Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Gyűlölködjünk

38 feliratkozó

több mint 15 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).tenorx
Remélem akkor ki is fizeted utána az oktatásod költségét. Nem nagyon van olyan dolog, ami jobban irritálna ennél a hozzáállásnál...F.Schleck
Igazából nem tudom, hogy voltál-e Magyar mérnök szakesten, ott a dékán mondta, hogy ha van lehetőség(és van) akkor mindenképp menjünk ki külföldre, és ha ott voltunk 3-4-5 évet, és úgy gondoljuk, akkor jöjjünk vissza.
Emellett ne az én oktatási költésgem legyen már a legnagyobb problémád, amikor az analfabéta idióták is bekerülhetnek bármelyik egyetemre baszni az idejüket 1-2 évig, vagy mehetnek a diplomagyárba 4 évig nemcsinálni semmit ingyen.
több mint 15 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).tenorx
Remélem akkor ki is fizeted utána az oktatásod költségét. Nem nagyon van olyan dolog, ami jobban irritálna ennél a hozzáállásnál...

több mint 15 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Tudom, hogy senkit nem érdekel,vadibandi
-1 😛
engem meg a szakdolgozat is erdekelne/t volna 😊Igor
Majd megpróbálom előásni valahonnan.




több mint 15 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
ajánlom desztinációnak valamelyik közép-afrikai bábállamot...

sosem értettem az ilyen szintű kifakadásokat, most komolyan, téged jelenleg miben érintett és sújtott oly keményen a "Viktatorizmus"?JJ Tiller
Hát mondjuk apáéktól elvettek minden juttattást(ami eddig se volt sok), most összevonják őket az APEHhal, és van rá elég nagy esély, hogy őt is elküldik nyugdíjba.tenorx
Apud a Vám és pénzügyőrségnél dolgozik?
Van egy ismerősöm aki ugyancsak ott és ő el is akar menni nyugdíjba,most fog majd kiderülni h lehet e mert ugyanannyit kap nyugdíjként mint kapott a munka után.Joco
Igen. De egy vicc, amit ők keresnek az APEHhoz képest, a nyugdíjak meg főleg. Egyébként apa is ha meghallja, hogy változtatnának a nyugdíjukon jönne magától is, de azt mondta, hogy mindenhol emberváltás volt arrafele a vezető rétegben (rendőrség, stb.)
több mint 15 éve
Joco New England Patriots 1 365 — Patriots fan
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).tenorx
ajánlom desztinációnak valamelyik közép-afrikai bábállamot...

sosem értettem az ilyen szintű kifakadásokat, most komolyan, téged jelenleg miben érintett és sújtott oly keményen a "Viktatorizmus"?JJ Tiller
Hát mondjuk apáéktól elvettek minden juttattást(ami eddig se volt sok), most összevonják őket az APEHhal, és van rá elég nagy esély, hogy őt is elküldik nyugdíjba.tenorx
Apud a Vám és pénzügyőrségnél dolgozik?
Van egy ismerősöm aki ugyancsak ott és ő el is akar menni nyugdíjba,most fog majd kiderülni h lehet e mert ugyanannyit kap nyugdíjként mint kapott a munka után.

több mint 15 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 842 — Dr Kongó fan
Tudom, hogy senkit nem érdekel,vadibandi
-1 😛
engem meg a szakdolgozat is erdekelne/t volna 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 15 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).tenorx
ajánlom desztinációnak valamelyik közép-afrikai bábállamot...

sosem értettem az ilyen szintű kifakadásokat, most komolyan, téged jelenleg miben érintett és sújtott oly keményen a "Viktatorizmus"?JJ Tiller
Hát mondjuk apáéktól elvettek minden juttattást(ami eddig se volt sok), most összevonják őket az APEHhal, és van rá elég nagy esély, hogy őt is elküldik nyugdíjba.
több mint 15 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Tudom, hogy senkit nem érdekel, de azért közlöm, hogy kb. 1998-ban az ELTE ÁJTK Pénzügy Tanszékére írt szakdolgozatom az akkor új magánnyugdíjpénztári rendszerről szólt. Ugyan nem érdekelt különösebben a téma, de a cimbim a Pénztárfelügyeleten dolgozott és jó sok anyagom volt hozzá, mégpedig olyan, amiről a konzulensemnek fingja sem volt, no meg senki nem értett hozzá a tanszéken.

Most néztem meg, hogy sajnos nincs fenn a neten, mert a karunk nem pakolja ki, szemben pl. a Szegediekkel, sőt nekem sincs saját példányom.




több mint 15 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Én meg így nem tudom támogatni. Előnyt jelentsen, de hátrányt ne jelentsen az ellenkezője. És aki nincs olyan helyzetben, hogy gyereket csináljon? Az szívjon? Fincsi hozzáállás... 😛
StormST
Ahogy írtam, én már azelőtt is támogattam ezt a rendszert, mielőtt jobban jártam volna vele, pontosan azért, mert össztársadalmi szempontból nagyobb hasznot hajt. Egyébként hogy jön ki neked az évi 60E mínusz? Amikor legutoljára néztem a kulcsok alapján végzett számításokat, a legrosszabb esetben évi 25 ezer mínuszt jelenthet az új rendszer.

Egyébként a családi adózás se fog segíteni, mert a kis keresetűek nem járnak annyival jobban, hogy megérje több gyereket csinálniuk, a nagy keresetűeknél meg eddig se az volt a gát, inkább az, hogy a nők a karrierjükkel is foglalkoznak mostanában...
StormST
nem sok olyan ember lesz, aki adóügyek miatt csinál gyereket, az biztos. A dolog fordított, a magyar emberek átlagosan szeretnének 2-2,5 gyereket, ebből realizálódik 1,3.
Egyre ritkább sajnos, hogy a 3. gyereket bevállalják a családok, gondolom éppen ezért ugrik a legnagyobbat a kedvezmény mértéke a 2. és a 3. gyerek között. 2 dolgozó szülő 3 gyerek mellett átlagfizetéssel összesen több mint 30000 forinttal többet vihet haza az új rendszerben.

több mint 15 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).tenorx
ajánlom desztinációnak valamelyik közép-afrikai bábállamot...

sosem értettem az ilyen szintű kifakadásokat, most komolyan, téged jelenleg miben érintett és sújtott oly keményen a "Viktatorizmus"?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 15 éve
tenorx 14 198 — fő libsi
Jó ez a Viktatorizmus, amint elvégzem az egyetemet húzok külfödre, ha nem hamarabb (ha még majd ki lehet lépni az országból).
több mint 15 éve
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
Az egyébként mit jelent, hogy "keresztény érzést sugároz"? 😊

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 15 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
2001-ben volt az utolsó népszámlálás, 2011 őszén lesz a következő, majd meglátjuk, mi fog kijönni, de ettől függetlenül ez az ország semmi keresztényi érzést nem sugároz magából, még ha sokan kereszténynek is vallják magukat. Ez biztos 😊Sobri Jóska
ez hülyeség... mennyivel jobb a helyzet Kolumbiában vagy Mexikóban, ahol ezzel szemben a lakosság döntő része hívő kereszténynek vallja magát?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 15 éve
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
A "túl sok adminisztrációs költség" csak egy példa lett volna. Azt próbáltam jelezni, hogy ha terhes lesz a dolog, vagy egyszerűen csak nincs rá szükség, akkor bármikor egy tollvonással megszüntethető az előnyök bármelyik pontja (vagy az egész). A garancia is pont ugyanilyen. A manyup rendszerben az adja a pénzedre a garanciát, hogy ha szarul gazdálkodnak a pénzeddel (válságot nem számolva, mert akkor mindegyik bukott), akkor bármikor átmehetsz egy másikhoz. Ez az esély szintén elveszik. Az állami nyugdíjra meg semmi garancia nincs hosszú távon, pont a rossz demográfiai trendek miatt, amit családi adókedvezménnyel se nagyon lehet jó irányba billenteni szerintem. (az meg már egy másik téma, hogy én, akinek nincs gyerekem, szarul járok az adózással, 60 000 Ft-omba megy évente, hogy nincs gyerekem. OK, járjon jobban, akinek van, de úgy megváltoztatni az adózást, hogy az olyan bukjon, akinek nincs, megint elég undorító lépés, az én nézőpontomból mindenképpen...)StormST
1) ...és megvárod amíg onnan is kisíbolják a pénzed....
2) ...tessék gyereket csinálni! 😀 Azért az adóváltoztatás, hogy felj tudj nevelni (és nevelj is fel) 2-3 gyereket! Nekik kell majd megtermelni a te adódat is. Csak akkor tud változni a rendszer, ha van utánpótlás.zemanla
1. Ezt mondod te. Miért, az állam mit csinál a pénzeddel? Az már két héttel később Mari néni pénztárcájában van. Nem forgatják, nem állampapírban/részvényben van, esélye sincs, hogy nyereség lesz rajta. Ez jobb? 😛
2.Itt is azt kérdezem: és ha nincs módomban gyereket csinálni? A főnököm nem fog nekem többet fizetni, mert nem tud, én meg oldjam meg évi 60 000-el kevesebből? Sorry, de ezt nem tudom elfogadni...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 15 éve
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
A manyup rendszerben az adja a pénzedre a garanciát, hogy ha szarul gazdálkodnak a pénzeddel (válságot nem számolva, mert akkor mindegyik bukott), akkor bármikor átmehetsz egy másikhoz. StormST
Ezt nem hívnám garanciának, csak eső után köpönyegnek

