Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Én viszont már feladtam...
Nincs értelme szapulni a NER-t, szapulni az ellenzéket, balfaszozni, tolvajozni, stb...
Ennek az országnak közép távon reszeltek. OV leválthatatlan, választások útján legalább is az. Igaza van Sobrinak, megcsinálta, kiélvezi. Ok. Majd elzavarják valahogy, vagy meghal, a fidesz szétesik alóla, mittudomén. Nem fogok tapsolni neki, nem imponál a hatalomtechnikája, mint itt egyeseknek, mert erre bárki képes lett volna, aki hasonló maffia módszerekhez folyamodik. Normálisan kormányozni képtelenek. Pedig az a művészet, nem ez. Ennek csak a gerinctelen szar alakok tapsolnak.
Nekem jelenleg az az érdekem, hogy maradjanak. Ha ebben az országban akarnám leélni az egész életemet, akkor talán még erőlködnék, meg aggódnék. De leszarom. Jelenleg elég jól keresünk az asszonnyal, szóval a gagyi szja nekünk kész főnyeremény. Nem várok az adóért cserébe semmit, szóval nem is akarok sokat fizetni. Maradjon csak ilyen alacsony, addig is szépen félre teszek minden hónapban egy jelentősebb összeget, ha meg valami havária van, majd kifizetem valahogy. Hogy a kevésbé jól keresőkkel mi lesz, leszarom. Van egy felfogásom, hogy olyan országban jó igazán élni, ahol a jövedelmekben nincsenek 8-10-szeres különbségek. Itt vannak. Ezért itt nem élni jó, hanem dolgozni. De mindegy, maradjanak is ilyen különbségek. Akiket szeretek, és esetleg szarabbul megy nekik, azoknak segítek, a többiek le vannak szarva. Ezt akarták, megkapták.
Egyelőre csak a kutyának kell útlevél, szóval figyelem a világ alakulását, nehogy rám zárják a határt, aztán szökni kelljen. De mielőtt a gyerek iskolaérett lesz, tipli. Ennyi a rövidtávú tervem, és eddig jól halad. Szóval hajrá NER, hajrá fidesz.
Találkozunk Április 8-án.
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát, ha valaki elhiszi hogy egy esetleges Jobbik győzelemmel (nyilván nem lesz) itt most beköszöntene a náci uralom, a 21. században az nagyon vakon van. (Pláne, mikor a Párt kezd feltöltődni, Mirkóczki + Steinmetz Ádám féle tagokkal)eaglesmcnabb
A Jobbik sem csak ilyen vagy csak olyan. Érzésem szerint már régesrég kicsinálták volna (igen, elzavarták volna a *csába) az egész rétinégerezős, hatvanhatvármegyézős kurucinfós bagázst, ha képesek lettek volna. Csak félig sikerült, mert a Fidesz bent tartja őket, hogy csinálják a balhét. (Nem véletlen, hogy ezek még nem alapítottak valami új kurucinfó pártot maguknak, és az sem véletlen, hogy nem léptek még át a Fideszbe. Mindkettő logikus lenne, és korábban ez is történt hasonló esetekben. Most nem. Valószínűleg anyagilag most maradni éri meg jobban. Nyilván nem Simicska pénztárcája jelenti számukra az anyagiakat. 😊 )

Viszont. Vona azért nem is olyan régen mondott még olyanokat, hogy "az Euro-Atlantizmus sötétsége helyett vigyük inkább az Eurázsiai gondolat fáklyáját". Szó szerint nem emlékszem, de valami hasonlóan szépen hangzott. Ergó, ha Simicska nem vágja jól hókon őket (Simicska szerencsére utálja az oroszokat), akkor ezeknek ugyanúgy tövig benne van és lesz a nyelvük Putyin seggében. Maradna minden Paksostul, titkosszolgálati, KGB kapcsolatostul, a "Russia Today szerkeszti az MTI"-t ig. Ez pl. engem kifejezetten aggaszt.

