Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 933 — Csodabogár
Ez az Echo tv-s Troll című műsor nagyon kínos. Heti hetes jobboldali kiadásban. Meglepő módon Bödőcs nem tetszett nekik 😁 viszont a műsorvezetőt suna+, Dobos Marianne. Amúgy mit is vár az ember ha a prostisrácok "újságíróját" hívják be. Remélem lesz sivalkodás meg gyászzene pár nap múlva.

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ugyanarról beszélsz, amiről én. Csak te még hiszel abban, hogy egy kormányváltás esetén a fent vázolt status quo megváltozik/elkezd változni, én meg nem. Erre írtam a legelső posztban, hogy én már feladtam.
Akár az eü-t, akár az egyéb, adóforintokból fenntartott (vagy nem fenntartott) intézményrendszereket nézzük, mondjuk a bölcsődétől az egyetemig. Azért emelem ki mindig a gyerekvállaláshoz elengedhetetlen dolgokat, mert mint mondtam is, gyerek nélkül el lehet is karistolgatni, de gyerekkel már nem vállalnám. Én nem fogok átjelentkezgetni ismerősökhöz, mert a másik körzetben jobb az ovi, meg alternatív valóságot vásárolni magamnak meg a gyereknek...Lecsó
Nem a kormányváltás a lényeg, hanem a más levegő. Én igenis hiszek abban, hogy lehetne ezt úgy is csinálni, ahogy 1995-2001 között csináltuk. Szlovákia is akkoriban kezdett el egy hasonló utat mint mi, csak ők azóta is azon járnak. Nincs abban semmi extra nagy váltás, ők sem hoztak be 300 évnyi demokratikus deficitet hirtelen. Most is van Slota-juk, most is nagyon hasonlítanak hozzánk. Csak ők rajta maradtak azon a jobb pályán, mi meg lesodródtunk róla, és egyre jobban sodródunk lejjebb. Ezen a szaron ami mostanra lett már nem lehet 1-2 év alatt nagyot változtatni, de 5-10 év alatt már igenis lehetne. És az beleférne a mai 30-as, 40-es generáció életébe is. Adna hosszú távú perspektívát, nem kellene azon aggódni, hogy mire kiöregszik, a saját országa arra hajt majd, hogy minél hamarabb dögöljön meg, mert nem tudja fizetni a nyugdíjas éveit.

Ebből a lejtőből ki lehet szakadni, és minden váltás az első lépéssel indul. Ha már az első lépésnél is azon megy a vita, hogy mi lesz aztán, akkor sosem lesz semmi. A második lépéssel majd az első után kell foglalkozni. Ha valamit, akkor ezt megtanultam vállalkozóként.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Hasonlóak a körülményeink, de azt hiszem, hogy az, hogy van egy kellemes egzisztenciád, le tudod cserélni a kocsit (kocsikat) 2-3 évente, nem gond elmenni nyaralni akkor és ahova akarsz menni, stb. csak az élet egyik fele. A másik fele az, hogy a közszolgáltatásokat csak igénybe kell venni. Én legalábbis annyira már nem keresek jól, hogy nekem, a kedvesemnek, a saját és nevelt gyerekek mellett még a szüleimnek és a testvéremnek és a családjának is finanszírozzam a teljes magánegészségügyi ellátását. Itthon nem is lehet, ha nagyobb a baj. Kisebb bajnál meg egy sz*ros mandulaműtét is milliós tétel, ez már nem az én zsebem sajnos. Legalábbis nem, ha nem csak magamra, de a közvetlen családon kívülre is gondolok. Nekem pedig a szüleim és a testvérem és családja is fontos. És hiába tudom bevinni a gyógyszert, a kaját, ruhát, tudom odaadni a borítékot, ha a vécé, a kórtermi higiénia, stb. az adott. Még külön szobában is. (Én ennyit tudok elérni. De az a külön szoba is azon az emeleten van, és a vizsgáló, műtő, kötöző, labor az már ugyanaz.) Úgyhogy hiába nem gond a havi számla, ha frászban vagyok, nehogy elkapjon valamelyik szerettem egy fertőzést és ott maradjon... Sajnos fél éve halt meg egy volt ügyfelem 48 évesen, kórházi fertőzésben. Könyvelő cége volt, nálam sokkal jobban élt. (Értsd Lamborgini ésatöbbi a garázsban). De itthon még nincs olyan egészségügy, hogy teljesen külön ellássák, ha komolyabb a baj.

És akkor ugye ott van az is, hogy oké, hogy a nevelt lányom ausztriai iskolába jár, és ott megtanítnak neki rendesen 3 nyelvet, de miért kell ehhez elszakadnia a családtól? Satöbbi.

Szóval itt tényleg van külön kasztban élsz és egy párhuzamos országban veszed igénybe a szolgáltatásokat, vagy sajnos hiába megy relative jól, csak addig tűnik úgy, hogy jól élsz amíg minden rendben van. 😕 Ahogy valami probléma adódik, rögtön pofán ver a rögvalóság. 😕
peterk2005
Ugyanarról beszélsz, amiről én. Csak te még hiszel abban, hogy egy kormányváltás esetén a fent vázolt status quo megváltozik/elkezd változni, én meg nem. Erre írtam a legelső posztban, hogy én már feladtam.
Akár az eü-t, akár az egyéb, adóforintokból fenntartott (vagy nem fenntartott) intézményrendszereket nézzük, mondjuk a bölcsődétől az egyetemig. Azért emelem ki mindig a gyerekvállaláshoz elengedhetetlen dolgokat, mert mint mondtam is, gyerek nélkül el lehet is karistolgatni, de gyerekkel már nem vállalnám. Én nem fogok átjelentkezgetni ismerősökhöz, mert a másik körzetben jobb az ovi, meg alternatív valóságot vásárolni magamnak meg a gyereknek...

Ui.: Hülye lennék kocsit cserélni 2-3 évente, mikor ugyanolyan jó a 8-10 éves is mint a 3. Új autót szalonból nem veszek, mert az első 5 km értékvesztését inkább másra költöm, használt autót meg nagyon ritkán és nagyon óvatosan... Szóval marad a 10 éves Mondeó nekem meg a kutyának, meg a céges Octavia az asszonynak. 😊

Szerkesztette: Lecsó
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Sajnos fél éve halt meg egy volt ügyfelem 48 évesen, kórházi fertőzésben. Könyvelő cége volt, nálam sokkal jobban élt. (Értsd Lamborgini ésatöbbi a garázsban). De itthon még nincs olyan egészségügy, hogy teljesen külön ellássák, ha komolyabb a baj.
peterk2005
De, van, csak kurva drága.
És akinek Lambója van, az ne a műtétjén, betegségén spóroljon.

 www.google.hu/search?newwindow=1&dcr=0&source=hp&ei=1d6_WoT1CsHRwAKUrJ-AAw&q=mag%C3%A1nklinik%C3%A1k&oq=mag%C3%A1nklinik%C3%A1k&gs_l=psy-ab.3..0l10.1225.3865.0.3959.14.13.0.0.0.0.441.1468.8j3j4-1.12.0....0...1.1.64.psy-ab..2.12.1466.0..35i39k1j0i131k1.0.jiOn3wLa9Vs
Sobri Jóska
De nincs.
Pl. urologiat nezve semmimyen fajsulyos onkologiai mutetet, rekonstruktiv beavatkozast nem vegeznek ( ertheto okokbol)
diverdoc
Így van, egyszer én is utánanéztem kíváncsiságból. Nagyon sok betegség van, aminél kikerülhetetlen az állami eü. Ahol meg nem, ott aranyáron van minden.
több mint 6 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Sajnos fél éve halt meg egy volt ügyfelem 48 évesen, kórházi fertőzésben. Könyvelő cége volt, nálam sokkal jobban élt. (Értsd Lamborgini ésatöbbi a garázsban). De itthon még nincs olyan egészségügy, hogy teljesen külön ellássák, ha komolyabb a baj.
peterk2005
De, van, csak kurva drága.
És akinek Lambója van, az ne a műtétjén, betegségén spóroljon.

 www.google.hu/search?newwindow=1&dcr=0&source=hp&ei=1d6_WoT1CsHRwAKUrJ-AAw&q=mag%C3%A1nklinik%C3%A1k&oq=mag%C3%A1nklinik%C3%A1k&gs_l=psy-ab.3..0l10.1225.3865.0.3959.14.13.0.0.0.0.441.1468.8j3j4-1.12.0....0...1.1.64.psy-ab..2.12.1466.0..35i39k1j0i131k1.0.jiOn3wLa9Vs
Sobri Jóska
De nincs.
Pl. urologiat nezve semmimyen fajsulyos onkologiai mutetet, rekonstruktiv beavatkozast nem vegeznek ( ertheto okokbol)


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 786 — Cowboys fan
Sajnos fél éve halt meg egy volt ügyfelem 48 évesen, kórházi fertőzésben. Könyvelő cége volt, nálam sokkal jobban élt. (Értsd Lamborgini ésatöbbi a garázsban). De itthon még nincs olyan egészségügy, hogy teljesen külön ellássák, ha komolyabb a baj.
peterk2005
De, van, csak kurva drága.
És akinek Lambója van, az ne a műtétjén, betegségén spóroljon.

 www.google.hu/search?newwindow=1&dcr=0&source=hp&ei=1d6_WoT1CsHRwAKUrJ-AAw&q=mag%C3%A1nklinik%C3%A1k&oq=mag%C3%A1nklinik%C3%A1k&gs_l=psy-ab.3..0l10.1225.3865.0.3959.14.13.0.0.0.0.441.1468.8j3j4-1.12.0....0...1.1.64.psy-ab..2.12.1466.0..35i39k1j0i131k1.0.jiOn3wLa9Vs
Sobri Jóska
hát ezzel az érveléssel ugye az a baj, hogy bármikor lehet olyan bajod, amikor nem Te mondod meg, hova vigyenek be, hanem a központi mentésirányító. akkor meg nem oda fognak vinni, ahova szeretnéd, kivéve ha kormánytag vagy, vagy ha a homlokodra van tetoválva a kívánt kórház neve.
operáció után meg a kezelőorvos nem fog kiengedni még akkor sem, ha aláírod a papírt, amire meg kijönnél, addigra lehet már vége is van a dalnak.

de egyébként valóban kiváló meglátás, csak kevéssé reális.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Sajnos fél éve halt meg egy volt ügyfelem 48 évesen, kórházi fertőzésben. Könyvelő cége volt, nálam sokkal jobban élt. (Értsd Lamborgini ésatöbbi a garázsban). De itthon még nincs olyan egészségügy, hogy teljesen külön ellássák, ha komolyabb a baj.
peterk2005
De, van, csak kurva drága.
És akinek Lambója van, az ne a műtétjén, betegségén spóroljon.

 www.google.hu/search?newwindow=1&dcr=0&source=hp&ei=1d6_WoT1CsHRwAKUrJ-AAw&q=mag%C3%A1nklinik%C3%A1k&oq=mag%C3%A1nklinik%C3%A1k&gs_l=psy-ab.3..0l10.1225.3865.0.3959.14.13.0.0.0.0.441.1468.8j3j4-1.12.0....0...1.1.64.psy-ab..2.12.1466.0..35i39k1j0i131k1.0.jiOn3wLa9Vs

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hasonlóak a körülményeink, de azt hiszem, hogy az, hogy van egy kellemes egzisztenciád, le tudod cserélni a kocsit (kocsikat) 2-3 évente, nem gond elmenni nyaralni akkor és ahova akarsz menni, stb. csak az élet egyik fele. A másik fele az, hogy a közszolgáltatásokat csak igénybe kell venni. Én legalábbis annyira már nem keresek jól, hogy nekem, a kedvesemnek, a saját és nevelt gyerekek mellett még a szüleimnek és a testvéremnek és a családjának is finanszírozzam a teljes magánegészségügyi ellátását. Itthon nem is lehet, ha nagyobb a baj. Kisebb bajnál meg egy sz*ros mandulaműtét is milliós tétel, ez már nem az én zsebem sajnos. Legalábbis nem, ha nem csak magamra, de a közvetlen családon kívülre is gondolok. Nekem pedig a szüleim és a testvérem és családja is fontos. És hiába tudom bevinni a gyógyszert, a kaját, ruhát, tudom odaadni a borítékot, ha a vécé, a kórtermi higiénia, stb. az adott. Még külön szobában is. (Én ennyit tudok elérni. De az a külön szoba is azon az emeleten van, és a vizsgáló, műtő, kötöző, labor az már ugyanaz.) Úgyhogy hiába nem gond a havi számla, ha frászban vagyok, nehogy elkapjon valamelyik szerettem egy fertőzést és ott maradjon... Sajnos fél éve halt meg egy volt ügyfelem 48 évesen, kórházi fertőzésben. Könyvelő cége volt, nálam sokkal jobban élt. (Értsd Lamborgini ésatöbbi a garázsban). De itthon még nincs olyan egészségügy, hogy teljesen külön ellássák, ha komolyabb a baj.

És akkor ugye ott van az is, hogy oké, hogy a nevelt lányom ausztriai iskolába jár, és ott megtanítnak neki rendesen 3 nyelvet, de miért kell ehhez elszakadnia a családtól? Satöbbi.

Szóval itt tényleg van külön kasztban élsz és egy párhuzamos országban veszed igénybe a szolgáltatásokat, vagy sajnos hiába megy relative jól, csak addig tűnik úgy, hogy jól élsz amíg minden rendben van. 😕 Ahogy valami probléma adódik, rögtön pofán ver a rögvalóság. 😕


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 323
Azért nem jó az okfejtésed, mert én nem érzem, hogy velem nincs kibaszva, hanem tudom. Az érzéseimet szándékosan nem emelem be, mert az összezavarná a matekot. Akinek viszont nem jön ki a matek, annak nem marad más, csak a szépirodalom, az érzések, neki el van magyarázva, hogy a migráns/zsidó/cigány/libsi miatt nem jön ki a matek.
Lecsó
Nem akarok a magánéletedben vájkálni, de bevallom én még mindig nem értem hogy mi is a helyzet.

(Ha neked most tényleg nagyon jól megy, akkor ennek két okát tudom elképzelni. 1) Magasan képzett ember vagy, aki jól el tudja adni a tudását, és nem futott bele abba, hogy a versenyhelyzetét befolyásolja a fidesz slepp a piacon. 2) Vagy pedig hozzádörgölőztél a hatalomhoz - kiszolgálod azt vagy a sleppjét - és emiatt több jut, mint amit alapból meg tudnál keresni. Namost ha az első helyzet az igaz, akkor nem értem, hogy mi az ami ebben a mostani Fidesz rendszerben számodra olyan rendkívül jó helyzetet teremt? Ha jó vagy, ha megélsz a lábadon, akkor jó leszel egy kormányváltás után is. Kivéve, ha a 2. pont az igaz, vagyis, hogy a rendszer csöcsét szopod valahol, onnan az extra jövedelem. De akkor meg tényleg morális válsághelyzetben lehetsz, ha utálod és elítéled azt amiből megélsz. Főleg, ha erre az a reakciód, hogy megszavazod hogy továbbra is csörögjön a lé, aztán ha megszedted magad, lelépsz. Nem lövök nagyon mellé, ha azt mondom, hogy a másodvonalas NER lovagok 80-90%-ának kb. ugyanez a terve. Fejjük meg a tehenet, aztán irány Belize vagy Florida...)

De mindegy, lépjünk, valószínűleg félreértettem (tünk) valamit. Egymás megértése helyett tekerjünk vissza a közügyekre..... izé ... ha van ilyen az asztalon jelenleg. Én keresgélek azért, hátha. 😀
peterk2005
Áááá, ettől sokkal egyszerűbb a helyzet.
Nem fényezni akarom magam, félreértés ne essék, csak azért írom le az alábbiakat, hogy tisztán láss:
Nem vagyok magasan képzett, abban legalább is nem, amiben dolgozom. Gépész diplomával szabadúszó illusztrátor lettem, bedolgozok a nyomtatott/digitális média - játékipar vonalon. Régen nem a magyar piac a mérvadó a bevételeim szempontjából. A feleségem közgazdász/matematika diplomákkal egy multi SSC-ben felső vezető. Nem szoptam és soha nem is fogom szopni az állam csecsét, pedig lett volna lehetőség, de láttam, hogy aki azt szopja, ott bizony mást is kell szopni, nem csak a csecset.
Mint mondtam, jelenleg (inkább az elmúlt 8 évben) a fidesz elég sok mindent úgy alakított, hogy én, és a velem egy szinten élők (értsd volt évfolyamtársaim, akik pl a szakmában maradtak, stb) elég jó életszínvonalon élnek. Meg tudtunk takarítani, hitel tudtak/tudtunk végtörleszteni, építkezés, lakásvásárlás, stb... Holott tudtuk, hogy ennek lejjebb ára volt/van/lesz. Nem sorolom tovább. Mi lennénk elvileg a középosztály, de nem azok vagyunk, hanem a felső 10000, vagy a tököm tudja mennyi, miközben a pedagógus nővérem kevesebbet keres egy hónapban, amennyit én meg az asszony elsíelek 5 nap alatt Ausztriában.
Szóval valami nagyon nincs itt rendben, de most én mit tudok csinálni? Ne használjam ki ezeket a lehetőségeit a NER-nek? Dehogynem. Tudom, hogy ez így nem jó? Persze hogy tudom. Nyilván nem fogok rájuk szavazni, mert szembe kellene köpni magamat, és szeretném ha végre ez az ország arra haladna, amerre tényleg jó az irány. Mert ez nem jó most, ez meggyőződésem. Viszont rövidtávon nekem jó. Ezt kár lenne vitatni. Ha bármi okoz egy kis kognitív disszonanciát, akkor maximum ez... 😊 Hidd el, nem vagyok ezzel egyedül. A hüttében órákon keresztül beszélgettünk erről még osztrák srácok is bekapcsolódtak, és nem is értették, hogy akkor nekünk most mi bajunk van a magyarországi helyzettel, miért vagyunk úgy kiakadva OV-tól. Aztán elkezded magyarázni, hogy de a demokrácia deficit, meg a közállapotok, meg a többi, és az egyik egyetért veled, hogy hát igen ez rossz, a másik meg azt mondja, hogy szard le, majd mégy külföldre... És szépen körbeértünk.
Lecsó
Nem ismerjük egymást személyesen, de totálisan egyetértek veled és teljesen hasonlóan látom, meg a hütte is megvolt márciusban, ahol ismerősökkel “szidtuk” ezt az abnormális rendszert.
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 786 — Cowboys fan
Áááá, ettől sokkal egyszerűbb a helyzet.
Nem fényezni akarom magam, félreértés ne essék, csak azért írom le az alábbiakat, hogy tisztán láss:
Nem vagyok magasan képzett, abban legalább is nem, amiben dolgozom. Gépész diplomával szabadúszó illusztrátor lettem, bedolgozok a nyomtatott/digitális média - játékipar vonalon. Régen nem a magyar piac a mérvadó a bevételeim szempontjából. A feleségem közgazdász/matematika diplomákkal egy multi SSC-ben felső vezető. Nem szoptam és soha nem is fogom szopni az állam csecsét, pedig lett volna lehetőség, de láttam, hogy aki azt szopja, ott bizony mást is kell szopni, nem csak a csecset.
Mint mondtam, jelenleg (inkább az elmúlt 8 évben) a fidesz elég sok mindent úgy alakított, hogy én, és a velem egy szinten élők (értsd volt évfolyamtársaim, akik pl a szakmában maradtak, stb) elég jó életszínvonalon élnek. Meg tudtunk takarítani, hitel tudtak/tudtunk végtörleszteni, építkezés, lakásvásárlás, stb... Holott tudtuk, hogy ennek lejjebb ára volt/van/lesz. Nem sorolom tovább. Mi lennénk elvileg a középosztály, de nem azok vagyunk, hanem a felső 10000, vagy a tököm tudja mennyi, miközben a pedagógus nővérem kevesebbet keres egy hónapban, amennyit én meg az asszony elsíelek 5 nap alatt Ausztriában.
Szóval valami nagyon nincs itt rendben, de most én mit tudok csinálni? Ne használjam ki ezeket a lehetőségeit a NER-nek? Dehogynem. Tudom, hogy ez így nem jó? Persze hogy tudom. Nyilván nem fogok rájuk szavazni, mert szembe kellene köpni magamat, és szeretném ha végre ez az ország arra haladna, amerre tényleg jó az irány. Mert ez nem jó most, ez meggyőződésem. Viszont rövidtávon nekem jó. Ezt kár lenne vitatni. Ha bármi okoz egy kis kognitív disszonanciát, akkor maximum ez... 😊 Hidd el, nem vagyok ezzel egyedül. A hüttében órákon keresztül beszélgettünk erről még osztrák srácok is bekapcsolódtak, és nem is értették, hogy akkor nekünk most mi bajunk van a magyarországi helyzettel, miért vagyunk úgy kiakadva OV-tól. Aztán elkezded magyarázni, hogy de a demokrácia deficit, meg a közállapotok, meg a többi, és az egyik egyetért veled, hogy hát igen ez rossz, a másik meg azt mondja, hogy szard le, majd mégy külföldre... És szépen körbeértünk.
Lecsó
aki továbblép a szavazás során arról az állapotról, hogy "anyagilag jó neki, a rendszert pedig leszarja" arra, hogy "anyagilag járhat rosszabbul, de legalább élhetőbb felé próbálja elmozdítani a rendszert", az lép egy szintet a maslow-i piramison is. vagy valami hasonló nevűn.
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Azért nem jó az okfejtésed, mert én nem érzem, hogy velem nincs kibaszva, hanem tudom. Az érzéseimet szándékosan nem emelem be, mert az összezavarná a matekot. Akinek viszont nem jön ki a matek, annak nem marad más, csak a szépirodalom, az érzések, neki el van magyarázva, hogy a migráns/zsidó/cigány/libsi miatt nem jön ki a matek.
Lecsó
Nem akarok a magánéletedben vájkálni, de bevallom én még mindig nem értem hogy mi is a helyzet.

(Ha neked most tényleg nagyon jól megy, akkor ennek két okát tudom elképzelni. 1) Magasan képzett ember vagy, aki jól el tudja adni a tudását, és nem futott bele abba, hogy a versenyhelyzetét befolyásolja a fidesz slepp a piacon. 2) Vagy pedig hozzádörgölőztél a hatalomhoz - kiszolgálod azt vagy a sleppjét - és emiatt több jut, mint amit alapból meg tudnál keresni. Namost ha az első helyzet az igaz, akkor nem értem, hogy mi az ami ebben a mostani Fidesz rendszerben számodra olyan rendkívül jó helyzetet teremt? Ha jó vagy, ha megélsz a lábadon, akkor jó leszel egy kormányváltás után is. Kivéve, ha a 2. pont az igaz, vagyis, hogy a rendszer csöcsét szopod valahol, onnan az extra jövedelem. De akkor meg tényleg morális válsághelyzetben lehetsz, ha utálod és elítéled azt amiből megélsz. Főleg, ha erre az a reakciód, hogy megszavazod hogy továbbra is csörögjön a lé, aztán ha megszedted magad, lelépsz. Nem lövök nagyon mellé, ha azt mondom, hogy a másodvonalas NER lovagok 80-90%-ának kb. ugyanez a terve. Fejjük meg a tehenet, aztán irány Belize vagy Florida...)

De mindegy, lépjünk, valószínűleg félreértettem (tünk) valamit. Egymás megértése helyett tekerjünk vissza a közügyekre..... izé ... ha van ilyen az asztalon jelenleg. Én keresgélek azért, hátha. 😀
peterk2005
Áááá, ettől sokkal egyszerűbb a helyzet.
Nem fényezni akarom magam, félreértés ne essék, csak azért írom le az alábbiakat, hogy tisztán láss:
Nem vagyok magasan képzett, abban legalább is nem, amiben dolgozom. Gépész diplomával szabadúszó illusztrátor lettem, bedolgozok a nyomtatott/digitális média - játékipar vonalon. Régen nem a magyar piac a mérvadó a bevételeim szempontjából. A feleségem közgazdász/matematika diplomákkal egy multi SSC-ben felső vezető. Nem szoptam és soha nem is fogom szopni az állam csecsét, pedig lett volna lehetőség, de láttam, hogy aki azt szopja, ott bizony mást is kell szopni, nem csak a csecset.
Mint mondtam, jelenleg (inkább az elmúlt 8 évben) a fidesz elég sok mindent úgy alakított, hogy én, és a velem egy szinten élők (értsd volt évfolyamtársaim, akik pl a szakmában maradtak, stb) elég jó életszínvonalon élnek. Meg tudtunk takarítani, hitel tudtak/tudtunk végtörleszteni, építkezés, lakásvásárlás, stb... Holott tudtuk, hogy ennek lejjebb ára volt/van/lesz. Nem sorolom tovább. Mi lennénk elvileg a középosztály, de nem azok vagyunk, hanem a felső 10000, vagy a tököm tudja mennyi, miközben a pedagógus nővérem kevesebbet keres egy hónapban, amennyit én meg az asszony elsíelek 5 nap alatt Ausztriában.
Szóval valami nagyon nincs itt rendben, de most én mit tudok csinálni? Ne használjam ki ezeket a lehetőségeit a NER-nek? Dehogynem. Tudom, hogy ez így nem jó? Persze hogy tudom. Nyilván nem fogok rájuk szavazni, mert szembe kellene köpni magamat, és szeretném ha végre ez az ország arra haladna, amerre tényleg jó az irány. Mert ez nem jó most, ez meggyőződésem. Viszont rövidtávon nekem jó. Ezt kár lenne vitatni. Ha bármi okoz egy kis kognitív disszonanciát, akkor maximum ez... 😊 Hidd el, nem vagyok ezzel egyedül. A hüttében órákon keresztül beszélgettünk erről még osztrák srácok is bekapcsolódtak, és nem is értették, hogy akkor nekünk most mi bajunk van a magyarországi helyzettel, miért vagyunk úgy kiakadva OV-tól. Aztán elkezded magyarázni, hogy de a demokrácia deficit, meg a közállapotok, meg a többi, és az egyik egyetért veled, hogy hát igen ez rossz, a másik meg azt mondja, hogy szard le, majd mégy külföldre... És szépen körbeértünk.
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 211
Lehet már volt szó róla, de nem olvasnám vissza, hogy idézzek, de nekem nagyon tetszenek a comedy centralos reklámok a választásról. Különösen ez az Emőke féle. Mondjuk lehet épp azért tetszik annyira, mert ismerek egy "Emőkét". De ez az átlagember figura nagyon betalál sajnos...
Klaci79
Én csak azt nem értem, hogyha ezek határon túli magyarokról szólnak, határon túli magyaroknak, akkor miért Magyarországon vetítik?
Jughead
Szerintem ezek nem a határon túliaknak szólnak. Pont hogy azoknak, akik itthon nem szavaznak. Aztán persze bármi az eredmény csak megy a szöveg.
Klaci79
De hát nekünk két szavazatunk van (egyéni + listás), nem pedig egy (határon túli magyaroknak csak listás).

Szerkesztette: Jughead
több mint 6 éve
dawyd728 3 703


Engem megvett Bottoni. Mindenképpen be fogom szerezni a könyvét. Hiánycikk az ilyen politikailag neutrális, a kelet-közép-európai régió (volt keleti blokk, Baltikum és nagy Jugoszlávia) múltjával/jelenével foglalkozó személy. A szokásos leegyszerűsített bezzeg mantrákat mellőzi, sőt Romániáról, Lengyelországról vagy éppen Észtországról sem csak azt láttatja, amit manapság a nyugati mainstream láttatni akar.
több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 323
Lehet már volt szó róla, de nem olvasnám vissza, hogy idézzek, de nekem nagyon tetszenek a comedy centralos reklámok a választásról. Különösen ez az Emőke féle. Mondjuk lehet épp azért tetszik annyira, mert ismerek egy "Emőkét". De ez az átlagember figura nagyon betalál sajnos...
Klaci79
Én csak azt nem értem, hogyha ezek határon túli magyarokról szólnak, határon túli magyaroknak, akkor miért Magyarországon vetítik?
Jughead
Szerintem ezek nem a határon túliaknak szólnak. Pont hogy azoknak, akik itthon nem szavaznak. Aztán persze bármi az eredmény csak megy a szöveg.
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 211
Lehet már volt szó róla, de nem olvasnám vissza, hogy idézzek, de nekem nagyon tetszenek a comedy centralos reklámok a választásról. Különösen ez az Emőke féle. Mondjuk lehet épp azért tetszik annyira, mert ismerek egy "Emőkét". De ez az átlagember figura nagyon betalál sajnos...
Klaci79
Én csak azt nem értem, hogyha ezek határon túli magyarokról szólnak, határon túli magyaroknak, akkor miért Magyarországon vetítik?

Szerkesztette: Jughead
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem követtem ezt a sztorit igazán, így nem tudom, ki a két fél és milyen ellentmondás van köztük.
https://index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/03/28/lmp-s_beismerese_a_fidesz_is_gyujtott_az_lmp-nek_ajanlast_meg_is_lepodtem/
Bár úgy tűnik, hogy egyszerűen a Fidesz, mint mindenhol, úgy Zuglóban is, a lehető legtöbb pártot akarja látni a szavazólapokon.
Atari
Ha erről lenne szó, akkor miért nem lépett vissza a kivágott jelölt? Azzal igazolhatná, hogy ő jót akart, csak átvágták. De ha jól tudom sincs visszalépni, sőt olyanokat nyilatkozik, hogy nem eszik olyan forrón a kását, és hogy ott lesz függetlenként is. Namost ezt én logikusan nem tudom mással magyarázni, mint, hogy nem ártatlan félreértésről van szó, hanem tényleg megegyezett fideszékkel. És most tartja magát az alkuhoz, mert úgy érzi az alku "meg fogja neki érni" a jövőben. (Nyerhet 1-2 pályázatot, satöbbi.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Szerintem pedig itt érhető tetten a hülyeség, és ez NER-független.
Ugyanis az nincs.
Az van, hogy van egy nem bizonyított állítás, egy ki nem vizsgált egyoldalú felvetés, két egymásnak ellentmondó fél, és te ezen tényekből azonnal
...Sobri Jóska
Nem követtem ezt a sztorit igazán, így nem tudom, ki a két fél és milyen ellentmondás van köztük.
https://index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/03/28/lmp-s_beismerese_a_fidesz_is_gyujtott_az_lmp-nek_ajanlast_meg_is_lepodtem/
Bár úgy tűnik, hogy egyszerűen a Fidesz, mint mindenhol, úgy Zuglóban is, a lehető legtöbb pártot akarja látni a szavazólapokon.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem pont ezért gázok. Általánosítanak, rosszul. Ugyanolyan, mintha egy orrát túró, tökig fukszban tezsvírező Májkeldzsekszon nevű cigányról szolnának, aki a hóna alatt egy színestévével, Kisgrofót hallgatva lenne megjelenítve. KAP-ot sose kedveltem, de Bödőcstől csalódás. Amennyire jó az Orbán-paródiája (és eleddig kb. minden tőle), ez az Emőkézés annyira gáz.Sobri Jóska
Hofi a karrierjét építette fel a mici sapkás részeg melósra, a buta rendőrre és se gáz nem volt, se ciki. A közéleti/politikai humor ilyen. Az számít, hogy jól csinálják vagy sem. Bödőcs jól csinálja szerintem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért nem jó az okfejtésed, mert én nem érzem, hogy velem nincs kibaszva, hanem tudom. Az érzéseimet szándékosan nem emelem be, mert az összezavarná a matekot. Akinek viszont nem jön ki a matek, annak nem marad más, csak a szépirodalom, az érzések, neki el van magyarázva, hogy a migráns/zsidó/cigány/libsi miatt nem jön ki a matek.
Lecsó
Nem akarok a magánéletedben vájkálni, de bevallom én még mindig nem értem hogy mi is a helyzet.

(Ha neked most tényleg nagyon jól megy, akkor ennek két okát tudom elképzelni. 1) Magasan képzett ember vagy, aki jól el tudja adni a tudását, és nem futott bele abba, hogy a versenyhelyzetét befolyásolja a fidesz slepp a piacon. 2) Vagy pedig hozzádörgölőztél a hatalomhoz - kiszolgálod azt vagy a sleppjét - és emiatt több jut, mint amit alapból meg tudnál keresni. Namost ha az első helyzet az igaz, akkor nem értem, hogy mi az ami ebben a mostani Fidesz rendszerben számodra olyan rendkívül jó helyzetet teremt? Ha jó vagy, ha megélsz a lábadon, akkor jó leszel egy kormányváltás után is. Kivéve, ha a 2. pont az igaz, vagyis, hogy a rendszer csöcsét szopod valahol, onnan az extra jövedelem. De akkor meg tényleg morális válsághelyzetben lehetsz, ha utálod és elítéled azt amiből megélsz. Főleg, ha erre az a reakciód, hogy megszavazod hogy továbbra is csörögjön a lé, aztán ha megszedted magad, lelépsz. Nem lövök nagyon mellé, ha azt mondom, hogy a másodvonalas NER lovagok 80-90%-ának kb. ugyanez a terve. Fejjük meg a tehenet, aztán irány Belize vagy Florida...)

De mindegy, lépjünk, valószínűleg félreértettem (tünk) valamit. Egymás megértése helyett tekerjünk vissza a közügyekre..... izé ... ha van ilyen az asztalon jelenleg. Én keresgélek azért, hátha. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
A tipikus fidesz slepp fel sem fogja, hogy vele maga a fidesz baszik ki. Annak ellenére rá szavaz...
Velem nem basznak ki egyelőre, sőt! Ennek ellenére megvetem őket, de a rövidtávú érdekeim azt diktálják, hogy most maradjanak és "folytassák" még legalább 4 évig. Utána mehetnek a süllyesztőbe.
Lecsó
Nem lehet, hogy csak félig gondoltad át a dolgot?
Te úgy érzed, hogy veled nincs kibaszva, sőt!.
Okés.
...
Sobri Jóska
Azért nem jó az okfejtésed, mert én nem érzem, hogy velem nincs kibaszva, hanem tudom. Az érzéseimet szándékosan nem emelem be, mert az összezavarná a matekot. Akinek viszont nem jön ki a matek, annak nem marad más, csak a szépirodalom, az érzések, neki el van magyarázva, hogy a migráns/zsidó/cigány/libsi miatt nem jön ki a matek.
több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 323
Lehet már volt szó róla, de nem olvasnám vissza, hogy idézzek, de nekem nagyon tetszenek a comedy centralos reklámok a választásról. Különösen ez az Emőke féle. Mondjuk lehet épp azért tetszik annyira, mert ismerek egy "Emőkét". De ez az átlagember figura nagyon betalál sajnos...
Klaci79
Szerintem pont ezért gázok.
Általánosítanak, rosszul.
Ugyanolyan, mintha egy orrát túró, tökig fukszban tezsvírező Májkeldzsekszon nevű cigányról szolnának, aki a hóna alatt egy színestévével, Kisgrofót hallgatva lenne megjelenítve.
KAP-ot sose kedveltem, de Bödőcstől csalódás.
Amennyire jó az Orbán-paródiája (és eleddig kb. minden tőle), ez az Emőkézés annyira gáz.
Dehát ez van, mindenki hibázhat.
Sobri Jóska
Legkevésbé sem tartom rossznak, sőt tovább megyek, nem érzem sértőnek és szerintem akire vonatkozik, azok fel sem fogják ezt. Nem gondolom, hogy rám vagy rád vonatkozna ez, de tényleg ismerek olyan hölgyikét, aki egy az egyben ilyen gondolkodású. Kicsit még ijesztő is volt amikor első alkalommal láttam a reklámot és azonnal eszembe jutott, kiről szól. Most félre ne érts, nem arról beszélek, hogy milyen pártra szavaz a hölgyike, aki egy az egyben fenntartás nélkül beszopja a kormányzati propagandát és elmegy csak azért a fideszre szavazni, hogy nehogy beengedjék a migránsokat. Mert egyébként baromira nem jó az élete, sosincs pénze, elégedetlen a munkájával, meg mindennel lényegében. Emellett az is igaz, hogy a kukátat nálunk állandóan összecseréli és fogalma sincs, hogy miért kell külön gyűjteni a szelektív hulladékot, amikor annak biztosan nincs semmi értelme. Mondjuk arról nem beszélhettünk, hogy lapos e a föld, de az ilyen dolgokban is hasonló a gondolkodása Bödőccsel, mint a homoszexualitás. És még lehetne idézni a végtelenül egyszerű gondolatokat. És sajnos nem ő az egyetlen ilyen gondolkodású akit ismerek, csak talán őt a legjobban a környezetemből.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Lehet már volt szó róla, de nem olvasnám vissza, hogy idézzek, de nekem nagyon tetszenek a comedy centralos reklámok a választásról. Különösen ez az Emőke féle. Mondjuk lehet épp azért tetszik annyira, mert ismerek egy "Emőkét". De ez az átlagember figura nagyon betalál sajnos...
Klaci79
Szerintem pont ezért gázok.
Általánosítanak, rosszul.
Ugyanolyan, mintha egy orrát túró, tökig fukszban tezsvírező Májkeldzsekszon nevű cigányról szolnának, aki a hóna alatt egy színestévével, Kisgrofót hallgatva lenne megjelenítve.
KAP-ot sose kedveltem, de Bödőcstől csalódás.
Amennyire jó az Orbán-paródiája (és eleddig kb. minden tőle), ez az Emőkézés annyira gáz.
Dehát ez van, mindenki hibázhat.

több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 323
Lehet már volt szó róla, de nem olvasnám vissza, hogy idézzek, de nekem nagyon tetszenek a comedy centralos reklámok a választásról. Különösen ez az Emőke féle. Mondjuk lehet épp azért tetszik annyira, mert ismerek egy "Emőkét". De ez az átlagember figura nagyon betalál sajnos...
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
A tipikus fidesz slepp fel sem fogja, hogy vele maga a fidesz baszik ki. Annak ellenére rá szavaz...
Velem nem basznak ki egyelőre, sőt! Ennek ellenére megvetem őket, de a rövidtávú érdekeim azt diktálják, hogy most maradjanak és "folytassák" még legalább 4 évig. Utána mehetnek a süllyesztőbe.
Lecsó
Nem lehet, hogy csak félig gondoltad át a dolgot?
Te úgy érzed, hogy veled nincs kibaszva, sőt!.
Okés.
De miért ne érezhetné ugyanezt az, akit te fidesz-sleppnek gondolsz?
A te logikád, levezetésed nekem, meg sokaknak logikus, mert szimplán haszonelvű, és nálad értelmiségiként elkülönül a materiális és a lelki/erkölcsi megközelítés.
Sok ismerősöm van (neked is, mindenkinek), akik ugyanígy gondolkodnak.
Van egy rejtvény, amit megfejtenek, jól élnek, de hánynak a migránsozástól, sorosozástól, az agyhalál-kommunikációtól és az irreális mértékű maffiásodástól.
Ez a tiszta, végiggondolt része a gondolatmenetednek.
Ami meg el van engedve, az az, hogy van rajtad kívül még 2-3 millió szavazó (ez fog kiderülni jövő vasárnap, hogy ténylegesen mennyi), aki szintén azt érzi, hogy neki ez jó, hiszen nagyvezér, brüsszellelharcol, kerítéstépít, komcsitlibsitbasztat, és ez nekik pont ugyanolyan jó (nem utilitárius módon, de jó érzés), mint neked az anyagi haszon.
Nem akceptálod, hogy Orbán valós igényt elégít ki, a néplélekre érzett rá, és technikailag azt mondod, hogy te (meg én, meg Puzsér, meg Sixxx, meg az értelmiségi ismerőseink) azért nézed Alekoszt és társait az RTL-en, hogy az agyhalálukon röhögj, de a sok paraszt meg komolyan drukkol, szurkol, szimpatizál, utál. De ami a lényeg, hogy az RTL (és párhuzamosan Orbán & Co.) a saját szempontjából megfelelően szolgálja ki az igényeket, és valódi szórakozást (örömet, hasznot, elégedettséget) nyújt. Nekünk értelmiségieknek is, pronyó nyuggereknek is.

Megértő vagy magaddal, mi is azok vagyunk veled, de úgy igazságos, ha mindazokkal azok vagyunk, akik ugyanígy éreznek, hogy ez a rendszer nekik jó. Valakinek pusztán anyagilag, valakinek meg pusztán lelkileg, érzelmileg, hangulatilag.

ui. Voltam pár Fidesz fórumon mostanság, és az azokon résztvevők ugyanúgy jól érzik magukat halálbüntetést javasolva az ellenzéknek, kerítéslebontás ellen tiltakozva, Nógrádi, Spöttle faszságait hallgatva, Orbán létezésének örülve, ahogy te az anyagi gyarapodásodat átélve. (Az Index szerint Németh Szilárd fórumán az ellenzék állampolgártalanítása kapta a legnagyobb tapsot. Amit viszont saját szememmel láttam, hogy Pintér fórumán az a kérdés volt a legmegtapsoltabb, hogy vigyáznak e eléggé Orbán Viktorra, hogy ne érhesse őt semmiféle bántódás.)

több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
 kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1970/19708/197087/19708715_b550b254de5e319514862e269de192e5_wm.gif
peterk2005
Ez ilyen oldalsemleges jópofaság? 😊
Lecsó
Orbánt leváltani nem kell félnetek jó lesz ha mindenki benne van én nem ellenzem
Kampman
Nézz oda, egy művelt szélsőjobbos! 😛
Lecsó
Ez pont beleesik a nagy hazaffyak főbb műveltségi-ismeretségi köreibe.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)