Filmek

40 feliratkozó

több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Uhh ez a Gatsby nagyon jó film. Az elején nagyon féltem, hogy nem fog tudni magával ragadni, hogy az egész sztori túl egyszerű, de az utolsó harmada aztán megtette, és még azóta se engedett el teljesen. Leo nagyon-nagyon benne van ebben, de a látványvilág még annyira. 3D nem a pofádba van nyomva, hanem okosan ráépül a film. És a modern zenék a múltszázadi orgiák vegyítése kialakít egy olyan hangulatot amiről az ember tudja hogy sosem létezett, de viszont azt is hogy az ember nem változott meg csak a környezet száz év alatt, tehát teljesen hihető minden. Minden el van túlozva, de valahogy mégsem a giccs jön le belőle, legalábbis nekem könnyű volt ezt elfogadni, és onnan már nem lehetett nem élvezni.
Kicsit elfugulttá tehet engem az, hogy imádom a két világháború közötti korszakot, az öltözködést, a zenét meg mindent, de nállam 9/10. Az az egy a váratlan dolog. Az teljesen hiányzik a filmből, de cserébe úgy meséli el azt amit mindig is tudtál, hogy nem tudod neki felróni. Legalábbis szerintem 😊Geeri
magyarán Luhrmann megint megcsinálta a Rómeó és Júliát, csak most a Nagy Gatsby-re?slowmotion
Nem egészen.
Ez egy tehetséges emberről szól, akinek a múltjához való görcsös ragaszkodása teszi tönkre a jelenét. Nekem tetszett, hogy nem valami agyonaszott, kifacsart "cherchez la femme" -re hegyezte ki a mondanivalót (meghagyta motívumnak - a csillogó zöld fény már kialudt, a várt érzés mégsem jött el), ergo túlmutat a Rozalinda meg az Esmeralda Puniella "drámai mélységein". DiCaprio zseniális. 2013 egyik legjobb filmje, szerintem.
több mint 10 éve
yooker New York Giants 7 331 — Expect the Best !
Tudom, hogy filmbéli kultúráltságom hiányosságát mutatja, de most láttam először David Lynch-filmet (Twin Peaks-részekhez már volt szerencsém és nem igazán tetszettek), mégpedig a Mulholland Drive-ot (nemrég újranéztem a Donnie Darkót és valami hasonló hangulatú filmet akartam az IMDB pedig ezt dobta ki, valamikor pedig hallottam is róla, hogy nem rossz).

Eléggé bejött, de főleg a második fele, én szeretem a nem szimnpla narratívával rendelkező alkotásokat, de az első óra nekem is annyira össze-visszának tűnt, hogy kifejezetten nehezen ültem végig, csak a hangulat miatt néztem tovább, de végülis jól jártam. Az viszont nem tetszett, hogy bizonyos szálak totál feleslegesen lógnak a levegőben (álíltólag azért, mert eredetileg sorozatnak volt szánva a dolog), szeretem, ha minden összeáll egy egésszé, de a film hangulatához végülis abszolút passzolt. Naomi Watts pedig meglepően jó volt, én eddig B-kategóriás színésznőnek tartottam (igaz, a King Kong nem az igazi terep a tehetség kibontakoztatására, de a 21 grammban és a Maradj!-ban sem nyűgözött le).

Most asszem újabb Lynch-produktumokat fogok fogyasztani, remélem nem fogok csalódni. Így vizsgaidőszakban nem jutok el moziba, így maradnak a régebbi dolgok, ami annyira nem is baj, de júniusban pótolnom kell a Star Treket és a Vasembert is minimum.Rajna
Veszett a világ , ki ne maradjon !!!!
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Kulturáltság :p én most eltökéltem, hogy a Bunuel összes után Peckinpah filmográfiáját tudom le, de lehet maradok csak a westernjeinél, mert a Straw Dogst nem bírtam végignézni (mondjuk az ilyen semmitmondó thrillerek se nekem valóak)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Tudom, hogy filmbéli kultúráltságom hiányosságát mutatja, de most láttam először David Lynch-filmet (Twin Peaks-részekhez már volt szerencsém és nem igazán tetszettek), mégpedig a Mulholland Drive-ot (nemrég újranéztem a Donnie Darkót és valami hasonló hangulatú filmet akartam az IMDB pedig ezt dobta ki, valamikor pedig hallottam is róla, hogy nem rossz).

