Politika

44 feliratkozó

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 422 — #NoStress
szóval a kurva legyen akármilyen jó is, nagyon távol áll a valóság élménytől.gabtsi
Túl hamar feladtad. 1 esetből vontál le rossz következtetést. A kurva nem kurvának születik, és nem kurvaként éli le az életét.
A kurva egy tök normál nő, aki élete egy bizonyos szakaszában ezt a szolgáltatást nyújtja.
Ha az élete egyéb szakaszaiban normális, akkor kurvaként is az lesz (pl. nem kéri a pénzt előre, nem pénzért lesz kedves, stb.), ha egyébként is egy agyhalott, attól, hogy kurva lesz nem jön meg az esze.
Szerintem próbálkozz tovább, ha akarod küldök pár tuti telefonszámot, amiket nem bánasz meg 😉

DSK-t csőbe húzták. Nem fognak semmit se rábizonyítani, de szépen kivették a politikából, innentől nem lesz már soha vezető politikus, még ha fel is mentik. És fel fogják. A célt így is elérték.


ezek tényleg polgárháborúra játszanakharomt
A zsidók játszanak arra,hogy a magyarok és a cigányok kiirtsák egymást.Bazzani
És mi ebben a haszon? Egy igazi karvalyorrú, fokhagymaszagú, nagytőkés zsidó ugyebár mindig a profitra utazik. Abból, hogy a "rabszolgák" egyást írtják nem sok profit származik, de fejtsd ki nyugodtan, hátha kihagytam valamit a számításból.

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
MA szegények jól jártak ugye? Akkor ők rosszul?
Visszaigényelhető osztalékadórészt hozott az egykulcsos adó
Az egykulcsos adóról szóló törvénymódosítás január elsejei életbe lépésével a cégtulajdonosoknak a korábbi 25 helyett 16 százaléknak megfelelő személyi jövedelemadót kell kifizetniük osztalékuk után. Amennyiben tavaly már fizetett a cég osztalékelőleget, az adókulcsok miatti különbözetet visszaigényelhetik az idei jövedelmekről szóló 2012-es adóbevallásnál.
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
A beugratásra gondoltam. Lehet, hogy DSK ekkora balfasz, de egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy egy magas rangú, befolyásos ember, aki pozíciójánál fogva a világ összes luxusprostiját megkaphatja, ráugrik egy csúnyácska takarítónőre.Dzsokijuing
lehet h igazad van de sose tudhatod kinek mi az aberrációja. lehet, hogy épp ő pont arra izgult, hogy bevándorló takrarító lányok rajta teszteljék a vákuumot, miközben ő két ujjal nyomja a szemgolyót befele.gabtsi
Egy luxusprosti a takarítónő katalógusból azt is jobban csinálja, gondolom. Igaz, spontaneitás nélkül.

A szemgolyó befele sokkolt.Dzsokijuing
vszleg még nem voltál kurvánál, én egyszer kb 18 évesen, de az annyira jó "élmény" volt h sose többet. szóval az, hogy valakinek adsz előre pénzt és hirtelen kedves lesz, az nem ugyanaz egy aberrált számára (mielőtt sobri félre értené. nem a kurvázást tartom aberrációnak, hanem pl az erőszakot) mint mikor az "áldozat" valóban remeg a félelemtől, valóban kényszerből teszi amit tesz, és neked is erőt kell kifejteni ahhoz, hogy végigvidd.

szóval a kurva legyen akármilyen jó is, nagyon távol áll a valóság élménytől.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Törölt felhasználó


A szemgolyó befele sokkolt.Dzsokijuing
most miért? a kifelé lenne igazán sokkoló 😛
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
A beugratásra gondoltam. Lehet, hogy DSK ekkora balfasz, de egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy egy magas rangú, befolyásos ember, aki pozíciójánál fogva a világ összes luxusprostiját megkaphatja, ráugrik egy csúnyácska takarítónőre.Dzsokijuing
lehet h igazad van de sose tudhatod kinek mi az aberrációja. lehet, hogy épp ő pont arra izgult, hogy bevándorló takrarító lányok rajta teszteljék a vákuumot, miközben ő két ujjal nyomja a szemgolyót befele.gabtsi
Egy luxusprosti a takarítónő katalógusból azt is jobban csinálja, gondolom. Igaz, spontaneitás nélkül.

