Politika

44 feliratkozó

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 196 — The Mathematician
zseniálisok 😀
 www.bbc.com/news/uk-politics-49573555

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Átléptük a lélektani 330 eurót az MNB középárfolyamán.

Magyarország jobban teljesít!
NB2
Sobri biztos boldog vállalkozóként.
Amadeus
Én is támogatom főleg amíg euróban kapom a fizum 😊
csebi
akartam írni, hogy az Andrássy Unin tanító kollégák valószínűleg most kapják szét a helyet örömükben. 😊

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Sztem senki nem tudja meghatározni, hogy mi alapján változik az árfolyam. A legnagyobb közgazdászok is csak tippelgetni szoktak .
Elvileg ha szárnyal a gazdaság akkor erős a nemzeti valuta..
Mindenesetre a Mo. -i multiknak jól jön mert kevesebb eurot kell kiutalni a központból a költségekre...stb.
Ja és az uniós pénzek lehívásánál sem mellékes de ez csak másodlagos..😊
gordon
Az árfolyam sok mindentől függ. Amondó vagyok, hogy - feltéve, hogy nincs válság, nincs a forint ellen spekuláció, akkor - a gazdasági növekedés kevésbé közvetlenül hat az árfolyamra, mint pl. a forint iránti kereslet. Vagy a külföldi beruházások mértéke (utóbbi a forint iránti keresletre is hat ugye). Vagy a kereskedelmi egyensúly (szufficit/deficit) alakulása.

Mindemellett, ha nyugodt gazdasági környezet van (a fenti bekezdés igaz), akkor játszani is lehet az árfolyammal. Az emberek "jólét" lakmusz papírja a fizetési boríték, azt érzik meg előbb, a kiadások növekedését kevésbé intenzíven reagálják le / veszik észre. (Kivéve a nagyon alacsony színvonalon élőket, pl. nyugdíjasok. De ők ugye nem számítanak, könnyen manipulálhatók mással.) Lényeg a lényeg, hogy ha van 6%-os bruttó béremelkedés, és 6%-os rezsi növekedés, azt az emberek növekvő jólétként élik meg. A 6%-os bércsökkenést és 6%-os rezsi csökkenést meg romlónak. Csináljunk hát 5%-os gazdasági növekedést, értékeljük le ugyanennyivel a forintot, és nemzetközi viszonylatban jók leszünk, 0%-on. Itthon viszont a nép növekedésként éli meg.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Sztem senki nem tudja meghatározni, hogy mi alapján változik az árfolyam. A legnagyobb közgazdászok is csak tippelgetni szoktak .
Elvileg ha szárnyal a gazdaság akkor erős a nemzeti valuta..
Mindenesetre a Mo. -i multiknak jól jön mert kevesebb eurot kell kiutalni a központból a költségekre...stb.
Ja és az uniós pénzek lehívásánál sem mellékes de ez csak másodlagos..😊
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 436
Nyaraljunk pl drágábban, ezzel is támogassuk a legendás horvát-magyar közös focikultúrát. Az ő sikerük a mi sikerünk, amivel tudunk segítünk.
ozibozi
ezt nem teljesen értem.
még ha itt költenék el a tőlünk megkeresett pénzt, akkor igen. de nekik teljesen mindegy, mennyiért váltjuk itt a valutát, nekik a kuna-euró árfolyam az irányadó, nem?
slowmotion
Jogos. 😊
Akkor inkább úgy, hogy mi magunktól is inkább elveszünk, csak hogy nekik ugyanolyan jó legyen.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 042 — Lucas Scott
Átléptük a lélektani 330 eurót az MNB középárfolyamán.

Magyarország jobban teljesít!
NB2
Sobri biztos boldog vállalkozóként.
Amadeus
Én is támogatom főleg amíg euróban kapom a fizum 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 771 — Cowboys fan
Nyaraljunk pl drágábban, ezzel is támogassuk a legendás horvát-magyar közös focikultúrát. Az ő sikerük a mi sikerünk, amivel tudunk segítünk.
ozibozi
ezt nem teljesen értem.
még ha itt költenék el a tőlünk megkeresett pénzt, akkor igen. de nekik teljesen mindegy, mennyiért váltjuk itt a valutát, nekik a kuna-euró árfolyam az irányadó, nem?
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 436
Nyaraljunk pl drágábban, ezzel is támogassuk a legendás horvát-magyar közös focikultúrát. Az ő sikerük a mi sikerünk, amivel tudunk segítünk.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Átléptük a lélektani 330 eurót az MNB középárfolyamán.

