Politika

44 feliratkozó

több mint 4 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 937 — Steelers fan
1. Tök mindegy, hogy jobb bal alsó felső közép. Én azért baromira figyelnék arra, hogy ne legyen dokumentálva olyan ami kínos!
2. Mivan ha a saját pártja adott rá kilövési engedélyt?
NB2
Épp a napokban írtam egy másik topikba, hogy egy bűnügyben az elkövető keresési előzményei szolgálnak bizonyítékként. Amikre akkor keresett, amikor még nem volt gyanúsított, csak sima felhasználó. Mégis mentették a kereséseit, és most előkapták.

Szerintem neked is, nekem is, meg bárkinek a keresési előzményei között van olyan, amire fel lehet építeni egy lejárató kampányt. Függetlenül a valóságtól.
több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 486 — Bears & Illinois fan
Azért arra kíváncsi vagyok, hogya kampányban elértük-e a gödör alját, vagy az utolsó héten teljesen ledobjuk a láncot. Mert ennek már tényleg a fele sem tréfa......

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 4 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 855 — farkas.l.zoltan@gmail.com
1. Tök mindegy, hogy jobb bal alsó felső közép. Én azért baromira figyelnék arra, hogy ne legyen dokumentálva olyan ami kínos!
2. Mivan ha a saját pártja adott rá kilövési engedélyt?
NB2
Mivel láthatóan mindent belead mindkét oldal ebbe a választásba(Értsd.: Undorítóbb mint valaha), nem hiszem, hogy így időzítenék. Amúgy érdekes látképe a magyar választóknak, hogy sorra jönnek ki ezek a cuccok és a népszerűség meg se rezzen. 98% el se gondolkodik, vagy 1 napon belül meggyőzi magát, hogy nem úgy gondolta az. Oldaltól függetlenül mondom.
andree
A rothadó társadalom akárcsak egy pöcegödör mindig a felszínére forgatja a nagyobb darab ürülékeit, hogy aztán azokkal reprezentálja magát a felszínen.

Az a legszomorubb az egészben, hogy ez a cinikus, pöffeszkedő, hűbéri, kereszt alatt fogant gumicsizmás balkáni macsó hozzáállással a társadalom egy jó része simán azonosul, és pont ugyan ezt tenné a helyükben. És ezt nem csak a Fityisz szimpatizánsok halmazára lehet rahúzni. Ez durva lesz, de ha nem lenne a magyarok jó része hátulról jövős, gyáva, megalkuvó, képmutató, itt már rég halomra ölték volna az emberek egymást politikai hovatartozás miatt

több mint 4 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 855 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Nyilván nem lesz jelentősége sehol, de jókat lehet rajta röhögni. Illetve otthon a szőnyeg szélére kerülhet, de mivel talicskával hordja haza a pénzt, ott is el fognak simulni a ráncok. A gyerekeknek lesz gáz.
gabokocka

Persze, otthon, jó NER féle probléma megoldás:

"De egy pofon a jó helyen, a kellő pillanatban, többet ér mint ezer év a kopott iskolapadban."

több mint 4 éve
andree Arizona Cardinals 1 667
1. Tök mindegy, hogy jobb bal alsó felső közép. Én azért baromira figyelnék arra, hogy ne legyen dokumentálva olyan ami kínos!
2. Mivan ha a saját pártja adott rá kilövési engedélyt?
NB2
Mivel láthatóan mindent belead mindkét oldal ebbe a választásba(Értsd.: Undorítóbb mint valaha), nem hiszem, hogy így időzítenék. Amúgy érdekes látképe a magyar választóknak, hogy sorra jönnek ki ezek a cuccok és a népszerűség meg se rezzen. 98% el se gondolkodik, vagy 1 napon belül meggyőzi magát, hogy nem úgy gondolta az. Oldaltól függetlenül mondom.
andree
Akkor Orbánnak még sincs igaza vagy Már nem, mert akkor mégsem a karaktergyilkolasrol szól a magyar politika.
csebi
Amennyire tapasztaltam, a hazugságok, álhírek és tényleges információk csak a saját tábort fűtik jobban az adott irányba. A szurkolók szurkolók maradnak, akkor is ha a csatárról kiderül, hogy eladta a meccset.