A szemgolyó befele sokkolt.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
A beugratásra gondoltam. Lehet, hogy DSK ekkora balfasz, de egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy egy magas rangú, befolyásos ember, aki pozíciójánál fogva a világ összes luxusprostiját megkaphatja, ráugrik egy csúnyácska takarítónőre.Dzsokijuing
lehet h igazad van de sose tudhatod kinek mi az aberrációja. lehet, hogy épp ő pont arra izgult, hogy bevándorló takrarító lányok rajta teszteljék a vákuumot, miközben ő két ujjal nyomja a szemgolyót befele.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
Azért nem ugyanaz a kettő. Itt nem nagyon emlegetnek erőszakot, ami a legfőbb vád DSK ellen.Schleck
A beugratásra gondoltam. Lehet, hogy DSK ekkora balfasz, de egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy egy magas rangú, befolyásos ember, aki pozíciójánál fogva a világ összes luxusprostiját megkaphatja, ráugrik egy csúnyácska takarítónőre.Dzsokijuing
Először én is arra hajlottam, hogy a csaj csak a hírnévért csinálta az egészet, de egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem. Főleg, hogy DSK ügyvédei hazudoznak összevissza. Kezdték az alibivel, majd miután kiderült, hogy az nem jött be, akkor jöttek azzal, hogy beleegyezett a csaj, meg próbáltak mindent összeszedni róla, ami arra utal, hogy hazudik. Meg a csaj egész családját megkínálták elvileg nem kevés pénzzel DSK támogatói, szóval eléggé szarnak érezhetik a helyzetet.Schleck
Azért az is könnyen elképzelhető, hogy a magyar és az IMF-botránynál is a nő csali volt.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
A magyar Strauss-Kahn, a faszit csúnyán elintézte a fehérorosz nemzetbiztonság: http://index.hu/belfold/2011/05/25/szexbotranyba_keveredett_egy_magyar_diplomata_minszkben/Dzsokijuing
Azért nem ugyanaz a kettő. Itt nem nagyon emlegetnek erőszakot, ami a legfőbb vád DSK ellen.Schleck
A beugratásra gondoltam. Lehet, hogy DSK ekkora balfasz, de egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy egy magas rangú, befolyásos ember, aki pozíciójánál fogva a világ összes luxusprostiját megkaphatja, ráugrik egy csúnyácska takarítónőre.Dzsokijuing
Először én is arra hajlottam, hogy a csaj csak a hírnévért csinálta az egészet, de egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem. Főleg, hogy DSK ügyvédei hazudoznak összevissza. Kezdték az alibivel, majd miután kiderült, hogy az nem jött be, akkor jöttek azzal, hogy beleegyezett a csaj, meg próbáltak mindent összeszedni róla, ami arra utal, hogy hazudik. Meg a csaj egész családját megkínálták elvileg nem kevés pénzzel DSK támogatói, szóval eléggé szarnak érezhetik a helyzetet.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
A magyar Strauss-Kahn, a faszit csúnyán elintézte a fehérorosz nemzetbiztonság: http://index.hu/belfold/2011/05/25/szexbotranyba_keveredett_egy_magyar_diplomata_minszkben/Dzsokijuing
Azért nem ugyanaz a kettő. Itt nem nagyon emlegetnek erőszakot, ami a legfőbb vád DSK ellen.Schleck
A beugratásra gondoltam. Lehet, hogy DSK ekkora balfasz, de egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy egy magas rangú, befolyásos ember, aki pozíciójánál fogva a világ összes luxusprostiját megkaphatja, ráugrik egy csúnyácska takarítónőre.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
A magyar Strauss-Kahn, a faszit csúnyán elintézte a fehérorosz nemzetbiztonság: http://index.hu/belfold/2011/05/25/szexbotranyba_keveredett_egy_magyar_diplomata_minszkben/Dzsokijuing
Azért nem ugyanaz a kettő. Itt nem nagyon emlegetnek erőszakot, ami a legfőbb vád DSK ellen.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
A magyar Strauss-Kahn, a faszit csúnyán elintézte a fehérorosz nemzetbiztonság: http://index.hu/belfold/2011/05/25/szexbotranyba_keveredett_egy_magyar_diplomata_minszkben/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
A hangsúly a holt tőke-likvid tőke ellentéten van, ha nem akarjuk eladni/hosszútávú befektetésnek szánjuk. (Miért is fektetünk be hosszú távra a jelenlegi helyzetünkben??) Ráadásul az egyik legkockázatosabb befektetési formát választva.
tomi-tomi
Gondolom azért tesznek be pénzt pont a MOL-ba, mert az ország számára stratégiailag fontos területet visz és egy kockázatokat felvető csoport kezében volt (egyes hírek szerint az oroszok a MOL igazgatótanácsába kerülve akarták megszerezni a nekik konkurens Nabucco terveit). Talán ha nem a Szurgut, hanem Csányi, Demján és még néhány magyar leggazdagabb kezében lett volna a rész, akkor nem foglalkoztak volna vele.
A MOL-nál létezik rengeteg sokkal kockázatosabb befektetés is. A gázármiézéria óta folyamatosan évi 100 milliárdokban mérhető nyeresége van, jól terjeszkedik, semmi gond vele.

Ha nem akarjuk realizálni az esetleges árfolyamnyereséget (mert stratégiai befektetés!), akkor csak az osztalék jöhet szóba. Alapvetően veszélyes és a többi tulajdonostársnak nonkonform, ha egy tulajdonos két ágon húz jövedelmet egy cégből - különadó és osztalék formájában. A MOL - talán - nem véletlenül nem fizetett osztalékot, a nyereségét így tőkésíteni tudta, fejlesztésekre/terjeszkedésre fordította. Ha az állam olyan mértékű osztalékot akar, amely már összevethető egyéb befektetések jövedelmével és az államháztartásban is több, mint kerekítési hiba (nagyságrendileg cca 30-40 milliárd/év), akkor a MOL osztalékfizetési kötelezettsége 150-200 milliárd/év lenne. Ilyen szintű pénzkivonás nagyon hamar kizsigerelné a céget, az árfolyam egy (jelentősen) csökkent szinten beállna, osztalékfizető papírrá válna a MOL részvény. Az osztalék mértékének fenntarthatósága érdekében megszűnne a különadó, nagyságrendileg ugyanannyi pénzt nyerne az állam. Viszont cserébe a MOL fejlesztő/terjeszkedő képessége a nullához csökkenne. (Abban igazad van, hogy rossz befektetés/fejlesztés esetén is csökken az árfolyam.)
Egyszerűen ennek az üzletnek nem látszik a haszna. Illetve egyetlenegy: 5-10 éven belül eladjuk 150-200%-os haszonnal. "Nem szokás" szarban lévő országnak ilyen távra befektetni a (kockázatos) tőzsdén.
tomi-tomi
kezdeném azzal, hogy ennek a befektetésnek nem csak forintosítható része van, figyelembe véve az előbb leírtakat.
A különadót ne kezeld úgy, mint egy idők végezetéig tartó kötelezettséget, néhány éven belül ki fogják vezetni. Ettől függetlenül is túlértékeled azt a "veszélyt", hogy egy olyan szektorban lett most tulajdonrésze az államnak, amely amúgy különadót is fizet. Sőt, egy esetleges EB előtti perben még érvelhet is azzal az állam, hogy nem csak a külföldi multikat terheli ez az adó, hiszen a saját cégük is fizeti.

Az osztalékkérdés alakulása nagy homály most. Kérdéses, hogy Orbánék valóban akarnak-e pénzt szivattyúzni a cégből. Ha akarnak, mennyit és mennyi időn keresztül. Bizonyos összegeket talán egy ideg elbírna a cég, figyelembe véve az elmúlt időszak bespájzolását.
De az ennél is fontosabb kérdés, hogy Orbánék milyen beágyazottsággal rendelkeznek majd és egyáltalán keresztül tudják-e verni az ilyen irányú elképzeléseiket.

Igenis mi tettük lehetővé a nyereséget a Szurgutnak. Nem volt piacilag indokolt vételi kényszerünk. Pont Te írod le, hogy milyen jót tettünk velük, hogy egyben, tőzsdén kívüli tranzakcióban megszabadítottuk őket jó haszonnal a terhüktől. Öntötték volna a tőzsdére, mennyivel olcsóbban jutottunk volna hozzá? Az meg majd mindennek a teteje lesz, hogy ezek után még az oroszok jutnak üzleti lehetőségekhez. Nekünk kéne cserébe szállítani almalevet Oroszországba az idők végezetéig.
tomi-tomi
Ez így teljesen hülyeség. Lehet hogy piacilag nem volt kényszer most MOL-t venni (stratégiailag inkább), de nem az Állam és nem a Szurgut tehet arról, hogy egy 2 éve kétszeres áron, 18000-t vásárolt papír ma 23000-t ér.

Szó sincs arról, hogy mi most hatalmas szívességet tettünk a Szurgutnak, mert ha mi nem vesszük meg a papírt, akkor ők csak jó olcsón tudják eladni a parketten. A tulajdonosok nem maguk ellenségei, ilyen tételt szinte soha nem öntenek rá a piacra. Ha nekünk nem kell, akkor eladták volna (vagy elcserélik) másnak egyben, mondjuk egy olyan orosznak, aki névvel és címmel vállalva lett volna hajlandó terjeszkedni. Akár még drágábban is találhattak volna rá vevőt (igen, itt jön képbe egy esetleges alku az oroszokkal)

több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Állítólag volt olyan sátor ahol pénzért lehetett Lázár képet köpködni. 😀Bazzani
Na ez meg a rendvédelmieket minősíti.Dzsokijuing
Nem tudom,hogy igaz e.
Mondjuk voltak elég csúnya kiírások.
Én lemaradtam a lényegi részről,amire odaértem akkora az emberek java elszivárgott.
Valami dobos műsor volt pár nézelődővel.
Láézár házának utcája le van zárva,rendőrök védik.
Elképesztő,hogy mennyi sün van a városunkban...

több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
ezek tényleg polgárháborúra játszanakharomt
A zsidók játszanak arra,hogy a magyarok és a cigányok kiirtsák egymást.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
Állítólag volt olyan sátor ahol pénzért lehetett Lázár képet köpködni. 😀Bazzani
Na ez meg a rendvédelmieket minősíti.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Tegnap megnéztem este a vásárhelyi Lázár elleni tüntetést.
500rendőr vigyázta a 100 embert.
Lázár Pesten volt.
Állítólag volt olyan sátor ahol pénzért lehetett Lázár képet köpködni. 😀

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
rászorulók, akiket egy olyan dolog szerint osztályoznak amit nem is lehet nyilvántartani.
ha ezt a lépést meghúzzák akkor forradalom azt csá. én legalább is fegyvert fogok az biztosharomt
Inkább regisztrálj cigánynak, jobban jársz 😀

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
vhol olvastam hogy a trükk az lesz, hogy ha később adják oda (1-2-3 év múlva) a csomagot valalakinek (vszleg MOL saját maga vásárolja meg), akkor tudják továbbvinni a következő évekre mint bevételt. ha nem tennék akkor ezzel később már nem tudják konszolidálni a költségvetést ha szükséges, így viszont igen. esetleg választások előtt osztogatni, ha jobban megy.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ha jól értelmeztem csak annyi változás történt, hogy az eddig bankbetétben lévő 500 milliárd most MOL részvényekbe került. Nem hiszem, hogy ez akkora probléma lenne. Az államadósság mértéke nem változik, és így is ugyanannyit kell visszafizetnünk az IMF-nek.Schleck
Nem egészen. Az IMF készenléti hiteléből vásárolt be a magyar állam egy tőzsdei cégbe. A készenléti hitelt a gazdasági csőd elkerülésére adták, fel lehetne használni strukturális átalakításokra vagy devizatartalékban hagyni a forint támogatására stb. De nem, tőzsdézünk, ahol az elmúlt pár évben irdatlan nagyot is lehetett bukni. Ráadásul egy olyan cégbe, amelyik nem fizetett osztalékot 2008 óta. Amíg ez a helyzet csak az árfolyamnyereségért lenne érdemes MOL részvényt venni, de azt mondják stratégiai befektetés, nem fogják eladni. Ha osztalékot tud fizettetni az állam, akkor meg nehezen fog különadót fizetni a cég, illetve átkerülhet a papír egy másik kategóriába, ahol nem az árfolyamnyereségre gyúrók játszanak. Az én értelmezésemben volt cca 2 mrd Euro likvid és biztonságos tőkénk tetszőleges felhasználásra, s lett belőle 500 milliárd forintnyi kockázatos és a szándékok alapján holtnak tekinthető tőkénk bizonytalan jövedelemszerző képességgel. Tartok tőle, hogy sehol a világon nem fogják oktatni közgáz egyetemeken, mint kiváló tranzakciót.
(Arról nem is beszélve, hogy 1. miért is tettük lehetővé a Szurgutnak a fél milliárd Euro nyereséget? Ha el akarta adni olyan nagyon, ott a tőzsde. Milyen háttér alkut köthettünk az oroszokkal? 2. Kurva jól mutat a MANYUP dumák után és a nyugdíj megvonások közben az állam tőzsdei megjelenése 500 milliárdért.)tomi-tomi
Nehéz úgy az elfogulatlan szemlélőt alakítani, hogy egyszerre két, egymásnak ellentmondó érvrendszerből támadod az üzletet.

Ha a MOL árfolyama olyan kockázatos, akkor miért baj, hogy stratégiai szempontból az állam nem akarja eladni? Akkor sem, ha majd 30000-t ér egy részvény, és akkor sem, ha a mostani érték felét?

A különadó és az eredmény/osztalék nem zárja ki egymást, mivel a különadót a bevétel után számítják. A MOL tavaly fizetett 30 milliárd különadót és mégis volt 100 milliárdnyi nettó eredménye.

Továbbá az sincs köbe vésve, hogy ha egy cég mindig osztalékot fizet, akkor esik vagy nem emelkedik annyira az árfolyama, ahogy az eredmény visszaforgatása se biztosan vonja maga után az árfolyam növekedését.
Ha egy prosperáló cég évente fizet osztalékot, az is hajthat valamennyit a papírjainak árán, de ha az eredményt rossz befektetésekbe/fejlesztésekbe forgatja, akkor meg csökkenni fog a piaci értéke.

A Szurgutnak nem mi tettük lehetővé a félmilliárd nyereséget. Maguknak köszönhetik, hogy volt bátorságuk és pénzük ahhoz, hogy a válság kellős közepén a piaci ár kétszeresét fizették a papírokért. Nem nekünk, hanem az OMV-nek. Nem is annyira rossz nyelvek szerint az OMV szándékosan adta el a részét pont nekik, mivel ha már nem tudta lenyelni a MOL-t, legalább jól meg tudta szopatni őket egy ilyen kétes tulajdonossal.
A Szurgut gondolom többek között azért nem adta el a papírjait a tőzsdén, mert ha azt mind a piacra önti, akkor nagyon lenyomta volna az árakat. Ekkora részvénytömeget "nem szokás" így értékesíteni egyszerre.
Háttéralku biztosan született az oroszokkal, de hogy konkrétan mi, az biztos nem derül ki. Talán majd ők bővíthetik Paksot, talán a Malév körüli huzavonánál engedünk mi többet, fene tudja.atapapa
A hangsúly a holt tőke-likvid tőke ellentéten van, ha nem akarjuk eladni/hosszútávú befektetésnek szánjuk. (Miért is fektetünk be hosszú távra a jelenlegi helyzetünkben??) Ráadásul az egyik legkockázatosabb befektetési formát választva.
Ha nem akarjuk realizálni az esetleges árfolyamnyereséget (mert stratégiai befektetés!), akkor csak az osztalék jöhet szóba. Alapvetően veszélyes és a többi tulajdonostársnak nonkonform, ha egy tulajdonos két ágon húz jövedelmet egy cégből - különadó és osztalék formájában. A MOL - talán - nem véletlenül nem fizetett osztalékot, a nyereségét így tőkésíteni tudta, fejlesztésekre/terjeszkedésre fordította. Ha az állam olyan mértékű osztalékot akar, amely már összevethető egyéb befektetések jövedelmével és az államháztartásban is több, mint kerekítési hiba (nagyságrendileg cca 30-40 milliárd/év), akkor a MOL osztalékfizetési kötelezettsége 150-200 milliárd/év lenne. Ilyen szintű pénzkivonás nagyon hamar kizsigerelné a céget, az árfolyam egy (jelentősen) csökkent szinten beállna, osztalékfizető papírrá válna a MOL részvény. Az osztalék mértékének fenntarthatósága érdekében megszűnne a különadó, nagyságrendileg ugyanannyi pénzt nyerne az állam. Viszont cserébe a MOL fejlesztő/terjeszkedő képessége a nullához csökkenne. (Abban igazad van, hogy rossz befektetés/fejlesztés esetén is csökken az árfolyam.)
Egyszerűen ennek az üzletnek nem látszik a haszna. Illetve egyetlenegy: 5-10 éven belül eladjuk 150-200%-os haszonnal. "Nem szokás" szarban lévő országnak ilyen távra befektetni a (kockázatos) tőzsdén.
Igenis mi tettük lehetővé a nyereséget a Szurgutnak. Nem volt piacilag indokolt vételi kényszerünk. Pont Te írod le, hogy milyen jót tettünk velük, hogy egyben, tőzsdén kívüli tranzakcióban megszabadítottuk őket jó haszonnal a terhüktől. Öntötték volna a tőzsdére, mennyivel olcsóbban jutottunk volna hozzá? Az meg majd mindennek a teteje lesz, hogy ezek után még az oroszok jutnak üzleti lehetőségekhez. Nekünk kéne cserébe szállítani almalevet Oroszországba az idők végezetéig.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
rászorulók, akiket egy olyan dolog szerint osztályoznak amit nem is lehet nyilvántartani.
ha ezt a lépést meghúzzák akkor forradalom azt csá. én legalább is fegyvert fogok az biztos
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
hát csak most olvastam hogy a MOL biznisz az IMF pénzből ment.
ez az a fajta facepalm amire már nincs kép...

komolyan. rolót mikor húzzuk le?
kiadnak 446845464 lózungot az államadóságcsökkentésről, erre hivatkozva ezer megszorítás, majd 500 milliárdot basznak el erre a pár hónapja még sátánként kezelt IMF hitelből.
el innen de azonnalharomt
Ha jól értelmeztem csak annyi változás történt, hogy az eddig bankbetétben lévő 500 milliárd most MOL részvényekbe került. Nem hiszem, hogy ez akkora probléma lenne. Az államadósság mértéke nem változik, és így is ugyanannyit kell visszafizetnünk az IMF-nek.Schleck
Nem egészen. Az IMF készenléti hiteléből vásárolt be a magyar állam egy tőzsdei cégbe. A készenléti hitelt a gazdasági csőd elkerülésére adták, fel lehetne használni strukturális átalakításokra vagy devizatartalékban hagyni a forint támogatására stb. De nem, tőzsdézünk, ahol az elmúlt pár évben irdatlan nagyot is lehetett bukni. Ráadásul egy olyan cégbe, amelyik nem fizetett osztalékot 2008 óta. Amíg ez a helyzet csak az árfolyamnyereségért lenne érdemes MOL részvényt venni, de azt mondják stratégiai befektetés, nem fogják eladni. Ha osztalékot tud fizettetni az állam, akkor meg nehezen fog különadót fizetni a cég, illetve átkerülhet a papír egy másik kategóriába, ahol nem az árfolyamnyereségre gyúrók játszanak. Az én értelmezésemben volt cca 2 mrd Euro likvid és biztonságos tőkénk tetszőleges felhasználásra, s lett belőle 500 milliárd forintnyi kockázatos és a szándékok alapján holtnak tekinthető tőkénk bizonytalan jövedelemszerző képességgel. Tartok tőle, hogy sehol a világon nem fogják oktatni közgáz egyetemeken, mint kiváló tranzakciót.
(Arról nem is beszélve, hogy 1. miért is tettük lehetővé a Szurgutnak a fél milliárd Euro nyereséget? Ha el akarta adni olyan nagyon, ott a tőzsde. Milyen háttér alkut köthettünk az oroszokkal? 2. Kurva jól mutat a MANYUP dumák után és a nyugdíj megvonások közben az állam tőzsdei megjelenése 500 milliárdért.)tomi-tomi
Nehéz úgy az elfogulatlan szemlélőt alakítani, hogy egyszerre két, egymásnak ellentmondó érvrendszerből támadod az üzletet.

Ha a MOL árfolyama olyan kockázatos, akkor miért baj, hogy stratégiai szempontból az állam nem akarja eladni? Akkor sem, ha majd 30000-t ér egy részvény, és akkor sem, ha a mostani érték felét?

A különadó és az eredmény/osztalék nem zárja ki egymást, mivel a különadót a bevétel után számítják. A MOL tavaly fizetett 30 milliárd különadót és mégis volt 100 milliárdnyi nettó eredménye.

Továbbá az sincs köbe vésve, hogy ha egy cég mindig osztalékot fizet, akkor esik vagy nem emelkedik annyira az árfolyama, ahogy az eredmény visszaforgatása se biztosan vonja maga után az árfolyam növekedését.
Ha egy prosperáló cég évente fizet osztalékot, az is hajthat valamennyit a papírjainak árán, de ha az eredményt rossz befektetésekbe/fejlesztésekbe forgatja, akkor meg csökkenni fog a piaci értéke.

A Szurgutnak nem mi tettük lehetővé a félmilliárd nyereséget. Maguknak köszönhetik, hogy volt bátorságuk és pénzük ahhoz, hogy a válság kellős közepén a piaci ár kétszeresét fizették a papírokért. Nem nekünk, hanem az OMV-nek. Nem is annyira rossz nyelvek szerint az OMV szándékosan adta el a részét pont nekik, mivel ha már nem tudta lenyelni a MOL-t, legalább jól meg tudta szopatni őket egy ilyen kétes tulajdonossal.
A Szurgut gondolom többek között azért nem adta el a papírjait a tőzsdén, mert ha azt mind a piacra önti, akkor nagyon lenyomta volna az árakat. Ekkora részvénytömeget "nem szokás" így értékesíteni egyszerre.
Háttéralku biztosan született az oroszokkal, de hogy konkrétan mi, az biztos nem derül ki. Talán majd ők bővíthetik Paksot, talán a Malév körüli huzavonánál engedünk mi többet, fene tudja.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
Kádár apánk idején a 2. gyerek után mindenki kapott alanyi jogon lakást, Orbán apánk idején csak a rászorulók.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Az átnevezősdi kormányunknak javaslom a Romaland országnevet, államformának pedig a rabszolgatartó királyságot.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
ezek tényleg polgárháborúra játszanak
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Alanyi jogon adna lakást a munkába álló romáknak a kormány
Saját jogán lakáshoz juthatna az a roma család, amely iskolába járatja a gyerekét, és legalább az egyik szülő munkába áll - mondta Farkas Flórián, az Országos Roma Önkormányzat elnöke a Bruxinfonak, miután a kormány bemutatta Brüsszelben az európai uniós romastratégiához benyújtott nemzeti tervet.
Szeretnék néhány jogvédőt felkérni, hogy tüntessenek a jogaimért, a diszkrimináció megszüntetéséért. Egész életemben dolgoztam, adót/járulékokat fizettem, mindhárom gyermekem járt/jár iskolába. Nekem ezért mi jár alanyi jogon? Az hogy tőlem elvehetik közvetve/közvetlenül azt, ami nekik jár?