Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 7 éve
csipkelli 4 010
Feltűnt egy érdekes részlet egyrészt-másrészt Gábor visszaemlékezésében 2006-ról. Az akkor ELLENZÉKI Navracsics is bent volt a köztévében.
Boldog Karácsonyt!
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 841 — Dr Kongó fan
Még ha bohócok is, de i) végre próbálnak az érzelmekre hatni, és (egyelőre) ii) meglepően konzisztensen tolják, minden nap a hideg/időjárás ellenére... már ez is több mint amit vártam.

És respekt azoknak akik kimentek (akár több nap is), valahol el kezdeni kell...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Törölt felhasználó
"Van egy ember, aki mindenért felel, ami ebben az országban zajlik - mondta Szél, aki szerint Orbán felel azért, hogy parlamenti képviselőket "ütnek-vernek" egy közintézményben"

Kész, kiégtem 😀
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
 index.hu/belfold/2018/12/17/kunhalmi_agnes_esese_az_mtva-szekhazban/

Bocsánat de ez a műbalhé, műesés nevetséges 😆ellenzék 😂
#JC6
Erre legalább figyelnek pár napig...ha ezt se csinálnák, akkor 1-2 hét alatt az egész kifulladna...
Az mondjuk mégiscsak nevetséges, hogy a magyar rendőrség teljesen tehetetlenül nézi az eseményeket kívülről. Igazából az bassza a csőröm, hogy ezt a TV-nek nevezett szarkupacot az én pénzemből (is) eltartják, pedig a műsor nézhetetlen és valljuk be őszintén nem is nézi senki, csak max kívülről (copy by MKKP)

De ha egy ilyen műesést Ramos csinál, akkor tuti a 11-es 😉
több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 396 — Keep pounding
Ezen én is visítottam, mi a faszt csinált, nekiment az ajtónak??? És ezektől kellene várni a rendszer leváltását.....

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
Törölt felhasználó
 index.hu/belfold/2018/12/17/kunhalmi_agnes_esese_az_mtva-szekhazban/

Bocsánat de ez a műbalhé, műesés nevetséges 😆ellenzék 😂
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Egyébként teljesen egyszerű most a történet, ki kell menjen 100e ember az utcára, akkor be fognak tudni menni bárhova, kihirdethetnek amit akarnak, vissza is lesz vonva a törvény, meggyőződésem. Amíg ez a néhány ezer ember pilinszkázik a városban, nem lesz semmi.
gabokocka
Pont ez a népakarat érvényesítésének a lényege.
Százezrek szavát meghallja a kormányzat, párezer bajkeverőét nem, mivel ők nem egyenlőek a néppel.
Ezzel az erővel az a 24ezer ember is randalírozhatna, akik a Havasi Balázs koncertre jegyet vettek, hogy mondjuk kapjon Balázs 100 milliós állami támogatást. Hát nem kapna. De ha 300ezren akarnák ezt, azt megfontolnák, vagy lenne róla konzultáció.

Sőt bayerzsolti is ki tudna vinni 100ezer embert, hogy követelik, hogy Viktort szenteljék királlyá a Duna jegén, vagy jég nélkül, tisztán.

Az ellenzék pedig, Molnárzsolttal, Schneiderrel, Fletóval, a kis Ungárral ésatöbbi meg szépen rajta vannak a fizetési listán (ki kápé, ki egyéb szívesség), mint Al Capone-en az összes chicagoi rendőr.

több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 396 — Keep pounding
Leginkább az ország érdeke lenne egy normális ellenzék a bohócok helyett.
Mert akik jelenleg vannak azok megélhetési politikusok, akik tökéletesen kiszolgálják a NER-t.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Egyébként teljesen egyszerű most a történet, ki kell menjen 100e ember az utcára, akkor be fognak tudni menni bárhova, kihirdethetnek amit akarnak, vissza is lesz vonva a törvény, meggyőződésem. Amíg ez a néhány ezer ember pilinszkázik a városban, nem lesz semmi.
gabokocka
szted az ellenzéknek őszintén érdeke, hogy visszavonják a törvényt? ezt már eljátszották a netadós tüntetésnél. láttuk mi lett az eredménye. mki szépen elfelejtette annak a tervezetét is.
csebi
jelenleg Orbánnak lenne a leginkább érdeke. Pont egy radikális ellenzék hiányzik neki a tutyimutyi helyett az önkormányzati választásokra.
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
Egyébként teljesen egyszerű most a történet, ki kell menjen 100e ember az utcára, akkor be fognak tudni menni bárhova, kihirdethetnek amit akarnak, vissza is lesz vonva a törvény, meggyőződésem. Amíg ez a néhány ezer ember pilinszkázik a városban, nem lesz semmi.
gabokocka
szted az ellenzéknek őszintén érdeke, hogy visszavonják a törvényt? ezt már eljátszották a netadós tüntetésnél. láttuk mi lett az eredménye. mki szépen elfelejtette annak a tervezetét is.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 396 — Keep pounding
Egyébként teljesen egyszerű most a történet, ki kell menjen 100e ember az utcára, akkor be fognak tudni menni bárhova, kihirdethetnek amit akarnak, vissza is lesz vonva a törvény, meggyőződésem. Amíg ez a néhány ezer ember pilinszkázik a városban, nem lesz semmi.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
az jutott eszembe, hogy 1848-ban még 12 pontot lehetett szétkürtölni a nagy nyilvánosságnak. ma már ötöt sem.
csebi
Azért azt a 12 pontot nem a Habsburg Királyi Hirmondóban jelentették meg. 😉
A saját felületeiken most is kürtölhetik szanaszét.
Sobri Jóska
Pont az a Landerer nyomtatta ki, aki bécsi spicli volt... más kérdés, hogy neki nem volt X mennyiségű csendőre, aki sorfalat álljon a nyomda előtt, mikor megjelent az Y tüntető.

De végülis innentől akkor csak az kérdés mennyi X és mennyi Y, ugyebár, mert mindig a tömegnek van igaza...
Igor
jó, de te most egy uszkve 800 éves uralkodó családot hasonlítasz, egy suttyóhoz, aki az összes gombot begombolja a zakóján 50 év felett is.
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 841 — Dr Kongó fan
az jutott eszembe, hogy 1848-ban még 12 pontot lehetett szétkürtölni a nagy nyilvánosságnak. ma már ötöt sem.
csebi
Azért azt a 12 pontot nem a Habsburg Királyi Hirmondóban jelentették meg. 😉
A saját felületeiken most is kürtölhetik szanaszét.
Sobri Jóska
Pont az a Landerer nyomtatta ki, aki bécsi spicli volt... más kérdés, hogy neki nem volt X mennyiségű csendőre, aki sorfalat álljon a nyomda előtt, mikor megjelent az Y tüntető.

De végülis innentől akkor csak az kérdés mennyi X és mennyi Y, ugyebár, mert mindig a tömegnek van igaza...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
az jutott eszembe, hogy 1848-ban még 12 pontot lehetett szétkürtölni a nagy nyilvánosságnak. ma már ötöt sem.
csebi
Azért azt a 12 pontot nem a Habsburg Királyi Hirmondóban jelentették meg. 😉
A saját felületeiken most is kürtölhetik szanaszét.
Sobri Jóska
viszont a városi tanács és a Helytartótanács is elfogadta a pontokat, őket azért Habsburg ellenességgel vádolni nagy művészet lenne. Ugye a Helytartótanács vezetője az a Zichy Ferenc gróf volt, akit pl Windischgratz nevezett ki császári biztossá illetve később a cári orosz sereg hadseregfőbiztosa a szabadságharcban. ennyit az akkori lehetőségekről, és a mostaniakról.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
az jutott eszembe, hogy 1848-ban még 12 pontot lehetett szétkürtölni a nagy nyilvánosságnak. ma már ötöt sem.
csebi
Azért azt a 12 pontot nem a Habsburg Királyi Hirmondóban jelentették meg. 😉
A saját felületeiken most is kürtölhetik szanaszét.



Engem azért nagyon érdekelne az, hogy mi történt ott az NVB-nél, amíg offline volt a rendszer. Kurva a nagy a kuss a témában azóta is.
Amadeus
Eléggé egyértelmű, hogy mi történt, főleg ugye hogy addig a feldolgozottsági pontig azért nem volt egyértelmű az eredményekből az erős 2/3 emlékeim szerint.
MarioAna
Eléggé egyértelmű: Csaló Pats!!!!!

több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
az jutott eszembe, hogy 1848-ban még 12 pontot lehetett szétkürtölni a nagy nyilvánosságnak. ma már ötöt sem.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Reggel vezetés közben hallgatnom kellett a Kossuth rádiót, ahogy beszámolt az esti tüntetésről...háát gyerekek, sikerült az egész esti tüntetésből a legnegatívabb felszólalásokat és véleményeket reggel 7-re összevágni olyan profi módon, hogy a reggeli független hallgató abszolút bekajálja az egész propagandát, hogy itt csak az erőszakról volt szó. A műsorvezető pedig olyan szépen előadta, hogy milyen jogállami sértéseket követtek el a képviselők azzal, hogy erőszakra buzdítottak és visszaéltek a "hatalmukkal" ... Egyszerűen profin zajlik a háttérben a propaganda munka, ezt a gépezetet nem lehet már megdönteni.

Megnéztem pár külföldi oldalt (sky, reuters, guardian, times, bbc), sehol még csak említés szintjén sincs a tegnap este.
Itthon ugye a FB-os közvetítéseket egy ponton látták 70 ezren, kint voltak gondolom szintén pár ezren tegnap a helyszínen, a mérce, 444 és index közvetített.... A 10 millióból nagyjából ez alapján 100ezer emberhez juthatott el hitelesen az egész, ebből mennyi tudja értelmezi is az egésznek a lényegét? Ezzel van a baj, de egyébként ha beolvasták volna Hadházyék 5 pontos követelését, azzal sem lennének előrébb....M1-et úgyis csak szinte a vérnyugdíjas nézi, na mindegy 😀.

Amit Sobri mond egyébként a Pats-es párhuzammal kapcsolatban, az teljesen igaz. Van egy stabil 3 milliós szavazóbázisa a jelenlegi rendszernek akinek úgy jó az egész, ahogy van. Az ellenzék meg annyira megosztott, hogy egyszerre nem fognak Y-ra szavazni, csak mert X-el nem értenek egyet. Itt akkor lehetne tényleges változásra esélyt várni, ha egy "nemfidesz" opció lenne a szavazólapon egyedüli alternatívaként. De mivel a választási törvény ugye nem így lett megmódosítva, ez is zéró.
MarioAna
Engem azért nagyon érdekelne az, hogy mi történt ott az NVB-nél, amíg offline volt a rendszer. Kurva a nagy a kuss a témában azóta is.
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 841 — Dr Kongó fan
Megnéztem pár külföldi oldalt (sky, reuters, guardian, times, bbc), sehol még csak említés szintjén sincs a tegnap este.
MarioAna
Guardianon speciel kint van, csak gondolom a -1 óra/hétfő reggel miatt még dolgoztak az anyagon, ha jól látom 11:42-kor rakták ki...
 www.theguardian.com/world/2018/dec/17/hungary-opposition-mps-attack-viktor-orban-slave-law-during-state-tv-protest

BBC dettó..
 www.bbc.co.uk/news/world-europe-46590474

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
ez nem változtat azon a tényen, hogy attól még, hogy 20 év múlva 7 millióan (a KSH szerint 8,7 millióan) fogunk csak itt élni, attól még lesz orvos, tanár, tűzoltó és rendőr. Darabra kevesebb, arányaiban kb. ugyanannyi.
Sobri Jóska
Csak mivel az említett szakmák döntő többsége területi alapon szerveződik, ezért praktikus lenne az ország egy részét is átadni a szomszédoknak, mert sajnos ha a népesség csökken 20%-ot, és ehhez arányaiban a felsorolt szakmákban dolgozók létszáma is ugyanennyit, akkor sajnos számos tűzoltó-állomás, mentőállomás, kórház, iskola, rendőrörs, stb. lesz fenntarthatatlan. Persze lehet az cél, hogy az ország bizonyos részei teljesen elnéptelenedjenek, ez is megoldás, de ha csak a népsűrűség csökken arányosan mindenhol, akkor nem lesz működtethető a rendszer.
somoskovig
ez nem cél, nem olvastad a legújabb nemzeti konzultációt?

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 566 — Chiefs GM
ez nem változtat azon a tényen, hogy attól még, hogy 20 év múlva 7 millióan (a KSH szerint 8,7 millióan) fogunk csak itt élni, attól még lesz orvos, tanár, tűzoltó és rendőr. Darabra kevesebb, arányaiban kb. ugyanannyi.
Sobri Jóska
Csak mivel az említett szakmák döntő többsége területi alapon szerveződik, ezért praktikus lenne az ország egy részét is átadni a szomszédoknak, mert sajnos ha a népesség csökken 20%-ot, és ehhez arányaiban a felsorolt szakmákban dolgozók létszáma is ugyanennyit, akkor sajnos számos tűzoltó-állomás, mentőállomás, kórház, iskola, rendőrörs, stb. lesz fenntarthatatlan. Persze lehet az cél, hogy az ország bizonyos részei teljesen elnéptelenedjenek, ez is megoldás, de ha csak a népsűrűség csökken arányosan mindenhol, akkor nem lesz működtethető a rendszer.

több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 841 — Dr Kongó fan
Persze, beleköthetsz a nyilvánvaló adatokba, félremagyarázhatod, csúsztathatsz, de akkor mi értelme adatokkal érvelni?
Sobri Jóska

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 292 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
 444.hu/2018/12/17/hadhazy-ez-a-hatalom-olyan-mint-az-50-es-evekben-az-avo

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
amikor megvádolsz valakit azzal, amit valójában te csinálsz. Kurva nagy dicsőség csökkenteni azzal az inaktívok számát,hogy a banda felét elzavarod közmunkára, ami a KSH-nál aktívnak minősül, a másik felét meg 16 évesen kibaszod az iskolából dolgozni. Baszd meg. Kitörölhetjük a seggünket +100.000 minimálbéressel. A fokozatos nyugdíjkorhatár-emelésről ne is beszéljünk. Lassan előbb döglik meg az átlag magyar, mint sem inaktívvá tudna válni.
Amadeus
Persze, beleköthetsz a nyilvánvaló adatokba, félremagyarázhatod, csúsztathatsz, de akkor mi értelme adatokkal érvelni?
Egyáltalán, mi értelme érvelni, ha a tényeket kétségbevonod, átértékeled, kiragadod a kontextusából?
Ha neked annyi elég, hogy igazad legyen, mint Besenyőpistabácsinak, akkor, amikor csak akarod, akkor mindenféle logikát vagy érvelést nélkülözve vonyítsd, hogy igazad van, és igazad is van. Nem? De! Ahányszor csak akarod.
De attól még az inaktívak száma csökken.
Mert ilyen, a tiedtől független, objektív igazságok is vannak.

Valamint becsmérelheted a közmunkát, a minimálbért, holnaptól a köztisztviselőt, jövőre mindenkit, aki nem keres 500ezret, szíved joga, de ez nem változtat azon a tényen, hogy attól még, hogy 20 év múlva 7 millióan (a KSH szerint 8,7 millióan) fogunk csak itt élni, attól még lesz orvos, tanár, tűzoltó és rendőr. Darabra kevesebb, arányaiban kb. ugyanannyi.
Sobri Jóska
És attól hogy ezt 40x leírod még mindig igaz, hogy egyre kevesebben fognak egyre több embert eltartani.
Toca
azt sem érted Jóska amúgy, ha ugyanezek az arányok maradnak, akkor nem lesz elég orvos, tanár, tűzoltó és rendőr. mert a jelenlegi arányok is már ma tarthatatlanok.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
Toca Minnesota Vikings 20 719 — Vikings fan
amikor megvádolsz valakit azzal, amit valójában te csinálsz. Kurva nagy dicsőség csökkenteni azzal az inaktívok számát,hogy a banda felét elzavarod közmunkára, ami a KSH-nál aktívnak minősül, a másik felét meg 16 évesen kibaszod az iskolából dolgozni. Baszd meg. Kitörölhetjük a seggünket +100.000 minimálbéressel. A fokozatos nyugdíjkorhatár-emelésről ne is beszéljünk. Lassan előbb döglik meg az átlag magyar, mint sem inaktívvá tudna válni.
Amadeus
Persze, beleköthetsz a nyilvánvaló adatokba, félremagyarázhatod, csúsztathatsz, de akkor mi értelme adatokkal érvelni?
Egyáltalán, mi értelme érvelni, ha a tényeket kétségbevonod, átértékeled, kiragadod a kontextusából?
Ha neked annyi elég, hogy igazad legyen, mint Besenyőpistabácsinak, akkor, amikor csak akarod, akkor mindenféle logikát vagy érvelést nélkülözve vonyítsd, hogy igazad van, és igazad is van. Nem? De! Ahányszor csak akarod.
De attól még az inaktívak száma csökken.
Mert ilyen, a tiedtől független, objektív igazságok is vannak.

Valamint becsmérelheted a közmunkát, a minimálbért, holnaptól a köztisztviselőt, jövőre mindenkit, aki nem keres 500ezret, szíved joga, de ez nem változtat azon a tényen, hogy attól még, hogy 20 év múlva 7 millióan (a KSH szerint 8,7 millióan) fogunk csak itt élni, attól még lesz orvos, tanár, tűzoltó és rendőr. Darabra kevesebb, arányaiban kb. ugyanannyi.
Sobri Jóska
És attól hogy ezt 40x leírod még mindig igaz, hogy egyre kevesebben fognak egyre több embert eltartani.
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
amikor megvádolsz valakit azzal, amit valójában te csinálsz. Kurva nagy dicsőség csökkenteni azzal az inaktívok számát,hogy a banda felét elzavarod közmunkára, ami a KSH-nál aktívnak minősül, a másik felét meg 16 évesen kibaszod az iskolából dolgozni. Baszd meg. Kitörölhetjük a seggünket +100.000 minimálbéressel. A fokozatos nyugdíjkorhatár-emelésről ne is beszéljünk. Lassan előbb döglik meg az átlag magyar, mint sem inaktívvá tudna válni.
Amadeus
Persze, beleköthetsz a nyilvánvaló adatokba, félremagyarázhatod, csúsztathatsz, de akkor mi értelme adatokkal érvelni?
Egyáltalán, mi értelme érvelni, ha a tényeket kétségbevonod, átértékeled, kiragadod a kontextusából?
Ha neked annyi elég, hogy igazad legyen, mint Besenyőpistabácsinak, akkor, amikor csak akarod, akkor mindenféle logikát vagy érvelést nélkülözve vonyítsd, hogy igazad van, és igazad is van. Nem? De! Ahányszor csak akarod.
De attól még az inaktívak száma csökken.
Mert ilyen, a tiedtől független, objektív igazságok is vannak.

Valamint becsmérelheted a közmunkát, a minimálbért, holnaptól a köztisztviselőt, jövőre mindenkit, aki nem keres 500ezret, szíved joga, de ez nem változtat azon a tényen, hogy attól még, hogy 20 év múlva 7 millióan (a KSH szerint 8,7 millióan) fogunk csak itt élni, attól még lesz orvos, tanár, tűzoltó és rendőr. Darabra kevesebb, arányaiban kb. ugyanannyi.