NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 6 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 056 — #NoStress
Tagadhatatlan, hogy résztvevők számát tekintve kevesebben fognak elmenni 2014-ben, mint 2010ben, de ugyanúgy kiesik a protest-szavazók egy része, mint a választás napján, vagy helyszínén random döntőké, kósza nyugdíjasoké.
Ebből az ábrából (haházhatod a Nézőpontot, hozhatsz máshonnan is hasonló kutatási eredményt, ugyanezt mutatja, most ezt találtam gyorsban) kitetszik, hogy a szavazók több, mint a fele fog regisztrálni, ami elég magas szám ahhoz, hogy maga a regisztráció ne akadályozzon, ne segítsen senkit.
Vagyis a regisztráció érdemben nem írja át az arányokat. Ha regisztráció nélkül lenne a Fidesznek 55%-a, akkor regisztrációval is szinte ugyanennyi.Sobri Jóska
Összekevered a szavazati és a részvételi arányokat.

Szavazati arány: a regisztrálni szándékozók 50%-os aránya nagyjából megegyezik a felmérésekben hozott a választásokon részt venni akarók arányával(és itt a szavazói szimpátiák alapján még mindig nyerésre áll a Fidesz). Tehát a regisztrációval biztosra akarnak menni, hogy a most elégedetlenkedők nem veszik a fáradtságot a pluszteherrel járó ügyintézésre és így hatalmon maradhatnak.

Részvételi arány: ha minden regisztrált elmegy, akkor 50%, ami jóval alacsonyabb a bármikor mérthez képest.Dzsokijuing
Nem keverem össze. 😊
Több millió emberről beszélünk.
8 millió embernél ugyanazok a százalékos arányok vannak, mint 4 milliónál.
Ha egy full felmérés szerint, amit mondjuk 1000 emberrel végeznek az jön ki, hogy a Fidesz ha ma lennének a választások 55%-ot kapna, akkor ez azt jelenti, hogy 2 millió, 4 millió vagy 7 millió szavazó esetén is 55% lenne.(pluszminusz hibahatár)
Vagyis a regisztráció érdemben nem írja át az arányokat.
Ahogy lesz Fideszes is aki elfelejt regisztrálni, és el se megy, lesz szavazásnapi randomszavazó is, aki regisztrál, elmegy, és a helyszínen dönt.
Ilyen nagy számok esetén érdemben nem változnak az arányok.
Ami szerintem más lesz (legalábbis én így vélem), hogy a regisztrálások után lehet relevánsabb felméréseket készíteni, hisz első kérdés: regisztrált? és ha igen, akkor számít, hogy Fidesz, Mszp, még nem döntött, el se megy, stb., ha meg nem regisztrált, lényegtelen kire szavazna, hisz úgyse fog.
Vagyis ezen felmérések eredménye kapcsán lehet tisztább képet kapni az aktuális állásról, lehet ahhoz igazítani a kommunikációt, ehhez optimalizálni a választási kampányok agybaját.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 890 — Saturday Night Lights
Tagadhatatlan, hogy résztvevők számát tekintve kevesebben fognak elmenni 2014-ben, mint 2010ben, de ugyanúgy kiesik a protest-szavazók egy része, mint a választás napján, vagy helyszínén random döntőké, kósza nyugdíjasoké.
Ebből az ábrából (haházhatod a Nézőpontot, hozhatsz máshonnan is hasonló kutatási eredményt, ugyanezt mutatja, most ezt találtam gyorsban) kitetszik, hogy a szavazók több, mint a fele fog regisztrálni, ami elég magas szám ahhoz, hogy maga a regisztráció ne akadályozzon, ne segítsen senkit.
Vagyis a regisztráció érdemben nem írja át az arányokat. Ha regisztráció nélkül lenne a Fidesznek 55%-a, akkor regisztrációval is szinte ugyanennyi.Sobri Jóska
Összekevered a szavazati és a részvételi arányokat.

Szavazati arány: a regisztrálni szándékozók 50%-os aránya nagyjából megegyezik a felmérésekben hozott a választásokon részt venni akarók arányával(és itt a szavazói szimpátiák alapján még mindig nyerésre áll a Fidesz). Tehát a regisztrációval biztosra akarnak menni, hogy a most elégedetlenkedők nem veszik a fáradtságot a pluszteherrel járó ügyintézésre és így hatalmon maradhatnak.

Részvételi arány: ha minden regisztrált elmegy, akkor 50%, ami jóval alacsonyabb a bármikor mérthez képest.

Tehát a régi rendszerben és a mostani tendenciák alapján simán bukna a Fidesz, az általuk kreált újban simán hatalomban maradhatnak.

A szerkesztett kérdésedre a válasz: engem nem, de a bizonytalanokat, a politikailag inaktívakat, az utolsó pillanatig releváns infókra várókat igen.

Ez az eljárás mindazokat távol tartja a választástól, akiket egy korrekt politikai társaságnak pont hogy informálnia és szavazásra buzdítania kéne. Közéleti aktivitás, ugye.

Az pedig, hogy még a lakcímnyilvántartást is el akarják törölni, csak hogy nekik legyen igazuk, a sokadik legalja.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 056 — #NoStress
Másfél év van még a választásokig.
Azért sok nem hülye ember megélhetése is a Fidesztől függ, ki fognak találni eladható, sikeres kampányt a választásokra.
A választó hajlamos elfelejteni a mostani bénázásokat, az utolsó pár hónap alapján fog dönteni.
Ha megint nem tudnának bentről nyerni, mint 2002-ben, az a világ lúzersége lenne.
A regisztráció meg érdemben nem írja át az arányokat.

Nézőpont intézet, 2012 szeptemberSobri Jóska
A részvételi arányok az első fordulóban:

1990: 65,11 %

1994: 68,92 %

1998: 56,26 %

2002: 70,53 %

2006: 67,83 %

2010: 64,20 %

A Nézőpont Intézet (haha) felmérése szerint ugye a regisztrációhoz pozitívan hozzáállók aránya 50% és még a hezitálókkal sem éri el egyetlen választás első fordulós részvételi szintjét sem. Sőt, az 50 % jóval alacsonyabb a bármelyik választáson mért első fordulós részvételnél. Ezt tuningolják fel határon túli nemzettársainkkal, kérdés, milyen sikerrel.

Szóval a regisztrációval érdemben íródnak át a részvételi arányok, még a Fideszhez becsatolt intézet adatai szerint is.Dzsokijuing
Pedig én nem így értelmezem.

Tagadhatatlan, hogy résztvevők számát tekintve kevesebben fognak elmenni 2014-ben, mint 2010ben, de ugyanúgy kiesik a protest-szavazók egy része, mint a választás napján, vagy helyszínén random döntőké, kósza nyugdíjasoké.
Ebből az ábrából (haházhatod a Nézőpontot, hozhatsz máshonnan is hasonló kutatási eredményt, ugyanezt mutatja, most ezt találtam gyorsban) kitetszik, hogy a szavazók több, mint a fele fog regisztrálni, ami elég magas szám ahhoz, hogy maga a regisztráció ne akadályozzon, ne segítsen senkit.
Vagyis a regisztráció érdemben nem írja át az arányokat. Ha regisztráció nélkül lenne a Fidesznek 55%-a, akkor regisztrációval is szinte ugyanennyi.


Szerk:
Vagy feltehetnénk úgy is a kérdést, hogy aki a Fidesz ellen szavazna, azt pont a regisztráció tartja vissza a szavazástól?
Kötve hiszem.
Téged visszatart?

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 890 — Saturday Night Lights
Másfél év van még a választásokig.
Azért sok nem hülye ember megélhetése is a Fidesztől függ, ki fognak találni eladható, sikeres kampányt a választásokra.
A választó hajlamos elfelejteni a mostani bénázásokat, az utolsó pár hónap alapján fog dönteni.
Ha megint nem tudnának bentről nyerni, mint 2002-ben, az a világ lúzersége lenne.
A regisztráció meg érdemben nem írja át az arányokat.

Nézőpont intézet, 2012 szeptemberSobri Jóska
A részvételi arányok az első fordulóban:

1990: 65,11 %

1994: 68,92 %

1998: 56,26 %

2002: 70,53 %

2006: 67,83 %

2010: 64,20 %

A Nézőpont Intézet (haha) felmérése szerint ugye a regisztrációhoz pozitívan hozzáállók aránya 50% és még a hezitálókkal sem éri el egyetlen választás első fordulós részvételi szintjét sem. Sőt, az 50 % jóval alacsonyabb a bármelyik választáson mért első fordulós részvételnél. Ezt tuningolják fel határon túli nemzettársainkkal, kérdés, milyen sikerrel.

Szóval a regisztrációval érdemben íródnak át a részvételi arányok, még a Fideszhez becsatolt intézet adatai szerint is.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 056 — #NoStress
Másfél év van még a választásokig.
Azért sok nem hülye ember megélhetése is a Fidesztől függ, ki fognak találni eladható, sikeres kampányt a választásokra.
A választó hajlamos elfelejteni a mostani bénázásokat, az utolsó pár hónap alapján fog dönteni.
Ha megint nem tudnának bentről nyerni, mint 2002-ben, az a világ lúzersége lenne.
A regisztráció meg érdemben nem írja át az arányokat.

Nézőpont intézet, 2012 szeptember

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 890 — Saturday Night Lights
Összeállna az összes ellenzéki párt, leváltandó a Fideszt. Kétharmaddal nyerne. Visszaállítaná a demokratikus izéket, kétharmados törvényeket, nyugdíjreformot csinálna és megalkotna egy új, kétfordulós választási
eljárást. Majd ez a parlament feloszlatná magát.
Vagy egy erős diktátor, mondjuk Pintár Sándor, puccsal magához ragadná a hatalmat. Az adócsalást, korrupciót, bűnözést megszüntetné (csak a szűk rokonságnak engedné) és kikormányozná Magyarországot a válság tengeréből.

Mindig szerettem a fantasztikus irodalmat.Atari
Inkább a fantasztikus irodalmad első bekezdése, mint a mostani antiutópia.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Összeállna az összes ellenzéki párt, leváltandó a Fideszt. Kétharmaddal nyerne. Visszaállítaná a demokratikus izéket, kétharmados törvényeket, nyugdíjreformot csinálna és megalkotna egy új, kétfordulós választási
eljárást. Majd ez a parlament feloszlatná magát.
Vagy egy erős diktátor, mondjuk Pintár Sándor, puccsal magához ragadná a hatalmat. Az adócsalást, korrupciót, bűnözést megszüntetné (csak a szűk rokonságnak engedné) és kikormányozná Magyarországot a válság tengeréből.

Mindig szerettem a fantasztikus irodalmat.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 020 — Egyéb témák lakó
Amúgy mindig lúzer pártra szavaztam, nekem ez a hobbim, a kétpólusú politikától kiráz a hideg.Kori
Szintén. 😊

Elvi szinten szavazok, de erről már írtam korábban is. Alapvetően hatalmas problémáim vannak a személyi kultusszal, így a Fidesz számomra soha nem volt alternatíva. Orbán Viktor nekem mindig inkább egy igazi államférfi paródiája volt, az állandó földtől elrugaszkodott álomvilágával és az erőltetett nemzeti-keresztény maszk alá bújtatott paternalista államberendezkedés utáni vágyával számomra teljesen ellenszenves figura már.

A Fideszben több értelmes emberkét is ismerek, főleg az újabb generációból, és ha OV távozása (2018?) után át tudják alakítani a nemzeti populista pártjukat egy értelmes jobbközép párttá, akkor akár számíthatnak is a szavazatomra.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Maguk az ideológiák ugyan zavarnak ha nem látom bennük az értelem csillogását, de nem ez az igazán fontos. A lényeg az, hogy menjen a gazdaság. Ezekkel a mostani arcokkal esélytelennek tűnik az előrelépés, pedig volt lehetőségük normális irányokat választani, akár megszorítani ha kell különösebb kockázatok nélkül. Nagyobb varázslat se kellett volna, csak néhány valódi közgazdász iránymutatását elfogadni és nagyjából azt csinálni mint mindenki más. Ha valamivel, ezzel tudták volna betonba önteni a hatalmat, de túl hülyék voltak hozzá. Elbaszták tehát és egyre rosszabb amit csinálnak, nem várható tőlük pozitív irányú elmozdulás, a gyorsnaszád meg süllyed egyre lejjebb.

Innentől pedig tök mindegy ki jön, akárkire szavazok, akiből kinézem, hogy leváltja ezeket és a hőn áhított ortodox irányba fog elmozdulni. Szimplán túlélési reflex ez, a lényeg a váltás, nem az új győztes személye.

Amúgy mindig lúzer pártra szavaztam, nekem ez a hobbim, a kétpólusú politikától kiráz a hideg.


több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 890 — Saturday Night Lights
amerikanizálódna a politikai rendszer Magyarországon? (laikus kérdés)
Amadeus91
A választási rendszer közelebb lép afelé, ami hatni fog a pártrendszerre is, de nem lesz kétpártrendszer ettől sem és a "politikai rendszer" egésze még így is sok eltérést fog mutatni. atapapa
Ott a bukó, hogy Orbán a saját centrális erőtér-koncepciójának a foglya, ennek rendelte alá az egész választási reformot. Még ma is azt hiszi, hogy az "egy a tábor, egy a zászló"-stratégiája jött be 2010-ben, pedig csak annyi történt, hogy egy rakat olyan nincstelen szavazott rá, akiket épp most zár ki a voksolásból.

2014-ben nem lesz kétpártrendszer, hanem a "győztes mindent visz"-alapján megint egypártrendszer fog kialakulni, mint most. Vagy a Fidesszel vagy a dezorganizált és kormányzásra képtelen ellenzéki összefogással.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
amerikanizálódna a politikai rendszer Magyarországon? (laikus kérdés)
Amadeus91
A választási rendszer közelebb lép afelé, ami hatni fog a pártrendszerre is, de nem lesz kétpártrendszer ettől sem és a "politikai rendszer" egésze még így is sok eltérést fog mutatni.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
Vagyis jöjjön a Fidesz-Jobbik koalíciós kormány?Sobri Jóska
A következő rendszerben a képviselők több mint felét az egyéni körzetek adják majd, ami azt jelenti, hogy a kisebb pártok a százvalahány körzetből legfeljebb 3-4-t nyernek meg, a többit viszik a nagyok. Viszont az új rendszer nem kompenzál annyira a második helyezett, nagyobb párt felé, mint a korábbi, vagyis ha két nagyobb tömb áll egymással szemben a választás előtt, akkor a rendszer szerintem képes lesz eldönteni, hogy ki viszi a kasszát. Kis pártok, koalíciós kényszer nélkül.
Ha csak egy nagy párt van és sok kicsi, akkor meg se kell tartania választást, nyer a nagy.
Ha több közepes erő van, az tudna érdekes helyzeteket szülni.

(persze erre nem kell mérget venni, csak nagy vonalakban számolgatok)atapapa
amerikanizálódna a politikai rendszer Magyarországon? (laikus kérdés)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 020 — Egyéb témák lakó
Azért ne mossuk össze azt, hogy a politikus Toller Laci mit finanszírozott önkormányzati pénzből és mire ad pénzt a nem politikus, állami megrendelésből zsírosodó Simicska.
Megjegyzem pont Orbánék hoztak olyan törvényt, hogy offsohre hátterű, "adóoptimalizáló" cég nem kaphat állami megrendelést, és pont e törvény miatt derülhetett ki egyértelműen, hogy a Közgép Simicskáé.
atapapa
Nyilván, nem ez volt a célom, a Laci azért annyira nem volt fasza gyerek (mondjuk amit írtam, abban éppen arra utaltam, hogy a Toller idejében a szívességet kérő vállalkozó támogatta az egyesületeket).

Komolyan leszarom, ha valaki állami pénzből gazdagodik, engem az érdekel, hogy közben azért legyen már annyi legalább a politikusokban, hogy szólnak neki, hogy: te majom nyomjál már egy kicsit vissza, abból amit kapsz, legalább újíts fel társadalmi munkában két iskolát, köszi. Jelenleg teljes egészében ugyanaz a kör mondja meg, hogy mi legyen, hova menjenek az állami beruházások meg egy-két "könnyű" pénz stb. (természetesen nem hiszem, hogy egyéb ügyekbe is beleszólnak, azért demonizálni nem szabad őket sem).

Svédországban az emberek teljes nyugalommal viselik (illetve 2006-ban viselték), hogy az állami szeszbolthálózat feje a miniszterelnök felesége. Mert emellett lelkes hazafi, filantróp és támogatott valami orvosi kutatást, amit nem értettem, mert a svédek sem tudták elmondani angolul 😊

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Vagyis jöjjön a Fidesz-Jobbik koalíciós kormány?Sobri Jóska
Esélytelennek látom jelenleg, hogy ilyen helyzet fenyegessen, különösen az új választási rendszer miatt.
Ha mégis olyan helyzet állna elő, akkor majd elgondolkodom, hogy változtassak-e, de szerintem ha a Fidesz annyira meggyengül, hogy nem képes egyedül kormányt alakítani ezzel a választási rendszerrel, akkor a Jobbikkal se fog tudni.

A következő rendszerben a képviselők több mint felét az egyéni körzetek adják majd, ami azt jelenti, hogy a kisebb pártok a százvalahány körzetből legfeljebb 3-4-t nyernek meg, a többit viszik a nagyok. Viszont az új rendszer nem kompenzál annyira a második helyezett, nagyobb párt felé, mint a korábbi, vagyis ha két nagyobb tömb áll egymással szemben a választás előtt, akkor a rendszer szerintem képes lesz eldönteni, hogy ki viszi a kasszát. Kis pártok, koalíciós kényszer nélkül.
Ha csak egy nagy párt van és sok kicsi, akkor meg se kell tartania választást, nyer a nagy.
Ha több közepes erő van, az tudna érdekes helyzeteket szülni.

(persze erre nem kell mérget venni, csak nagy vonalakban számolgatok)

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 056 — #NoStress
Engem összességében nem zavar a kétharmad.
Vannak pontok, ahol örülök hogy éltek vele (ezekről vitáztunk is itt elég sokat), vannak pontok, ahol nem örülök annak, hogy visszaéltek vele, és Atarihoz hasonlóan nekem is tetszik, hogy nem lehet az ellenzékre, koalíciós partnerre fogni bizonyos döntések elmaradását (helyette ott az EU meg az IMF...).

Engem a legjobban olyan dolgok zavarnak, amelyek intézéshez (most még 😛) elég a feles többség is. atapapa
És újra a Fideszre szavazol?
Hisz ugye az MSZP ugyanolyan tré (ha nem jobban), Gyurcsányra épeszű ember nem voksol, a Jobbikot és az LMP-t eleve skippelted. Vagy a Bajnai-Dopeman vonalra?Sobri Jóska
Az talán valóban jobb kérdés, hogy ezek után ki szavazna még rájuk?zinedine5
Én simán, mint írtam. Nem látok más érdemi opciót.
Azért az is érdekes, hogy aki 2 éve odavoksolt vajon ismét megteszi e?

És újra a Fideszre szavazol?
Hisz ugye az MSZP ugyanolyan tré (ha nem jobban), Gyurcsányra épeszű ember nem voksol, a Jobbikot és az LMP-t eleve skippelted. Vagy a Bajnai-Dopeman vonalra?Sobri Jóska
Jelen állás szerint ha az LMP egyedül indul és nem szűri össze a levet az MSZP-vel, akkor rájuk.
Ha ez a tétel megdől, akkor valami - vélhetően esélytelen - olyan új pártra, amelynek közel áll hozzám a programja.
Ha ilyen se lesz, akkor azok számát fogom gyarapítani, akik regisztráltak, de nem mentek el. atapapa
Vagyis jöjjön a Fidesz-Jobbik koalíciós kormány?

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
És újra a Fideszre szavazol?
Hisz ugye az MSZP ugyanolyan tré (ha nem jobban), Gyurcsányra épeszű ember nem voksol, a Jobbikot és az LMP-t eleve skippelted. Vagy a Bajnai-Dopeman vonalra?Sobri Jóska
Jelen állás szerint ha az LMP egyedül indul és nem szűri össze a levet az MSZP-vel, akkor rájuk.
Ha ez a tétel megdől, akkor valami - vélhetően esélytelen - olyan új pártra, amelynek közel áll hozzám a programja (jobboldali gazdpol).
Ha ilyen se lesz, akkor azok számát fogom gyarapítani, akik regisztráltak, de nem mentek el.

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 329 — Ajmo Vatreni
Engem összességében nem zavar a kétharmad.
Vannak pontok, ahol örülök hogy éltek vele (ezekről vitáztunk is itt elég sokat), vannak pontok, ahol nem örülök annak, hogy visszaéltek vele, és Atarihoz hasonlóan nekem is tetszik, hogy nem lehet az ellenzékre, koalíciós partnerre fogni bizonyos döntések elmaradását (helyette ott az EU meg az IMF...).

Engem a legjobban olyan dolgok zavarnak, amelyek intézéshez (most még 😛) elég a feles többség is. atapapa
És újra a Fideszre szavazol?
Hisz ugye az MSZP ugyanolyan tré (ha nem jobban), Gyurcsányra épeszű ember nem voksol, a Jobbikot és az LMP-t eleve skippelted. Vagy a Bajnai-Dopeman vonalra?Sobri Jóska
Az talán valóban jobb kérdés, hogy ezek után ki szavazna még rájuk?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 056 — #NoStress
Engem összességében nem zavar a kétharmad.
Vannak pontok, ahol örülök hogy éltek vele (ezekről vitáztunk is itt elég sokat), vannak pontok, ahol nem örülök annak, hogy visszaéltek vele, és Atarihoz hasonlóan nekem is tetszik, hogy nem lehet az ellenzékre, koalíciós partnerre fogni bizonyos döntések elmaradását (helyette ott az EU meg az IMF...).

Engem a legjobban olyan dolgok zavarnak, amelyek intézéshez (most még 😛) elég a feles többség is. atapapa
És újra a Fideszre szavazol?
Hisz ugye az MSZP ugyanolyan tré (ha nem jobban), Gyurcsányra épeszű ember nem voksol, a Jobbikot és az LMP-t eleve skippelted. Vagy a Bajnai-Dopeman vonalra?

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Engem összességében nem zavar a kétharmad.
Vannak pontok, ahol örülök hogy éltek vele (ezekről vitáztunk is itt elég sokat), vannak pontok, ahol nem örülök annak, hogy visszaéltek vele, és Atarihoz hasonlóan nekem is tetszik, hogy nem lehet az ellenzékre, koalíciós partnerre fogni bizonyos döntések elmaradását (helyette ott az EU meg az IMF...).

Engem a legjobban olyan dolgok zavarnak, amelyek intézéshez (most még 😛) elég a feles többség is.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 056 — #NoStress
Azért mindenféle támadóél nékül, érdekes lenne megnézni, hogy van e itt olyan, aki a Fideszre szavazott, és most meg húzza a száját, hogy "nem ezt akartam".
Tudtommal eledig csak atapapa vállalta fel, hogy biz' ő benne van a kétharmadban.Sobri Jóska
Én is. De nem hiszem, hogy emiatt szégyenkeznem kellene. 😀Vrijbloed
Az elmúlt 8 évet olyan faszán lehozó MSZP-re kellett volna szavazni. Vagy a hazánk hírét olyan jól öregbítő Jobbikra.
Vagy a lasszóval összeszedett LMP-re.atapapa
Ezt már megvitatkoztuk pár éve, úgy emlékszem.
Bárkire, hogy ne legyen kétharmad.
Ahogy most a Fideszre, hogy ne legyen koalíció a Jobbikkal.
Morbid logika, mi?

több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 061 — Így remélem megfelelek nektek.....
Vállalom én is pedig szurkoltam/szurkolok nekik nagyon de sajna nem képesek úgy végezni a dolgukat ahogyan TUDJÁK, hogy végezni lehetne kellene....
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 890 — Saturday Night Lights
Azért mindenféle támadóél nékül, érdekes lenne megnézni, hogy van e itt olyan, aki a Fideszre szavazott, és most meg húzza a száját, hogy "nem ezt akartam".
Tudtommal eledig csak atapapa vállalta fel, hogy biz' ő benne van a kétharmadban.Sobri Jóska
Én is. De nem hiszem, hogy emiatt szégyenkeznem kellene. 😀Vrijbloed
Nem is neked és a sok Mariónak kell szégyenkeznie emiatt, hanem a pocakos Varázslónak.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Azért mindenféle támadóél nékül, érdekes lenne megnézni, hogy van e itt olyan, aki a Fideszre szavazott, és most meg húzza a száját, hogy "nem ezt akartam".Sobri Jóska
Én szintén a fideszre szavaztam, mégpedig a kétharmados többséget óhajtván a számukra. Hogy világosan kimutathassa a szándékait (a foga fehérjét) a kormányzópáért, ne hivatkozhasson "nemszeretem" kompromisszumokra.
Kimutatta. Köszönjük! Legközelebb nélkülem lesz kénytelen nyerni.

Titokban reméltem, hogy tanul az előző bebukott ciklusából és minimum elhagyja az arrogáns, erőből való politizálást, kormányzást, de hamar rá kellett jönnöm, hogy a politikus nem az az állatfaj, amelyik tanul a saját hibájából.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
Azért mindenféle támadóél nékül, érdekes lenne megnézni, hogy van e itt olyan, aki a Fideszre szavazott, és most meg húzza a száját, hogy "nem ezt akartam".
Tudtommal eledig csak atapapa vállalta fel, hogy biz' ő benne van a kétharmadban.Sobri Jóska
Én is. De nem hiszem, hogy emiatt szégyenkeznem kellene. 😀Vrijbloed
én érvénytelen szavazatot adtam le. (hezitáltam, hogy ráírjam saját magam, de mégse...)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
(persze nálunk nem csak ez hiányzik a növekedéshez 😕)atapapa
Jól fogalmaztál. Igazából a legnagyobb baj, hogy a vállalkozók sem akarnak (tudnak) eladósodni, mert teljesen leállt a hitelezés. És azt tudjuk: hitel nélkül nem fejlesztenek a vállalkozások. Sajnos a mostani csomag (you know package) ezt tovább rombolja.

Sajnos a Közgép & Co sem jobb a "karvalytőkénél", sőt ők maguk azok. Nem fejlesztenek, nem teremtenek munkahelyeket, nem építenek gyárakat, nem forgatják K+F-re a hasznukat. Semmi bajom nem lenne azzal, hogy Simicskáék nyernének mindent: támogassanak egyetemeket, csináljanak egy kutató központot. Vagy az új földesurak: hozzanak be új terményeket, csináljanak mintagazdaságokat. Idealista vagyok? Igen. Ha én ott lennék, én is inkább a "magamfajtának" osztogatnék, mint másoknak, de lennének elvárásaim feléjük. Sokat szidták itt Pécsen a Tollert, mert összeszedett 2 milliárdnyi vagyont. Na, de amikor megkereste egy cég vagy akár, hogy ezt és ezt szeretné, akkor azt mondta nekik a polgármesteri hivatalban, hogy persze, csak akkor menjen x millió a Mecsek Táncegyesületnek, meg egy kis pénz a bányászoknak stb. És az új "becsületes" vezetés pl. elérte, hogy a pécsi EKF megnyitóján egy bp-i táncegyüttes lépett fel. Ez a Toller idejében nem történhetett volna meg.Gyurma Pappa
Azért ne mossuk össze azt, hogy a politikus Toller Laci mit finanszírozott önkormányzati pénzből és mire ad pénzt a nem politikus, állami megrendelésből zsírosodó Simicska.
Megjegyzem pont Orbánék hoztak olyan törvényt, hogy offsohre hátterű, "adóoptimalizáló" cég nem kaphat állami megrendelést, és pont e törvény miatt derülhetett ki egyértelműen, hogy a Közgép Simicskáé.


Azért mindenféle támadóél nékül, érdekes lenne megnézni, hogy van e itt olyan, aki a Fideszre szavazott, és most meg húzza a száját, hogy "nem ezt akartam".
Tudtommal eledig csak atapapa vállalta fel, hogy biz' ő benne van a kétharmadban.Sobri Jóska
Én is. De nem hiszem, hogy emiatt szégyenkeznem kellene. 😀Vrijbloed
Az elmúlt 8 évet olyan faszán lehozó MSZP-re kellett volna szavazni. Vagy a hazánk hírét olyan jól öregbítő Jobbikra.
Vagy a lasszóval összeszedett LMP-re.