Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
 index.hu/kulfold/2014/07/31/elsirta_magat_az_ensz_szovivoje_a_gazai_helyzet_miatt/

Elmennek ezek most már a halál faszára!
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Köszönöm a fokozott figyelmedet, szvsz inkább zavaros mint félreérthető, ilyen vagyok félzombiként, legalább lesz ennek virtuális nyoma is.

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
Nagy ügy, kb. másfél napja alig aludtam, de szerintem összességében így is érted miről van szó, csak az érdemi rész helyett másba kellett belekötni.atapapa
ez nem belekötés volt, pusztán így hívtam fel a figyelmedet, hogy esetleg át lehetne szerkeszteni a hozzászólásodat, a későbbi félreértéseket elkerülendő.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Nagy ügy, kb. másfél napja alig aludtam, de szerintem összességében így is érted miről van szó, csak az érdemi rész helyett másba kellett belekötni.

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
különösen ez tetszett benne:
A jobboldali és a középen álló választók ugyanis a baloldal általános vélekedésétől eltérően nem birkákslowmotion
Jó reggelt, most már látod, hogy kölcsönös lebirkázni a másikat a két tábor között.

Egy tipikus és nem túl bonyolult magyarázat arra, hogy a másik miért olyan hülye, amiért arra szavaz, akire mi kényszer alatt se lennénk képesek.atapapa
valamit elgépeltél benne, mert az első mondatnak se füle, se farka
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
különösen ez tetszett benne:
A jobboldali és a középen álló választók ugyanis a baloldal általános vélekedésétől eltérően nem birkákslowmotion
Jó reggelt, most már látod, hogy kölcsönös lebirkázni a másikat a két tábor között.

Egy tipikus és nem túl bonyolult magyarázat arra, hogy a másik miért olyan hülye, amiért arra szavaz, akire mi kényszer alatt se lennénk képesek.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
javaslom a vastagbőr fb oldalának legutolsó posztját 😀 én felröhögtem 😊

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
ez a valaki egyébként hol él? Vanuatuban?slowmotion
 hu.wikipedia.org/wiki/Csermely_P%C3%A9ter_(%C3%BAjs%C3%A1g%C3%ADr%C3%B3)

Simicska alfelében

több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Hetente egyszer-kétszer rákattintok a kedvencek között elrejtett MNO-ra, és az elmúlt hónap során legalább háromszor sikerült olyan súlyosan kormánykritikus főcímbe belefutnom, hogy azt hittem mellényomtam és a NOL-ra böktem (e kettő egymás nálam mellett van). .atapapa
 mno.hu/vezercikk/a-miniszter-lepjen-felre-1239989

O_O

Említettem már, hogy nincs túl viszony Simicska-Nyerges tengely és Orbánék között? Mert lehet nem is kell most már külön felhívni rá a figyelmet. Ahogy mondtam: maradjatok vonalban, a legjobb még csak most jön!Gyurma Pappa
pont most akartam. Levegőt nem kapok....

 444.hu/2014/07/31/a-viharos-gyorsasagu-holman-fiu-viharos-gyorsasagu-tundoklese-es-bukovarizalodasa/

most azt várom, hogy a Lázár-Holman-Portik hármasról is írjanak egyet
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
 mno.hu/vezercikk/a-miniszter-lepjen-felre-1239989Gyurma Pappa
akkora gyöngyszem, hogy besza-behu.
különösen ez tetszett benne:
A jobboldali és a középen álló választók ugyanis a baloldal általános vélekedésétől eltérően nem birkák, és pontosan tudják, hogy a balliberális rémhuhogások dacára a második Orbán-kormány filozófiája és intézkedései mennyi érzékelhető és értékelhető javulást hoztak az ország és az ő életükbe.

De ilyen múltakról nem volt szó. Ilyen múltak abban a Nyolc Évben voltak divatban, akkor futott velük a szekér, akkor keresték őket lázasan a káderlapok kartotékjai között. Munkaalapú társadalom? Igen. Mutyialapú, joghézagcentrikus, simliközpontú minisztérium? Nem.
ez a valaki egyébként hol él? Vanuatuban?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Hetente egyszer-kétszer rákattintok a kedvencek között elrejtett MNO-ra, és az elmúlt hónap során legalább háromszor sikerült olyan súlyosan kormánykritikus főcímbe belefutnom, hogy azt hittem mellényomtam és a NOL-ra böktem (e kettő egymás nálam mellett van). .atapapa
 mno.hu/vezercikk/a-miniszter-lepjen-felre-1239989

O_O

Említettem már, hogy nincs túl viszony Simicska-Nyerges tengely és Orbánék között? Mert lehet nem is kell most már külön felhívni rá a figyelmet. Ahogy mondtam: maradjatok vonalban, a legjobb még csak most jön!

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Furcsa ez jobbos sajtó megítélés.
Nem függetlenek, ki az, de én akárhányszor néztem Hír Tv-t, kormánypárti politikus aktuális - nem pedig ideológiai vagy egyéb nagyívű(nek szánt) - beszélgetés során rendre kapott kellemetlen kérdést, visszakérdezést. A vegytiszta benyalós alákérdezés inkább a köztévében megy.
Hetente egyszer-kétszer rákattintok a kedvencek között elrejtett MNO-ra, és az elmúlt hónap során legalább háromszor sikerült olyan súlyosan kormánykritikus főcímbe belefutnom, hogy azt hittem mellényomtam és a NOL-ra böktem (e kettő egymás nálam mellett van).
Mondjuk ez ott korábban nem volt jellemző, az idei választás óta tapasztalom ezt.

persze ahol egy, a 444-re jellemző visszafogottság és elfogulatlanság a zsinórmérték, ott még ez is kicsapja a biztosítékot.

több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
Nekünk, ahogy te is írod, Mo-n lehetetlen szuverén kormány. Igazán elképzelni sem tudom, hogy ez miként működne.Gyurma Pappa
hát a zenergiacellákkal. abból mi lett?slowmotion
Átalakultak szívcsakrává


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Továbbra sem magyarázza meg, hogy ez miért ellentéte a szabadpiaci kapitalizmusnak, Gyurma Pappa
nem ellentéte, csak másmilyenJames007
De milyen?
több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Nekünk, ahogy te is írod, Mo-n lehetetlen szuverén kormány. Igazán elképzelni sem tudom, hogy ez miként működne.Gyurma Pappa
hát a zenergiacellákkal. abból mi lett?slowmotion
😀
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
Nekünk, ahogy te is írod, Mo-n lehetetlen szuverén kormány. Igazán elképzelni sem tudom, hogy ez miként működne.Gyurma Pappa
hát a zenergiacellákkal. abból mi lett?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Továbbra sem magyarázza meg, hogy ez miért ellentéte a szabadpiaci kapitalizmusnak, Gyurma Pappa
nem ellentéte, csak másmilyenJames007
Oké, szerintem is. De BZS és OV szerint igen, legalábbis ezt kommunikálják.

Nyilván én is lovagolok a szavakon, de én bennem a remény, hogy talán sikerül ebből az országból kihozni valami értelmeset. Én pont leszarnám, ha ezt OV csinálná, még akkor sem, ha Zsoltikáról mondjuk teret neveznek el.

...baggio
Szerintem meg próbálkozik a hintapolitikával OV. Ha (vagy inkább amint?) a repik hatalomra kerülnek az USA-ban, ami mára már elképzelhetetlen a TP nélkül, akkor bizony látok rá esélyt, hogy oda is dörgölőzni fogunk. Nem véletlenül nem vagyok túl nagy barátok a "kommunista" "nigger" elnökkel. Csak kérdés, hogy ez mennyire lesz sikeres.

A horvátok feletti kontroll egy érdekes kérdés, ahogy mindig is az volt az egész Jugoszlávia is. Mivel a horvátok (velünk ellentétben) számos olyan természeti kinccsel is rendelkeznek, amivel van (legalább) elméleti esélyük arra, hogy (némileg) függetlenek legyenek. Nekünk, ahogy te is írod, Mo-n lehetetlen szuverén kormány. Igazán elképzelni sem tudom, hogy ez miként működne.

több mint 11 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 954
Továbbra sem magyarázza meg, hogy ez miért ellentéte a szabadpiaci kapitalizmusnak, Gyurma Pappa
nem ellentéte, csak másmilyen
több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
Nettó baromságokkal már nem akarok foglalkozni, én elvi magyarázatot keresek erre a veszett agymenésre, amit a "jobboldal" megenged magának. Keresem mindezt jobboldaliként.Gyurma Pappa
A fidesz már rég nem jobboldali politikát folytat, ez szerintem teljesen nyilvánvaló. Sőt számos korábbi példából kiindulva és a világtörténelmet felszínesen ismerve én úgy látom, hogy egyszerűen egy oroszbarát bábkormánya van az országnak, nem más. Persze a helyzet előtte se volt nagyon eltérő, a hatalomátvételig főleg az USA dominált, de ilyen kis országoknál és gazdaságoknál a szuverén irányítás amúgy is elképzelhetetlen már számomra.

Az igazán nagy harc a háttérben most szerintem a horvát olajtartalékokért megy, ezért fontos stratégiai pont az oroszoknak a magyar kontroll. Ukrajnáról meg ne is beszéljünk, az még ennél is összetettebb kérdés, de nyilván abban az esetben is az olaj és a földgáz (-vezetékek) a fő mozgatórugók.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Az egyesült államok elnökét nem ítélték el hatáskör túllépésért, szóval a példa szar, ezért értelmetlen a belőle fakadó vita. Orbán benézte, menőzni akart egyet, nem jött be.Lecsó
Ja, erről nem is akartam már beszélni 😊 Fogalmi zavarok vannak, ugye arra akart utalni OV, hogy egy-két elnagyolt agyú TP-s bizalmatlanságit szavaztatott meg az alsóházzal, ami tudjuk hogy nem ment át, hiszen Obama még mindig elnök.

Nettó baromságokkal már nem akarok foglalkozni, én elvi magyarázatot keresek erre a veszett agymenésre, amit a "jobboldal" megenged magának. Keresem mindezt jobboldaliként.

több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Zsótifiúnak megint elgurult a gyógyszere:

 magyarhirlap.hu/cikk/1790/HATHETberger90
Nincs más kérdésem...Gyurma Pappa
Az egész úgy baromság, ahogy van. A szociális juttatások rendszerét át lehet alakítani, mindegy hogyan, de nincs kőbe vésve. Ehhez nem kell ilyen pátoszos fogalmakat kreálni, mint munka alapú társadalom. Mi a fa$zom lenne az alapja egy kapitalista piacgazdaságnak, ha nem a munka? Attól még lehet kevesebb vagy több a segély, lehet alanyi jogon osztani vagy végzettség alapján, de ettől nem lesz más a társadalom alapja, mint a munka. Eddig is az volt, ezután is az lesz.
Vannak sokkal súlyosabb megállapítások és kinyilatkoztatások is a beszédben, amik miatt aggódni kellene. Mint anno Kötcsén, most is meg lett mondva, hogy mi lesz. Majd ha egyszer az lesz, akkor ne mondja senki, hogy nem lett szólva előre.

Zsóti meg egy idióta, az is volt, az is marad.
A liberalizmus nem egyenlő a liberalistákkal, pláne nem az álliberalistákkal. Csak ha egyenlőség jelet teszel közéjük, könnyebb lesz támadni magát a liberalizmust, és a demokráciát. Azért, mert egy rendszer nem tökéletes, az őt működtetők tökéletlensége, balfaszsága, ne adj isten szándékos rombolása miatt, az még nem azt jelenti, hogy az a rendszer nem lehet jobb és nem lehet jobban csinálni. Persze, hozzuk fel példának Detroitot meg Guantanamót, aztán kész, el van intézve a vita a liberalizmusról.

"Nincsen már a nyugati társadalmaknak egyetlen olyan szegmense sem, ami ne lenne fertőzött, ne lenne elviselhetetlen, ne rohadna, ne lenne pusztulásra ítélve."
Ja. Mintha valaki már mondta volna ezt olyan 100 éve. Aztán kínált helyette valami mást. Na az a valami más azóta elrohadt és elpusztult. Az ellenpéldájában meg ott éldegél Zsóti, a szlovák rendszámos terepjárójával. Ennyit Zsótiról.....

Az egyesült államok elnökét nem ítélték el hatáskör túllépésért, szóval a példa szar, ezért értelmetlen a belőle fakadó vita. Orbán benézte, menőzni akart egyet, nem jött be.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Tehát a munkaalapú társadalomban nem alanyi jogon járnak a szociális juttatások, hanem munkavállalási szándék alapján. Előre tovább a lenini úton! A cikk utolsó mondata amúgy a népszabadság feltételezett szöveghamisítására utal.baggio
Akkor szerintem most hagyja abba a párbeszédet a kormány a Népesedési Kerekasztal nevű kabaréval, pl.

Továbbra sem magyarázza meg, hogy ez miért ellentéte a szabadpiaci kapitalizmusnak, amikor pont az USA az, ahol pl. Obama előtt nem volt az európaihoz hasonló eü biztosítási rendszer. Nem értem, hogy ennek mi köze van a gazdasági értelemben vett liberális vonalhoz (amit gyorsan tegyünk hozzá, hogy az USA-ban a republikánus párt képvisel inkább), ahhoz hogy most sérülnek-e a személyiségi jogok vagy sem. Mert egyszer erről beszél OV és Zsolti is, máskor meg nem. Nem értem, hogy a kettő miért csak együtt járhat.

