hősei befér akkor már az Arany bűvöletében Belmondóval sem rossz!
kicsit elfogultnak tűnsz WW2 irányába ..... 😊yooker
Kedvenc háborúm. 😊

több mint 10 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 478
Akkor háborús top5:

A halál 50 órája
A piszkos tizenkettő
A tábornok
Kelly hősei
Híd a Kwai folyón


+1
Jó reggelt VietnámSobri Jóska
nálam

Acéllövedék
A tengeralattjáró
Sztálingrád
A dicsőség ösvényei
Az őrület határán

choose life
több mint 10 éve
yooker New York Giants 7 325 — Expect the Best !
Akkor háborús top5:

A halál 50 órája
A piszkos tizenkettő
A tábornok
Kelly hősei
Híd a Kwai folyón


+1
Jó reggelt VietnámSobri Jóska
ha Kelly hősei befér akkor már az Arany bűvöletében Belmondóval sem rossz!
kicsit elfogultnak tűnsz WW2 irányába ..... 😊
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Akkor háborús top5:

A halál 50 órája
A piszkos tizenkettő
A tábornok
Kelly hősei
Híd a Kwai folyón


+1
Jó reggelt VietnámSobri Jóska
Tizedes meg a többiek..........csi77
Két félidő a pokolban……..
Ötödik pecsét…...
De direkt nem akartam magyar filmet bele. 😊

több mint 10 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 483 — Bears & Illinois fan
Akkor háborús top5:

A halál 50 órája
A piszkos tizenkettő
A tábornok
Kelly hősei
Híd a Kwai folyón


+1
Jó reggelt VietnámSobri Jóska
Tizedes meg a többiek..........

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png