Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
Csak nem elte-btk?Amadeus91
"Amerikai focis Vonnegut-rajongó pincér"


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
ahogy meg az átlag 444-es kommentelő rácsodálkozik a világra, az minden ilyen cikknél frenetikus 😊baggio
Igen, gondolom ez itt a fontos 😕Klaci79
Mint egy korábbi listázásban személyesen is érintett, nyugodtan tehetem fel a kérdést..

baggio
Csak nem elte-btk?
több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
ahogy meg az átlag 444-es kommentelő rácsodálkozik a világra, az minden ilyen cikknél frenetikus 😊baggio
Igen, gondolom ez itt a fontos 😕Klaci79
Mint egy korábbi listázásban személyesen is érintett, nyugodtan tehetem fel a kérdést, hogy komolyan meglep valakit, hogy ez így működik? Idézem az Encyclopedia of American Political Parties and Elections könyvből a targeting részt (különösen a kiemelt részre hívnám fel a figyelmet):



Modern demokrácia a gyakorlatban, hello


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Hajmeresztő cikk:
 444.hu/2015/02/20/szecs/berger90
Hajmeresztően profinak tűnik, igen.
És bár leírva valóban eléggé szervezettnek és hatékonynak tűnhet, a valóságban azért ennyire nem működtek jól az aktivisták.
De ami becsülendő, hogy megpróbálták.
Ugyanis kevés olyan idegesítő és lehangoló dolog van, mint amikor valaki várja, hogy a szájába repüljön a sült galamb. És a baloldal évek óta ezt teszi. Ahelyett, hogy gondolkodna, cselekedne, dolgozna. Akár kreatívan, akár elszántan, akár céltudatosan.
Mert ha belegondolsz, nem tudsz az elmúlt 5 évből egy értelmes vagy hasznos megmozdulásukat se felidézni, pedig ahogy mondani szokták, "igény lenne rá."Sobri Jóska
ahogy meg az átlag 444-es kommentelő rácsodálkozik a világra, az minden ilyen cikknél frenetikus 😊baggio
Igen, gondolom ez itt a fontos 😕Klaci79
Baggio, mint a jogállam helyi tudora teljesen tisztában van vele, hogy nem egészen törvényes a Zállampolgárokat világnézet, pártpreferencia (+vallás, származás, de ez itt lényegtelen) alapján listázni. Se. Baggio nem érti, hogy min háborodik fel a Zember, ha egy jogállamban (hiszen itt az van), valami intézményesített módon működik törvényellenesen. Pedig mint szagember tisztában van vele, hogy egy olyan csodás jogàllamban mint a Magyar Köztársaság, pardon Magyarország, általában a törvények uralma van. Ettől még persze igaza van. Én már csak Polt tanár úr reakcióját várom, és azt, hogy a NAV kimegy-e megnézni, hogy volt-e számla.Amadeus91
Én sobrival értek egyet, de a cikk nem a baloldalról szól. Arról szól, amit Amadeus leírt, hogy elmegy a büdös picsába mindenki, aki kitalálta (Kubatov és Endrődi), aki ilyeneket leírt emberekről.
Azt meg, hogy a NAV-kimegy-e oda számlát ellenőrizni, remélem, nem gondoltad komolyan.berger90
Irónia. Polt tanár úr sem fogja ez ügyben kezét lábát összetörni a csütörtöki szeminárium után.

Más:  m.hvg.hu/ingatlan/20150220_Fold_alatti_folyosot_epithetnek_a_Parlame

De ari, tudnak majd a föld alatt menekülni a honatya bácsik, 2 hetente.
több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
Hajmeresztő cikk:
 444.hu/2015/02/20/szecs/berger90
Hajmeresztően profinak tűnik, igen.
És bár leírva valóban eléggé szervezettnek és hatékonynak tűnhet, a valóságban azért ennyire nem működtek jól az aktivisták.
De ami becsülendő, hogy megpróbálták.
Ugyanis kevés olyan idegesítő és lehangoló dolog van, mint amikor valaki várja, hogy a szájába repüljön a sült galamb. És a baloldal évek óta ezt teszi. Ahelyett, hogy gondolkodna, cselekedne, dolgozna. Akár kreatívan, akár elszántan, akár céltudatosan.
Mert ha belegondolsz, nem tudsz az elmúlt 5 évből egy értelmes vagy hasznos megmozdulásukat se felidézni, pedig ahogy mondani szokták, "igény lenne rá."Sobri Jóska
ahogy meg az átlag 444-es kommentelő rácsodálkozik a világra, az minden ilyen cikknél frenetikus 😊baggio
Igen, gondolom ez itt a fontos 😕Klaci79
Baggio, mint a jogállam helyi tudora teljesen tisztában van vele, hogy nem egészen törvényes a Zállampolgárokat világnézet, pártpreferencia (+vallás, származás, de ez itt lényegtelen) alapján listázni. Se. Baggio nem érti, hogy min háborodik fel a Zember, ha egy jogállamban (hiszen itt az van), valami intézményesített módon működik törvényellenesen. Pedig mint szagember tisztában van vele, hogy egy olyan csodás jogàllamban mint a Magyar Köztársaság, pardon Magyarország, általában a törvények uralma van. Ettől még persze igaza van. Én már csak Polt tanár úr reakcióját várom, és azt, hogy a NAV kimegy-e megnézni, hogy volt-e számla.Amadeus91
Én sobrival értek egyet, de a cikk nem a baloldalról szól. Arról szól, amit Amadeus leírt, hogy elmegy a büdös picsába mindenki, aki kitalálta (Kubatov és Endrődi), aki ilyeneket leírt emberekről.
Azt meg, hogy a NAV-kimegy-e oda számlát ellenőrizni, remélem, nem gondoltad komolyan.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Hajmeresztő cikk:
 444.hu/2015/02/20/szecs/berger90
Hajmeresztően profinak tűnik, igen.
És bár leírva valóban eléggé szervezettnek és hatékonynak tűnhet, a valóságban azért ennyire nem működtek jól az aktivisták.
De ami becsülendő, hogy megpróbálták.
Ugyanis kevés olyan idegesítő és lehangoló dolog van, mint amikor valaki várja, hogy a szájába repüljön a sült galamb. És a baloldal évek óta ezt teszi. Ahelyett, hogy gondolkodna, cselekedne, dolgozna. Akár kreatívan, akár elszántan, akár céltudatosan.
Mert ha belegondolsz, nem tudsz az elmúlt 5 évből egy értelmes vagy hasznos megmozdulásukat se felidézni, pedig ahogy mondani szokták, "igény lenne rá."Sobri Jóska
ahogy meg az átlag 444-es kommentelő rácsodálkozik a világra, az minden ilyen cikknél frenetikus 😊baggio
Igen, gondolom ez itt a fontos 😕Klaci79
Baggio, mint a jogállam helyi tudora teljesen tisztában van vele, hogy nem egészen törvényes a Zállampolgárokat világnézet, pártpreferencia (+vallás, származás, de ez itt lényegtelen) alapján listázni. Se. Baggio nem érti, hogy min háborodik fel a Zember, ha egy jogállamban (hiszen itt az van), valami intézményesített módon működik törvényellenesen. Pedig mint szagember tisztában van vele, hogy egy olyan csodás jogàllamban mint a Magyar Köztársaság, pardon Magyarország, általában a törvények uralma van. Ettől még persze igaza van. Én már csak Polt tanár úr reakcióját várom, és azt, hogy a NAV kimegy-e megnézni, hogy volt-e számla.
több mint 11 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Hajmeresztő cikk:
 444.hu/2015/02/20/szecs/berger90
Hajmeresztően profinak tűnik, igen.
És bár leírva valóban eléggé szervezettnek és hatékonynak tűnhet, a valóságban azért ennyire nem működtek jól az aktivisták.
De ami becsülendő, hogy megpróbálták.
Ugyanis kevés olyan idegesítő és lehangoló dolog van, mint amikor valaki várja, hogy a szájába repüljön a sült galamb. És a baloldal évek óta ezt teszi. Ahelyett, hogy gondolkodna, cselekedne, dolgozna. Akár kreatívan, akár elszántan, akár céltudatosan.
Mert ha belegondolsz, nem tudsz az elmúlt 5 évből egy értelmes vagy hasznos megmozdulásukat se felidézni, pedig ahogy mondani szokták, "igény lenne rá."Sobri Jóska
ahogy meg az átlag 444-es kommentelő rácsodálkozik a világra, az minden ilyen cikknél frenetikus 😊baggio
Igen, gondolom ez itt a fontos 😕
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
a lengyelekkel viszont nem kellene rosszban lenni.gabtsi
még szép, különben ki veszi meg a fodballistáinkat? 😀
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
az igaz, de ott csak jó hírek vannak, bevándorlás meg hogy kész zoltánnak a kurva anyját. de ettől még történik más is 😊

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 134 — Bears fan
a lengyelekkel viszont nem kellene rosszban lenni.gabtsi
Az M1 híradóban én úgy láttam, hogy minden rendben a magyar-lengyel viszonnyal XD

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
a lengyelekkel viszont nem kellene rosszban lenni.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
Hajmeresztő cikk:
 444.hu/2015/02/20/szecs/berger90
Hajmeresztően profinak tűnik, igen.
És bár leírva valóban eléggé szervezettnek és hatékonynak tűnhet, a valóságban azért ennyire nem működtek jól az aktivisták.
De ami becsülendő, hogy megpróbálták.
Ugyanis kevés olyan idegesítő és lehangoló dolog van, mint amikor valaki várja, hogy a szájába repüljön a sült galamb. És a baloldal évek óta ezt teszi. Ahelyett, hogy gondolkodna, cselekedne, dolgozna. Akár kreatívan, akár elszántan, akár céltudatosan.
Mert ha belegondolsz, nem tudsz az elmúlt 5 évből egy értelmes vagy hasznos megmozdulásukat se felidézni, pedig ahogy mondani szokták, "igény lenne rá."Sobri Jóska
ahogy meg az átlag 444-es kommentelő rácsodálkozik a világra, az minden ilyen cikknél frenetikus 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 450 — #NoStress
Hajmeresztő cikk:
 444.hu/2015/02/20/szecs/berger90
Hajmeresztően profinak tűnik, igen.
És bár leírva valóban eléggé szervezettnek és hatékonynak tűnhet, a valóságban azért ennyire nem működtek jól az aktivisták.
De ami becsülendő, hogy megpróbálták.
Ugyanis kevés olyan idegesítő és lehangoló dolog van, mint amikor valaki várja, hogy a szájába repüljön a sült galamb. És a baloldal évek óta ezt teszi. Ahelyett, hogy gondolkodna, cselekedne, dolgozna. Akár kreatívan, akár elszántan, akár céltudatosan.
Mert ha belegondolsz, nem tudsz az elmúlt 5 évből egy értelmes vagy hasznos megmozdulásukat se felidézni, pedig ahogy mondani szokták, "igény lenne rá."

több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
Tegnap volt szerencsém látni dajcstomi lelkendezését, hogy ő most hogy megkonzultálja majd...

" Döntsük el együtt, milyen legyen a jövő magyar internete!"
No komment.Lecsó
napok óta röhögök azon, hogy a twitter kimaradt a reklámból. Véletlenek nincsenek.

Hajmeresztő cikk:
 444.hu/2015/02/20/szecs/

Mindig jövőre
több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Tegnap volt szerencsém látni dajcstomi lelkendezését, hogy ő most hogy megkonzultálja majd...

" Döntsük el együtt, milyen legyen a jövő magyar internete!"
No komment.
több mint 11 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Németországban csak az NDK-ban volt évtizedekig kommunizmus (az NSZK-t bárminemű ilyen Magyarországgal való összevetésbe belevenni balgaság), ott pedig, ahogy a belinkelt térkép mutatja, jelentős tényezők, pláne december óta.baggio
Nem sokkal balgább, mint a Die Linke ostik közötti népszerűségét kádári (állampárti) reflexnek tartani és ebben párhuzamot vonni a köztünk közöttük. A Die Linke (ill. az elődje) jelentős részben egyszerűen azért olyan népszerű, mert "keleti gyökerű párt", az osti-westi ellentétet is reprezentálja. Hogy ismét egy párhuzammal kergesselek ki a világból: ha netán Erdély és Magyarország egyesülne, akkor Erdélyben az RMDSZ feltehetőleg még hosszú ideig népszerű lenne, miközben az anyaországban valószínűleg marginális lenne a támogatottsága - függetlenül attól, hogy az egyesülés után milyen politikai irányt vesz.

Az oroszokkal való barátkozás a kádári reflex, és nem kifejezetten Putyin körbenyalása.baggio
Miért is az? Én a kádári rendszerben nőttem fel, és akkor is úgy utálta mindenki a ruszkikat, mint annak a rendje. Még a párttitkár is, aki napközben a szovjet elvársakkal tárgyalt, este meg hurkaanyázta őket.A kádári reflexbe a vezérelvűségtől a szociális demagógián át az atyáskodó állam képzetég sok minden beletartozik, de az oroszokkal való barátkozás (civil szinten) semmiképpen sem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 444.hu/2015/02/18/8-azaz-nyolc-4-es-metronyi-penzt-tuntet-el-a-szemed-elol-a-kormany

Mielőtt még Dr. Baggio alkotmányjogász lecsapná: leszarom, hogy milyen szabályozás van a franciáknál.
több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
Amúgy miért is kerültek szóba? Nem fogom az összefüggést...peterk2005
Először is hagyjuk már, hogy külföldi pártoknál mindig az első reakció, hogy magyar párt keresünk hozzá, egyszerűen értelmezhetetlen butaság, pláne mikor a fidesz ennyire meghasonult régebbi önmagával. Másodszor: azért hoztam fel őket, mert az elméletileg német ügyekben jártas kolléga szomorúnak és érthetetlennek tartja, hogy itthon oly sokan még mindig kádár gyermekei, mikor még Németországban is (mily meglepetés, épp a régi NDK területén kivétel nélkül) komoly igény van a szélsőbaloldalra, akik pedig nem utasítják el csípőből Putyin politikáját.baggio
Hogy mi? Te linkelted be őket, idézve egy Kádárra utaló mondatot. Ha valami, akkor ez eléggé erős kiinduló párhuzam volt indulásnak. Ráadásul valóban sántító párhuzam, mert Németországban ez egy kis párt, nálunk pedig mindkét oldalon, a legnagyobb pártok szavazótáboraiban is elég erősek a kádárista - vagy mondjuk úgy államszocialista - reflexek. (Ráadásul a példa szerintem azért is sántít, mert ezt a Putyin történetet pont nem egy kádári reflexnek gondolom. Még idehaza sem, nemhogy kint.)peterk2005
Németországban csak az NDK-ban volt évtizedekig kommunizmus (az NSZK-t bárminemű ilyen Magyarországgal való összevetésbe belevenni balgaság), ott pedig, ahogy a belinkelt térkép mutatja, jelentős tényezők, pláne december óta:  www.theguardian.com/world/2014/dec/05/germany-first-socialist-state-governor-thuringia-protest

Az oroszokkal való barátkozás a kádári reflex, és nem kifejezetten Putyin körbenyalása.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Akkor ülne a hasonlatod, ha az egyszeri baloldali szavazó mondjuk az EU parlament idelátogató elnökét kifügyülné. Na, az lenne kb. hasonlóan skizofrén helyzet.peterk2005
az egyszeri baloldali szavazó már jobbikosként teszi ezt meg 😉baggio
LOL, ez jó ... és tényleg. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amúgy miért is kerültek szóba? Nem fogom az összefüggést...peterk2005
Először is hagyjuk már, hogy külföldi pártoknál mindig az első reakció, hogy magyar párt keresünk hozzá, egyszerűen értelmezhetetlen butaság, pláne mikor a fidesz ennyire meghasonult régebbi önmagával. Másodszor: azért hoztam fel őket, mert az elméletileg német ügyekben jártas kolléga szomorúnak és érthetetlennek tartja, hogy itthon oly sokan még mindig kádár gyermekei, mikor még Németországban is (mily meglepetés, épp a régi NDK területén kivétel nélkül) komoly igény van a szélsőbaloldalra, akik pedig nem utasítják el csípőből Putyin politikáját.baggio
Hogy mi? Te linkelted be őket, idézve egy Kádárra utaló mondatot. Ha valami, akkor ez eléggé erős kiinduló párhuzam volt indulásnak. Ráadásul valóban sántító párhuzam, mert Németországban ez egy kis párt, nálunk pedig mindkét oldalon, a legnagyobb pártok szavazótáboraiban is elég erősek a kádárista - vagy mondjuk úgy államszocialista - reflexek. (Ráadásul a példa szerintem azért is sántít, mert ezt a Putyin történetet pont nem egy kádári reflexnek gondolom. Még idehaza sem, nemhogy kint.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Naaa, azért ez a helyzet nem ilyen vice versa. A "liberó, antinacionalista" réteg - akármit is jelent, de felteszem az MSZP, DK, stb. szavazóira gondolsz - mindig is EU párti volt, sose volt népszerű a körükben a nacionalista felhang, amivel Putyin manapság operál.peterk2005
Totál félreértesz. Nem a putyini nacionalizmusról beszélek, hanem azon magyarországi emberekről, akik már egy kokárda láttán összerántják a szemöldöküket, aktív szókincsük része a "magyarkodás", most meg személyesn érzik magukat sértve az emlékmű miatt.
Sokan nem tennék, ha jelenleg balos lenne a miniszterelnök.