Másrészt Vona nem más, mint Orbán fiatalon. Pontosan ugyanaz a típus. Egy jó politikai érzékkel rendelkező, de semmilyen értékrend mellett nem elkötelezett, a hatalomért önmagáért harcoló politikus. Be lehet szopni a mondókáját, ahogy Orbán liberalizmusát is be lehetett, aztán a 180 fordulatát is be lehetett, és a nemzet megmentő szerepben tetszelgését is be lehetett. De ahogy nála is csak felvett szerepek voltak, úgy Vonánál is csak felvett szerepek ezek. És éppen emiatt elég aggasztó az ahonnan jött, mert az jelzi, hogy nála se nagyon vannak határok, amíg hajlandó elmenni.

De egy dolog ezekkel tisztában lenni (és a jövőben észnél lenni), és egy másik dolog egy adott helyzetben dönteni. Akinek életében előfordult már, hogy mondjuk 5-10 ember sorsáról döntenie kellett, az tudja, hogy általában nem jó és rossz között kell dönteni, hanem rossz és kevésbé rossz között. Nincs - és soha nem is lesz - szájba szálló sült galamb, a végekről fehér lovon belovagoló hős államférfi. Sosem lesz "tisztességes, nem korrupt, nem elhasználódott" alternatíva. Csak és kizárólag "kicsit tisztességesebb, kicsit kevésbé korrupt, kicsit kevésbé elhasználódott" lesz. Sőt, nyugodtan oda lehet tenni a "még"-et is. (Még nem annyira korrupt, még nem annyira tisztességtelen, stb.) De ez - éppen azért meg sült galamb és fehér lovas hős csak a népmesékben van - csak a jövőre nézve fontos. A Jobbiknak, Vonának ezek a vonásai, jellemzői nem most fontosak, hanem akkor lesznek azok, ha netán hatalomra kerülne. Azért, hogy ott legyünk és ne hagyjuk, hogy újabb Orbán legyen belőle. Hasonló pozitívumok, negatívumok elmondhatóak mindegyik pártra. Nem feltétlenül ugyanannyi, ízléstől függően valaki egyikben lát kevesebb hibát a másik a másikban, de ebből a szempontból lényegtelen. Szeplőtelen szűzek biztos, hogy nincsenek a politikában. Madamok közül kell kiválasztani a legkevésbé rosszat.

Egyébként ez a mostani helyzet valamire egyébként jó lehet. Bár még csak egy emberöltő telt el a rendszerváltás óta, még elég új ez a képviseleti médiademokrácia a maga jó dolgaival és rossz dolgaival. De talán elkezdjük fokozatosan felcsipegetni a nüanszait. Fontos lenne ráérezni a nüanszaira, mert egyelőre a nyugati keresztény kultúrára ennél jobbat nem találtak ki. Ez az ami jelenleg a legjobban tud működni .... feltéve, ha a nüanszait kiismertük.

Az egyik ilyen nüansz a kompromisszum kényszer. Mert az egésznek sosem jó, ha valakinek teljesen jó. Még az sem, ha az éppen én vagyok. Az ilyen helyzet rövid távon mindenki másnak rossz, hosszabb távon meg már annak is, akinek éppen teljesen jó. Itt most társadalmi csoportokra gondolok, nem egyénekre, hiszen egyénekre bontva a "győztesek" közül is csak kevésnek jó és a "vesztesek" között is kevésnek jó lesz. Az átlag Fidesz szavazónak viszont pontosan ugyanolyan a helyzete, mint az átlag Jobbik szavazónak, vagy átlag dékásnak. Az, hogy ki hova szavaz, az a valóságshow része, és max annyival "jobb" az egyiknek mint a másiknak, hogy a szavazás estéjén örül, hogy VV Márió maradt bent és VV Mariska esett ki. A másik meg ezen búsul. Aztán másnaptól mindenkinek ugyanakkor kezdődik a munka, ugyanoda viszi a gyerekét iskolába és ugyanoda megy orvoshoz.

Szóval lefordítva a katyvaszomat: most kicsit átérezzük, hogy hogy is kéne ennek működnie nagyban. Hogy kényszerű, kelletlen kompromisszumokkal kellene. Akkor működne jobban. Aminek része az, hogy 2006-ban nem azon agyalunk, hogy ha megint jön Orbán akkor mi lesz, hanem már idejekorán elhajtuk Gyurcsányt, és nem várunk 2010-ig. És utána nem azt masszírozzuk, hogy mit fog a Jobbik vagy az LMP csinálni, hanem amikor itt az ideje - és már 2014-ben itt lett volna, most meg aztán végképp - akkor elhajtjuk Orbánt a vérbe. És utána kell majd azt masszírozni, hogy mi legyen az LMP-vel és Jobbikkal. És ha úgy alakul, akkor velük se hezitálni, hanem lehetőleg azonnal elzavarni őket is a vérbe, ha van akár 1%-al is jobb alternatíva. Ez tenne jót nekünk elsősorban. És nem mellesleg a Maszopnak is jót tett volna, meg a Fidesznek is jót tenne, meg a Jobbiknak, LMP-nek is ez tenne jót. Nem Gyurcsánynak, Orbánnak, Vonának, Szél Bernadettnek személyesen. Ők ugyan buknának, de a pártjaik nem mennének rá.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 581 — Apu ökölbeszorított keze
Nálunk 35 jelölt van.... ennyi párt van itthon ezt sem tudtam

több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 438
de a Jobbik akarta már listazni a zsidó felmenőkkel rendelkező képviselőket,
mustaine
Úgy emlékszek, hogy a kettős állampolgárságú képviselőkről beszéltek, persze rögtön Izraelt hozták példának, ahol kettős állampolgár nem is lehet képviselő, erre rögtön jött a várható reakció
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Akit érint.. mondjuk azért a körzetek nagy részében elég tiszta a dolog, és mondjuk ahol vitatják ki a legesélyesebb, sok helyen (Dunántúl főleg) mindkettő teljesen esélytelen ígyis-úgyis..

 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/03/29/taktikai_oldalak/

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
nyilván poénból írtam, a Jobbik pont annyira náci, mint amennyire az LMP kommunista, én is pont annyira vagyok piréz.
eaglesmcnabb
Alapvetően egyetértek, de ez a párhuzam nem túl szerencsés. Ne nagyon menjünk bele, de a Jobbik akarta már listazni a zsidó felmenőkkel rendelkező képviselőket, az LMP szerintem nem próbálkozott proletárforradalom élcsapata lenni.

Részemről szerencsésnek érzem magam, mert bár listán nem szavaznék a Jobbikra, egyéniben az én kerületemben Mirkóczki indul, aki a vállalhatóbb arcok közé tartozik.

Viszont ahogy néztem, van néhány kerület ahol nem tudnék választani, annyira gyér a felhozatal. (Esztergom Vadaival, VI-VII kerület a nemdolgozó Oláh Lajossal)
mustaine
Hát, ha valaki elhiszi hogy egy esetleges Jobbik győzelemmel (nyilván nem lesz) itt most beköszöntene a náci uralom, a 21. században az nagyon vakon van. (Pláne, mikor a Párt kezd feltöltődni, Mirkóczki + Steinmetz Ádám féle tagokkal)

Erdélyben utálják Vonát, mert "lepaktált a kommunistákkal", (nézd meg az Udvarhelyi videót fent van youtubeon) . Megkérdezte Vona, hogy mondják meg mi a bajuk Szél Bernadettel, Ártott-e nekik valaha, természetesen annyit tudtak mondani hogy Kommunista, és Soros György barátja...
Nem túl szerencsés az összehasonlítás ez tény, egyetértek, nehéz elhinni, de kurvára alulbecsüljük az idióta agymosottak számát, akik a szavazásra jogosultak több mint felét kiteszik. Azoknál hidd el hogy él mindkét párhuzam (LMP, DK, MSZP, nekik egykutya), de a kettőből legalább az egyik biztosan.

