Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért nem jó az okfejtésed, mert én nem érzem, hogy velem nincs kibaszva, hanem tudom. Az érzéseimet szándékosan nem emelem be, mert az összezavarná a matekot. Akinek viszont nem jön ki a matek, annak nem marad más, csak a szépirodalom, az érzések, neki el van magyarázva, hogy a migráns/zsidó/cigány/libsi miatt nem jön ki a matek.
Lecsó
Nem akarok a magánéletedben vájkálni, de bevallom én még mindig nem értem hogy mi is a helyzet.

(Ha neked most tényleg nagyon jól megy, akkor ennek két okát tudom elképzelni. 1) Magasan képzett ember vagy, aki jól el tudja adni a tudását, és nem futott bele abba, hogy a versenyhelyzetét befolyásolja a fidesz slepp a piacon. 2) Vagy pedig hozzádörgölőztél a hatalomhoz - kiszolgálod azt vagy a sleppjét - és emiatt több jut, mint amit alapból meg tudnál keresni. Namost ha az első helyzet az igaz, akkor nem értem, hogy mi az ami ebben a mostani Fidesz rendszerben számodra olyan rendkívül jó helyzetet teremt? Ha jó vagy, ha megélsz a lábadon, akkor jó leszel egy kormányváltás után is. Kivéve, ha a 2. pont az igaz, vagyis, hogy a rendszer csöcsét szopod valahol, onnan az extra jövedelem. De akkor meg tényleg morális válsághelyzetben lehetsz, ha utálod és elítéled azt amiből megélsz. Főleg, ha erre az a reakciód, hogy megszavazod hogy továbbra is csörögjön a lé, aztán ha megszedted magad, lelépsz. Nem lövök nagyon mellé, ha azt mondom, hogy a másodvonalas NER lovagok 80-90%-ának kb. ugyanez a terve. Fejjük meg a tehenet, aztán irány Belize vagy Florida...)

