Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Értelek, de nem is vagy keresztény, ezek szerint, még öndefiníciód szerint sem.

A dőltbetűs részhez pedig: a pár rossz időszak, ha kicsit utána olvasol kb 2000 év monstre üldöztetés volt. 😊
Szerintem kiválasztottak, de ettől még lehet más nép is az a jelen pillanatban létezők közül, ez ugye nem most bizonyosodik be, és nem is cáfolja a zsidók kiválasztottságát.
De ha olvasol róluk, érdekel, hogy mivel te elveted az isteni kiválasztottságot, mivel magyarázod mégis, hogy mindent túléltek?Sobri Jóska
Nem is mondtam, hogy az vagyok. Azt mondtam, hogy istenhívő =/= keresztény. Mert te úgy kezelted, hogy pedig de.

Mivel magyarázod, hogy a magyarok még nem pusztultak ki? Hogy mindent túléltünk? fetomy
Nem istenhívőkről írtam, hanem hívőkről és keresztényekről.

Két magyarázatom van. Vagy a magyarok is kiválasztott nép, vagy vannak skilljeink. Más nem nagyon jut eszembe.
De egyik se cáfolja, hogy a zsidók ne lennének kiválasztott nép, vagy lennének skilljeik.

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 104 — capitaine du château de Vienne 1487
Persze a Tóra, bocsesz, de akkor sem a Biblia, tehát ettűl nem lett igazad.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Sobri, mi az a keresztény? Definiáld kérlek. apeszos
 hu.wikipedia.org/wiki/Kereszténység
Röviden: a keresztény hisz Istenben, Jézusban, a feltámadásban, és a tanításokban, melyek a Bibliában, Isten szent könyvében vannak összegyűjtve.Sobri Jóska
Értem. És a Wikit ki írta? apeszos
Megkérdőjelezhetsz mindent, de akkor tényleg mindent.
Akkor van értelme vitázni, ha a kiindulóalapok azonossak.
Ha nem fogadod el, hogy a keresztény hisz Istenben, Jézusban, a feltámadásban, és a tanításokban, melyek a Bibliában, Isten szent könyvében vannak összegyűjtve, akkor nem egyazon alapon vagyunk.
Amit elfogadok, csak ha szerinted a keresztény egy kis piros műanyaglabdacs, mely hőre lágyul, fényre rezeg, akkor nem egyről beszélünk.
Akkor lehet a definiálás alatt is mást értesz, vagy a zsidó alatt is.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Sobri, mi az a keresztény? Definiáld kérlek. apeszos
 hu.wikipedia.org/wiki/Kereszténység
Röviden: a keresztény hisz Istenben, Jézusban, a feltámadásban, és a tanításokban, melyek a Bibliában, Isten szent könyvében vannak összegyűjtve.Sobri Jóska
Értem. És a Wikit ki írta?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Kedves József, a Biblia nem erről szól. A Jézusi fordulat épp arról szól, hogy szakít a szekularizált zsidósággal, hiszen az igét mindenkihez el kell juttatni. A zsidó vallás szent könyve a Talmud. A zsidóság a vallása alapján határozza meg az identitását, persze ennek lehetnek etnikai töltetei, de nem etnikai alapon határozták meg az alapokat, hanem asszerint hogy a valláshoz tartozik-e. A diskurzus a modern Izrael államról szólt persze JC kollegának csak sikerült becsúsztatnia a lompost. A modern Izrael népességpolitikailag két gonddal küzd, az egyika a palesztin népességrobbanàs, ami önmagában semmilyen katonai jelentőséggel nem bír. Viszont kilátástalan nincstelen tömegek biztos fészkei a lázadásnak. A másik populációs probléma az oroszok, eleve a beköltözők közt nagyarànyú volt a cirillábécés rész, másrész az utolsó hullámot is ez rakja ki. Nos ők nem kívánnak asszimilálódni hébernek, majd csak figyeld a választásokat, s majd marad egy ultraortodox orosznyelvű állam, miáltal majd lehet csudálkozni, hogy akkor most mit is akartunk mi tulajdonképpen eredetileg?sutianap
A zsidó vallásban nincs szentség.
Alapkönyve a Tóra.
A Talmud egyfajta magyarázókönyv.  hu.wikipedia.org/wiki/Talmud
Van itt kavar jócskán...

több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Értelek, de nem is vagy keresztény, ezek szerint, még öndefiníciód szerint sem.

A dőltbetűs részhez pedig: a pár rossz időszak, ha kicsit utána olvasol kb 2000 év monstre üldöztetés volt. 😊
Szerintem kiválasztottak, de ettől még lehet más nép is az a jelen pillanatban létezők közül, ez ugye nem most bizonyosodik be, és nem is cáfolja a zsidók kiválasztottságát.
De ha olvasol róluk, érdekel, hogy mivel te elveted az isteni kiválasztottságot, mivel magyarázod mégis, hogy mindent túléltek?Sobri Jóska
Nem is mondtam, hogy az vagyok. Azt mondtam, hogy istenhívő =/= keresztény. Mert te úgy kezelted, hogy pedig de.

Mivel magyarázod, hogy a magyarok még nem pusztultak ki? Hogy mindent túléltünk? Nekünk sem annyiból álltak a rossz időszakok, hogy 400 fölé ment a benzin. Bár nem éltem a tatárok, törökök, osztrákok, nácik, oroszok ideje alatt, de úgy gondolom kijutott a jóból ezekben az időkben. Mégis itt vagyunk. Jó, csak 1000 év, de az se kevés. Mivel magyarázod, hogy bármely ma létező nép még nem halt ki?

Azért annyira nem egyszerű egy népet kiírtani, főleg ha nem kis számban van jelen. Nem lehetetlen, csak azért nagyobb szó ha valakit ki tudnak irtani, mintha valakit nem.

Hogy őket sosem fogják kiirtani az nyilvánvalóan nem lehet tény, mivel nem ismerjük a jövőt. Azt ki lehet, hogy valószínűleg nem, csak így valószínűleg a németeket sem, a magyarokat sem, a hindukat sem, stb... mivel jelenleg nem sok olyan nép van, akiről reálisan el lehet képzelni, hogy valaki valahogy kiirtaná az egészet. Főleg a mai világban, ahol mindenki vándorol mindenfelé, mindenhol él mindenféle ember, szóval néhány atombomba ledobása egy területre közel sem jelenti, hogy egy népet el tudna törölni.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Sobri én értelek csak amit mondasz nem tény.
Attól hogy engem 348x megszúrnak és nem halok bele, abból nem következik 349. szúrás nem nyír ki. Múltbeli dolgokat hogy túlélték stb állíthatsz be tényként,de jövőbelieket nem mert az puszta spekuláció. Az is spekuláció hogy azért élték túl mert kiválasztott nép, szerintem azért élték túl mert ügyes,összetartó nép ennyi. Mondjuk én befejezem mert semmi értelme azon vitatkozni hogy ki mit hisz,mindenki azt hisz amit akar. De attól még amit te hiszel nem lesz tény mert azt mondod, vagy mert a bibliába le van írva...Toca
Én nem hiszek semmit, csak vázoltam a két opciót. 😊
Ha valaki túlél 348 szúrást (belehalhat a következőbe, persze), annak van valami oka.
Vagy isten óvja fentről, vagy valami más. De 348 szúrást túlélni erősen a kiválasztottságra hajaz.
Ha szerinted a zsidók ügyes, összetartó nép, akkor ez a skilljük, ennyi.


Sobri, mi az a keresztény? Definiáld kérlek. apeszos
 hu.wikipedia.org/wiki/Kereszténység
Röviden: a keresztény hisz Istenben, Jézusban, a feltámadásban, és a tanításokban, melyek a Bibliában, Isten szent könyvében vannak összegyűjtve.

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 104 — capitaine du château de Vienne 1487
Kedves József, a Biblia nem erről szól. A Jézusi fordulat épp arról szól, hogy szakít a szekularizált zsidósággal, hiszen az igét mindenkihez el kell juttatni. A zsidó vallás szent könyve a Talmud. A zsidóság a vallása alapján határozza meg az identitását, persze ennek lehetnek etnikai töltetei, de nem etnikai alapon határozták meg az alapokat, hanem asszerint hogy a valláshoz tartozik-e. A diskurzus a modern Izrael államról szólt persze JC kollegának csak sikerült becsúsztatnia a lompost. A modern Izrael népességpolitikailag két gonddal küzd, az egyika a palesztin népességrobbanàs, ami önmagában semmilyen katonai jelentőséggel nem bír. Viszont kilátástalan nincstelen tömegek biztos fészkei a lázadásnak. A másik populációs probléma az oroszok, eleve a beköltözők közt nagyarànyú volt a cirillábécés rész, másrész az utolsó hullámot is ez rakja ki. Nos ők nem kívánnak asszimilálódni hébernek, majd csak figyeld a választásokat, s majd marad egy ultraortodox orosznyelvű állam, miáltal majd lehet csudálkozni, hogy akkor most mit is akartunk mi tulajdonképpen eredetileg?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Sobri, mi az a keresztény? Definiáld kérlek.
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Ha nem hiszel a Bibliában akkor te is eretnek vagy, de ezt a vitát nem velem kell lefolytatnod. 😊
Sobri Jóska
Mint mondtam Istenben hiszek, a vallásban nem. Ebből kifolyólag nem igazán zavar, ha egy vallás, ami szerintem -átvitt értelemben- nem létező dolog, eretneknek tart 😊

Az meg már másik kérdés, hogy eleve nem tartoznék olyan valláshoz, amely kimondja, hogy szép és jó hogy hiszek benne, de a zsidók(vagy bármely más nép) jobbak nálam. 😊

(Hozzáteszem semmi bajom a zsidókkal, szimplán nem gondolom, hogy kiválasztottak lennének. Az meg, hogy még léteznek szerintem közel sem tényszerű bizonyíték arra, hogy kiválasztottak lennének, mivel nem ők az egyetlenek akik jelen pillanatban léteznek, és túléltek pár rossz időszakot 😊)fetomy
Értelek, de nem is vagy keresztény, ezek szerint, még öndefiníciód szerint sem.

A dőltbetűs részhez pedig: a pár rossz időszak, ha kicsit utána olvasol kb 2000 év monstre üldöztetés volt. 😊
Szerintem kiválasztottak, de ettől még lehet más nép is az a jelen pillanatban létezők közül, ez ugye nem most bizonyosodik be, és nem is cáfolja a zsidók kiválasztottságát.
De ha olvasol róluk, érdekel, hogy mivel te elveted az isteni kiválasztottságot, mivel magyarázod mégis, hogy mindent túléltek?Sobri Jóska
Túlélést csak isteni csodaként lehet definiálni másként nem ?Toca
Pont ezt írtam, hogy 2 szecenárió lehetséges.
Vagy tényleg kiválasztottak, vagy olyan skilljeik vannak, ami technikailag felér a kiválasztottsággal, hisz aképp működik.
Nem foglaltam állást, hogy szerintem melyik.Sobri Jóska
Vagyis nem az a lényeg, hogy ők kiválasztottnak, különbnek érzik magukat, hanem az, hogy a tények azt bizonyítják, ez biza valóban így van.

Sobri Jóska
Ha tényként állítod be akkor szerinted úgy van,tehát állást foglaltál...
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Gondold végig.
Ha hiszel istenben, akkor ők a kiválasztottak, benne van világosan, érthetően a Bibliában. Nincs apelláta.
Ha nem hiszel, akkor mivel magyarázod elpusztíthatatlanságukat, több ezer éves túlélési zsenialitásukat, ha nincs valami extra skilljük ehhez, ami azt jelenti bizony különbek mindenkinél?
Vagyis nem az a lényeg, hogy ők kiválasztottnak, különbnek érzik magukat, hanem az, hogy a tények azt bizonyítják, ez biza valóban így van.
Sobri Jóska
Mi magyarok is szívtunk eleget... 😊 Egyébként abszolúte Dub-bal értek egyet. Nagyon nem tetszik ez az egész, hogy ők a kiválasztottak, felsőbbrendűnek érzik magukat mindenkinél. De ha neked ez jó, hát fogadd el. Igazából abból van elegem, hogy mindig ezek a kurva zsidók. Leszarom már őket. Üljenek el a seggükön, de ne mindenhonnan az ő sírásukat kelljen már hallgatni. Ezzel be is fejeztem...Asbee
Tetszik, nem tetszik, ez van.
Nem ők találták ki, sokaknak ez terhes is, hidd el.
Dehát a tények makacs dolgok.
Hogy egy hasonlattal éljek, ott volt pl. Rocky Marciano a boxoló.
Mindegy, hogy minek érezte magát, és mindegy, hogy minek nevezzük, kiválasztottnak, isten által támogatotnak, fantasztikusan felkészültnek, tehetségesnek, szerencsésnek, a tény, tény marad, hogy mindig nyert, minden meccsén győzött.
A zsidóknál is mindegy (nekem legalábbis) hogy valójában miért élnek túl mindent, miért elpusztíthatatlanok, minden logika, és minden észérv ellenére miért erősebbek, mint valaha. Valami oka biztos van. Szerinted mi ez az ok?Sobri Jóska
És Rocky Marchiano annak ellenére hogy előtte mindig nyert meghalt ugye ? Hát ez egy tény. Akkor Izrael is megszűnhet 😀Toca
Meg is fog.
Most úgy tűnik, kb 5 milliárd év múlva.
 www.origo.hu/tudomany/vilagur/20090803-amikor-a-nap-felfuvodik-es-bekebelezi-a-foldet.html
Bár addig még sok minden történhet.Sobri Jóska
Sobri én értelek csak amit mondasz nem tény.
Attól hogy engem 348x megszúrnak és nem halok bele, abból nem következik 349. szúrás nem nyír ki. Múltbeli dolgokat hogy túlélték stb állíthatsz be tényként,de jövőbelieket nem mert az puszta spekuláció. Az is spekuláció hogy azért élték túl mert kiválasztott nép, szerintem azért élték túl mert ügyes,összetartó nép ennyi. Mondjuk én befejezem mert semmi értelme azon vitatkozni hogy ki mit hisz,mindenki azt hisz amit akar. De attól még amit te hiszel nem lesz tény mert azt mondod, vagy mert a bibliába le van írva...
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Ha nem hiszel a Bibliában akkor te is eretnek vagy, de ezt a vitát nem velem kell lefolytatnod. 😊
Sobri Jóska
Mint mondtam Istenben hiszek, a vallásban nem. Ebből kifolyólag nem igazán zavar, ha egy vallás, ami szerintem -átvitt értelemben- nem létező dolog, eretneknek tart 😊