Magyarország jobban teljesít!
NB2
Sobri biztos boldog vállalkozóként.
Amadeus
Nekem irreleváns. Nem export-importban utazom.
De ha az országnak így jó, természetesen boldog vagyok magyarként.

több mint 4 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Átléptük a lélektani 330 eurót az MNB középárfolyamán.

Magyarország jobban teljesít!
NB2
Sobri biztos boldog vállalkozóként.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 986 — nabege2@yahoo.com
Átléptük a lélektani 330 eurót az MNB középárfolyamán.

Magyarország jobban teljesít!
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Azt mondanám, hogy baromság, mert ha az jobb lenne ennél, ami van, akkor azt csinálná a Fidesz.
De mivel ezt csinálja, így valószínűleg ez a pszeudo kádár-reboot ami a leginkább kell az országnak.
De azért érdekel Amadeus ötlete, hogy mi az, ami még a fideszes spindoctoroknak se jutott eszébe.
Sobri Jóska
Ld. Leibniz (... ill, Voltaire).

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 436
Az ilyeneket ha rendesen deklasszálták volna, akkor most nem okoskodnának. Ezt jelentette a puha diktatúra, amiért ez a hála cserébe.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
én már épp nem lettem úttörő, és a KISZ-ről is lemaradtunk (el lehet képzelni, mennyire bánom), viszont csak az egyik szülőm volt "párttag".slowmotion
Engem amikor '87 nyarán a katonai ügyész elítélt (márc. 15-én "bűnöztem"), akkor azt mondta, hogy szerencsém van, mert ha KISZ vagy párt tag lettem volna, akkor kétszer annyit kaptam volna. Szóval tulajdonképpen régen is volt előnye annak, ha valaki nem volt KISZ tag. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
 a.disquscdn.com/get?url=https%3A%2F%2F66.media.tumblr.com%2Ff7041bad6632fc9620a3b6d42aa6e6c4%2Ftumblr_pwufhlfFZ91seqp76o1_540.jpg&key=a5VVvdnAi7lu9hjA2p-vfA&w=600&h
Vrij6
 444.hu/2019/08/28/a-brit-kormany-a-parlament-felfuggeszteset-kerte-a-kiralynotol?fbclid=IwAR2tQuwsgQS3iA3gSxFuFp8Al7Nb56usavwZkh3xYfOSFnly6hihbkOkLh4
ulpianus
Jóvá is hagyta.... Hülye angolok angol hülyék.....
dande
Sok választása nem volt, a királynőnek csak formális politikai hatalma van.
Ez a demokrácia sárba tiprása, autoriter, diktatórikus politika, az országgűlést felfüggeszteni pont a kilépés előtt... ilyen is csak Magyarországon történhet....

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Mondjuk én voltam úttörő, a nővérem KISZ-tag, szüleim meg párttagok😊
más idők voltak
NB2
van egy enyhe különbség a belügyminisztérium és random párttagság között.
Amadeus
, hanem kijavította annak hibáit, felturbózta és kvázitökéletesen készre gyártotta, alkotta.
Sobri Jóska
pont ez a probléma.
Amadeus
És mi a megoldás?
(Meglepne ha mondanál olyat, amire ennél többen szavaznak, és szivesen lecserélnék.)
Sobri Jóska
Nem mindegy neked?
Úgyis reflexbol azt mondanád hogy szubijektiv vélemény és nem reális mert nem erre szavaztak eddig ? 😀
Toca
Azt mondanám, hogy baromság, mert ha az jobb lenne ennél, ami van, akkor azt csinálná a Fidesz.
De mivel ezt csinálja, így valószínűleg ez a pszeudo kádár-reboot ami a leginkább kell az országnak.
De azért érdekel Amadeus ötlete, hogy mi az, ami még a fideszes spindoctoroknak se jutott eszébe.

