Filmek

40 feliratkozó

több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 173 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ezt a draft dayt nem akarjátok látni... pláne nem iktriad 😊

Milyen vétós cserék voltak benne, tejóégbaggio
Miért, mit csinált a Jags benne? 😀😀iktriad
| elpasszolták az 1/6-ot a draft közben az idei 2/7-ért, illetve egy-egy 2015-ös és '16-os 2. körös pickért, mert bepánikolt a gm... És még nem is ez volt a leghülyébb csere benne 😊 | baggio
Még biztos Gene Smith GMsége idején íródott a forgatókönyv. 😀😀
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 882 — No es importante
Ezt a draft dayt nem akarjátok látni... pláne nem iktriad 😊

Milyen vétós cserék voltak benne, tejóégbaggio
Miért, mit csinált a Jags benne? 😀😀iktriad
| elpasszolták az 1/6-ot a draft közben az idei 2/7-ért, illetve egy-egy 2015-ös és '16-os 2. körös pickért, mert bepánikolt a gm... És még nem is ez volt a leghülyébb csere benne 😊 |


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 173 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ezt a draft dayt nem akarjátok látni... pláne nem iktriad 😊

Milyen vétós cserék voltak benne, tejóégbaggio
Miért, mit csinált a Jags benne? 😀😀
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 882 — No es importante
Ezt a draft dayt nem akarjátok látni... pláne nem iktriad 😊

Milyen vétós cserék voltak benne, tejóég


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Nagyon rég óta próbáltam rávenni magam a Schindler Listájára, sok témába illő nyál filmet láttam, egyik sem tetszett, nem éreztem szükségét egy újabbnak. Hiba volt. Ez Spielberg legzseniálisabb műve, felülmúlhatatlan, megugarhatatlan léc, minden további próbálkozás a témában kidobott pénz és idő. Ez a film megvett magának kilóra, és ez nálam hatalmas szó. Bármennyire szeretnék belekötni, nem tudok.JayB
elég fiatal kora óta benne volt, hogy erről egy kivételes filmet alkosson.
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
Nagyon rég óta próbáltam rávenni magam a Schindler Listájára, sok témába illő nyál filmet láttam, egyik sem tetszett, nem éreztem szükségét egy újabbnak. Hiba volt. Ez Spielberg legzseniálisabb műve, felülmúlhatatlan, megugarhatatlan léc, minden további próbálkozás a témában kidobott pénz és idő. Ez a film megvett magának kilóra, és ez nálam hatalmas szó. Bármennyire szeretnék belekötni, nem tudok.
több mint 10 éve
Duckinator Green Bay Packers Charlotte 49ers 14 — You open up the gates of hell and make them stare
Ezt várom már nagyon...

 premierfilmek.blog.hu/2014/04/11/when_the_game_stands_tall_trailer



"Football is the ballet of the masses." by Dmitri Shostakovich
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 882 — No es importante
Na holnap lecsekkolom a draft dayt a moziban, bár én erősen szkeptikusan ülök majd be (remélem legalább annyira meglep majd, mint a lego movie)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 173 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
 www.usatoday.com/story/life/movies/2014/04/08/kevin-costner-draft-day/7457737/empty taxi
Costner valóban bármilyen sportfilmet el tud adni/vinni a hátán..város film nagyon.Igor
Kész szerencse, hogy legalább ő játszik benne, ezt a Garner nevű némbert fáj nézni, annyira buta arca van. 😀berger90
Ilyet ne írj, mert a kedves párja (bizonyos Ben Affleck) rád küldi a bostoni rosszarcú cimbijeit. Egyébként meg nem rossz MILF. 😀
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
 www.usatoday.com/story/life/movies/2014/04/08/kevin-costner-draft-day/7457737/empty taxi
Costner valóban bármilyen sportfilmet el tud adni/vinni a hátán..város film nagyon.Igor
Kész szerencse, hogy legalább ő játszik benne, ezt a Garner nevű némbert fáj nézni, annyira buta arca van. 😀