De mindegy, lépjünk, valószínűleg félreértettem (tünk) valamit. Egymás megértése helyett tekerjünk vissza a közügyekre..... izé ... ha van ilyen az asztalon jelenleg. Én keresgélek azért, hátha. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
A tipikus fidesz slepp fel sem fogja, hogy vele maga a fidesz baszik ki. Annak ellenére rá szavaz...
Velem nem basznak ki egyelőre, sőt! Ennek ellenére megvetem őket, de a rövidtávú érdekeim azt diktálják, hogy most maradjanak és "folytassák" még legalább 4 évig. Utána mehetnek a süllyesztőbe.
Lecsó
Nem lehet, hogy csak félig gondoltad át a dolgot?
Te úgy érzed, hogy veled nincs kibaszva, sőt!.
Okés.
...
Sobri Jóska
Azért nem jó az okfejtésed, mert én nem érzem, hogy velem nincs kibaszva, hanem tudom. Az érzéseimet szándékosan nem emelem be, mert az összezavarná a matekot. Akinek viszont nem jön ki a matek, annak nem marad más, csak a szépirodalom, az érzések, neki el van magyarázva, hogy a migráns/zsidó/cigány/libsi miatt nem jön ki a matek.
több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 321
Lehet már volt szó róla, de nem olvasnám vissza, hogy idézzek, de nekem nagyon tetszenek a comedy centralos reklámok a választásról. Különösen ez az Emőke féle. Mondjuk lehet épp azért tetszik annyira, mert ismerek egy "Emőkét". De ez az átlagember figura nagyon betalál sajnos...
Klaci79
Szerintem pont ezért gázok.
Általánosítanak, rosszul.
Ugyanolyan, mintha egy orrát túró, tökig fukszban tezsvírező Májkeldzsekszon nevű cigányról szolnának, aki a hóna alatt egy színestévével, Kisgrofót hallgatva lenne megjelenítve.
KAP-ot sose kedveltem, de Bödőcstől csalódás.
Amennyire jó az Orbán-paródiája (és eleddig kb. minden tőle), ez az Emőkézés annyira gáz.
Dehát ez van, mindenki hibázhat.
Sobri Jóska
Legkevésbé sem tartom rossznak, sőt tovább megyek, nem érzem sértőnek és szerintem akire vonatkozik, azok fel sem fogják ezt. Nem gondolom, hogy rám vagy rád vonatkozna ez, de tényleg ismerek olyan hölgyikét, aki egy az egyben ilyen gondolkodású. Kicsit még ijesztő is volt amikor első alkalommal láttam a reklámot és azonnal eszembe jutott, kiről szól. Most félre ne érts, nem arról beszélek, hogy milyen pártra szavaz a hölgyike, aki egy az egyben fenntartás nélkül beszopja a kormányzati propagandát és elmegy csak azért a fideszre szavazni, hogy nehogy beengedjék a migránsokat. Mert egyébként baromira nem jó az élete, sosincs pénze, elégedetlen a munkájával, meg mindennel lényegében. Emellett az is igaz, hogy a kukátat nálunk állandóan összecseréli és fogalma sincs, hogy miért kell külön gyűjteni a szelektív hulladékot, amikor annak biztosan nincs semmi értelme. Mondjuk arról nem beszélhettünk, hogy lapos e a föld, de az ilyen dolgokban is hasonló a gondolkodása Bödőccsel, mint a homoszexualitás. És még lehetne idézni a végtelenül egyszerű gondolatokat. És sajnos nem ő az egyetlen ilyen gondolkodású akit ismerek, csak talán őt a legjobban a környezetemből.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Lehet már volt szó róla, de nem olvasnám vissza, hogy idézzek, de nekem nagyon tetszenek a comedy centralos reklámok a választásról. Különösen ez az Emőke féle. Mondjuk lehet épp azért tetszik annyira, mert ismerek egy "Emőkét". De ez az átlagember figura nagyon betalál sajnos...
Klaci79
Szerintem pont ezért gázok.
Általánosítanak, rosszul.
Ugyanolyan, mintha egy orrát túró, tökig fukszban tezsvírező Májkeldzsekszon nevű cigányról szolnának, aki a hóna alatt egy színestévével, Kisgrofót hallgatva lenne megjelenítve.
KAP-ot sose kedveltem, de Bödőcstől csalódás.
Amennyire jó az Orbán-paródiája (és eleddig kb. minden tőle), ez az Emőkézés annyira gáz.
Dehát ez van, mindenki hibázhat.

több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 321
Lehet már volt szó róla, de nem olvasnám vissza, hogy idézzek, de nekem nagyon tetszenek a comedy centralos reklámok a választásról. Különösen ez az Emőke féle. Mondjuk lehet épp azért tetszik annyira, mert ismerek egy "Emőkét". De ez az átlagember figura nagyon betalál sajnos...
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
A tipikus fidesz slepp fel sem fogja, hogy vele maga a fidesz baszik ki. Annak ellenére rá szavaz...
Velem nem basznak ki egyelőre, sőt! Ennek ellenére megvetem őket, de a rövidtávú érdekeim azt diktálják, hogy most maradjanak és "folytassák" még legalább 4 évig. Utána mehetnek a süllyesztőbe.
Lecsó
Nem lehet, hogy csak félig gondoltad át a dolgot?
Te úgy érzed, hogy veled nincs kibaszva, sőt!.
Okés.
De miért ne érezhetné ugyanezt az, akit te fidesz-sleppnek gondolsz?
A te logikád, levezetésed nekem, meg sokaknak logikus, mert szimplán haszonelvű, és nálad értelmiségiként elkülönül a materiális és a lelki/erkölcsi megközelítés.
Sok ismerősöm van (neked is, mindenkinek), akik ugyanígy gondolkodnak.
Van egy rejtvény, amit megfejtenek, jól élnek, de hánynak a migránsozástól, sorosozástól, az agyhalál-kommunikációtól és az irreális mértékű maffiásodástól.
Ez a tiszta, végiggondolt része a gondolatmenetednek.
Ami meg el van engedve, az az, hogy van rajtad kívül még 2-3 millió szavazó (ez fog kiderülni jövő vasárnap, hogy ténylegesen mennyi), aki szintén azt érzi, hogy neki ez jó, hiszen nagyvezér, brüsszellelharcol, kerítéstépít, komcsitlibsitbasztat, és ez nekik pont ugyanolyan jó (nem utilitárius módon, de jó érzés), mint neked az anyagi haszon.
Nem akceptálod, hogy Orbán valós igényt elégít ki, a néplélekre érzett rá, és technikailag azt mondod, hogy te (meg én, meg Puzsér, meg Sixxx, meg az értelmiségi ismerőseink) azért nézed Alekoszt és társait az RTL-en, hogy az agyhalálukon röhögj, de a sok paraszt meg komolyan drukkol, szurkol, szimpatizál, utál. De ami a lényeg, hogy az RTL (és párhuzamosan Orbán & Co.) a saját szempontjából megfelelően szolgálja ki az igényeket, és valódi szórakozást (örömet, hasznot, elégedettséget) nyújt. Nekünk értelmiségieknek is, pronyó nyuggereknek is.