több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 679 — Vikings fan
Mondjuk én voltam úttörő, a nővérem KISZ-tag, szüleim meg párttagok😊
más idők voltak
NB2
van egy enyhe különbség a belügyminisztérium és random párttagság között.
Amadeus
, hanem kijavította annak hibáit, felturbózta és kvázitökéletesen készre gyártotta, alkotta.
Sobri Jóska
pont ez a probléma.
Amadeus
És mi a megoldás?
(Meglepne ha mondanál olyat, amire ennél többen szavaznak, és szivesen lecserélnék.)
Sobri Jóska
Nem mindegy neked?
Úgyis reflexbol azt mondanád hogy szubijektiv vélemény és nem reális mert nem erre szavaztak eddig ? 😀
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Mondjuk én voltam úttörő, a nővérem KISZ-tag, szüleim meg párttagok😊
más idők voltak
NB2
van egy enyhe különbség a belügyminisztérium és random párttagság között.
Amadeus
, hanem kijavította annak hibáit, felturbózta és kvázitökéletesen készre gyártotta, alkotta.
Sobri Jóska
pont ez a probléma.
Amadeus
És mi a megoldás?
(Meglepne ha mondanál olyat, amire ennél többen szavaznak, és szivesen lecserélnék.)

több mint 4 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Mondjuk én voltam úttörő, a nővérem KISZ-tag, szüleim meg párttagok😊
más idők voltak
NB2
van egy enyhe különbség a belügyminisztérium és random párttagság között.
Amadeus
, hanem kijavította annak hibáit, felturbózta és kvázitökéletesen készre gyártotta, alkotta.
Sobri Jóska
pont ez a probléma.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 553 — Így remélem megfelelek nektek.....
 a.disquscdn.com/get?url=https%3A%2F%2F66.media.tumblr.com%2Ff7041bad6632fc9620a3b6d42aa6e6c4%2Ftumblr_pwufhlfFZ91seqp76o1_540.jpg&key=a5VVvdnAi7lu9hjA2p-vfA&w=600&h
Vrij6
 444.hu/2019/08/28/a-brit-kormany-a-parlament-felfuggeszteset-kerte-a-kiralynotol?fbclid=IwAR2tQuwsgQS3iA3gSxFuFp8Al7Nb56usavwZkh3xYfOSFnly6hihbkOkLh4
ulpianus
Jóvá is hagyta.... Hülye angolok angol hülyék.....
több mint 4 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
 a.disquscdn.com/get?url=https%3A%2F%2F66.media.tumblr.com%2Ff7041bad6632fc9620a3b6d42aa6e6c4%2Ftumblr_pwufhlfFZ91seqp76o1_540.jpg&key=a5VVvdnAi7lu9hjA2p-vfA&w=600&h
Vrij6
 444.hu/2019/08/28/a-brit-kormany-a-parlament-felfuggeszteset-kerte-a-kiralynotol?fbclid=IwAR2tQuwsgQS3iA3gSxFuFp8Al7Nb56usavwZkh3xYfOSFnly6hihbkOkLh4


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
 a.disquscdn.com/get?url=https%3A%2F%2F66.media.tumblr.com%2Ff7041bad6632fc9620a3b6d42aa6e6c4%2Ftumblr_pwufhlfFZ91seqp76o1_540.jpg&key=a5VVvdnAi7lu9hjA2p-vfA&w=600&h

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Mondjuk én voltam úttörő, a nővérem KISZ-tag, szüleim meg párttagok😊
más idők voltak
NB2
van egy enyhe különbség a belügyminisztérium és random párttagság között.
Amadeus
Ezt hívják relativizálásnak.
És erről, ahogy Nürnbegben is, mindig a “győztes utókor” dönt.
És bár szerinted van különbség, a valóságban, tapasztalhatod, nincs.
Pláne, ha belátod, hogy az Orbán-rendszer nem sima Kádár-rendszer 2.0, hanem kijavította annak hibáit, felturbózta és kvázitökéletesen készre gyártotta, alkotta.

több mint 4 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Mondjuk én voltam úttörő, a nővérem KISZ-tag, szüleim meg párttagok😊
más idők voltak
NB2
van egy enyhe különbség a belügyminisztérium és random párttagság között.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 771 — Cowboys fan
Mondjuk én voltam úttörő, a nővérem KISZ-tag, szüleim meg párttagok😊
más idők voltak
NB2
én már épp nem lettem úttörő, és a KISZ-ről is lemaradtunk (el lehet képzelni, mennyire bánom), viszont csak az egyik szülőm volt "párttag".
anyám bejött volna tanítani a városba, ha már egyszer ott lakunk, de az igazgató vagy tankerületi basszájba azt mondta, hogy csak akkor jöhet be, ha belép a pártba, anyám azt mondta erre, hogy hát akkor marad kint Kaposfőn.
apám azért belépett, hogy azért mindenhol mégse szívjunk, de ez már erősen a nyolcvanas évek közepe volt.

régi szép idők, ja nem. bár tulajdonképpen most ugyanez megy.