Eléggé bejött, de főleg a második fele, én szeretem a nem szimnpla narratívával rendelkező alkotásokat, de az első óra nekem is annyira össze-visszának tűnt, hogy kifejezetten nehezen ültem végig, csak a hangulat miatt néztem tovább, de végülis jól jártam. Az viszont nem tetszett, hogy bizonyos szálak totál feleslegesen lógnak a levegőben (álíltólag azért, mert eredetileg sorozatnak volt szánva a dolog), szeretem, ha minden összeáll egy egésszé, de a film hangulatához végülis abszolút passzolt. Naomi Watts pedig meglepően jó volt, én eddig B-kategóriás színésznőnek tartottam (igaz, a King Kong nem az igazi terep a tehetség kibontakoztatására, de a 21 grammban és a Maradj!-ban sem nyűgözött le).

Most asszem újabb Lynch-produktumokat fogok fogyasztani, remélem nem fogok csalódni. Így vizsgaidőszakban nem jutok el moziba, így maradnak a régebbi dolgok, ami annyira nem is baj, de júniusban pótolnom kell a Star Treket és a Vasembert is minimum.

több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
A 2007-es Cthulhu-ra gondolsz?  www.imdb.com/title/tt0478126/dcsicsak
nem ezekre e, van egy valag animáció


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
A 2007-es Cthulhu-ra gondolsz?  www.imdb.com/title/tt0478126/
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Ilyen látványvilággal egy Árnyak Innsmouth felett-et el tudnék képzelni.dcsicsak
de nem csinálják, illetve az olaszok csinálják, de ez a ctulhufilm hát hogymondjam szépen...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Ilyen látványvilággal egy Árnyak Innsmouth felett-et el tudnék képzelni.
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
horrorosoknak, khmmm


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 778 — Cowboys fan
Uhh ez a Gatsby nagyon jó film. Az elején nagyon féltem, hogy nem fog tudni magával ragadni, hogy az egész sztori túl egyszerű, de az utolsó harmada aztán megtette, és még azóta se engedett el teljesen. Leo nagyon-nagyon benne van ebben, de a látványvilág még annyira. 3D nem a pofádba van nyomva, hanem okosan ráépül a film. És a modern zenék a múltszázadi orgiák vegyítése kialakít egy olyan hangulatot amiről az ember tudja hogy sosem létezett, de viszont azt is hogy az ember nem változott meg csak a környezet száz év alatt, tehát teljesen hihető minden. Minden el van túlozva, de valahogy mégsem a giccs jön le belőle, legalábbis nekem könnyű volt ezt elfogadni, és onnan már nem lehetett nem élvezni.
Kicsit elfugulttá tehet engem az, hogy imádom a két világháború közötti korszakot, az öltözködést, a zenét meg mindent, de nállam 9/10. Az az egy a váratlan dolog. Az teljesen hiányzik a filmből, de cserébe úgy meséli el azt amit mindig is tudtál, hogy nem tudod neki felróni. Legalábbis szerintem 😊Geeri
magyarán Luhrmann megint megcsinálta a Rómeó és Júliát, csak most a Nagy Gatsby-re?
több mint 10 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Uhh ez a Gatsby nagyon jó film. Az elején nagyon féltem, hogy nem fog tudni magával ragadni, hogy az egész sztori túl egyszerű, de az utolsó harmada aztán megtette, és még azóta se engedett el teljesen. Leo nagyon-nagyon benne van ebben, de a látványvilág még annyira. 3D nem a pofádba van nyomva, hanem okosan ráépül a film. És a modern zenék a múltszázadi orgiák vegyítése kialakít egy olyan hangulatot amiről az ember tudja hogy sosem létezett, de viszont azt is hogy az ember nem változott meg csak a környezet száz év alatt, tehát teljesen hihető minden. Minden el van túlozva, de valahogy mégsem a giccs jön le belőle, legalábbis nekem könnyű volt ezt elfogadni, és onnan már nem lehetett nem élvezni.
Kicsit elfugulttá tehet engem az, hogy imádom a két világháború közötti korszakot, az öltözködést, a zenét meg mindent, de nállam 9/10. Az az egy a váratlan dolog. Az teljesen hiányzik a filmből, de cserébe úgy meséli el azt amit mindig is tudtál, hogy nem tudod neki felróni. Legalábbis szerintem 😊