Mindig jövőre
több mint 10 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
 www.usatoday.com/story/life/movies/2014/04/08/kevin-costner-draft-day/7457737/empty taxi
Costner valóban bármilyen sportfilmet el tud adni/vinni a hátán..város film nagyon.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 714 — Scream and scout
 www.usatoday.com/story/life/movies/2014/04/08/kevin-costner-draft-day/7457737/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
ráadásul még csöcs se villan XD (nem mintha bárhol az előbbi művekben lenne, vagy akár csak töredéknyire is érdekelne ennek a csajnak a teste, de ha már nem jó a film, akkor legalább csöcs legyen XD) 5.1/10
Collapo
Te állat😀😀😀kishaszi
Oh well, igyekszem :cool:

edit: amúgy tökéletes példa a fenti okvetésre a Bloodrayne és benne Kristanna Loken O_O

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 113 — Lucas Scott
ez a parancsra öléshez csak 1 dolog
Nem büntethető a katona a parancsra végrehajtott cselekményért, kivéve, ha tudta, hogy a parancs végrehajtásával bűncselekményt követ el.

ez a védekezés már nürnbergben sem állta meg magát közel 70 éve... szóval kétlem, hogy most is ez lett volna. onnantól, hogy bármelyik nem kombattáns személyt megölik, háborús és emberiesség elleni bűncselekményt követnek el...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
ráadásul még csöcs se villan XD (nem mintha bárhol az előbbi művekben lenne, vagy akár csak töredéknyire is érdekelne ennek a csajnak a teste, de ha már nem jó a film, akkor legalább csöcs legyen XD) 5.1/10
Collapo
Te állat😀😀😀

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Hobbit - Desolation of Smaug: a gyík förtelmes.. sárkány nem volt? Meg értem én, hogy könyvből csináljuk, de valahogy nem állt össze a cucc... nincs egy pont a filmben, ahol kulminálna a cselekmény... a világ és a Dol Gulduri jelenet azért menti... 6.2/10

Thor - Dark World: Kelekótya, pongyola... szól is valamiről meg nem is... ezt a képregény szériát nem ismerem, de ez a rész se lett jó... felesleges üresjáratok, rövid akciók... és valahogy nem ült az egész... monnyuk a sötét-elf jól nézett ki, akár csak az Aether... 5.6/10

Hunger Games: Catching Fire: KHM... ez mi volt? Megpróbáltuk megmutatni, hogy | hogyan manipulál a felső-vezetés, hogyan zsarol, aztán hogyan tesz el láb alól, amikor nem tetszik neki, amit teszek | , de valahogy elvesztettük az első rész lényegét... a viadal hangulatát... | kart-karbaöltve sétálunk az erdőben, futunk a köd elől, meg a majmok elől... | ez így kevés és még a csavar | játékmester átállása | is borzaszótan hamar kitalálható... ráadásul még csöcs se villan XD (nem mintha bárhol az előbbi művekben lenne, vagy akár csak töredéknyire is érdekelne ennek a csajnak a teste, de ha már nem jó a film, akkor legalább csöcs legyen XD) 5.1/10

a hétvége a második részekről szólt, de továbbra sem győznek meg a második részek... nagyon kevés tud jót nyújtani az első után.

