Politika

44 feliratkozó

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 195 — Saturday Night Lights
http://index.hu/belfold/2011/05/05/megkezdodott_kepiro_pere/
Bezzeg a bizonyítottan bűnös Biszku Béla perénél nem volt ott a két szerencsétlen... Iszonyúan szánalmas az egész sztori.Schleck
addig rendben van hogy most már nem kéne basztatni. elég kibaszás az ha valaki 96 évig él. de ettől még gáz amit csinált. gondolom argentínába is azért ment mert a VH alatt békemissziós volt...

mondjuk én a háborús bűnös dologtól falramászom. mindig a vesztes a háborús bűnös, pedig Bomber Harris pont akkora népírtó volt mint mondjuk Klaus Barbie vagy Erich Priebke. Sőt. Ők parancsot teljesítettek, míg Harris adta a parancsokat a népírtásraharomt
A Biszku-párhuzam sántít, őt mint parancskiadót egy a nürnbergihez hasonló perben lehetne vádolni.
Képíró végrehajtó volt, az osztaga úgy öldöste a civil zsidó lakosokat Újvidéken, hogy elvileg partizánvadászatra volt parancsuk.

Bomber Harris a szükséges rossz volt, persze a német civil áldozatok tömegeit ez nem támasztja fel. Ők anno rossz helyre tették az ikszet. Bocs, nem akartam cinikus lenni, de valahol ez az igazság.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
http://index.hu/belfold/2011/05/05/megkezdodott_kepiro_pere/
Bezzeg a bizonyítottan bűnös Biszku Béla perénél nem volt ott a két szerencsétlen... Iszonyúan szánalmas az egész sztori.Schleck
addig rendben van hogy most már nem kéne basztatni. elég kibaszás az ha valaki 96 évig él. de ettől még gáz amit csinált. gondolom argentínába is azért ment mert a VH alatt békemissziós volt...

mondjuk én a háborús bűnös dologtól falramászom. mindig a vesztes a háborús bűnös, pedig Bomber Harris pont akkora népírtó volt mint mondjuk Klaus Barbie vagy Erich Priebke. Sőt. Ők parancsot teljesítettek, míg Harris adta a parancsokat a népírtásra
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Dzsokinak igaza van, egyelőre nem több ez mocskos maszatolásnál. Nehéz elismerni, hogy tényleg igaz: az állam kénytelen jelentős mértékben csökkenteni a felsőoktatásra szánt összeget. Tandíjat nem lehet bevezetni, mert három éve az a nemzethalálhoz vezető út első lépcsője volt. Kíváncsi vagyok, hogy fogják elővezetni, hogy felére(?)/akárhányadára csökkentik az államilag finanszírozott képzés létszámát.tomi-tomi
Én most néztem a számokat: 2006-ban 58000 embert vettek fel államilag támogatott helyekre, 2010-ben 72000-t (más forrás szerint 68000).
Miért volt szükség arra, hogy 4 év alatt 10-14000 új állami helyet indítsanak?

Mindeközben a költségtérítéses képzésre járók száma csak 5000 fővel emelkedett, 36000-ről 41000-re.
Pont fordított arányra lenne szükség. Aki nagy ész, az a 36-40000 államiba is beférhet és lehet első generációs értelmiségi. Aki nem, az csengessen érte, ha diplomát akar.atapapa
Egyelőre még nem írtam le, hogy helyeselném-e a csökkentést. (Egyébként igen) Én még ott tartottam, hogy 1. milyen módon fogják megetetni a 3 évvel ezelőtti álláspontjuk (durva egyszerűsítéssel: az állam dolga, hogy biztosítsa a felsőoktatás eddigi mértékű/arányú finanszírozását) és a mostani tervük között feszülő ordító különbséget a jónéppel, 2. az ötlet felvezetése, a módszer egyrészt nekem feudális ízű (az elítélt ne abból tudja már meg, hogy többé nem a Királyi Tanács tagja, hogy nem hívják oda), másrészt átgondolatlannak, kapkodónak tűnik nekem.
Semmi értelme nem volt bővíteni a létszámot. Az egyetemek viszont erősen érdekeltek, hogy minél több hallgatójuk legyen/lehessen. (Btw röhej, hogy már az általános iskolák is rákényszerülnek, hogy csábítsák az elsősöket. Nem lehet az oktatás teljesítményének egyedüli értékmérője a beiratkozók száma.) Ha azt szeretnénk, hogy versenyképes tudással rendelkező diplomásokat képezzenek az egyetemeink, akkor ebbe az irányba igenis elmozdította volna a rendszert a tandíj bevezetése, a kétirányú átjárási lehetőség biztosítása állami és költségtérítéses képzés között.
Amiatt aggódom, hogy miután egy nyilvánvalóan minimum megfontolásra érdemes módszer ab start nincs a kalapban és miután egy nyilvánvaló és a témában alapvető baromságukat kéne egyértelműen bevallani, ezért (nekem) gyomorforgató módszerrel egy még nagyobb baromságot fognak elkövetni. De a létszám csökkenni fog. 😊 :/

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
http://index.hu/belfold/2011/05/05/megkezdodott_kepiro_pere/
Bezzeg a bizonyítottan bűnös Biszku Béla perénél nem volt ott a két szerencsétlen... Iszonyúan szánalmas az egész sztori.

több mint 13 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 020
bologna = diplomagyár.

az egész 20 év elbaszott hozzáállását kell megszüntetni ami minden fölé emeli a felsőoktatást.

az orbánék eddigi tevékenységének 95%ával nem értek egyet, de az oktatási elképzelésekkel szinte maximálisan.haromt
nem egészen. Normálisan használva, a bolognai rendszer teszi lehetővé, hogy ne legyen 2000000 embernek ugyanaz a diplomája, hanem, kicsit testre szabhatóbb legyen a diploma. Csak hát jó magyar szokás szerint, ez is el lett baszva.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
bologna = diplomagyár.

az egész 20 év elbaszott hozzáállását kell megszüntetni ami minden fölé emeli a felsőoktatást.

az orbánék eddigi tevékenységének 95%ával nem értek egyet, de az oktatási elképzelésekkel szinte maximálisan.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 195 — Saturday Night Lights
30 ezer hallgató a bolognai rendszerben (azaz érdemi diplomát jó, ha a fele kap) + korlátozzák a költségtérítéses felvételi helyek számát, ez nagyon vékony.

Kell a szaki és nem kell a diplomagyár, de ez a Bokros és Kóka szellemét idéző nyírás nekem erős. És ha hozzávesszük a külföldön állást vállaló leendő pályakezdő diplomásokat, még ez a szám is csökkenni fog.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Aki nagy ész, az a 36-40000 államiba is beférhet és lehet első generációs értelmiségi. Aki nem, az csengessen érte, ha diplomát akar.atapapa
2014-re 53450 főről 30 ezerre csökkentik az államilag finanszírozott helyek számát.Dzsokijuing
helyes
aki oda nem fér be, de nagyok az ambíciói, az majd fizet

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Aki nagy ész, az a 36-40000 államiba is beférhet és lehet első generációs értelmiségi. Aki nem, az csengessen érte, ha diplomát akar.atapapa
2014-re 53450 főről 30 ezerre csökkentik az államilag finanszírozott helyek számát. Ebből nem lesz második Fényes szelek mozgalom.Dzsokijuing
és ez miért baj?
van már most is kismillió kamadiplomásunk, aki ül állás nélkül. aki meg szakmát szerzett az húz ki külföldre mert ott megfizetik.

kevesebb diploma, több szakmai képzés. ez a siker titka.
az egyetem maradjon elitképzés és ne nézze le mindenki, főleg a kormány a kétkezi szakmunkásokat.

most hogy a fórumon körülnézek találnék csak az aktív fórumozók között többszáz informatikust meg semmirekellő bölcsészt, de egy rendes víz-gázszerelőt, vagy burkolót tuti nem... szerintem ez ciki.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 195 — Saturday Night Lights
Aki nagy ész, az a 36-40000 államiba is beférhet és lehet első generációs értelmiségi. Aki nem, az csengessen érte, ha diplomát akar.atapapa
2014-re 53450 főről 30 ezerre csökkentik az államilag finanszírozott helyek számát. Ebből nem lesz második Fényes szelek mozgalom.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"2021. december 31-ig titkosították az első Orbán-kormány nemzetbiztonsági kabinetülésének azt a jegyzőkönyvét, amely az elhíresült Gripen-beszerzésről szól"

ötletesharomt
Biztos, most járt volna le az eredeti titkosítás határideje. Dehogy ötletes, rutinmunka.tomi-tomi
Ja, meg az elszámoltatási akárki ezt úgyis "elfelejtette" volna, hiszen csak és kizárólag az "előző nyóc évben" történtek visszaélések. Dajcs Tompika hogy röhöghet.....
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Dzsokinak igaza van, egyelőre nem több ez mocskos maszatolásnál. Nehéz elismerni, hogy tényleg igaz: az állam kénytelen jelentős mértékben csökkenteni a felsőoktatásra szánt összeget. Tandíjat nem lehet bevezetni, mert három éve az a nemzethalálhoz vezető út első lépcsője volt. Kíváncsi vagyok, hogy fogják elővezetni, hogy felére(?)/akárhányadára csökkentik az államilag finanszírozott képzés létszámát.tomi-tomi
Én most néztem a számokat: 2006-ban 58000 embert vettek fel államilag támogatott helyekre, 2010-ben 72000-t (más forrás szerint 68000).
Miért volt szükség arra, hogy 4 év alatt 10-14000 új állami helyet indítsanak?

Mindeközben a költségtérítéses képzésre járók száma csak 5000 fővel emelkedett, 36000-ről 41000-re.
Pont fordított arányra lenne szükség. Aki nagy ész, az a 36-40000 államiba is beférhet és lehet első generációs értelmiségi. Aki nem, az csengessen érte, ha diplomát akar.

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
"2021. december 31-ig titkosították az első Orbán-kormány nemzetbiztonsági kabinetülésének azt a jegyzőkönyvét, amely az elhíresült Gripen-beszerzésről szól"

ötletesharomt
Biztos, most járt volna le az eredeti titkosítás határideje. Dehogy ötletes, rutinmunka.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Mészárost ki kedveli? Hót ostobának tűnik minden megnyilatkozása.

A Corvinus meg nem szűnik meg, pont az történik vele a tervek szerint amit TTT írt, összevonják a szomszédokkal, ami logikus ha belegondol az ember és eltekint a konvencióktól. Az ország talán három elgnívósabb egyeteme 3 villamosmegállón belül van, ezekből kettőt csinálni valsz jelentős adminköltségcsökkentés. Ugye a BCE a legalkalmasabb a felosztásra mert a T-kar befér az ELTÉre a G és K-kar meg mehet a BME-hez. A Villányi út is befér a BME-hez akár, akiknek ez szívás az a kertészeti mert nekik marad a SZIE de mellesleg nemtom a kertészetnek és a BCE-nek mi köze egymáshoz a GVAMon kívül. Én abban reménykedek, hogy ez a move csökkenti a felvettek számát, a tanárokat viszont helybenhagyja (félő, hogy fordítva lesz...). A legnagyobb gond az lesz, hogy Mészáros elveszti az állását 😛 de még épületekben is könnyű lenne az átállás, a C megy az ELTÉhez az E meg a BME-hez. Az ELTÉnek is jól jönne egy olyan szép kis vityilló mint a C. Engem nem zavarna, ha ELTÉs diplomám lenne, sőt, az ingyen nyelvórák még vonzók is 😊 a tanárok nyilván kárognak majd mert feltehetően a harmadukat kirúgják ami rossz lépés mert tovább züllik tőle a felsőoktatás de ez van. Nem is baj az összevonás mert két ELTÉs arc foglalkozik a TDK-témámmal, könnyebb lenne konzulenst választani OTDK-hoz 😀Rajna
Ha 3 valamiből kettő valami lesz, akkor ott egy valami eltűnt/megszűnt. A Közgáz karait szét lehet osztogatni más egyetemekhez, de ettől a Corvinus, mint egyetem megszűnik létezni.
Hát ez az, miért a 3 legnívósabb egyikét kellene szétcincálni?
Miért járna (jelentős, értékelhető) adminköltségcsökkenéssel? Ha megmaradnak a Karok, a campusok, akkor ugyanúgy szükség lesz az ottani Dékáni Hivatalokra. Vagy 10 napos beiratkozási időszak lesz? Egy uv-csekkért órákat fogsz sorba állni? Mondjuk, Te speciel nem. 😊 Esetleg Demján kibulizza magának, hogy a Soroksári útra épít egy Szuper Egyetemi Hivatalt. S akkor az általa építendő gyalogoshídnak is lesz funkciója, ott fog sorba állni több ezer BME-s. 15-18 rektori és ugyanennyi titkárnői fizetés és juttatás megspórolásáért kár belekezdeni az egészbe.
A kertészeknek semmi közük a BCE-hez, csak így tudtak elmenekülni a SZIE-ből. A SZIE első dolga az volt az egyesülésükkor, hogy elkezdtek azon spekulálni, hogy milyen jó bevételek lesznek a kertészek budai ingatlanjainak eladásából.
Néhány éve átéltek már hasonlót, nagyon jól tudják, hogy papíron nagyon könnyű ide-oda pakolgatni karokat, komplett egyetemeket, de a dolgos hétköznapokban majd olyan komoly érdekellentétek merülnek fel, amelyek szétfeszítik az új szervezet kereteit.
Dzsokinak igaza van, egyelőre nem több ez mocskos maszatolásnál. Nehéz elismerni, hogy tényleg igaz: az állam kénytelen jelentős mértékben csökkenteni a felsőoktatásra szánt összeget. Tandíjat nem lehet bevezetni, mert három éve az a nemzethalálhoz vezető út első lépcsője volt. Kíváncsi vagyok, hogy fogják elővezetni, hogy felére(?)/akárhányadára csökkentik az államilag finanszírozott képzés létszámát.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
"2021. december 31-ig titkosították az első Orbán-kormány nemzetbiztonsági kabinetülésének azt a jegyzőkönyvét, amely az elhíresült Gripen-beszerzésről szól"

ötletes
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 195 — Saturday Night Lights
Az egész felsőoktatási "reformban" az sántít, hogy miért az ÁLLAMILAG finanszírozott helyeket csökkentik? Az egy dolog, hogy a háromdíjas népszavazáskor a Fidesz még tandíjellenes volt (hazudtak, istenem). De így milyen esélye lesz bekerülni egy potenciális elsőgenerációs értelmiséginek, akinek a szülei nem képesek előteremteni a tandíjat? Kiterjedt ösztöndíj-rendszerről nem olvastam.

Szóval melegen üdvözlöm, hogy véget ér a diplomás túlképzés, de a maradékban az államnak nagyobb részt kéne vállalnia.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Mészárost ki kedveli? Hót ostobának tűnik minden megnyilatkozása.

A Corvinus meg nem szűnik meg, pont az történik vele a tervek szerint amit TTT írt, összevonják a szomszédokkal, ami logikus ha belegondol az ember és eltekint a konvencióktól. Az ország talán három elgnívósabb egyeteme 3 villamosmegállón belül van, ezekből kettőt csinálni valsz jelentős adminköltségcsökkentés. Ugye a BCE a legalkalmasabb a felosztásra mert a T-kar befér az ELTÉre a G és K-kar meg mehet a BME-hez. A Villányi út is befér a BME-hez akár, akiknek ez szívás az a kertészeti mert nekik marad a SZIE de mellesleg nemtom a kertészetnek és a BCE-nek mi köze egymáshoz a GVAMon kívül. Én abban reménykedek, hogy ez a move csökkenti a felvettek számát, a tanárokat viszont helybenhagyja (félő, hogy fordítva lesz...). A legnagyobb gond az lesz, hogy Mészáros elveszti az állását 😛 de még épületekben is könnyű lenne az átállás, a C megy az ELTÉhez az E meg a BME-hez. Az ELTÉnek is jól jönne egy olyan szép kis vityilló mint a C. Engem nem zavarna, ha ELTÉs diplomám lenne, sőt, az ingyen nyelvórák még vonzók is 😊 a tanárok nyilván kárognak majd mert feltehetően a harmadukat kirúgják ami rossz lépés mert tovább züllik tőle a felsőoktatás de ez van. Nem is baj az összevonás mert két ELTÉs arc foglalkozik a TDK-témámmal, könnyebb lenne konzulenst választani OTDK-hoz 😀

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 388 — #NoStress
........Sobri Jóska
Mi azon a nagyon bonyolult, hogy a (akár a jelenlegi) törvényeket be kell tartani, és mindenkivel - kivétel nélkül- be kell tartatni? Ehhez még olyan sok pénz sem kéne. Ja, és a hisztiző jogvédőket kötelezném a BTK áttanulmányozására. Valamint, hogy éljenek közöttük legalább hat hónapot úgy, hogy senki se tudja: ők jogokat védenek. Csak kérdés kiét....apeszos
Ha szerinted semmi, akkor vajh miért nem így történik?
Ez a való világ, nem egy utópia. A törvények itt nem azért vannak, hogy be legyenek tartatva - mint láthatod, tapasztalhatod te magad is - hanem a mindenkori kormányzat érdekeit biztosítandó.

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
az volt hogy összevonják a művészeti egyetemeket (ipar, képző, színmű, zene) egy intézménybe. Ez nem akkora hülyeség.
Az egyházi egyetemeket meg az egyházak pénzelik. Persze az egyházakat meg az állam, de akkor sem állami intézmény sem a PPKE sem a Károliharomt
Ezt nem vágtam, hogy a művészeti egyetemeket összevonják. Egyébként ez tetszik nekem. De még mindig kíváncsi lennék arra a 18 egyetem nevére, ami megszűnhet az index szerint. Ha különvesszük a művészetiseket, én akkor is max 10-et látok.Schleck
Nekem is meglepetés volt, tudtad, hogy van ma már Győri Egyetem? A Külker, a Vendéglátó és a Gazdasági Főiskola együttesen - tököm tudja milyen név alatt - szintén egy egyetem. Kijönne az a 15-17 intézmény.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
az volt hogy összevonják a művészeti egyetemeket (ipar, képző, színmű, zene) egy intézménybe. Ez nem akkora hülyeség.
Az egyházi egyetemeket meg az egyházak pénzelik. Persze az egyházakat meg az állam, de akkor sem állami intézmény sem a PPKE sem a Károliharomt
Ezt nem vágtam, hogy a művészeti egyetemeket összevonják. Egyébként ez tetszik nekem. De még mindig kíváncsi lennék arra a 18 egyetem nevére, ami megszűnhet az index szerint. Ha különvesszük a művészetiseket, én akkor is max 10-et látok.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
az volt hogy összevonják a művészeti egyetemeket (ipar, képző, színmű, zene) egy intézménybe. Ez nem akkora hülyeség.
Az egyházi egyetemeket meg az egyházak pénzelik. Persze az egyházakat meg az állam, de akkor sem állami intézmény sem a PPKE sem a Károli
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
az, hogy csökkentik a helyek számát, teljesen jogos, és az is igaz, hogy rohadt sok egyetem van fölöslegesen. de hogy egy Corvinust szétszednek az egy vicc.Szobi22
Szerintem nem fogják szétszedni. Az tény, hogy a rektor, Mészáros Tamás nem a kormány kedvence, sőt. Sztem akár az is lehet, h a szeptemberi rektorválasztásra bemondják, hogy kinek kellene átvenni a posztot és minden marad a régiben. Bár amikor összevonták a karokat, már akkor is voltak gondok, a dékánoknak a közösködés nem tetszett, nem tartottak minden kart egyenrangúnak stb..Melehov
Egyébként azt figyeltétek, hogy nagyon sántít ez az egész origo-s sztori? Elvileg az a nagy drasztikus lépés, hogy 29-ből 12 egyetemet hagynak meg. Nah, akkor valaki sorolja már fel nekem azt a 17-et, amit megfognak szüntetni? Kb. a felsoroltakon kívül csak egyházi vagy nagyon spéci egyetemek vannak, mint a színművészeti, amit nem hiszem, hogy bele tudnak olvasztani másba.

több mint 13 éve
Melehov Chicago Bears 119
az, hogy csökkentik a helyek számát, teljesen jogos, és az is igaz, hogy rohadt sok egyetem van fölöslegesen. de hogy egy Corvinust szétszednek az egy vicc.Szobi22
Szerintem nem fogják szétszedni. Az tény, hogy a rektor, Mészáros Tamás nem a kormány kedvence, sőt. Sztem akár az is lehet, h a szeptemberi rektorválasztásra bemondják, hogy kinek kellene átvenni a posztot és minden marad a régiben. Bár amikor összevonták a karokat, már akkor is voltak gondok, a dékánoknak a közösködés nem tetszett, nem tartottak minden kart egyenrangúnak stb..

"You're never a loser until you quit trying."- Mike Ditka
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
El tud valaki képzelni egy olyan közigazgatást (önkormányzattól a tűzoltóságig) amit ők üzemeltetnek?zinedine5
El. De inkább nem gondolok bele....

........Sobri Jóska
Mi azon a nagyon bonyolult, hogy a (akár a jelenlegi) törvényeket be kell tartani, és mindenkivel - kivétel nélkül- be kell tartatni? Ehhez még olyan sok pénz sem kéne. Ja, és a hisztiző jogvédőket kötelezném a BTK áttanulmányozására. Valamint, hogy éljenek közöttük legalább hat hónapot úgy, hogy senki se tudja: ők jogokat védenek. Csak kérdés kiét....
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 033 — Ajmo Vatreni
Azért nem akartak ezek soha saját államot, mert mindig is egy élősködő féreg népség voltak, önfenntartásra képtelenek. Én nem hiszek benne, hogy bármiféle módon ezeket integrálni lehetne, maximum tűzzel-vassal kordában tartani. Ha adnánk nekik 1-2 megyét és odapaterolnánk őket (természetesen beton és lézerkeritéssel elkülönítve tőlünk), bármibe lefogadnám, hogy soha a büdös életbe nem tudnának egy életképes államot/közösséget létrehozni. Hosszútávon egyébként meg is érné, pár évalatt úgy is kiirtanák egymást vagy szimplán éhen pusztulnának. Vagy pedig sz*rni kéne Európára és egyszerűen kipaterolni/kiüldözni őket innen a p*csába, ha annyira sírnak értük az EU-ban, fogadják be őket.Dub
Nem értek egyet az első mondatoddal, viszont a kiemelt részben teljesen biztos vagyok. Kb. annyira lennének képesek államot alakítani és olyan szinten is működne mint a mostani fekete-afrikai államok. Nem rasszizmusból, de mindkét népség (cigány és afrikai négerek) alkalmatlan a szervezettségre, rendre, önfenntartásra. Ugyanaz lenne (lesz) Magyarországból is ha ők lennének (lesznek) a vezetők, mint mondjuk Zimbabwéban.
El tud valaki képzelni egy olyan közigazgatást (önkormányzattól a tűzoltóságig) amit ők üzemeltetnek?