Szóval igazából az érvelést, az érvrendszert nem tudom összerakni, és azt nem tudom hogyan összehozni, hogy ez miként áll össze egy értelmes, megvalósítható rendszerré. Láttuk a lenini utat, merre visz...

(Mivel messziről kerülöm a Népszabadságot, így nem érdekel, és nem is értem, de a mondat tartalma igen csak vicces valakitől, aki sosem dolgozott, csak mindig az aktuális hatalmon csüngött).

több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
Zsótifiúnak megint elgurult a gyógyszere:

 magyarhirlap.hu/cikk/1790/HATHETberger90
Nincs más kérdésem, csak egy: definiálja már valaki, hogy mit jelent a munkaalapú társadalom. Valaki, bárki. Mert nem látom, hogy miért alternatívája ez a kapitalizmusnak, és miért nem kapitalizmus ez magában is. Csak azért, mert ez a mondat értelmetlen: "És a munkaalapú társadalom az élősködő társadalom ellentéte, nem pedig a liberális szabadságjogok felszámolása". Almát körtével, csak hogy klasszikust idézzek. Gyurma Pappa
Pál második levele a thesszalonikaiakhoz:

3,10 Mert akkor is, amikor nálatok voltunk, azt parancsoltuk nektek: ha valaki nem akar dolgozni, ne is egyék.
3,11 Mert halljuk, hogy némelyek tétlenül élnek közöttetek, nem dolgoznak, hanem haszontalan dolgokat művelnek.
3,12 Az ilyeneknek pedig megparancsoljuk, és a lelkükre kötjük a mi Urunk Jézus Krisztusban, hogy csendben dolgozva, a maguk kenyerén éljenek.
3,13 Ti pedig, testvéreim, ne fáradjatok bele a jó cselekvésébe.
3,14 Ha pedig valaki nem engedelmeskedik a mi levélbeni intésünknek, azt jegyezzétek meg magatoknak: ne tartsatok vele kapcsolatot, hogy megszégyenüljön.
3,15 De ne tekintsétek ellenségnek, hanem intsétek, mint testvéreteket.


Tehát a munkaalapú társadalomban nem alanyi jogon járnak a szociális juttatások, hanem munkavállalási szándék alapján. Előre tovább a lenini úton! A cikk utolsó mondata amúgy a népszabadság feltételezett szöveghamisítására utal.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Zsótifiúnak megint elgurult a gyógyszere:

 magyarhirlap.hu/cikk/1790/HATHETberger90
Nincs más kérdésem, csak egy: definiálja már valaki, hogy mit jelent a munkaalapú társadalom. Valaki, bárki. Mert nem látom, hogy miért alternatívája ez a kapitalizmusnak, és miért nem kapitalizmus ez magában is. Csak azért, mert ez a mondat értelmetlen: "És a munkaalapú társadalom az élősködő társadalom ellentéte, nem pedig a liberális szabadságjogok felszámolása". Almát körtével, csak hogy klasszikust idézzek.

A többi részét leszarom, ez Orbán mosdatása, aki szokásához híven egy nagyon szarul megírt beszédet adott elő. Joggal feltételezem, hogy ezeket a beszédeket, amiket Tusványosra visz, maga írja, nem az a profi csapat, aki az itthoni/brüsszeli beszédeket. Ahogy tegnap a Kossuthon is egész nap ez ment, Lánczival az élen, aki ilyenkor még véletlenül sem úgy van emelgetve, mint a Századvég elemzője, hanem ilyenkor a BCE professzor, sokszor kihangsúlyozva.

Komolyan nincs miről beszélni, a vezér hülyeségét magyarázzák, főleg annak fényében, hogy ez most nagyon sok mindenkit megérintett a jobboldalon is. Ha nem így lenne, akkor most nem ez a két ember magyarázná a bizonyítványt, hanem meghagynák Hoppálnak meg a kormány (miniszterelnök) szóvivőknek. Az sem véletlen, hogy azóta Orbán sem szólalt meg.

Cserébe lehettek ti is szabadok, és ha dolgoztok, kapHATtok enni. Ez pedig Zsoltitól kimondottan tenyérbemászó.

több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
Zsótifiúnak megint elgurult a gyógyszere:

 magyarhirlap.hu/cikk/1790/HATHET

Mindig jövőre