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 10 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Na jó, de meddig hívogatod a bázist, hogy "Gyerekek, mégis mit csináljak ezekkel a majmokkal"?
Mert ők megpróbálták hívni és a közvetlen felettesektől megkérdezni, mi legyen, de nem tudtak kapcsolatot létesíteni. És azért egy ekkora kecskecsorda eléggé feltűnő, hogy minden perc számítson, amikor nekik a rejtőzködés és a megfigyelés a küldetésük egyik legfontosabb feladata.
De mivel nem érték el a feletteseket, így nekik kellett gyorsban dönteni. Mert ugye hogy ha telefonon megmondják, hogy lőjék le az afgánokat, abból nem lett volna para, parancsra cselekednek, de így viszont ártatlanokat ölnek, amiből hatalmas cirkusz, hadbíróság lesz, felkoncolják kb. őket. Ebből a szempontból szerintem érthető a döntés. Bárhogy döntenek az szar is egyben, mert van hátulütője, a legkisebb rosszat kellett választani. De most előre senki sem tudhatja, minek mi lesz a biztos következménye, utólag könnyű okosnak lenni. 😊
Mindenesetre maga a film tényleg jó, kár, hogy telenyomták ezt is ekkora klisékkel. De azért a hatást elérte, nálam legalábbis.Stez
Még nekik is nyilvánvaló volt, hogy, amennyiben elengedik őket, köpni fognak (ha nem is ilyen gyorsan). Ha tényleg annyira feltűnő ez a csorda, hogy nem lehet 1-2 órát várni, mielőtt elengedik őket, (mert rájuk találnak a csorda mozgása miatt), akkor nyugodtan megkötözhették volna őket, mert akkor is feltűnt volna, hogy a csordával mi a helyzet és a pásztorokra találtak volna mielőtt megfagynak.
De a film ezektől még jó és élvezhető.zinedine5
Hát nézd, ebben is van igazság, de mondjuk én nem tudom, hogy döntenék, hogy ha két szaros 13-14 éves gyerek ott ugrálna mellettem és azon kéne agyalnom, hogy lelőjem-e őket. Nyilván ez innen távolról, meg főleg utólag egyszerű szitu, de ott helyben elég nehéz lehetett. Ez kifejezetten tetszett egyébként, hogy ezt a vitát a négy fél között igyekeztek erősre megcsinálni, mert valóban ez a döntés volt az, ami oda vezetett, ahová.
Azért a katonák is emberek, Murphyben is nyilván ott volt, hogy nem akar gyerekeket gyilkolni. Se jogosan, se jogtalanul.
De ugye a vitánál meg pont ki lett hangsúlyozva, mennyire ellentétes véleménnyel voltak a SEAL-esek a kérdésről, ketten megölték volna őket, ketten pedig visszakoztak. Pechükre az egyik a parancsnok volt, még nagyobb pechükre a gyerekek futottak rögtön a tálibokhoz és onnantól meg volt pecsételve a sorsuk.

Egyébként pontosan emiatt szeretem nagyon azokat a háborús filmeket, amik nem csak a csatákat mutatják be, hanem a katonák lélektanát is.
A Platoon hatalmas kedvencem, de nálam verhetetlen a Full Metal Jacket ilyen szempontból. Egyszerűen zseniális, ahogy elkezdi bemutatni a katonák lélektanát magától a kiképzéstől egészen a háborúig, és a lejtmeneteket.
Illetve a The Thin Red Line is egészen remek, ott ilyen durva csatajelenetek nem is nagyon vannak, hanem végig azt hangsúlyozza a film, milyen rövid kis választóvonal volt a katonák fejében és végig az őrület határán voltak.