Megértő vagy magaddal, mi is azok vagyunk veled, de úgy igazságos, ha mindazokkal azok vagyunk, akik ugyanígy éreznek, hogy ez a rendszer nekik jó. Valakinek pusztán anyagilag, valakinek meg pusztán lelkileg, érzelmileg, hangulatilag.

ui. Voltam pár Fidesz fórumon mostanság, és az azokon résztvevők ugyanúgy jól érzik magukat halálbüntetést javasolva az ellenzéknek, kerítéslebontás ellen tiltakozva, Nógrádi, Spöttle faszságait hallgatva, Orbán létezésének örülve, ahogy te az anyagi gyarapodásodat átélve. (Az Index szerint Németh Szilárd fórumán az ellenzék állampolgártalanítása kapta a legnagyobb tapsot. Amit viszont saját szememmel láttam, hogy Pintér fórumán az a kérdés volt a legmegtapsoltabb, hogy vigyáznak e eléggé Orbán Viktorra, hogy ne érhesse őt semmiféle bántódás.)

több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
 kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1970/19708/197087/19708715_b550b254de5e319514862e269de192e5_wm.gif
peterk2005
Ez ilyen oldalsemleges jópofaság? 😊
Lecsó
Orbánt leváltani nem kell félnetek jó lesz ha mindenki benne van én nem ellenzem
Kampman
Nézz oda, egy művelt szélsőjobbos! 😛
Lecsó
Ez pont beleesik a nagy hazaffyak főbb műveltségi-ismeretségi köreibe.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 436
A végére pedig itt hagyom ezt, Krassó Gyuri interjúját. Majdnem 100%-ban egyetértek vele. Ő lett volna az utolsó reményünk, hogy hazánk sorsát megfordítsuk, és elkezdjünk lassan kiemelkedni ebből a kelet-európai, balkáni mocsárból, de jó magyar szokáshoz híven elgáncsolták, ahogy tudták.

https://www.youtube.com/watch?v=NkvomqNovZ8
PEEtör
Hogy mennyire undorító volt már akkor is a mainstream magyar média: érdemes megnézni a különbséget Havas Henrik ekkor készített interjúi között. Azoknak, akikről azt hitte, hogy sikeres politikusok lesznek (pl. Szűrös Mátyás) alázatosan benyalt, Krassót meg épp, hogy nem köpte pofán.
több mint 6 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Hát, ha valaki elhiszi hogy egy esetleges Jobbik győzelemmel (nyilván nem lesz) itt most beköszöntene a náci uralom, a 21. században az nagyon vakon van. (Pláne, mikor a Párt kezd feltöltődni, Mirkóczki + Steinmetz Ádám féle tagokkal)eaglesmcnabb
Másrészt Vona nem más, mint Orbán fiatalon. Pontosan ugyanaz a típus. Egy jó politikai érzékkel rendelkező, de semmilyen értékrend mellett nem elkötelezett, a hatalomért önmagáért harcoló politikus. Be lehet szopni a mondókáját, ahogy Orbán liberalizmusát is be lehetett, aztán a 180 fordulatát is be lehetett, és a nemzet megmentő szerepben tetszelgését is be lehetett. De ahogy nála is csak felvett szerepek voltak, úgy Vonánál is csak felvett szerepek ezek. És éppen emiatt elég aggasztó az ahonnan jött, mert az jelzi, hogy nála se nagyon vannak határok, amíg hajlandó elmenni.

peterk2005
Elsősorban Vonához szólnék hozzá, és alapvetően egyetértek a gondolataiddal. Ha esetleg lehetne rosszabb az országnak, az véleményem szerint a Jobbik hatalomra kerülésével lehetne elérni. Simicska nem véletlen állt be mögéjük, a Fidess eltakarította a mézesbödöntől, tudja jól, hogy kikkel kerülhet újra oda, ergo kik csinálnák ugyanezt a maffiamunkát.
Szvsz Vona még gátlástalanabb és nyíltan szélsőséges érzelmeket vall, amelyek talán a közvélemény felé egy picit csendesedtek az utóbbi időben, de ahogy a mondás tartja, ha meg akarod ismerni egy ember jellemét, adj neki hatalmat.
Nekem nincsenek vízióim a jellemével kapcsolatban, semmit nem változott politikai színrelépése óta, max palástolja, amíg eljut a "bársonyszékig." Azzal kapcsolatban sincsenek, hogy majd mi, a nép esetleg meg tudja akadályozni egy újabb, még nagyobb ámokfutásban. Ha Orbánt nem tudtuk, hogy lennénk RÁ képesek?

Azokkal is egyetértek, akik szerint ennek az országnak már régen reszeltek, generációkon átível ez a probléma, hozzuk magunkkal, képtelenek vagyunk levetkőzni, én személy szerint ezt arra is vezetem vissza, hogy majd ezer éve így élünk, a génjeinkbe van ez kódolva ma már. Kell egy nagy testvér, aki vezet minket, és meg is alázhat, sanyargathat, csak nekünk ne kelljen gondolkodni, mert az nehéz és rossz.

Talán a mai fiatalság, a mostani huszonévesekben lehetnének egy reménysugarak, de őket elüldözik szó szerint, szal ez is ugrott, de még talán ők is kevesek lennének. Az utánuk felnövő generáció tudatos butítását pedig már elkezdte a midnenható kormány, szóval csak még mélyebbre fogunk süllyedni.
A mostaniak olyan pusztítást végeznek ebben az országban, nem csak gazdaságilag, hanem az egészségügy és az oktatás szintjén, ami szerintem minimum 50 év alatt sem lenne visszafordítható.

A végére pedig itt hagyom ezt, Krassó Gyuri interjúját. Majdnem 100%-ban egyetértek vele. Ő lett volna az utolsó reményünk, hogy hazánk sorsát megfordítsuk, és elkezdjünk lassan kiemelkedni ebből a kelet-európai, balkáni mocsárból, de jó magyar szokáshoz híven elgáncsolták, ahogy tudták.

https://www.youtube.com/watch?v=NkvomqNovZ8

Szerkesztette: PEEtör
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
 444.hu/2018/03/27/miert-rosszabb-a-ma-kikerult-kormanyplakat-a-nacik-falragaszainal-is
Vrij6
Na erről beszéltem, mikor azt mondtam, hogy ennek ez országnak egy jó időre kicsengettek.
Innen visszahozni ugyanis nagyon nehéz, főleg úgy, hogy aki nem akarja, annak a kezében van minden eszköz, aki akarja, annak meg szinte semmi.
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 436
 kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1970/19708/197087/19708715_b550b254de5e319514862e269de192e5_wm.gif
peterk2005
Ez ilyen oldalsemleges jópofaság? 😊
Lecsó
Orbánt leváltani nem kell félnetek jó lesz ha mindenki benne van én nem ellenzem
Kampman
Nézz oda, egy művelt szélsőjobbos! 😛
Lecsó
Ezt határozottan és felháborodottan visszautasítom. Nem is vagyok művelt 😛
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
 kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1970/19708/197087/19708715_b550b254de5e319514862e269de192e5_wm.gif
peterk2005
Ez ilyen oldalsemleges jópofaság? 😊
Lecsó
Orbánt leváltani nem kell félnetek jó lesz ha mindenki benne van én nem ellenzem
Kampman
Nézz oda, egy művelt szélsőjobbos! 😛
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 436
 kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1970/19708/197087/19708715_b550b254de5e319514862e269de192e5_wm.gif
peterk2005
Ez ilyen oldalsemleges jópofaság? 😊
Lecsó
Orbánt leváltani nem kell félnetek jó lesz ha mindenki benne van én nem ellenzem
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2018/03/27/miert-rosszabb-a-ma-kikerult-kormanyplakat-a-nacik-falragaszainal-is

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
 kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1970/19708/197087/19708715_b550b254de5e319514862e269de192e5_wm.gif
peterk2005
Ez ilyen oldalsemleges jópofaság? 😊
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/03/29/nemeth_szilard_fidesz-forum_angyalfoldon_halalbuntetest_kertek_az_ellenzekiekre/

lásd itt. Angyalföldi vérnyuggerek. komolyan, megvonni az állampolgárságot mert csak ellenzék? ezek tényleg diktatúrát akarnak és önfeledten tapsolni mint az átkosban. ezek hiányoznak nekik.
petey
nem kell aggódni, az angyalföldi vérnyuggerek akkor is szocik lesznek, ha itt húsz évig fidesz uralom lesz is 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 922 — Csodabogár
Én pl. elégetett lennék a következő néhány évben azzal, ha elérnénk, hogy az ilyen fórumokon ismét azért szidná a hozzászólásomat valaki, mert hülyeségeket beszélek az egészségbiztosítás átalakításával kapcsolatban. Vagy az oktatási rendszerrel, nemzeti alaptantervvel, egyetemi autonómiával, fiskális- vagy monetáris- politikával, vagy szociális rendszerrel, a lemaradó térségek felzárkóztatásával kapcsolatban. A kétezres években ezekben a témákban folytattunk "vérre menő" vitákat az ilyen fórum topicokban, mint ez is. Egy ideje - évek óta - ezek szóba sem kerülnek már. Egyáltalán nem beszélünk ilyen közügyekről. Namost számomra például ez lenne a politika. Ezekről a közügyekről vitázni. Úgyhogy ha így nézem, akkor számomra nem csak lehet, de már volt is más a politika. És remélem lesz is még.
peterk2005
Tudod mi a szomorú? Hogy ezekről az égető kérdésekről miért itt és miért nem a parlamentben vitáznak? Már a kampányidőszak is egy rohadt nagy vicc, egyszerűen a totális idiotizmus és alpáriság jellemzi már csak ezt az országot, jószerivel...
#JC6
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/03/29/nemeth_szilard_fidesz-forum_angyalfoldon_halalbuntetest_kertek_az_ellenzekiekre/

lásd itt. Angyalföldi vérnyuggerek. komolyan, megvonni az állampolgárságot mert csak ellenzék? ezek tényleg diktatúrát akarnak és önfeledten tapsolni mint az átkosban. ezek hiányoznak nekik.

több mint 6 éve
Törölt felhasználó
Én pl. elégetett lennék a következő néhány évben azzal, ha elérnénk, hogy az ilyen fórumokon ismét azért szidná a hozzászólásomat valaki, mert hülyeségeket beszélek az egészségbiztosítás átalakításával kapcsolatban. Vagy az oktatási rendszerrel, nemzeti alaptantervvel, egyetemi autonómiával, fiskális- vagy monetáris- politikával, vagy szociális rendszerrel, a lemaradó térségek felzárkóztatásával kapcsolatban. A kétezres években ezekben a témákban folytattunk "vérre menő" vitákat az ilyen fórum topicokban, mint ez is. Egy ideje - évek óta - ezek szóba sem kerülnek már. Egyáltalán nem beszélünk ilyen közügyekről. Namost számomra például ez lenne a politika. Ezekről a közügyekről vitázni. Úgyhogy ha így nézem, akkor számomra nem csak lehet, de már volt is más a politika. És remélem lesz is még.
peterk2005
Tudod mi a szomorú? Hogy ezekről az égető kérdésekről miért itt és miért nem a parlamentben vitáznak? Már a kampányidőszak is egy rohadt nagy vicc, egyszerűen a totális idiotizmus és alpáriság jellemzi már csak ezt az országot, jószerivel...
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hagyjuk is inkább... tessék ránézni az lmp szórólapján levő ígéretekre aztán faarccal a tükörbe hazudni magunknak, hogy itthon bizony lehet más a politika
r.baggio
Hát én alig hiszem, hogy egy lmp szórólap elárulná, hogy milyen a politika. 😊

Én se nagyon értem egyébként, hogy mire gondolsz. De ha mégis, akkor ilyen értelemben nyilván nem lehet más. Viszont volt egy 1995-2001 közötti hat évünk, ami két kormányon is - ráadásul egyik balos másik jobbos - átívelt. Volt egyiknél és másiknál is erősen kritizálható elem bőven (pölö Bokros csomag, pölö két éves költségvetés, hogy egyet-egyet mondjak mindegyiktől). Mégis, ha azt a hat évet toltuk volna tovább, akkor még most is előbbre lennénk, mint Szlovákia. Úgyhogy mégiscsak de. Bizony lehet(ne) más a politika.

Én pl. elégetett lennék a következő néhány évben azzal, ha elérnénk, hogy az ilyen fórumokon ismét azért szidná a hozzászólásomat valaki, mert hülyeségeket beszélek az egészségbiztosítás átalakításával kapcsolatban. Vagy az oktatási rendszerrel, nemzeti alaptantervvel, egyetemi autonómiával, fiskális- vagy monetáris- politikával, vagy szociális rendszerrel, a lemaradó térségek felzárkóztatásával kapcsolatban. A kétezres években ezekben a témákban folytattunk "vérre menő" vitákat az ilyen fórum topicokban, mint ez is. Egy ideje - évek óta - ezek szóba sem kerülnek már. Egyáltalán nem beszélünk ilyen közügyekről. Namost számomra például ez lenne a politika. Ezekről a közügyekről vitázni. Úgyhogy ha így nézem, akkor számomra nem csak lehet, de már volt is más a politika. És remélem lesz is még.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 874 — No es importante
Hagyjuk is inkább... tessék ránézni az lmp szórólapján levő ígéretekre aztán faarccal a tükörbe hazudni magunknak, hogy itthon bizony lehet más a politika


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Én most tartok ott, hogy a butaságnál is kezdem jobban megutálni a(z ál)naivitást... ami itt is megy és puzsér is amilyen sztorit leadott a legutóbbi apu-ban, tejóég
r.baggio
Mire gondolsz? Sajnos nem nézek puzsért...
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 874 — No es importante
Én most tartok ott, hogy a butaságnál is kezdem jobban megutálni a(z ál)naivitást... ami itt is megy és puzsér is amilyen sztorit leadott a legutóbbi apu-ban, tejóég

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Az eddigi falnak menéseink, a teljesség igénye nélkül

1241-42
1526-41
1686-99
1849
1918-20
1944-45
1956

Kampman
Rossz topic, de szerintem 1241-42 mindenképp kivehető a sorból (Ain Dzsaludnál mákoltak egyet a mamelukok, de kb se előtte, se utána senki nem nagyon vert mongolokat egy egész évszázadon át, sőt az h kővárakba tömörülünk még az egyik legjobb taktika volt szvsz..) - az 1526-41-es időszak dettó, és akkor már érdemesebb szerintem mondjuk 1490-1703-at nézni, és akkor szerintem 1703-ban "mentünk a falnak".

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Kampman
Társadalom alatt nem az 1000 éves magyarságot értettem, hanem a mai társadalmat. A múltból tanulni nem akaró, a jövőbe nézni nem elég bátor mai magyar társadalmat.
Majd elfelejtettem: Liberálfasizmus nem létezik erről könyvet írni olyan, mint ha Darwin a Földönkívüli fajok eredete című könyvet írta volna meg.
Fasizmus ellenben létezik, létezett, és létezni is fog. Eddig több mint 60 millió ember halt meg miatta, és ez gondolom még nem a végeredmény.
Hogy a jobboldal hatalmon hogyan rombol, arról meg az eddigi két világháború is tanúskodik. Nem sértésnem szántam, csak úgy eszembe jutott...

Szerkesztette: Lecsó