Ráadásul - bár persze Gyurcsányék is leültek annak idején Putyinnal, de - jóval kisebb csinnadrattával tették, majdhogynem "sunyiban" egyezkedtek,peterk2005
Miről beszélsz?
Annak is volt megfelelő médiavisszhangja, Ferink még az Apró-villában is vendégül látta elvtársát, a széles közvélemény még arról is értesült hogy Totó kutya mennyire barátságos volt az orosz vendéggel....

Annyi a különbség, hogy ma Putyin és találkái Ukrajna miatt jóval nagyobb világfigyelmet kapnak, mint anno, továbbá hírértéke van, hogy Orbánnak kellett egy kicsit hajlítania a gerincén, Gyurcsánynak simán "természetes" szövetségese volt az ex-KGB-s

több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
Akkor ülne a hasonlatod, ha az egyszeri baloldali szavazó mondjuk az EU parlament idelátogató elnökét kifügyülné. Na, az lenne kb. hasonlóan skizofrén helyzet.peterk2005
az egyszeri baloldali szavazó már jobbikosként teszi ezt meg 😉


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Elnézve az emlékműre adott reakciókat meg most a 4K műsorát, egyszerre vicces és tragikus, hogy egy pillanat alatt lesz kőkonzi és antikomcsi tömegek számára a kommer Putyinból faszagyerek, és a liberó, antinacionalista rétegekből nemzeti érzésében sértett polgár.
Fene tudja milyen gyakorisággal kell nem a politikusoknak, hanem az átlag szavazónak megerőszakolnia magát ilyesfajta csavarásokkal, hogy rájöjjön: az ország vezetői hülyének nézik. Teljes joggal.atapapa
Naaa, azért ez a helyzet nem ilyen vice versa. A "liberó, antinacionalista" réteg - akármit is jelent, de felteszem az MSZP, DK, stb. szavazóira gondolsz - mindig is EU párti volt, sose volt népszerű a körükben a nacionalista felhang, amivel Putyin manapság operál. Ezért is címkézted őket antinacionalistának gondolom. Ráadásul - bár persze Gyurcsányék is leültek annak idején Putyinnal, de - jóval kisebb csinnadrattával tették, majdhogynem "sunyiban" egyezkedtek, nem csináltak belőle ilyen népi cirkuszt a választóik arcába tolva, mint Orbánék. Így pedig az irritáció szint se ugyanaz.

Akkor ülne a hasonlatod, ha az egyszeri baloldali szavazó mondjuk az EU parlament idelátogató elnökét kifügyülné. Na, az lenne kb. hasonlóan skizofrén helyzet.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
Amúgy miért is kerültek szóba? Nem fogom az összefüggést...peterk2005
Először is hagyjuk már, hogy külföldi pártoknál mindig az első reakció, hogy magyar párt keresünk hozzá, egyszerűen értelmezhetetlen butaság, pláne mikor a fidesz ennyire meghasonult régebbi önmagával. Másodszor: azért hoztam fel őket, mert az elméletileg német ügyekben jártas kolléga szomorúnak és érthetetlennek tartja, hogy itthon oly sokan még mindig kádár gyermekei, mikor még Németországban is (mily meglepetés, épp a régi NDK területén kivétel nélkül) komoly igény van a szélsőbaloldalra, akik pedig nem utasítják el csípőből Putyin politikáját.

Elnézve az emlékműre adott reakciókat meg most a 4K műsorát, egyszerre vicces és tragikus, hogy egy pillanat alatt lesz kőkonzi és antikomcsi tömegek számára a kommer Putyinból faszagyerek, és a liberó, antinacionalista rétegekből nemzeti érzésében sértett polgár.
Fene tudja milyen gyakorisággal kell nem a politikusoknak, hanem az átlag szavazónak megerőszakolnia magát ilyesfajta csavarásokkal, hogy rájöjjön: az ország vezetői hülyének nézik. Teljes joggal.atapapa
"magyarnak lenni kollektív neurózis" - korábban de nem értettem ezt 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal