Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 454 — Sic semper tyrannis!
Minap a hamarosan 19 éves húgom mesélt egy érdekességet, aki egy művészeti szakgimnázium végén jár. Nem lecsúszott, nem elit, teljesen átlagos (és fizetős) szakgimnázium. Egy matematika órán olyat "játszottak", hogy mindenki írja fel egy cetlire, hogy kire szavaz, melyik pártra. Vannak vagy 30-an. Ezekből a "szavazatokból" készítettek diagrammokat. Azt mesélte, hogy a Fidesz győzött nem túl nagy fölénnyel, utána azért elmaradt a Jobbik, és a többi párt szinte alig jelent meg.

Ez egy tök átlagos iskola, ahol egyes tanárok azt mondják/sujkolják(?) a diákoknak, hogy a fidesz az teljesen oké, jó helyen van ott a szavazat. Az más kérdés, észérveket nem sorakoztatnak fel, nincsenek értesülve ezek a fiatalok egyetlen Fidesz-botrányról sem, csak azt látják/hallják, hogy ez meg az lebontaná a határzárat és amaz meg hogy néz ki és milyen ijesztő ember. És az a durva, hogy bár nagyon kicsi a minta, de a fiatal közösségeknél sincs elveszve teljesen a fidesz ezek alapján. Tudom nagyon kicsi mintavételezés, de azért elgondolkodtatott.
És a tesóm is a fideszre "szavazott", mert elmondása szerint a többi párt lebontja a kerítést, beengedi a gonosz migráncsokat, tönkretenné az országot. Fel kellett világosítanom kicsit.
Willis
Erre fel vannak olyan politikai erők, akik 16 évre akarják levinni a korhatárt. Épp ellenkezőleg kéne csinálni és 20-21 évre kéne felvinni, ahol már esélyes az önálló tájékozódás, vmilyen szintű öngondoskodás (egyetem v. munka miatt), és nem burokban élve megy el az ember szavazni. Én pl pont 1 hónappal előtte töltöttem a 18-at, mikor először szavaztam. Ma csak fogom a fejemet milyen érvek mentén ikszeltem.
dawyd728
Én az első választásomkor 10 nappal múltam el 18 éves. Akkor azért szavaztam az FKGP-re, mert otthon sokat kellett a kertben dolgoznom (fűnyírás, gyomszedés, stb), ami baromira idegesített, így a szomszéd ember (faterom gyerekkori haverja) heccből elnevezett kisgazdának, hogy még jobban idegesítsen. Így heccből szavaztam a kisgazdákra! 😊
több mint 6 éve
dawyd728 3 704
Minap a hamarosan 19 éves húgom mesélt egy érdekességet, aki egy művészeti szakgimnázium végén jár. Nem lecsúszott, nem elit, teljesen átlagos (és fizetős) szakgimnázium. Egy matematika órán olyat "játszottak", hogy mindenki írja fel egy cetlire, hogy kire szavaz, melyik pártra. Vannak vagy 30-an. Ezekből a "szavazatokból" készítettek diagrammokat. Azt mesélte, hogy a Fidesz győzött nem túl nagy fölénnyel, utána azért elmaradt a Jobbik, és a többi párt szinte alig jelent meg.

Ez egy tök átlagos iskola, ahol egyes tanárok azt mondják/sujkolják(?) a diákoknak, hogy a fidesz az teljesen oké, jó helyen van ott a szavazat. Az más kérdés, észérveket nem sorakoztatnak fel, nincsenek értesülve ezek a fiatalok egyetlen Fidesz-botrányról sem, csak azt látják/hallják, hogy ez meg az lebontaná a határzárat és amaz meg hogy néz ki és milyen ijesztő ember. És az a durva, hogy bár nagyon kicsi a minta, de a fiatal közösségeknél sincs elveszve teljesen a fidesz ezek alapján. Tudom nagyon kicsi mintavételezés, de azért elgondolkodtatott.
És a tesóm is a fideszre "szavazott", mert elmondása szerint a többi párt lebontja a kerítést, beengedi a gonosz migráncsokat, tönkretenné az országot. Fel kellett világosítanom kicsit.
Willis
Erre fel vannak olyan politikai erők, akik 16 évre akarják levinni a korhatárt. Épp ellenkezőleg kéne csinálni és 20-21 évre kéne felvinni, ahol már esélyes az önálló tájékozódás, vmilyen szintű öngondoskodás (egyetem v. munka miatt), és nem burokban élve megy el az ember szavazni. Én pl pont 1 hónappal előtte töltöttem a 18-at, mikor először szavaztam. Ma csak fogom a fejemet milyen érvek mentén ikszeltem.
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
alapesetben a szavazásnak arról kéne szólnia, hogy van az embernek egy értékrendje amihez tartozik egy program és arra szavazunk
nem pedig arról hogy kit kell lenyomni
lényegében nem valaki ellen, hanem valakire kellene szavazni imo
Negritis
Alapesetben ez így van, apámnak nem is mondom meg kire szavazzon, (listán nem is arra fog amire én) de ezesetben nem értékrend különbségekről volt szó, mert nagyjából otthon nálunk midnenkinek hasonló az értékrendje, egyszerűen a tájékozottság hiányáról, illetve az MTVA és TV2 propaganda túlfogyasztásáról.

További probléma, hogy a Fideszhez nem tartozik program, tehát arra nehéz lenne szavazni, kivéve persze ha a Stop Soros, Stop migránsok annak számít.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Willis Jacksonville Jaguars 779 — Cornerback fan
tudom, hogy naív és ballibsi vagyok, de a
- meg mondtuk kire kell szavazni
- felvilágosítottam mi a tuti
típusú dolgok ugyanúgy részei a problémának, amikor azt kéritek számon, hogy a nagyszülő megmondja "KIRE" kell szavazni

alapesetben a szavazásnak arról kéne szólnia, hogy van az embernek egy értékrendje amihez tartozik egy program és arra szavazunk
nem pedig arról hogy kit kell lenyomni

lényegében nem valaki ellen, hanem valakire kellene szavazni imo
Negritis
Ne értsd félre, csak azt beszéltem meg vele nagyvonalakban, hogy a Fidesznek és kormánymédiának ne dőljön be és olvasson megfelelő oldalakat. Igazából nem a tutit mondtam meg neki, csak az irányt próbáltam belőni, szavazni oda szavaz, ahová akar 😛


Erről eszembe jutott, hogy sokak számára meglepő módon Putyin támogatottsága a 18-24 év közötti korosztályban a legmagasabb.
Amador
Putint bizonyos facebook oldalak és közösségi felületek (slavorum, squatting slavs, slav memes stb. mémoldalak) próbálják jófejnek és viccesnek feltüntetni, csomó mém születik belőle. Ezért lehet számukra menő, divatos és emberközeli Putin. Aztán lehet, ez csak egy buta teória.
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 22 019 — nabege2@yahoo.com
tudom, hogy naív és ballibsi vagyok, de a
- meg mondtuk kire kell szavazni
- felvilágosítottam mi a tuti
típusú dolgok ugyanúgy részei a problémának, amikor azt kéritek számon, hogy a nagyszülő megmondja "KIRE" kell szavazni

alapesetben a szavazásnak arról kéne szólnia, hogy van az embernek egy értékrendje amihez tartozik egy program és arra szavazunk
nem pedig arról hogy kit kell lenyomni

lényegében nem valaki ellen, hanem valakire kellene szavazni imo
Negritis
Alapban tök igazad van, csak azzal, hogy az emberek nagy része pártpropagandát kap (m1, tv2, helyi lapok), így nem biztos, hogy valós képet kap a világról.
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 232 — The Mathematician
tudom, hogy naív és ballibsi vagyok, de a
- meg mondtuk kire kell szavazni
- felvilágosítottam mi a tuti
típusú dolgok ugyanúgy részei a problémának, amikor azt kéritek számon, hogy a nagyszülő megmondja "KIRE" kell szavazni

alapesetben a szavazásnak arról kéne szólnia, hogy van az embernek egy értékrendje amihez tartozik egy program és arra szavazunk
nem pedig arról hogy kit kell lenyomni

lényegében nem valaki ellen, hanem valakire kellene szavazni imo

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Amador Los Angeles Rams 273
Willis
Erről eszembe jutott, hogy sokak számára meglepő módon Putyin támogatottsága a 18-24 év közötti korosztályban a legmagasabb.
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Minap a hamarosan ...
Willis
Fiatalok könnyen befolyásolhatók...
Unokaöcsém most lett 18, (ahogy szerintem sok 18 éves ő sem tudja kire mire miért) a nagyanyja múltkor annyit mondott neki (nekünk), hogy azt ugye tudjátok, hogy a Fideszre KELL szavazni! Ennyi volt az oktatás részéről 😀
NB2
Mi meg mondtuk apámmal öreganyámnak hogy kurvára nem a FIDESZ-re kéne szavazni, de ő rájuk szavaz, mert tőlük kapja a nyugdíját (WTF), meg különben is ide hova jön a sok migráns...

A fiatalok körében van a legkevesebb fideszes amúgy, és a legtöbb jobbikos, csakhát az elöregedő társadalomban belőlük van a kevesebb.

Tesóm osztályában viszont (a nyócker közepén) mindenki utálja a fideszt (nyilván az osztályfőnök mentalitása átragadt a diákokra :d)

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 22 019 — nabege2@yahoo.com
Minap a hamarosan ...
Willis
Fiatalok könnyen befolyásolhatók...
Unokaöcsém most lett 18, (ahogy szerintem sok 18 éves ő sem tudja kire mire miért) a nagyanyja múltkor annyit mondott neki (nekünk), hogy azt ugye tudjátok, hogy a Fideszre KELL szavazni! Ennyi volt az oktatás részéről 😀
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
És a tesóm is a fideszre "szavazott", mert elmondása szerint a többi párt lebontja a kerítést, beengedi a gonosz migráncsokat, tönkretenné az országot. Fel kellett világosítanom kicsit.
Willis
Remélem elmondtad neki, hogy valójában Soros Gyuri teszi ezt..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 454 — Sic semper tyrannis!
A magyar választási rendszerről:
 us3yourbr4in.tumblr.com/post/172463721512/a-parlamenti-sz%C3%A9kfoglal%C3%B3-j%C3%A1t%C3%A9kszab%C3%A1lyai
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Valamelyik nap olvastam, hogy a legszegényebbek, főképp a kistelepülések (kilátástalanságban élő) lakói, szinte teljes egészében fidesz szavazók. Nyilván ez az a réteg akik sokszor 8 általános után mára csak a közmunkában látják az egyetlen lehetőséget és az az igazság, hogy mivel képzetlenekre nincs is szükség a munka világában, ezt tényleg jól látják. Valaki minél rászorultabb, minél kevésbé tud megélni, annál fogékonyabb a fidesz eszközeire. Amúgy is divat eben az országban mást hibáztatni azért mert nekem valami nem jött össze. Sajnos nagyon sok ilyen embert ismerek, aki nem tett igazából semmit azért, hogy neki jobb legyen fiatalon (vagy azért mert éppen jó volt a meleg szar vagy más okokból) és most 40-50 évesen csak az marad, hogy azért nincs semmije mert a zsidók, cigányok, migráncsok stb.
Az egyetlen ami kimozdíthatná ezt az országot ebből az állapotból, az az oktatás lenne, hogy a most felnövő generációk már több eséllyel és tudással kerüljenek ki az iskolapadból, mivel azonban kimondva ennek a vezetésnek főképp szakmunkásokra van szüksége, így ez rövid- és középtávon csak rosszabb lesz.
Klaci79
Itt jön képbe a demokrácia, sajtószabadság, civil szféra ereje, stb., amelyik nem engedné az összes ilyen holdkórost egy párt alá betagozódni, mert kb. egyenlő erőforrások esetén ezek random szétszóródnának és nem jelentenének választásokat eldöntő erőt. De ahhoz meg az kéne, hogy legyenek erőforrásai a többinek is. Ma csak a Jobbiknak van még valamennyi, de nekik is nagyságrendekkel kevesebb, mint a Fidesznek. A többi már csóró mint a hajléktalan, esélye nincs elérni mindenkit.

Az a probléma, hogy ez a gondolkodó magyarok bűne. akik szintén nagy tömegben intézték el "meh, fölösleges értelmiségi szófosás"-al a 2/3-os alkotmányozó hatalom, majd az alkotmányos intézményrendszer lebontásának veszélyeit. A legyintéseknek most isszuk meg a levét.

Jelenleg egyszerűen az van, hogy minden a Fidesz kezére játszik. Felfutóban levő gazdasági konjunktúra van, ezért nő nálunk is a gazdaság, ezt elrontani se lehet. Közben a "nemzetközi helyzet fokozódása" - terrorfenyegetettség növekedése, migráció felpörgése mind a soviniszta, nacionalista retorikájú irányvonalnak adnak kedvező témát. És emellé jön a totális média és gazdasági fölény és az a tény, hogy az ellenzék teljesen felszalámizta önmagát, apró mikrosejtekre esve. Kész csoda, hogy a Fidesz nem kap még 50%-ot sem, amikor Putyint közel 80%-al választják újra.

Megjegyzem az is a mi kis demokrácia-éretlenségünket jelzi, hogy ebben a helyzetben is a sültgalambra várunk. Várunk valami új erőt, amelyik majd jön és igazi alternatívát jelent. Ilyen nem lesz. Számottevő ismertséget, erőt, támogatottságot csak számottevő erőforrással lehet elérni. Ilyen lehet más a politika szerű 2010-es, momentumos idei cinderella story elérhető bázisdemokratikus összefogással is persze. De ez 5-7%-nál többet nem tud elérni. és ezt az igazi hatalom kiröhögi. Ennél többet úgy lehetne elérni, hogy fel kellene tudni falni az MSZP-t, DK-t. Ahogy a Fidesz falta fel az mdf-et, kisgazdákat, kdnp-t. Az igazi probléma nem az MSZP/DK, ők egyszerűen adottság. Az a 18-20% ami a kettőnek együtt van egyszerűen a bare minimum, az abszolút lecsupaszodott balos/szoclib szavazótömeg. Ezt a tömeget nem lehet elcsábítgatni 1-3%-os pártocskákkal.

Ma az értelmes szavazók és a politikába becsatlakozók is ott követik el az alapvető hibát, hogy mindegyik külön utazni akar. Így nem lehet. Jön egy egymillióan a sajtószabadságért kezdemény, és ahelyett, hogy mondjuk az LMP égisze alá tagozódna be, elkezd különutazni. Jön egy Momentum, és ahelyett, hogy beállna valamelyik másik kisebb kezdeményezés égisze alá, hogy erősebb legyen, ők is külön úton próbálkoznak. Így meg a maximum amit el tudnak érni, az a bejutási küszöbért folytatott élethalál harc, a hatalomtól fényévekre. Ha a gondolkodni képes szavazók ill a pártjaik politikusai nem jönnek rá, hogy az egyetlen megoldás az integráció, akkor itt nem nagyon lesz változás MSZP/DK nélkül. Ha az alternatív erők - LMP, Együtt, PM, Momentum - képesek lennének összeállni, és kiállítani együtt 15-18%-ot, az már olyan támogatottság ami elkezdhetné elszívni a szocdem szavazóbázist az MSZP/DK alól. És nem is csak az alól, az már akkora erő lenne, ami a Fideszről leszakadó középen álló szavazóknak is alternatívát jelenthetne. 5%-os LMP, 2%-os Együtt, 2%-os Momentum nem.

Jelenleg ez a sok kis párt csak nekünk, "röpködőknek" jelentenek egy kis puzzle játékot. Tulajdonképpen a protest szavazatunknak adnak ilyen vagy olyan színt, de hatalmi, politikai erő szempontjából elveszett szavazatok. (Az enyém is.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Willis Jacksonville Jaguars 779 — Cornerback fan
Minap a hamarosan 19 éves húgom mesélt egy érdekességet, aki egy művészeti szakgimnázium végén jár. Nem lecsúszott, nem elit, teljesen átlagos (és fizetős) szakgimnázium. Egy matematika órán olyat "játszottak", hogy mindenki írja fel egy cetlire, hogy kire szavaz, melyik pártra. Vannak vagy 30-an. Ezekből a "szavazatokból" készítettek diagrammokat. Azt mesélte, hogy a Fidesz győzött nem túl nagy fölénnyel, utána azért elmaradt a Jobbik, és a többi párt szinte alig jelent meg.

Ez egy tök átlagos iskola, ahol egyes tanárok azt mondják/sujkolják(?) a diákoknak, hogy a fidesz az teljesen oké, jó helyen van ott a szavazat. Az más kérdés, észérveket nem sorakoztatnak fel, nincsenek értesülve ezek a fiatalok egyetlen Fidesz-botrányról sem, csak azt látják/hallják, hogy ez meg az lebontaná a határzárat és amaz meg hogy néz ki és milyen ijesztő ember. És az a durva, hogy bár nagyon kicsi a minta, de a fiatal közösségeknél sincs elveszve teljesen a fidesz ezek alapján. Tudom nagyon kicsi mintavételezés, de azért elgondolkodtatott.
És a tesóm is a fideszre "szavazott", mert elmondása szerint a többi párt lebontja a kerítést, beengedi a gonosz migráncsokat, tönkretenné az országot. Fel kellett világosítanom kicsit.
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 775 — Слава Україні! Героям слава!
 tldr.444.hu/2018/04/05/tolgyessy-orban-kivetelesen-jol-ismeri-a-magyarokat-olykor-megis-evszazados-beallitodasokat-sert

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Novák már jó ideje tolja a fidesz szekerét Morvaival együtt. Amadeus
Mondod te.
Gond e, hogy a valóság teljesen mást mutat?
Morvaira még ráfoghatjuk, hogy megfideszült, de Novák ugyanolyan radikális pöcs, mint volt.
De ami a kérdést felveti, és amiért sehogyse látható igaznak az állaításod, hogy a Fidesz szekér előrehaladásában akár egy miliméternyi segítséget is jelentene ezen 2 agyhalott bármiféle megnyilvánulása.
Nem tolnak ők semmit, csak próbálják lekövetni az elhalt agyuk kaotikus üzeneteit.

több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 007
MIk a legolvasottabb jobbikos, fideszes orgánumok. Idézzek onnan neked ordas baromságot? Nem kell elmenni a 888.hu-ig vagy a kurucinfo-ig, az alfahír-en is bőven akad. Ilyen a média. A 444.hu-n is bőven akad baromság.

Ott van pl. a Puzsér. Többnyire élmény a fickót hallgatni, de közben szinte hetente képes akkora ordas marhaságot is mondani, hogy az embernek leesik a parókája. És? Kár ezen kiakadni. 😊
peterk2005
A kurucinfo Novák Elődé, vagyis Jobbikos, annak is a radikális jobbszéle, az alfahír meg simán, vállaltan Jobbikos orgánum.
A 888 valóban Habony-médium.
És persze, hogy mindenhol akad baromság, csak nagy különbség, ha egy médium eleve úgy működteti magát, hogy propagandát tol, annak minden buktatójával és bumfordiságával (Habony művek), vagy eljátsza, mondhatni vindikálja magának a független, tényalapú újságírás illúzióját. (Mint pl. Uj Péter 444-e, vagy az Index.)
Az Origo, az alfahír vagy a Nyugati fény meg se próbál úgy csinálni, mintha nem pártmédia lenne, el se játsza a függetlent.
Ez a nagy difi.
Sobri Jóska
Novák már jó ideje tolja a fidesz szekerét Morvaival együtt.
Valamelyik nap olvastam, hogy a legszegényebbek, főképp a kistelepülések (kilátástalanságban élő) lakói, szinte teljes egészében fidesz szavazók. Nyilván ez az a réteg akik sokszor 8 általános után mára csak a közmunkában látják az egyetlen lehetőséget és az az igazság, hogy mivel képzetlenekre nincs is szükség a munka világában, ezt tényleg jól látják. Valaki minél rászorultabb, minél kevésbé tud megélni, annál fogékonyabb a fidesz eszközeire. Amúgy is divat eben az országban mást hibáztatni azért mert nekem valami nem jött össze. Sajnos nagyon sok ilyen embert ismerek, aki nem tett igazából semmit azért, hogy neki jobb legyen fiatalon (vagy azért mert éppen jó volt a meleg szar vagy más okokból) és most 40-50 évesen csak az marad, hogy azért nincs semmije mert a zsidók, cigányok, migráncsok stb.
Az egyetlen ami kimozdíthatná ezt az országot ebből az állapotból, az az oktatás lenne, hogy a most felnövő generációk már több eséllyel és tudással kerüljenek ki az iskolapadból, mivel azonban kimondva ennek a vezetésnek főképp szakmunkásokra van szüksége, így ez rövid- és középtávon csak rosszabb lesz.
Klaci79
nincs itt semmi látnivaló. A legcsóróbbak és a leghülyébbek vevők a radikális politikára leginkább.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 323
Valamelyik nap olvastam, hogy a legszegényebbek, főképp a kistelepülések (kilátástalanságban élő) lakói, szinte teljes egészében fidesz szavazók. Nyilván ez az a réteg akik sokszor 8 általános után mára csak a közmunkában látják az egyetlen lehetőséget és az az igazság, hogy mivel képzetlenekre nincs is szükség a munka világában, ezt tényleg jól látják. Valaki minél rászorultabb, minél kevésbé tud megélni, annál fogékonyabb a fidesz eszközeire. Amúgy is divat eben az országban mást hibáztatni azért mert nekem valami nem jött össze. Sajnos nagyon sok ilyen embert ismerek, aki nem tett igazából semmit azért, hogy neki jobb legyen fiatalon (vagy azért mert éppen jó volt a meleg szar vagy más okokból) és most 40-50 évesen csak az marad, hogy azért nincs semmije mert a zsidók, cigányok, migráncsok stb.
Az egyetlen ami kimozdíthatná ezt az országot ebből az állapotból, az az oktatás lenne, hogy a most felnövő generációk már több eséllyel és tudással kerüljenek ki az iskolapadból, mivel azonban kimondva ennek a vezetésnek főképp szakmunkásokra van szüksége, így ez rövid- és középtávon csak rosszabb lesz.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Ártatlanság vélelme és hasonló közhelyek még mondanak valamit egy - mint megtudtuk nem létező - liberálfasisztának?
r.baggio
De akkor megkérdezem, téged nem zavar, hogy kapnak csak úgy 150 millát, mert itt bohóckodnak?
Ha én csináltam volna egy bevallottan kamupártot 150 milláért, engem is megvédenél, hogy milyen ügyes vagyok, meg akár még lehet belőlem valaki a nagypolitikában?
Lecsó
Ha visszafizetik (amit elvileg vissza kell) engem kurvára nem zavar. Ha meg elérnek 1 %-ot akkor végképp nem, mert akkor már van létjogosultságuk.
eaglesmcnabb
Lecsó már írta h jól láttam, de azért ideteszem, ez volt 14-ben

"A választás után a jelölő szervezetek 38 ezer ajánlóívvel nem számoltak el időben, ezért csaknem 80 pártot és magánszemélyt összesen 2,1 milliárd forintra bírságoltak a választási bizottságok. Önként csupán 20 millió forint büntetést fizettek be, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pedig csak 1,2 millió forintot, a tartozás kb. 6 ezrelékét tudta behajtani 2014 novemberéig"

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
MIk a legolvasottabb jobbikos, fideszes orgánumok. Idézzek onnan neked ordas baromságot? Nem kell elmenni a 888.hu-ig vagy a kurucinfo-ig, az alfahír-en is bőven akad. Ilyen a média. A 444.hu-n is bőven akad baromság.

Ott van pl. a Puzsér. Többnyire élmény a fickót hallgatni, de közben szinte hetente képes akkora ordas marhaságot is mondani, hogy az embernek leesik a parókája. És? Kár ezen kiakadni. 😊
peterk2005
A kurucinfo Novák Elődé, vagyis Jobbikos, annak is a radikális jobbszéle, az alfahír meg simán, vállaltan Jobbikos orgánum.
A 888 valóban Habony-médium.
És persze, hogy mindenhol akad baromság, csak nagy különbség, ha egy médium eleve úgy működteti magát, hogy propagandát tol, annak minden buktatójával és bumfordiságával (Habony művek), vagy eljátsza, mondhatni vindikálja magának a független, tényalapú újságírás illúzióját. (Mint pl. Uj Péter 444-e, vagy az Index.)
Az Origo, az alfahír vagy a Nyugati fény meg se próbál úgy csinálni, mintha nem pártmédia lenne, el se játsza a függetlent.
Ez a nagy difi.

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
 uploads.disquscdn.com/images/6fba078572f4699a6a7001aacfcc05409106ebb8215fc0b01bc53763e7c58c1b.jpg

Ugyanezt érzem. Plusz szinte már
a fideszes vérnénik agresszív letámadásához hasonlót lehet érte kapni csak a demokratikus baloldalról, ha halkan kiegészítésként merek ellent mondani az akinemlépvisszaazafideszcinkosa tábornak. Ilyenkor nehéz érveket találni miért is éljem le itt, ebben a szektás országban az életem.
dawyd728
Mert ez a hazád.
Sobri Jóska
Bullshit
Lecsó
Nálam működik. 😊



Úgy értelmeztem, hogy ha bejutnak a parlamentbe (szerintem simán) akkor muszáj lesz neki beülni, mivel harmadik a listájukon.


szerk.:

Most olvasom, sorry:
 hvg.hu/itthon/20171205_Befuto_helyen_van_megsem_ul_be_a_Parlamentbe_Gemesi_Gyorgy

viszont akkor nem értem miért nem rakták hátra a listán
eaglesmcnabb
Protokoll.
Pártszövetségek esetén mindig a szövetség tagjainak vezetői vannak a lista első helyein. Nem véletlen h a Fidesz listáján is Semjén a 2. ember, aki ugye a KDNP fővezére.

Nem egyedi egyébként a dolog, ha jól emlékszem 2014-ben pl. Botka jutott be a listáról a Parlamentbe, de jelezte h inkább maradna polgi (és így lett tán Gőgösnek parlamenti mandátuma).
empty taxi
Valamint a papírlepedőn, amin szavazol 5 név szerepel, a lista első 5 helyezetje, jobban mutat ott Gémesi neve, mint valami ismeretlen elempésé. A 6. az LMP listán pl. Dr. Keresztes László Lóránt, én még az életben nem hallottam a nevét, pedig naponta 1-2 óra politikát simán "fogyasztok".

több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Úgy értelmeztem, hogy ha bejutnak a parlamentbe (szerintem simán) akkor muszáj lesz neki beülni, mivel harmadik a listájukon.


szerk.:

Most olvasom, sorry:
 hvg.hu/itthon/20171205_Befuto_helyen_van_megsem_ul_be_a_Parlamentbe_Gemesi_Gyorgy

viszont akkor nem értem miért nem rakták hátra a listán
eaglesmcnabb
Protokoll.
Pártszövetségek esetén mindig a szövetség tagjainak vezetői vannak a lista első helyein. Nem véletlen h a Fidesz listáján is Semjén a 2. ember, aki ugye a KDNP fővezére.

Nem egyedi egyébként a dolog, ha jól emlékszem 2014-ben pl. Botka jutott be a listáról a Parlamentbe, de jelezte h inkább maradna polgi (és így lett tán Gőgösnek parlamenti mandátuma).

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Viszont a listájukon 3. helyen szerepel az Új Kezdetes Gémesi György, aki szerintem, toronymagasan a legjobb magyar politikus.
eaglesmcnabb
Gémesi nem akar beülni a parlamentbe, amíg polgármester
mustaine
Úgy értelmeztem, hogy ha bejutnak a parlamentbe (szerintem simán) akkor muszáj lesz neki beülni, mivel harmadik a listájukon.


szerk.:

Most olvasom, sorry:
 hvg.hu/itthon/20171205_Befuto_helyen_van_megsem_ul_be_a_Parlamentbe_Gemesi_Gyorgy

viszont akkor nem értem miért nem rakták hátra a listán

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 9 852 — Chalk Dawk fan
Viszont a listájukon 3. helyen szerepel az Új Kezdetes Gémesi György, aki szerintem, toronymagasan a legjobb magyar politikus.
eaglesmcnabb
Gémesi nem akar beülni a parlamentbe, amíg polgármester

több mint 6 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
Nálam közvéleménykutatásban a Median a "medián" már egy jó ideje. Az ilyen vagy olyan irányba elhajló intézetek között az arany középút, a leginkább hiteles. Nem tudom, hogy változott-e a helyzet az utóbbi években - nem nagyon követem hogy melyik merre mozog éppen - de ez alapján nem jó a helyzet. Kétharmadra nem számítottam. Nagyon "balkán" lenne, ha ilyen viszonyok és kampány után között összejönne nekik. Az, hogy nyernek, az várható lenne / volt.
peterk2005
Épp ez a bajom nekem is, hogy ők semmiképp sem vádolhatók elfogultsággal, főleg a fidesz irányában nem.. láttam a riportot a Medián vezetőjével (Hann Endre, akit én egyébként kifejezetten kedvelek) és elmondta, hogy ők is meglepődtek ezen a hatalmas fideszes előretörésen amit most mértek, többször is átszámolták, hogy nem néztek-e be valamit. A magyarázata az volt az egészre amúgy, hogy a kistelepüléseken hatalmas mozgósításokat hajtott végre a fidesz az utolsó periódusban, itt valami 15-20%-kal nőtt meg a választási hajlam ennek hatására. Az a durva, hogy ők is 65-70% közötti szavazót mértek, de ebből kb 3 millió fideszest.. szóval nem feltétlen ül(t) az a kijelentés, hogy a passzív szavazók szinte mind kormányellenesek. Ő azt mondta, hogy innentől szinte kizártnak tartja, hogy ne a fidesz nyerjen, csak a kétharmad elkerülése lehet a kérdés.
Szesze
A győzelem eddig se volt gond, a 2/3 viszont úgyse lesz meg, hiába mozgosítanak a kistelepüléseken.
Lehet hogy a Jobbik a 6-7 egyéni mandátum helyett hoz 3-4-et.. de most az hogy Somogyban, GYMS-ben vagy Bács-Kiskunban mennyivel nyernek... teljesen mindegy.

És gondolom tudod, hogy a Fidesz az elmúlt 2 választáson mindkétszer kb 5-6 %-kal felülmérték..
Igor
A Medián mérése alapján mindenesetre kijött a 2/3, 66%-os részvétel mellett és ez elég ijesztő, mert ők kifejezetten jól szoktak mérni.. Ettől még szerintem se lesz meg a 2/3, de ez így mindenképpen nagyon elkeserítő helyzet, még ha nem is voltak különösebb illúzióim eddig se. Ráadásul még azt se tudom melyik kibaszott pártra fogok szavazni.. eddig az lmp-t terveztem, de az utóbbi időben amit előadtak attól elment tőlük is a kedvem. Valószínű momentum lesz belőle, csak ők meg nem fognak bejutni..
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Nálam közvéleménykutatásban a Median a "medián" már egy jó ideje. Az ilyen vagy olyan irányba elhajló intézetek között az arany középút, a leginkább hiteles. Nem tudom, hogy változott-e a helyzet az utóbbi években - nem nagyon követem hogy melyik merre mozog éppen - de ez alapján nem jó a helyzet. Kétharmadra nem számítottam. Nagyon "balkán" lenne, ha ilyen viszonyok és kampány után között összejönne nekik. Az, hogy nyernek, az várható lenne / volt.
peterk2005
Épp ez a bajom nekem is, hogy ők semmiképp sem vádolhatók elfogultsággal, főleg a fidesz irányában nem.. láttam a riportot a Medián vezetőjével (Hann Endre, akit én egyébként kifejezetten kedvelek) és elmondta, hogy ők is meglepődtek ezen a hatalmas fideszes előretörésen amit most mértek, többször is átszámolták, hogy nem néztek-e be valamit. A magyarázata az volt az egészre amúgy, hogy a kistelepüléseken hatalmas mozgósításokat hajtott végre a fidesz az utolsó periódusban, itt valami 15-20%-kal nőtt meg a választási hajlam ennek hatására. Az a durva, hogy ők is 65-70% közötti szavazót mértek, de ebből kb 3 millió fideszest.. szóval nem feltétlen ül(t) az a kijelentés, hogy a passzív szavazók szinte mind kormányellenesek. Ő azt mondta, hogy innentől szinte kizártnak tartja, hogy ne a fidesz nyerjen, csak a kétharmad elkerülése lehet a kérdés.
Szesze
A győzelem eddig se volt gond, a 2/3 viszont úgyse lesz meg, hiába mozgosítanak a kistelepüléseken.
Lehet hogy a Jobbik a 6-7 egyéni mandátum helyett hoz 3-4-et.. de most az hogy Somogyban, GYMS-ben vagy Bács-Kiskunban mennyivel nyernek... teljesen mindegy.

És gondolom tudod, hogy a Fidesz az elmúlt 2 választáson mindkétszer kb 5-6 %-kal felülmérték..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)