Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 317 — Ajmo Vatreni
Innentől kezdve úgy gondolom, hogy ez drága nekem. Ha mindenhol termelnének hozzáadott értéket, akkor nem szólnék semmit. Gyurma Pappa
Ez két oldalról is parasztvakítás.
Az egyik, hogy elmondhatják, hogy nincs ingyen a segély, a másik, hogy villoghatnak, hogy mennyivel többen dolgoznak (statisztikailag).

Ha mindkét állítást tüzetesen vizsgálod, akkor kiderülnek a részletek.
Persze aki el akarja hinni, annak kedvesek ezek a szavak
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Azért megnéznék egy forrást arról, hogy a közmunkára fordított pénz miatt párhuzamosan mennyivel fizetnek ki kevesebb segélyt.

De abban nincs köztünk vita, hogy kiadást kell csökkenteni, nem bevételt növelni. atapapa
Nézd: semmi nem változott. A közmunkások 50%-a dolgozik, de ők előtte is dolgoztak. Pl. anyósom civilként alpolgármester egy kis faluban, náluk van önkormányzati kert, ott termesztenek paprikát, paradicsomot, egy részét eladják, amiből fejlesztik az idősek otthonát, az iskolát, egy részét pedig megeszik a gyerekek. De ott ez a program 5 éve megy.
Máshol, ahol idén be kellett indítani, ott általában vagy semmit nem csinálnak, csak kapják továbbra is a pénzt, máshol pedig a polgármester és haverjai cégébe dolgoznak be, tehát te meg én fizetjük ki nekik a dolgozóik bérét.

Ahol nem csinálnak semmit, ott igazából segélyként működik a dolog, de számos helyen, ahol mondjuk naponta megkapáltatják velük az árokoldalt, igazából nem termelnek semmit, szóval ott is marad segély. Itt Pécsen azokat a munkákat végzik, amit eddig a közérdekű munkára kötelezett emberek végeztek, szóval eddig ingyen volt, pl. virágot ültetnek stb.

Innentől kezdve úgy gondolom, hogy ez drága nekem. Ha mindenhol termelnének hozzáadott értéket, akkor nem szólnék semmit.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt

Amennyiben holnap azt mondaná az EU hogy Magyarország 3 évre 3% helyett 6%-os hiányt produkálhat a gazdaság felpörgetése érdekében, egy másodperc alatt elfelejtené a Kormány az adósság elleni harc prioritását. atapapa
Oké, én ezt aláírom. De az IMF nem mondta egy szóval sem, hogy ezt a bevételek orbitális növelésével kell elérni. Ez itt az én fő gondom. Hiányt csökkenteni lehet a kiadások csökkentésével is, pl. nem kell stadionokat terveztetni, költséges közmunkaprogramot fent tartani.Gyurma Pappa
Azért megnéznék egy forrást arról, hogy a közmunkára fordított pénz miatt párhuzamosan mennyivel fizetnek ki kevesebb segélyt.

De abban nincs köztünk vita, hogy kiadást kell csökkenteni, nem bevételt növelni.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó

Amennyiben holnap azt mondaná az EU hogy Magyarország 3 évre 3% helyett 6%-os hiányt produkálhat a gazdaság felpörgetése érdekében, egy másodperc alatt elfelejtené a Kormány az adósság elleni harc prioritását. atapapa
Oké, én ezt aláírom. De az IMF nem mondta egy szóval sem, hogy ezt a bevételek orbitális növelésével kell elérni. Ez itt az én fő gondom. Hiányt csökkenteni lehet a kiadások csökkentésével is, pl. nem kell stadionokat terveztetni, költséges közmunkaprogramot fent tartani.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 697


A Közmunka ünnepe!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 www.portfolio.hu/gazdasag/gyogyulnak_a_sebek_dragan_es_fajdalmasan.173569.html

Visszautalok egy korábbi megjegyzésemre, miszerint a magyar gazdaságpolitika elsődleges célja (a holdudvar gazdagítása mellett) az eladósodottság csökkentése. Gyurma Pappa
IMF és EU.
Komolyan érdekel, hogy te miként nem csökkentenéd az adósságállományt e két szervezet elvárásai ellenére.
Orbánék úgy mentek neki ennek a ciklusnak, hogy majd kinőjük az adósságot, többször hivatkoztam arra, hogy átmenetileg magasabban meghúzott hiánycélért pitiztek az EU-nál, nem jött be.
Demján pont erről beszélt egy egyébként is érdekes friss interjúban:

"Ebből egy kiút lehetett volna, ha az unió a kormány megalakulása után engedélyezi, hogy magasabb legyen a magyar költségvetés hiánya, és a kormány ezzel párhuzamosan támogatni tudja a termelés beindulását. De ez nem történt meg."
 www.origo.hu/gazdasag/20120928-szegenyekre-es-muveszekre-hagyom-a-vagyonom-interju-demjan-sandorral.html

Mivel van egy ilyen irányú kényszer, Orbánék ezt úgy kommunikálják, mintha ez saját elhatározásból történne, ez nagyon jó dolog lenne az ország számára és ebben a küzdelemben ők megingathatatlanok.
Amennyiben holnap azt mondaná az EU hogy Magyarország 3 évre 3% helyett 6%-os hiányt produkálhat a gazdaság felpörgetése érdekében, egy másodperc alatt elfelejtené a Kormány az adósság elleni harc prioritását.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
azért vicc az LMP is. Tipikusan a "nekünk minden szar" duzzogás.Amadeus91
Mit vársz egy párttól, akinek már a neve paradox, teljesen gyökértelen, semmi valódi bázisa, és egyetlen érdemi akciót nem lehet a nevükhöz kötni?

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
 www.portfolio.hu/gazdasag/gyogyulnak_a_sebek_dragan_es_fajdalmasan.173569.html

Visszautalok egy korábbi megjegyzésemre, miszerint a magyar gazdaságpolitika elsődleges célja (a holdudvar gazdagítása mellett) az eladósodottság csökkentése.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 697
azért vicc az LMP is. Tipikusan a "nekünk minden szar" duzzogás.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
 https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/403354_506128052750267_385464656_n.jpg

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A fórum mostanában elfeledett slágere politikai köntösbe bújtatva:


több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 697
 www.portfolio.hu/gazdasag/mellar_stagflacios_helyzet_van_magyarorszagon.173514.html

hihetetlen, hogy a holdudvar, ha lekerül a fizetési listáról, értelmes dolgokat is tud mondaniGyurma Pappa
 eztigyhogy.nolblog.hu/archives/2012/09/27/Szijjrt_Pter_nem_cfolja_hogy_az_azeriek_figyelmbe_ajnlottk_a_Kzgpet/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
 www.portfolio.hu/gazdasag/mellar_stagflacios_helyzet_van_magyarorszagon.173514.html

hihetetlen, hogy a holdudvar, ha lekerül a fizetési listáról, értelmes dolgokat is tud mondani

több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Mondjuk azt nem tudom, hogyha nem lesz listás szavazás, csak lakóhely szerinti, akkor tulajdonképpen kire, mire szavaznak.
Lesz a parlamentben Marosvásárhely 1-es körzetnek képviselője, meg Burgenlandnak, urambocsá Sidney-nek, ha regisztrálnak ott elegen?Sobri Jóska
szénegyszerű, minden külföldi-belföldi-felföldi budapesten szavaz egyénire, az én tippem Újlipótváros lenne 😀


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
(Látszik, hogy a Jobbik az emberek pártja. 😊 )

Miért nem baj, ha a hazai apolitikusok, kiábrándultak, babkonzervesek nem regisztrálnak és csak kevesek mennek el szavazni?
Mert annál nagyobb arányt képvisel a határon túliak szavazata. Mára közel 500 ezer a külhoni állampolgár. Nyilván nem szavaz mindenki, de ahogy szimbolikus volt nekik az állampolgárság (vagy előbb a magyarigazolvány), úgy szimbolikusnak érezhetik az első választási részvételüket egy hivatalos magyar választási eljárásban.
És kire fognak szavazni? Akik miatt nem sikerült az a bizonyos népszavazás, vagy akik miatt egyáltalán szavazhatnak?Atari
Továbbra is nonszensznek tartom, hogy külhonban élők határozzák meg azt, hogy én hogyan éljek itthon. Az egyéb előnyeikről nem is beszélve.apeszos
Az mitől életszerűbb, hogy a (teszem azt) zempléniek határozzák meg, hogy él valaki Sopronban?
Már amennyire a szavazatok egy részével meg lehet határozni bármit is.
Jelen állás szerint minden magyar állampolgár akinek van szavazati joga szavazhat, képviselőt választ, és ezen képviselők együttesen alkotják az Országgyűlést, és "határrozzák meg" ki hogyan él. (Szerintem nem, csak törvényeket alkotnak, de ez a vita messze vezetne.)
Jelen állás szerint nem él minden állampolgár itthon, vagyis külhonban élnek sokan.
Jár nekik a választójog, mivel állampolgárok. (Az valóban morbid, ahogy Amadeus91 is írja, hogy megkaphatták, de megkapták, ez már nem vitás.)

Mondjuk azt nem tudom, hogyha nem lesz listás szavazás, csak lakóhely szerinti, akkor tulajdonképpen kire, mire szavaznak.
Lesz a parlamentben Marosvásárhely 1-es körzetnek képviselője, meg Burgenlandnak, urambocsá Sidney-nek, ha regisztrálnak ott elegen?

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 859 — Saturday Night Lights
(Látszik, hogy a Jobbik az emberek pártja. 😊 )

Miért nem baj, ha a hazai apolitikusok, kiábrándultak, babkonzervesek nem regisztrálnak és csak kevesek mennek el szavazni?
Mert annál nagyobb arányt képvisel a határon túliak szavazata. Mára közel 500 ezer a külhoni állampolgár. Nyilván nem szavaz mindenki, de ahogy szimbolikus volt nekik az állampolgárság (vagy előbb a magyarigazolvány), úgy szimbolikusnak érezhetik az első választási részvételüket egy hivatalos magyar választási eljárásban.
És kire fognak szavazni? Akik miatt nem sikerült az a bizonyos népszavazás, vagy akik miatt egyáltalán szavazhatnak?Atari
Akikért Kövér és a Fidesz Erdélybe ment kampányolni az önkormányzati választások előtt (az MPP és az EMNP) nagyot buktak utána. Szóval nem írnám alá előre a tömeges 2014-es vonulást Csaba királyfi mögött. A távolmaradás valószínűbb.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 697
(Látszik, hogy a Jobbik az emberek pártja. 😊 )

Miért nem baj, ha a hazai apolitikusok, kiábrándultak, babkonzervesek nem regisztrálnak és csak kevesek mennek el szavazni?
Mert annál nagyobb arányt képvisel a határon túliak szavazata. Mára közel 500 ezer a külhoni állampolgár. Nyilván nem szavaz mindenki, de ahogy szimbolikus volt nekik az állampolgárság (vagy előbb a magyarigazolvány), úgy szimbolikusnak érezhetik az első választási részvételüket egy hivatalos magyar választási eljárásban.
És kire fognak szavazni? Akik miatt nem sikerült az a bizonyos népszavazás, vagy akik miatt egyáltalán szavazhatnak?Atari
Továbbra is nonszensznek tartom, hogy külhonban élők határozzák meg azt, hogy én hogyan éljek itthon. Az egyéb előnyeikről nem is beszélve.apeszos
az a nonszensz, hogy úgy kapnak állampolgárságot, hogy Magyarországon nincs bejelentett lakcímük, jövedelmük, fizetett adójuk. Ilyen a világon nincs. Relatíve érintett vagyok a témában - csak a másik végéről mint mindig - de nem nagyon találtam ehhez hasonlót sehol sem még. (német, USA viszonyoknak olvastam utána mélyebbre hatóan e téren)

btw földhöz verném a seggem örömömben, ha ennyi kéne a német állampolgársághoz mint amennyi Erdélyben a magyarhoz kell.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
(Látszik, hogy a Jobbik az emberek pártja. 😊 )

Miért nem baj, ha a hazai apolitikusok, kiábrándultak, babkonzervesek nem regisztrálnak és csak kevesek mennek el szavazni?
Mert annál nagyobb arányt képvisel a határon túliak szavazata. Mára közel 500 ezer a külhoni állampolgár. Nyilván nem szavaz mindenki, de ahogy szimbolikus volt nekik az állampolgárság (vagy előbb a magyarigazolvány), úgy szimbolikusnak érezhetik az első választási részvételüket egy hivatalos magyar választási eljárásban.
És kire fognak szavazni? Akik miatt nem sikerült az a bizonyos népszavazás, vagy akik miatt egyáltalán szavazhatnak?Atari
Továbbra is nonszensznek tartom, hogy külhonban élők határozzák meg azt, hogy én hogyan éljek itthon. Az egyéb előnyeikről nem is beszélve.
több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
(Látszik, hogy a Jobbik az emberek pártja. 😊 )

Miért nem baj, ha a hazai apolitikusok, kiábrándultak, babkonzervesek nem regisztrálnak és csak kevesek mennek el szavazni?
Mert annál nagyobb arányt képvisel a határon túliak szavazata. Mára közel 500 ezer a külhoni állampolgár. Nyilván nem szavaz mindenki, de ahogy szimbolikus volt nekik az állampolgárság (vagy előbb a magyarigazolvány), úgy szimbolikusnak érezhetik az első választási részvételüket egy hivatalos magyar választási eljárásban.
És kire fognak szavazni? Akik miatt nem sikerült az a bizonyos népszavazás, vagy akik miatt egyáltalán szavazhatnak?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 859 — Saturday Night Lights
Amadeus91
Úgy tűnik, a Fidesz ezzel a kiváló ötlettel a saját szavazóiról is vaskos véleményt mondott.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 697

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ezt nem is mondtam, hogy nem így van, csak jeleztem, hogy érthető a vágyódás, a nosztalgia.
Gyurma Pappa
Szerintem ez a rész pont nem nosztalgia kérdése.
De én is hiányolom a friss, 21. századi jobboldaliságot a hazai politikai palettáról, és hülyeségnek tartom a Horthyhoz való visszanyúlást, amiben a Jobbik egységes, a Fidesz azért nagyon nem.

A hithű Jobbikos és Fideszes "birkák" nagy része ilyen, olvasgass mandiner, Magyar Hírlap, MNO kommenteket.
Gyurma Pappa
A hithű azt a 26%-t jelenti, aki most is masszívan a fideszre vagy a jobbikra szavaz? Nos, szerintem ennél több jobboldali van az országban. Majdnem még egyszer ennyi.
De még az a 26% se kajál be mindent, amit éppen a favorit pártvezér mond.

Nem tipikus konzervatív politika az államosítás. A Fidesz nem csak cégeket, de teljes iparágakat akar benyelni. Az elmúlt két évben lezajlott state capture megzavarja ezt az egész rendszert, sőt.
Gyurma Pappa
Az se tipikus, ahogyan stratégiailag fontos ágazatokat privatizáltak Bokrosék, garantált profittal, EU-jogellenesen.
Nem mondom, hogy minden államosításra szükség van, azt még kevésbé tudom állítani, hogy minden itt elköltött pénznek volt értelme, de az előzményeket tekintetve itt néha nem árt az "unortodoxia".


Gyurcsány neolibsi volt, a szó legrosszabb értelmében. Az, hogy MSZP-s hátország miatt kénytelen volt szociális oldalon költekezni, nem rajta múlott.
Gyurma Pappa
Fogalmam sincs mi volt Gyurcsány, de ha tiszta neolibsi lett volna, akkor mást csinál 2004-ben, mást 2006-ban és mást 2008-ban.
Ha meg azt csinálta akarata ellenére, amit az MSZP rákényszerített, akkor meg tökmindegy hogy mi valójában, a kormányzati tettei nem voltak azok.

Magyarország nem vallásos ország, a népesség 70%-a nem gyakorol semmilyen vallást, legalább 3 millió ember teljesen ateista. Lengyelországban a népesség 99%-a katolikus, majd 70%-a (!) az orzságnak gyakorló hívő, nemzetként szívtak annyit, mint mi, és tény, hogy nem hívő politikus ne is akarjon semmit. Ott megértem ezt a fajta "elhivatottságot" a politikusoktól, itt erőltetettnek tartom.
A vallás magánügy. Én hívő ember vagyok, hellyel-közzel gyakorló is, de ez az én magánügyem.
Gyurma Pappa
Erre azt tudom mondani, hogy akinek nem tetszik a "keresztény kurzus", az ellene fog szavazni.
Ha az ország nagy része annyira ateista, hogy az ezen a téren tett intézkedések zavarják, akkor majd leváltja a döntéshozókat.
Nem a negyvenes évek végét írjuk, amikor az ország nagyobb része vallásos volt, mégis erőszakkal az "istentelen" kommunisták kezébe tették és tartották a hatalmat.

A nemzettudat pedig egy dolog. Szerintem fontos. De a magyar nép Európa legindividualistább nemzete (nem én mondom: Hofstede kutatása mondja, amely szerint közelebb állunk nyitottságban is Bulgáriához, mint Szlovéniához), és ezen nem változtat néhány bőrtáska sem. Fontos lenne az összetartás, és nem a szavak szintjén.
Az USA hasonlatodat kihasználva: nem véletlenül vallom magam demokrata pártinak, így távolról is.
Gyurma Pappa
Szerintem az USA "demokratái" is nagyobb hazafiak pl. külsőségekben, mint a legtöbb magyar.

Vékony a határ aközött, amikor valaki tényleg magyartalan és amikor valaki azért magyartalan...
Gyurma Pappa
Szerintem nem vékony, egyértelmű terelés és kamuzás a közgép ügyeit firtató kérdésre hazafiatlansággal vádaskodni.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
A politika bináris kódja a hatalom-ellenzék viszonylat és a politika koordinátarendszerében a hatalomnál csak egy fontosabb cél van: a még több hatalom. A legdemokratikusabb párt se fogja azt mondani, hogy elnézést választók, ez a hatalom nekem már sok, a többi szavazatot a versenytársaimra adjátok. atapapa
Ezt nem is mondtam, hogy nem így van, csak jeleztem, hogy érthető a vágyódás, a nosztalgia.

Ez erős általánosítás.atapapa
Nem mondtam, hogy nem az 😊

A hithű Jobbikos és Fideszes "birkák" nagy része ilyen, olvasgass mandiner, Magyar Hírlap, MNO kommenteket.

Évtizedek teltek el úgy Nyugat-Európában jobboldali kormányok alatt, hogy nagyobb volt az állami tulajdonú cégek aránya náluk, mint most nálunk.
Az elmúlt 2 évtizedben pedig a trendeknek megfelelően privatizált mindenhol jobbos és balos (nálunk ugye a legnagyobb arányban a baloldali pártok privatizáltak). atapapa
És ez sok, baloldalinak (pl. apám) okozott identitásválságot.
Nem tipikus konzervatív politika az államosítás. A Fidesz nem csak cégeket, de teljes iparágakat akar benyelni. Az elmúlt két évben lezajlott state capture megzavarja ezt az egész rendszert, sőt.

Természetesen vannak olyan pontok (nem is kevés 😕), ahol a Fidesz nem jobbközéppártként viselkedik, de ez szerintem (a populizmuson és Matolcsyn kívül) a néppártok átka is, Európa sok országában próbálják meg a pártok az összes választót megszólítani, lefedni.atapapa
A néppártok ilyenek, ez tény. Ahol jobboldali a Fidesz, ott is túlzásokba esik (oktatás).

Plusz ezek a jobb-bal kategóriák nagyon összekeveredtek mára.
Gyurcsányt imádták kapitalistázni, neoliberálisozni, mert eladott mindent, na de miért adta el? Hogy tudja belőle finanszírozni a magas szociális kiadásokat, elsősorban a nyugdíjakat.
Ahogy elfogyott az eladnivaló, és jött a válság, rögtön lemondott, hogy Bajnai vágja el a nyugdíjakat, ne ő.
Most akkor neolibsi vagy felelőtlen baloldali volt Gyurcsány? atapapa
Gyurcsány neolibsi volt, a szó legrosszabb értelmében. Az, hogy MSZP-s hátország miatt kénytelen volt szociális oldalon költekezni, nem rajta múlott.

Szerintem meg ha figyelembe vesszük, hogy az USA-ban milyen kereszténymesével támad a jobboldal, akkor mi még remek helyzetben vagyunk.
A "nemzetmese" is lehet hogy szirupos, főleg 40 év kommunizmus és internacionalizmus után, meg az attól való rettegés árnyékában, hogy ez majd micsoda fasizmusba fordul, de Nyugat-Európa vagy Észak-Amerika legtöbb állama ezt szintén elég jól viseli hosszú ideje. atapapa
Magyarország nem vallásos ország, a népesség 70%-a nem gyakorol semmilyen vallást, legalább 3 millió ember teljesen ateista. Lengyelországban a népesség 99%-a katolikus, majd 70%-a (!) az orzságnak gyakorló hívő, nemzetként szívtak annyit, mint mi, és tény, hogy nem hívő politikus ne is akarjon semmit. Ott megértem ezt a fajta "elhivatottságot" a politikusoktól, itt erőltetettnek tartom.
A vallás magánügy. Én hívő ember vagyok, hellyel-közzel gyakorló is, de ez az én magánügyem.
A nemzettudat pedig egy dolog. Szerintem fontos. De a magyar nép Európa legindividualistább nemzete (nem én mondom: Hofstede kutatása mondja, amely szerint közelebb állunk nyitottságban is Bulgáriához, mint Szlovéniához), és ezen nem változtat néhány bőrtáska sem. Fontos lenne az összetartás, és nem a szavak szintjén.
Az USA hasonlatodat kihasználva: nem véletlenül vallom magam demokrata pártinak, így távolról is.

Nem vitatom, az nincs rendben, amikor mindent ezzel próbálnak magyarázni, és az sincs rendben, amikor a másik oldal "magyarságát" vonják kétségbe, még akkor sem, ha a "másik oldal" igyekezett az ilyen beszólásokra okot adni Havas Szófiától kezdve a fütyülős barackig. atapapa
Vékony a határ aközött, amikor valaki tényleg magyartalan és amikor valaki azért magyartalan, mert OV azt mondja, lásd Közgépes LMP felszólalások, így a tényleg "nemzetellenes" fellépések sokszor nem is kerülnek szem elé.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
"2010-ben a kormányváltáskor a Tárki kutatása szerint a szavazók 45% támogata a Fideszt, a cég legfrissebb kutatása szerint ez a szám viszont most csupán 15%.
Utoljára 1996 környékén volt ilyen alacsony a kormánypárt támogatottsága"

egyik hsz-ben olvastam. Ez lehet reális?

Amadeus91
Miért ne lehetne?
Tegyük hozzá, hogy 1996-ban nem volt ilyen alacsony a "párt nélküliek" aránya, akkor biztos nem vezette a felméréseket 15%-kal az MSZP. A Fidesznek ez most elég.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 697
"2010-ben a kormányváltáskor a Tárki kutatása szerint a szavazók 45% támogata a Fideszt, a cég legfrissebb kutatása szerint ez a szám viszont most csupán 15%.
Utoljára 1996 környékén volt ilyen alacsony a kormánypárt támogatottsága"

egyik hsz-ben olvastam. Ez lehet reális?

criminal lawyer or criminal lawyer?