Én ahogy nézem a mi szavazókörünkben (Angyalföld) fogják a legnagyobb arányban elverni a Fideszt. Asszem 4 éve is így volt.
Ráadásul nálam a legmenőbb nevű politikus címet is megnyerte, amúgy az MTK veteránoknál véd:  adatbank.mlsz.hu/player/231914.html

Amúgy a Jobbikos jelölt is egészen normális, pech hogy a Fővárosban indul, aminek kb. annyi értelme van mint ágyba szarni.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
szerintem azért még van más alternatíva is ezen kívül
Löfli
nyilván poénból írtam, a Jobbik pont annyira náci, mint amennyire az LMP kommunista, én is pont annyira vagyok piréz.
eaglesmcnabb
Alapvetően egyetértek, de ez a párhuzam nem túl szerencsés. Ne nagyon menjünk bele, de a Jobbik akarta már listazni a zsidó felmenőkkel rendelkező képviselőket, az LMP szerintem nem próbálkozott proletárforradalom élcsapata lenni.

Részemről szerencsésnek érzem magam, mert bár listán nem szavaznék a Jobbikra, egyéniben az én kerületemben Mirkóczki indul, aki a vállalhatóbb arcok közé tartozik.

Viszont ahogy néztem, van néhány kerület ahol nem tudnék választani, annyira gyér a felhozatal. (Esztergom Vadaival, VI-VII kerület a nemdolgozó Oláh Lajossal)
mustaine
szülőotthonomban választasz 😊 én már nem vagyok oda bejelentve, de nagy gondban lettem volna, ha Egerben szavaznék még.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
 www.foellenseg.hu/
óriási 😀, óráról-órára változik.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 9 852 — Chalk Dawk fan
szerintem azért még van más alternatíva is ezen kívül
Löfli
nyilván poénból írtam, a Jobbik pont annyira náci, mint amennyire az LMP kommunista, én is pont annyira vagyok piréz.
eaglesmcnabb
Alapvetően egyetértek, de ez a párhuzam nem túl szerencsés. Ne nagyon menjünk bele, de a Jobbik akarta már listazni a zsidó felmenőkkel rendelkező képviselőket, az LMP szerintem nem próbálkozott proletárforradalom élcsapata lenni.

Részemről szerencsésnek érzem magam, mert bár listán nem szavaznék a Jobbikra, egyéniben az én kerületemben Mirkóczki indul, aki a vállalhatóbb arcok közé tartozik.

Viszont ahogy néztem, van néhány kerület ahol nem tudnék választani, annyira gyér a felhozatal. (Esztergom Vadaival, VI-VII kerület a nemdolgozó Oláh Lajossal)

Szerkesztette: mustaine

több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
szerintem azért még van más alternatíva is ezen kívül
Löfli
nyilván poénból írtam, a Jobbik pont annyira náci, mint amennyire az LMP kommunista, én is pont annyira vagyok piréz.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 454 — Sic semper tyrannis!
Balázs a szobatársam volt Salgótarjánban! 😊 Mindig örülök ha látom ilyen videókban! 😊
Bruce
Nem lehetett egy mosolytalan időszak 😊
peterk2005
Jó időszak volt, az biztos, bár akkor még nem ilyen stand-up-os beütése volt, hanem kicsit másabb humort tolt, de hülyéskedésben azért nem kellett félteni 😊
több mint 6 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 454 — Sic semper tyrannis!
| nácikra meg amúgy sem szavazok | Löfli
| hát ezaz, kommunistákra sem, így meg ott tartunk, hogy megint csak a fidesz marad 😀 |

eaglesmcnabb
| Aztán közben a Fidesz az aki egyesíti ezt a két fogalmat magában, hogy náci is meg kommunista is |
több mint 6 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 295 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
| nácikra meg amúgy sem szavazok | Löfli
| hát ezaz, kommunistákra sem, így meg ott tartunk, hogy megint csak a fidesz marad 😀 |

eaglesmcnabb
szerintem azért még van más alternatíva is ezen kívül


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
| nácikra meg amúgy sem szavazok | Löfli
| hát ezaz, kommunistákra sem, így meg ott tartunk, hogy megint csak a fidesz marad 😀 |

