Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 11 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 883 — megbékéltem tom bradyvel
szituáció: főiskola/egyetem kollégium.

mit éreznétek, ha a szomszéd szobában/folyosón valaki neki állna döngetni (discozni, a gyengébbek kedvéért) reggel fél hatkor?

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
1. Nem kell végig menni a tíz lépésen, nem is lehet. 😀 Úgy írja a könyv, h mindent érdemes 0-ról kezdeni - nem - vagyis a legelső lépéstől felépíteni. Meg kell találni, mi az a lépés, amit el tudsz végezni szabályosan, normális ismétlésszámmal, és azokkal dolgozz sztem a középső fokozattal, onnan építsd fel.
2. Nem emlékszem pontosan a veterán edzés tervre, de ezt úgyis te fogod érezni, miből mennyit bírsz. Vannak olyan gyakorlatok, ami lehet könnyebben mennek, és vannak olyanok, amik szenvedősek lehetnek. Próbálgasd.
3. Sztem a legjobb gyakorlat a húzódzkodás. Akár szeretnéd, akár nem, érdemes lenne egy eszközt beszerezni, nekem - úszásban is - ez segített eddig a legtöbbet, brutális erő tud felszabadulni ez alatt a gyakorlat alatt - főleg ha úgy csinálod, ahogy leírja a szerző.szaba
1, Tehát akkor mondjuk én bírom az 5-öst, akkor kezdjem azzal és hetente menjek felfelé ? És ha az edzéstervben két sorozatot ír akkor kétszer csináljam a középhaladónál feltüntetett 2 sorozat 10 ismétlését, azaz 4x 10-et ?
2, Annak ajánlja "akik mär legaläbb ndhäny hönapja a Fegtencedzös szerint edzenek", de nem tűnik vészesnek, meg itt legalább minden napra jut valami ami időbeosztásilag is szimpatikus. Akkor maradok ennél, aztán ha sok váltok.
3, Kondiba nekem is a kedvencem volt, itthon sajnos még nincs, de akkor majd beszerzek egyet.

Meg ezen kívül amúgy van valami érdekes/fontos a könyvben ami miatt érdemes átolvasni vagy így már nyugodtan belevághatok ?
több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Fegyencedzéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Ha jól emlékszem csinálják/ták itt is páran.
1, Edzéstervnél edző sorozatot ír. Az erőgyakorlatoknál pedig van kb. 10 lépés, mindegyiknél 3 szint más sorozat és ismétléssel. Szóval akkor ha 2-3 edzősorozatot ír, mindegyik gyakorlatnál menjek végig a 10 lépésen, azon belül meg a szintemnek megfelelő sorozatot és ismétlést csináljak ?
2, Sportos/kondis múlttal érdemes belevágni a "veterán" edzéstervbe, vagy tényleg szükséges hozzá pár hónapig a fegyencedzést végezni ?
3, Húzódzkodás helyett tudok végezni más gyakorlatot ami nagyjából ugyanazt az izomcsoportot dolgoztatja meg ? (Nem tudom hol végezni és beszerzését se nagyon szeretném)
Nem nagyon van időm végignyálazni a könyvet, úgyhogy ha ki tudna valaki segíteni megköszönném. :rolleyes:süti
1. Nem kell végig menni a tíz lépésen, nem is lehet. 😀 Úgy írja a könyv, h mindent érdemes 0-ról kezdeni - nem - vagyis a legelső lépéstől felépíteni. Meg kell találni, mi az a lépés, amit el tudsz végezni szabályosan, normális ismétlésszámmal, és azokkal dolgozz sztem a középső fokozattal, onnan építsd fel.
2. Nem emlékszem pontosan a veterán edzés tervre, de ezt úgyis te fogod érezni, miből mennyit bírsz. Vannak olyan gyakorlatok, ami lehet könnyebben mennek, és vannak olyanok, amik szenvedősek lehetnek. Próbálgasd.
3. Sztem a legjobb gyakorlat a húzódzkodás. Akár szeretnéd, akár nem, érdemes lenne egy eszközt beszerezni, nekem - úszásban is - ez segített eddig a legtöbbet, brutális erő tud felszabadulni ez alatt a gyakorlat alatt - főleg ha úgy csinálod, ahogy leírja a szerző.
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Fegyencedzéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Ha jól emlékszem csinálják/ták itt is páran.
1, Edzéstervnél edző sorozatot ír. Az erőgyakorlatoknál pedig van kb. 10 lépés, mindegyiknél 3 szint más sorozat és ismétléssel. Szóval akkor ha 2-3 edzősorozatot ír, mindegyik gyakorlatnál menjek végig a 10 lépésen, azon belül meg a szintemnek megfelelő sorozatot és ismétlést csináljak ?
2, Sportos/kondis múlttal érdemes belevágni a "veterán" edzéstervbe, vagy tényleg szükséges hozzá pár hónapig a fegyencedzést végezni ?
3, Húzódzkodás helyett tudok végezni más gyakorlatot ami nagyjából ugyanazt az izomcsoportot dolgoztatja meg ? (Nem tudom hol végezni és beszerzését se nagyon szeretném)
Nem nagyon van időm végignyálazni a könyvet, úgyhogy ha ki tudna valaki segíteni megköszönném. :rolleyes:
több mint 11 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 626
Köszi mindenkinek,végül találtam egy darabokban lévőt a garázsban és egy szerelő összedobja nekem,elvileg meg van mindene csak darabokban van össze-vissza,ill csak fékpofa és hasonló apróságok fognak kelleni.Azt mondta 10-nél nem lesz több szóval teljesen jó 😊JoeyPorter
mondjuk azt nem írtad, hogy pontosan milyen kell, én ennél tovább nem is nézelődnék

jjncaa
Először leírtam,hogy MTB,aztán meg bővebben kifejtettem,hogy melózni járni kell, meg 1-2 helyre itt falun belül,semmi extra 😀 De már megoldva 😉

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 870 — No es importante
Köszi mindenkinek,végül találtam egy darabokban lévőt a garázsban és egy szerelő összedobja nekem,elvileg meg van mindene csak darabokban van össze-vissza,ill csak fékpofa és hasonló apróságok fognak kelleni.Azt mondta 10-nél nem lesz több szóval teljesen jó 😊JoeyPorter
mondjuk azt nem írtad, hogy pontosan milyen kell, én ennél tovább nem is nézelődnék



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Emberek! A kisautómba szeretnél hangszórót cserélni. A kalaptartóba van belevágva két 13 cm-es, ezek halottak.
Meg elől van a műszerfal alatt egy kis szar, lehet vagy 8 cm-es maximum. Ezeket még nem néztem meg.
Milyen összeg lenne hátra egy pár 13 cm-es előre pedig egy pár picike.
Nézegettem már oldalakat, de tök homály vagyok, hogy egyáltalán milyen kell nekem. 2 utas? Segítsen már valaki!
Mennyibe fáj?catattack
10-15 ezerből már jóféle kijön, akár Pioneer is ami elvileg a legjobb. Az hogy hány utas az mindegy, 2 utasban két sugárzó van egy mély és egy magas, 3 utasban van egy középső tartomány is. A 3 jobb de szerintem nincs lényeges különbség pláne egy 13 centisben.
több mint 11 éve
catattack 3 520
Emberek! A kisautómba szeretnél hangszórót cserélni. A kalaptartóba van belevágva két 13 cm-es, ezek halottak.
Meg elől van a műszerfal alatt egy kis szar, lehet vagy 8 cm-es maximum. Ezeket még nem néztem meg.
Milyen összeg lenne hátra egy pár 13 cm-es előre pedig egy pár picike.
Nézegettem már oldalakat, de tök homály vagyok, hogy egyáltalán milyen kell nekem. 2 utas? Segítsen már valaki!
Mennyibe fáj?
több mint 11 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 626
Köszi mindenkinek,végül találtam egy darabokban lévőt a garázsban és egy szerelő összedobja nekem,elvileg meg van mindene csak darabokban van össze-vissza,ill csak fékpofa és hasonló apróságok fognak kelleni.Azt mondta 10-nél nem lesz több szóval teljesen jó 😊

több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
nem tudja véletlen valaki hosszabb FLAC fájlokat mivel lehet szétvagdosni?

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Szerintem először azt tisztázd le magadban, hogy mire és milyen rendszerességgel használnád a kerékpárt. Ha bárminemű rendszerességgel szeretnéd használni, akkor az ilyen Tesco stb gépeket felejtsd el, csak a gond lesz vele és mire valami használhatót összehozol belőle, árban ugyanott leszel, mintha alapban szakboltban vetted volna. Ha arra kell, hogy évente 4-5-ször gurulj vele 5 km-t, akkor lehet gondolkozni áruházi bringákban, de sztem alap Shimano váltószettnél alább ott sem érdemes adni. A legtöbb szakbolt árul használt gépeket is, a legjobban akkor jársz, ha bemész pár helyre, megmondod milyen célra kell és ajánljanak valamit, de érdemes a bikemag apróhirdetéseit is megnézni, lehet jó dolgokat kifogni ott is (komplett gépben és alkatrészekben is).
több mint 11 éve
catattack 3 520
15-20-ért csak egy guruló szarkazalt kapsz! Nem tartós, nem minőségi!
50 körül viszont már kaphatsz használt cuccot!
Nézz szét a testbike.hu-n!
több mint 11 éve
miilann Philadelphia Eagles 388 — Eagles fan
nem vagyok egy valami nagy biciklis de azért hozzászólnék a témához.
kb 8 éve vettünk egy biciklit a tescoba, az árra nem emlékszem, de akkori teszkós ár, szal relatív olcsó. összevolt szerelve meg minden, vétel után kint a parkolóba ki is próbáltam 1-2 kisebb kör erejére, minden rendben, jó vétel volt, gondoltam akkor.
másnap elmentem vele biciklizni, kb 500 méter után menet közben esett le mindkét pedál, én meg taknyoltam egy hatalmasat, majd tolhattam hazáig a bringát. mégse olyan jó vétel. visszavittük stb szokásos dolgok.
dehát bevolt nekem ígérve a bicikli, 1-2 héttel később vettünk 1 másikat az auchanba, hasonlóan olcsó ár, úgy hogy valami hasonló csodára számítottunk, de 1 utolsó próbát megért a dolog.
na ez már sokkal jobb volt, főleg az árhoz képest, mint írtam most kb 8 éves, semmi baj nem volt vele azóta se, semmit sem kellett cserélni rajta szóval az sincs h szar cuccokból/szarul rakták volna össze. mondjuk itt tenném hozzá h volt kb 2 év amikor használaton kívül a garázsban állt, de mostanában is szoktam használni, sőt az utóbbi időben használtam többet.
lényeg a lényeg, ilyen áruháziból is ki lehet fogni jót, és sztem tutira ezek a legolcsóbbak (nem véletlenül), de ha én most vennék biciklit és van rá egy kis plusz akkor én is inkább azt csinálnám amit csabi19 írt.

child please!
több mint 11 éve
cs19 New Orleans Saints Purdue Boilermakers 455 — Saints fan
Lehet,hogy az lesz belőle,mert csak melóba ki/vissza tekerni kell illetve pár helyre itt a faluban 😀JoeyPorter
Szerintem menj el egy (szimpatikus) kerékpárüzletbe, mondd, hogy kell egy egyszerűbb darab ennyi pénzért, össze fog neked rakni valamit... Faterom most vett így egy teljesen normális újat 20k-ért, de az én előzőm is így jött ki valami 22 körül... Vagy, ha mást nem, mutat valami normálisabb használtat.
A Tescosnál (vagy bármilyen áruházinál) csak jobban járhatsz, azok nem nagyon bírják rövidebb ideig sem. 😊

több mint 11 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 626
normális MB-t akarsz vagy "normális" áron?jjncaa
A normális áron van a hangsúly,az sem baj,ha használt 😊 😊JoeyPorter
http://neuzer.webaruhaza.eu/kategoria/1K/kerekparok.html
De ha az ár a lényeg, vegyél egyet a Tesco-ban! 😊BMG
Lehet,hogy az lesz belőle,mert csak melóba ki/vissza tekerni kell illetve pár helyre itt a faluban 😀

több mint 11 éve
bmg Las Vegas Raiders 2 654
Nem tudtok valami webshopot ahol Mountain Bike-ot tudnék venni normális áron(értsd:15-25e FT körül) ? Néztem már egy csomó oldalt, amit a gugli dobott ki,de 100ezer alatt nem nagyon találtam :/ Vaterán se valami bő a választék 😕JoeyPorter
normális MB-t akarsz vagy "normális" áron?jjncaa
A normális áron van a hangsúly,az sem baj,ha használt 😊 😊JoeyPorter
http://neuzer.webaruhaza.eu/kategoria/1K/kerekparok.html
De ha az ár a lényeg, vegyél egyet a Tesco-ban! 😊
több mint 11 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 626
Nem tudtok valami webshopot ahol Mountain Bike-ot tudnék venni normális áron(értsd:15-25e FT körül) ? Néztem már egy csomó oldalt, amit a gugli dobott ki,de 100ezer alatt nem nagyon találtam :/ Vaterán se valami bő a választék 😕JoeyPorter
normális MB-t akarsz vagy "normális" áron?jjncaa
A normális áron van a hangsúly,az sem baj,ha használt 😊 😊

több mint 11 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
tudja valaki, hogy horvátországban milyen áron van a cigi? szal érdemes e itthonról vinni, vagy ugyanannyiba kerül kint is?.brk
Nagyságrendileg ugyanazok az árak mint itt. A horvát Marbit nem vágom, a Dunhill az ugyanolyan mint mindenhol (ajánlom a nálunk már sajnos nem kapható "Internacional" változatát kipróbálásra, drága, de iszonyat jó cigi).
több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
kíváncsi vagyok a rendszeres guglizók közül mennyien használják a speciális keresést vagy a metakeresőketjjncaa
nem nagyon segített ki.brk
pedig beírtad volna keresőbe, hogy marlboro kuna, régió: horvátoszág és első találat

- Cigarettes, 1 pack - 15-22 HRK (price for most cigarettes, Marlboro lights is 22 HRK)jjncaa
oks, majd megtanulom használni és menni fog
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 870 — No es importante
nah mr gugli megint...ien alapon akkor ez a topik egyáltalán mi a ráknak?? :rolleyes:Divat
kíváncsi vagyok a rendszeres guglizók közül mennyien használják a speciális keresést vagy a metakeresőketjjncaa
nem nagyon segített ki.brk
pedig beírtad volna keresőbe, hogy marlboro kuna, régió: horvátoszág és első találat

- Cigarettes, 1 pack - 15-22 HRK (price for most cigarettes, Marlboro lights is 22 HRK)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
nah mr gugli megint...ien alapon akkor ez a topik egyáltalán mi a ráknak?? :rolleyes:Divat
kíváncsi vagyok a rendszeres guglizók közül mennyien használják a speciális keresést vagy a metakeresőketjjncaa
nem nagyon segített ki
több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
tudja valaki, hogy horvátországban milyen áron van a cigi? szal érdemes e itthonról vinni, vagy ugyanannyiba kerül kint is?.brk
Árat nem tudom de a kinti arany marlb az borzalmasan szar és semmi köze az itthonihoz.JayB
köszi, akkor itthonról viszünk egy kartonnal szerintem
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 870 — No es importante
nah mr gugli megint...ien alapon akkor ez a topik egyáltalán mi a ráknak?? :rolleyes:Divat
kíváncsi vagyok a rendszeres guglizók közül mennyien használják a speciális keresést vagy a metakeresőket


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
nah mr gugli megint...ien alapon akkor ez a topik egyáltalán mi a ráknak?? :rolleyes:

|
több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
Nem tudtok valami webshopot ahol Mountain Bike-ot tudnék venni normális áron(értsd:15-25e FT körül) ? Néztem már egy csomó oldalt, amit a gugli dobott ki,de 100ezer alatt nem nagyon találtam :/ Vaterán se valami bő a választék 😕JoeyPorter
bikemag.hu és apróhirdetések, nagyon jó áron ki lehet fogni csomót bringát...or bolhapiac(persze esélyes h kamionról pottyant)

|