PC és Konzol

27 feliratkozó

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician
Az oké, hogy a fejlesztőknek nem jó, de egy Naughty Dognál -akár cruncholva- fejleszteni pár évet, az nem biztosít melót, nimbuszt egy egész életre?
Sobri Jóska
szerintem nem, nem véletlen hogy az esetek többségében miután kivállnak a nagy cégekből saját projectért szinte mind bebukik, nem mind de az a jellemző

szóval vagy az van hogy kizsigerelik őkert, ami kurvára nem jó szerintem sehol
vagy pedig bebuknak saját projectel és mennek más pályára

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
...
Negritis
 youtu.be/vbrIg4WeAqM

Azt hiszem te ajánlottad ezt a srácot, vagy írtál róla pozitívan.
Most a Last of Us 2. miatt megnéztem, és a következő kérdésem volna:
Mindig ilyen lassan, szétszórtan, vontatottan, fókuszálatlanul adja elő a mondanivalóját?
A tartalmi részével semmi gondom, informatív is volt számomra, de ha ír egy rövid vázlatot miről akar beszélni, és eldönti hogyan, akkor ebből lehetett volna egy fasza 20-25 perc. Így egy szétfolyós, uncsi katyvasz lett.

Másik kérdésem, miért probléma gamerkörökben, ha egy menő játékfejlesztő cég túlóráztat (kráncsolás?) ingyé’?
A menő ügyvédek is kizsigerelik a jelölteket, politikusok az aktivistákat, ez amolyan időbeni befektetés a pályakezdőtől, hisz mindegyik helyére lenne 10 másik aki szívesen jönne, és ami később megtérül.
Sobri Jóska
semlegesen szoktam Zolyról beszélni mert van jó oldala is de sokszor csak egy fasz
a beszélgessünk videóit nem szoktam megnézni mert teljesen összeszedetlen és inkoherens

ettől függetlenül én sok OW tartalmat nézek, bár leginkább Kinson és a Gorefest miatt

a crunch meg azért baj mert a fejlesztők szóltak hogy ez nekik kurvára nem jó, és elég durva is a kiégés amúgy
mivel kreatív munka és általában olyan dolgokat csinálnak amit az emberek szeretnek így valahol a fejlesztőket is szeretik, ergo nem szeretnék hogy kiégjenek
persze ott van az is hogy ragelni kell azon amin lehet
Negritis
Teljesen összeszedetlen, ja.
Jókat mond, rosszul.
Hallgathatatlan.

Az oké, hogy a fejlesztőknek nem jó, de egy Naughty Dognál -akár cruncholva- fejleszteni pár évet, az nem biztosít melót, nimbuszt egy egész életre?

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician
...
Negritis
 youtu.be/vbrIg4WeAqM

Azt hiszem te ajánlottad ezt a srácot, vagy írtál róla pozitívan.
Most a Last of Us 2. miatt megnéztem, és a következő kérdésem volna:
Mindig ilyen lassan, szétszórtan, vontatottan, fókuszálatlanul adja elő a mondanivalóját?
A tartalmi részével semmi gondom, informatív is volt számomra, de ha ír egy rövid vázlatot miről akar beszélni, és eldönti hogyan, akkor ebből lehetett volna egy fasza 20-25 perc. Így egy szétfolyós, uncsi katyvasz lett.

Másik kérdésem, miért probléma gamerkörökben, ha egy menő játékfejlesztő cég túlóráztat (kráncsolás?) ingyé’?
A menő ügyvédek is kizsigerelik a jelölteket, politikusok az aktivistákat, ez amolyan időbeni befektetés a pályakezdőtől, hisz mindegyik helyére lenne 10 másik aki szívesen jönne, és ami később megtérül.
Sobri Jóska
semlegesen szoktam Zolyról beszélni mert van jó oldala is de sokszor csak egy fasz
a beszélgessünk videóit nem szoktam megnézni mert teljesen összeszedetlen és inkoherens

ettől függetlenül én sok OW tartalmat nézek, bár leginkább Kinson és a Gorefest miatt

a crunch meg azért baj mert a fejlesztők szóltak hogy ez nekik kurvára nem jó, és elég durva is a kiégés amúgy
mivel kreatív munka és általában olyan dolgokat csinálnak amit az emberek szeretnek így valahol a fejlesztőket is szeretik, ergo nem szeretnék hogy kiégjenek
persze ott van az is hogy ragelni kell azon amin lehet

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
...
Negritis


Azt hiszem te ajánlottad ezt a srácot, vagy írtál róla pozitívan.
Most a Last of Us 2. miatt megnéztem, és a következő kérdésem volna:
Mindig ilyen lassan, szétszórtan, vontatottan, fókuszálatlanul adja elő a mondanivalóját?
A tartalmi részével semmi gondom, informatív is volt számomra, de ha ír egy rövid vázlatot miről akar beszélni, és eldönti hogyan, akkor ebből lehetett volna egy fasza 20-25 perc. Így egy szétfolyós, uncsi katyvasz lett.

Másik kérdésem, miért probléma gamerkörökben, ha egy menő játékfejlesztő cég túlóráztat (kráncsolás?) ingyé’?
A menő ügyvédek is kizsigerelik a jelölteket, politikusok az aktivistákat, ez amolyan időbeni befektetés a pályakezdőtől, hisz mindegyik helyére lenne 10 másik aki szívesen jönne, és ami később megtérül.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician
a twitchmetoo újabb kamuja
 twitter.com/PlumDrop11/status/1275883429884768257

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician
van infótok srácok?

 twitter.com/Slasher/status/1276611805629026310
shawnka
 twitter.com/ShannonZKiller/status/1276620373329612802?s=09

Elvileg komoly a balhe és mindenhol over
Negritis
Luke a WAN-Showban (linus tech tips podcast) azt mondta hogy FTC violation és "undisclosed sponsorhip" a pletyka amit hallot

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician
van infótok srácok?

 twitter.com/Slasher/status/1276611805629026310
shawnka
 twitter.com/ShannonZKiller/status/1276620373329612802?s=09

Elvileg komoly a balhe és mindenhol over

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
van infótok srácok?

 twitter.com/Slasher/status/1276611805629026310
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician
ez mehetne a viccek topicba is
 www.gamestar.hu/jatekvilag/napi-buntetes-a-noi-streamerek-miatti-fuggoseg-miatt-perlik-a-twitchet-280816.html

Charlie kicsit jobban mögé nézett


Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician
A gyerek most jutott el a Minecraftig, és amúgy is kéne neki a suli miatt egy gép, szóval gondoltam kapjon olyat, ahol tud játszani ezzel is. Aki PC-n tolta, mi az a minimum amit ajánl hozzá? Nem akarok újat venni neki, valami használt laptopra gondoltam.
Gyurma Pappa
 www.minecraftclub.uk/laptops/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 632 — Egyéb témák lakó
A gyerek most jutott el a Minecraftig, és amúgy is kéne neki a suli miatt egy gép, szóval gondoltam kapjon olyat, ahol tud játszani ezzel is. Aki PC-n tolta, mi az a minimum amit ajánl hozzá? Nem akarok újat venni neki, valami használt laptopra gondoltam.

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Last of us 2 vélemények? Nagyon örülök, hogy elkerültem a spoilereket és nem ültem fel a "botránynak" (mondjuk engem alapból nem zavart volna, amiből a botrányt felfújták), mert baromi jó élmény volt. Nehezebben emészthető történet, sokszor volt frusztráló, de mind a sztori, mind játékélményben nagyon magas a színvonal.
winston
mivel nincs ps ezért vszeg ezt is youtuben "játszom" le majd. jó a story? semmit nem tudok a spoilerekből.
csebi
Nehezebben "adja magát", valószínűleg megosztóbb is, nekem nagyon tetszett.
winston
Kompaktabb, kiforottabb, erősebb sztori, mint az első.

Ha már youtube, akkor Pistiét ajánlom:
 youtu.be/3joJyOO1kK8
Sobri Jóska
van benne két megosztó esemény elvileg, én Fighting Cowboy-t javaslom

 www.youtube.com/watch?v=DpOacHQ1cLY
Negritis
köszi szépen!

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician
Last of us 2 vélemények? Nagyon örülök, hogy elkerültem a spoilereket és nem ültem fel a "botránynak" (mondjuk engem alapból nem zavart volna, amiből a botrányt felfújták), mert baromi jó élmény volt. Nehezebben emészthető történet, sokszor volt frusztráló, de mind a sztori, mind játékélményben nagyon magas a színvonal.
winston
mivel nincs ps ezért vszeg ezt is youtuben "játszom" le majd. jó a story? semmit nem tudok a spoilerekből.
csebi
Nehezebben "adja magát", valószínűleg megosztóbb is, nekem nagyon tetszett.
winston
Kompaktabb, kiforottabb, erősebb sztori, mint az első.

Ha már youtube, akkor Pistiét ajánlom:
 youtu.be/3joJyOO1kK8
Sobri Jóska
van benne két megosztó esemény elvileg, én Fighting Cowboy-t javaslom


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Last of us 2 vélemények? Nagyon örülök, hogy elkerültem a spoilereket és nem ültem fel a "botránynak" (mondjuk engem alapból nem zavart volna, amiből a botrányt felfújták), mert baromi jó élmény volt. Nehezebben emészthető történet, sokszor volt frusztráló, de mind a sztori, mind játékélményben nagyon magas a színvonal.
winston
mivel nincs ps ezért vszeg ezt is youtuben "játszom" le majd. jó a story? semmit nem tudok a spoilerekből.
csebi
Nehezebben "adja magát", valószínűleg megosztóbb is, nekem nagyon tetszett.
winston
Kompaktabb, kiforottabb, erősebb sztori, mint az első.

Ha már youtube, akkor Pistiét ajánlom:

több mint 3 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Last of us 2 vélemények? Nagyon örülök, hogy elkerültem a spoilereket és nem ültem fel a "botránynak" (mondjuk engem alapból nem zavart volna, amiből a botrányt felfújták), mert baromi jó élmény volt. Nehezebben emészthető történet, sokszor volt frusztráló, de mind a sztori, mind játékélményben nagyon magas a színvonal.
winston
mivel nincs ps ezért vszeg ezt is youtuben "játszom" le majd. jó a story? semmit nem tudok a spoilerekből.
csebi
Nehezebben "adja magát", valószínűleg megosztóbb is, nekem nagyon tetszett.
több mint 3 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Kegyetlen és kegyetlen jó volt. A sztori is érdekesen van felvezetve, a közepén egy jó kis csavarral, de az a hangulat, ami végigkíséri, az az iszonyatos bosszúvágy ami érződik az egyik- és a karakterfejlődés a másik részről, az nagyon magas polcra helyezi nálam a játékot.
A képi világa pedig csodálatos. A tájak, az időjárás, az arcmimikák, az egész atmoszféra... számomra álleejtős élmény volt. Plusz a harcokon is finomítottak az első részhez képest kicsit, hoztak be újfajta ellenfeleket. Nekem hatalmas élmény volt, de egyben megterhelő is (bár ez az első részre is igaz volt).

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Last of us 2 vélemények? Nagyon örülök, hogy elkerültem a spoilereket és nem ültem fel a "botránynak" (mondjuk engem alapból nem zavart volna, amiből a botrányt felfújták), mert baromi jó élmény volt. Nehezebben emészthető történet, sokszor volt frusztráló, de mind a sztori, mind játékélményben nagyon magas a színvonal.
winston
mivel nincs ps ezért vszeg ezt is youtuben "játszom" le majd. jó a story? semmit nem tudok a spoilerekből.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Last of us 2 vélemények? Nagyon örülök, hogy elkerültem a spoilereket és nem ültem fel a "botránynak" (mondjuk engem alapból nem zavart volna, amiből a botrányt felfújták), mert baromi jó élmény volt. Nehezebben emészthető történet, sokszor volt frusztráló, de mind a sztori, mind játékélményben nagyon magas a színvonal.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician
szerintem a női streamer világ hasonló mint a zenei világ, ha egy nő be akar futni akkor jó eséllyel ki kell tennie mindent és persze vannak azok is akinke az egyetlen tehetségük hogy kitesznek mindent
természetes velejárója a szórakoztató iparnak
amit el lehet adni a szexszel azt el is fogják

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 632 — Egyéb témák lakó
Én is így gondolom, beszéljünk róla 😊

Érdekes a nők és az e-sport/gamerkedés kérdés, szerintem egyre forróbb és érdekesebb téma lesz, hiszen ahogy haladunk előre és lesz egyre kevésbbé ciki játszani, úgy fog egyre több lány is játszani. Sőt, kezd gyereke lenni a mi generációnknak (nekem már van is, de mivel mind fiú, ezért ugye nem tudok lányt nevelni 😊 ), és aki gamer, annak 99%-ban a gyerek is az lesz. Lásd Stöki kislányát, aki 6-7-8-9-mittomén hány évesen már abszolút képben van a gamer dolgokkal, sőt, játszik is eleget. Az én gyerekeim is sokat tolják, nyilván kontrollálom amennyire lehetséges, de eléggé hipokratának érezném, ha én kezdenék el arról papolni, hogy a sok játék árt nekik 😀

Ha lenne lányom, én szerintem ő is gamer lenne, és támogatnám is benne. Sajnos a lányoknak még mindig nehéz. Ugye ott van Remilia története (ami nagyon szomorú véget ért), ő is hivatalosan azért hagyta abba a professzionális karriert, mert akkora nyomás volt rajta.

Hasolóan LoL sztori ugye a Vaevictis Esports esete, ami szintén nem tett jót a lány játékosok megítélésének, de ez 100%-ban a Riot hiábja volt, ki volt ott az az állat, aki pont a hipermaszkulin oroszoknál akarta ezt kipróbálni?

Pozitív példának ott van Hafu, aki sokkal ismertebb volt, mint a vőlegénye, és teljesen természetesen mindenki úgy beszél Dogról, mint Hafu pasija és nem fordítva 😊

Ugye a HS VB-t VKLiooon nevű kínai lány nyerte, érdemes megnézni, hogy könnyek között milyen nehezen beszél róla, hogy mennyit piszkálták.

Én nem tudom, és nem is érdekel, ha valakivel/ellen játszok, az lány. Semi-hc wow-oztunk, a nejem is játszott, hülyére vert mindenkit DPS-ben, de mivel lány volt, ha kellett a hely, a (szerintem incel) raid leader mindig őt rakta ki, ha egy fiú jött. Nem is sokáig maradtunk abban a guildben.

Szóval nem könnyű nőnek lenni a gameriparban.

Egyébként meg gyűlik a szar a Methodnál is.

 www.reddit.com/r/wow/comments/hfd92w/rwow_statement_on_sexual_misconduct_allegations/

több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Abszolút szándékosan nem emeltem ki, hogy Scarlett transz. Lányként él, én úgy is tekintek rá. Pontosan azért mert erősíti az argumentumot, hogy nem minden lány streamer/gamer csinibaba streamer.
Gyurma Pappa
Nem biztos, h bele kéne mennem... de mivel az az ars poeticam, hogy jobb kulturáltan beszélni valamiről, mint a szőnyeg alá söpörni, lássuk a medvét.

Szerintem az hogy valaki született lány vagy transz, hatalmas különbség a fiatalkori évek és szocializálódás(?) szempontjából - és ez itt kapásból az egyik fő probléma, hogy miért nincs elég hölgy a számítógépes játékok szférájában.

Ennyi.

Nem gondolom h a nők implicite rosszabbak Starcraftban - csak egyszerűen nem jutnak el annyian erre a szintre, bizonyos okokból.

Ha egy gyerek nyaggatja 5 évesen a szüleit hogy vegyék meg neki a Starcraftot - felteszem más lesz a reakció / kimenetel és a százalékos megoszlása annak, hogy hány kislány kapja meg a játékot és hány kisfiú... és ezért nem jó példa Scarlett szvsz. (pláne hogy az ő családja elég speciális eset amúgy is)

(Arról nem is beszélve, hogy még ha meg is kapja a játékot, elkezd játszani és jó eredményeket ér el - aztán a toxic community miatt kiábrándul... a másik legnyomósabb ok kb.)

Ezért Scarlett nem igazán akit ilyen témában elsőnek kiemelnék (egy szisztematikus problémára egy eléggé atipikus ellenpélda) - sőt, mint írtam, számomra komplex kérdéseket vet inkább fel a személye..

Alapvetően remélem h nem értelmezi senki félre amit írtam.

Nyilván nem az én tisztem amúgy eldönteni és lehet h csak a férfiúi ego/sovinizimus beszélt belőlem. Ha a hölgyek nagy része pozitívnak tartja a szereplését (nem tudom volt-e erről tanulmány/cikk) és inspiráció a számukra Scarlett -> I'm happy.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 632 — Egyéb témák lakó
Abszolút szándékosan nem emeltem ki, hogy Scarlett transz. Lányként él, én úgy is tekintek rá. Pontosan azért mert erősíti az argumentumot, hogy nem minden lány streamer/gamer csinibaba streamer.

több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Latott mar vki sikeres noi streamert aki nem nez ki jol (sminkkel v a nelkul)?
A legtobb akit lattam elmenne modellnek is, viszont gameplayben mar nem annyira jok.
Biztos vannak kivetelek, de ez az altalanos. Magukat targyiasitjak, sztem tudjak h mit vallalnak.
Borbinho
..
Gyurma Pappa
Ebből mondjuk Scarlett és Felicia Day pont mindkettő kakukktojás picit szvsz (az egyik ugye nem hölgyként indult, a másik meg nem video game streamerként...)

És pl anime, board game, sőt még az RPG szubkultúrákban sem 95/5 a hölgyek aránya mint mondjuk a videójátékok terén... ott nem merül fel ez a kérdés.

Amúgy meg a kérdésfeltevésbe alapból bele kell kötni
- ha egy hobbiban 95/5 a nemenkénti demográfiai elosztás, akkor miért várjuk el, hogy tobzódjanak ezen belül is a "csúnya" női streamerek... én is órákon át túrtam az instagramot kopasz/szakállas (viking) típusú férfi szinkronúszók oldalai után, és alig találtam belőle 😕

- vannak olyan játékok (mint az említett HS, az autochess játékok, a MMORPG-k, etc), amiben nagyobb a hölgyek száma - a játék műfajától erősen függ...

- ha a szexepil ennyire segíti a népszerűsítést (="sikeres"), akkor miért ne vállalják be?

Tessék twitchen kicsi létszámú streamek közt turkálni keresni.. és követni őket, ennyi. És le van szarva mennyire sikeresek/népszerűek...

(I don't do twitch, but do this with youtube channels)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)