Mindig jövőre!
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
...jjncaa
nekem látványorgiának tűnik, ami megérdemli a szélesvásznat. kicsit a 3D-től félek ugyan..brk
Az, de nem csak az. Giccs van bőven, de ez pluszként jelentkezik. | Ebben a filmben szükség is van rá, ebből a mérhetetlen csillogásból hirtelen következő dráma üt igazán nagyot. Gatsby története különösen annak tudatában értékes hogy még a nagy világválság előtt jelent meg, pontosan felvázolva a jövőt Gatsby alteregójaként. | JayB
tudom 😊 ez gyönyörűen kijön a könyvben, jó hallani, hogy itt is sikerült eltalálni (bár előzetesek alapján kissé hedonistává téve a glamourt.).brk
dekadencia... 😊 szerintem mondjuk a könyv max a formanyelve miatt kiemelkedő, és nem azért, mert sokatmondó lenne


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
...jjncaa
nekem látványorgiának tűnik, ami megérdemli a szélesvásznat. kicsit a 3D-től félek ugyan..brk
Az, de nem csak az. Giccs van bőven, de ez pluszként jelentkezik. | Ebben a filmben szükség is van rá, ebből a mérhetetlen csillogásból hirtelen következő dráma üt igazán nagyot. Gatsby története különösen annak tudatában értékes hogy még a nagy világválság előtt jelent meg, pontosan felvázolva a jövőt Gatsby alteregójaként. | JayB
tudom 😊 ez gyönyörűen kijön a könyvben, jó hallani, hogy itt is sikerült eltalálni (bár előzetesek alapján kissé hedonistává téve a glamourt.)
több mint 10 éve
yooker New York Giants 7 331 — Expect the Best !
Azt a kutya meg a macska, mikor jööööööööööööööööööööön???

III.JC6
a trailer alapján látványos , de kicsit színpadias filmnek tűnik!
Sztálingrádról két filmet láttam :
Ellenség a kapuknál illetve a német szakaszról szóló filmet , mindkettő tetszett!
Szóval jöhet!
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Az 1000 halott háza ??? 😀
valaki?

😀😀😀ZoliZoltán
RobZombi jesz, csakaforgatókönyvíró fizetése maradt el 😀


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Az 1000 halott háza ??? 😀
valaki?

😀😀😀
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
...jjncaa
nekem látványorgiának tűnik, ami megérdemli a szélesvásznat. kicsit a 3D-től félek ugyan..brk
Az, de nem csak az. Giccs van bőven, de ez pluszként jelentkezik. | Ebben a filmben szükség is van rá, ebből a mérhetetlen csillogásból hirtelen következő dráma üt igazán nagyot. Gatsby története különösen annak tudatában értékes hogy még a nagy világválság előtt jelent meg, pontosan felvázolva a jövőt Gatsby alteregójaként. |
több mint 10 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
...jjncaa
nekem látványorgiának tűnik, ami megérdemli a szélesvásznat. kicsit a 3D-től félek ugyan..brk
Tegnap néztük meg szerintem egyáltalán nem az,sőt igazából meglettem volna a 3D nélkül is de csatlakozok JayBhez,kiváló film nagyon tettszett,pedig én ugy mentem be hogy egy szót nem hallottam előzetesen róla.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 581 — Apu ökölbeszorított keze
 www.youtube.com/watch?v=u2fE6BxAUB4

ez sem lesz rossz

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
...jjncaa
nekem látványorgiának tűnik, ami megérdemli a szélesvásznat. kicsit a 3D-től félek ugyan..brk
Baz Luhrmann.
Őszintén, mi nem zseniális, amit ez az ember csinál?
A Moulin Rouge-t eszembe nem volt megnézni, de valahogy elkezdődött és nem lehetett abbahagyni.
Ausztrália szintén, pedig a trailer, a sztori nem tette egy várva-várt filmmé.
Azt vélem, hogy ha van, aki jól nyúl a Gatsby-hez, az Luhrmann.

több mint 10 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
...jjncaa
nekem látványorgiának tűnik, ami megérdemli a szélesvásznat. kicsit a 3D-től félek ugyan.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
olvastad a könyvet?jjncaa
Nem de azt olvastam hogy akik igen azok -mint a legtöbb könyvadaptáción- elég könnyen kiakadhatnak a filmen. Viszont a 74-es Redford féle Gatsbyt veri állítólag, hozzáteszem azt sem láttam.JayB
héten tervezem megnézni, kíváncsi vagyok min akadnak ki, engem a trailerek nagyon felcsigáztak.
JJ, te esetleg benne vagy már a láttad és olvastad körben?.brk
olvasni olvastam, a film viszont abszolút nem érdekel moziban, majd ha pár hónap múlva kijön 1080p-ben megnézem egy unalmas este 😊
(ez a taktika már csak azért is jó, mert így kevesebbszer kötök bele az itt hájpolt filmekbe)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
olvastad a könyvet?jjncaa
Nem de azt olvastam hogy akik igen azok -mint a legtöbb könyvadaptáción- elég könnyen kiakadhatnak a filmen. Viszont a 74-es Redford féle Gatsbyt veri állítólag, hozzáteszem azt sem láttam.JayB
héten tervezem megnézni, kíváncsi vagyok min akadnak ki, engem a trailerek nagyon felcsigáztak.
JJ, te esetleg benne vagy már a láttad és olvastad körben?
több mint 10 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Azt a kutya meg a macska, mikor jööööööööööööööööööööön???

III.JC6
Ősszel a trailer szerint. Addig olvasd el (ha eddig még nem tetted) Vaszilij Groszman Élet és sors-át. Bár csakúgy mint bria én is sejtem, hogy nem Paulus fog nyerni, azért nagyon várom én is.diverdoc
érdemes még Konstantin Simonovtól a Days & Nights (sorry nem tudom a magyar nevét én is csak németül olvastam) a trailerből egyes jelenetek nagyon erősen emlékeztetnek a könyv egyes jeleneteirebriareos
Németül Tage und Neachte? Nem olvastam, de szívesen megtenném

szerk: közbn megtaláltam magyarul is Nappalok és éjszakák. 50-ben adták ki. Nem túl politikai propaganda izű?diverdoc
De, erősen kijön a hősies szovjet proletár vsz a gonosz fasiszta agresszor vonal, de kis koromban faltam az ilyen könyveket, politikai háttértől függetlenül.
Günter Hofé Vörös Hó trilógiája volt még nagy kedvenc, meg persze Dorfmeister a Híd, és Hans Von Ottinger: Bitte sterben zu dürfen. Az első és utolsó is erősen a jó szovjet rossz német vonalon utazik.briareos
Pont ezért tetszett nekem az Élet és sors, mert mindkét oldalt reálisan írja le. Nem csoda, hogy be is volt tiktva

A Híd mellett nagyon tudom még ajánlani Gert Ledig: Vergeltung nevű írását, egy meg nem nevezett város elleni bombatámadást ír meg (egészen pontosan gyújtóbombás támadást, akár Drezda is lehetne) olyan hihetetlen realisztikussággal, hogy az embernek eláll a lélegzete. Nyilván egy könyv v film sem tudja visszaadni h milyen lehet egy ilyen dolog, de miután ezt elolvastam, elkezdtem sejteni, hogy mennyire apokaliptukus jelenség lehet amikor egy város napokig-hetekig lángtenger.briareos
Csak a Sztálinorgonát ismerem tőle. De valószínű tetszene.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 10 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 877 — StuG Life
Azt a kutya meg a macska, mikor jööööööööööööööööööööön???

III.JC6
Ősszel a trailer szerint. Addig olvasd el (ha eddig még nem tetted) Vaszilij Groszman Élet és sors-át. Bár csakúgy mint bria én is sejtem, hogy nem Paulus fog nyerni, azért nagyon várom én is.diverdoc
érdemes még Konstantin Simonovtól a Days & Nights (sorry nem tudom a magyar nevét én is csak németül olvastam) a trailerből egyes jelenetek nagyon erősen emlékeztetnek a könyv egyes jeleneteirebriareos
Németül Tage und Neachte? Nem olvastam, de szívesen megtenném

szerk: közbn megtaláltam magyarul is Nappalok és éjszakák. 50-ben adták ki. Nem túl politikai propaganda izű?diverdoc
De, erősen kijön a hősies szovjet proletár vsz a gonosz fasiszta agresszor vonal, de kis koromban faltam az ilyen könyveket, politikai háttértől függetlenül.
Günter Hofé Vörös Hó trilógiája volt még nagy kedvenc, meg persze Dorfmeister a Híd, és Hans Von Ottinger: Bitte sterben zu dürfen. Az első és utolsó is erősen a jó szovjet rossz német vonalon utazik.

A Híd mellett nagyon tudom még ajánlani Gert Ledig: Vergeltung nevű írását, egy meg nem nevezett város elleni bombatámadást ír meg (egészen pontosan gyújtóbombás támadást, akár Drezda is lehetne) olyan hihetetlen realisztikussággal, hogy az embernek eláll a lélegzete. Nyilván egy könyv v film sem tudja visszaadni h milyen lehet egy ilyen dolog, de miután ezt elolvastam, elkezdtem sejteni, hogy mennyire apokaliptukus jelenség lehet amikor egy város napokig-hetekig lángtenger.