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 295 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
szerintem akkor sem lesz változás.
Löfli
na éppen emiatt a mentalitás miatt fog nyerni a fidesz.
Kedvenceim:
"A Jobbik és az LMP csak ígérget" érv, hát persze mivel még nem volt hatalmon mást nem tud csinálni, ez kétségtelen.
"Inkább a Fidesz lopjon mint a kommunisták"

ez is gyönyörű gondolat, de a legnagyobb:
"Maradjon az aki most van, mert annak már van pénze, de ha most egy új megint színre lép, akkor az még többet sikkaszt" T
ehát maradjon a Fidesz, mert ők már loptak eleget, zseniális 😀
eaglesmcnabb
jó érvek amúgy 😀

én úgy vagyok vele, hogy az összes magát komolynak gondoló politikus röhejes, hiteltelen és csak a kényelmes (?) parlamenti székért meg a nagy lóvéért csinálja. az egész rencert újra kéne építeni, azt meg nem egy 51%-os Jobbik-LMP-MSZP nagykoalíció fogja megcsinálni. | nácikra meg amúgy sem szavazok |


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
szerintem akkor sem lesz változás.
Löfli
na éppen emiatt a mentalitás miatt fog nyerni a fidesz.
Kedvenceim:
"A Jobbik és az LMP csak ígérget" érv, hát persze mivel még nem volt hatalmon mást nem tud csinálni, ez kétségtelen.
"Inkább a Fidesz lopjon mint a kommunisták"

ez is gyönyörű gondolat, de a legnagyobb:
"Maradjon az aki most van, mert annak már van pénze, de ha most egy új megint színre lép, akkor az még többet sikkaszt" T
ehát maradjon a Fidesz, mert ők már loptak eleget, zseniális 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 488
Igor, nincs a pollo-hoz hasonló, hogy Magyarországon merre helyezkedsz el? Hasonló, mint amit itt többen kitöltöttünk..

A Munkáspárt a legkeményebb. Tegnap délután megyek haza az Örs-ről, felüvölt a zene, "mindenki megdöglik..." 😀
#JC6
Én még nem töltöttem ki meg le se úgyhogy nem tudom hogy milyen, de nézd meg esetleg ezt.
 szavazapp.hu/

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 6 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 454 — Sic semper tyrannis!
Az egyéni körzetünkben, nálunk a Jobbikos jelölt az esélyes, de valamiért én nem akarok rá szavazni, mert egy olyan srác a jelölt, aki nem hiteles számomra. De a taktika miatt más választásom nem lesz...
Bruce
miért ne lenne? pisztolyt fognak a fejedhez? 😊
Löfli
csak a legesélyesebb jelöltre lehet szavazni, ha változást szeretnék. Nem fogok egy 13%-os jelöltre vagy egy 4%-os jelöltre szavazni, mert értelmetlen, max ha valami csoda folytán visszalép a jobbikos jelölt.
Bruce
szerintem akkor sem lesz változás. ha az ellenzék alapít koalíciót. max ha a kutyapárt nyer 😀
Löfli
Változás csak lesz, az hogy milyen mértékű, az más kérdés. Én nem támogatom jelenleg ezt a kormányzást, így én a változásra szavazok, amit így tudok kimaxolni jelen helyzetemben.
több mint 6 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 295 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Az egyéni körzetünkben, nálunk a Jobbikos jelölt az esélyes, de valamiért én nem akarok rá szavazni, mert egy olyan srác a jelölt, aki nem hiteles számomra. De a taktika miatt más választásom nem lesz...
Bruce
miért ne lenne? pisztolyt fognak a fejedhez? 😊
Löfli
csak a legesélyesebb jelöltre lehet szavazni, ha változást szeretnék. Nem fogok egy 13%-os jelöltre vagy egy 4%-os jelöltre szavazni, mert értelmetlen, max ha valami csoda folytán visszalép a jobbikos jelölt.
Bruce
szerintem akkor sem lesz változás. ha az ellenzék alapít koalíciót. max ha a kutyapárt nyer 😀


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 6 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 454 — Sic semper tyrannis!
Az egyéni körzetünkben, nálunk a Jobbikos jelölt az esélyes, de valamiért én nem akarok rá szavazni, mert egy olyan srác a jelölt, aki nem hiteles számomra. De a taktika miatt más választásom nem lesz...
Bruce
miért ne lenne? pisztolyt fognak a fejedhez? 😊
Löfli
csak a legesélyesebb jelöltre lehet szavazni, ha változást szeretnék. Nem fogok egy 13%-os jelöltre vagy egy 4%-os jelöltre szavazni, mert értelmetlen, max ha valami csoda folytán visszalép a jobbikos jelölt.
több mint 6 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 295 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Az egyéni körzetünkben, nálunk a Jobbikos jelölt az esélyes, de valamiért én nem akarok rá szavazni, mert egy olyan srác a jelölt, aki nem hiteles számomra. De a taktika miatt más választásom nem lesz...
Bruce
miért ne lenne? pisztolyt fognak a fejedhez? 😊


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 6 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 454 — Sic semper tyrannis!
Alapvetően, listán a Momentumra akartam szavazni, de látva itt a szavazás eredményeit, módosítottam az álláspontomat a listás szavazás esetén az LMP-re. De most olvasva a matematikai fejtegetést, lehet mégis a Momentumra adom a voksomat.

Az egyéni körzetünkben, nálunk a Jobbikos jelölt az esélyes, de valamiért én nem akarok rá szavazni, mert egy olyan srác a jelölt, aki nem hiteles számomra. De a taktika miatt más választásom nem lesz...
több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
Csak éppen Trump ezt nem fogja és nem is tudja megcsinálni. A saját pártján se tudna egy ilyent átverni, nemhogy az egész országban. Az ilyen demokratikus hagyományok nélküli országban viszont meg lehetett csinálni.
peterk2005
más (politikai) kultúra. ugye Angliában mi van. 1 rohadt írott szabály nincsen arra, hogy az uralkodó(nő) kit kér fel miniszterelnöknek. még az sincsen benne, hogy képviselőnek kell lennie. ehhez képest már 300+ éve mindig a többséggel rendelkező parlamenti párt országgyűlési képviselőjét kérik fel. egyszerűen nem férne bele, hogy másképp történjen, annak ellenére, hogy az uralkodó(nő) elvileg bármelyik alattvalóját felkérhetné minden korlátozás nélkül. ez nálunk nincsen meg.
csebi
elméletben Áder is felkérheti a sarki újságost kormányt alakítani.
Amadeus
rosszul, pontatlanul és röviden írtam le.
ad1: Angliában egy rohadt törvény sőt még csak szó sincsen a történeti alkotmányukban a miniszterelnökről illetve kit mi alapján neveznek ki.
ad2:az uralkodó kinevezi a miniszterelnököt és kész. ez nem összetévesztendő az Áder jogaival, hogy JAVASLATOT tesz, mert utána az Országgyűlés még szavazni fog. ilyen nincsen Angliában.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Az van, hogy az LMP egyik pesti képviselő jelöltje - képviselő jelöltje!, nem valami sorvégi nevenincs senki - lebukott, hogy a Fidesz gyűjtötte neki az aláírásokat. És Hadházy szerint is a zuglói LMP alapszervezet befeküdt a Fidesznek. A másik kerületben ugyanez van, csak MSZP. Borsodban meg ugyanez, csak Jobbik.
peterk2005
Szerintem pedig itt érhető tetten a hülyeség, és ez NER-független.
Ugyanis az nincs.
Az van, hogy van egy nem bizonyított állítás, egy ki nem vizsgált egyoldalú felvetés, két egymásnak ellentmondó fél, és te ezen tényekből azonnal
1, tudni véled az igazságot,
2, tudni véled, hogy a két fél igaza közül melyik az igazabb,
3, ezen tudásokból általánosítasz, és hasonlítasz ("Ugyanez van", mondod. Ja ugyanez, vagyis az, hogy nem tudni mi a valóság.).
Miközben a csóka verzióját figyelmen kívül hagyod, Hadházy szerint-jét elfogadod, objektív vizsgálatot nem igényelsz, hiszen te úgyis tudod, hogy mi van, és ez pont beleillik abba a te igazadba.
És ez még rendjén is van így.
Csak miért ne illeszkedhetne egy fideszes valóságába az, ami meg szerinted hülyeség? A migráncsok, a sorosdémon vagy bayerzsolti-az-okos? A te igazságod miért magasabban priorizált?

Miért nem írsz pl. a Kunhalmi javára történő LMP-s visszalépésről, amit pont a Széll-sajtótájékoztatóval egyidőben jelentettek be, és az annak a hátterében lezajlott egyezkedésekről, dealekről, részletekről? Véletlen egybeesés? Ott nem hiányzik egy kizárás? Meglepne, ha kiderülne, hogy Kassai Dániel-el kapcsolatban "az van"?
Mert arról semmi háttérinfó nem ment ki a médiába, vagy így az számodra nincs?
Vagy te például elhiszed -csak kérdem- hogy Hadházy pár éve spontán öntudatra ébredt, és addigi fideszesből most hirtelen kormánykritikus lett? És ha ott volt a háttérben valamiféle személyes motiváció, valami, amivel "le lehetett volna bukni"?
Elhiszed, hogy nem a családja földügyei akadtak össze egy másik fideszesével, és ő húzta a rövidebbet, majd sértettségében került az LMP legtetejére?
Vagy ha nem illik bele a prekoncepciódba akkor az nincs is, ha meg beleillik, akkor jön az "az van" tényállításnak előadott "úgyis nekem van igazam"-érv?

Valamint a Fidesznek túlhatalma van, ja.
De ezt nem megörökölték, vagy találták, hanem előidézték, megcsinálták maguknak.
Ahogy a facebooknak, a googlenak, az applenek is túlhatalma van a saját területükön, gazdasági túlhatalmuk, és ezt saját maguknak csinálták a semmiből. Kitalálták, megvalósították és most élvezik.
Ez nem igaz egy maffiára, ami épp államot vezet?
Dehogynem.
Maximálisan igaz.
Bödöcs poénnak szánta, de az, hogy "a közpénz az új saját" az nem poén, az a valóság.
És ez igaz a googlera, vagy az applere is, hiszen ők ugyanabból a (köz)pénzből csípnek le, organizálnak maguknak, csak közvetlenebbül és máshogy. (Vagy te vagy az aki, nem Osztap Bendernek, Gondorff-nak, vagy Danny Ocean-nek drukkolt? Nehezen hiszem el...)
Ja, és még véletlenül se védeni akarom a tolvajokat, hanem azt jelezném, hogy először be kell valakiről bizonyítani, hogy tolvaj, és utána lehet ítéletet alkotni és végrehajtani.
Jó kampányszöveg az elszámoltatás, csak kb. annyira populista, mint a 16.havi nyugdíj vagy az ingyensör.
Persze ha demokráciában, bíróságban, törvényekben, jogokban gondolkozol, és nem lámpavasban.
A lámpavasas elszámoltatáshoz valóban nem kell semmi jogalap, csak némi koncentrált erő. Mint 5000 éve...

több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv