Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Bajnai nem indult a 2010-es választásokon, nem az ő működéséről hoztak döntést a választók, hanem Fletóéról. Bajnai kormányzásának megítélése még a Fidesz-táborban is kedvező volt.
Dzsokijuing
Mivel nem indult lehetett vele elnéző a Fidesz-tábor. 😊

Pont az egy forduló miatt lesz ki-ki választás a 2014-es. Ezért nem fog labdába rúgni a Jobbik (be van zárva a saját táborába, ebből csak veszíthet) és az MSZP (ha a centrumban megszerveződik a baloldali ellenzéki és szociellenes tömb).
Dzsokijuing
Nem értetted amit írtam.
1. A Jobbik hozza a konstans 5-10%-át. Nem fog kimaradni a Parlamentből.
2. Az általad vázolt Orbán-NemOrbán ki-ki választást mindegy, hogy megnyeri e a Fidesz.
3. 1998-ban is az MSZP nyert, mégis a Fidesz alakított kormányt:




4. A Jobbik pár százaléka és a Fidesz negyevenvalahány százaléka biztos elegendő lesz a kormányalakításhoz.
5. A kérdés az, hogy nem jobb e, ha a Fidesznek egyedül megvan az 50%+1 képviselője, mintha a stabil kormányzáshoz be kell vonni a Jobbikot.
6. Szerintem jobb.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Persze ez az egész csak sokismeretlenes hipotézis. Orbán tábora a legösszetartóbb és az összetartókra van szabva a rendszer.Dzsokijuing
Szerintem nem az a jó szó, hogy "összetartó", inkább mondanám azt, hogy jobbközépen a fidesz van egyedül (tudom, lehet őt komcsizni, nácizni, de alapvetően jobbközépnek definiálja magát a fidesz, és szerintem a hívei is magukat).
atapapa
Erről a jobbközép önképről kérdezd meg Sólyom Lászlót, Mellárt vagy Chikánt, szerintem mást mondanának 😊
Dzsokijuing
Ezért fogalmaztam úgy ahogy: az önkép nem mindig támaszkodik az objektív mércére 😊

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 859 — Saturday Night Lights

A Fidesz annyira veszi komolyan a saját alaptörvényét, hogy már a számozással sem törődik. Hányszor módosítják? Kit érdekel? Ahányszor csak akarják.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 859 — Saturday Night Lights
Persze ez az egész csak sokismeretlenes hipotézis. Orbán tábora a legösszetartóbb és az összetartókra van szabva a rendszer.Dzsokijuing
Szerintem nem az a jó szó, hogy "összetartó", inkább mondanám azt, hogy jobbközépen a fidesz van egyedül (tudom, lehet őt komcsizni, nácizni, de alapvetően jobbközépnek definiálja magát a fidesz, és szerintem a hívei is magukat).
atapapa
Erről a jobbközép önképről kérdezd meg Sólyom Lászlót, Mellárt vagy Chikánt, szerintem mást mondanának 😊
Maradjunk annyiban, hogy a Fidesz a Jobbikhoz képest van jobbközépen.
Az "egy a tábor" orbáni elmélete a kétharmadban csúcsosodott ki, csak mivel egymással nem egy politikai családba tartozó választókat egyesített, már szét is hullott.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 859 — Saturday Night Lights
Bajnai nem bukott meg. Ez a Fidesz vs Fidesz ft. Jobbik dolog meg, olyan hogy eddig rosszabb verzió mint a másik.Amadeus91
De, Bajnai csúnyán megbukott a közvélemény szemében. (Most ne azt nézd valójában amit tett az mennyire volt hasznos, hiszen a szavazó sem ezt nézi. Pontosítok: a szavazók döntő része nem ezt nézi.)
A 2010es választás tétje, hogy nyer e a Fidesz 2/3-al vagy "csak" simán nyer ugyanilyen kisebbik rossz választása történet volt, nemde?
(Mondjuk a 2006-os, hogy maradjon e Gyurcsány, vagy jöjjön Orbán, szintén nem egy örömünnep, de ez a magyar politika már csak ilyen.)
Az előző választás után volt itt beszélgetés, és haromttal "vitáztunk" azon, hogy mi lett volna a jó választás a szar és a fos közül, én akkor is azt mondtam, hogy az a választás nem pártokról szólt, hanem a 2/3-ról, a Fidesz győzelem megakadályozhatatlan volt, és bármennyire is morbid, de az MSZP-re kellett volna felelősen szavazni.
Most meg úgy gondolom, hogy a Fidesz kormányzás megakadályozhatatlan, és aki nem akarja, hogy ez a Jobbikkal történjen koalícióban, anak a Fideszre kell szavaznia.


Sobri Jóska
Bajnai nem indult a 2010-es választásokon, nem az ő működéséről hoztak döntést a választók, hanem Fletóéról. Bajnai kormányzásának megítélése még a Fidesz-táborban is kedvező volt.
Pont az egy forduló miatt lesz ki-ki választás a 2014-es. Ezért nem fog labdába rúgni a Jobbik (be van zárva a saját táborába, ebből csak veszíthet) és az MSZP (ha a centrumban megszerveződik a baloldali ellenzéki és szociellenes tömb).

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
 www.origo.hu/itthon/20120925-tomegevel-vonjak-ki-a-gyogyszereket-a-magyar-piacrol.html
Ez is tipikusan az a helyzet, hogy hazafias lózungokkal, demagóg szöveggel etejük a népet (valahol még el is fogadható érveket is becsúsztatva a döntés magyarázatba), majd meghozunk egy olyan döntést aminek az ország látja a kárát. Olyan cégek mint Astra Zeneca, Bayer, Abbott, MSD stb mennek el az országból, akiknek a jelenléte rettentő sokat jelentett. Csak egy sarkalatos példa: Astra még jégpályát is épített Magyarországon. A gyógyszercégek az őket érő sarcolások ( a legutolsó ilyen volt a visszamenőleges nyereség adó) után természetesen beintenek és elmennek a szlovákokhoz, ukránokhoz, románokhoz, lengyelekhez. Oda döntik a pénzt, mi meg büszkén hátradölhetünk, hogy a szabadságharcunk részeként adtunk a karvalytőkének. Bravó Vitya!


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Bajnai nem bukott meg. Ez a Fidesz vs Fidesz ft. Jobbik dolog meg, olyan hogy eddig rosszabb verzió mint a másik.Amadeus91
De, Bajnai csúnyán megbukott a közvélemény szemében. (Most ne azt nézd valójában amit tett az mennyire volt hasznos, hiszen a szavazó sem ezt nézi. Pontosítok: a szavazók döntő része nem ezt nézi.)
A 2010es választás tétje, hogy nyer e a Fidesz 2/3-al vagy "csak" simán nyer ugyanilyen kisebbik rossz választása történet volt, nemde?
(Mondjuk a 2006-os, hogy maradjon e Gyurcsány, vagy jöjjön Orbán, szintén nem egy örömünnep, de ez a magyar politika már csak ilyen.)
Az előző választás után volt itt beszélgetés, és haromttal "vitáztunk" azon, hogy mi lett volna a jó választás a szar és a fos közül, én akkor is azt mondtam, hogy az a választás nem pártokról szólt, hanem a 2/3-ról, a Fidesz győzelem megakadályozhatatlan volt, és bármennyire is morbid, de az MSZP-re kellett volna felelősen szavazni.
Most meg úgy gondolom, hogy a Fidesz kormányzás megakadályozhatatlan, és aki nem akarja, hogy ez a Jobbikkal történjen koalícióban, anak a Fideszre kell szavaznia.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 697
3 gyerekemből 3 jár kéttannyelvű iskolába. Annak idején én is ott végeztem. Közel perfekt beszélni egy nyelvet nagyon nagy előny. Drága nagymamám, aki egy egyszerű szabó volt, mondta mindig "kisfiam ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz". Mind a mai napig igazán nagy előny a nyelvtudásom. Nem csak nekem, hanem a hazámnak is. Aki ezt nem látja be az hülye. Ez az istenverte barom, ha ezt elérné jogalapot adhatna ezen logika mentén Ficoéknak, megszünne a Bólyai, a Marosvásárhelyi egyetem stb. Hihetetlen.diverdoc
Mindenzt úgy h az EU-rangsor legalján állunk már most nyelvtudásban.empty taxi
"learn england"

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
3 gyerekemből 3 jár kéttannyelvű iskolába. Annak idején én is ott végeztem. Közel perfekt beszélni egy nyelvet nagyon nagy előny. Drága nagymamám, aki egy egyszerű szabó volt, mondta mindig "kisfiam ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz". Mind a mai napig igazán nagy előny a nyelvtudásom. Nem csak nekem, hanem a hazámnak is. Aki ezt nem látja be az hülye. Ez az istenverte barom, ha ezt elérné jogalapot adhatna ezen logika mentén Ficoéknak, megszünne a Bólyai, a Marosvásárhelyi egyetem stb. Hihetetlen.diverdoc
Mindenzt úgy h az EU-rangsor legalján állunk már most nyelvtudásban.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Ez tényleg no komment...
 velemenyvezer.blog.hu/2012/09/24/hoffmann_rozsa_harca_az_idegen_nyelvu_oktatas_ellen?fb_action_ids=10151151036171166&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%2210151151036171166%22%3A478469842173147%7D&action_type_map=%7B%2210151151036171166%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=empty taxi
3 gyerekemből 3 jár kéttannyelvű iskolába. Annak idején én is ott végeztem. Közel perfekt beszélni egy nyelvet nagyon nagy előny. Drága nagymamám, aki egy egyszerű szabó volt, mondta mindig "kisfiam ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz". Mind a mai napig igazán nagy előny a nyelvtudásom. Nem csak nekem, hanem a hazámnak is. Aki ezt nem látja be az hülye. Ez az istenverte barom, ha ezt elérné jogalapot adhatna ezen logika mentén Ficoéknak, megszünne a Bólyai, a Marosvásárhelyi egyetem stb. Hihetetlen.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Persze ez az egész csak sokismeretlenes hipotézis. Orbán tábora a legösszetartóbb és az összetartókra van szabva a rendszer.Dzsokijuing
Szerintem nem az a jó szó, hogy "összetartó", inkább mondanám azt, hogy jobbközépen a fidesz van egyedül (tudom, lehet őt komcsizni, nácizni, de alapvetően jobbközépnek definiálja magát a fidesz, és szerintem a hívei is magukat).
Baloldalon vannak legalább ketten, a széljobbon ott a jobbik, de ők szintén a baloldalból haraptak ki komoly mennyiségű szavazót 2010-ben Kelet-Magyarországon.
Ugyanezt láttuk már fordított felállásban 1994-ben, a baloldalon volt egy 35%-os MSZP, senki más, a jobboldal meg szétszabdalva nézte, hogy az egyéni körzeteket miként nyeri ellene sorra az MSZP és szerez vagy 15%-kal több parlamenti mandátumot annál, mint ahány szavazója volt.

A legnagyobb változást szerintem a második forduló kiiktatása hozza, most már nem lehet sumákolni 1998-as Fidesz módra az első forduló előtt, itt ha valaki nem elég erős egyedül, akkor már a választásnak is úgy kell nekimennie, hogy megmutatja a szándékait a koalíciós partnereit illetően.
Most már kevésbé lehet majd hitegetni a szavazót, hogy a kormányzás érdekében kivel hajlandó és kivel nem a párt összefeküdni.

több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
Ez tényleg no komment...
 velemenyvezer.blog.hu/2012/09/24/hoffmann_rozsa_harca_az_idegen_nyelvu_oktatas_ellen?fb_action_ids=10151151036171166&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%2210151151036171166%22%3A478469842173147%7D&action_type_map=%7B%2210151151036171166%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 697
 atlatszo.hu/2012/09/24/a-nemzeti-egyuttmukodes-rendszere-kik-ejtettek-foglyul-a-magyar-allamot/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 697
 index.hu/belfold/2012/09/20/medgyessy_bajnai_az_egyeduli_alkalmas_jelolt/Amadeus91
Az ellenzék kompetens miniszterelnök-jelöltjének személye először a választás napján lesz érdekes, mert az egy forduló miatt minden regisztrált azért fog elmenni szavazni, hogy "Orbán vagy XY"? Ez lesz akkor a fő kérdés, minden más csak másodlagos. Ha mondjuk ez a személy Bajnai és nyer, a következő kérdés, mekkora a személyes politikai ereje a mögé-mellé felsorakozó erők kontrollálására ld. Radicová választási tündöklése és gyors bukása.

Az már csak hab a tortán, hogy a választás utáni kormányozhatósági dilemmák a baloldalon lesznek az igazán súlyosak, főleg, ha tényleg kialakul 2014 tavaszára a négyosztatú tér: Fidesz/Jobbik/MSZP-DK/Új Pólus.

Persze ez az egész csak sokismeretlenes hipotézis. Orbán tábora a legösszetartóbb és az összetartókra van szabva a rendszer.Dzsokijuing
Nem az a kérdés, hogy Orbán vagy XY.
Az a kérdés hogy Orbán egyedül tud kormányt alakítani, vagy a Jobbikkal koalícióban.
A 2014es választás erről szól.
Minden előrejelzés, latolgatás, közvéleménykutatás egyértelmű annak tekintetében, hogy a Fidesz-Jobbik megszerzi az 50+ százalékot, és semmi nem mutat arra, hogy ez ne így lenne, akár örülünk ennek, akár nem.
A kérdés, hogy be kell e vonni a Jobbikot a kormányzásba, vagy sem. A Fideszben sokan nem bánnák.

(Egyébként az LMP politikai öntökönszúrást követne el, ha beállna Bajnai mögé. Lehet Más a Politika, egy bukott "komcsi" miniszterelnökkel, eléggé morbid lenne. Vagy csak nem lenne annyira más.)Sobri Jóska
Bajnai nem bukott meg. Ez a Fidesz vs Fidesz ft. Jobbik dolog meg, olyan hogy eddig rosszabb verzió mint a másik.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
 index.hu/belfold/2012/09/20/medgyessy_bajnai_az_egyeduli_alkalmas_jelolt/Amadeus91
Az ellenzék kompetens miniszterelnök-jelöltjének személye először a választás napján lesz érdekes, mert az egy forduló miatt minden regisztrált azért fog elmenni szavazni, hogy "Orbán vagy XY"? Ez lesz akkor a fő kérdés, minden más csak másodlagos. Ha mondjuk ez a személy Bajnai és nyer, a következő kérdés, mekkora a személyes politikai ereje a mögé-mellé felsorakozó erők kontrollálására ld. Radicová választási tündöklése és gyors bukása.

Az már csak hab a tortán, hogy a választás utáni kormányozhatósági dilemmák a baloldalon lesznek az igazán súlyosak, főleg, ha tényleg kialakul 2014 tavaszára a négyosztatú tér: Fidesz/Jobbik/MSZP-DK/Új Pólus.

Persze ez az egész csak sokismeretlenes hipotézis. Orbán tábora a legösszetartóbb és az összetartókra van szabva a rendszer.Dzsokijuing
Nem az a kérdés, hogy Orbán vagy XY.
Az a kérdés hogy Orbán egyedül tud kormányt alakítani, vagy a Jobbikkal koalícióban.
A 2014es választás erről szól.
Minden előrejelzés, latolgatás, közvéleménykutatás egyértelmű annak tekintetében, hogy a Fidesz-Jobbik megszerzi az 50+ százalékot, és semmi nem mutat arra, hogy ez ne így lenne, akár örülünk ennek, akár nem.
A kérdés, hogy be kell e vonni a Jobbikot a kormányzásba, vagy sem. A Fideszben sokan nem bánnák.

(Egyébként az LMP politikai öntökönszúrást követne el, ha beállna Bajnai mögé. Lehet Más a Politika, egy bukott "komcsi" miniszterelnökkel, eléggé morbid lenne. Vagy csak nem lenne annyira más.)

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 317 — Ajmo Vatreni
 www.portfolio.hu/gazdasag/mindenki_halalra_remul_es_lesz_penz_munkahelyvedelmi_tervre.173236.html

Ez borzasztóan király címválasztás, és szépen le is írja, hogy mekkora baromság, mindezt tárgyilagosan. Csodás.Gyurma Pappa
ezt már elhinni is nehéz, hogy ezt valaki komolyan is gondolja.Amadeus91
Pedig, vannbak ilyenek. Legalább ketten.

 subba.blog.hu/2012/09/21/gazdasagpolitika_dalocska
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 697
 www.portfolio.hu/gazdasag/mindenki_halalra_remul_es_lesz_penz_munkahelyvedelmi_tervre.173236.html

Ez borzasztóan király címválasztás, és szépen le is írja, hogy mekkora baromság, mindezt tárgyilagosan. Csodás.Gyurma Pappa
ezt már elhinni is nehéz, hogy ezt valaki komolyan is gondolja.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
 www.portfolio.hu/gazdasag/mindenki_halalra_remul_es_lesz_penz_munkahelyvedelmi_tervre.173236.html

Ez borzasztóan király címválasztás, és szépen le is írja, hogy mekkora baromság, mindezt tárgyilagosan. Csodás.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 859 — Saturday Night Lights
 index.hu/belfold/2012/09/20/medgyessy_bajnai_az_egyeduli_alkalmas_jelolt/Amadeus91
Az ellenzék kompetens miniszterelnök-jelöltjének személye először a választás napján lesz érdekes, mert az egy forduló miatt minden regisztrált azért fog elmenni szavazni, hogy "Orbán vagy XY"? Ez lesz akkor a fő kérdés, minden más csak másodlagos. Ha mondjuk ez a személy Bajnai és nyer, a következő kérdés, mekkora a személyes politikai ereje a mögé-mellé felsorakozó erők kontrollálására ld. Radicová választási tündöklése és gyors bukása.

Az már csak hab a tortán, hogy a választás utáni kormányozhatósági dilemmák a baloldalon lesznek az igazán súlyosak, főleg, ha tényleg kialakul 2014 tavaszára a négyosztatú tér: Fidesz/Jobbik/MSZP-DK/Új Pólus.

Persze ez az egész csak sokismeretlenes hipotézis. Orbán tábora a legösszetartóbb és az összetartókra van szabva a rendszer.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 697
 index.hu/belfold/2012/09/20/medgyessy_bajnai_az_egyeduli_alkalmas_jelolt/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Nem nincsenek pontos számaim, ellenben azt tudom, hogy a fizetésem igen jelentős része vonul vissza az államkasszába. Az is érdekes kérdés mi számít segélyből élőnek. 8 gyerekes családnál csak a nem dolgozó apa meg az anya, a 8 gyerek nem, de rohadtul ne csináljon az 8 gyereket, aki egyet se képes eltartani munkával rendesen. Mert ugye számokkal könnyű dobálózni, hogy csak 200.000 a segélyen élő, de ha mögémész a dolgoknak jóval másabb a kép. De még egyszer mondom, ha neked így jó légy boldog, kívánom fizess még jó sok adót, ha ez kell az örömödhöz. gabokocka
Nekem ez nem jó.
Ahogy az se, ha valaki állít valami orbitális blődséget, de alátámasztani nem tudja.
Itt a fórumon a második ellen tudok érdemben kommunikálni.

De próbáljunk meg érdemben érvelni.
Nekem nem csak a fizetésem jelentős része vonul vissza az államkasszába, hanem vállalkozóként sokfajta járulék, adó, hozzájárulás, eléggé rengeteg.
Nekem se tetszik, de ez van.
Viszont ezek a pénzek a költségvetésbe kerülnek, ami kb 6000 milliárd forint, és ott a hozzá nem értő és korrupt politikusok, és "udvartartásuk" amellett, hogy ebből úgy ahogy (elég silányul) elműködteti az országot, jelentős részét - egyszerűsítsük le- ellopja, és elherdálja dilettáns módon.
Ez szégyen és gyalázat, és ez ellen kellene tenni, ez tagadhatatlan.
Viszont ha van olyan része a pénznek, amit befizetek, és amelyről úgy érzem jó helyre kerül, az a szociálisan hátrányos helyzetűek, és egyéb nyomorúságosan élők által kapott segélyek. Annak ellenére, hogy ezek közül sok a cigány.
Ha mögémegyek a dolgoknak, akkor azt látom, hogy segélyezésre kb. elmegy 100 milliárdnyi nagyságrend, és különböző faszságokra, korrupció miatt, dilettantizmus miatt ennek a 10-15 szöröse. Engem ez sokkal jobban zavar.
Az, hogy te például azt hiszed, hogy a segélyek törik meg a magyar gazdaságot, azok miatt tűnik el a fizud nagy része tipikus kurcinfós, hangulatkeltő faszság.
Ha mondjuk Bill Gates zsebből fizetné holnaptól az összes kifizetett segélyt a következő 20 évben, akkor se változna érdemben semmi. Nem fizetnél kevesebb adót, járulékot, és a 100 milliárdnyi többlettől semmi érzékelhető változás nem lenne.
Azt kell mondjam, sokkal nagyobb a baj annál, hogy bármi köze legyen a segélyekhez a megoldásuknak.
Csak ugye ezt hangoztatni sokkal lelkesítőbb, mint belegondolni, vagy mögé nézni.

Amiben maximálisan egyet tudok érteni, hogy mindenki annyi gyereket csináljon, amenyit egészségesen el is tud tartani. A gyerekek érdeke lenne ez, egyértelműen. De ennek vajmi kevés köze van ahhoz, hogy ezek a gyerekek cigányok, vagy sem.

több mint 12 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 267 — Keep pounding
Nem nincsenek pontos számaim, ellenben azt tudom, hogy a fizetésem igen jelentős része vonul vissza az államkasszába. Az is érdekes kérdés mi számít segélyből élőnek. 8 gyerekes családnál csak a nem dolgozó apa meg az anya, a 8 gyerek nem, de rohadtul ne csináljon az 8 gyereket, aki egyet se képes eltartani munkával rendesen. Mert ugye számokkal könnyű dobálózni, hogy csak 200.000 a segélyen élő, de ha mögémész a dolgoknak jóval másabb a kép. De még egyszer mondom, ha neked így jó légy boldog, kívánom fizess még jó sok adót, ha ez kell az örömödhöz.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Tehát szerinted ideális az, ha 2.6 millió ember tart el 10 milliót. Örülök, hogy szerinted így jó, de én nem szeretnék magamon kívül még másik három embert eltartani egyelőre. gabokocka
Nem, szerintem nem ideális.
Sőt.
Erről lehetne beszélgetni, mert ez egy alacsony szám.
De semmi köze a 0.19 milliónyi segélyből élő kb. 100 milliárdjához.
Persze akkor, ha az adataim helyesek.

De nem erről volt szó.
Azt írtad:
Igazából az embereknek kellene rájönni, hogy nem szabad eltűrni, hogy az a kevés adófizető tartsa el a sok segélyből élőt.gabokocka
Ez szerintem egy tipikus kurucinfós baromság, amit azok szajkóznak, akiknek fingjuk nincs a valós számokról.
De azt hittem neked van, és megosztod velünk.
Hogy számodra kiket takar a kevés adófizető - a 2.6 milliónyi adózót akikre én gondolok? És kiket takar a sok segélyből élő - az én számom 0.19 millió, de ez messze van nagyon a soktól. Itt várnék tőled valami számot, ami alátámasztja, hogy nem a levegőbe beszélsz.
Én szeretnék rájönni és nem szeretném eltűrni, csak ehhez kéne tudnom a számokat.
Ebben segíthetnél, és elárulhatnád mennyi az a sok segélyből élő.

több mint 12 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 267 — Keep pounding
Tehát szerinted ideális az, ha 2.6 millió ember tart el 10 milliót. Örülök, hogy szerinted így jó, de én nem szeretnék magamon kívül még másik három embert eltartani egyelőre.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Igazából az embereknek kellene rájönni, hogy nem szabad eltűrni, hogy az a kevés adófizető tartsa el a sok segélyből élőtgabokocka
Ezt már sokszor hallottam, csak sosincsenek mögöttük számadatok.
Elárulod, hogy a kevés adófizető hány embert jelent, és a sok segélyből élő hányat? Hogy lehessen erről érdemben beszélni, ne csak egy alátámasztatlan populista lózung legyen az egész.
Persze én is gugliztam, de én olyan adatokat találtam, mely szerint 2.6 millió adófizető volt 2011-ben Magyarországon, és 191ezer segélyből élő.
De ez olyan messze van a kevés adófizető-sok segélyből élőtől, hogy gondolom neked teljesen más számadataid vannak. Ez érdekelne.Sobri Jóska
Ha szerinted 2.8 millió lakosa van az országnak akkor minden rendben. 2.6 millió ember nem tud eltartani 10 milliót.gabokocka
Szerinted az USA-ban a lakosság 96%-a adófizető? Vagy Németországban?
Amúgy abban igazad van, hogy 2.6 millió nem tud eltartani 10 milliót.
De semmi köze ahhoz az 0.19 millió szerencsétlenhez, akik segélyből élnek.
És én csak aziránt érdeklődtem, és nem kaptam választ, hogy szerinted melyek a számok, melyek alátámasztják, hogy kevés adófizető van és sok segélyből élő.
Én a 2.6 milliót találtam a kevés adófizetőhöz, és a 0.19 milliót a sok segélyezetthez.
De érdekelnének a te számaid.

Egyébként a segélyezés maximuma kb 60 ezer forint/hónap/fő.
Ha mondjuk minden segélyezett a maximumot kapná, az kb 11.5 milliárd forint lenne havonta, és 137.5 milliárd forint évente.
(Valójában ennek kb a 60%-a a valós szám.)
Ez a GDP kb. 3 ezreléke. Többe kerül például a közösségi közlekedésben nyújtott állami utazási kedvezmények árkiegészítése.
Tipikus kurucinfós feeling, amikor előjönnek a segélyek, mint a magyar gazdaságon lévő óriási béklyó, miközben az összes segély teljes összege is költségvetésileg elenyésző szám.