több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 033 — Ajmo Vatreni
Na jó, de meddig hívogatod a bázist, hogy "Gyerekek, mégis mit csináljak ezekkel a majmokkal"?
Mert ők megpróbálták hívni és a közvetlen felettesektől megkérdezni, mi legyen, de nem tudtak kapcsolatot létesíteni. És azért egy ekkora kecskecsorda eléggé feltűnő, hogy minden perc számítson, amikor nekik a rejtőzködés és a megfigyelés a küldetésük egyik legfontosabb feladata.
De mivel nem érték el a feletteseket, így nekik kellett gyorsban dönteni. Mert ugye hogy ha telefonon megmondják, hogy lőjék le az afgánokat, abból nem lett volna para, parancsra cselekednek, de így viszont ártatlanokat ölnek, amiből hatalmas cirkusz, hadbíróság lesz, felkoncolják kb. őket. Ebből a szempontból szerintem érthető a döntés. Bárhogy döntenek az szar is egyben, mert van hátulütője, a legkisebb rosszat kellett választani. De most előre senki sem tudhatja, minek mi lesz a biztos következménye, utólag könnyű okosnak lenni. 😊
Mindenesetre maga a film tényleg jó, kár, hogy telenyomták ezt is ekkora klisékkel. De azért a hatást elérte, nálam legalábbis.Stez
Még nekik is nyilvánvaló volt, hogy, amennyiben elengedik őket, köpni fognak (ha nem is ilyen gyorsan). Ha tényleg annyira feltűnő ez a csorda, hogy nem lehet 1-2 órát várni, mielőtt elengedik őket, (mert rájuk találnak a csorda mozgása miatt), akkor nyugodtan megkötözhették volna őket, mert akkor is feltűnt volna, hogy a csordával mi a helyzet és a pásztorokra találtak volna mielőtt megfagynak.
De a film ezektől még jó és élvezhető.
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 589 — Apu ökölbeszorított keze
SPOILER !!


Grand Budapest Hotel
| Tetszett a film bár semmi extra nem volt benne,amolyan sztárparádé film ami még ezt is valahogy elbírja,hozza a már már megszokott W.Andersonos képi világot.
Régi burleszket idéző jelenetek,harsány színek,humoros karakterek.
Bár maga a film tele van humorral mégis valahol szomorúságos az egész,hisz belengi a világháború árnyéka már és a szemünk előtt látszik,hogy valahol ott véget ért az emberi viselkedés utolsó megfelelő viselkedésformája...(vesd össze a szintén Fiennes alakította Goeth alakjával)
Csodálatos helyszínek,finom elegancia ott ahol kell,hihetetlen sztárparádé.

Ajánlott cucc
|

több mint 10 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Lone survivor

Azt magyarázza el valaki, hogy | miért nem vártak az afgánok elengedésével amíg tudnak rádiózni vagy miért nem vitték magukkal őket amíg, ahol tudnak rádiózni? | zinedine5
Nem tudsz úgy foglyokat szállítani, hogy az ne legyen feltűnő. Hiszen amíg ők bokorról bokorra másztak, addig a szerencsétleneket minimum sünben kellett volna őrizni, hogy megakadályozzák, hogy 1) rájuk támadjanak 2) elmeneküljenek. Ott szerintem is az volt a helyes döntés, amit Riggins csinált, az más kérdés, hogy pont akkor szarták le legjobban az álcázást, amikor kellett volna.