Azt már rég nem próbálom kideríteni, hogy miről szól a magyar politika. Félek a végén felkötném magam. Kajaszünetben hallgatom a munkatársakat, ahogy a postaládába dobott mocskolódó kiadványok tartalmát köpködik vissza, vagy a tegnapi híradót mesélik. Az igazán kemény, az hogy a valós információk is úgy keverednek a fejekben, hogy szolgálja a narratívát. Például nagy lelkesen mesélte kolléga, hogy hiába próbálták a rohadékok lejáratni az oroszokkal, csak megnyerte az osztrák választást a menekültellenes jelölt. Akkor épp gyengébb pillanatom volt, így mondtam, hogy amúgy a faszi pártja bukott majd 10%-ot és nem vele alakít koalíciót a győztes, de mint kiderült a "Kurz"-"menekültellenes" 2 címkéből elég egynek valahogy stimmelni, hogy hirtelen egy személy legyen Strachéval.

Szóval én inkább csendesen visszadugom az arcom a tenyerembe, amíg focidrukker demokráciát játszunk úgy, hogy csak az egyik oldalon vannak focisták.
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 485
Azért az mindig vicces volt régebben is, mikor az ‘autóneppert’ lebűnözőzi az adócsaló.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 126 — Lucas Scott
1. Tök mindegy, hogy jobb bal alsó felső közép. Én azért baromira figyelnék arra, hogy ne legyen dokumentálva olyan ami kínos!
2. Mivan ha a saját pártja adott rá kilövési engedélyt?
NB2
Mivel láthatóan mindent belead mindkét oldal ebbe a választásba(Értsd.: Undorítóbb mint valaha), nem hiszem, hogy így időzítenék. Amúgy érdekes látképe a magyar választóknak, hogy sorra jönnek ki ezek a cuccok és a népszerűség meg se rezzen. 98% el se gondolkodik, vagy 1 napon belül meggyőzi magát, hogy nem úgy gondolta az. Oldaltól függetlenül mondom.
andree
Akkor Orbánnak még sincs igaza vagy Már nem, mert akkor mégsem a karaktergyilkolasrol szól a magyar politika.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 22 077 — nabege2@yahoo.com
... A gyerekeknek lesz gáz.
gabokocka
Volt szerencsém a lányával dolgozni. Nem lesz ott semmilyen gáz 😀
vpi
én úgy hallottam Ádi egész normális, a lánya egy picit HP 😊
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 609 — Patriot
... A gyerekeknek lesz gáz.
gabokocka
Volt szerencsém a lányával dolgozni. Nem lesz ott semmilyen gáz 😀
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
1. Tök mindegy, hogy jobb bal alsó felső közép. Én azért baromira figyelnék arra, hogy ne legyen dokumentálva olyan ami kínos!
2. Mivan ha a saját pártja adott rá kilövési engedélyt?
NB2
Borkait elengedte már a fidesz csak nincs más azt irja a blog.

Közben Semjén is megszólítja a választókat:
"Miért kellene nekünk az uniós minimálbér, amikor a magyarok bőven meg tudnak élni abból is amit most keresnek, hiszen több milliós megtakarítást halmoztak fel elmúlt esztendőkben. Azok a számok, amiket fel tudunk mutatni bármelyik EU-s országban megállnák a helyüket. Semmi szükségünk az egységes európai uniós minimálbérre. A magyar emberek így is boldogak, hiszen több száz ezer forintot vihetnek haza havonta, amiből még félre is tudnak tenni. ”

😊
több mint 4 éve
andree Arizona Cardinals 1 667
1. Tök mindegy, hogy jobb bal alsó felső közép. Én azért baromira figyelnék arra, hogy ne legyen dokumentálva olyan ami kínos!
2. Mivan ha a saját pártja adott rá kilövési engedélyt?
NB2
Mivel láthatóan mindent belead mindkét oldal ebbe a választásba(Értsd.: Undorítóbb mint valaha), nem hiszem, hogy így időzítenék. Amúgy érdekes látképe a magyar választóknak, hogy sorra jönnek ki ezek a cuccok és a népszerűség meg se rezzen. 98% el se gondolkodik, vagy 1 napon belül meggyőzi magát, hogy nem úgy gondolta az. Oldaltól függetlenül mondom.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 22 077 — nabege2@yahoo.com
1. Tök mindegy, hogy jobb bal alsó felső közép. Én azért baromira figyelnék arra, hogy ne legyen dokumentálva olyan ami kínos!
2. Mivan ha a saját pártja adott rá kilövési engedélyt?
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 805 — Keep pounding
Nyilván nem lesz jelentősége sehol, de jókat lehet rajta röhögni. Illetve otthon a szőnyeg szélére kerülhet, de mivel talicskával hordja haza a pénzt, ott is el fognak simulni a ráncok. A gyerekeknek lesz gáz.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Borkai is nagy mágus, lesznek még itt nyalánkságok a következő egy hétben.
gabokocka
Parádés.. de naiv dolog lenne azt hinni, hogy belebukik..
gordon
Persze egy ilyen nemzeti-konzervatív-kersztény (nekünkacsaládazelső) ember esetében egy kicsit kellemetlenebb, ha kiderül hogy szabadidős qrvapecér, de szerintem ez elég kevéssé érdekli a szavazókat. Akik rendes orbánisták, azokat ilyesmivel nem lehet eltántorítani.
Egy esetben bukna bele, ha a vezér rossz néven venné a dolgot - de mivel már nem lehet új jelöltet állítani, Győrt meg nem akarják elveszíteni, nyilván a választásokig nem lesz következménye.
Jan
Mondjuk a kurvázás az egy dolog és én tökre leszarom, azt oldja meg a családon belül és feszítsék keresztre miatta. de a korrupció /lopás ilyen szintű leleplezése remélem megizzasztja őket.kíváncsi vagyok ki lesz a következő.
több mint 4 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 937 — Steelers fan
Borkai is nagy mágus, lesznek még itt nyalánkságok a következő egy hétben.
gabokocka
Parádés.. de naiv dolog lenne azt hinni, hogy belebukik..
gordon
Persze egy ilyen nemzeti-konzervatív-kersztény (nekünkacsaládazelső) ember esetében egy kicsit kellemetlenebb, ha kiderül hogy szabadidős qrvapecér, de szerintem ez elég kevéssé érdekli a szavazókat. Akik rendes orbánisták, azokat ilyesmivel nem lehet eltántorítani.
Egy esetben bukna bele, ha a vezér rossz néven venné a dolgot - de mivel már nem lehet új jelöltet állítani, Győrt meg nem akarják elveszíteni, nyilván a választásokig nem lesz következménye.
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Borkai is nagy mágus, lesznek még itt nyalánkságok a következő egy hétben.
gabokocka
Parádés.. de naiv dolog lenne azt hinni, hogy belebukik..
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 805 — Keep pounding
Borkai is nagy mágus, lesznek még itt nyalánkságok a következő egy hétben.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
Azért ez milyen kemény...nyilván ha igaz:
 index.hu/belfold/2019/10/04/onkormanyzati_valasztas_kispest_gajda_peter_lackner_csaba_felvetel/#

Hogy ilyen felvétel készülhessen, mennyire kell ostobának lenni. Vagy esetleg még arra tudok gondolni, hogy egy ilyen felvétel lehetett az ára valaminek...
Klaci79
Occam bototvája.
Tényleg ilyen ostobák.

több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 335
Azért ez milyen kemény...nyilván ha igaz:
 index.hu/belfold/2019/10/04/onkormanyzati_valasztas_kispest_gajda_peter_lackner_csaba_felvetel/#

Hogy ilyen felvétel készülhessen, mennyire kell ostobának lenni. Vagy esetleg még arra tudok gondolni, hogy egy ilyen felvétel lehetett az ára valaminek...
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 451 — TODDHERREMANS79
Józsi dolgozik Robi közszereplésén, szemmel láthatóan.
Amadeus
Balázs

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
 www.youtube.com/watch?v=74lZVlhKJUw

Józsi dolgozik Robi közszereplésén, szemmel láthatóan.
Amadeus
Ha bármi beleszólásom lett volna, akkor Puzsér sose lép be a politikai térbe.
Sobri Jóska
ne szerénykedj.
Amadeus
Dehát ismersz. Tudod mennyire szeretek szerénykedni.
Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység.



több mint 4 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 025
 www.youtube.com/watch?v=74lZVlhKJUw

Józsi dolgozik Robi közszereplésén, szemmel láthatóan.
Amadeus
Ha bármi beleszólásom lett volna, akkor Puzsér sose lép be a politikai térbe.
Sobri Jóska
ne szerénykedj.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
 www.youtube.com/watch?v=74lZVlhKJUw

Józsi dolgozik Robi közszereplésén, szemmel láthatóan.
Amadeus
Ha bármi beleszólásom lett volna, akkor Puzsér sose lép be a politikai térbe.

több mint 4 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 025


Józsi dolgozik Robi közszereplésén, szemmel láthatóan.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 727 — SuperBowl Champions 2013/2014
Talán nem kellett volna a Földközi-tenger menti államokat szétverni demokratizálódás címszóval és elüldözni a félbolond, de stabil hatalommal és jóléttel parasztvakító diktátorokat (lásd Kadhafi)
flzoli
Aham.
Tudni akarod h augusztus végéig hány ember erkezett Libiabol Olaszországba? 1354 azaz ezerháromszázotvennegy. Míg görögbe ugyanebben az időszakban 33600 fő érkezett és nem Libiabol. Kar h törökben is elüldözték a diktátort.
csebi
Ez most hogy jön ide? Az, hogy destabilizálnak egy régiót vagy országot mégis miben viszi előre a migráció megállítását? Ameddig Erdogan bőven zsarolhatja az EU-t a migrációs kártyával nem is fogják elzavarni, csinálhat bármit.
flzoli
Te hoztad fel Kadhafit példának vagy már nem rémlik??? Gondoltam bemutatom h mennyi rengeteg ember jön éppen onnan ahol korábban diktatorkodott ...
Erdogan ha igazán zsarolna akkor nem harmincezer embert engedne rá a gorokre hanem több százezret, ez csak vaktoltenynek jó max...
csebi
Picit visszavehetnél a verbális agresszióból egyébként. Az embercsempészetet, ami az egész mozgató rugója kellene elnyomni és üldözni, erre pedig pont az olyan országokat kellene bevonni mint Líbia.
flzoli
Csebi, teljesen fals modon reprezentalod az adatokat. Gondolom azt nezed, mennyi libiai nemzetisegu ember adott be kerelmet az unioban, habar a listan, amibol te is veszed az adataidat ( ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Asylum_quarterly_report), megjeloles nelkul, en az 1300 fot sem talalom.

Ezzel elintezettnek erzed a Libiai/Kadhafi dolgot. A szamok egyszeru foglya vagy, vagy csak direkt allitod be oket kontextus nelkul. Akkor alljon itt a Libiai csempesz utvonal:

 voxeu.org/sites/default/files/image/FromMay2014/manchin2febfig1.png

Komment a cikkbol: "Figure 2 shows that the opening of the central Mediterranean route in 2011 triggered a surge in migration flows through that route." Ergo Kadhafi eluldozese megnyitotta a kozep mediterran migracios utvonalat, ami addig zarva volt, emrt KAdhafi penzert cserebe nem engedte europaba a migransokat.

Meg egy erdekes komment: WThe speed with which the smuggling industry took off in Libya after the demise of the Gaddafi regime seems to indicate that the smugglers are quick to move and start operating at another place when blocked from running their services." Aka, Kadhafi eluldozese utana zonnal beindult ott az embercsempeszet.

Ez egy vox cikkbol van:  voxeu.org/article/migration-route-length-and-intent-migrate

A BBC egyenesen azzal a cimmel irt cikket, hogy "Libia tartja kezeben a kulcsot az EU migracios problemajanak megoldasara"

"Mr Megersi said migrants have rapidly changed the demographics of parts of Libya. The coastal city of Zawiya, which used to have a population of about 200,000, now has more than one million migrants living in it, and the surrounding area."

Magyarul Libia egyik part menti resze ahol eddig 200 ezer ember elt, betelepult mas afrikai migransokkal es mar tobb, mint egy millioan tartozkodnak ott.

Cikk:  www.bbc.com/news/world-africa-44709974

Lehet, hogy a kroabbi hsz-edre is valasozlok, ha lesz idom, de dolgoznom is kellene 😀
undisputedly
Azt nem vitatom h korábban mi volt Líbiában de megállt. Idei statisztikát hoztam, asszem UNHCR stat volt a missing migrants project oldalról. Ezzel azt akartam bemutatni h diktátor nélkül is van, aki meg tudja ezt fogni, nem kell ehhez egy olyan orult mint Kadhafi.
Zoli ha bántó voltam, sorry.
csebi
Igen, de szerintem a te 1300 koruli szamod a libia allampolgarokra vonatkozik, nem? LEgalabbis en meg nem talalkoztam olyan adattal, ami a kiindulasi orszagot tuntetne fell, mert akkor Libia lenne az egyik, ha nem a legnagyobb forras, pont a csempeszutvonalak lenti alakulasa miatt. Amugy a torokoknal sem eppen klasszikus ertelemben vett demokratikus vezetes van hatalmon. Pont ez az EU "szerencseje", mert nyugati ertelemben vett demokratikus rendszerekben nehez feltartoztatni tomegeket. KAdhafi bedontese az amerikaiak elhibazott dontese volt, aminek mi isszuk a levet.

Afganisztannak es Szirianak is mi isszuk a levet, pedig a mozgato ero ott sem a UK/Francia tengely volt.

Venezuelaban meg egyenesen nem is igen volt markans europai erdek, az az USA kontra Kuba/Orosz tengely harca volt.

Az EU meg csak pislogott evekig. Hasznunk nem szarmazott ezekbol a konfliktusokbol, de a szemetet mi takaritjuk. Meg akkor is igaz ez, ha a baloldal a migransokban gazdasagi potencialt lat es nem pedig eltartando terhet.
undisputedly
EU nagyon komolyan a rule of lawra helyezte az alapját és az emberi jogok védelmére. Ezek után nem köpte magát szembe, meg akkor sem mikor rövid távon biztosan megérte volna. VEN-nel meg is jegyeztem h mennyire volt jó ötlet vízummentességet adni nekik (nem) vagy hogy ezen kb lehetetlen változtatni (gyorsan meg semmiképp).

A stat ( ezért jó ha az ember mások szerint ért hozza vmennyire - még ha itt a fórumon nem is így vélekednek páran - legalább tudom hol kell keresni):

 data2.unhcr.org/en/documents/download/71515

Unhcrnel volt nem a missing migrantsnel bocsi.
csebi
Tehat 2019 elso 9 honapjaban az Olaszorszagba erkezo mgiransok 36%-a Tuneziabol, 26%-a Libiabol, 21% Torokorszagbol, 10% Algeriabol, mig 7% Gorogorszagbol erkezett.

Ha vetsz egy pillanatst a lenti csempeszutvonalra, lathatod, hogy Tuneziaba Libian vezet az ut, tehat Kadhafi likvidalasaval elertek, hogy a korabban zart region at jojjon iden a migransok 62%-a (Olaszorszagba). Ez elegge megcafolja amugy a korabbi posztodat KAdhafi likvidalasarol.

In the first eight months of 2019, 36 per cent of sea arrivals in Italy
(1,828 persons) departed from Tunisia, followed by 26 per cent (1,354
persons) from Libya, 21 per cent (1,103 persons) from Turkey, 10 per
cent (499 persons) from Algeria, and 7 per cent (350 persons) from
Greece
undisputedly
2010ig amíg az olaszok nem kötöttek meg Kadhafival a paktumot elég szépen jöttek pl: 2008ban 36951, 2009 9573, 2010 4406. Most járunk 5000 körül év végére mondjuk lesz 7000, ez a szám a 2009es és 2010es között van fel úton. Sztem ez nem annyira nagy különbség, hogy vissza kellene őt sírni. Plusz megjegyzem h 2010ben kötött paktumot minden nemzetközi bíróság törvénytelennek találta (részben erről írtam az LL.M szakdogam Hirsi Jamaa ügy) így kizárt h érvényben maradt volna gyakorlatban meg ha marad is Kadhafi, és ennek értelmében sem Líbia elhagyását akadályozta meg, hanem mkit visszavett gond nélkül aki onnan indult. Csak az olaszok meg nem folytattak le normális eljárást. Fizethettek is szépen, de a Hirsi Jamaban a legszomorúbb h egy embert akit visszadobtak az olaszok, elhunyt Mikozben újra visszajött volna Európába.
csebi
Ezt a cikket nezd meg, ha van par perced. Msnbc remekul osszeszedte az alapokat, nehol brutalis kepekkel (na ez ujsagiras, nem pedig az az indexes bohozat 😀 )

Par allitas az irasbol:

"To tell the story of Libya's escalating migration crisis, one must weave together the threads of instability left behind by a toppled dictator, Muammar Gaddafi, and the power vacuum filled by rivaling factions vying to take his place. The chaos allowed smuggling networks to thrive, suddenly opening up a lucrative market designed to profit off trading humans like other goods and commodities.

The country's 1,100-mile coastline has effectively become an open border without government forces to monitor who comes and who goes. Smugglers have filled the void, willing to tightly pack hundreds of migrants at a time into flimsy vessels and shuttle them to Italy."

"Migrant crossings through the central Mediterranean jumped by more than four-fold after 2013. The International Organization for Migration estimates that nearly 182,000 migrants from Libya have landed in Italy since the start of last year, exacerbating a massive refugee crisis already spilling out of Syria and other parts of the Middle East."

"Gaddafi once proudly served as protector to his country's maritime border, promising that, for a sizable compensation from Europe, makeshift loads of human cargo would not suddenly arrive in search of refuge on Italian shores."

The European Union in 2008 cut a deal with the dictator, agreeing to pay $500 million in exchange for keeping migrants away. Italy later redoubled that deal. Gaddafi received an additional $5 billion over 20 years, a financial package intended to right the wrongs of colonialism, on the condition that he kept a tight grip on the border.


 www.msnbc.com/specials/migrant-crisis/libya

Ha lesz idom beteszek meg EU ugynoksegektol is szamokat.