Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
 www.atv.hu/videok/video-20150208-keri-laszlo

Laci bácsi a dolgokrólAmadeus91
Utána Klári nénit is érdemes meghallgatni...
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 www.atv.hu/videok/video-20150208-keri-laszlo

Laci bácsi a dolgokról
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 445 — #NoStress
Viszont a másik oldalról nézve bár mindketten többszörös milliárdosok, viszont Simicska mivel nem visel tisztséget nem is tud megbukni, míg Orbánnak a miniszterelnöksége elveszíthető, és rámehet erre a torzsalkodásra.

több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 1 017
Egy voks Orbánra.

Orbán bárkiből csinálhat Simicskát, de Simicska jóval nehezebben csinálhat bárkiből Orbánt.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Ugye a topicban szó volt arról, hogy mindent el lehet adni a nemzeti dumával. Ami szerintem pont nem baj, elvileg a kormányzásnak a nemzet, az ország érdekeinek priorálása mentén kéne haladnia. atapapa
A nemzeti kormányzás kb. olyan fából vaskarika, mint az alma ízű almáspite. Csak akkor van értelme, ha azt feltételezed, hogy van nem alma ízű almáspite is, és döntöd el, hogy milyen az igazi alma íz.peterk2005
Mivel Magyarország eléggé nemzetállam, használhatom a nemzetet és az országot szinonimaként.
De ha téged ez zavar, hát legyen, nem a nemzet, hanem az ország érdekei mentén kéne az országot vezetni.

Csak mivel ez egy meglehetősen absztrakt cél, mindenki a saját értelmezése szerint találja meg az odavezető utat. Erre szokták mondani, hogy nincs nemzeti minimum.

A fenébe, már megint rossz szót használtam.

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ugye a topicban szó volt arról, hogy mindent el lehet adni a nemzeti dumával. Ami szerintem pont nem baj, elvileg a kormányzásnak a nemzet, az ország érdekeinek priorálása mentén kéne haladnia. atapapa
A nemzeti kormányzás kb. olyan fából vaskarika, mint az alma ízű almáspite. Csak akkor van értelme, ha azt feltételezed, hogy van nem alma ízű almáspite is, és döntöd el, hogy milyen az igazi alma íz.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.NB2
Ennél nagyobb hülyeséget még nem olvastam ebben a topikban azt hiszem.Schleck
 hu.wikipedia.org/wiki/Jelenkori_magyarorsz%C3%A1gi_orsz%C3%A1ggy%C5%B1l%C3%A9si_v%C3%A1laszt%C3%A1sokNB2
Nem az volt hülyeség, hogy egyre kevesebb párt van. Az erre vonatkozó igény teljesen érthetetlen számomra.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.NB2
Ez ízlés kérdése. Én kimondottan örülnék, ha szélesebb lenne a paletta, komoly pártokból. De ehhez meg kellene változnia a választási rendszernek is. Jelenleg a realitás az, hogy marad minden így, max. elmozdulnak pártok vagy egyesülnek.Gyurma Pappa
Nem feltétlenül a választási rendszertől függ ez.
Ha már Simicskánál tartunk, inkább pénz és politikailag mozgósítható tömegbázis kéne a több párthoz.

Ugye a topicban szó volt arról, hogy mindent el lehet adni a nemzeti dumával.
Ami szerintem pont nem baj, elvileg a kormányzásnak a nemzet, az ország érdekeinek priorálása mentén kéne haladnia.
A probléma az, hogy Orbán és csapata az önálló gondolatokra annyira nem éhes tömegbázisával bármiről képes elhitetni, hogy az a nemzet érdekeit szolgálja,
Ugyanígy egy jól bejáratott mechanizmussal bárkiből politikai leprást tudnak gyártani, amennyiben a döntésüket megkérdőjelezi.
Ahogy Bush-nak se volt elég patrióta az, aki megkérdőjelezte a döntéseit.

Nehéz ügy ez addig, amíg az emberek döntő többsége napi 2 percet se tájékozódik a világ dolgairól, és önálló következtetések levonására nincs energiája-igénye, mert van neki elég baja.

több mint 11 éve
NB2 New England Patriots 29 065 — nabege2@yahoo.com
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.NB2
Ennél nagyobb hülyeséget még nem olvastam ebben a topikban azt hiszem.Schleck
 hu.wikipedia.org/wiki/Jelenkori_magyarorsz%C3%A1gi_orsz%C3%A1ggy%C5%B1l%C3%A9si_v%C3%A1laszt%C3%A1sok
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.NB2
Ennél nagyobb hülyeséget még nem olvastam ebben a topikban azt hiszem.

több mint 11 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 742 — Poloska confirmed
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.NB2
Az ember meg vakargatja a fejét a szavazófülkében, hogy hogyan teljesítse állampolgársági kötelezettségét, úgy hogy ne hányja le saját magát, meg a lapot közben.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.NB2
Ez ízlés kérdése. Én kimondottan örülnék, ha szélesebb lenne a paletta, komoly pártokból. De ehhez meg kellene változnia a választási rendszernek is. Jelenleg a realitás az, hogy marad minden így, max. elmozdulnak pártok vagy egyesülnek.

több mint 11 éve
NB2 New England Patriots 29 065 — nabege2@yahoo.com
Most őszintén ti el tudtok képzelni erre a "piacra" még egy pártot? Én annak örültem a legjobban, hogy a sok kicsi lófütty párt eltűnt. Egy baloldali, egy jobboldali, egy szélsőjobb meg egy liberális kell, azt döntsék el az emberek nekik ki tetszik.
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Olyan szinten sikerült - a Simicska médiának - a baloldal és a liberális kifejezéseket megkaraktergyilkolni, hogy esélytelen ezek nyilvános felvàllalásával bármit is nyerni. Ma a nemzeti attyaffy hazaffy az eladható.Amadeus91
Ez csak retorika. Kell némi tehetség, hogy egy alternatíva kitalálja a maga "nemzeti", "polgári", "NER" és hasonló vezényszavait, de azért ez egy szakma, megoldható. Baggio-nak viszont igaza van (és egyúttal neked is), ez az ország változatlanul Kádárokat akar a vezetésben látni, úgyhogy kell egy "jobb" Kádár is, ha Orbánt meg akarják verni. Persze a "jobb" relatív jelző, erősen függ attól is, hogy a jelenlegi mennyire merül alá a kakatoszba.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Ez jó pont, de az igaziság kimerülhetne első lépésben akár abban is, hogy nem baloldali populista. Amit Jan írt, hogy sok ember kiábrándult már a fideszből, ugyanakkor nem is baloldali. Ha találnának hozzá megfelelő kirakatembereket eladható lenne, a jobboldaliság erős látszata is.sapka
Szerintem nem baloldaliságon vagy jobboldaliságon múlik - akár a fogalom eredeti, akár a nálunk használt értelmében -, hanem a hitelességen. Ezért nincs esélye Simicskának sem. Hiába van pénze, ő is egy Gyurcsány, bármilyen formációt is pénzelne, azt egyúttal önmagával kompromittálná is.

Ha már az alternatíva, akkor szerintem jelenleg új alternatívának csak a "baloldalon" van helye. Egyszerűen azért, mert az ürült ki. A Fidesztől elcsábítható szavazó nem "jobboldali", hanem egyszerűen pragmatikus, aki arra akar szavazni, akit kormányképesnek lát, és nem kompromittálta még magát. Színezettől függetlenül. Ahogy alig kilenc éve az MSZP még választást tudott nyerni, úgy tudna egy új erő is nyerni 4 év múlva, nyílt baloldalisággal is. Csak hitelesnek és kormányzóképesnek kell látszania. Jobboldalon ugyanerre jelenleg nincs hely, mert a Jobbik betölti ezt a helyet.peterk2005
Olyan szinten sikerült - a Simicska médiának - a baloldal és a liberális kifejezéseket megkaraktergyilkolni, hogy esélytelen ezek nyilvános felvàllalásával bármit is nyerni. Ma a nemzeti attyaffy hazaffy az eladható.
több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
A probléma az, hogy a baloldal még mindig csak Kádárban tud gondolkodni, azt a szerepet pedig Orbán már betöltötte, míg az européerség ilyen-olyan okokból sehogy sem fekszik nekik, ahogy az országnak sem. A fidesz saját pályáján verte meg az mszp-t, miközben Gyurcsány csak segített a balliberális értelmiség (hitelességének) szétverésében. Zöld pártra meg az lmp-nél láthattuk, hogy mekkora igény van.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez jó pont, de az igaziság kimerülhetne első lépésben akár abban is, hogy nem baloldali populista. Amit Jan írt, hogy sok ember kiábrándult már a fideszből, ugyanakkor nem is baloldali. Ha találnának hozzá megfelelő kirakatembereket eladható lenne, a jobboldaliság erős látszata is.sapka
Szerintem nem baloldaliságon vagy jobboldaliságon múlik - akár a fogalom eredeti, akár a nálunk használt értelmében -, hanem a hitelességen. Ezért nincs esélye Simicskának sem. Hiába van pénze, ő is egy Gyurcsány, bármilyen formációt is pénzelne, azt egyúttal önmagával kompromittálná is.

Ha már az alternatíva, akkor szerintem jelenleg új alternatívának csak a "baloldalon" van helye. Egyszerűen azért, mert az ürült ki. A Fidesztől elcsábítható szavazó nem "jobboldali", hanem egyszerűen pragmatikus, aki arra akar szavazni, akit kormányképesnek lát, és nem kompromittálta még magát. Színezettől függetlenül. Ahogy alig kilenc éve az MSZP még választást tudott nyerni, úgy tudna egy új erő is nyerni 4 év múlva, nyílt baloldalisággal is. Csak hitelesnek és kormányzóképesnek kell látszania. Jobboldalon ugyanerre jelenleg nincs hely, mert a Jobbik betölti ezt a helyet.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 671 — sapka
amiről beszélgettek/személyeskedtek lehet az igazán érdekes a jövőben
Simicska kiválása táptalaja lehet-e egy igazi jobboldali pártnak?
Meggyőződésem egy-két erős emberrel, egy jobboldali párt odaérhet a köv. választásra. De ehhez nagyon ki kell vágni a rezet 😀.sapka
A kezed merre felé lóg? 😊

