Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 736 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Repuloter fuggo is, mit szabad, mit nem. Es ugyintezotol is fugg. Legtobbszor a sajat hasznalatra vitt, kis mennyisegu gyogyszer nem gond. Nyilvan, nagy mennyisegnel szolhatnak.
Kiveve a kremek, folyekony dolgok. Az minden formaban tilos a kezipoggyaszban (100 milliliteres, atlatszo tartoban, 10 darab lehet, de ennyi). Meg a kremsajt, doboz sor, piperecucc is tilos.
ulpianus
Igen csak ez nikotintermék, nem gyógyszer. Kb mintha cigit szállítanál, csak mivel hasonlít a svédre ami tiltott baj lehet. Magyarul meg ugyanaz a neve mindkettőnek úgyhogy nehéz infót találni.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Repuloter fuggo is, mit szabad, mit nem. Es ugyintezotol is fugg. Legtobbszor a sajat hasznalatra vitt, kis mennyisegu gyogyszer nem gond. Nyilvan, nagy mennyisegnel szolhatnak.
Kiveve a kremek, folyekony dolgok. Az minden formaban tilos a kezipoggyaszban (100 milliliteres, atlatszo tartoban, 10 darab lehet, de ennyi). Meg a kremsajt, doboz sor, piperecucc is tilos.

Szerkesztette: ulpianus


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Sajnálom ha most offolok egy ilyen témát, de lenne kérdésem? Ha valaki dolgozik repülőtéren valamikor vagy aki tisztában van a szabályokkal meg tudja kérdezni hogy táskában fel lehet vinni úgy nevezett "Nicotine pouchert" a gépre ? Ugyanis a svéd snüssz az tudom hogy bannolva van, de a nicotine pouchert lehet venni az EUban és ki is hozzák ha rendelsz. A szabály az EUban az hogy 17es év felett X mennyiségű dohány és alkohol terméket lehet felvinni, de ebbe nincs dohány és most akkor így mi van ?
Heisman Trophy
airline függő, legtöbb nem engedi, adott légitársaság honlapján csekkold
briareos
Igen, de igazából az a kérdés hogy Ferihegyen a biztosági ellenőrzésnél lehet e vinni, mert azt tudom hogy magán a gépen tiltott használni, csak ezt USA weboldalon olvastam. Amúgy a LYFT nevű termékről van szó, hogy azzal mennyire baszakodnak az ellenőrök.
Heisman Trophy
Hívd fel őket
Call Center/Általános információ
Telefon: +36 (1) 296-7000


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 736 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Sajnálom ha most offolok egy ilyen témát, de lenne kérdésem? Ha valaki dolgozik repülőtéren valamikor vagy aki tisztában van a szabályokkal meg tudja kérdezni hogy táskában fel lehet vinni úgy nevezett "Nicotine pouchert" a gépre ? Ugyanis a svéd snüssz az tudom hogy bannolva van, de a nicotine pouchert lehet venni az EUban és ki is hozzák ha rendelsz. A szabály az EUban az hogy 17es év felett X mennyiségű dohány és alkohol terméket lehet felvinni, de ebbe nincs dohány és most akkor így mi van ?
Heisman Trophy
airline függő, legtöbb nem engedi, adott légitársaság honlapján csekkold
briareos
Igen, de igazából az a kérdés hogy Ferihegyen a biztosági ellenőrzésnél lehet e vinni, mert azt tudom hogy magán a gépen tiltott használni, csak ezt USA weboldalon olvastam. Amúgy a LYFT nevű termékről van szó, hogy azzal mennyire baszakodnak az ellenőrök.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 877 — StuG Life
Sajnálom ha most offolok egy ilyen témát, de lenne kérdésem? Ha valaki dolgozik repülőtéren valamikor vagy aki tisztában van a szabályokkal meg tudja kérdezni hogy táskában fel lehet vinni úgy nevezett "Nicotine pouchert" a gépre ? Ugyanis a svéd snüssz az tudom hogy bannolva van, de a nicotine pouchert lehet venni az EUban és ki is hozzák ha rendelsz. A szabály az EUban az hogy 17es év felett X mennyiségű dohány és alkohol terméket lehet felvinni, de ebbe nincs dohány és most akkor így mi van ?
Heisman Trophy
airline függő, legtöbb nem engedi, adott légitársaság honlapján csekkold

