Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 484 — Bears & Illinois fan
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan
r.baggio
Egy haverom emelt angollal és közép spanyollal ingatlanozik, havi 6-8 kilót visz haza, saját csapata van, stb. Pár hét komolyabb tanulással el tudod sajátítani a szakma mikéntjét, jól kommunikálsz, emberekkel foglalkoztál, van tapasztalatod ilyen téren, egy külföldiekkel foglalkozó irodában aranyat érnél.
#JC6
.......

off a téma nagyon, én a lakásárverezésben látok jelenleg jó lehetőséget. Ismerősöm évi 2-3 ingatlant vesz. Csak olyanokra licitál, ahol piaci árnál (jóval) kedvezőbben hozzájuthat a pecóhoz, amit utána pár hónapon belül 1-2-3 millió haszonnal túlad (ő magánszemélyként csinálja, másodállásban kvázi, nem rossz az az évi 6-8 misi extra). Ha van érzéked/időd a felújításra, akkor azt is megéri (főleg ha vannak embereid a különböző munkákra), és akkor még többet is lehet rajta keresni (+ sajátnál is mindig jól jön). 1-2 év alatt összejön egy kisebb garzon ára, amit utána ki lehet adni, és így fix havi bevételed is lesz.
Borbinho
Nekem is van (távoli) ismerősöm ilyen. Ezt úgy hívják lakásmaffia......😊

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ év vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan
r.baggio
Ettől ne riadj vissza. Gyorsan meglestem, 14 db. állásra jelentkeztem professionon keresztül az elmúlt 6 hónapban, 1 db-ra külön e-mailben, egy helyre meg csak úgy elküldtem, hátha. Nos, ebből válasz 4 db. negatív e-mail, és most jutottam el először interjúra. Bio-vegyészmérnök, felsőfokú angol, viszont éppen másfél éves tapasztalat. Szóval kicsit más, de a vége ugyanaz szinte.

De még mindig keresem azokat a helyeket, ahol fel lehetne mindenféle állást kutatni, nem csak tényleg, ahogy írják, a tömeget. Neked ennyi év munkatapasztalattal már azért magasabb az értéked szerintem.
kristóf17
Valszeg másra reflektálok kicsit, mint amire baggio választ szeretne / persze lehet mondani, h az én esetem nem annyira tipikus... de azért leírom a véleményemet, mert szerintem ez a megoldás a legjobb szinte minden esetben, szakmától függetlenül.. aztán a hatékonyság mértéke persze nyilván lehet ég és föld területtől függően.

Először el kell dönteni pontosan mit akar az ember... és utána igenis aktívan meg kell pörgetni a dolgot.

Az email/elektronikus jelentkezés nice.. de attól senki ne várjon túl sokat.

Pontosan ilyen hatásfokú - 20-ból 1, 50-ből 1, 100-ból 1, szakmától függően.. ezeket így kell kezelni lélekben is: 0% az esély... ha bármi bejön belőle, az már pozitívum.
Ennél egy fokkal jobb, amikor a cég saját oldalán jelentkezel elektronikusan - de az se garancia még semmire.

Lehet röhögni, amikor én kerestem állást - kinyomtattam a CV-met, és bevittem a recruiter cégek / fejvadászok irodájába személyesen.
Szépen körbejártam Pestet, bár elég sok ráadásul centrális helyen volt..

Köszöntem a hölgynek a recepción, mondtam h jelentkeztem elektronikusan is, de azért biztos ami biztos alapon behoztam egy önéletrajzot személyesen is.
(ha találsz olyan állást a honlapjukon, ami érdekel, mindenképp jelentkezz rá elektronikusan előtte, de nem túl sokkal 1-2 nappal csak mondjuk... mert az lesz az első bullshit szöveg, h jelentkezz online. Ha esetleg abszolút nincs semmi ami érdekel náluk, akkor is be lehet nyalni és el lehet adni azt a spielt, hogy hallottál a cégről milyen jók XY területen toborzásban, blablabla.... max 5 másodpercben, 1 félmondatban)
Ezek után megintcsak 5, maximum 10 másodpercben elmondtam nekem milyen területen van tapasztalatom/mi érdekelne (mondjuk az esetemben pénzügy+egy-két alterületet említve) - és ha lenne oly szíves beadni a releváns területen dolgozó kollégának, that would be great.

Nem tagadom, volt ahol kicsit furcsán néztek, de volt olyan is, ahol kifejezetten örültek neki... persze ki tudja, lehet hogy csak a standard kedves pókerarc volt, és ő is azt gondolta belül h gyengeelméjű vagyok. De volt olyan is, hogy kedden délelőtt first thing visszahívtak, pedig hétfőn késő du adtam le a CV-t.

Ugyanezt meg lehet játszani specifikus cégeknél is - sőt, szvsz ott még inkább kifezetődő/kötelező.
Általában minél kisebb a cég, vagy ha magyar cég, annál jobb az esély... de volt pozitív visszajelzésem multitól is hasonló módon.

PS: Kíváncsi vagyok másoknak mi a véleménye erről, vagy csak én vagyok ilyen hülye tryhard... 😊

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 335
off a téma nagyon, én a lakásárverezésben látok jelenleg jó lehetőséget. Ismerősöm évi 2-3 ingatlant vesz. Csak olyanokra licitál, ahol piaci árnál (jóval) kedvezőbben hozzájuthat a pecóhoz, amit utána pár hónapon belül 1-2-3 millió haszonnal túlad (ő magánszemélyként csinálja, másodállásban kvázi, nem rossz az az évi 6-8 misi extra). Ha van érzéked/időd a felújításra, akkor azt is megéri (főleg ha vannak embereid a különböző munkákra), és akkor még többet is lehet rajta keresni (+ sajátnál is mindig jól jön). 1-2 év alatt összejön egy kisebb garzon ára, amit utána ki lehet adni, és így fix havi bevételed is lesz.
Borbinho
Nem tudom ki az ismerősöd, de zseni lehet. Meg ahhoz kell pár millió tőke.
3 éve próbálunk licitálni, sose nyerünk, akkor se ha 18-kor jár le a licit és 17:59-kor nyomunk rá...
segíthetne, hálás lennék 😀

(Szerintem ott is le vannak osztva a lapok durván)
#JC6
Persze h kell tőke, mihez nem? A foglalókhoz 2-3M, amit ugye visszakapsz ha nem te viszed. Ha egyszerre többért mennél, akkor nyilván többszöröse (az ismerősöm nem is szokott csak egyre egyszerre).
A bevált recept: Picit lerohadt 1 szobás pecokat szokott venni 5-6M-ert, amit 7-8ert ad tovabb. Volt vmi törvénymódosítás (h a felbecsult ár nem lehet a piaci 80%ánál kevesebb talán) is az elmúlt pár évben, mert előtte "szaré hugyé" is lehetett venni.
Az olyanokat ahol van már licitáló, nem is nézi
Borbinho
Borb, segíts nekem, hol nyomul helyileg az ismerősöd? 6 éve láttam utoljára olyan ingatlant Pesten, amiről írsz 😀
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 875 — No es importante
Az ingatlan off, személyes okokból 😊 marketing, eladás, tőzsde, na ezek nem a nekem való dolgok

És igazából a pénz másodlagos, mindenem megvan így is, ami a boldog élethez kell, csak olyan munkáltatót keresek, ami elismeri a befektetett energiát... ilyet nem látok se közel, se távol sajnos
r.baggio
Tőzsdézni akarsz minek cég? Tőzsdézz 😊
Marketing piac eleg túltöltött multinál érdemes keresgélni vagy kos marketing cégek.
Eladás hat ez olyan hogy én a sporthoz akarok érteni kicsit tág.
Toca
Szövegértelmezés egyes :p


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 687 — Vikings fan
Az ingatlan off, személyes okokból 😊 marketing, eladás, tőzsde, na ezek nem a nekem való dolgok

És igazából a pénz másodlagos, mindenem megvan így is, ami a boldog élethez kell, csak olyan munkáltatót keresek, ami elismeri a befektetett energiát... ilyet nem látok se közel, se távol sajnos
r.baggio
Tőzsdézni akarsz minek cég? Tőzsdézz 😊
Marketing piac eleg túltöltött multinál érdemes keresgélni vagy kos marketing cégek.
Eladás hat ez olyan hogy én a sporthoz akarok érteni kicsit tág.
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
off a téma nagyon, én a lakásárverezésben látok jelenleg jó lehetőséget. Ismerősöm évi 2-3 ingatlant vesz. Csak olyanokra licitál, ahol piaci árnál (jóval) kedvezőbben hozzájuthat a pecóhoz, amit utána pár hónapon belül 1-2-3 millió haszonnal túlad (ő magánszemélyként csinálja, másodállásban kvázi, nem rossz az az évi 6-8 misi extra). Ha van érzéked/időd a felújításra, akkor azt is megéri (főleg ha vannak embereid a különböző munkákra), és akkor még többet is lehet rajta keresni (+ sajátnál is mindig jól jön). 1-2 év alatt összejön egy kisebb garzon ára, amit utána ki lehet adni, és így fix havi bevételed is lesz.
Borbinho
Nem tudom ki az ismerősöd, de zseni lehet. Meg ahhoz kell pár millió tőke.
3 éve próbálunk licitálni, sose nyerünk, akkor se ha 18-kor jár le a licit és 17:59-kor nyomunk rá...
segíthetne, hálás lennék 😀

(Szerintem ott is le vannak osztva a lapok durván)
#JC6
Persze, hogy le van osztva. Mi is próbáltunk. 5-6 millás panelt néztünk. Hogy-hogy nem nem annyiért volt nem sokkal a licit vége előtt..
kishaszi
Muszáj lesz már beszélnem vele, lehet megvan az első belsős ismerősöm a rendszerben. (Sobri nem számít)

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
off a téma nagyon, én a lakásárverezésben látok jelenleg jó lehetőséget. Ismerősöm évi 2-3 ingatlant vesz. Csak olyanokra licitál, ahol piaci árnál (jóval) kedvezőbben hozzájuthat a pecóhoz, amit utána pár hónapon belül 1-2-3 millió haszonnal túlad (ő magánszemélyként csinálja, másodállásban kvázi, nem rossz az az évi 6-8 misi extra). Ha van érzéked/időd a felújításra, akkor azt is megéri (főleg ha vannak embereid a különböző munkákra), és akkor még többet is lehet rajta keresni (+ sajátnál is mindig jól jön). 1-2 év alatt összejön egy kisebb garzon ára, amit utána ki lehet adni, és így fix havi bevételed is lesz.
Borbinho
Nem tudom ki az ismerősöd, de zseni lehet. Meg ahhoz kell pár millió tőke.
3 éve próbálunk licitálni, sose nyerünk, akkor se ha 18-kor jár le a licit és 17:59-kor nyomunk rá...
segíthetne, hálás lennék 😀

(Szerintem ott is le vannak osztva a lapok durván)
#JC6
Persze, hogy le van osztva. Mi is próbáltunk. 5-6 millás panelt néztünk. Hogy-hogy nem nem annyiért volt nem sokkal a licit vége előtt..

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
off a téma nagyon, én a lakásárverezésben látok jelenleg jó lehetőséget. Ismerősöm évi 2-3 ingatlant vesz. Csak olyanokra licitál, ahol piaci árnál (jóval) kedvezőbben hozzájuthat a pecóhoz, amit utána pár hónapon belül 1-2-3 millió haszonnal túlad (ő magánszemélyként csinálja, másodállásban kvázi, nem rossz az az évi 6-8 misi extra). Ha van érzéked/időd a felújításra, akkor azt is megéri (főleg ha vannak embereid a különböző munkákra), és akkor még többet is lehet rajta keresni (+ sajátnál is mindig jól jön). 1-2 év alatt összejön egy kisebb garzon ára, amit utána ki lehet adni, és így fix havi bevételed is lesz.
Borbinho
Nem tudom ki az ismerősöd, de zseni lehet. Meg ahhoz kell pár millió tőke.
3 éve próbálunk licitálni, sose nyerünk, akkor se ha 18-kor jár le a licit és 17:59-kor nyomunk rá...
segíthetne, hálás lennék 😀

(Szerintem ott is le vannak osztva a lapok durván)
#JC6
Persze h kell tőke, mihez nem? A foglalókhoz 2-3M, amit ugye visszakapsz ha nem te viszed. Ha egyszerre többért mennél, akkor nyilván többszöröse (az ismerősöm nem is szokott csak egyre egyszerre).
A bevált recept: Picit lerohadt 1 szobás pecokat szokott venni 5-6M-ert, amit 7-8ert ad tovabb. Volt vmi törvénymódosítás (h a felbecsult ár nem lehet a piaci 80%ánál kevesebb talán) is az elmúlt pár évben, mert előtte "szaré hugyé" is lehetett venni.
Az olyanokat ahol van már licitáló, nem is nézi

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 416 — Colts fan
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ év vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan
r.baggio
Ettől ne riadj vissza. Gyorsan meglestem, 14 db. állásra jelentkeztem professionon keresztül az elmúlt 6 hónapban, 1 db-ra külön e-mailben, egy helyre meg csak úgy elküldtem, hátha. Nos, ebből válasz 4 db. negatív e-mail, és most jutottam el először interjúra. Bio-vegyészmérnök, felsőfokú angol, viszont éppen másfél éves tapasztalat. Szóval kicsit más, de a vége ugyanaz szinte.

De még mindig keresem azokat a helyeket, ahol fel lehetne mindenféle állást kutatni, nem csak tényleg, ahogy írják, a tömeget. Neked ennyi év munkatapasztalattal már azért magasabb az értéked szerintem.
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 335
off a téma nagyon, én a lakásárverezésben látok jelenleg jó lehetőséget. Ismerősöm évi 2-3 ingatlant vesz. Csak olyanokra licitál, ahol piaci árnál (jóval) kedvezőbben hozzájuthat a pecóhoz, amit utána pár hónapon belül 1-2-3 millió haszonnal túlad (ő magánszemélyként csinálja, másodállásban kvázi, nem rossz az az évi 6-8 misi extra). Ha van érzéked/időd a felújításra, akkor azt is megéri (főleg ha vannak embereid a különböző munkákra), és akkor még többet is lehet rajta keresni (+ sajátnál is mindig jól jön). 1-2 év alatt összejön egy kisebb garzon ára, amit utána ki lehet adni, és így fix havi bevételed is lesz.
Borbinho
Nem tudom ki az ismerősöd, de zseni lehet. Meg ahhoz kell pár millió tőke.
3 éve próbálunk licitálni, sose nyerünk, akkor se ha 18-kor jár le a licit és 17:59-kor nyomunk rá...
segíthetne, hálás lennék 😀

(Szerintem ott is le vannak osztva a lapok durván)
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 596 — Patriot
Az ingatlan off, személyes okokból 😊 marketing, eladás, tőzsde, na ezek nem a nekem való dolgok

És igazából a pénz másodlagos, mindenem megvan így is, ami a boldog élethez kell, csak olyan munkáltatót keresek, ami elismeri a befektetett energiát... ilyet nem látok se közel, se távol sajnos
r.baggio
Ha médiás, akkor kreativ.hu / állások a médiában fb-csoport.
Általánosabb állásoknál, én úgy látom a profession.hu a tömegállás, jobline kicsit szofisztikáltabb, monster stb nem rosszak és elég speci állások vannak.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan
r.baggio
Egy haverom emelt angollal és közép spanyollal ingatlanozik, havi 6-8 kilót visz haza, saját csapata van, stb. Pár hét komolyabb tanulással el tudod sajátítani a szakma mikéntjét, jól kommunikálsz, emberekkel foglalkoztál, van tapasztalatod ilyen téren, egy külföldiekkel foglalkozó irodában aranyat érnél.

Multi off? Ott is van pár kapcsolat, CBRE, stb.
#JC6
Epp mikor megy le a lakáspiac ingatlanozni küldened?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 875 — No es importante
Az ingatlan off, személyes okokból 😊 marketing, eladás, tőzsde, na ezek nem a nekem való dolgok

És igazából a pénz másodlagos, mindenem megvan így is, ami a boldog élethez kell, csak olyan munkáltatót keresek, ami elismeri a befektetett energiát... ilyet nem látok se közel, se távol sajnos


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan
r.baggio
Egy haverom emelt angollal és közép spanyollal ingatlanozik, havi 6-8 kilót visz haza, saját csapata van, stb. Pár hét komolyabb tanulással el tudod sajátítani a szakma mikéntjét, jól kommunikálsz, emberekkel foglalkoztál, van tapasztalatod ilyen téren, egy külföldiekkel foglalkozó irodában aranyat érnél.
#JC6
Unokatesómtól van személyes tapasztalatom ezekről:
ha nem évek óta a cégnél vagy, akkor a Karácsonyról, ünnepekről úgy en bloc le lehet mondani. Ha nincs eladás, akkor meg nincs bevételed sem. a nyelvvel bárhova el lehet jutni egyébként (első munkahelyemen a spanyol AP team leadnek spanyol tanári diplomája volt, nem találtak olyat, aki értett a területhez és tudott is volna folyékonyan spanyolul 😀 utána a SAP-ot meg excelt megtanították)

off a téma nagyon, én a lakásárverezésben látok jelenleg jó lehetőséget. Ismerősöm évi 2-3 ingatlant vesz. Csak olyanokra licitál, ahol piaci árnál (jóval) kedvezőbben hozzájuthat a pecóhoz, amit utána pár hónapon belül 1-2-3 millió haszonnal túlad (ő magánszemélyként csinálja, másodállásban kvázi, nem rossz az az évi 6-8 misi extra). Ha van érzéked/időd a felújításra, akkor azt is megéri (főleg ha vannak embereid a különböző munkákra), és akkor még többet is lehet rajta keresni (+ sajátnál is mindig jól jön). 1-2 év alatt összejön egy kisebb garzon ára, amit utána ki lehet adni, és így fix havi bevételed is lesz.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 335
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan
r.baggio
Egy haverom emelt angollal és közép spanyollal ingatlanozik, havi 6-8 kilót visz haza, saját csapata van, stb. Pár hét komolyabb tanulással el tudod sajátítani a szakma mikéntjét, jól kommunikálsz, emberekkel foglalkoztál, van tapasztalatod ilyen téren, egy külföldiekkel foglalkozó irodában aranyat érnél.

Multi off? Ott is van pár kapcsolat, CBRE, stb.

Szerkesztette: - JC6
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 875 — No es importante
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ év vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
LinkedIn
Én a Glassdoort is szeretem mondjuk ITs vagyok.
Proffesion gondolom itthon de azt sose használtam.
Toca
LinkedIn-en valahogy nem találom a megfelelő állásokat, ellentétben profession-nel. Legalábbis alig van, ami végzettségbe vágna, vay kevés az újdonság stb. Biztos, hogy rosszul használom, mert azt mondja mindenki milyen hasznos.
kristóf17
Kapcsolati tőke építésre tökéletes. Pár évvel ezelőtt olvastam egy statisztikát, miszerint a linkedines jelentkezéseknél 0.5%-ra kap a jelölt átlagosan választ, és 0,1%-ban lesz sikeres az álláskeresés (200ból 1re válaszolnak, és 1000 jelentkezésből 1re vesznek fel). Elsősorban külföldi munkáknál hasznos, itthonra szerintem a profession a legjobb (személyes tapasztalat alapján kb 60-70%ban visszajeleznek, és vagy felére be is hívtak interjúra).

| Linkedinen engem pl. megtaláltak egy csehországi full-time kontrolling melóval, ahol fizették volna a költözést + első 2 hónapban a szállást. kár h épp 2 héttel a belgiumi gyakornokságom előtt, így nem lett belőle semmi...😀 meg azóta is volt már ott direkt megkeresésem, volt egyetemi szaktárstól meg volt kollégától is munkával kapcsolatban |

Baggionak:
iparág specifikus, egyre több cég próbál a HR költségeken spórolni (a professionon ~100-150k egy db álláshirdetés 1 hónapig), és saját jelentkezési portált fejlesztetnek (a multiknál már a legtöbbnél így van, Ecolab, Danone, Exxon, BP, Diageo, mindegyik big4, GE, Ford, Bosch, IBM, Microsoft, tényleg mind).
Itthoni munkákra profession, vagy ha multihoz mennél akkor az adott cég oldala. Külföldre glassdoor, indeed, monster, reed és linkedin.

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 416 — Colts fan
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
LinkedIn
Én a Glassdoort is szeretem mondjuk ITs vagyok.
Proffesion gondolom itthon de azt sose használtam.
Toca
LinkedIn-en valahogy nem találom a megfelelő állásokat, ellentétben profession-nel. Legalábbis alig van, ami végzettségbe vágna, vay kevés az újdonság stb. Biztos, hogy rosszul használom, mert azt mondja mindenki milyen hasznos.
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 687 — Vikings fan
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
LinkedIn
Én a Glassdoort is szeretem mondjuk ITs vagyok.
Proffesion gondolom itthon de azt sose használtam.
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 596 — Patriot
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
Attól függ milyen területen keresel.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
tinder
Negritis
Ő másfajta állást keres.

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
tinder

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Melyik most a legjobb álláskereső portál?
r.baggio
 fidesz.hu/

több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 875 — No es importante
Melyik most a legjobb álláskereső portál?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 940
Hulye kerdes, de kivancsi vagyok ki mire gondol. Deha egy lannyal, akivel nagyon jol megvoltatok, s bar egymasnak sose vallottatok be az erzelmeiteket, s megis alapvetoen mig "egyutt" voltatok szetmentek, mert a tavolsag egy kollega es bizonyos problemak kozetek allanak( panikbetegseg stb, ami miatt most kepve van az uriember). Aztan masfel honapig "vitatkoztatok" egymason, vegul nagyon osszevesztetek s le is tiltott, s ott facebook hivatalosan osszejott a masik emberkevel. ( Ez harom hete) De most hetvegen beszeltetek kicsit, mert te le akartal irni neki minden igazat. De a beszelgetes nem sikerult, tamadolag lepett fel(de nem tiltott vissza). Ezzel a lannyal mar mindennek vege, vagy erdemes varni? En sajnos tudom mit erzek iranta, es igy most elegge pocsek minden.
Brotesz
 youtu.be/6uikJTnmtgw

Ne várj. Mindig jön egy csomó másik.
Sobri Jóska
majdnem tökéletes válasz, de:
 www.youtube.com/watch?v=6z-xP7E_zMU

99ból csak a dirty

brotesz lépj tovább még nem is jártok és már ennyi feszkó van, ennek nem lesz jó vége.
briareos
kicsit keson, de vegre eszembe jutott a legromantikusabb nota ami passzol ide, jo kis rnb
"You thought you could keep this shit from me, yeah
Ya burnt bitch, I heard the story
You played me, you even gave him head
Now you're askin' for me back
You're just another act
Look elsewhere, 'cause you're done with me"

[Hook]
Fuck what I said, it don't mean shit now
Fuck the presents, might as well throw 'em out
Fuck all those kisses, they didn't mean jack
Fuck you, you ho, I don't want you back
Fuck what I said, it don't mean shit now
Fuck the presents, might as well throw 'em out
Fuck all those kisses, they didn't mean jack
Fuck you, you ho, I don't want you back