Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 11 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 536
@Haszi,
nem aggódtam eddig sem, hogy most akkor tuti megvakulok 5 év múlva. 😊
A doki is elmondta hogy szemüveggel tartható az állapot, és szerinte a fejfájásaim, fejgörcseim is helyből elfognak múlni, ahogy megszokom a szemüvegem. (Imho ha valóban ez a kiváltója, akkor ez evidens.)
Nekem 1,5-es egyébként.
Igaz, azt kvázi utasította, hogy kötelezően hordanom kell mindig, mert ez már az a szint.
Megj.: az utasítása ellenére is hordanám mindig, ha már 60 ezret kicsengetek érte. Meg tényleg kurvajól látok vele, tehát azért is.
Emellett remélhetőleg tényleg jól fog állni, és a csajoknak is tetszeni fog. 😀
Ja, és lesz rajta fényre sötétedő réteg is a többi mellett, tehát full extrás szemcsi lesz. 😊
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
asztigmia, az. akkor tudod mirol beszelek.Mikey
Akkor a híreim: nyugi, nem egy hűde dolog ez, lehet szemüge nélkül élni vele, de nekem bejött a vezetéshez. IGazából le se veszem, mert komfortot ad mindig.
Mennyi az annyi?
Nekem 2,5-es, arra már nagyon kell egyébként, tesómnak ugyanez van, neki viszont csak 0,5-ös. Arra elvileg nem is kell szemüveg ilyen esetben, alig hordja.-
Másik jó hír: gyakorlatilag nem fog romlani az idő előrehaladtával, csak max 0,5-et, ha öregszik asszem, de az beáll. Tehát nekem is 3-ason meg fog ez maradni majd később. 2005 óta írtak fel először hemügét,és azóta is 2,5-es kell!


--

ígül: nekem is 37 volt most csak a lencse: karcmentes, reflexiómentes réteg, UV-szűrős

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79
Tudtommal a szemműtét nem garantál 100%-osan fasza látást, sőt sokaknál előfordul, hogy visszaromlik.

Egyébként ismerősöm úgy spórolt sokat a szemüvegen, hogy teszkóban megvett egy random szemüveget szimpatikus kerettel, kivette a semmilyen lencsét, és odaadta a keretet, hogy abba szarják bele a jó lencsét. Jó nem lett egy überállat keret, de elég szép summát spórolt rajta, mivel a keretek kurvadrágák és hozzáteszem semmiféle minőséget nem garantálnak vele, mert nekem eddig 2 volt, de 1-2 hónap után mindegyik össze-vissza lötyög(ött).
fetomy
hát nekem pont a lencse kurvadrága mivel elég gyenge a szemem. -5-ös a szemem, ha nem akarok szódásszifonnal a szemüvegkeretben járkálni+ karcmentes üveg hogy 1 hónapra rá ne legyen full karc stb, akkor biza ki kell csengetni érte 30+at. és ez csak a lencse.

a műtét meg úgy tudom 8-10 év múltán visszaromlik

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
tök boldog voltam, hogy megtaláltam a neten a survivor 2. évadot, sajna 2001-ben még nem pakoltak fel azonnal mindent a netre. Az első négy rész jó is volt aztán a többi már cseh alámondással megy 😀 hát a kurva anyátokat. Még jó, hogy a 6. résztől már láttam kölökkoromban

több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Tudtommal a szemműtét nem garantál 100%-osan fasza látást, sőt sokaknál előfordul, hogy visszaromlik.

Egyébként ismerősöm úgy spórolt sokat a szemüvegen, hogy teszkóban megvett egy random szemüveget szimpatikus kerettel, kivette a semmilyen lencsét, és odaadta a keretet, hogy abba szarják bele a jó lencsét. Jó nem lett egy überállat keret, de elég szép summát spórolt rajta, mivel a keretek kurvadrágák és hozzáteszem semmiféle minőséget nem garantálnak vele, mert nekem eddig 2 volt, de 1-2 hónap után mindegyik össze-vissza lötyög(ött).

Egyébként ezért jó Fehérvár, itt én legutóbb valami 21-22ezerből oldottam meg vizsgálattal, kerettel mindennel együtt, pedig a szemeim vannak olyan rendesek, hogy nem ugyanúgy romlik a kettő 😀
több mint 11 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79
nekem az ikertestvérem műtette meg a szemét, -5,5-ös volt a szeme, 3 éve műtötték azóta nem kell, 258K volt neki. Igaz akciósan, bizonyos időintervallumokban minden évben van amikor akciós. Én nem műtetem meg, már megszoktam a szemüveget, semmi bajom vele, illetve faszomnak sincs kedve napszemüvegezni fél évig. Plusz így legalább nem tévesztenek össze minket 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 11 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 536
@haszi

valami feluleti egyenetlensegekrol es az ezekbol fakado rossz kepfeldolgozasrol magyarazott elegge szakmai nyelven meg hogy a feny nem pont oda erkezik a szememben ahova kene es az agyam illetekes reszet ez tulterheli es emiatt gorcsol sokat, azaz folyamatosan.

szoval semmi halalos csak nem mostanaban kialakult hiba ez es mar regen kapnom kellett volna szemuveget.

en az egeszbol annyit ertettem hogy a szemuvegen keresztul amit kapok majd olyan elesen es szinesen lattam mindent hogy konkretan csodalkoztam.

nekem ezutobbi is megteszi...Mikey
hhmm,, ez egyelőre ugyanúgy hangzik, mint az én asztigmiám, amihez kell a cilinderes lencse. Elvileg ez is szemlencse felületi egyenetlenségből ered, máshol fókuszál a szem és nem egy pontban, hanem szórtan, így homály minden és szarabbak a színek.
Ez szemüveg nélkül is vállalható, csak vezetésnél szar, meg sportnál mondjuk nagyon, de nem élsportolók vagyunk😀, no meg azért ilyen esetben pl. a rutin sokat dob a hiányosságon.kishaszi
asztigmia, az. akkor tudod mirol beszelek.
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Amúgy 250ért már van lézeres szemműtét, az első 5 hóna elég macera, szinte mindenhova napszemüveget kell hordani. Utána viszont garantált teljes látás. eaglesmcnabb
Szomszédom megműtette és 2 hónapja újra szemüveget hord...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
@haszi

valami feluleti egyenetlensegekrol es az ezekbol fakado rossz kepfeldolgozasrol magyarazott elegge szakmai nyelven meg hogy a feny nem pont oda erkezik a szememben ahova kene es az agyam illetekes reszet ez tulterheli es emiatt gorcsol sokat, azaz folyamatosan.

szoval semmi halalos csak nem mostanaban kialakult hiba ez es mar regen kapnom kellett volna szemuveget.

en az egeszbol annyit ertettem hogy a szemuvegen keresztul amit kapok majd olyan elesen es szinesen lattam mindent hogy konkretan csodalkoztam.

nekem ezutobbi is megteszi...Mikey
hhmm,, ez egyelőre ugyanúgy hangzik, mint az én asztigmiám, amihez kell a cilinderes lencse. Elvileg ez is szemlencse felületi egyenetlenségből ered, máshol fókuszál a szem és nem egy pontban, hanem szórtan, így homály minden és szarabbak a színek.
Ez szemüveg nélkül is vállalható, csak vezetésnél szar, meg sportnál mondjuk nagyon, de nem élsportolók vagyunk😀, no meg azért ilyen esetben pl. a rutin sokat dob a hiányosságon.

eagslesmcn:

Nem egészen van ez így,. Először is kell egy vizsgálat, ugyanis nem mindenki műthető, nem mindenféle szemhiba korrigálható!
Amúgy 400K körüli igazából az a bizonyos tuti megoldás, nekem több kollégám is megcsináltatta idén a szemét.
Sokáig érzékeny a szem, meg nem lehet fizikai munkát végezni, sportolni egy ideig, bevérezhet... Egyik kollégám pl. a műtét után kórházba is került 30+ évesen infarktussal vagy mivel... nem tudom mennyire volt köze hozzá, de utána történt.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 536
@haszi

valami feluleti egyenetlensegekrol es az ezekbol fakado rossz kepfeldolgozasrol magyarazott elegge szakmai nyelven meg hogy a feny nem pont oda erkezik a szememben ahova kene es az agyam illetekes reszet ez tulterheli es emiatt gorcsol sokat, azaz folyamatosan.

szoval semmi halalos csak nem mostanaban kialakult hiba ez es mar regen kapnom kellett volna szemuveget.

en az egeszbol annyit ertettem hogy a szemuvegen keresztul amit kapok majd olyan elesen es szinesen lattam mindent hogy konkretan csodalkoztam.

nekem ezutobbi is megteszi...
több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
hát, én is költöttem volna másra azt a 350K-nyi pénzt kettőstömegű lendkerék + kuplungszett helyett másra, vagy azt a 300K-t, ami fűtéskorszerűsítésre ment így télvíz idején, így 1 hónapja nincs meleg víz, közben beszarni látszik a kormányszervó, aminek felújítása is 50-nél kezdődik, a kormányvezérlő 150K, az is szarakodik, beszart a hőfokjeladóm, vennem kellett új kerékőr szettet is, mert azt meg szétnyírták szisztematikusan a pneumatikus kulccsal persze ez utóbbi kettő megáll összesen 20K alatt....
kishaszi
Azt hiszem pár évig járok tovább busszal/vonattal 😀


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79
Amúgy ez a téma engem is kiakaszt mikor új szemüveget kell venni, a szemüveges ember olyan jó 1,5 évente kidob az ablakon legalább 50 ropit, ez ugye születési rendellenesség ha úgy vesszük, nincs mese meg kell venni. Vérlázító a szemüvegek ára, ez a mi családunkban 3 emberrel szorozva cirka 150 ropi évente-kétévente. És ezt akkor is ki kellene csengetni ha havi 80-ból élnénk. Botrány.
Amúgy 250ért már van lézeres szemműtét, az első 5 hóna elég macera, szinte mindenhova napszemüveget kell hordani. Utána viszont garantált teljes látás.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Szerencsére nem vagyok szemüvegellenes ember, így ezzel a részével nincs gondom. Persze könnyebb az élet nélküle, mert nem kell vigyázni rá és egyebek, de mint minden, ez sem kívánságműsor.
És hál' istennek nekem a fej- és arcszerkezetem sem olyan, hogy 3000-ből talán egy keret illjen hozzá. (Vagy ha mégis olyan, hát leszarom. Szerintem jól áll majd, más véleménye meg nem érdekel.)

Nekem csak ott van a gondom, hogy ennek a ~60 ezer forintnak kurvára lett volna jobb helye.

Na meg az még a gondom, hogy az elmúlt években átlag évi két alkalommal voltam szemvizsgálaton, és egy sem mondta azt, hogy szemüveg kéne. Itt meg kapásból olyan dolgokat mondott a doki, hogy hát nagyon komoly gondok vannak a szememmel, és miért nincs nekem már évek óta szemüvegem.. na mindegy.Mikey
Mi az a nagy gond??

---

hát, én is költöttem volna másra azt a 350K-nyi pénzt kettőstömegű lendkerék + kuplungszett helyett másra, vagy azt a 300K-t, ami fűtéskorszerűsítésre ment így télvíz idején, így 1 hónapja nincs meleg víz, közben beszarni látszik a kormányszervó, aminek felújítása is 50-nél kezdődik, a kormányvezérlő 150K, az is szarakodik, beszart a hőfokjeladóm, vennem kellett új kerékőr szettet is, mert azt meg szétnyírták szisztematikusan a pneumatikus kulccsal persze ez utóbbi kettő megáll összesen 20K alatt....

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
catattack 3 520
a jókurvaanyádat!
gabtsi
Elég életszagú! Nap, mint nap látni, hogy hat-nyolc magyar hordába verődve összever egy cigányt!
A Magyar Gárda meg kiműtötte a méhét...
Csodálkoztok, hogy a munkaerő kivonul Kanadába...
(Végigröhögtem az egészet!)
több mint 11 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 536
Szerencsére nem vagyok szemüvegellenes ember, így ezzel a részével nincs gondom. Persze könnyebb az élet nélküle, mert nem kell vigyázni rá és egyebek, de mint minden, ez sem kívánságműsor.
És hál' istennek nekem a fej- és arcszerkezetem sem olyan, hogy 3000-ből talán egy keret illjen hozzá. (Vagy ha mégis olyan, hát leszarom. Szerintem jól áll majd, más véleménye meg nem érdekel.)

Nekem csak ott van a gondom, hogy ennek a ~60 ezer forintnak kurvára lett volna jobb helye.

Na meg az még a gondom, hogy az elmúlt években átlag évi két alkalommal voltam szemvizsgálaton, és egy sem mondta azt, hogy szemüveg kéne. Itt meg kapásból olyan dolgokat mondott a doki, hogy hát nagyon komoly gondok vannak a szememmel, és miért nincs nekem már évek óta szemüvegem.. na mindegy.
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Mert mindig van lejjebb, minden rossz után még az is kiderült, hogy szemüvegem is lesz.
81 ezer Ft helyett akciók miatt csak 58 ezer lesz.

Igaz, olyan jól láttam vele most a szemvizsgálaton, hogy nem hittem el, tehát megéri.

De akkor is a faszomat abba, hogy megint befigyel egy váratlan kiadás, ami nem is kicsi. Nehogy véletlenül maradjon pár forintom hónap végére.

😡Mikey
Én ugyanezt játszottam el az első munkahelyi üzemorvosi vizsgálat után. Kérdezték, hogy zavarna-e, ha szemüveget kéne hordanom. Válaszoltam, hogy baromira zavarna, de ha szakember azt mondja, hogy illenék, akkor megcsináltatom.
82 volt kereken pl. a legucsó szemcsim. Ráadásul a bivaly méretű orrnyergem miatt kb. 3000 keretből tudok egyet választani, ami talán jó rám úgy, hogy nem kell nagyon feszegetni a legyártás után, csak mondjuk fél centit... Arról még nem is volt szó, hogy akkor melyek azok a keretek amik tetszenek, meg mondjuk ezt megint szűkíti, hogy áll is valahogy a fejemen, vagy csak mintha odarajzolták volna.
Annyi volt a makim pl. ennél, hogy 52 volt mindenféle akciókkal, és ebből még térített is vissza a cég egy 24-est, de ugye se napszemcsi, sem egyéb esetben nincs olyan, hogy "na, bemegyek bótba és leakasztok egy új keretet, vagy szemcsi". Kurva nagy szívás.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 536
Mert mindig van lejjebb, minden rossz után még az is kiderült, hogy szemüvegem is lesz.
81 ezer Ft helyett akciók miatt csak 58 ezer lesz.

Igaz, olyan jól láttam vele most a szemvizsgálaton, hogy nem hittem el, tehát megéri.

De akkor is a faszomat abba, hogy megint befigyel egy váratlan kiadás, ami nem is kicsi. Nehogy véletlenül maradjon pár forintom hónap végére.

😡
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
imádok úgy túlórázni (szellemi munka), h közben megy mellettem az ütvefúró és verik szét a szomszéd szobát :mad:Black_Adder
imádok úgy túlórázni (szellemi munka), h közben megy mellettem az ütvefúró és verik szét a szomszéd szobát :mad:Black_Adder
mert megérdemled tesó 😀
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
imádok úgy túlórázni (szellemi munka), h közben megy mellettem az ütvefúró és verik szét a szomszéd szobát :mad:

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Sétálóutca: előbb próbálsz menekülni a szembejövő biciklisek elől, aztán majdnem elüt a bekanyarodó tgk...Asbee
Miért menekülsz a biciklisek elől? Ő esik nagyobbat...apeszos
Túl nagy szívem van. Ráadásul 20 kiló se vagyok és alacsony, súlypontom nincs magasan, kicsit megbillentem és már el is szállt. Meg ha valami általános iskolást kapnak telibe, akkor száll a gyerek is. De nem szeretnék elindítani egy biciklis vs gyalogos vitát, nem kollektívan szidtam előbbieket, csak azt a néhány barmot aki nem tud még kicsit lelassítani se. Lehet hogy ő tudja merre akar menni és nagy rutinja is van ebben, de a gyalogos nem biztos, hogy tudni fogja.
Sétálóutca: előbb próbálsz menekülni a szembejövő biciklisek elől, aztán majdnem elüt a bekanyarodó tgk...Asbee
csak nem az élettől nyüzsgő Deák tér?Amadeus91
Győr, Baross út után, Révfalusi híd előtt. Deák téren van kerékpárút + járda is. És két szélén autók is mehetnek, egyik oldalán egyik irányba, másik oldalán másikba. Egy hiba van csak az egészben, hogy a "lassítók" nagyon hülyén vannak elhelyezve, pl. Erzsébet utcai kereszteződésnél rögtön ki vagy behajtva bukkanóról fel vagy le.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
Sétálóutca: előbb próbálsz menekülni a szembejövő biciklisek elől, aztán majdnem elüt a bekanyarodó tgk...Asbee
csak nem az élettől nyüzsgő Deák tér?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
 www.youtube.com/watch?v=Gm8Chty_6fU&feature=player_embedded#!at=311

a jókurvaanyádat!
de én szívesen kiviszlek a reptérre, és még két hely van a haveroknak is, de ha kell fordulok is.gabtsi
Menjetek csak, vissza se gyertek soha, nem fogtok hiányozni senkinek. Én még valami állami támogatást is adnék nekik, feltéve, ha önként lemond a magyar állampolgárságáról.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 www.youtube.com/watch?v=Gm8Chty_6fU&feature=player_embedded#!at=311

a jókurvaanyádat!
de én szívesen kiviszlek a reptérre, és még két hely van a haveroknak is, de ha kell fordulok is.gabtsi
Nekem van mikrobuszom...
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
 www.youtube.com/watch?v=Gm8Chty_6fU&feature=player_embedded#!at=311

a jókurvaanyádat!
de én szívesen kiviszlek a reptérre, és még két hely van a haveroknak is, de ha kell fordulok is.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Sétálóutca: előbb próbálsz menekülni a szembejövő biciklisek elől, aztán majdnem elüt a bekanyarodó tgk...Asbee
Miért menekülsz a biciklisek elől? Ő esik nagyobbat...