Az meg már másik kérdés, hogy eleve nem tartoznék olyan valláshoz, amely kimondja, hogy szép és jó hogy hiszek benne, de a zsidók(vagy bármely más nép) jobbak nálam. 😊

(Hozzáteszem semmi bajom a zsidókkal, szimplán nem gondolom, hogy kiválasztottak lennének. Az meg, hogy még léteznek szerintem közel sem tényszerű bizonyíték arra, hogy kiválasztottak lennének, mivel nem ők az egyetlenek akik jelen pillanatban léteznek, és túléltek pár rossz időszakot 😊)fetomy
Értelek, de nem is vagy keresztény, ezek szerint, még öndefiníciód szerint sem.

A dőltbetűs részhez pedig: a pár rossz időszak, ha kicsit utána olvasol kb 2000 év monstre üldöztetés volt. 😊
Szerintem kiválasztottak, de ettől még lehet más nép is az a jelen pillanatban létezők közül, ez ugye nem most bizonyosodik be, és nem is cáfolja a zsidók kiválasztottságát.
De ha olvasol róluk, érdekel, hogy mivel te elveted az isteni kiválasztottságot, mivel magyarázod mégis, hogy mindent túléltek?Sobri Jóska
Túlélést csak isteni csodaként lehet definiálni másként nem ?Toca
Pont ezt írtam, hogy 2 szecenárió lehetséges.
Vagy tényleg kiválasztottak, vagy olyan skilljeik vannak, ami technikailag felér a kiválasztottsággal, hisz aképp működik.
Nem foglaltam állást, hogy szerintem melyik.

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Ha nem hiszel a Bibliában akkor te is eretnek vagy, de ezt a vitát nem velem kell lefolytatnod. 😊
Sobri Jóska
Mint mondtam Istenben hiszek, a vallásban nem. Ebből kifolyólag nem igazán zavar, ha egy vallás, ami szerintem -átvitt értelemben- nem létező dolog, eretneknek tart 😊

Az meg már másik kérdés, hogy eleve nem tartoznék olyan valláshoz, amely kimondja, hogy szép és jó hogy hiszek benne, de a zsidók(vagy bármely más nép) jobbak nálam. 😊

(Hozzáteszem semmi bajom a zsidókkal, szimplán nem gondolom, hogy kiválasztottak lennének. Az meg, hogy még léteznek szerintem közel sem tényszerű bizonyíték arra, hogy kiválasztottak lennének, mivel nem ők az egyetlenek akik jelen pillanatban léteznek, és túléltek pár rossz időszakot 😊)fetomy
Értelek, de nem is vagy keresztény, ezek szerint, még öndefiníciód szerint sem.

A dőltbetűs részhez pedig: a pár rossz időszak, ha kicsit utána olvasol kb 2000 év monstre üldöztetés volt. 😊
Szerintem kiválasztottak, de ettől még lehet más nép is az a jelen pillanatban létezők közül, ez ugye nem most bizonyosodik be, és nem is cáfolja a zsidók kiválasztottságát.
De ha olvasol róluk, érdekel, hogy mivel te elveted az isteni kiválasztottságot, mivel magyarázod mégis, hogy mindent túléltek?Sobri Jóska
Túlélést csak isteni csodaként lehet definiálni másként nem ?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Gondold végig.
Ha hiszel istenben, akkor ők a kiválasztottak, benne van világosan, érthetően a Bibliában. Nincs apelláta.
Ha nem hiszel, akkor mivel magyarázod elpusztíthatatlanságukat, több ezer éves túlélési zsenialitásukat, ha nincs valami extra skilljük ehhez, ami azt jelenti bizony különbek mindenkinél?
Vagyis nem az a lényeg, hogy ők kiválasztottnak, különbnek érzik magukat, hanem az, hogy a tények azt bizonyítják, ez biza valóban így van.
Sobri Jóska
Mi magyarok is szívtunk eleget... 😊 Egyébként abszolúte Dub-bal értek egyet. Nagyon nem tetszik ez az egész, hogy ők a kiválasztottak, felsőbbrendűnek érzik magukat mindenkinél. De ha neked ez jó, hát fogadd el. Igazából abból van elegem, hogy mindig ezek a kurva zsidók. Leszarom már őket. Üljenek el a seggükön, de ne mindenhonnan az ő sírásukat kelljen már hallgatni. Ezzel be is fejeztem...Asbee
Tetszik, nem tetszik, ez van.
Nem ők találták ki, sokaknak ez terhes is, hidd el.
Dehát a tények makacs dolgok.
Hogy egy hasonlattal éljek, ott volt pl. Rocky Marciano a boxoló.
Mindegy, hogy minek érezte magát, és mindegy, hogy minek nevezzük, kiválasztottnak, isten által támogatotnak, fantasztikusan felkészültnek, tehetségesnek, szerencsésnek, a tény, tény marad, hogy mindig nyert, minden meccsén győzött.
A zsidóknál is mindegy (nekem legalábbis) hogy valójában miért élnek túl mindent, miért elpusztíthatatlanok, minden logika, és minden észérv ellenére miért erősebbek, mint valaha. Valami oka biztos van. Szerinted mi ez az ok?Sobri Jóska
És Rocky Marchiano annak ellenére hogy előtte mindig nyert meghalt ugye ? Hát ez egy tény. Akkor Izrael is megszűnhet 😀Toca
Meg is fog.
Most úgy tűnik, kb 5 milliárd év múlva.
 www.origo.hu/tudomany/vilagur/20090803-amikor-a-nap-felfuvodik-es-bekebelezi-a-foldet.html
Bár addig még sok minden történhet.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Ha nem hiszel a Bibliában akkor te is eretnek vagy, de ezt a vitát nem velem kell lefolytatnod. 😊
Sobri Jóska
Mint mondtam Istenben hiszek, a vallásban nem. Ebből kifolyólag nem igazán zavar, ha egy vallás, ami szerintem -átvitt értelemben- nem létező dolog, eretneknek tart 😊

Az meg már másik kérdés, hogy eleve nem tartoznék olyan valláshoz, amely kimondja, hogy szép és jó hogy hiszek benne, de a zsidók(vagy bármely más nép) jobbak nálam. 😊

(Hozzáteszem semmi bajom a zsidókkal, szimplán nem gondolom, hogy kiválasztottak lennének. Az meg, hogy még léteznek szerintem közel sem tényszerű bizonyíték arra, hogy kiválasztottak lennének, mivel nem ők az egyetlenek akik jelen pillanatban léteznek, és túléltek pár rossz időszakot 😊)fetomy
Értelek, de nem is vagy keresztény, ezek szerint, még öndefiníciód szerint sem.

A dőltbetűs részhez pedig: a pár rossz időszak, ha kicsit utána olvasol kb 2000 év monstre üldöztetés volt. 😊
Szerintem kiválasztottak, de ettől még lehet más nép is az a jelen pillanatban létezők közül, ez ugye nem most bizonyosodik be, és nem is cáfolja a zsidók kiválasztottságát.
De ha olvasol róluk, érdekel, hogy mivel te elveted az isteni kiválasztottságot, mivel magyarázod mégis, hogy mindent túléltek?