Szvsz "igazi" jobboldali pártnak ma nincs tömegbázisa Magyarországon. Fennakadna pl. az állam leépítése / hatalmi decentralizálása, vagy akár a (valódi) vállalkozóbarátság rostán, azonnal rásütnék, hogy neoliberális. Pedig enélkül nincs - mérsékelt - jobboldali párt, mindegy hogy kereszténydemokrata, liberálkonzervatív, vagy bármi más.peterk2005
Kérlek szépen mindkettőt a magasba tartom és vigyázzban állok a fal mellett, ahogy az természetes 😊.

Ez jó pont, de az igaziság kimerülhetne első lépésben akár abban is, hogy nem baloldali populista. Amit Jan írt, hogy sok ember kiábrándult már a fideszből, ugyanakkor nem is baloldali. Ha találnának hozzá megfelelő kirakatembereket eladható lenne, a jobboldaliság erős látszata is.
Mert ebben az esetben a Fidesznek erősen-erősebben támaszkodnia kellene a 60+++-os korosztályra (az igazi szavazóbázisukra). Azt gondolom most egy jó propagandával valamennyire sarokba szorítható lenne. Egyetértek abban Jannel, hogy most az eszközök megvannak hozzá, azt hiszem a szándék hiánya lehet a szűk kereszt. Mindenesetre a korábbi évek egyértelmű egysíkúsága után most dobtak egy labdát. + a külföldi berepülő ejtőernyős ügynökök mire hajlandóak segítségnyújtás terén.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 700 — Steelers fan
amiről beszélgettek/személyeskedtek lehet az igazán érdekes a jövőben
Simicska kiválása táptalaja lehet-e egy igazi jobboldali pártnak?
Meggyőződésem egy-két erős emberrel, egy jobboldali párt odaérhet a köv. választásra. De ehhez nagyon ki kell vágni a rezet 😀.sapka
Meglehet, ha ő csak a háttérből szervezi/pénzeli a dolgokat. Felfuttathat egy jobboldali pártot, amiben van is ráció, mert sok ember van aki elvből nem szavaz balra, a fideszből viszont teljesen kiábrándult. Van most egy -egyenlőre nem túl nagy- űr a politikai palettán, erre rámozdulhat Simi, de csak ha ő a háttérben marad. Ha pártelnök vagy ilyesmi lesz, akkor esélytelen.

Hiába foglalja el OV a köztévét, a Simi médiabirodalom -már csak méretéből adódóan- sem vicc. Ha belegondolsz, az RTL pár hónap alatt mit tudott elérni, akkor ha egy ilyen méretű gépezet rámozdul -ahogy Simi utasította őket- személy szerint OV-ra és családjára (a vőgyerekről is lehete mit írni...) az nagyon komoly arculatvesztést okozhatna.

Gondolom az nyilvánvaló, hogy egy ilyen OV lejárató projekt óriási támogatásra számíthat, kül-és belföldről egyaránt. És ha jól csinálják, akkor igazából kivédhetetlen.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
amiről beszélgettek/személyeskedtek lehet az igazán érdekes a jövőben
Simicska kiválása táptalaja lehet-e egy igazi jobboldali pártnak?
Meggyőződésem egy-két erős emberrel, egy jobboldali párt odaérhet a köv. választásra. De ehhez nagyon ki kell vágni a rezet 😀.sapka
A kezed merre felé lóg? 😊

Szvsz "igazi" jobboldali pártnak ma nincs tömegbázisa Magyarországon. Fennakadna pl. az állam leépítése / hatalmi decentralizálása, vagy akár a (valódi) vállalkozóbarátság rostán, azonnal rásütnék, hogy neoliberális. Pedig enélkül nincs - mérsékelt - jobboldali párt, mindegy hogy kereszténydemokrata, liberálkonzervatív, vagy bármi más.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
amiről beszélgettek/személyeskedtek lehet az igazán érdekes a jövőben
Simicska kiválása táptalaja lehet-e egy igazi jobboldali pártnak?
Meggyőződésem egy-két erős emberrel, egy jobboldali párt odaérhet a köv. választásra. De ehhez nagyon ki kell vágni a rezet 😀.sapka
Cuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Tádám!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 671 — sapka
amiről beszélgettek/személyeskedtek lehet az igazán érdekes a jövőben
Simicska kiválása táptalaja lehet-e egy igazi jobboldali pártnak?
Meggyőződésem egy-két erős emberrel, egy jobboldali párt odaérhet a köv. választásra. De ehhez nagyon ki kell vágni a rezet 😀.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Tippjáték: kérnék egy 3. válasz lehetőséget: Jobbik. 😊peterk2005
be is baszna.
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tippjáték: kérnék egy 3. válasz lehetőséget: Jobbik. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
tippjáték: Lajos