egyébként imádtam a filmet, de az megmosolyogtató volt, hogy oda is spawnoltak a tálibok, ahol semmi dolguk nem lett volna 😀shawnka
Értem, | de akkor legalább 2 felmehetett volna keresni rádiózáshoz helyet míg kettő őrzi őket vagy valami ilyesmi. De látva, hogy tudták, hogy ez lesz (gondolom időt meg mennyiséget elszámolták), nehezen nevezhető ez jó döntésnek. | zinedine5
Mert amit a filmben elfelejtettek úgy igazán megjeleníteni, az igazsághoz hozzátartozik, hogy a 3 afgánnal legalább 100 kecske volt, míg a filmben mutattak néhány darabot. Azért elég nagy különbség van a mennyiségek között. Kb. 100 kecske azért eléggé feltűnő szerintem a hegyoldalon, míg ők pont, hogy rejtve akartak maradni, mivel az akció célja az első pontban csak a megfigyelés volt.
És egyébként valójában sokadik próbálkozásra találták meg a megfelelő állást, ahonnan meg tudnak figyelni rendesen, de ott viszont nem volt túl nagy a védettségük.
Amúgy Murphy volt igazából a parancsnok, egyértelmű. Nem is tetszett a dolog, hogy azért jó sok részletbe belenyúltak és szokásos hálivúdi klisévé alakították, holott ennek a filmnek szerintem pontosan az volt a lényege, hogy megemlékezzen az áldozatokról és elmesélje egy bukott hadművelet történetét. Azért a filmet nézve igen irritáló volt, hogy szerencsétlen Rigginsnek csináltak egy menő halált, mert legyen szép... Holott közben miután Murphy segítséget hívott a hegycsúcsról, még lazán visszament a többiekhez, aztán konkrétan ellőtték a fél fejét. Ja, csúnya szar dolog, de túlságosan ki lett színezve... Szerencsétlen Dietz halálából meg pont, hogy nagyobb drámát csinálhattak volna, miután ő egy fej és egy nyaklövés után pont, hogy Luttrell kezei közt halt meg.
Azért számomra ezek elég idegesítő kimaradt tények, amiket fölösleges volt ennyire megváltoztatni.
A szerencsétlen Pattont meg beállították valami gyökér újoncnak, holott nem volt az, csak fiatal volt, ráadásul egy nappal a küldetés kezdete előtt még úgy volt, hogy ő lesz a rádiós az osztagba, de végül Dietzet küldték el.
Én már a film megnézése előtt ismertem a valódi történetet, azért ezek tudatában vannak elég szar részek.
De mondjuk így is azt mondom, hogy jó film volt. Ennek elsősorban tényleg nem a szórakoztatás a célja, hanem emléket állít az áldozatoknak és bemutatja az utolsó napjaikat. Apropó napok, a filmben azért nem nagyon sikerült érzékeltetni, hogy a tűzharc és a vadászat is napokon át tartott, itt olyan 1-2 napnak jelenítették meg. 😀Stez
Így érthetőbb.bár, ez így is egy kurva rossz döntés volt (és nem feltétlenül a kinyírásuk lett volna a jó).
A többi részről én is olvastam, hogy valójában mi, hogy volt.zinedine5
Na jó, de meddig hívogatod a bázist, hogy "Gyerekek, mégis mit csináljak ezekkel a majmokkal"?
Mert ők megpróbálták hívni és a közvetlen felettesektől megkérdezni, mi legyen, de nem tudtak kapcsolatot létesíteni. És azért egy ekkora kecskecsorda eléggé feltűnő, hogy minden perc számítson, amikor nekik a rejtőzködés és a megfigyelés a küldetésük egyik legfontosabb feladata.
De mivel nem érték el a feletteseket, így nekik kellett gyorsban dönteni. Mert ugye hogy ha telefonon megmondják, hogy lőjék le az afgánokat, abból nem lett volna para, parancsra cselekednek, de így viszont ártatlanokat ölnek, amiből hatalmas cirkusz, hadbíróság lesz, felkoncolják kb. őket. Ebből a szempontból szerintem érthető a döntés. Bárhogy döntenek az szar is egyben, mert van hátulütője, a legkisebb rosszat kellett választani. De most előre senki sem tudhatja, minek mi lesz a biztos következménye, utólag könnyű okosnak lenni. 😊
Mindenesetre maga a film tényleg jó, kár, hogy telenyomták ezt is ekkora klisékkel. De azért a hatást elérte, nálam legalábbis.

több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 033 — Ajmo Vatreni
Lone survivor

Azt magyarázza el valaki, hogy | miért nem vártak az afgánok elengedésével amíg tudnak rádiózni vagy miért nem vitték magukkal őket amíg, ahol tudnak rádiózni? | zinedine5
Nem tudsz úgy foglyokat szállítani, hogy az ne legyen feltűnő. Hiszen amíg ők bokorról bokorra másztak, addig a szerencsétleneket minimum sünben kellett volna őrizni, hogy megakadályozzák, hogy 1) rájuk támadjanak 2) elmeneküljenek. Ott szerintem is az volt a helyes döntés, amit Riggins csinált, az más kérdés, hogy pont akkor szarták le legjobban az álcázást, amikor kellett volna.

egyébként imádtam a filmet, de az megmosolyogtató volt, hogy oda is spawnoltak a tálibok, ahol semmi dolguk nem lett volna 😀shawnka
Értem, | de akkor legalább 2 felmehetett volna keresni rádiózáshoz helyet míg kettő őrzi őket vagy valami ilyesmi. De látva, hogy tudták, hogy ez lesz (gondolom időt meg mennyiséget elszámolták), nehezen nevezhető ez jó döntésnek. | zinedine5
Mert amit a filmben elfelejtettek úgy igazán megjeleníteni, az igazsághoz hozzátartozik, hogy a 3 afgánnal legalább 100 kecske volt, míg a filmben mutattak néhány darabot. Azért elég nagy különbség van a mennyiségek között. Kb. 100 kecske azért eléggé feltűnő szerintem a hegyoldalon, míg ők pont, hogy rejtve akartak maradni, mivel az akció célja az első pontban csak a megfigyelés volt.
És egyébként valójában sokadik próbálkozásra találták meg a megfelelő állást, ahonnan meg tudnak figyelni rendesen, de ott viszont nem volt túl nagy a védettségük.
Amúgy Murphy volt igazából a parancsnok, egyértelmű. Nem is tetszett a dolog, hogy azért jó sok részletbe belenyúltak és szokásos hálivúdi klisévé alakították, holott ennek a filmnek szerintem pontosan az volt a lényege, hogy megemlékezzen az áldozatokról és elmesélje egy bukott hadművelet történetét. Azért a filmet nézve igen irritáló volt, hogy szerencsétlen Rigginsnek csináltak egy menő halált, mert legyen szép... Holott közben miután Murphy segítséget hívott a hegycsúcsról, még lazán visszament a többiekhez, aztán konkrétan ellőtték a fél fejét. Ja, csúnya szar dolog, de túlságosan ki lett színezve... Szerencsétlen Dietz halálából meg pont, hogy nagyobb drámát csinálhattak volna, miután ő egy fej és egy nyaklövés után pont, hogy Luttrell kezei közt halt meg.
Azért számomra ezek elég idegesítő kimaradt tények, amiket fölösleges volt ennyire megváltoztatni.
A szerencsétlen Pattont meg beállították valami gyökér újoncnak, holott nem volt az, csak fiatal volt, ráadásul egy nappal a küldetés kezdete előtt még úgy volt, hogy ő lesz a rádiós az osztagba, de végül Dietzet küldték el.
Én már a film megnézése előtt ismertem a valódi történetet, azért ezek tudatában vannak elég szar részek.
De mondjuk így is azt mondom, hogy jó film volt. Ennek elsősorban tényleg nem a szórakoztatás a célja, hanem emléket állít az áldozatoknak és bemutatja az utolsó napjaikat. Apropó napok, a filmben azért nem nagyon sikerült érzékeltetni, hogy a tűzharc és a vadászat is napokon át tartott, itt olyan 1-2 napnak jelenítették meg. 😀Stez
Így érthetőbb.bár, ez így is egy kurva rossz döntés volt (és nem feltétlenül a kinyírásuk lett volna a jó).
A többi részről én is olvastam, hogy valójában mi, hogy volt.
több mint 10 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Lone survivor

Azt magyarázza el valaki, hogy | miért nem vártak az afgánok elengedésével amíg tudnak rádiózni vagy miért nem vitték magukkal őket amíg, ahol tudnak rádiózni? | zinedine5
Nem tudsz úgy foglyokat szállítani, hogy az ne legyen feltűnő. Hiszen amíg ők bokorról bokorra másztak, addig a szerencsétleneket minimum sünben kellett volna őrizni, hogy megakadályozzák, hogy 1) rájuk támadjanak 2) elmeneküljenek. Ott szerintem is az volt a helyes döntés, amit Riggins csinált, az más kérdés, hogy pont akkor szarták le legjobban az álcázást, amikor kellett volna.

egyébként imádtam a filmet, de az megmosolyogtató volt, hogy oda is spawnoltak a tálibok, ahol semmi dolguk nem lett volna 😀shawnka
Értem, | de akkor legalább 2 felmehetett volna keresni rádiózáshoz helyet míg kettő őrzi őket vagy valami ilyesmi. De látva, hogy tudták, hogy ez lesz (gondolom időt meg mennyiséget elszámolták), nehezen nevezhető ez jó döntésnek. | zinedine5
Mert amit a filmben elfelejtettek úgy igazán megjeleníteni, az igazsághoz hozzátartozik, hogy a 3 afgánnal legalább 100 kecske volt, míg a filmben mutattak néhány darabot. Azért elég nagy különbség van a mennyiségek között. Kb. 100 kecske azért eléggé feltűnő szerintem a hegyoldalon, míg ők pont, hogy rejtve akartak maradni, mivel az akció célja az első pontban csak a megfigyelés volt.
És egyébként valójában sokadik próbálkozásra találták meg a megfelelő állást, ahonnan meg tudnak figyelni rendesen, de ott viszont nem volt túl nagy a védettségük.
Amúgy Murphy volt igazából a parancsnok, egyértelmű. Nem is tetszett a dolog, hogy azért jó sok részletbe belenyúltak és szokásos hálivúdi klisévé alakították, holott ennek a filmnek szerintem pontosan az volt a lényege, hogy megemlékezzen az áldozatokról és elmesélje egy bukott hadművelet történetét. Azért a filmet nézve igen irritáló volt, hogy szerencsétlen Rigginsnek csináltak egy menő halált, mert legyen szép... Holott közben miután Murphy segítséget hívott a hegycsúcsról, még lazán visszament a többiekhez, aztán konkrétan ellőtték a fél fejét. Ja, csúnya szar dolog, de túlságosan ki lett színezve... Szerencsétlen Dietz halálából meg pont, hogy nagyobb drámát csinálhattak volna, miután ő egy fej és egy nyaklövés után pont, hogy Luttrell kezei közt halt meg.
Azért számomra ezek elég idegesítő kimaradt tények, amiket fölösleges volt ennyire megváltoztatni.
A szerencsétlen Pattont meg beállították valami gyökér újoncnak, holott nem volt az, csak fiatal volt, ráadásul egy nappal a küldetés kezdete előtt még úgy volt, hogy ő lesz a rádiós az osztagba, de végül Dietzet küldték el.
Én már a film megnézése előtt ismertem a valódi történetet, azért ezek tudatában vannak elég szar részek.
De mondjuk így is azt mondom, hogy jó film volt. Ennek elsősorban tényleg nem a szórakoztatás a célja, hanem emléket állít az áldozatoknak és bemutatja az utolsó napjaikat. Apropó napok, a filmben azért nem nagyon sikerült érzékeltetni, hogy a tűzharc és a vadászat is napokon át tartott, itt olyan 1-2 napnak jelenítették meg. 😀

több mint 10 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 482 — rabszolga
Amúgy még ilyen gyerek-eltönős filmben a Ben Affleck által rendezett Hideg nyomon jött be nagyon. Meg az Elcserélt életek se rossz.
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 589 — Apu ökölbeszorított keze
sok embernek tetszik....
van akinek nem??????????????????

több mint 10 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 482 — rabszolga
Úristen, hogy ez a Prisoners mekkora egy film
Tegnap este 11 után álltam neki, mondom jutok amíg jutok, aztán majd ma folytatom. Hát pislogás nélkül néztem végig. Nagyon kemény.
Rohadtul tetszett benne az, hogy egy eset után pár nyilvánvaló jelenet nem lett megmutatva, hanem csak simán átugorták.
Biztos, hogy meg fogom nézni a rendező, Denis Villeneuve másik két filmjént is (Felperzselt köd, A sivatag románca)