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Gondold végig.
Ha hiszel istenben, akkor ők a kiválasztottak, benne van világosan, érthetően a Bibliában. Nincs apelláta.
Ha nem hiszel, akkor mivel magyarázod elpusztíthatatlanságukat, több ezer éves túlélési zsenialitásukat, ha nincs valami extra skilljük ehhez, ami azt jelenti bizony különbek mindenkinél?
Vagyis nem az a lényeg, hogy ők kiválasztottnak, különbnek érzik magukat, hanem az, hogy a tények azt bizonyítják, ez biza valóban így van.
Sobri Jóska
Mi magyarok is szívtunk eleget... 😊 Egyébként abszolúte Dub-bal értek egyet. Nagyon nem tetszik ez az egész, hogy ők a kiválasztottak, felsőbbrendűnek érzik magukat mindenkinél. De ha neked ez jó, hát fogadd el. Igazából abból van elegem, hogy mindig ezek a kurva zsidók. Leszarom már őket. Üljenek el a seggükön, de ne mindenhonnan az ő sírásukat kelljen már hallgatni. Ezzel be is fejeztem...Asbee
Tetszik, nem tetszik, ez van.
Nem ők találták ki, sokaknak ez terhes is, hidd el.
Dehát a tények makacs dolgok.
Hogy egy hasonlattal éljek, ott volt pl. Rocky Marciano a boxoló.
Mindegy, hogy minek érezte magát, és mindegy, hogy minek nevezzük, kiválasztottnak, isten által támogatotnak, fantasztikusan felkészültnek, tehetségesnek, szerencsésnek, a tény, tény marad, hogy mindig nyert, minden meccsén győzött.
A zsidóknál is mindegy (nekem legalábbis) hogy valójában miért élnek túl mindent, miért elpusztíthatatlanok, minden logika, és minden észérv ellenére miért erősebbek, mint valaha. Valami oka biztos van. Szerinted mi ez az ok?Sobri Jóska
És Rocky Marchiano annak ellenére hogy előtte mindig nyert meghalt ugye ? Hát ez egy tény. Akkor Izrael is megszűnhet 😀
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Gondold végig.
Ha hiszel istenben, akkor ők a kiválasztottak, benne van világosan, érthetően a Bibliában. Nincs apelláta.
Ha nem hiszel, akkor mivel magyarázod elpusztíthatatlanságukat, több ezer éves túlélési zsenialitásukat, ha nincs valami extra skilljük ehhez, ami azt jelenti bizony különbek mindenkinél?
Vagyis nem az a lényeg, hogy ők kiválasztottnak, különbnek érzik magukat, hanem az, hogy a tények azt bizonyítják, ez biza valóban így van.
Sobri Jóska
Mi magyarok is szívtunk eleget... 😊 Egyébként abszolúte Dub-bal értek egyet. Nagyon nem tetszik ez az egész, hogy ők a kiválasztottak, felsőbbrendűnek érzik magukat mindenkinél. De ha neked ez jó, hát fogadd el. Igazából abból van elegem, hogy mindig ezek a kurva zsidók. Leszarom már őket. Üljenek el a seggükön, de ne mindenhonnan az ő sírásukat kelljen már hallgatni. Ezzel be is fejeztem...Asbee
Tetszik, nem tetszik, ez van.
Nem ők találták ki, sokaknak ez terhes is, hidd el.
Dehát a tények makacs dolgok.
Hogy egy hasonlattal éljek, ott volt pl. Rocky Marciano a boxoló.
Mindegy, hogy minek érezte magát, és mindegy, hogy minek nevezzük, kiválasztottnak, isten által támogatotnak, fantasztikusan felkészültnek, tehetségesnek, szerencsésnek, a tény, tény marad, hogy mindig nyert, minden meccsén győzött.
A zsidóknál is mindegy (nekem legalábbis) hogy valójában miért élnek túl mindent, miért elpusztíthatatlanok, minden logika, és minden észérv ellenére miért erősebbek, mint valaha. Valami oka biztos van. Szerinted mi ez az ok?

több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ha nem hiszel a Bibliában akkor te is eretnek vagy, de ezt a vitát nem velem kell lefolytatnod. 😊
Sobri Jóska
Mint mondtam Istenben hiszek, a vallásban nem. Ebből kifolyólag nem igazán zavar, ha egy vallás, ami szerintem -átvitt értelemben- nem létező dolog, eretneknek tart 😊

Az meg már másik kérdés, hogy eleve nem tartoznék olyan valláshoz, amely kimondja, hogy szép és jó hogy hiszek benne, de a zsidók(vagy bármely más nép) jobbak nálam. 😊

(Hozzáteszem semmi bajom a zsidókkal, szimplán nem gondolom, hogy kiválasztottak lennének. Az meg, hogy még léteznek szerintem közel sem tényszerű bizonyíték arra, hogy kiválasztottak lennének, mivel nem ők az egyetlenek akik jelen pillanatban léteznek, és túléltek pár rossz időszakot 😊)
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Töjk jól kitudsz megint egy pontot ragadni a nagy sűrűből és ehhez ragaszkodsz.
Én nem egy keresztényt ismerek akiknek elegük van a zsidók ténykedésükből, SZERINTED(bár mivel te mondtad TÉNYként is kezelhetjük) nem keresztények szerintem meg jobban mint a zsidók. Én is magyar vagyok,de ettől beláttam hogy ami területet elvettek nem fogunk visszakapni.
Ha a bibliába megmutatod azt a paragrafus amiben IZrael mint állam örök arra kíváncsi vagyok.
Mellesleg az ország a létjogosultságát 1 db könyvvel tudja igazolni az már komoly gond szerintem.
Fegyverrel próbálnak területet szerezni mert tudják hogy lassabb népesség növekedésük miatt ha nem teszik szívni fognak.
Akik meg azt hiszik hogy majd nagy zsidó visszavándorlás lesz saját hazájukba azok tényleg nem ebben a világban élnek. Toca
Majd JC6 megmutatja a legautentikusabbakat, hidd el tele van.
Aki meg Izrael, vagy zsidóellenes, az valójában nem kersztény, csak nevében az. Mivel ellentmondásba kerül a keresztény alapvetéseket tartalmazó alapművel, az axiómák könyvével, a Bibliával.

Sobri Jóska
Pontosítsunk, szerinted nem keresztény, meg a bigott bibliaimádó hívők szerint .Szerintem az. Sokak szerint az,sokak szerint nem az.
Megint kijelentesz tényként egy véleményt pedig semmivel nincsa tiednek nagyobb létjogosultsága mint mondjuk Dubénak vagy az enyémnek. Te hiszel dolgokba,szerintem meg a zsidók már messze nem az a népcsoport akik a bibliában vannak.
De mondjuk jól ragadod ki a dolgokat, mert amit mondasz egyértelműen cáfolni nem lehet, csak ettől még vagy igaz vagy nem majd az idő eldönti(vagy nem).
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Töjk jól kitudsz megint egy pontot ragadni a nagy sűrűből és ehhez ragaszkodsz.
Én nem egy keresztényt ismerek akiknek elegük van a zsidók ténykedésükből, SZERINTED(bár mivel te mondtad TÉNYként is kezelhetjük) nem keresztények szerintem meg jobban mint a zsidók. Én is magyar vagyok,de ettől beláttam hogy ami területet elvettek nem fogunk visszakapni.
Ha a bibliába megmutatod azt a paragrafus amiben IZrael mint állam örök arra kíváncsi vagyok.
Mellesleg az ország a létjogosultságát 1 db könyvvel tudja igazolni az már komoly gond szerintem.
Fegyverrel próbálnak területet szerezni mert tudják hogy lassabb népesség növekedésük miatt ha nem teszik szívni fognak.
Akik meg azt hiszik hogy majd nagy zsidó visszavándorlás lesz saját hazájukba azok tényleg nem ebben a világban élnek. Toca
Majd JC6 megmutatja a legautentikusabbakat, hidd el tele van.
Aki meg Izrael, vagy zsidóellenes, az valójában nem kersztény, csak nevében az. Mivel ellentmondásba kerül a keresztény alapvetéseket tartalmazó alapművel, az axiómák könyvével, a Bibliával.

több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Gondold végig.
Ha hiszel istenben, akkor ők a kiválasztottak, benne van világosan, érthetően a Bibliában. Nincs apelláta.
Ha nem hiszel, akkor mivel magyarázod elpusztíthatatlanságukat, több ezer éves túlélési zsenialitásukat, ha nincs valami extra skilljük ehhez, ami azt jelenti bizony különbek mindenkinél?
Vagyis nem az a lényeg, hogy ők kiválasztottnak, különbnek érzik magukat, hanem az, hogy a tények azt bizonyítják, ez biza valóban így van.
Sobri Jóska
Mi magyarok is szívtunk eleget... 😊 Egyébként abszolúte Dub-bal értek egyet. Nagyon nem tetszik ez az egész, hogy ők a kiválasztottak, felsőbbrendűnek érzik magukat mindenkinél. De ha neked ez jó, hát fogadd el. Igazából abból van elegem, hogy mindig ezek a kurva zsidók. Leszarom már őket. Üljenek el a seggükön, de ne mindenhonnan az ő sírásukat kelljen már hallgatni. Ezzel be is fejeztem...


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Én meg annyit fűznék az Izrael témához, hogy nem lehet valaki egyszerre hívő és Izraelellenes.
Ha valaki hisz istenben, keresztény, akkor annak a Bibliában egyértelműen megmutatkozik, hogy Izrael örök. Ha ennek ellenére Izraelellenes, akkor nem keresztény, hisz megkérdőjelezi a saját istene szavait.
Ha meg valaki ateista, az eltöprenghet azon, hogy a gyíkba tudott túlélni egy szerencsétlen, Afrikán, Európán körbekergetett nép több ezer évnyi üldöztetést, diaszpórát, pogromokat, mindenféle kiírtási kisérletet.
Milyen logikus magyarázat van rá? Mert azt csak a hülye hiszi, hogy véletlen szerencse, hogy mindent túléltek.
Népek tucatja jött, ment, és tűnt el a süllyesztőben. Sokkal nagyobb, erősebb, hódító népek, amelyek már csak történelemkönyvekben szerepelnek. Nem a térképen.
Ha hívő valaki, akkor annak világos, hogy a zsidók a kiválasztott nép, le van írva fehéren, feketén. Nincs apelláta.
Ha nem hívő valaki, akkor meg kénytelen megannyi logikus érvet keresni, és megemészteni a tényt, hogy biza a zsidók kiírthatatlanok, elpusztíthatatlanok, és nem az isteni segítség miatt a kiválasztottak, hanem más, racionális magyarázat okán. És nem 1-2szer próbálták teljesen megsemmisíteni, kiírtani, és nemcsak fennmaradt, de mindent túlélt, sőt, őrzi nyelvét, kultúráját, identitását, és újra országuk van. Hogy a gyíkba?!
Elgondolkodtató.
Írta valaki fenyegetően, hogy a történelem ismétli önmagát.
Ha tényleg így van, akkor ez bizony azt jelenti, hogy a zsidók ismét túlélnek mindent.Sobri Jóska
Nem a zsidókról volt szó, hanem Izrael államról. Egyébként számomra pont ezért unszimpatikusak, mert ők kiválasztottnak, mindennél és mindenkinél különbnek érzik magukat. Kísértetiesen hasonlít ez a náci ideológiához. De sebaj, nekik ezt is lehet. Abszolúte semmi kettős mérce nincs. Dub
Gondold végig.
Ha hiszel istenben, akkor ők a kiválasztottak, benne van világosan, érthetően a Bibliában. Nincs apelláta.
Ha nem hiszel, akkor mivel magyarázod elpusztíthatatlanságukat, több ezer éves túlélési zsenialitásukat, ha nincs valami extra skilljük ehhez, ami azt jelenti bizony különbek mindenkinél?
Vagyis nem az a lényeg, hogy ők kiválasztottnak, különbnek érzik magukat, hanem az, hogy a tények azt bizonyítják, ez biza valóban így van.

Sobri Jóska
Töjk jól kitudsz megint egy pontot ragadni a nagy sűrűből és ehhez ragaszkodsz.
Én nem egy keresztényt ismerek akiknek elegük van a zsidók ténykedésükből, SZERINTED(bár mivel te mondtad TÉNYként is kezelhetjük) nem keresztények szerintem meg jobban mint a zsidók. Én is magyar vagyok,de ettől beláttam hogy ami területet elvettek nem fogunk visszakapni.
Ha a bibliába megmutatod azt a paragrafus amiben IZrael mint állam örök arra kíváncsi vagyok.
Mellesleg az ország a létjogosultságát 1 db könyvvel tudja igazolni az már komoly gond szerintem.
Fegyverrel próbálnak területet szerezni mert tudják hogy lassabb népesség növekedésük miatt ha nem teszik szívni fognak.
Akik meg azt hiszik hogy majd nagy zsidó visszavándorlás lesz saját hazájukba azok tényleg nem ebben a világban élnek.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Gondold végig.
Ha hiszel istenben, akkor ők a kiválasztottak, benne van világosan, érthetően a Bibliában. Nincs apelláta. (.....)
Sobri Jóska
Én hiszek Istenben, de nem hiszek az emberkéz által alkotott Bibliában. És a papjaiknak sem. Van apelláta?
apeszos
Eretnek vagy, de nem az én tisztem erről ítélkezni. 😊

Ugyan miért jelentené az, hogy én hiszek Istenben azt, hogy hiszem, hogy a zsidók kiválasztottak? Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Lehet anélkül is hinni Istenben, hogy elhinném, hogy a Biblia tőle van és nem valami múltbéli embertől aki ilyen formán szeretett volna követendő példát adni az utókornak.fetomy
Ha nem hiszel a Bibliában akkor te is eretnek vagy, de ezt a vitát nem velem kell lefolytatnod. 😊

több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ugyan miért jelentené az, hogy én hiszek Istenben azt, hogy hiszem, hogy a zsidók kiválasztottak? Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Lehet anélkül is hinni Istenben, hogy elhinném, hogy a Biblia tőle van és nem valami múltbéli embertől aki ilyen formán szeretett volna követendő példát adni az utókornak. Szóval aki 100%-ig elfogadja a Bibliát mint szentírást az lehet, hogy elfogadja, hogy a zsidók kiválasztottak. Én pl. hiszek Istenben, de szerintem a Bibliát emberek írták.

A másik feléhez: Ilyen alapon tények bizonyítják, hogy a magyar, a muszlim, az indián, a kínai, a japán, az orosz, stb.... mind-mind kiválasztott nép, elvégre még senkinek sem sikerült kiírtani őket. Mi is milyen kis ország vagyunk, mennyi háborúban voltunk, mindenhol vesztes oldalon, mégis itt vagyunk. Folyamatosan szenvednünk kell töröktől, mongoltól, nácitól, ruszkitól, cigánytól, saját magunktól de továbbra is túlélünk mindent, mert kiválasztottak vagyunk! A Bibliába lehet nem írták bele a zsidók, hogy velük együtt mi is kiválasztottak vagyunk, de a tények mégis minket igazolnak!
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
Én ateista vagyok, de elismerem a zsidók életösztönét. Nagyon sok erő van, abban a csöppnyi népben.

criminal lawyer or criminal lawyer?