Az állami nyugdíjra meg semmi garancia nincs hosszú távon, pont a rossz demográfiai trendek miatt, amit családi adókedvezménnyel se nagyon lehet jó irányba billenteni szerintem. StormST
Csak azzal nem lehet, az egy nagyon komplex dolog. Jó lépés volt Gyurcsányéktól a bölcsődei férőhelyek bővítésnek megindítsa, Orbánéktól a részmunkaidős közterhek csökkentése, és még sok ilyen intézkedés kell.

az meg már egy másik téma, hogy én, akinek nincs gyerekem, szarul járok az adózással, 60 000 Ft-omba megy évente, hogy nincs gyerekem. OK, járjon jobban, akinek van, de úgy megváltoztatni az adózást, hogy az olyan bukjon, akinek nincs, megint elég undorító lépés, az én nézőpontomból mindenképpen... StormST
Én már akkor támogattam volna egy ilyen rendszert, amikor még nem volt gyerekem. Ha 20 éve ilyen rendszer lenne, akkor most talán kevésbé jelentene problémát a nyugdíjkérdés is.atapapa
Én meg így nem tudom támogatni. Előnyt jelentsen, de hátrányt ne jelentsen az ellenkezője. És aki nincs olyan helyzetben, hogy gyereket csináljon? Az szívjon? Fincsi hozzáállás... 😛

(nem mennék bele, hogy nálam mi a helyzet pontosan, nem untatlak titeket a részletekkel, de a lényeg kb. annyi, hogy még 2-3 évig biztos nem tudunk gyereket vállalni a feleségemmel, hála a jó magyar felsőoktatási rendszernek...)

Egyébként a családi adózás se fog segíteni, mert a kis keresetűek nem járnak annyival jobban, hogy megérje több gyereket csinálniuk, a nagy keresetűeknél meg eddig se az volt a gát, inkább az, hogy a nők a karrierjükkel is foglalkoznak mostanában...

És az állami nyugdíjrendszernél mi lehet a garancia? Mit tehetsz az ellen, ha azt mondják, hogy "ennyi az ennyi"?

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 15 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 413 — Do Your Job
Azért én még mindíg nem tudom elhinni, hogy jól járok ezzel az adómódosítással, keresem benne "stiklit". 😊
Esetleg az adózó szülőnél maradó pénzt majd bölcsődére, óvodára, iskolára lehet (kell) költeni, mert bizonyos dolgok kőkeményen fizetősek lesznek. ezzel az intézmények (és közvetve a gyerekek) jól járnak majd. Tandíj, pedagógusok bére, eszközbeszerzés, épületfelújítás, új létesítmények nyitása.
Ezekkel mondjuk még egyet is értenék!




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 15 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
A manyup rendszerben az adja a pénzedre a garanciát, hogy ha szarul gazdálkodnak a pénzeddel (válságot nem számolva, mert akkor mindegyik bukott), akkor bármikor átmehetsz egy másikhoz. StormST
Ezt nem hívnám garanciának, csak eső után köpönyegnek

Az állami nyugdíjra meg semmi garancia nincs hosszú távon, pont a rossz demográfiai trendek miatt, amit családi adókedvezménnyel se nagyon lehet jó irányba billenteni szerintem. StormST
Csak azzal nem lehet, az egy nagyon komplex dolog. Jó lépés volt Gyurcsányéktól a bölcsődei férőhelyek bővítésnek megindítsa, Orbánéktól a részmunkaidős közterhek csökkentése, és még sok ilyen intézkedés kell.

az meg már egy másik téma, hogy én, akinek nincs gyerekem, szarul járok az adózással, 60 000 Ft-omba megy évente, hogy nincs gyerekem. OK, járjon jobban, akinek van, de úgy megváltoztatni az adózást, hogy az olyan bukjon, akinek nincs, megint elég undorító lépés, az én nézőpontomból mindenképpen... StormST
Én már akkor támogattam volna egy ilyen rendszert, amikor még nem volt gyerekem. Ha 20 éve ilyen rendszer lenne, akkor most talán kevésbé jelentene problémát a nyugdíjkérdés is.

több mint 15 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 413 — Do Your Job
A "túl sok adminisztrációs költség" csak egy példa lett volna. Azt próbáltam jelezni, hogy ha terhes lesz a dolog, vagy egyszerűen csak nincs rá szükség, akkor bármikor egy tollvonással megszüntethető az előnyök bármelyik pontja (vagy az egész). A garancia is pont ugyanilyen. A manyup rendszerben az adja a pénzedre a garanciát, hogy ha szarul gazdálkodnak a pénzeddel (válságot nem számolva, mert akkor mindegyik bukott), akkor bármikor átmehetsz egy másikhoz. Ez az esély szintén elveszik. Az állami nyugdíjra meg semmi garancia nincs hosszú távon, pont a rossz demográfiai trendek miatt, amit családi adókedvezménnyel se nagyon lehet jó irányba billenteni szerintem. (az meg már egy másik téma, hogy én, akinek nincs gyerekem, szarul járok az adózással, 60 000 Ft-omba megy évente, hogy nincs gyerekem. OK, járjon jobban, akinek van, de úgy megváltoztatni az adózást, hogy az olyan bukjon, akinek nincs, megint elég undorító lépés, az én nézőpontomból mindenképpen...)StormST
1) ...és megvárod amíg onnan is kisíbolják a pénzed....
2) ...tessék gyereket csinálni! 😀 Azért az adóváltoztatás, hogy felj tudj nevelni (és nevelj is fel) 2-3 gyereket! Nekik kell majd megtermelni a te adódat is. Csak akkor tud változni a rendszer, ha van utánpótlás.




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 15 éve
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
Gazdaságilag még talán magyarázható a manyup rendszer szétverése (bár szerintem az is karcos, főleg a hosszú távú dolgokat nézve), de a módja az mindenképpen undorító, én a zsarolást senkitől se viselem el és ez tisztán az...StormST
ezt teljes mértékben osztom

A visszatérők esetleges megmaradó előnyei meg annyit érnek, mint halottnak a csók. 2/3-al bármelyik pillanatban megszüntethető minden, amint mindenki visszalép, olyan szövegekkel, mint "túl sok az adminisztrációs költség". De az egyéni számla egyébként se ér semmit, mert nem lesz mögötte pénz konkrétan, csak egy szám egy papíron egy olyan "cégnél", amin semmi lehetőséged sincs behajtani azt a pénzt. (banknál/manyup-nál se egyszerű, de ott azért van egy szerződésed, ami kötelezi mindkét oldalt, itt meg semmid se lesz) Papírra leírni valami könnyű, valósággal megtölteni sokkal nehezebb, viszont kiradírozni megint csak egyszerű...StormST
A túl sok adminisztrációs költség a manyupoknál igaz, egy állami mamut olcsóbb ez esetben.
Az állami számla ér valamit, ha mondjuk örökölhető, és ha garanciát vállalnak rá (azt hiszem valamifajta garanciát még a manyupos nyugdíjakra is vállaltak Hornék, jellemző...)
A 2/3-dal sok mindent meg lehet tenni, de politikai szempontból az tűnik racionálisnak, hogy a Fidesz igyekezzen minden egyoldalúan aggályos, népszerűtlen lépést a következő egy-másfél évben meghozni. Ha a most beeső pénzt nem hatékonyan használják fel, azzal meg is ássák a nyughelyüket a következő választásra.atapapa
A "túl sok adminisztrációs költség" csak egy példa lett volna. Azt próbáltam jelezni, hogy ha terhes lesz a dolog, vagy egyszerűen csak nincs rá szükség, akkor bármikor egy tollvonással megszüntethető az előnyök bármelyik pontja (vagy az egész). A garancia is pont ugyanilyen. A manyup rendszerben az adja a pénzedre a garanciát, hogy ha szarul gazdálkodnak a pénzeddel (válságot nem számolva, mert akkor mindegyik bukott), akkor bármikor átmehetsz egy másikhoz. Ez az esély szintén elveszik. Az állami nyugdíjra meg semmi garancia nincs hosszú távon, pont a rossz demográfiai trendek miatt, amit családi adókedvezménnyel se nagyon lehet jó irányba billenteni szerintem. (az meg már egy másik téma, hogy én, akinek nincs gyerekem, szarul járok az adózással, 60 000 Ft-omba megy évente, hogy nincs gyerekem. OK, járjon jobban, akinek van, de úgy megváltoztatni az adózást, hogy az olyan bukjon, akinek nincs, megint elég undorító lépés, az én nézőpontomból mindenképpen...)

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 15 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Gazdaságilag még talán magyarázható a manyup rendszer szétverése (bár szerintem az is karcos, főleg a hosszú távú dolgokat nézve), de a módja az mindenképpen undorító, én a zsarolást senkitől se viselem el és ez tisztán az...StormST
ezt teljes mértékben osztom

A visszatérők esetleges megmaradó előnyei meg annyit érnek, mint halottnak a csók. 2/3-al bármelyik pillanatban megszüntethető minden, amint mindenki visszalép, olyan szövegekkel, mint "túl sok az adminisztrációs költség". De az egyéni számla egyébként se ér semmit, mert nem lesz mögötte pénz konkrétan, csak egy szám egy papíron egy olyan "cégnél", amin semmi lehetőséged sincs behajtani azt a pénzt. (banknál/manyup-nál se egyszerű, de ott azért van egy szerződésed, ami kötelezi mindkét oldalt, itt meg semmid se lesz) Papírra leírni valami könnyű, valósággal megtölteni sokkal nehezebb, viszont kiradírozni megint csak egyszerű...StormST
A túl sok adminisztrációs költség a manyupoknál igaz, egy állami mamut olcsóbb ez esetben.
Az állami számla ér valamit, ha mondjuk örökölhető, és ha garanciát vállalnak rá (azt hiszem valamifajta garanciát még a manyupos nyugdíjakra is vállaltak Hornék, jellemző...)
A 2/3-dal sok mindent meg lehet tenni, de politikai szempontból az tűnik racionálisnak, hogy a Fidesz igyekezzen minden egyoldalúan aggályos, népszerűtlen lépést a következő egy-másfél évben meghozni. Ha a most beeső pénzt nem hatékonyan használják fel, azzal meg is ássák a nyughelyüket a következő választásra.

több mint 15 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Az miért van, hogy bekapcsolás után, ahogy megnyitnék valamit (start menü vagy az asztalon bármit), beáll az egész, nem csinál semmit, csak homokórázik 15x újraindítás után is?
Ja, a topikhoz illően: kurva élet rohadt fasza... :mad:


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 15 éve
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
nem a magánnyugdíjpénztárral van a baj, hanem azzal, hogy a rendszer még sokáig pénzt visz a költségvetésből, miközben a nyugdjjárulékok a most kifizetett nyugdíjat se fedezik.
Leegyszerűsítve az államnak hitelt kell felvenni piaci kamattal most azért, hogy bizonyos rétegek évtizedek múlva jobban járjanak. Miközben az EU a tökeinket préseli a hiánycélért.
atapapa
állj. a kirovó-felosztó rendszer már 1997-ben is hiányt termelt. egyértelmű volt, hogy a demográfiai görbék mellett ez a rendszer tarthatatlanDiamondsHead44
Igen, hiányt termelt.
És? most másfél évtizedig ezt a hiányt még megtűzdeljük évi százmilliárdokkal hitelből, hogy majd valamikor tartható legyen a rendszer.
Konkrétan csak ebben az évben az államnak 197 milliárddal kellett kipótolnia a nyugdíjakat, de a magánnyugdíjpénztárak miatt ennek majdnem a dupláját, még további 370 milliárd forintot kellett az államnak állnia HITELBŐL, KAMATRA

Próbálj árnyaltabban olvasni, ha már árnyaltabban fogalmazok.
Jó dolog, a manyup, vagy legyen az akár az állam kezelésében lévő egyéni számla.
A rossz dolog az, hogy a majdani előnyeinek élvezése miatt most, a válság idején jelent aránytalan terhet a költségvetésre, különösen a hiánycél kötelező betartása mellett.

Különben sem Magyarország az első olyan ország, amely rászáll a manyupokra pont ezen okok miatt.
Tehát számomra logikus és védhető lenne az amit a Fidesz csinál. De egyéb okokból kifolyólag nem az. A téma kommunikációjával hülyére veszik az embereket. Még most sem tudni pontosan, hogy a visszalépők a manyup előnyeiből mennyit tarthatnak meg (pl. egyéni számla, örökölhetőség). A pénztárak ellehetetlenítésére irányuló egyéb intézkedések és a manyupban maradók aránytalan sarcolása sem korrekt.atapapa
Gazdaságilag még talán magyarázható a manyup rendszer szétverése (bár szerintem az is karcos, főleg a hosszú távú dolgokat nézve), de a módja az mindenképpen undorító, én a zsarolást senkitől se viselem el és ez tisztán az...

A visszatérők esetleges megmaradó előnyei meg annyit érnek, mint halottnak a csók. 2/3-al bármelyik pillanatban megszüntethető minden, amint mindenki visszalép, olyan szövegekkel, mint "túl sok az adminisztrációs költség". De az egyéni számla egyébként se ér semmit, mert nem lesz mögötte pénz konkrétan, csak egy szám egy papíron egy olyan "cégnél", amin semmi lehetőséged sincs behajtani azt a pénzt. (banknál/manyup-nál se egyszerű, de ott azért van egy szerződésed, ami kötelezi mindkét oldalt, itt meg semmid se lesz) Papírra leírni valami könnyű, valósággal megtölteni sokkal nehezebb, viszont kiradírozni megint csak egyszerű...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 15 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
nem a magánnyugdíjpénztárral van a baj, hanem azzal, hogy a rendszer még sokáig pénzt visz a költségvetésből, miközben a nyugdjjárulékok a most kifizetett nyugdíjat se fedezik.
Leegyszerűsítve az államnak hitelt kell felvenni piaci kamattal most azért, hogy bizonyos rétegek évtizedek múlva jobban járjanak. Miközben az EU a tökeinket préseli a hiánycélért.
atapapa
állj. a kirovó-felosztó rendszer már 1997-ben is hiányt termelt. egyértelmű volt, hogy a demográfiai görbék mellett ez a rendszer tarthatatlanDiamondsHead44
Igen, hiányt termelt.
És? most másfél évtizedig ezt a hiányt még megtűzdeljük évi százmilliárdokkal hitelből, hogy majd valamikor tartható legyen a rendszer.
Konkrétan csak ebben az évben az államnak 197 milliárddal kellett kipótolnia a nyugdíjakat, de a magánnyugdíjpénztárak miatt ennek majdnem a dupláját, még további 370 milliárd forintot kellett az államnak állnia HITELBŐL, KAMATRA

Próbálj árnyaltabban olvasni, ha már árnyaltabban fogalmazok.
Jó dolog, a manyup, vagy legyen az akár az állam kezelésében lévő egyéni számla.
A rossz dolog az, hogy a majdani előnyeinek élvezése miatt most, a válság idején jelent aránytalan terhet a költségvetésre, különösen a hiánycél kötelező betartása mellett.

Különben sem Magyarország az első olyan ország, amely rászáll a manyupokra pont ezen okok miatt.
Tehát számomra logikus és védhető lenne az amit a Fidesz csinál. De egyéb okokból kifolyólag nem az. A téma kommunikációjával hülyére veszik az embereket. Még most sem tudni pontosan, hogy a visszalépők a manyup előnyeiből mennyit tarthatnak meg (pl. egyéni számla, örökölhetőség). A pénztárak ellehetetlenítésére irányuló egyéb intézkedések és a manyupban maradók aránytalan sarcolása sem korrekt.

több mint 15 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 356 — #NoStress
2001-ben volt az utolsó népszámlálás, 2011 őszén lesz a következő, majd meglátjuk, mi fog kijönni, de ettől függetlenül ez az ország semmi keresztényi érzést nem sugároz magából, még ha sokan kereszténynek is vallják magukat. Ez biztos 😊

több mint 15 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
ezt nem tudom miért emelted ki, ez tényleg így van Mo-n, bár értem hoyg arra utaltál hogy bizonyos egyházak/személyek a rezsim alatt kicsit meg lesznek segítve, de attól ez még igaz 😊sapka
Ez speciel már nem igaz. Magyarországon már 2010-ben nem a kereszténység a többség világnézetét jelentő gondolkodás, hanem a vallástalanság, mondhatni ateizmus.
Persze a vallásos emberek között még mindig a keresztény egyházak vezetnek, de a többség nem vallásos, nem keresztény.Sobri Jóska
-Igor előző hsz-re, igazad van, az első mondatot nem olvastam el 😀 , de na ez a gyűlölködő-
Sobri: ez így nem igaz, népszámlálásokkor szokták ezt a kérdést feszegetni, lehet hogy valójában tényleg így van pl. szerinted , de a tényadatok nem ezt mutatják, nézzük sorban: adja a kérdés hogy most azt tekintjük e csak vallásosnak aki gyakorolja e a hitét, gondolom nem, mert pl. aki egy katolikus istenfelfogásban hisz, azt nevezhetjük vallásosnak. sajnos 2001ben végeztek utoljára ilyen körű népszámlálást és a lakosság 74.4%a vallotta magát kereszténynek, vajon 9 év alatt az ide tartozó emberek nagytöbbsége azt mondta hogy már nem? 😊 :rolleyes: + nemsokára várható egy népszámlálás ha jól tudom.
úgy tudom a skandináv országok alkotmányába is belefolyt picit a vallás, de ott nem egészen úgy dominál az egyház, mint pl. a római kat. nálunk
és megint megelőztek.sapka
Azon a népszámláláson engem pl vallásosnak írtak be, csak mert meg vagyok keresztelve, pedig ateista vagyok. Ennyit ér az a szar. Mellesleg iszonyat mértékben nő az ateisták aránya évről évre. Bár persze bizos számadat nincs rá, én is biztos vagyok benne, hogy az ateisták száma több mit 50% már Magyarországon is.

Ja és miért van ez, hogy én megint a Diktátor Úr kormánya alatt szívok, pontosabban élek rosszabbul... Ehhez Gyurcsány összes faszsága kevés volt, már megint ez a nagysikerű Orbán-kabinet baszik ki velem és családommal... Rohadt férgek... Devizák egekben, kormánykéz alá tenni az egész médiát, Fideszt éltető kiáltványt a középületekre, a magánnyugdíjas befizetéseimet semmissé tenni. Valamit kihagytam? Gyurcsány egy fasz volt, de személy szerint nem baszott ki velem, nem erőltette rám az akaratát és világnézetét, mint ezek... Undorító férgek (csak mert mégiscsak gyűlölködjünk topik 😊).


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!