több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 736 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Sajnálom ha most offolok egy ilyen témát, de lenne kérdésem? Ha valaki dolgozik repülőtéren valamikor vagy aki tisztában van a szabályokkal meg tudja kérdezni hogy táskában fel lehet vinni úgy nevezett "Nicotine pouchert" a gépre ? Ugyanis a svéd snüssz az tudom hogy bannolva van, de a nicotine pouchert lehet venni az EUban és ki is hozzák ha rendelsz. A szabály az EUban az hogy 17es év felett X mennyiségű dohány és alkohol terméket lehet felvinni, de ebbe nincs dohány és most akkor így mi van ?

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 877 — StuG Life
Az NCAA-s harcaid mondjuk eleg konkretak eleg regota ahogy iden is es csak rad vonatkoztak legtobbszor, most eppen Makaekkal es az NSO--val is iden egesz szezonban ezek szerint, ezekre azert lehetne reagalni akar. De, tenyleg ez csak ilyen erzes volt, hogy feljottem ma ide, es megint valami csatarozasrol olvashattam.😊
zavi27
Ha ennyire hiányolod, megteszem: nekem az nem harc, hogy augusztus végén elindulnak az ncaa közvetítések, és nem volt olyan cikkem, melyben ezeket ne említettem volna promóképp, minden meccs streamjét megosztottam, egyetlen tárgyi tévedést nem emeltem ki, semmit nem kritizáltam (privát üzenetben tettem szóvá, hogy mint anno a diginél, miért van az, hogy semmilyen szinten nem foglalkoznak cikk vagy legalább videó/podcast formájában a liga népszerűsítésével, akik ott ülnek szakértőként), majd október közepén az eredménykövetőbe beírok egy ilyen kommentet, ami nyilvánvalóan "bosszúból való köcsögözés"

a galaxy-n közben elkezdődött a meccs, már vezet is a Clemson 7:0-ra, aki mint a közvetítésből kiderülhetett, egy személy
r.baggio
És erre jött az említett üzenet meg még számos hasonló. Ezek után a cikkeimben továbbra se ignoráltam a galaxy-t, az eredménykövetős fejlécben mindig ki lettek emelve a sugárzott mérkőzések, kritika továbbra sem hangzott el. De arról már rég letettem, hogy bárkit is meggyőzzek, ez nem az a közeg, ahol észérvekkel operálni lehet (utólag hány ember ismerte be tévedését a korábbi pro vs college offense kérdésben? ki volt az, aki összeboronálta az fk-t és a bowl.hu-t?) inkább az olyan dolgokkal foglalkozok, melyek boldoggá tesznek, mint készülődés az esküvőnkre, thaiföldi nászutunkra, ja meg a hétfői ncaa nagydöntő beharangozójára.
r.baggio
ugye nem thai csajt veszel el mert akkor csekkold dolgokat előre.

gyenge terelés kisérlet off 😀

több mint 4 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 685 — Amerikai sportok rajongója
Az NCAA-s harcaid mondjuk eleg konkretak eleg regota ahogy iden is es csak rad vonatkoztak legtobbszor, most eppen Makaekkal es az NSO--val is iden egesz szezonban ezek szerint, ezekre azert lehetne reagalni akar. De, tenyleg ez csak ilyen erzes volt, hogy feljottem ma ide, es megint valami csatarozasrol olvashattam.😊
zavi27
Ha ennyire hiányolod, megteszem: nekem az nem harc, hogy augusztus végén elindulnak az ncaa közvetítések, és nem volt olyan cikkem, melyben ezeket ne említettem volna promóképp, minden meccs streamjét megosztottam, egyetlen tárgyi tévedést nem emeltem ki, semmit nem kritizáltam (privát üzenetben tettem szóvá, hogy mint anno a diginél, miért van az, hogy semmilyen szinten nem foglalkoznak cikk vagy legalább videó/podcast formájában a liga népszerűsítésével, akik ott ülnek szakértőként), majd október közepén az eredménykövetőbe beírok egy ilyen kommentet, ami nyilvánvalóan "bosszúból való köcsögözés"

a galaxy-n közben elkezdődött a meccs, már vezet is a Clemson 7:0-ra, aki mint a közvetítésből kiderülhetett, egy személy
r.baggio
És erre jött az említett üzenet meg még számos hasonló. Ezek után a cikkeimben továbbra se ignoráltam a galaxy-t, az eredménykövetős fejlécben mindig ki lettek emelve a sugárzott mérkőzések, kritika továbbra sem hangzott el. De arról már rég letettem, hogy bárkit is meggyőzzek, ez nem az a közeg, ahol észérvekkel operálni lehet (utólag hány ember ismerte be tévedését a korábbi pro vs college offense kérdésben? ki volt az, aki összeboronálta az fk-t és a bowl.hu-t?) inkább az olyan dolgokkal foglalkozok, melyek boldoggá tesznek, mint készülődés az esküvőnkre, thaiföldi nászutunkra, ja meg a hétfői ncaa nagydöntő beharangozójára.
r.baggio
Ok, koszi a reagalast, ertheto volt igy a te oldalad. Sok boldogsagot az eskuvohoz, es a naszuthoz is majd!😊
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Az NCAA-s harcaid mondjuk eleg konkretak eleg regota ahogy iden is es csak rad vonatkoztak legtobbszor, most eppen Makaekkal es az NSO--val is iden egesz szezonban ezek szerint, ezekre azert lehetne reagalni akar. De, tenyleg ez csak ilyen erzes volt, hogy feljottem ma ide, es megint valami csatarozasrol olvashattam.😊
zavi27
Ha ennyire hiányolod, megteszem: nekem az nem harc, hogy augusztus végén elindulnak az ncaa közvetítések, és nem volt olyan cikkem, melyben ezeket ne említettem volna promóképp, minden meccs streamjét megosztottam, egyetlen tárgyi tévedést nem emeltem ki, semmit nem kritizáltam (privát üzenetben tettem szóvá, hogy mint anno a diginél, miért van az, hogy semmilyen szinten nem foglalkoznak cikk vagy legalább videó/podcast formájában a liga népszerűsítésével, akik ott ülnek szakértőként), majd október közepén az eredménykövetőbe beírok egy ilyen kommentet, ami nyilvánvalóan "bosszúból való köcsögözés"

a galaxy-n közben elkezdődött a meccs, már vezet is a Clemson 7:0-ra, aki mint a közvetítésből kiderülhetett, egy személy
r.baggio
És erre jött az említett üzenet meg még számos hasonló. Ezek után a cikkeimben továbbra se ignoráltam a galaxy-t, az eredménykövetős fejlécben mindig ki lettek emelve a sugárzott mérkőzések, kritika továbbra sem hangzott el. De arról már rég letettem, hogy bárkit is meggyőzzek, ez nem az a közeg, ahol észérvekkel operálni lehet (utólag hány ember ismerte be tévedését a korábbi pro vs college offense kérdésben? ki volt az, aki összeboronálta az fk-t és a bowl.hu-t?) inkább az olyan dolgokkal foglalkozok, melyek boldoggá tesznek, mint készülődés az esküvőnkre, thaiföldi nászutunkra, ja meg a hétfői ncaa nagydöntő beharangozójára.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 685 — Amerikai sportok rajongója
Legalább tökéletesen bemutattad, hogy hol is bicsaklik meg az a gondolkodás, mikor egy fórumot, ahova az emberek szabadon beregisztrálva kommentelnek és közülük bárkiből szerkesztő lehetett, egy entitásnak, "hive mind"-nak bélyegeznek. Hozzászólásodban különböző hozzászólásokban olvasható egyéni, sok esetben nem is admintól származó véleményeket mostál össze, mintha az valamiféle bowl.hu-s kollektív kinyilatkoztatás lett volna. (lásd pl. PFF Zoli esetét). Ami egyszerűen nonszensz, így a hsz többi elemét is teljesen felesleges boncolgatnom, nem konkrétumok, hanem benyomások, azzal vitatkozni pedig lehetetlen. És pont ami ellen felszólaltál, ugyanazt tetted most te is, látod milyen könnyű is ez.
r.baggio
Persze, ezek inkabb benyomasok, erzetek voltak inkabb az utobbi evekbol amik remlettek. Nekem ez jott le itt nagy altalanossagban, hogy ilyen az itteni kozvelekedes, hozzaallas legtobbszor mas magyar oldalak, kozvetitesek, kommentatorok iranyaban sokak reszerol, tisztelet a kivetelnek persze. Hogy mindig van valami aktualis bowl.hu forum meghatarozobb, regebbi tagok vs. valaki elleni kuzdelem, kritizalas.😊 Az NCAA-s harcaid mondjuk eleg konkretak eleg regota ahogy iden is es csak rad vonatkoztak legtobbszor, most eppen Makaekkal es az NSO--val is iden egesz szezonban ezek szerint, ezekre azert lehetne reagalni akar. De, tenyleg ez csak ilyen erzes volt, hogy feljottem ma ide, es megint valami csatarozasrol olvashattam.😊

Szerkesztette: zavi27
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 454
nem is szakérthetne ott Höri mester, ha állandóan a Bowl.hu-t kellene reklámoznia ricsiéknek a bemutatáskor' . Ez is egy feltétel lehet, mert az tisztán látszik, hogy Móricz rokonait' megszégyenítő Uram-Bátyám Öcsém-Fiam szinten működik az egész sport tévés buli. mert azért az ott már nem kis buli...

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Legalább tökéletesen bemutattad, hogy hol is bicsaklik meg az a gondolkodás, mikor egy fórumot, ahova az emberek szabadon beregisztrálva kommentelnek és közülük bárkiből szerkesztő lehetett, egy entitásnak, "hive mind"-nak bélyegeznek. Hozzászólásodban különböző hozzászólásokban olvasható egyéni, sok esetben nem is admintól származó véleményeket mostál össze, mintha az valamiféle bowl.hu-s kollektív kinyilatkoztatás lett volna. (lásd pl. PFF Zoli esetét). Ami egyszerűen nonszensz, így a hsz többi elemét is teljesen felesleges boncolgatnom, nem konkrétumok, hanem benyomások, azzal vitatkozni pedig lehetetlen. És pont ami ellen felszólaltál, ugyanazt tetted most te is, látod milyen könnyű is ez.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 685 — Amerikai sportok rajongója
Akkor csak sikerult kibogozni a szalakat: mindenki hulye, csak jj helikopter. 😀
Stez
Én szimpla forumolvasokent, kommentelokent az a megerzesem csak tendenciakent hosszu evek ota, hogy itt tenyleg mindig csak a masik fel szokott a hibas, a rossz, a galad, a gyenge szinvonalu lenni, csak a bowl.hu nem es NCAA vonalon meg JJ? Mindig oket rekesztik ki, mindig veletek nem targyalnak, mindenkinek (csak úgy?) a forum elobb-utobb a elkerulendo ellensege lesz. Akarki adta/adja regota az NFL/NCAA-t itthon azok mindig szakmailag rosszak, nezni sem erdemes, miert nem minket kerdeznek, hivnak inkabb. Az FK oldal, szerkesztok, cikkek dilettansok, micsoda hulyesegeket allitanak mindig, mire fol probalkoznak a patreonnal, a kivalt es megalakult masik NFL-es oldal is micsoda rossz viszonyban valt el, a bowl.hu oldal tulajjal nagyon soakig ment itt a bohockodas, es mindenben o volt a gonosz, mindent o hatraltatott. Az osszes szaki a Sport tv-n alkalmatlan valamiert, mit keres ott egy PFF munkatars nem ert hozza ugy mint mi, csak tesibol felmentett, velemenynelkuli, statisztikafelmondo stb. stb.. Most vegre van NCAA kozvetites, ott is kibabraltak csak pont veletek. Szoval tetelesen biztos mindet meg lehet indolkolni hogy miert mindig a masik fel nem keresett, meg miert ok csinaljak igenytelenul, nyelvtanilag szakmailag hibasan, rosszul az amcsifocival foglalkozast, de azert mas oda tud kerulni ha akar es megfelel elobb utobb valahova szerintem. (pl. Höri). Pedig sokkal jobb lenne egy nagy osszefogas, egymas tamogatasa inkabb hogy mindenki probalkozik, dolgozik szeretett sportagunkert valamilyen formaban, mint a folyamatos kritizalas, vitatkozas csak mi eppen miert nem jo.

Szerkesztette: zavi27
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Karrier: ez szerintem is tényleg leginkább azon múlik, hogy - feltéve, hogy az ember nem elviselhetetlenül hülye, kibírhatatlan, stb., hanem megüti az "átlagot" - akkor milyen a kitartása. Aki nem hagyja abba, van benne motiváció, az előbbre jut, aki nem az nem. Én nem vagyok különösebben motivált típus, meg tudok szeretni munkát, élethelyzetet, ezért el is tudok kényelmesedni, nem "kaparok" folyton a jobbért, és ennek látom is a következményeit elmaradt lehetőségekben. Azt nem mondom, hogy (1-2 kivételtől eltekintve) bánom is őket, mert ilyen vagyok, nekem jobban esik így élni, mint folyton "kaparni". De az alapján, hogy életemben kb. 3-4 alkalommal "égett a lábam alatt a talaj" (értsd nem volt munkám / becsődölt amit megpróbáltam), és ilyenkor az embernek megjön a motiváció, kapar akkor is ha nem szeret, ilyen helyzetekben mindig elég hamar meg is oldódott a dolog, találtam valami kiutat, új utat, más irányt. Ez alapján feltételezem, hogy ha folyton kapartam volna, "többre is vihettem volna" annál, amire, ugyanazzal a tehetséggel, amivel eddig jutottam ameddig.

És tényleg érdemes mindent megpróbálni, sose tudhatod, hogy honnan jön a megfelelő ajánlat. Első munkahelyemre (még a múlt évezredben) úgy helyezkedtem például el, hogy jártam a győri (akkor még) főiskolára, mert az ELTE matematikusi diplomát nem igen csípték IT területen, akartam egy programozóit. Fizetősre jártam, hiszen ingyenesre már nem járhattam, és magántanítással, alkalmi programozói melókkal tartottam el magam (jó szarul, éppen csak megéltem 😊 ). Aztán egyik szemeszterről a másikra háromszorosára emelte a főiskola a díjat, amit már nem tudtam fizetni, úgyhogy muszáj volt "rendes" állást találni. Ez motivált egyáltalán arra, hogy állást keressek (lám, a bizonyíték, hogy nem vagyok egy kaparós fajta, addig jól el voltam a kevésből is). Na, akkor - totál vakon, hogy merre is kéne keresni, akkor még nem volt internet, nem voltak job site-ok, semmi -, elkezdtem körbejárni a városban (internet híján külföldi, vagy pesti meló szóba se jött), abban bízva, hogy találok egy kis helyi garázscéget, akik honlapokat fejlesztenek (akkoriban sok ilyen kis cég volt, ők voltak az elsők akik elkezdték az első magyar kis-középvállalati honlapokat összerakni, félamatőr módon, de egész jól megéltek belőle). Egy ilyen melót kerestem magamnak, sok cégnél jártam (akkoriban sok ilyen számítástechnikai kis üzletek hátsó szobáiban működött, együtt a bolttal), és egyik helyen az egyik srác megkérdezte, hogy miért nem próbálok jelentkezni az Audi-ba? Mondom neki, én informatikus vagyok, nem autószerelő, mit keresnék ott? 😊 És ő világosított fel, hogy van info osztály is az ilyen cégeknél. 😀 Ennyire voltam képben akkoriban. 😊

Hát fogtam magam, kibuszoztam az Audiba, felmentem a személyzeti osztályra, és szépen elmondtam, hogy fijatal matematikus vagyok, de programozni tudok, lehet-e jeletkezni ilyesmire. Az volt a válasz, hogy üres állás nincs, de feliratkozhatok egy listára, és ha üresedés van, akkor abból válogatnak. De nem kecsegtettek sokkal, mert a német nyelv az elvárás, én pedig angolul beszéltem. De azért ott helyben összecsaptam egy rapid CV-t, felírtam a nevemet és eljöttem. Hazafelé tartva a buszmegállóban leültem az egyik padra, vártam a buszt, és mellettem megláttam egy Kisalfoldet (regionális újság). Elkezdtem olvasgatni, és az apróhirdetések között megláttam egy hirdetést. Helyi cég programozókat keres. Ott volt a cím, nem volt messze, mobil még nem létezett, úgyhogy felálltam és elsétáltam hozzájuk. Bementem, mondom a titkárnőnek, hogy az álláshirdetésre jöttem. Azt mondja éppen most vannak az elbeszélgetések. Megkérdeztem, hogy csatlakozhatom-e, azt mondta a csaj, hogy behívásra lehet jönni, de megkérdezi a főnököt. Bement, megkérdezte, a főnök belement, azt mondta várjam ki a sort és utolsónak bemehetek én is. Ültem egy órát, körülöttem mindenki öltönyben, papírokkal, felkészülten, én egy szakadt farmerban, felkészületlenül, azt se tudtam a cégről, hogy eszik vagy isszák, és a munkáról se, hogy mit is kéne csinálni. Rám került a sor, bementem, beszéltünk 10-15 percet, elköszöntünk. Mire hazaértem, anyám (még náluk laktam) azzal fogadott, hogy telefonált valaki, hogy hívjam vissza. Visszahívtam, ez a cég volt, a főnök beszélt, és közölte, hogy enyém az állás. Azt hittem viccel. A sok öltönyke előtt, felkészülés nélkül, szakadt farmerban, fülbevalóval, tetkóval (az ilyesmi akkor még nem volt megszokott) engem vettek fel? És tényleg. Felvettek. Két nappal később már náluk dolgoztam, pár hónapig progrmaozóként, 3-4 hónap után megkaptam annak szoftver csoportnak a vezetését. Kiderült, hogy az egyetlen indok az volt amiért felvettek, mert beszéltem angolul. 😊 Nem vicc. Akkoriban kezdtek együttműködni egy osztrák céggel, magyarországi áruházi szoftverek fejlesztésében, és kellett valaki aki tud velük kommunikálni. Aztán már munka közben derült ki, hogy éppenséggel programozni is tudok. Sőt, szoftvert tervezni, fejleszteni is. Nagy rendszert is. De azért vettek fel, mert meg tudtam kérdezni angolul, hogy hogy vagy. 😊 (Egyébként 2 hétre rá, hogy elhelyezkedtem ennél a cégnél, az Audi is hívott, hogy mehetek hozzájuk, van üresedés és az angol is elég. Nemet mondtam, mert már éreztem, hogy a magyar cégnél sok lehetőség van, mert igazából félamatőrök voltak még ők is, nincs megfelelő emberük ahhoz képest amilyen lehetőségeik vannak.)

Így lettem tulandonképpen informatikus. Valószínűleg szerencsém is volt, hogy nem valamelyik kis garázs web fejlesztőnél kötöttem ki, félamatőr weboldalakat kalapálgatva. És valószínűleg abban is, hogy az azt követő állásaimat - dolgoztam angol, német, amerikai cégnek is, mindenfelé -, amikhez már kivétel nélkül úgy jutottam, hogy az előző cégnél kialakított kapcsolat hívott át. Soha többet nem kellett állásinterjúznom azóta. Az a farmeres interjú volt az egyetlen, még a kilencvenes években, amire az utcáról estem be. És amit annak köszönhettem, hogy lejártam a lábamat garázscégtől garázscégig kuncsorogva egy sarki webfejlesztő székért. Ha akkor azt feladom, teljesen más irányt vett volna a szakmai életem valószínűleg. Az is lehet, hogy nem is informatikus lennék. Amúgy az első magán-vállalkozásomat is ilyen részben véletlen, és valószínűtlennek tűnő körülmények hozták össze. Ha nincsenek azok a körülmények, akkor valószínűleg ma is alkalmazott lennék valahol.

Szóval ha tényleg lépni akar az ember, nem szabad restnek lenni, be kell nézni a legkisebb kő alá is, mert ki tudja. Értsd, nyomulni kell, ha linkedin akkor 10 ezer állásra jelentkezni, és nem csak a legnépszerűbb, standard utakat végig szaglászni, mert gyakrabban mint ritkán a nem várt, váratlan helyeken találja meg az ember a számítását. Én sem nézek be minden kis kő alá, és valahol irigylem azokat akikben benne van a motiváció. Bennem nincs, de annyi így is volt, hogy pár kis kő nekem is jusson. És az a furcsa - nem is tudom, tényleg furcsa? -, hogy tulajdonképpen többet köszönhetek ezeknek a kis köveknek, mint a nagy, kézenfekvő, jól mutató köveknek. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 337 — Invisible man
mondjuk nekem rémlik egy kis beszédtechnikai probléma is a múltból...
Bjoca
És ez téged zavar mikor pl Budayt hallgatod? Engem nem, mert értelmeseket beszél.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
Bjoca Washington Commanders 292 — ami meghalt nem halhat meg többé
mondjuk nekem rémlik egy kis beszédtechnikai probléma is a múltból...

az éj sötét és tele iszonyattal
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Akkor csak sikerult kibogozni a szalakat: mindenki hulye, csak jj helikopter. 😀
Stez
Csinálhatnátok kettesben egy live ot a draftról mondjuk Sobri moderálásával.
Nagyon adnám 😀
gordon
Én nem vágom ezt a ketfájtot, de ha tudom, hogy ma ilyen műsor lesz inkább mára vettem volna tortillát csipős szószszal 😊

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Akkor csak sikerult kibogozni a szalakat: mindenki hulye, csak jj helikopter. 😀
Stez
Csinálhatnátok kettesben egy live ot a draftról mondjuk Sobri moderálásával.
Nagyon adnám 😀
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Akkor csak sikerult kibogozni a szalakat: mindenki hulye, csak jj helikopter. 😀

több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
En mondjuk nem soha nem is hallottam a jj-NSO lehetseges vonalrol, de akkor tudom, miert utalsz minket, es miert picsogsz allandoan, ha rolunk van szo. 😀

Tok mellekes, hogy maka eleg nehezen tudhat az nso-s belsos dolgokrol (esetunkben a temarol vegkepp nem), ugyhogy ketlem, hogy valoban ez hangzott volna el nalunk. Max a sport tvnel. 😆
Stez
Egyszer majdcsak feltűnik, hogy abszolút nem érdekel, mi van veletek, és felőlem azt írsz erre a fórumra, amit akarsz. Magát a nemzeti sportot gyűlölöm a főszerkesztő személye okán, az nso-t sajnos én is olvasom, mert nincs nagyon más opció online. Hogy a kettő mennyire kapcsolódik egymáshoz, részemről lényegtelen.

A másik dolog is akkora no comment, hogy kár is reagálni rá. Most már ott tartunk, hogy bosszúból való köcsögözés volt, ám legyen, ha valakit nem lehet meggyőzni a prekoncepcióiról, akkor nem lehet, így megy ez.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 877 — StuG Life
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ év vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan
r.baggio
Ettől ne riadj vissza. Gyorsan meglestem, 14 db. állásra jelentkeztem professionon keresztül az elmúlt 6 hónapban, 1 db-ra külön e-mailben, egy helyre meg csak úgy elküldtem, hátha. Nos, ebből válasz 4 db. negatív e-mail, és most jutottam el először interjúra. Bio-vegyészmérnök, felsőfokú angol, viszont éppen másfél éves tapasztalat. Szóval kicsit más, de a vége ugyanaz szinte.

De még mindig keresem azokat a helyeket, ahol fel lehetne mindenféle állást kutatni, nem csak tényleg, ahogy írják, a tömeget. Neked ennyi év munkatapasztalattal már azért magasabb az értéked szerintem.
kristóf17
Nézd meg profession-ön hol hirdetnek, és jelentkezz náluk a honlapjukon az a tuti 😀

Bár nekem a Profession váltás nélkül is jó volt, tavaly megcsináltam a profilomat, tuti látta a HR, mert 2 hétre rá előléptettek.
eaglesmcnabb
komoly cégek hr-e kifejezetten figyeli saját emberek aktiválnak e profilt ezt megerősitem

több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Nem vagyok aktív munkakereső, csak nézelődök jobb lehetőségekért, viszont professionön a legutóbbi 15 jelentkezésemre semmilyen visszajelzést nem kaptam... b-kategóriás jogsival, emelt szintű angollal és alap spanyollal, 10+ év vendéglátós tapasztalattal nyilván nem milliókat fizető állásokat nézek, de azért ez eléggé aggasztó

Utóbb megint külföld lesz ebből, mert amit itthon tapasztal az ember, az ép ésszel lassan felfoghatatlan
r.baggio
Ettől ne riadj vissza. Gyorsan meglestem, 14 db. állásra jelentkeztem professionon keresztül az elmúlt 6 hónapban, 1 db-ra külön e-mailben, egy helyre meg csak úgy elküldtem, hátha. Nos, ebből válasz 4 db. negatív e-mail, és most jutottam el először interjúra. Bio-vegyészmérnök, felsőfokú angol, viszont éppen másfél éves tapasztalat. Szóval kicsit más, de a vége ugyanaz szinte.

De még mindig keresem azokat a helyeket, ahol fel lehetne mindenféle állást kutatni, nem csak tényleg, ahogy írják, a tömeget. Neked ennyi év munkatapasztalattal már azért magasabb az értéked szerintem.
kristóf17
Nézd meg profession-ön hol hirdetnek, és jelentkezz náluk a honlapjukon az a tuti 😀

Bár nekem a Profession váltás nélkül is jó volt, tavaly megcsináltam a profilomat, tuti látta a HR, mert 2 hétre rá előléptettek.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
NSO-hoz sem keres(t) unk NCAA-re senkit szvsz, nem fut annyira. Ha tippelnem kellene, az NS-rol van szo a tema kapcsan, nem rolunk, a ketto meg ugye nem ugyanaz. De mindegy, szerintem lepjunk, valo igaz, nem etikus ezen temazni.

Szerkesztette: Stez

több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
A Sport TV-hez mégis miért kellett volna NCAA szaki? 😀

Alapvetően jobb lesz, ha mindenki tisztán látja a történetet: elmondtam baggio-nak, hogy számítanánk rá, mint beugró kommentátor a galaxy-n, de aztán a kövi héten (is) inkább jobbnak látta elkezdeni fikázódni az eredménykövetőben, ha egy főnévi igenév el lett tévesztve (mert ugye zsinórban 7 és fél óra közvetítés alatt ilyenből nincs harminc). Amúgy lehet javítani tárgyi tévedést (egy adott stílusban), de ha valaki érezhetően azért dörzsöli a tenyerét, hogy köcsögözhessen bosszúból, az nem egy járható út semmilyen formában, úgyhogy másfele keresgéltünk. Erre írtam neki (mikor felháborodva nem értette, hogy hogyan fordulhat elő, hogy egy ilyen dolognál először nem neki szólnak) hogy az előszele megelőzte már, az mindegy, hogy az NSO-ról honnan tudok. És hát igen, valóban egy remek emberről árulkodik, aki egy privát üzenet tartalmát kiírja egy nyilvános fórumra.
Maka
Legutobb O’haraval is ez történt. Elkukdte smsben a bemondó cimbinek h “You do not have to buy the Rhuleing if You have the Judge” aki ezt szépen elő adásban felolvasta 😊. Csak az amcsi módit követik itthon is az emberek.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Maka Jacksonville Jaguars Boise State Broncos 2 746
A Sport TV-hez mégis miért kellett volna NCAA szaki? 😀

Alapvetően jobb lesz, ha mindenki tisztán látja a történetet: elmondtam baggio-nak, hogy számítanánk rá, mint beugró kommentátor a galaxy-n, de aztán a kövi héten (is) inkább jobbnak látta elkezdeni fikázódni az eredménykövetőben, ha egy főnévi igenév el lett tévesztve (mert ugye zsinórban 7 és fél óra közvetítés alatt ilyenből nincs harminc). Amúgy lehet javítani tárgyi tévedést (egy adott stílusban), de ha valaki érezhetően azért dörzsöli a tenyerét, hogy köcsögözhessen bosszúból, az nem egy járható út semmilyen formában, úgyhogy másfele keresgéltünk. Erre írtam neki (mikor felháborodva nem értette, hogy hogyan fordulhat elő, hogy egy ilyen dolognál először nem neki szólnak) hogy az előszele megelőzte már, az mindegy, hogy az NSO-ról honnan tudok. És hát igen, valóban egy remek emberről árulkodik, aki egy privát üzenet tartalmát kiírja egy nyilvános fórumra.

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom